RESULTAT mellan 02 feb och 04 feb
Göteborg inomhus 2024-02-02/04
Göteborg, Friidrottens Hus
Ullevi FK/IK Vikingen
Uppdaterad: 2024-02-05


 
M 60m
Försök heat 13 feb 
Emil Frænde00DENSparta Atletik 6.96q       
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 7.07q       
Magnus Antonio Askov-Hansen03DENSparta Atletik 7.26q       
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS 7.41q       
Linus Wahl05SWELerum Friidrott 7.58        
William Pettersson03SWELerum Friidrott 7.84        
Gustav Larsson03SWEAngereds IS 8.91        

Försök heat 23 feb 
Tobias Gorgone Larsen00DENSparta Atletik 6.99q       
Vilhelm Krüger04DENSparta Atletik 7.10q       
Simon Sharapo01SWEKFUM Örebro 7.11q       
SoKo Nyallay02SWEIF Kville 7.41q    pb   
Hampus Lindblom06SWEUllevi FK 7.60        
Mårten Skogman67SWESpårvägens FK 7.81     sb   
Jörgen Åberg62SWEIFK Halmstad 7.94     sb   

Försök heat 33 feb 
Herman Forsberg02SWEUllevi FK 6.94q       
Omar Chaaban00SWEMalmö AI 7.11q       
Nicolai Lind Andersen98DENSparta Atletik 7.41q       
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad 7.42        
Samuel Carlsson01SWEIFK Halmstad 7.47     sb   
Graziano Geremia91ITAItalien 7.81        
Albin Norrman06SWEVarbergs GIF 8.46        

Försök heat 43 feb 
Jacob Hvorup99DENSparta Atletik 6.89q       
Bertram Costa02DENSparta Atletik 7.00q    pb   
Patrik Andersson91SWEUllevi FK 7.11q       
Enzo Martini Tedfelt05SWEMölndals AIK 7.43        
Patrik Björk83SWESävedalens AIK 7.69        
William Andersson06SWEIFK Halmstad 7.92     pb   
Josef Weiner03SWEIFK Göteborg 8.00        

Försök heat 53 feb 
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FK 6.91q       
Noah Karlberg05SWEMalmö AI 6.98q    pb   
Oliver Solsvik04NORFana IL 7.25q       
Alfred Hauane01NORLarvik Turn &IF 7.35q       
Erik Wainwright04SWEUllevi FK 7.47        
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS 7.79     pb   
Henrik Kjellevold06NORLarvik Turn &IF 7.81     pb   

Försök heat 63 feb 
Lion Martinez78SWEUpsala IF 7.05q       
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK 7.10q       
Lucas Bolin01SWEUllevi FK 7.18q       
Shakeem Reid05SWEÖrgryte IS 7.32q       
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK 7.38q       
Rahim Njie04SWEÖrgryte IS 7.38q       
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS 7.51     pb   
Jesper Simonsson00SWEIK Orient 7.74        

Final A3 feb 
Jacob Hvorup99DENSparta Atletik 6.87       
Tobias Gorgone Larsen00DENSparta Atletik 6.91       
Emil Frænde00DENSparta Atletik 6.92    pb   
Herman Forsberg02SWEUllevi FK 6.94       
Bertram Costa02DENSparta Atletik 6.97    pb   
Noah Karlberg05SWEMalmö AI 7.00       
Lion Martinez78SWEUpsala IF 7.08       
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FK 7.90       

Final B3 feb 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK 7.04       
Oliver Solsvik04NORFana IL 7.08    pb   
Simon Sharapo01SWEKFUM Örebro 7.08       
Vilhelm Krüger04DENSparta Atletik 7.10       
Omar Chaaban00SWEMalmö AI 7.12       
Patrik Andersson91SWEUllevi FK 7.12       
Lucas Bolin01SWEUllevi FK 7.23       
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborgej start       

Final C3 feb 
Shakeem Reid05SWEÖrgryte IS 7.27       
Rahim Njie04SWEÖrgryte IS 7.34       
Nicolai Lind Andersen98DENSparta Atletik 7.36       
Alfred Hauane01NORLarvik Turn &IF 7.37       
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK 7.38       
SoKo Nyallay02SWEIF Kville 7.41       
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS 7.43       
Magnus Antonio Askov-Hansen03DENSparta Atletikej start       


M 200m
Final A3 feb 
Jacob Hvorup99DENSparta Atletik21.961       
Luis F. Maillet04DENSparta Atletik22.092    pb   
Alfred Hauane01NORLarvik Turn &IF23.388       

Final B3 feb 
Lion Martinez78SWEUpsala IF22.653       
Felix Ericsson95SWEUllevi FK23.296       
Elias Wennolf03SWEUllevi FK23.679       

Final C3 feb 
Simon Sharapo01SWEKFUM Örebro23.024       
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK23.075    pb   
Jakob Zäll01SWEÖrgryte IS23.297    pb   

Final D3 feb 
Enzo Martini Tedfelt05SWEMölndals AIK23.7210    pb   
Theodor Johner05SWEUllevi FK23.8512       
Jesper Simonsson00SWEIK Orient24.9415       

Final E3 feb 
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad23.8211       
Erik Wainwright04SWEUllevi FK24.3513    pb   
Hampus Lindblom06SWEUllevi FKDQ-       

Final F3 feb 
Graziano Geremia91ITAItalien24.6414    pb   
Levion Wulff-Wessel06NORLarvik Turn &IF25.1617    pb   
Josef Weiner03SWEIFK Göteborg25.1818       

Final G3 feb 
Mårten Skogman67SWESpårvägens FK24.9816    sb   
Jörgen Åberg62SWEIFK Halmstad25.3319    sb   
Henrik Kjellevold06NORLarvik Turn &IF25.7520    pb   

Final H3 feb 
William Andersson06SWEIFK Halmstad26.6321       
Albin Norrman06SWEVarbergs GIF27.3422       


M 400m
Final A3 feb 
Karl Wållgren01SWEÖrgryte IS47.701       
Luis F. Maillet04DENSparta Atletik49.153       
Leon Douglas00NORBUL49.234    sb   

Final B3 feb 
Sebastian Monneret03DENSparta Atletik48.872    sb   
Iasonas Koniaris97DENKöbenhavns IF50.065       
Dánjal Dahl Ljósheim00DENSparta Atletik50.368       

Final C3 feb 
Martin Selin95SWEUllevi FK50.236    sb   
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS50.257       
Anders Logg76SWEHälle IF50.559    pb   

Final D3 feb 
Albin Freiholtz06SWETrollhättan FIK50.9810    pb   
Tummas Sjóvará02DENKöbenhavns IF53.2311       
William Markl06SWEUllevi FK55.5413       

Final E3 feb 
Gustav Ölund94SWEÖrgryte IS55.2012       
Viggo Trefil06SWELerum Friidrott58.5216    pb   

Final F3 feb 
Marklan Jackson83SWELerum Friidrott56.6414       
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott58.3315       


M 800m
Final3 feb 
Jimmy Nord06SWEAlingsås IF 2:00.71    pb   
Mohammed Al-Murisi06SWEUllevi FK 2:07.12       
Edin Nygren76SWEMajornas IK 2:07.57    pb   
Erik Roos77SWEMölndals AIK 2:10.05    sb   


M 3000m
Final A3 feb 
Olle Meijer98SWEHälle IF 8:22.12    pb   
Petter Svensson90SWEHälle IF 8:22.82    pb   
Håvard Sandstad Eidsmo98SWEHälle IF 8:25.05       
Oskar Sjöberg90SWEOK Linné 8:28.96       
Linus Agervig Kristiansson01SWEHälle IF 8:29.34       
Conrad Lind01DENSparta Atletik 8:32.44    pb   
Jacob Frederiksen Steinthal01DENBlovstrød Løverne 8:51.09       
Otto Gripenberg01FINIK Falken 8:51.17       
Adam Brandt92SWEHälle IF 8:51.95       
10 Brandon Van Haeren92DENKöbenhavns IF 8:52.08    pb   
11 William Holst Hvass06DENSparta Atletik 8:52.54       
12 Chris Gray92SWEÖrgryte IS 9:04.02       
Filip Jonsson06SWEHälle IFbröt       
Anders Grahl87SWEHälle IFbröt        pace

Final B3 feb 
Sebastian Daland99SWEIFK Göteborg 9:00.23    pb   
Joel Thorén95SWEÖrgryte IS 9:07.38       
Andreas Carlsson02SWETrollhättan FIK 9:19.69    pb   
Gustav Liebing04DENSparta Atletik 9:24.65    pb   
Fredrik Überbacher87SWEHälle IF 9:49.32       
Patric Engström74SWETrollhättan FIK10:14.34    pb   
Oscar Guregård98SWEÖrgryte IS10:34.23       
Helga Guðný Elíasdóttir94SWEÖrgryte IS10:38.66        K
Dimitrios Kiriazidis68SWEMajornas IK10:55.24       
10 Josefine Gustavsson00SWEMölndals AIK11:15.42        K
11 Mikael Ström59SWEMölndals AIK11:16.16       
12 Erik Michaëlsson67SWEMajornas IK11:18.63       
Sharif Akbari98SWEHovslätts IKbröt       


M Häck 60m106,7 cm
Final2 feb 
Edvin Assarsson04SWEMalmö AI 8.33       
Vilhelm Krüger04DENSparta Atletik 8.48       

Extralopp2 feb 
Vilhelm Krüger04DENSparta Atletik 8.20       
Edvin Assarsson04SWEMalmö AI 8.22       


M Höjd
3 feb 
Agustin Hilmersson03SWEIK Orient203    pb   
Mads Moos Larsen95DENAarhus 1900 A/M200       
Marius Hytholm Alex Petersen01DENSparta Atletik200       
Philip Bayer03SWEMölndals AIK200    pb   
Fabian Steene03SWEIF Kville197    sb   
Gustav Malmkvist06SWEKatrineholms SK197       
Isac Åsbrink02SWEUpsala IF194    pb   
Anton Andersson06SWEHälle IF181    pb   

162170176181186190194197200203206208
M.Moos Larsen----ooooxoxxx
P.Bayer----ooooxxoxxx
A.Hilmersson----oooooxxoxxx
I.Åsbrink--ooooxxoxxx
A.Andersson-oooxxx
M.Petersen------ooxoxxx
G.Malmkvist----xo-xoxoxxx
F.Steene----oooxoxxx


M Stav
3 feb 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK520       
Philip Andreas Kubon04NORFana IL510    sb   
Aske Petersen98DENSparta Atletik510    pb   
Nikolaj Graves98DENSparta Atletik500    pb   
Lucas Gjesdal05NORIK Tjalve470       
Nikolaj Grønbech02DENSparta Atletik435       
Gustav Holmefjord06NORFana IL435       
Johannes Handeland06NORFana IL390       
Elliot Lindbom05SWELerum Friidrott390       
Sander Oppen04NORSturlaX       
Kjell Augustin Kubon06NORFana ILX       

370390405420435450460470480490500510520531
G.Holmefjord--oxxooxxx
L.Gjesdal----xooooxxx
N.Graves------o-o-oxxx
P.Kubon-------o-xxoooxxx
J.Handelandooxxx
N.Grønbech----oxxx
R.Jacobsson---------xo-xooxxx
S.Oppen------xxx
A.Petersen------o-xo-oxxoxxx
E.Lindbom-oxxx
K.Kubonxxx


M Längd
3 feb 
Bertram Costa02DENSparta Atletik7,22       
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK7,07       
Lukas Edqvist02SWEÖrgryte IS6,95       
Oliwer Danielsson01SWEÖrgryte IS6,91       
Frank Nissen03SWEIF Kville6,61    pb   
Nicolai Lind Andersen98DENSparta Atletik6,55       
Marcus Johansson05SWEÖrgryte IS6,55       
Gustav Malmkvist06SWEKatrineholms SK6,39       
Magnus Antonio Askov-Hansen03DENSparta Atletik6,16       
10 Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS6,10       
11 Gustav Larsson03SWEAngereds IS4,66    pb   

1 2 3 4 5 6 
F.NissenXX6,316,386,316,61
O.Ryberg6,066,005,956,046,106,08
L.Edqvist5,306,95X5,246,10X
M.Johansson6,286,32X6,46X6,55
N.Andersen6,326,286,296,506,55X
O.Weidenholm6,766,84X6,896,917,07
O.Danielsson6,776,87X6,876,776,91
M.Antonio Askov-H6,166,16-
G.Malmkvist6,396,28-
B.Costa5,086,967,167,037,227,10
G.LarssonX4,664,424,434,054,15


M Tresteg
3 feb 
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS15,63       
Erik Ehrlin90SWEHammarby IF14,83    sb   
Melker Manne01SWEUllevi FK14,75       
Jonas Gustén05SWEUllevi FK13,91    pb   
Linus Wahl05SWELerum Friidrott13,69    pb   
Dhruv Mehrotra03DENSparta Atletik13,53       
Melker Svanberg05SWEIF Kville13,33    pb   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg13,12    sb   
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott11,26       

1 2 3 4 5 6 
J.Gustén13,09XX13,3411,4313,91
V.Nielsen10,4611,26X
M.Svanberg12,8913,1713,2613,0713,1013,33
N.Brakander13,1212,2913,0712,9913,0612,97
L.WahlX13,52X13,0813,4213,69
G.WallmarkX15,0615,6314,9915,4115,50
M.ManneX14,75XXXX
E.Ehrlin14,8313,65X14,7614,7114,74
D.Mehrotra12,6212,8513,0213,3413,5313,35


P19 Häck 60m99,1 cm
Final2 feb 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.40       
Theodor Johner05SWEUllevi FK 8.47       
Oscar Idehall05SWEIK Ymer 8.53       

Extralopp2 feb 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.38       
Theodor Johner05SWEUllevi FK 8.40       
Oscar Idehall05SWEIK Ymer 8.79       


P19 Kula6.0 kg
4 feb 
Erik Toll06SWEIFK Göteborg11,13    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Toll10,40X11,13X11,0510,42


P17 60m
Försök heat 13 feb 
Hugo Persson07SWEMölndals AIK 7.45q       
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 7.57q    pb   
Anton Samuelsson07SWELerum Friidrott 7.94     pb   
Axel Johansson07SWEKongahälla AIK 8.08        
Elvis Koszinowski08SWELidköpings IS 8.10     pb   

Försök heat 23 feb 
Sebastian Birk07SWELerum Friidrott 7.67q       
Hugo Andersson08SWESävedalens AIK 7.80q       
Pontus Setteskog08SWEUllevi FK 7.86     sb   
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg 8.05        
Lucas Mori Glad08SWEMajornas IK 8.73        

Försök heat 33 feb 
Benjamin C Moen07NORFana IL 7.45q       
Albin Cedergren07SWEIF Kville 7.55q       
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK 7.55q       
Johannes Aspman08SWEIF Kville 7.69q       
Rogerio Silva07SWEIF Kville 8.22        
David Bengtsson08SWEUllevi FK 8.30        
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK 8.39        

Final3 feb 
Benjamin C Moen07NORFana IL7.4m       
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK7.5m       
Albin Cedergren07SWEIF Kville7.5m       
Nils Amundin08SWESävedalens AIK7.6m       
Sebastian Birk07SWELerum Friidrott7.6m       
Johannes Aspman08SWEIF Kville7.7m       
Hugo Andersson08SWESävedalens AIK7.9m       
Hugo Persson07SWEMölndals AIKej start       


P17 200m
Final A4 feb 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK22.471       
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott22.602       

Final B4 feb 
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF23.653    pb   
Albin Cedergren07SWEIF Kville23.724    pb   
Sebastian Birk07SWELerum Friidrott24.406       

Final C4 feb 
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK24.175    pb   
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK24.427    pb   
Pontus Setteskog08SWEUllevi FK25.1610       

Final D4 feb 
Johannes Aspman08SWEIF Kville24.828    pb   
Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott24.869    pb   
Anton Samuelsson07SWELerum Friidrott25.9111    pb   


P17 400m
Final A3 feb 
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott51.171       
Samuel Rasmuson07SWEIFK Göteborg51.302    pb   
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF51.653       

Final B3 feb 
Algot Flodmark08SWEIK Ymer53.344       
Elias Eliasson07SWEMölndals AIK53.625       
Hjalmar Peixoto08SWEIF Kville55.487       

Final C3 feb 
William Svensson07SWESävedalens AIK55.166    pb   
Nils Spiga07SWEIF Rigor55.568    pb   
Erik Borg08SWESävedalens AIK57.9110       

Final D3 feb 
Simon Rydén08SWEIF Kville56.159       
Melker Engström08SWETrollhättan FIK57.9311       
Otto Collén08SWEVarbergs GIF58.8712       
Axel Johansson07SWEKongahälla AIK1:04.9113       


P17 1500m
Final4 feb 
Frans Kaiser08SWEVarbergs GIF 4:29.07    pb   
William Svensson07SWESävedalens AIK 4:31.13    pb   
Melvin Lessner Sveen07SWEIFK Göteborg 4:31.45    pb   
Simon Rydén08SWEIF Kville 4:32.92       
Arvid Möller07SWEIF Kville 4:34.70    pb   
David Bengtsson08SWEUllevi FK 4:40.51    pb   
Jonathan Lindblom08SWETrollhättan FIK 4:41.15    pb   
Alvin Mether08SWEHälle IF 4:44.47    pb   
Linus Pålsson08SWETrollhättan FIK 4:52.43    pb   


P17 Häck 60m91,4 cm
Final2 feb 
Benjamin C Moen07NORFana IL 8.50       
Albin Theander07SWEIF Kville 8.51       
Edvin Örnborg08SWEIFK Göteborg 8.58       
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK 9.11       
Johannes Aspman08SWEIF Kville 9.21       

Extralopp2 feb 
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK 9.51       


P17 Höjd
3 feb 
Malte Svensson07SWESävedalens AIK186       
Hugo Andersson08SWESävedalens AIK164       
Elvis Åberg07SWEKongahälla AIK161       

146150154158161164167176182186190
M.Svensson------ooooxxx
E.Åberg--oooxxx
H.Andersson----xooxxx


P17 Stav
4 feb 
Isak Thörn07SWESävedalens AIK395       
Carl Berntsson08SWEIF Kville350       
Elvis Åberg07SWEKongahälla AIKX       

290300310320330340350360370385395402
I.Thörn--------xoxoxoxxx
C.Berntsson----oooxxx
E.Åbergxxx


P17 Längd
4 feb 
Jonas Gustén05SWEUllevi FK6,63    pb    ut
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS6,46       
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK6,15       
Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg6,05    pb   
Malte Svensson07SWESävedalens AIK5,67       
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg5,41       
Nora Jolbäck04SWEUllevi FK5,21    sb    ut
Erik Borg08SWESävedalens AIK4,98       

1 2 3 4 5 6 
D.OtterdahlXX6,336,46XX
V.Smedberg5,415,275,38XXX
S.Siering5,785,725,94X-6,05
N.Jolbäck4,96X4,985,084,975,21
M.Svensson5,57X3,815,375,674,19
E.Nilsson StruckX6,155,026,084,59X
J.Gustén6,526,63XX4,11X
E.BorgXXXX4,98X


P17 Tresteg
3 feb 
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK12,50       
Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott11,68       
Elvis Koszinowski08SWELidköpings IS11,02    pb   

1 2 3 4 5 6 
A.Danerud12,1812,0112,50XX12,17
E.Koszinowski10,6110,5311,0210,7810,7310,41
N.Lindsta Long11,68X11,6511,3111,53-


P17 Kula5.0 kg
4 feb 
Arman Kosovic08SWESävedalens AIK13,63       
Pontus Setteskog08SWEUllevi FK11,07    pb   
Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF10,17       

1 2 3 4 5 6 
A.Kosovic13,1013,0013,63XXX
P.Setteskog10,1510,3210,4311,0710,4410,36
A.Påfvelsson10,179,909,849,9210,0610,00


P15 60m
Försök heat 14 feb 
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK 7.76q       
Claudio Joao Kåmark09SWEÖrgryte IS 7.78q       
Texas Spencer09SWEÖrgryte IS 7.95q       
Henry Westgård09SWEHönö IS 8.09q    pb   
Alexander Olsson09SWEIstrums SK 8.17q    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK 8.26q    pb   
Viggo Modin09SWEIF Kville 8.55q       

Försök heat 24 feb 
Oliver Hedin09SWEIFK Göteborg 7.65q       
Nelson Svensson Johansson09SWEÖrgryte IS 7.92q       
Ayob Haj Younes09SWEÖrgryte IS 8.05q       
Jakob Cedergren09SWEIF Kville 8.25q       
Olivié Hanna09SWEIstrums SK 8.31q       
Zakarias Ljungberg09SWEBohus IF 8.72q    pb   

Final A4 feb 
Oliver Hedin09SWEIFK Göteborg 7.52       
Nelson Svensson Johansson09SWEÖrgryte IS 7.59       
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK 7.76       
Claudio Joao Kåmark09SWEÖrgryte IS 7.77       
Texas Spencer09SWEÖrgryte IS 7.94       
Ayob Haj Younes09SWEÖrgryte IS 8.06       
Henry Westgård09SWEHönö IS 8.18       

Final B4 feb 
Alexander Olsson09SWEIstrums SK 8.08    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK 8.33       
Olivié Hanna09SWEIstrums SK 8.33       
Zakarias Ljungberg09SWEBohus IFej start       
Viggo Modin09SWEIF Kvilleej start       
Jakob Cedergren09SWEIF Kvilleej start       


P15 200m
Final A3 feb 
Nelson Svensson Johansson09SWEÖrgryte IS24.471       
Oliver Hedin09SWEIFK Göteborg24.732       
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK24.753       

Final B3 feb 
Ayob Haj Younes09SWEÖrgryte IS25.224       
Henry Westgård09SWEHönö IS26.435    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK26.906    pb   

Final C3 feb 
Jakob Cedergren09SWEIF Kville27.107    pb   
Samuel Alegria09SWEIF Kville27.368    sb   


P15 1000m
Final4 feb 
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte IS 2:55.51       
Olivié Hanna09SWEIstrums SK 3:00.76       
Alexander Olsson09SWEIstrums SK 3:03.74       
Wille Hedström09SWESävedalens AIK 3:09.34       
Samuel Alegria09SWEIF Kville 3:26.47    sb   
Vice Marinov09SWETrollhättan FIK 3:34.10    pb   


P15 Häck 60m83,8 cm
Final2 feb 
Nelson Svensson Johansson09SWEÖrgryte IS 8.54       
Teodor Skånberg10SWEBohus IF 9.21       
Noah Varkey09SWEIF Kville 9.26       
Svante Fernström10SWEMölndals AIK 9.77       
Oskar Hallenbo09SWELerum Friidrott 9.97       

Extralopp2 feb 
Nelson Svensson Johansson09SWEÖrgryte IS 8.45       
Teodor Skånberg10SWEBohus IF 9.20       
Svante Fernström10SWEMölndals AIK 9.48       
Oskar Hallenbo09SWELerum Friidrottej tid       


P15 Höjd
3 feb 
Ivar Gejke Wiksén09SWEIF Kville161       
David Vallgren09SWELidköpings IS161       
Viggo Modin09SWEIF Kville158    pb   
Max Johansson09SWEUllevi FK150       

115120125130134138142146150154158161164
D.Vallgren-----oooooxooxxx
I.Gejke Wiksén---------oooxxx
V.Modin-----ooooxooxxx
M.Johansson-----ooxoxxoxxx


P15 Stav
4 feb 
Ville Petersson10SWEBohus IF280    pb   
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott280    pb   
Wille Hedström09SWESävedalens AIK240       

220230240250260270280290
V.Petersson--oooxoxoxxx
W.Hedström-x-oxxx
K.Fattyo-oooxxoxoxxx


P15 Längd
4 feb 
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK5,42       
Ayob Haj Younes09SWEÖrgryte IS5,40       
Justin Harwood09SWEUllevi FK5,02       
Ivar Gejke Wiksén09SWEIF Kville5,00       
David Vallgren09SWELidköpings IS4,70       
Jakob Cedergren09SWEIF Kville4,66       
Henry Westgård09SWEHönö IS4,51       
Alfred Wendt09SWESävedalens AIK4,50       
Viggo Modin09SWEIF Kville4,11       

1 2 3 4 5 6 
J.Cedergren4,533,944,404,094,604,66
D.Vallgren4,384,644,704,624,554,40
I.Gejke Wiksén4,645,004,884,95XX
E.Pettersson5,144,995,155,233,665,42
J.HarwoodX5,024,96XXX
V.Modin3,654,113,65XX3,47
A.Haj Younes5,045,395,255,405,29X
H.Westgård4,514,294,134,114,314,36
A.Wendt4,504,38----


P15 Tresteg
3 feb 
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK11,19       
Ivar Gejke Wiksén09SWEIF Kville10,77       
Svante Fernström10SWEMölndals AIK10,68       
Efraim Jonsson09SWELidköpings IS10,45       
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK10,24       
Viggo Modin09SWEIF Kville9,52    pb   
Adam Hadad10SWEMajornas IK9,34       
Jack Eriksson Berg10SWEMajornas IK8,94       

1 2 3 4 5 6 
E.JonssonX10,45X9,999,85-
J.Eriksson Berg8,668,94X---
A.Hadad9,229,349,319,119,089,18
I.Dittmer Macduff10,2310,029,9210,039,7910,24
V.Modin9,009,37XX9,439,52
E.Pettersson11,19XX9,8110,92X
I.Gejke Wiksén10,7010,5910,659,8210,5110,77
S.FernströmX10,649,47X10,6810,48


P15 Kula4.0 kg
4 feb 
George Cederqvist09SWEIFK Göteborg16,61    pb   
Linus Haraldsson09SWEKongahälla AIK10,99    pb   

1 2 3 4 5 6 
G.Cederqvist16,6115,5116,15X14,5116,60
L.Haraldsson10,99XXXXX


P14 60m
Försök heat 14 feb 
Georg Thomsson Rudqvist10SWESävedalens AIK 8.41q       
John Meding10SWELerum Friidrott 9.09q       
Emil Manceau10SWEMölndals AIK 9.15q       
Hugo Albin10SWEMölndals AIK 9.15q    pb   
Olav Midtun Lindhjem10NORLarvik Turn &IF 9.35     pb   

Försök heat 24 feb 
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 8.15q       
Thor Hultman10SWEKongahälla AIK 8.99q    pb   
Arvid Reuterving10SWEIFK Göteborg 9.16q       
Martin Walman10SWEÖrgryte IS 9.21q       
Henning Sterky10SWEMölndals AIK10.47        

Final4 feb 
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 8.23       
Georg Thomsson Rudqvist10SWESävedalens AIK 8.35    pb   
Thor Hultman10SWEKongahälla AIK 8.99    pb   
John Meding10SWELerum Friidrott 9.18       
Martin Walman10SWEÖrgryte IS 9.23       
Emil Manceau10SWEMölndals AIK 9.32       
Hugo Albin10SWEMölndals AIK 9.33       
Arvid Reuterving10SWEIFK Göteborgej start       


P14 200m
Final A3 feb 
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott26.051    pb   
Georg Thomsson Rudqvist10SWESävedalens AIK27.213    pb   
Andrew Swedberg10SWEUllevi FK27.484       

Final B3 feb 
Harald Johansson10SWEHälle IF26.442    pb   
Karl Rangmar10SWEMölndals AIK28.045       
Filip Larsson10SWEUllevi FK30.227    pb   

Final C3 feb 
Olav Midtun Lindhjem10NORLarvik Turn &IF30.036       
Thor Hultman10SWEKongahälla AIK30.458       
Adam Hadad10SWEMajornas IK31.919    pb   


P14 1000m
Final A4 feb 
Elliot Croona10SWEIFK Göteborg 3:01.48       
Sigurd Tepsel Sjulstad10NORLarvik Turn &IF 3:06.60       
Olof Karlsson10SWEMölndals AIK 3:09.22    pb   
Oskar Kjellberg10SWEUllevi FK 3:09.48    pb   
Ebbe Nilsson10SWEIF Kville 3:33.94       
Ingmar Dahlin10SWEÖrgryte IS 3:39.71    pb   
Arvid Reuterving10SWEIFK Göteborg 3:40.18       


P14 Höjd
3 feb 
Teodor Skånberg10SWEBohus IF161    pb   
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott158       
Andrew Swedberg10SWEUllevi FK154    pb   
Jack Eriksson Berg10SWEMajornas IK154    pb   
Espen Robinson10SWEMölndals AIK146       
Filip Larsson10SWEUllevi FK142       

105110115120125130134138142146150154158161163
A.Swedberg-----oooooooxxx
J.Eriksson Berg-----ooxoooxxoxxoxxx
E.Robinson---oooooooxxx
T.Skånberg------ooooooxxooxx-
F.Larsson-----ooxoxxoxxx
K.Fatty--------ooooxoxxx


P14 Längd
4 feb 
Svante Fernström10SWEMölndals AIK4,88       
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK4,85    pb   
Thor Hultman10SWEKongahälla AIK4,33    pb   
Emil Manceau10SWEMölndals AIK4,24       
Georg Thomsson Rudqvist10SWESävedalens AIK4,22       
John Meding10SWELerum Friidrott3,95       
Ville Petersson10SWEBohus IF3,94       
Ebbe Nilsson10SWEIF Kville3,73       
Oskar Hellstrand10SWEIF Rigor3,57       
10 Henning Sterky10SWEMölndals AIK3,37       

1 2 3 4 5 6 
H.Sterky3,363,373,27
S.Fernström4,624,644,604,834,694,88
I.Dittmer Macduff4,454,664,734,62X4,85
G.Thomsson Rudqvi3,893,954,054,223,914,07
E.Nilsson3,313,643,633,373,623,73
E.Manceau3,854,083,904,244,124,11
O.Hellstrand2,793,533,57
V.Petersson3,933,672,873,943,673,58
T.Hultman4,154,214,33X4,084,27
J.Meding3,953,703,783,633,423,78


P14 Kula4.0 kg
3 feb 
Teodor Skånberg10SWEBohus IF10,29       
Thor Hultman10SWEKongahälla AIK9,06    pb   
Ludvig Antonsson10SWESävedalens AIK8,61    pb   
Georg Thomsson Rudqvist10SWESävedalens AIK8,50    pb   
Ruben Brunström10SWESävedalens AIK7,28    pb   

1 2 3 4 5 6 
G.Thomsson Rudqvi8,258,508,10X7,157,98
T.Hultman9,067,758,508,948,368,44
T.Skånberg10,1410,29X9,04X9,52
R.Brunström6,967,206,897,097,287,11
L.Antonsson8,048,61XXX7,00


P13 60m
Försök heat 14 feb 
Conrad Berndtsson11SWEUllevi FK 8.23q       
Viggo Kjaerbeck Emilsson11SWEIF Kville 8.65q    pb   
Hugo Thunberg11SWEIFK Göteborg 8.77q    pb   
Robin Frelén11SWEMölndals AIK 9.09q       
Elliot Johansson11SWESävedalens AIK 9.19q       
Tage Jonsson Ankén11SWEMajornas IK10.35q       
Filip Belfrage11SWEIF Kville10.95q       

Försök heat 24 feb 
Oliver Bokelund Singh11SWEIF Kville 8.29q       
Charlie Selstad11SWEIFK Halmstad 8.96q       
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg 9.06q       
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott 9.42q    pb   
Viktor Breitholtz11SWEKongahälla AIK 9.48q       
Milton Lindhage11SWEMölndals AIK10.01q       
Milo Blichfeldt11SWEMajornas IK10.11q       

Final A4 feb 
Conrad Berndtsson11SWEUllevi FK 8.11       
Oliver Bokelund Singh11SWEIF Kville 8.17    pb   
Viggo Kjaerbeck Emilsson11SWEIF Kville 8.67       
Hugo Thunberg11SWEIFK Göteborg 8.90       
Charlie Selstad11SWEIFK Halmstad 8.93    pb   
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg 9.11       
Robin Frelén11SWEMölndals AIK 9.22       

Final B4 feb 
Elliot Johansson11SWESävedalens AIK 9.22       
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott 9.47       
Viktor Breitholtz11SWEKongahälla AIK 9.55       
Milton Lindhage11SWEMölndals AIK 9.63       
Milo Blichfeldt11SWEMajornas IK10.17       
Tage Jonsson Ankén11SWEMajornas IK10.59       
Filip Belfrage11SWEIF Kville11.04       


P13 200m
Final A3 feb 
Hugo Victorén11SWEKFUM Örebro26.761    pb   
Oliver Bokelund Singh11SWEIF Kville26.972       
Conrad Berndtsson11SWEUllevi FK27.293    pb   

Final B3 feb 
Victor Benito11SWEMölndals AIK28.754    pb   
Edvin Ekström11SWEKongahälla AIK28.905    pb   
Gordon Lundvall11SWESävedalens AIK29.377       
Noel Melin11SWEMölndals AIK29.468       

Final C3 feb 
Vincent Andréas12SWEUllevi FK29.256    pb   
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg29.669       
Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg30.9211       

Final D3 feb 
Elliot Johansson11SWESävedalens AIK30.8110    pb   
Ben Lundvall11SWESävedalens AIK31.0712       
Milton Lindhage11SWEMölndals AIK31.4114    pb   
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott32.1015    pb   

Final E3 feb 
Viktor Breitholtz11SWEKongahälla AIK31.3613    pb   
Elton Nordenström11SWEMajornas IK32.3816       
Edvin Lindblom11SWETrollhättan FIK33.3917    pb   
Leo Lövgren11SWEIFK Göteborg33.5618    pb   


P13 800m
Final4 feb 
Einar Leffler11SWEMölndals AIK 2:26.05    pb   
Axel Persson11SWEMölndals AIK 2:28.12       
Hugo Thunberg11SWEIFK Göteborg 2:28.36    pb   
Victor Benito11SWEMölndals AIK 2:29.55    pb   
Leo Lövgren11SWEIFK Göteborg 2:47.31    pb   
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg 3:03.01       


P13 Häck 60m76,2 cm
Final2 feb 
Hugo Thunberg11SWEIFK Göteborg10.34    pb   
Olle Ekholm11SWEMölndals AIK10.63       
Max Hartvigsson11SWEIFK Halmstad10.71       
Noel Melin11SWEMölndals AIK10.73       
Elias Krantz11SWEMölndals AIK11.19    pb   
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott11.51       
Samuel Bramsved Kronberg12SWESävedalens AIK11.51       
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg12.19       

Extralopp2 feb 
Hugo Thunberg11SWEIFK Göteborg10.35       
Olle Ekholm11SWEMölndals AIK10.77       
Max Hartvigsson11SWEIFK Halmstad11.28       
Elias Krantz11SWEMölndals AIK11.37       
Samuel Bramsved Kronberg12SWESävedalens AIK11.53       
Noel Melin11SWEMölndals AIK11.69       


P13 Höjd
3 feb 
Hugo Victorén11SWEKFUM Örebro158       
Valter Elmestrand11SWESävedalens AIK154       
Gordon Lundvall11SWESävedalens AIK146    pb   
Robin Frelén11SWEMölndals AIK146    pb   
Edvin Ekström11SWEKongahälla AIK146    pb   
Viktor Breitholtz11SWEKongahälla AIK142    sb   
Elliot Hallquist11SWEStenungsunds FI138    pb   
Ben Lundvall11SWESävedalens AIK138    pb   
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg134       
10 Sahansa Ranasinghe11SWEIF Kville134       
11 Filip Belfrage11SWEIF Kville115    pb   

105110115120125130134138142146150154158161
B.Lundvall---oxooxoxxoxxx
E.Ekström----oooxoxooxxx
F.Belfragexoooxxx
V.Breitholtz----ooooxoxxx
E.Hallquist---oooooxxx
R.Frelén-----oooxooxxx
V.Elmestrand-----oooxxoxoxxoxxoxxx
G.Lundvall---oooooooxxx
H.Victorén-----o-o-oooxxoxxx
D.Richter--oxooooxxx
S.Ranasinghe----oxxoox-


P13 Stav
4 feb 
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott250       
Viktor Samor11SWELerum Friidrott230    pb   
Oliver Bokelund Singh11SWEIF Kville220       
Olle Gårdsby11SWEIF Kville220       
Elias Jergel12SWEIF Kville175       
Noel Kroon11SWEIF KvilleX       

140160175190200210220230240250260
N.Kroonxxx
V.Samor--ooooxxoxoxxx
O.Gårdsbyooooooxoxxx
E.Jergelooxoxxx
N.Ryttberg------xxoooxoxxx
O.Bokelund Singh-----ooxxx


P13 Längdzon
4 feb 
Robin Frelén11SWEMölndals AIK4,79    pb   
Victor Benito11SWEMölndals AIK4,75    pb   
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg4,65       
Conrad Berndtsson11SWEUllevi FK4,63    pb   
Viggo Kjaerbeck Emilsson11SWEIF Kville4,32       
Milton Lindhage11SWEMölndals AIK4,19    pb   
Viktor Breitholtz11SWEKongahälla AIK4,18    pb   
Charlie Selstad11SWEIFK Halmstad4,00       
Sahansa Ranasinghe11SWEIF Kville3,91       
10 Filip Belfrage11SWEIF Kville3,21    pb   

1 2 3 4 5 6 
S.Ranasinghe3,913,753,77
R.Frelén4,46X4,394,32X4,79
C.Selstad3,593,924,003,733,78-
M.Lindhage3,944,184,19X4,043,97
C.Berndtsson4,334,204,084,304,564,63
F.Belfrage3,093,043,21
V.Breitholtz4,124,183,942,653,814,08
V.Kjaerbeck Emils4,324,154,154,133,974,14
V.Benito4,444,254,064,29X4,75
D.Richter4,294,364,40X4,564,65


P13 Trestegzon
3 feb 
Olle Ekholm11SWEMölndals AIK9,57       
Elliot Hallquist11SWEStenungsunds FI9,06    pb   
Rasmus Eneman11SWEIFK Göteborg8,68       
Edvin Lindblom11SWETrollhättan FIK8,16       
Elias Krantz11SWEMölndals AIK7,87       

1 2 3 4 5 6 
E.Krantz7,287,87X7,827,807,73
E.Hallquist8,66X9,049,068,97X
E.Lindblom8,128,028,068,077,968,16
R.Eneman8,298,588,268,657,858,68
O.Ekholm8,839,249,579,189,319,20


P13 Kula3.0 kg
3 feb 
Hugo Victorén11SWEKFUM Örebro11,53    pb   
Viktor Samor11SWELerum Friidrott7,89       
Elliot Hallquist11SWEStenungsunds FI7,41       
Ben Lundvall11SWESävedalens AIK7,19       
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott7,07       
Filip Belfrage11SWEIF Kville4,44       

1 2 3 4 5 6 
E.Hallquist6,907,416,597,07X6,73
B.Lundvall7,085,527,196,625,976,92
N.Ryttberg6,437,076,206,41--
F.Belfrage4,444,094,144,044,163,25
H.Victorén10,0110,618,1311,53X10,39
V.Samor6,70X6,977,497,127,89


P12 60m
Final A3 feb 
Vincent Andréas12SWEUllevi FK 8.90       
Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg 9.08       
Levi Hufnagl Henkel12SWEUllevi FK 9.25    pb   
Carlo Russetti12SWEIF Hagen FIK 9.28    pb   
Viggo Negretti Sällström12SWEUllevi FK10.21       

Final B3 feb 
Hugo Tyremark12SWEIFK Göteborg 9.51       
Love Angelbratt12SWEMajornas IK10.19       
Leo Strömblad12SWEMajornas IK10.20       
Ebbe Frank12SWEIF Kville10.81    pb   


P12 800m
Final4 feb 
Vincent Andréas12SWEUllevi FK 2:37.24       
Carlo Russetti12SWEIF Hagen FIK 2:38.09       
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK 2:45.42       
Jakob Andersson12SWEBohus IF 2:50.14       


P12 Höjd
4 feb 
Leo Strömblad12SWEMajornas IK138    pb   
Elias Jergel12SWEIF Kville128    pb   
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg128       
Hugo Tyremark12SWEIFK Göteborg124    pb   
Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg124       
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK124       

100105110115120124128132135138141143
L.Strömblad--ooooooxoxoxxx
E.Mirenius-ooooxoxxx
H.Tyremarkooooxooxxx
T.Nilsson-ooooxxoxxx
A.Hafstrand-ooooxooxxx
E.Jergel--oooooxxx


P12 Längdzon
4 feb 
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK4,66    pb   
Vincent Andréas12SWEUllevi FK4,50    pb   
Elias Jergel12SWEIF Kville4,13    pb   
Levi Hufnagl Henkel12SWEUllevi FK4,01       
Carlo Russetti12SWEIF Hagen FIK3,98    pb   
Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg3,98    pb   
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg3,91       
Hugo Tyremark12SWEIFK Göteborg3,91       
Charlie Simert12SWEUllevi FK3,01       

1 2 3 4 5 6 
C.Russetti3,873,613,763,98
E.Jergel3,813,864,133,92
H.Tyremark3,643,473,393,91
E.Mirenius3,663,75X3,98
V.Andréas4,234,084,464,50
C.Simert2,952,97X3,01
A.Hafstrand3,903,893,913,88
T.Nilsson4,324,404,664,34
L.Hufnagl Henkel4,013,934,014,00


P12 Kula3.0 kg
4 feb 
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg7,25       
Levi Hufnagl Henkel12SWEUllevi FK6,29    pb   
Charlie Simert12SWEUllevi FK5,17       
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK4,99       

1 2 3 4 5 6 
C.Simert4,524,655,173,49
L.Hufnagl Henkel6,296,19X5,69
A.Hafstrand7,18X6,217,25
T.Nilsson4,99X4,174,72


P11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

K 60m
Försök heat 13 feb 
Cecilie Gedsø Færge03DENSparta Atletik 8.05q       
Amanda Isaksson01SWEBoden FI 8.06        
Sissel Eliasson04SWEIK Ymer 8.35        
Elin Lövenklev06SWEVarbergs GIF 8.44        
Alexandra Schill00SWEÖrgryte IS 8.50     sb   
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK 8.77        

Försök heat 23 feb 
Sofia Björkman03SWEIF Kville 7.67q       
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer 7.71q    sb   
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik 7.77q    sb   
Clara Augustsson00SWEÖrgryte IS 7.87q       
Emma Ljungnér81SWEVarbergs GIF 8.22        
Anna Karin Halldin69SWEIK Orient 9.22     pb   

Försök heat 33 feb 
Celina Hagihara06DENKöbenhavns IF 7.59q       
Amanda Tran07SWEIK Ymer 7.90q       
Hanna Amundin07SWEUllevi FK 7.93q       
Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK 8.16     pb   
Noomi Bergman09SWEHälle IF 8.38        

Final3 feb 
Celina Hagihara06DENKöbenhavns IF 7.58       
Sofia Björkman03SWEIF Kville 7.61       
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik 7.71       
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer 7.72       
Amanda Tran07SWEIK Ymer 7.83       
Hanna Amundin07SWEUllevi FK 7.99       
Cecilie Gedsø Færge03DENSparta Atletikej start       
Clara Augustsson00SWEÖrgryte ISej start       


K 200m
Final A3 feb 
Matilda Hellqvist93SWEUllevi FK24.571       
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK24.712    pb   
April Webber Sørensen04DENFrederiksbergs IF25.533    pb   

Final B3 feb 
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik25.644       
Paulina Orell Sahlberg81SWEIFK Växjö26.337       
Sandra Andersson86SWEIF Hagen FIK30.128       

Final C3 feb 
Amanda Isaksson01SWEBoden FI25.655    pb   
Elina Bergman01SWEHälle IF26.046       


K 400m
Final A3 feb 
Jeanine Nygård91SWESävedalens AIK54.711    pb   
Anna Krab Scheibelein98DENKöbenhavns IF55.722    pb   
Anne Sofie Kirkegaard98DENSparta Atletik56.603       

Final B3 feb 
Marlen Aakre93NORFredrikstad IF57.344       
Chanel Moularé05SWEIF Hagen FIK58.065       
Sara Barndik06SWELidköpings IS59.846       

Final C3 feb 
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg1:00.687       
Maria Venborg91DENKöbenhavns IF1:01.938    sb   
Ida Kristiansson06SWEIF Göta Karlstad1:02.409       

Final D3 feb 
Margrethe Lauritzen00NORLarvik Turn &IF1:03.5110    pb   
Leia Holm05SWELerum Friidrott1:05.3111       
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK1:06.3012       
Sandra Andersson86SWEIF Hagen FIK1:08.2713       


K 800m
Final A3 feb 
Stina Tagesson06SWEMölndals AIK 2:14.411    pb   
Ebba Berglin01SWEMölndals AIK 2:15.732    sb   
Ebba-Stina Bjuve07SWEIFK Göteborg 2:15.843    pb   
Paulina Hultberg05SWEMölndals AIK 2:19.075       
Elsa Wallenius01SWEVästerås FK 2:19.576    pb   
Frida Hansson97SWEFärgelanda IF 2:27.8911       

Final B3 feb 
Liv Dinis04SWEHälle IF 2:16.324    pb   
Astrid Wallenius08SWEVästerås FK 2:20.287    pb   
Elsa Tagesson06SWEMölndals AIK 2:21.238    sb   
Agnes Knauer07SWEHälle IF 2:24.289       
Ida Hilmersson98SWEMölndals AIK 2:24.5710       
Sandra Andersson86SWEIF Hagen FIK 2:43.0412       
Elenor Hesselgren06SWEIF Kville 2:57.8513       


K Häck 60m83,8 cm
Försök heat 12 feb 
Ida Beiter Bomme01DENSparta Atletik 8.34q       
Thea Haahr91DENSparta Atletik 8.58q       
Marlen Aakre93NORFredrikstad IF 8.59q       
Sophie Reid02SWEIK Ymer 8.89q       
Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK 9.19q       

Försök heat 22 feb 
Hanna Palmqvist96SWEMölndals AIK 8.56q       
Ida Boe Rasmussen03DENGreve Atletik 8.68q       
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott 9.41q    pb   
Sissel Eliasson04SWEIK Ymer 9.51q    pb   

Final A2 feb 
Ida Beiter Bomme01DENSparta Atletik 8.351       
Hanna Palmqvist96SWEMölndals AIK 8.452       
Thea Haahr91DENSparta Atletik 8.523       
Ida Boe Rasmussen03DENGreve Atletik 8.624       
Marlen Aakre93NORFredrikstad IF 8.675       

Final B2 feb 
Sophie Reid02SWEIK Ymer 8.896       
Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK 9.177    pb   
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott 9.418    pb   
Sissel Eliasson04SWEIK Ymerej start-       


K Höjd
3 feb 
Smilla Arkdal Ranebro06SWEIF Rigor170       
Rikke Andersen98DENSparta Atletik164       
Lina Löfqvist93SWEUllevi FK164       
Ebba Elfström05SWELidköpings IS164       

140146151156160164168170172
S.Arkdal Ranebro----oooxxoxxx
L.Löfqvist----ooxxx
E.Elfström---oooxxx
R.Andersen----ooxxx


K Stav
3 feb 
Embla Njerve07NORBergens Turnforening385       
Linnea Jönsson99SWEIFK Helsingborg385    sb   
Anne Sofie Hyldtoft Olsen94DENKöbenhavns IF345       
Laura Grønbech99DENSparta Atletik345       
Jennie Bos07NORFana IL335       
Selma Weslien09NORKongsberg IF305       
Hjördis Selldén Torle09SWEBåstads GoIF305       
Mathilde Handeland05NORFana IL305       
Jenny Lundin06SWEIF Rigor290       
10 Anna Mol99SWEUllevi FK260    sb   
11 Elenor Hesselgren06SWEIF Kville230       

210230245260275290305320335345355365375385395
L.Grønbech-------xoxoxoxxx
E.Njerve---------oo-xxooxxx
J.Bos------xoxxoxxoxxx
L.Jönsson-----------oxxooxxx
S.Weslien-----xxooxxx
H.Selldén Torle----xoxooxxx
A.Mol--ooxxx
A.Hyldtoft Olsen-------oooxxx
E.Hesselgrenxoxxoxxx
J.Lundin----xooxxx
M.Handeland------xoxxx


K Längd
3 feb 
Ida Beiter Bomme01DENSparta Atletik6,02       
Ida Nilsson98SWEMölndals AIK5,77       
Ida Boe Rasmussen03DENGreve Atletik5,74       
Clara Augustsson00SWEÖrgryte IS5,71    pb   
Laura Tølløse97DENSparta Atletik5,56       
Ebba Vold Johannesson06SWEIFK Sunne FK5,51       
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott5,46       
Ivana Pekic05SWEÖrgryte IS5,37    sb   
Sara Sjögren98SWEMölndals AIK5,28       
10 Alexandra Schill00SWEÖrgryte IS5,05    sb   
11 Ida Jexe Ek04SWEIFK Halmstad4,99       
12 Sofia Andersson01SWEUllevi FK4,91       
13 Leia Holm05SWELerum Friidrott4,67       
14 Agnes Frostberg06SWEIF Rigor4,66       
15 Victoria Lee Lendal02DENSparta Atletik4,59       
16 Anna Karin Halldin69SWEIK Orient3,90       

1 2 3 4 5 6 
I.Jexe Ek4,98X4,99
A.FrostbergX4,664,63
I.PekicX5,37X5,22XX
S.SjögrenXX5,28
A.Halldin3,903,413,90
I.Bomme5,595,925,976,025,965,88
E.WållgrenX5,46X5,195,315,33
I.Nilsson5,635,775,77XX5,71
V.LendalXX4,59
I.Rasmussen5,364,095,743,835,66X
E.Vold Johannesso5,405,345,515,505,455,28
S.Andersson4,674,913,85
L.HolmXX4,67
L.TølløseX5,345,335,425,56X
C.Augustsson5,46XXXX5,71
A.SchillX5,053,49


K Tresteg
3 feb 
Rebecka Abrahamsson94SWEÖrgryte IS13,03       
Fatima Koné99SWEMölndals AIK12,94       
Nora Jolbäck04SWEUllevi FK11,75    sb   
Victoria Jacobsson97SWEUllevi FK11,68    pb   
Amanda Hjalmarsson97SWEMölndals AIK11,65    sb   
Ebba Vold Johannesson06SWEIFK Sunne FK11,28       
Sofia Andersson01SWEUllevi FK10,84       

1 2 3 4 5 6 
N.JolbäckX11,5811,7211,6311,75X
V.JacobssonX11,3411,6811,4911,6011,56
R.AbrahamssonXX13,0312,9712,90X
S.AnderssonXXXX10,4010,84
F.KonéX12,9012,80X12,8312,94
A.HjalmarssonX11,5611,4111,5311,6511,60
E.Vold Johannesso11,0511,1511,1311,28--


K Kula4.0 kg
3 feb 
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott13,18       
Sophie Reid02SWEIK Ymer13,03       
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK9,07    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Wållgren12,7211,8512,1612,56X13,18
E.Molinder8,688,619,078,978,918,70
S.Reid12,7613,0312,31X12,5912,61


F17 60m
Försök heat 13 feb 
Julia Swerin07SWELerum Friidrott 8.02q       
Jill Klint07SWEKongahälla AIK 8.31q       
Lara Ghafour07SWEMölndals AIK 8.70q    sb   
Maja Barndik08SWELidköpings IS 8.75q    pb   
Maja Malmström07SWEIF Rigor 8.89        
Majken Avenfors07SWEKongahälla AIK 9.01     pb   
Anita Hamkalo07SWEIK Ymer 9.06        
Hedda Caroline Andersen08NORLarvik Turn &IF 9.92        

Försök heat 23 feb 
Esther Johansson07SWEVarbergs GIF 8.16q    pb   
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 8.17q       
Amelie Luther08SWEMölndals AIK 8.60q       
Alva Andblad08SWEÖrgryte IS 8.86q       
Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK 8.93     pb   
Blenda Björk08SWEMajornas IK 9.05        
Stina Kolmodin08SWEIF Kville 9.28     pb   
Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS10.20     pb   

Final3 feb 
Julia Swerin07SWELerum Friidrott 7.98    pb   
Esther Johansson07SWEVarbergs GIF 8.17       
Jill Klint07SWEKongahälla AIK 8.33       
Amelie Luther08SWEMölndals AIK 8.59       
Lara Ghafour07SWEMölndals AIK 8.63    pb   
Alva Andblad08SWEÖrgryte IS 8.71       
Maja Barndik08SWELidköpings IS 8.82       
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborgej start       


F17 200m
Final A4 feb 
Hanna Amundin07SWEUllevi FK25.611       
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS26.653    pb   
Nicolina Sinclair07SWEStenungsunds FI26.904       

Final B4 feb 
Jill Klint07SWEKongahälla AIK27.045    pb   
Klara Rickardsson07SWELidköpings IS27.466    pb   
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor27.477       

Final C4 feb 
Julia Swerin07SWELerum Friidrott26.142       
Sarah Pappila08SWEKongahälla AIK28.188    pb   
Hilda Rydén07SWESävedalens AIK28.309    pb   

Final D4 feb 
Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK28.7910    pb   
Anita Hamkalo07SWEIK Ymer30.5111       
Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS35.9812       


F17 400m
Final A3 feb 
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS58.991       
Lilly Loggner07SWEKA 2 IF59.472    sb   
Klara Rickardsson07SWELidköpings IS1:01.813    pb   

Final B3 feb 
Sarah Pappila08SWEKongahälla AIK1:03.234    pb   
Tova Karlsson07SWEHönö IS1:03.935       
Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK1:05.408       

Final C3 feb 
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott1:05.006    pb   
Natalie Persson07SWEMariestads AIF1:05.347    sb   
Ida Klingener08SWELerum Friidrott1:07.209    pb   
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK1:12.3310       


F17 1500m
Final A4 feb 
Elsa Svantesson07SWEMölndals AIK 4:45.99    pb   
Lova Malmqvist Sjögren07SWEHälle IF 4:56.44    pb   
Philippa Duff05SWEHälle IF 4:56.67    pb   
Lovisa Nilsson06SWETrollhättan FIK 5:00.25    pb   
Lovisa Emanuelsson06SWEIFK Göteborg 5:01.89    pb   
Astrid Wallenius08SWEVästerås FK 5:08.06       
Linnéa Nilsson08SWETrollhättan FIK 5:13.80    pb   
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott 5:15.08    pb   
Maja Carlsson08SWEKongahälla AIK 5:15.59    pb   
10 Natalie Persson07SWEMariestads AIF 5:21.23       
11 Ida Klingener08SWELerum Friidrott 5:33.03    pb   
12 Lovisa Skoog08SWEUllevi FK 5:37.85       
13 Olivia Lindgren08SWEFalkenbergs IK 5:40.75       


F17 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 12 feb 
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 8.55q       
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 8.82q       
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 9.08q    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS 9.10q    pb   
Stina Kolmodin08SWEIF Kville11.09q    pb   
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK11.47q       

Försök heat 22 feb 
Maya Lilja07SWEMalmö AI 8.81q       
Julia Swerin07SWELerum Friidrott 9.18q       
Helmi Rydell08SWEHönö IS 9.57q       
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS 9.65q       
Tova Karlsson07SWEHönö IS 9.74q       
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS 9.93q       

Final A2 feb 
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 8.431    pb   
Maya Lilja07SWEMalmö AI 8.652       
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 8.933    pb   
Julia Swerin07SWELerum Friidrott 9.004    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS 9.065    pb   
Helmi Rydell08SWEHönö IS 9.517       
Ella Alvelin08SWEMölndals AIKej start-       

Final B2 feb 
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS 9.506       
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS 9.838       
Tova Karlsson07SWEHönö IS 9.879       
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK11.4210       
Stina Kolmodin08SWEIF Kvilleej start-       


F17 Höjd
3 feb 
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor163       
Svea Victorén08SWEKFUM Örebro160       
Maja Malmström07SWEIF Rigor157       
Julia Swerin07SWELerum Friidrott157       
Elin Larsson08SWEIF Rigor154       
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS148       
Maja Barndik08SWELidköpings IS144       
Svea Pellmé08SWEStenungsunds FI144       
Frida Ahner08SWEIFK Göteborg135       

125130135140144148151154157160163167
Y.Magnusson Debra--oooxoxxx
S.Victorén------oxoooxxx
S.Pellmé--ooxxoxxx
E.Ekgrim------oooooxxx
F.Ahneroooxxx
M.Barndik--ooxoxxx
M.Malmström------oxooxxx
E.Larsson-----ooxoxxx
J.Swerin------xooxoxxx


F17 Stav
4 feb 
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK305    pb   
Sarah Pappila08SWEKongahälla AIK285       
Zuzanna Draus07SWEIFK Halmstad215    pb   

185195205215225235245255265275285295300305310
E.Bränholm--------o-oxooxoxxx
Z.Drausoooxxoxxx
S.Pappila-------o-oxxoxxx


F17 Längd
4 feb 
Julia Swerin07SWELerum Friidrott5,17       
Grace Sunday08SWEÖrgryte IS5,06       
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS5,02       
Tova Karlsson07SWEHönö IS5,00       
Helmi Rydell08SWEHönö IS4,93    pb   
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor4,81       
Jill Klint07SWEKongahälla AIK4,75       
Lovisa Ludwigsson07SWEGöteborgs KIK4,38       
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK4,12       
10 Olivia Lindgren08SWEFalkenbergs IK3,85       
11 Majken Avenfors07SWEKongahälla AIK3,77       
12 Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS3,32    pb   
13 Vilma Jexe Ek07SWEIFK Halmstad3,06       

1 2 3 4 5 6 
H.Börjeson5,01XX5,02-4,92
V.Jexe Ek1,363,062,76
H.Rydell4,164,804,744,774,704,93
E.Lennartsson4,12XX
J.SwerinX4,965,005,17X4,95
E.Ekgrim4,574,694,704,454,624,81
L.Ludwigsson4,324,264,104,184,164,38
M.Avenfors3,773,773,71
E.Rickardsson3,323,273,31
T.Karlsson4,68X4,994,94X5,00
J.Klint4,644,754,65XX3,25
O.Lindgren3,853,853,62
G.Sunday5,06X4,854,66X4,93


F17 Tresteg
3 feb 
Grace Sunday08SWEÖrgryte IS10,59       
Tova Karlsson07SWEHönö IS10,32       
Wilma Zetterström07SWEIK Orient10,25    pb   

1 2 3 4 5 6 
W.Zetterström10,10X10,2510,11X9,39
G.Sunday10,37X10,4010,3110,1310,59
T.Karlsson10,3110,1210,30X10,3110,32


F17 Kula3.0 kg
4 feb 
Elin Larsson08SWEIF Rigor12,56    pb   
Stina Kolmodin08SWEIF Kville8,15    pb   

1 2 3 4 5 6 
S.Kolmodin8,06X8,158,10XX
E.Larsson12,07XX12,56XX


F15 60m
Försök heat 14 feb 
Liv Ternestedt09SWELerum Friidrott 8.33q    pb   
Naomi Ohron09SWEIstrums SK 8.36q       
Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg 8.66q    pb   
Lisa Högberg09SWEMölndals AIK 8.71q       
Jezania Kabongo09SWEIFK Göteborg 8.96q       
Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor 9.03q       
Ida Andersson09SWEHönö IS 9.19q       
Ella Berner09SWEUllevi FK 9.33q    pb   

Försök heat 24 feb 
Maria Russetti09SWEIF Hagen FIK 8.47q       
Isabella Jakobsson09SWEBohus IF 8.58q       
Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg 8.72q       
Judit Markhede09SWEMajornas IK 8.85q       
Hanna Salberg09SWEMölndals AIK 8.96q       
Emma Ekberg09SWESävedalens AIK 9.38q       
Agnes Sandedal09SWEUllevi FK 9.38q       
Ingrid Køhn Lund09NORLarvik Turn &IFDQq       

Final A4 feb 
Liv Ternestedt09SWELerum Friidrott 8.27    pb   
Maria Russetti09SWEIF Hagen FIK 8.29       
Naomi Ohron09SWEIstrums SK 8.37       
Isabella Jakobsson09SWEBohus IF 8.49    pb   
Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg 8.61    pb   
Lisa Högberg09SWEMölndals AIK 8.66    pb   
Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg 8.73       
Judit Markhede09SWEMajornas IK 8.84       

Final B4 feb 
Hanna Salberg09SWEMölndals AIK 8.91       
Jezania Kabongo09SWEIFK Göteborg 8.92       
Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor 9.05       
Ida Andersson09SWEHönö IS 9.10       
Agnes Sandedal09SWEUllevi FK 9.41       
Emma Ekberg09SWESävedalens AIK 9.42       
Ella Berner09SWEUllevi FK 9.48       
Ingrid Køhn Lund09NORLarvik Turn &IF 9.61       


F15 200m
Final A3 feb 
Isabella Siering09SWEIFK Göteborg26.581    pb   
Maria Russetti09SWEIF Hagen FIK26.712       
Noomi Bergman09SWEHälle IF27.053    pb   

Final B3 feb 
Isabella Jakobsson09SWEBohus IF28.394       
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg28.405    pb   
Siri Bjurén09SWEIF Hagen FIK29.546       

Final C3 feb 
Emma Ekberg09SWESävedalens AIK30.277    pb   
Ida Andersson09SWEHönö IS30.978    pb   
Judith Björnsdotter Magnusson09SWEMajornas IK30.989    pb   
Ingrid Køhn Lund09NORLarvik Turn &IF31.4010       


F15 1000m
Final4 feb 
Alice Lindblad09SWEIFK Göteborg 3:10.27       
Maria Russetti09SWEIF Hagen FIK 3:10.63       
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg 3:23.18       
Milla Andreasson09SWEGöteborgs KIK 3:24.70       
Demi Kiriazidou09SWEMajornas IK 3:26.39       
Lovisa Jönsson09SWEMajornas IK 3:32.30       
Athina Ringfeldt09SWEIFK Göteborg 3:33.29       


F15 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 12 feb 
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI 9.38q       
Naomi Ohron09SWEIstrums SK 9.78q    pb   
Signe Rådmark10SWEMölndals AIK 9.83q       
Felicia Thorén09SWEIFK Göteborg10.18q    pb   
Sarah Svartborn10SWEÖrgryte IS10.44q        10.436
Saga Karlsson10SWEHönö IS10.77q       
Embla Norinder10SWEMajornas IK11.41q    pb   

Försök heat 22 feb 
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK 9.22q    pb   
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb 9.36q    pb   
Thea Sundler09SWEIFK Göteborg10.26q    pb   
Sara Capkova10SWESävedalens AIK10.33q       
Ebba Boge10SWEBohus IF10.44q        10.439
Ida Lindsta Long10SWELerum Friidrott10.72q       
Leia Esser09SWEIFK Göteborg10.87q       

Final A2 feb 
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK 9.25       
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI 9.31       
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb 9.56       
Signe Rådmark10SWEMölndals AIK 9.75       
Naomi Ohron09SWEIstrums SK 9.81       
Felicia Thorén09SWEIFK Göteborg10.24        10.235
Sara Capkova10SWESävedalens AIK10.24        10.237
Thea Sundler09SWEIFK Göteborg10.37       

Final B2 feb 
Ebba Boge10SWEBohus IF10.32       
Saga Karlsson10SWEHönö IS10.48       
Sarah Svartborn10SWEÖrgryte IS10.59       
Embla Norinder10SWEMajornas IK11.70       
Leia Esser09SWEIFK Göteborgbröt       
Ida Lindsta Long10SWELerum Friidrottej start       


F15 Höjd
3 feb 
Paulina Pappi09SWEIFK Göteborg148       
Ella Gross09SWEMölndals AIK148    pb   
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg135       

125130135140144148151154157160163
E.Gross-ooooxoxxx
P.Pappi--ooooxxx
E.Bäckman-ooxxx


F15 Stav
4 feb 
Isabella Siering09SWEIFK Göteborg275    pb   
Tyra Wenner09SWEIF Kville245    pb   
Emma Ekberg09SWESävedalens AIK205       
Ebba Boge10SWEBohus IF195       

160175185195205215225235245255265275285
E.Bogeoxoooxxx
T.Wenner----ooxoxxoxoxxx
I.Siering------ooxooxxooxxx
E.Ekbergoooxoxoxxx


F15 Längd
4 feb 
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK4,92    pb   
Siri Bjurén09SWEIF Hagen FIK4,83       
Tilda Vickes09SWEBohus IF4,55       
Molly Hallberg09SWEMölndals AIK4,40    sb   
Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott4,38    pb   
Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg4,37    pb   
Lisa Högberg09SWEMölndals AIK4,27       
Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg4,16       
Hanna Salberg09SWEMölndals AIK4,10       
10 Vera Fagerström09SWEMölndals AIK3,99    pb   
11 Ella Berner09SWEUllevi FK3,88       
12 Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor3,75       
13 Cornelia Martin09SWESävedalens AIK3,70       
14 Matilda Sundqvist09SWEMölndals AIK3,34       
Jezania Kabongo09SWEIFK GöteborgX       

1 2 3 4 5 6 
M.SundqvistX3,34X
C.MartinXX3,70
H.Salberg4,103,993,90
E.Berner3,753,853,88
V.Fagerström3,743,99X
L.Högberg4,234,244,083,634,114,27
M.Hallberg4,324,354,404,234,31X
S.Bjurén4,63X4,834,504,694,74
F.Karlsson4,074,154,16
J.KabongoXXX
T.Vickes4,554,51XXX4,25
E.RuderfeltX3,75X
I.Lindstrand4,244,294,384,33X4,35
T.Nyman4,194,154,174,144,224,37
K.Stübner4,924,884,674,444,87X


F15 Tresteg
3 feb 
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb10,36       
Elvira Johansson10SWEVarbergs GIF10,33    pb   
Svea Karlsson10SWEVarbergs GIF10,07       
Lisa Högberg09SWEMölndals AIK9,70       
Siri Bjurén09SWEIF Hagen FIK9,67       
Siri Wåhlström10SWEBohus IF9,58    pb   
Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott9,27    pb   
Stina Lindhe Hemming10SWEMajornas IK9,13    pb   
Molly Hallberg09SWEMölndals AIK9,07       
10 Emmie Van Den Berg10SWETrollhättan FIK8,79       
11 Gry Zackrisson10SWEMajornas IK8,02       

1 2 3 4 5 6 
E.Van Den Berg8,458,398,79
S.WåhlströmX9,079,58XX9,42
I.Lindstrand8,779,279,049,219,098,87
G.Zackrisson7,808,02X
S.Karlsson9,159,529,7910,079,809,90
L.Finstad9,9410,1110,3610,2310,25X
E.Johansson9,819,99X10,078,2510,33
S.Bjurén9,19XXX9,659,67
L.Högberg9,259,129,409,269,269,70
S.Lindhe Hemming8,949,138,928,718,858,86
M.HallbergX9,079,06


F15 Kula3.0 kg
3 feb 
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott9,83    pb   
Ella Jarenskog09SWELerum Friidrott9,66    pb   
Liv Holm09SWEIFK Göteborg8,89       
Athina Ringfeldt09SWEIFK Göteborg8,82    pb   
Julia Lundin09SWEIF Rigor8,75    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Jarenskog8,44X8,138,328,619,66
A.Ringfeldt8,447,887,477,517,428,82
I.Ryttberg8,308,669,439,579,589,83
L.Holm8,458,388,108,89X8,44
J.Lundin7,827,778,108,398,757,90


F14 60m
Final A4 feb 
Alysia Mohalland10SWEIFK Göteborg 8.22q       
Greta Widell10SWELerum Friidrott 8.55q       
Isabelle Drangel10SWEMölndals AIK 8.63q       
Fei Bohlin10SWEIF Rigor 8.99q    pb   
Ebba Boge10SWEBohus IF 9.17q       

Final B4 feb 
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb 8.33q       
Karla Ramström10SWEUllevi FK 8.51q    sb   
Sara Capkova10SWESävedalens AIK 8.76q       
Siri Wåhlström10SWEBohus IF 9.21        
Selma Häger10SWEIF Kville 9.23     pb   
Emilia Larsson10SWELerum Friidrott 9.40     pb   

Final4 feb 
Alysia Mohalland10SWEIFK Göteborg 8.13       
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb 8.17       
Greta Widell10SWELerum Friidrott 8.53       
Isabelle Drangel10SWEMölndals AIK 8.57    pb   
Karla Ramström10SWEUllevi FK 8.70       
Sara Capkova10SWESävedalens AIK 8.75       
Fei Bohlin10SWEIF Rigor 9.02       
Ebba Boge10SWEBohus IF 9.24       


F14 200m
Final A3 feb 
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb26.961       
Elsa Edesjö10SWESävedalens AIK27.612    pb   
Greta Widell10SWELerum Friidrott28.534       

Final B3 feb 
Emma Falk10SWEIFK Göteborg28.193    pb   
Svea Karlsson10SWEVarbergs GIF28.995       
Elsa Andersson10SWEIF Kville29.296       
Nova Lachner10SWELerum Friidrott30.248       

Final C3 feb 
Siri Wåhlström10SWEBohus IF30.137       
Stella Kaiser10SWEVarbergs GIF30.429    pb   
Alva Zettergren10SWEVarbergs GIF30.4310    pb   
Emmie Van Den Berg10SWETrollhättan FIK30.6513    pb   

Final D3 feb 
Lava Warberg10SWELerum Friidrott30.5711    pb   
Fei Bohlin10SWEIF Rigor30.6412       
Juni Imbert10SWEMajornas IK32.2714    pb   
Ella Jonsén10SWEIF Kville34.1415       


F14 1000m
Final4 feb 
Emma Falk10SWEIFK Göteborg 3:09.69    pb   
Alice Odervång10SWEStrömstads IF 3:11.77    pb   
Saga Karlsson10SWEHönö IS 3:20.06       
Nova Lachner10SWELerum Friidrott 3:27.11       
Signe Provci10SWEIFK Göteborg 3:28.04    pb   
Stina Lindhe Hemming10SWEMajornas IK 3:30.31    pb   
Embla Norinder10SWEMajornas IK 3:33.30       
Lava Warberg10SWELerum Friidrott 3:41.89    pb   
Nelly Bronebakk Halland10NORLarvik Turn &IF 3:46.00       
10 Juni Imbert10SWEMajornas IK 4:04.15       


F14 Höjd
4 feb 
Olivia Ståhl10SWEIFK Halmstad157       
Elsa Edesjö10SWESävedalens AIK154       
Mollie Melinder10SWEHovslätts IK145    pb   
Sarah Svartborn10SWEÖrgryte IS140    pb   
Saga Karlsson10SWEHönö IS140    sb   
Sofia Dahlbäck10SWEÖrgryte IS130       

110115120125130135140145148151154157164
S.Svartborn-oooooxoxxx
O.Ståhl------ooo-xoxoxxx
M.Melinder---oooxoxxoxxx
E.Edesjö----oooxxoxoxooxxx
S.Dahlbäck-oooxxoxxx
S.Karlsson---oooxxoxxx


F14 Längd
4 feb 
Olivia Ståhl10SWEIFK Halmstad5,07       
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb5,05       
Sara Capkova10SWESävedalens AIK4,69    pb   
Signe Rådmark10SWEMölndals AIK4,68    pb   
Svea Karlsson10SWEVarbergs GIF4,64       
Sofia Dahlbäck10SWEÖrgryte IS4,42    pb   
Siri Wåhlström10SWEBohus IF4,41    pb   
Isabelle Drangel10SWEMölndals AIK4,36       
Embla Norinder10SWEMajornas IK4,10       
10 Sarah Svartborn10SWEÖrgryte IS4,09       
11 Felicia Svedberg10SWEMölndals AIK4,09    pb   
12 Maja Farnebo10SWEMajornas IK3,99       
13 Wilma Målberg10SWEMölndals AIK3,97       
14 Gry Zackrisson10SWEMajornas IK3,83    pb   
15 Selma Häger10SWEIF Kville3,74    pb   
16 Nova Lachner10SWELerum Friidrott3,68       
17 Emilia Larsson10SWELerum Friidrott3,65       
18 Ella Jonsén10SWEIF Kville3,49       
19 Iris Granström10SWEMajornas IK3,19    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Norinder3,854,104,03
S.CapkovaX4,694,564,114,55X
G.Zackrisson3,733,833,64
L.Finstad5,05XX4,54X4,76
I.Drangel4,234,324,254,294,304,36
O.StåhlXX5,07XXX
N.Lachner3,683,26X
M.Farnebo3,88X3,99
S.Karlsson4,534,464,544,624,644,21
E.JonsénX3,493,31
S.Wåhlström4,414,124,064,124,102,75
E.Larsson3,493,653,53
S.Svartborn3,894,074,09
W.MålbergX3,97X
S.DahlbäckX4,264,424,024,164,21
F.Svedberg3,804,044,09
S.Häger3,083,583,74
I.GranströmXX3,19
S.RådmarkX4,604,684,584,674,51


F14 Kula3.0 kg
3 feb 
Julia Björkman10SWEHälle IF10,37       
Molly Eriksson10SWEIF Kville8,81    pb   
Emmie Van Den Berg10SWETrollhättan FIK7,14    pb   
Maja Kolmodin10SWEIF Kville6,61    pb   
Nova Lachner10SWELerum Friidrott5,85       

1 2 3 4 5 6 
J.BjörkmanX10,379,83XXX
N.Lachner4,925,465,464,955,765,85
E.Van Den Berg6,986,517,146,646,516,57
M.Kolmodin6,615,075,645,995,895,81
M.Eriksson8,178,708,548,578,408,81


F13 60m
Försök heat 14 feb 
Stella Blixt11SWEMölndals AIK 8.66q       
Valerie Soi11SWEUllevi FK 9.17q       
Linnea Fredriksson11SWELerum Friidrott 9.34q    pb   
Isabelle Svahn11SWEKongahälla AIK 9.44q       
Edith Holm11SWEKongahälla AIK 9.58        
Astrid Luvö11SWESävedalens AIK10.56        
Natasha Ljungberg11SWEBohus IF10.71        

Försök heat 24 feb 
Suzanna Adeyemi11SWEUllevi FK 8.73q       
Wilma Eriksson11SWEUllevi FK 8.82q       
Ida Carlsson11SWESävedalens AIK 9.21q    pb   
Frida Fors11SWELerum Friidrott 9.51q       
Ebba Björkman11SWELerum Friidrott 9.54q    pb   
Olivia Claesson11SWEGöteborgs KIK 9.63     pb   

Försök heat 34 feb 
Julia Nyth11SWESävedalens AIK 8.44q    pb   
Wilma Ström11SWEBohus IF 9.01q       
Eleonora Boström11SWEUllevi FK 9.09q       
Linnéa Lyckekil11SWEIFK Halmstad 9.65        
Ida Ahlgren11SWEMölndals AIK 9.67        
Saga Lindstrand11SWELerum Friidrott 9.90     pb   

Försök heat 44 feb 
Matilda Money11SWEVarbergs GIF 8.83q       
Märta Tenser11SWEÖrgryte IS 9.00q       
Ebba Lipschutz11SWEUllevi FK 9.40q       
Stella Jaworski11SWESävedalens AIK 9.48q       
Isabelle Sideby11SWESävedalens AIK 9.55     pb   
Sofia Dahlberg11SWELerum Friidrott10.07        

Final A4 feb 
Julia Nyth11SWESävedalens AIK 8.50       
Suzanna Adeyemi11SWEUllevi FK 8.67    pb   
Stella Blixt11SWEMölndals AIK 8.75       
Matilda Money11SWEVarbergs GIF 8.85       
Wilma Eriksson11SWEUllevi FK 8.89       
Wilma Ström11SWEBohus IF 9.05       
Märta Tenser11SWEÖrgryte IS 9.08       
Eleonora Boström11SWEUllevi FK 9.38       

Final B4 feb 
Ida Carlsson11SWESävedalens AIK 9.10    pb   
Isabelle Svahn11SWEKongahälla AIK 9.24       
Valerie Soi11SWEUllevi FK 9.26       
Frida Fors11SWELerum Friidrott 9.38       
Linnea Fredriksson11SWELerum Friidrott 9.41       
Ebba Lipschutz11SWEUllevi FK 9.47       
Ebba Björkman11SWELerum Friidrott 9.53    pb   
Stella Jaworski11SWESävedalens AIK 9.80       


F13 200m
Final A3 feb 
Wilma Eriksson11SWEUllevi FK27.961    pb   
Stella Blixt11SWEMölndals AIK28.072       
Rut Wållgren11SWELerum Friidrott28.213       
Julia Nyth11SWESävedalens AIK28.454    pb   

Final B3 feb 
Betty Malm12SWEIFK Göteborg29.125       
Pauline Littenheim12SWEGöteborgs KIK29.986       
Iris Käck12SWESävedalens AIK30.168    pb   
Eleonora Boström11SWEUllevi FK31.3614       

Final C3 feb 
Tilda Sjöstrand11SWEUllevi FK30.559    pb   
Emilia Schölander11SWEGöteborgs KIK30.6310    pb   
Emelie Mars11SWETrollhättan FIK30.9811    pb   
Molly Rickardsson11SWELidköpings IS31.7516       

Final D3 feb 
Sara Bilisari11SWEIFK Göteborg31.3112    pb   
Ida Carlsson11SWESävedalens AIK31.7215    pb   
Ida Ahlgren11SWEMölndals AIK31.9417    pb   
Leia Johannesson11SWETrollhättan FIK32.2419    pb   

Final E3 feb 
Olivia Claesson11SWEGöteborgs KIK32.4520    pb   
Elina Kontio Duell11SWEBohus IF32.9921    pb   
Saga Lindstrand11SWELerum Friidrott33.8722       
Stella Jaworski11SWESävedalens AIK34.1523       

Final F3 feb 
Wilma Ström11SWEBohus IF31.3113    pb   
Isabelle Sideby11SWESävedalens AIK32.1318    pb   
Sofia Dahlberg11SWELerum Friidrott34.1724    pb   
Natasha Ljungberg11SWEBohus IF35.5126    pb   

Final G3 feb 
Ebba Borde11SWEUllevi FK30.047       
Cornelia Tollén11SWELerum Friidrott34.3925       
Isabel Borgesand Collby11SWELerum Friidrott35.6027       


F13 800m
Final A4 feb 
Wilma Eriksson11SWEUllevi FK 2:31.01    pb   
Saga Karlsson11SWESävedalens AIK 2:34.41    pb   
Emma Norén11SWEIF Rigor 2:46.29       
Molly Rickardsson11SWELidköpings IS 2:48.23    sb   
Stina Carlsson11SWEKongahälla AIK 2:50.06    pb   
Alma Thomsson11SWEMölndals AIK 2:53.10    pb   
Linnéa Lyckekil11SWEIFK Halmstad 2:53.70    pb   
Thea Jönsson11SWEMajornas IK 3:02.22       


F13 Häck 60m68,6cm
Försök heat 12 feb 
Sigrid Gustafsson11SWEMölndals AIK10.25q       
Julia Folino11SWEIFK Göteborg10.81q    pb   
Edith Holm11SWEKongahälla AIK11.47q    pb   
Karin Berntsson12SWEBrattås CK11.95q       
Frida Fors11SWELerum Friidrott12.50q    pb   

Försök heat 22 feb 
Rut Wållgren11SWELerum Friidrott 9.89q    pb   
Selma Dahlin11SWEMölndals AIK10.52q       
Isabelle Svahn11SWEKongahälla AIK10.92q       
Greta Sparre12SWETrollhättan FIK11.29q       
Emilia Schölander11SWEGöteborgs KIK11.41q    pb   
Elvira Ekelund12SWEIF Kville11.96q       

Final A2 feb 
Rut Wållgren11SWELerum Friidrott 9.781    pb   
Sigrid Gustafsson11SWEMölndals AIK10.022    pb   
Selma Dahlin11SWEMölndals AIK10.473    pb   
Julia Folino11SWEIFK Göteborg10.944       
Greta Sparre12SWETrollhättan FIK11.377       
Isabelle Svahn11SWEKongahälla AIK12.028       

Final B2 feb 
Emilia Schölander11SWEGöteborgs KIK11.255    pb   
Edith Holm11SWEKongahälla AIK11.276    pb   
Elvira Ekelund12SWEIF Kville12.409       
Frida Fors11SWELerum Friidrott12.7310       
Karin Berntsson12SWEBrattås CKej start-       


F13 Höjd
4 feb 
Julia Nyth11SWESävedalens AIK151    pb   
Stella Fritzsche11SWEIF Kville146    pb   
Isabelle Sideby11SWESävedalens AIK138    pb   
Ellie Andersson11SWEBrattås CK138    pb   
Anna Swerin11SWELerum Friidrott138    pb   
Sigrid Hellestam11SWEIF Kville138       
Isabelle Svahn11SWEKongahälla AIK134    pb   
Stella Clemert11SWEKongahälla AIK130       
Molly Rickardsson11SWELidköpings IS130       
10 Edith Holm11SWEKongahälla AIK130       
11 Ebba Björkman11SWELerum Friidrott130    pb   
12 Malva Petersson11SWESävedalens AIK125       
13 Sofia Dahlberg11SWELerum Friidrott120       
13 Saga Lindstrand11SWELerum Friidrott120    pb   
15 Stella Giorgini11SWEBohus IF110       
15 Emilia Schölander11SWEGöteborgs KIK110       

110115120125130134138142146149151153
E.Andersson--oooxoxoxxx
S.Hellestam--ooooxxoxxx
I.Sideby--oooooxxx
S.Giorginiox-
M.Rickardsson-ooxooxxx
S.Clemert---ooxxx
S.Dahlbergoooxxx
I.Svahn--ooxxooxxx
S.Lindstrandoooxxx
M.Petersson-oxxooxxx
J.Nyth---oooooxoxxoxoxxx
A.Swerinoooxoxxoxxoxoxxx
S.Fritzsche--ooooooxoxxx
E.Schölanderoxxx
E.Björkmanxooooxxoxxx
E.Holmooooxoxxx


F13 Stav
4 feb 
Julia Nyth11SWESävedalens AIK235       
Malva Petersson11SWESävedalens AIK225    pb   
Sigrid Hellestam11SWEIF Kville205    pb   
Isabelle Sideby11SWESävedalens AIK185       
Ida Carlsson11SWESävedalens AIK160       
Stella Jaworski11SWESävedalens AIK140       
Ebba Lipschutz11SWEUllevi FKX       

140160175185195205215225235245
I.Carlssonxooxxx
I.Sidebyoxoxxoo
S.Hellestam-oooxooxxx
M.Petersson---oooxoxxoxxx
E.Lipschutzxxx
S.Jaworskixoxxx
J.Nyth-----ooooxxx


F13 Längdzon
4 feb 
Julia Nyth11SWESävedalens AIK4,71       
Matilda Money11SWEVarbergs GIF4,68    pb   
Stella Fritzsche11SWEIF Kville4,55       
Märta Tenser11SWEÖrgryte IS4,55    pb   
Suzanna Adeyemi11SWEUllevi FK4,51    pb   
Stella Blixt11SWEMölndals AIK4,42       
Julia Folino11SWEIFK Göteborg4,36    pb   
Eleonora Boström11SWEUllevi FK4,30       
Linnea Fredriksson11SWELerum Friidrott4,17       
10 Valerie Soi11SWEUllevi FK4,07    pb   
11 Stina Carlsson11SWEKongahälla AIK3,88       
12 Malva Petersson11SWESävedalens AIK3,87    pb   
13 Sigrid Hellestam11SWEIF Kville3,86    pb   
14 Ebba Lipschutz11SWEUllevi FK3,82    pb   
15 Ida Carlsson11SWESävedalens AIK3,78       
16 Ida Ahlgren11SWEMölndals AIK3,76       
17 Saga Karlsson11SWESävedalens AIK3,73       
18 Astrid Halldin11SWEStenungsunds FI3,66       
19 Frida Fors11SWELerum Friidrott3,60       
20 Sara Bilisari11SWEIFK Göteborg3,53       
21 Stella Jaworski11SWESävedalens AIK3,51       
22 Alma Robertsson11SWEIF Kville3,33       
23 Saga Ekfeldt11SWEIF Kville3,16       
24 Astrid Luvö11SWESävedalens AIK2,96    pb   

1 2 3 4 5 6 
S.Blixt4,173,904,31X4,424,28
S.BilisariX3,531,78
M.Money4,554,404,474,464,614,68
S.Jaworski3,363,513,23
A.Luvö2,962,772,76
I.CarlssonX3,723,78
S.Hellestam3,863,72-
I.Ahlgren3,763,623,57
S.Karlsson2,683,73X
S.Ekfeldt3,063,003,16
S.Fritzsche4,464,554,484,504,534,48
L.Fredriksson3,884,173,82
A.RobertssonX3,253,33
A.Halldin3,663,453,58
F.Fors3,603,433,22
S.Carlsson3,883,723,87
J.Nyth4,714,414,444,534,604,50
M.Tenser4,554,124,26X3,53X
E.Boström4,13X4,30X4,174,27
M.Petersson3,873,763,73
S.Adeyemi4,51X4,32XX4,31
J.Folino4,364,184,134,244,224,31
E.Lipschutz3,823,38X
V.Soi3,814,073,87


F13 Trestegzon
3 feb 
Anna Swerin11SWELerum Friidrott9,85       
Rut Wållgren11SWELerum Friidrott9,76    pb   
Linnea Fredriksson11SWELerum Friidrott9,54    pb   
Tilda Sjöstrand11SWEUllevi FK9,49    pb   
Selma Dahlin11SWEMölndals AIK9,44       
Leia Johannesson11SWETrollhättan FIK8,49       
Emelie Mars11SWETrollhättan FIK8,38    pb   
Ellie Andersson11SWEBrattås CK8,25       
Elina Kontio Duell11SWEBohus IF8,20       
10 Cornelia Tollén11SWELerum Friidrott7,13       

1 2 3 4 5 6 
L.Fredriksson9,369,549,419,049,059,11
T.Sjöstrand9,339,459,479,499,429,13
E.Mars8,308,278,178,388,088,15
E.Andersson8,198,257,957,797,907,83
L.Johannesson8,448,478,358,398,318,49
S.Dahlin9,119,069,089,309,449,26
E.Kontio Duell8,208,107,83
R.Wållgren8,879,419,159,17X9,76
A.Swerin9,759,85X9,659,769,74
C.Tollén7,137,026,90


F13 Kula2.0 kg
3 feb 
Miranda Jakobsson11SWEBohus IF11,06    pb   
Stina Grahnemo11SWEIFK Göteborg9,46    pb   
Rut Wållgren11SWELerum Friidrott9,38       
Ida Carlsson11SWESävedalens AIK8,87    pb   
Stella Fritzsche11SWEIF Kville8,53       
Linnea Fredriksson11SWELerum Friidrott8,46    pb   
Emelie Mars11SWETrollhättan FIK8,25    pb   
Leia Johannesson11SWETrollhättan FIK7,72       
Wilma Ström11SWEBohus IF7,35       
10 Natasha Ljungberg11SWEBohus IF7,11    pb   
11 Saga Lindstrand11SWELerum Friidrott6,70       
12 Alma Robertsson11SWEIF Kville6,68    pb   
13 Saga Ekfeldt11SWEIF Kville6,44       
14 Stella Jaworski11SWESävedalens AIK6,03       
15 Isabel Borgesand Collby11SWELerum Friidrott5,69    pb   
16 Sofia Dahlberg11SWELerum Friidrott5,19       

1 2 3 4 5 6 
L.Fredriksson8,447,627,678,468,057,79
S.Ekfeldt6,446,336,02
S.Grahnemo8,608,109,468,548,809,44
R.Wållgren8,859,279,358,979,169,38
L.JohannessonX7,727,23X7,29X
N.Ljungberg7,116,566,45
A.Robertsson6,685,816,23
S.Jaworski5,815,296,03
M.Jakobsson9,929,8710,8311,069,6310,38
I.Carlsson8,097,758,878,50X8,87
S.Lindstrand6,706,415,44
S.Dahlberg5,105,193,93
S.Fritzsche8,538,338,038,368,308,02
I.Borgesand Collb5,695,395,50
E.Mars7,277,207,837,888,118,25
W.Ström7,137,007,35


F12 60m
Final A3 feb 
Betty Malm12SWEIFK Göteborg 8.88       
Pauline Littenheim12SWEGöteborgs KIK 9.03       
Olivia Krantz12SWEIF Rigor 9.03       
Hjördis Peixoto12SWEIF Kville 9.09       
Melina Falk12SWEBrattås CK 9.28       

Final B3 feb 
Iris Käck12SWESävedalens AIK 9.29    pb   
Elvira Aylward Alvelin12SWEIF Kville 9.43    pb   
Lione Karnå12SWEUllevi FK 9.80    pb   
Lisa Malmström12SWEIF Rigor10.10       


F12 800m
Final A4 feb 
Iris Käck12SWESävedalens AIK 2:31.88       
Ester Grahn12SWEMölndals AIK 2:48.32       
Molly Persson12SWEIF Kville 2:55.77       
Edith Pettersson12SWESävedalens AIK 3:00.44       
Hjördis Peixoto12SWEIF Kville 3:07.63       
Ester Laaksonen12SWEGöteborgs KIK 3:07.68       
Freya Nash12SWEIF Kville 3:10.75       
Tilda Sand12SWEIF Kville 3:12.94       


F12 Höjd
4 feb 
Nellie Lieberth Järman12SWELidköpings IS139       
Amelie Ving Holmqvist12SWEBrattås CK136    pb   
Betty Malm12SWEIFK Göteborg132    sb   
Olivia Krantz12SWEIF Rigor124       
Majken Korner12SWEIF Kville120       
Ester Grahn12SWEMölndals AIK120       
Lisa Malmström12SWEIF Rigor115       
Tilda Sand12SWEIF Kville115    pb   
Emilie Keen12SWEIFK Göteborg115       

9095100105110115120124128132136139144
T.Sand--oxoxooxxx
M.Korner--oooooxxx
B.Malm-----oooxxooxxx
L.Malmström---oooxxx
N.Lieberth Järman-------oooooxxx
O.Krantz----ooooxxx
E.Grahn-----oxxoxxx
E.Keen---oxoxxoxxx
A.Ving Holmqvist-----ooxxoxoxoxoxxx


F12 Längdzon
4 feb 
Elvira Aylward Alvelin12SWEIF Kville4,38    pb   
Pauline Littenheim12SWEGöteborgs KIK4,37       
Nellie Lieberth Järman12SWELidköpings IS4,32    pb   
Iris Käck12SWESävedalens AIK4,21       
Melina Falk12SWEBrattås CK4,15    pb   
Tiril Tepsel Sjulstad12NORLarvik Turn &IF4,03       
Hjördis Peixoto12SWEIF Kville4,03       
Molly Persson12SWEIF Kville4,01    pb   
Majken Korner12SWEIF Kville3,91    pb   
10 Greta Sparre12SWETrollhättan FIK3,88       
11 Fiona Bördin Tennes12SWEIFK Göteborg3,72       
12 Hanna Samuelsson12SWEIFK Göteborg3,71       
13 Edith Pettersson12SWESävedalens AIK3,57    pb   
14 Freya Nash12SWEIF Kville3,51       
15 Harriet Flyckt12SWEMajornas IK3,44    pb   
16 Lione Karnå12SWEUllevi FK3,29       
17 Lisa Malmström12SWEIF Rigor3,26    pb   
18 Ester Laaksonen12SWEGöteborgs KIK3,26    pb   
19 Elsa Hermansson12SWEMajornas IK3,16       
20 Moa Frisk12SWEIF Kville2,72    pb   
Elin Björklund12SWEIF Kville0,00       

1 2 3 4 5 6 
F.Bördin Tennes3,553,703,723,63
I.Käck4,014,214,18X
L.Karnå3,292,82--
F.Nash3,313,313,513,38
L.Malmström3,263,182,933,15
E.Hermansson3,103,163,002,98
H.Peixoto4,033,873,843,75
M.Persson3,753,833,764,01
E.Aylward Alvelin4,204,274,384,23
T.Sjulstad4,013,754,033,87
G.Sparre3,88X3,653,71
P.Littenheim4,374,294,204,27
M.Korner3,78X3,913,78
M.Falk4,143,894,084,15
H.Samuelsson3,663,553,503,71
M.Frisk2,722,552,662,55
E.Björklund
N.Lieberth Järman4,214,114,254,32
E.Laaksonen3,143,263,033,04
H.Flyckt3,442,983,203,38
E.Pettersson3,573,323,423,46


F12 Kula2.0 kg
4 feb 
Nellie Lieberth Järman12SWELidköpings IS8,68       
Hjördis Peixoto12SWEIF Kville8,63    pb   
Amelie Ving Holmqvist12SWEBrattås CK8,60       
Hanna Samuelsson12SWEIFK Göteborg8,17    pb   
Tilda Sand12SWEIF Kville7,61    pb   
Molly Persson12SWEIF Kville7,21    pb   
Emilie Keen12SWEIFK Göteborg6,20    pb   
Elsa Hermansson12SWEMajornas IK6,01       
Greta Sparre12SWETrollhättan FIK5,99    pb   
10 Moa Frisk12SWEIF Kville5,93       
11 Freya Nash12SWEIF Kville5,61       

1 2 3 4 5 6 
H.Peixoto8,637,967,587,58
G.Sparre5,695,875,995,42
E.Keen6,085,86X6,20
M.Frisk5,935,795,615,32
E.Hermansson5,035,274,796,01
F.Nash5,025,515,475,61
N.Lieberth Järman8,687,427,267,97
T.Sand7,617,267,267,60
M.Persson6,916,957,216,23
H.Samuelsson6,507,797,648,17
A.Ving HolmqvistX8,348,608,55


F11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk