RESULTAT
Julklappsjakten 2023-12-02/03
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2023-12-04
Resultatlänk lördag  söndag  samlad lista   


 
M 60m
Försök heat 12 dec 
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 6.90q    pb   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg 7.36q       
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK 7.40q       
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS 7.43q    pb   
Erik Wainwright04SWEUllevi FK 7.46q    pb   
Hampus Lindblom06SWEUllevi FK 7.52        
Elias Löndahl06SWEIFK Lund 7.93        
Melvin Preihs06SWEIFK Lund 8.11     pb   

Försök heat 22 dec 
Alfons Ekeroth06SWEIFK Lund 7.35q       
Anders Logg76SWEHälle IF 7.42q       
Enzo Martini Tedfelt05SWEMölndals AIK 7.50q    pb   
Tobias Krath Hansen06DENViborg AM 7.55        
Sebastian Eriksson06SWEIF Hagen FIK 7.66     sb   
Graziano Geremia91SWEIK Ymer 7.77        
Josef Weiner03SWEIFK Göteborg 7.91        
Andreas Silfverstrand82SWEIF Hagen FIK 7.99        

Final2 dec 
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 6.90    pb   
Alfons Ekeroth06SWEIFK Lund 7.32    pb   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg 7.33       
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK 7.37       
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS 7.38    pb   
Anders Logg76SWEHälle IF 7.42       
Erik Wainwright04SWEUllevi FK 7.51       
Enzo Martini Tedfelt05SWEMölndals AIK 7.53       


M 400m
Final A2 dec 
Jakob Jungner06SWEIFK Lund52.481    pb   
William Markl06SWEUllevi FK54.314    pb   
Gustav Ölund94SWEÖrgryte IS54.735       
Andreas Daun80SWEKatrineholms SK55.396    pb   

Final B2 dec 
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK53.262       
Tobias Krath Hansen06DENViborg AM53.813    pb   
Viggo Trefil06SWELerum Friidrott58.637    pb   


M 1500m
Final2 dec 
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-77 4:27.06    pb    P17 1
Fredrik Nybäck70SWESpårvägens FK 4:29.75    sb    M 1
William Svensson07SWESävedalens AIK 4:36.60    pb    P17 2
Frans Kaiser08SWEVarbergs GIF 4:37.13        P16 1
David Bengtsson08SWEUllevi FK 4:57.05        P16 2
Linus Pålsson08SWETrollhättan FIK 4:59.96    pb    P16 3
Anders Grahn69SWEIF Rigor 5:03.44        M 2
Linus Weihard08SWEMölndals AIK 5:24.55        P16 4


M Stav
2 dec 
Gabriel Torgersson05SWEIF Kville410       
Peter Svensson02SWEIF Rigor400       
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK340    sb   

320340355370385400410420
M.Rosvallooxxx
P.Svensson-----xxo-xxx
G.Torgersson---oooxxoxxx


M Längd
2 dec 
Gustav Malmkvist06SWEKatrineholms SK6,66    pb   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg6,20       
Alfons Ekeroth06SWEIFK Lund6,05       
Sebastian Eriksson06SWEIF Hagen FIK5,79       
Tobias Krath Hansen06DENViborg AM5,64    pb   
Erik Toll06SWEIFK Göteborg5,44       
Fredrik Ilander98SWEMajornas IK5,38       
Melvin Preihs06SWEIFK Lund5,15    pb   

1 2 3 4 5 6 
S.Eriksson5,775,795,745,735,745,70
T.Hansen4,355,405,535,415,645,53
G.Malmkvist6,196,52X6,666,626,57
E.Toll5,015,045,255,175,285,44
A.Ekeroth5,705,655,765,92-6,05
N.BrakanderX6,206,205,93X6,04
M.Preihs5,155,064,985,03--
F.Ilander5,265,355,225,385,295,29


M Kula7.26 kg
2 dec 
Elias Löndahl06SWEIFK Lund9,13        1
Erik Ardengård92SWEIFK Lund8,62        2
Andreas Silfverstrand82SWEIF Hagen FIK8,14        3
Sebastian Eriksson06SWEIF Hagen FIK7,84        4

1 2 3 4 5 6 
E.Ardengård7,458,628,497,047,348,08
S.Eriksson7,787,847,617,59--
A.Silfverstrand7,707,707,577,577,658,14
E.Löndahl8,288,497,178,748,299,13


M 4 x 200m
Final2 dec 
Sävedalens AIK M lag 1Ture Hjortbäck-07
William Svensson-07
Alfred Danerud-07
Hugo Andersson-08

1:38.81   
Lund, IFK M lag 1Emil Wetterberg-07
Elias Löndahl-06
Melvin Preihs-06
Alfons Ekerot-06

1:39.17   
Sävedalens AIK M lag 2Erik Borg-08
Isak Thörn-07
Nils Amundin-08
Malte Svensson-07

1:40.45   
Örgryte IS P17 lag 1Leonard Karlsson-08
Seo Mathieu-Gallaine -08
Ismael Hadden -08
Simon Ostwald-08

1:42.52   


P19 Kula6.0 kg
2 dec 
Erik Toll06SWEIFK Göteborg10,69       

1 2 3 4 5 6 
E.Toll9,638,7710,399,5810,5110,69


P17 60m
Försök heat 12 dec 
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 7.24q       
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott 7.29q    pb   
Hugo Persson07SWEMölndals AIK 7.38q    pb   
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund 7.58q    pb   
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-77 7.97        
Viggo K. Lundberg07SWEKongahälla AIK 8.63        

Försök heat 22 dec 
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden 7.37q       
David Blixt07SWEMölndals AIK 7.45q       
Oskar Andersson07SWEMölndals AIK 7.50q    pb   
Eskil Ekström07SWETrollhättan FIK 7.89q       
Marius Skovsgaard Pedersen07DENViborg AM 7.96        
Tage Sköld07SWEMölndals AIK 8.14        

Final2 dec 
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 7.19       
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden 7.36       
David Blixt07SWEMölndals AIK 7.38       
Oskar Andersson07SWEMölndals AIK 7.50    pb   
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund 7.59       
Eskil Ekström07SWETrollhättan FIK 7.88       
Hugo Persson07SWEMölndals AIKej start       
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrottej start       


P17 Stav
2 dec 
Ove Hagström07SWEÖrgryte IS450    pb   
Isak Thörn07SWESävedalens AIK400    pb   

355370385400410420430440450460
O.Hagström---xo-ooxxooxxx
I.Thörnxoxooxoxxx


P17 Längd
2 dec 
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden5,79       
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott5,67    pb   
Tage Sköld07SWEMölndals AIK5,53       
Marius Skovsgaard Pedersen07DENViborg AM5,17       
Viggo K. Lundberg07SWEKongahälla AIK4,23       

1 2 3 4 5 6 
I.Fransson Larsso5,635,675,635,535,55X
E.Petersson5,79XX5,79XX
V.K. Lundberg4,174,084,233,303,973,97
M.Pedersen5,085,085,055,085,035,17
T.Sköld5,515,30X5,445,53X


P17 Kula5.0 kg
2 dec 
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund11,74    pb   
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott11,52    pb   

1 2 3 4 5 6 
I.Fransson Larsso11,1111,5210,778,3310,4111,19
E.Wetterberg-9,9911,2511,5211,74X


P16 60m
Försök heat 12 dec 
Marvin Hallin08SWEKatrineholms SK 7.57q       
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK 7.59q    pb   
Algot Flodmark08SWEIK Ymer 7.61q    pb   
Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-77 7.77q    pb   
Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö 7.94q    pb   
Emil Nestor08SWELinköpings GIF 8.22     pb   
Alexander Strand Träff08SWEIFK Göteborg 8.38     pb   

Försök heat 22 dec 
Loke Salberg08SWELinköpings GIF 7.57q    pb   
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 7.66q       
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö 7.95q    pb   
Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF 8.00     pb   
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF 8.24     pb   
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö 8.38     pb   
Alfons Edvardsson08SWEIFK Växjö 8.67        
Lucas Mori Glad08SWEMajornas IK 8.71        

Final2 dec 
Marvin Hallin08SWEKatrineholms SK 7.51       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF 7.52    pb   
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK 7.59    pb   
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 7.60       
Algot Flodmark08SWEIK Ymer 7.73       
Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-77 7.76    pb   
Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö 7.97       
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö 8.02       


P16 Stav
2 dec 
Emil Nestor08SWELinköpings GIF385    pb   
Karl Nestor08SWELinköpings GIF355    pb   
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö355    pb   
Carl Berntsson08SWEIF Kville355    pb   
Adam Pantzar08SWEKongahälla AIKX       

280300320340355370385400
A.Pantzar-xxx
E.Karlsson--oxoxoxxx
C.Berntssonooxxooxxoxxx
E.Nestor----ooxoxxx
K.Nestor----xoxxx


P16 Längd
2 dec 
Marvin Hallin08SWEKatrineholms SK6,39    pb   
Loke Salberg08SWELinköpings GIF6,19       
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-776,09    pb   
Hugo Andersson08SWESävedalens AIK5,84    pb   
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö5,64    pb   
Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-775,31       
Erik Borg08SWESävedalens AIK5,13       
Alexander Strand Träff08SWEIFK Göteborg5,10    pb   
Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö4,76    pb   
10 Lucas Mori Glad08SWEMajornas IK4,12       
11 Alfons Edvardsson08SWEIFK Växjö3,88       

1 2 3 4 5 6 
G.Hansen5,275,255,224,855,315,16
M.Hyltsten4,764,72X
E.Borg5,135,11X5,01X-
O.LaycockX6,096,045,916,055,95
L.Salberg5,916,036,19-6,046,05
A.Strand Träff4,83X5,10X4,814,87
H.Andersson5,835,535,645,845,74-
L.Mori Glad3,813,814,12
M.HallinXX6,166,296,396,25
A.FagerbergX5,17X5,385,645,60
A.Edvardsson3,823,883,82


P16 Kula5.0 kg
2 dec 
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF10,57       
Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF9,71       
Viktor Hede Kornvig08DENSilkeborg AK-778,08       

1 2 3 4 5 6 
F.Theander9,2710,57XXXX
V.Kornvig7,587,397,718,087,267,28
A.Påfvelsson9,719,518,828,939,579,71


P15 60m
Försök heat 12 dec 
Daniel Nielsen09DENGreve Atletik 7.35q    pb   
Oliver Hedin09SWEIFK Göteborg 7.56q    pb   
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden 7.68q    pb   
Olle Levin09SWEMölndals AIK 7.77q    pb   
Texas Spencer09SWEÖrgryte IS 7.87q       
Ayob Haj Younes09SWEÖrgryte IS 7.99     pb   
Oliver Silfverstrand09SWEIF Hagen FIK 8.33        
Alexander Andersson09SWEMölndals AIK 8.34     pb   

Försök heat 22 dec 
Noah Glennstål09SWEIFK Helsingborg 7.77q    pb   
Nelson Svensson Johansson09SWEÖrgryte IS 7.84q       
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK 7.91q       
Oliver Krath Hansen09DENViborg AM 7.95        
Hampus Fagerlund09SWEIFK Växjö 8.21        
Olivié Hanna09SWEIstrums SK 8.35        
Justin Harwood09SWEUllevi FK 8.40        
Gabriel Andreasson.09SWEÖrgryte IS 9.86        

Final2 dec 
Daniel Nielsen09DENGreve Atletik 7.31    pb   
Oliver Hedin09SWEIFK Göteborg 7.44    pb   
Nelson Svensson Johansson09SWEÖrgryte IS 7.65    pb   
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden 7.68    pb   
Olle Levin09SWEMölndals AIK 7.72    pb   
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK 7.81       
Noah Glennstål09SWEIFK Helsingborg 7.90       
Texas Spencer09SWEÖrgryte IS 7.92       


P15 1000m
Final2 dec 
Joar Andersson09SWEIFK Växjö 2:40.96    pb   
Olivié Hanna09SWEIstrums SK 2:54.74    pb   
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte IS 2:58.23    pb   
Wille Hedström09SWESävedalens AIK 3:06.80    pb   
William Daun09SWEKatrineholms SKej start       


P15 Stav
2 dec 
Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö330    pb   
Wille Hedström09SWESävedalens AIK220       

200220235290300310320330340
W.Hedströmooxxx
L.Bernhardsson---xoooxoxoxxx


P15 Längd
2 dec 
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden5,97    pb   
Daniel Nielsen09DENGreve Atletik5,96       
Konstanty Piontek09SWEKA 2 IF5,83    pb   
Noah Glennstål09SWEIFK Helsingborg5,46    pb   
Ayob Haj Younes09SWEÖrgryte IS5,29       
Oliver Silfverstrand09SWEIF Hagen FIK5,15    pb   
Oliver Krath Hansen09DENViborg AM4,86    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK4,79    sb   
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIK4,67       
10 Aston Södling09SWEMajornas IK4,35    pb   
11 Ture Kristensson09SWEMajornas IK3,97       
12 Herman Ryding09SWEIFK Göteborg3,86       
13 William Daun09SWEKatrineholms SK3,11       

1 2 3 4 5 6 
E.Pettersson4,672,88-
W.Daun3,11--
H.Ryding2,723,863,52
D.Nielsen5,70X5,725,965,90-
O.Silfverstrand4,854,995,155,005,055,04
J.Harwood4,634,724,744,794,654,79
A.Södling4,204,354,31
N.Glennstål5,235,46X5,135,20X
S.Schütz5,785,925,975,85XX
O.Hansen4,444,864,494,374,804,86
K.PiontekXX5,60X5,835,68
T.Kristensson3,973,973,87
A.Haj Younes5,015,095,295,115,20X


P15 Kula4.0 kg
2 dec 
George Cederqvist09SWEIFK Göteborg13,42       
Oliver Silfverstrand09SWEIF Hagen FIK8,61       

1 2 3 4 5 6 
G.Cederqvist13,42X12,5412,47X13,06
O.Silfverstrand8,198,618,267,917,777,93


P15 4 x 200m
Final2 dec 
IFK Växjö P15 Lag 1Alve Jedhammar-10
Edvin Burman-10
Arvid Uddenberg-10
Gustav Kroon-10

1:52.16   
Lerum Friidrott P14/13Viktor Samor-11
Nils Ryttberg-11
John Meding-10
Kevin Fatty-10

2:02.67   
IFK Växjö P15 lag 2Theodore Stojic Navarro-11
Vinsent Flimsjö-11
Bertil Eliasson-11
Arvid Melin-11

DQ    linjetramp


P14 60m
Försök heat 12 dec 
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 8.23q    pb   
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 8.23q    pb   
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö 8.27q    pb   
Alvin Jordy10SWEIF Kronan 8.33q       
Hugo Eric Mannbro10SWEIFK Göteborg 9.30     pb   
Jonas Morell10DENSilkeborg AK-77 9.98        

Försök heat 22 dec 
Emilio Karnå10SWEUllevi FK 7.65q    pb   
Gustav Kroon10SWEIFK Växjö 8.14q    pb   
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg 8.44     pb   
Wilgot Hugosson10SWEMölndals AIK 8.46     pb   
Ville Fransson10SWEMölndals AIK 8.94     pb   
Thomas Furholm10DENSilkeborg AK-77 8.95        

Försök heat 32 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK 8.02q       
Andrew Svedberg10SWEUllevi FK 8.38q       
Hubert Lundqvist10SWESävedalens AIK 8.49        
Edvin Burman10SWEIFK Växjö 8.68     pb   
Arvid Reuterving10SWEIFK Göteborg 9.01     pb   
Emil Manceau10SWEMölndals AIK 9.13        

Final2 dec 
Emilio Karnå10SWEUllevi FK 7.63    pb   
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK 8.05       
Gustav Kroon10SWEIFK Växjö 8.09    pb   
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 8.24       
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 8.27       
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö 8.28       
Alvin Jordy10SWEIF Kronan 8.44       
Andrew Svedberg10SWEUllevi FKej start       


P14 200m
Final A2 dec 
Elliot Croona10SWEIFK Göteborg25.971    pb   
Svante Fernström10SWEMölndals AIK26.252       
Andrew Svedberg10SWEUllevi FKej start-       

Final B2 dec 
Alvin Jordy10SWEIF Kronan27.173       
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö28.016       

Final C2 dec 
Karl Rangmar10SWEMölndals AIK27.494    pb   
Gustav Kroon10SWEIFK Växjö27.555    pb   
Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg28.157    pb   
Jonas Morell10DENSilkeborg AK-7734.1511       

Final D2 dec 
Tiger Odéhn10SWEYstads IF28.218    pb   
Thomas Furholm10DENSilkeborg AK-7730.379       
Arvid Reuterving10SWEIFK Göteborg30.6210    pb   


P14 Stav
2 dec 
Leon Bermhed10SWETjalve FIF340       
Alve Jedhammar10SWEIFK Växjö300    pb   
Ville Petersson10SWEBohus IF265       
Andrew Svedberg10SWEUllevi FK200       

200220235250265280290300310320330340360
A.Jedhammar------ooxxx
A.Svedbergoxxx
L.Bermhed--------oooxxoxxx
V.Petersson--oooxxx


P14 Längd
2 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK5,98    pb   
Emilio Karnå10SWEUllevi FK5,55       
Alve Jedhammar10SWEIFK Växjö5,10    pb   
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg5,09    pb   
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott4,71       
Wilgot Hugosson10SWEMölndals AIK4,70       
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö4,57       
Alvin Jordy10SWEIF Kronan4,56       
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK4,54       
10 Hubert Lundqvist10SWESävedalens AIK4,54       
11 Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö4,38    pb   
12 Ville Petersson10SWEBohus IF4,06       
13 Ville Fransson10SWEMölndals AIK4,00       
14 Hugo Eric Mannbro10SWEIFK Göteborg3,87    pb   
15 Emil Manceau10SWEMölndals AIK3,68       
16 Jonas Morell10DENSilkeborg AK-773,65    pb   

1 2 3 4 5 6 
J.Morell3,253,653,61
H.Lundqvist3,513,664,54
V.Fransson3,804,003,85
E.Karnå5,395,555,35X5,205,55
A.Jordy4,434,074,564,164,454,44
H.MannbroXX3,87
I.Sehlstedt5,985,84X5,675,81X
E.ManceauX3,68X
I.Dittmer Macduff4,54X4,49
W.Hugosson4,704,54XX4,564,08
G.Waborg4,805,094,79X4,945,07
V.Petersson4,054,06X
O.Folkesson4,364,294,573,254,574,51
K.Fatty4,424,624,714,434,434,57
A.Uddenberg4,193,994,38
A.Jedhammar4,854,855,095,104,935,08


P14 Kula4.0 kg
2 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK10,79       
Tiger Odéhn10SWEYstads IF9,93       
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö8,87       
Gustav Kroon10SWEIFK Växjö8,76    pb   

1 2 3 4 5 6 
T.OdéhnX9,939,089,069,057,80
O.Folkesson8,878,098,868,558,428,82
I.Sehlstedt10,0310,5910,79X10,4610,23
G.Kroon7,838,028,218,648,768,22


P13 60m
Försök heat 12 dec 
Adrian Wasswa Aalberg11NORRomerike Friidrett 8.53q       
Robin Frelén11SWEMölndals AIK 8.93q       
Arvid Melin11SWEIFK Växjö 8.96q    pb   
Hannes Thunström11SWEMölndals AIK 9.09q    pb   
Ben Lundvall11SWESävedalens AIK 9.15     pb   
Max Henriksson11SWEMölndals AIK 9.47     pb   
Anton Björk11SWESävedalens AIK 9.69        
Amos Redex11SWEÖrgryte IS10.71     pb   

Försök heat 22 dec 
Oliver Bokelund Singh11SWEIF Kville 8.31q    pb   
Noel Pettersson11SWESävedalens AIK 8.89q       
Noel Larsson11SWELaholm IF 9.13     pb   
Matteus Habte11SWESävedalens AIK 9.20        
Gordon Lundvall11SWESävedalens AIK 9.27        
Villads Juul11DENSilkeborg AK-77 9.38        
Oscar Silfverstrand11SWEIF Hagen FIK 9.41     sb   
Theodore Stojic Navarro11SWEIFK Växjö 9.90     pb   

Försök heat 32 dec 
Brian Kato Aalberg11NORRomerike Friidrett 8.59q       
Victor Benito11SWEMölndals AIK 8.79q    pb   
Elliot Johansson11SWESävedalens AIK 8.88q    pb   
Hampus Hyltsten11SWEIFK Växjö 9.10q    pb   
Vinsent Flimsjö11SWEIFK Växjö 9.76        
Elias Krantz11SWEMölndals AIK 9.79     pb   
Melker Midbrandt11SWETibro AIK10.02     pb   

Försök heat 42 dec 
Johan Le Fjeld11NORTyrving IL 8.50q       
Alfred Lindkvist11SWEFalkenbergs IK 8.82q       
Noel Melin11SWEMölndals AIK 9.14        
Philip Ståhl11SWEMölndals AIK 9.18     pb   
Bertil Eliasson11SWEIFK Växjö 9.38     pb   
Jonatan Johansson11SWEIFK Växjö 9.67     pb   
Dexter Lindell11SWEIF Kronan10.17     pb   

Försök heat 52 dec 
Conrad Berndtsson11SWEUllevi FK 8.35q    pb   
Olle Ekholm11SWEMölndals AIK 8.85q       
Sixten Elofsson11SWEFalkenbergs IK 9.11q    pb   
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg 9.12q       
Milton Lindhage11SWEMölndals AIK 9.55     pb   
Otto Bech11DENSilkeborg AK-77 9.90        
Vincent Jehler Kusmark11SWEÖrgryte IS10.31     pb   

Final A2 dec 
Johan Le Fjeld11NORTyrving IL 8.05       
Oliver Bokelund Singh11SWEIF Kville 8.28    pb   
Conrad Berndtsson11SWEUllevi FK 8.28    pb   
Adrian Wasswa Aalberg11NORRomerike Friidrett 8.54       
Brian Kato Aalberg11NORRomerike Friidrett 8.63       
Olle Ekholm11SWEMölndals AIK 8.77    pb   
Alfred Lindkvist11SWEFalkenbergs IK 8.83       
Victor Benito11SWEMölndals AIK 8.83       

Final B2 dec 
Noel Pettersson11SWESävedalens AIK 8.73       
Robin Frelén11SWEMölndals AIK 8.90       
Elliot Johansson11SWESävedalens AIK 8.97       
Arvid Melin11SWEIFK Växjö 8.98       
Hampus Hyltsten11SWEIFK Växjö 9.07    pb   
Hannes Thunström11SWEMölndals AIK 9.11       
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg 9.12       
Sixten Elofsson11SWEFalkenbergs IK 9.15       


P13 200m
Final A2 dec 
Johan Le Fjeld11NORTyrving IL26.101    pb   
Adrian Wasswa Aalberg11NORRomerike Friidrett27.452       
Brian Kato Aalberg11NORRomerike Friidrett27.553    pb   
Alfred Lindkvist11SWEFalkenbergs IK29.166    pb   

Final B2 dec 
Oliver Bokelund Singh11SWEIF Kville28.615    pb   
Gordon Lundvall11SWESävedalens AIK29.347    pb   
Arvid Melin11SWEIFK Växjö29.458    pb   
Sixten Elofsson11SWEFalkenbergs IKej start-       

Final C2 dec 
Conrad Berndtsson11SWEUllevi FK28.584    pb   
Dominik Richter11SWEIFK Göteborg30.8311    pb   
Otto Bech11DENSilkeborg AK-7731.0612       
Anton Björk11SWESävedalens AIK32.5617       

Final D2 dec 
Matteus Habte11SWESävedalens AIK30.279    pb   
Hampus Hyltsten11SWEIFK Växjö31.4413    pb   
Einar Leffler11SWEMölndals AIK32.0015    pb   

Final E2 dec 
Elliot Johansson11SWESävedalens AIK31.4514       
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott32.7119       
Elias Krantz11SWEMölndals AIK34.2220    pb   
Melker Midbrandt11SWETibro AIK36.2621       

Final F2 dec 
Ben Lundvall11SWESävedalens AIK30.7810       
Toke Hegelund11DENSilkeborg AK-7732.1116       
Theodore Stojic Navarro11SWEIFK Växjö32.7018       


P13 Längdzon
2 dec 
Johan Le Fjeld11NORTyrving IL5,36    pb   
Adrian Wasswa Aalberg11NORRomerike Friidrett5,06    pb   
Sixten Elofsson11SWEFalkenbergs IK4,75    pb   
Brian Kato Aalberg11NORRomerike Friidrett4,73    pb   
Noel Pettersson11SWESävedalens AIK4,72       
Olle Ekholm11SWEMölndals AIK4,62    pb   
Bertil Eliasson11SWEIFK Växjö4,57    pb   
Noel Melin11SWEMölndals AIK4,53    pb   
Walter Nilsson11SWEStenungsunds FI4,49       
10 Alfred Lindkvist11SWEFalkenbergs IK4,38       
11 Robin Frelén11SWEMölndals AIK4,34       
12 Matteus Habte11SWESävedalens AIK4,31    pb   
13 Dominik Richter11SWEIFK Göteborg4,31    pb   
14 Noel Larsson11SWELaholm IF4,24    pb   
15 Oscar Silfverstrand11SWEIF Hagen FIK4,22       
16 Elliot Croner11SWEKalmar SK4,21    pb   
17 Villads Juul11DENSilkeborg AK-774,17       
18 Gordon Lundvall11SWESävedalens AIK4,16       
19 Melker Midbrandt11SWETibro AIK4,12    pb   
20 Arvid Melin11SWEIFK Växjö4,10       
21 Elliot Johansson11SWESävedalens AIK4,10    pb   
22 Jonatan Johansson11SWEIFK Växjö4,08    pb   
23 Viktor Breitholtz11SWEKongahälla AIK4,06       
24 Hampus Hyltsten11SWEIFK Växjö4,03       
25 Viktor Samor11SWELerum Friidrott4,00    pb   
26 Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott3,95       
27 Milton Lindhage11SWEMölndals AIK3,86       
28 Anton Björk11SWESävedalens AIK3,81       
29 Vinsent Flimsjö11SWEIFK Växjö3,71    pb   
30 Einar Leffler11SWEMölndals AIK3,67       
31 Vincent Jehler Kusmark11SWEÖrgryte IS3,66    pb   
32 Otto Bech11DENSilkeborg AK-773,55       

1 2 3 4 5 6 
W.Nilsson4,204,244,49
G.Lundvall3,613,954,16
M.Lindhage3,863,803,82
V.Breitholtz4,034,063,97
V.Flimsjö3,713,473,66
E.Croner4,014,094,21
B.Eliasson4,404,534,574,544,464,50
H.Hyltsten3,573,604,03
O.Ekholm4,484,404,624,354,46X
N.Larsson3,99X4,24
O.Silfverstrand4,144,224,20
E.Leffler3,613,673,65
O.Bech3,553,433,38
V.Jehler Kusmark3,63X3,66
E.JohanssonX4,103,87
J.Fjeld5,325,22-5,305,295,36
R.Frelén4,174,34-
A.Björk3,813,62X
A.Lindkvist4,384,274,01
B.Aalberg4,524,554,514,514,604,73
D.Richter3,984,124,31
N.Pettersson4,724,614,564,534,474,61
S.Elofsson4,754,514,094,09-3,88
N.Ryttberg3,953,773,95
M.Habte4,154,064,31
M.Midbrandt4,123,883,98
V.JuulXX4,17
A.Aalberg4,875,064,974,944,414,99
J.Johansson3,774,044,08
N.Melin4,334,294,534,504,474,44
V.Samor3,963,994,00
A.Melin4,103,983,92


P13 Kula3.0 kg
2 dec 
Victor Benito11SWEMölndals AIK9,06    pb   
Walter Nilsson11SWEStenungsunds FI9,01    pb   
Hannes Thunström11SWEMölndals AIK8,94       
Viktor Samor11SWELerum Friidrott8,79    pb   
Jonatan Johansson11SWEIFK Växjö8,46    pb   
Elliot Croner11SWEKalmar SK7,84    pb   
Ben Lundvall11SWESävedalens AIK7,13       
Oscar Silfverstrand11SWEIF Hagen FIK6,90    pb   
Nils Ryttberg11SWELerum Friidrott6,46       
10 Dexter Lindell11SWEIF Kronan6,34    pb   
11 Bertil Eliasson11SWEIFK Växjö6,34    pb   

1 2 3 4 5 6 
J.Johansson8,358,467,717,798,41X
N.Ryttberg6,466,426,34
D.Lindell6,346,195,66
B.Lundvall6,576,826,536,936,887,13
V.Benito8,839,068,528,458,389,04
O.Silfverstrand6,776,846,906,706,406,70
B.Eliasson6,34XX
H.ThunströmX8,268,69X8,948,40
E.Croner7,567,807,577,417,697,84
V.Samor7,417,298,468,798,358,45
W.Nilsson7,548,058,549,01XX


P12 60m
Försök heat 12 dec 
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK 9.08q       
Gustav Grahn12SWEIF Rigor 9.31q       
Simon Torres12SWESävedalens AIK 9.40q    pb    9.392
Ville Ingemarsson12SWEIFK Växjö 9.80     pb   
Joakim Sandblad12SWEUllevi FK10.05     pb   
Erik Strand12SWELerum Friidrott10.54     pb   
Philip Nakos12SWEIFK Växjö11.22     pb   

Försök heat 22 dec 
Vincent Andréas12SWEUllevi FK 9.03q       
Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg 9.26q    pb   
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg 9.35q       
Levi Hufnagl Henkel12SWEUllevi FK 9.40     pb    9.393
Leo Nilsson12SWESävedalens AIK10.04     pb   
Leo Strömblad12SWEMajornas IK10.04        
Victor Hansen12SWEIFK Växjö10.48     pb   
Charlie Simert12SWEUllevi FK11.20     pb   

Försök heat 32 dec 
Noel Klemetz12SWESävedalens AIK 9.05q    pb   
Lucas Eriksson12SWEIK Sisu 9.20q       
Sixten Candemar12SWELerum Friidrott 9.60        
Assar Nielsen12SWEIF Rigor 9.76        
Julius Thiger12SWETrollhättan FIK 9.83     pb   
Gustav Habbe12SWEIFK Växjö 9.91     pb   
Victor Wahl Forsgärde12SWEIFK Växjö10.08     pb   
Adrian Toumari12SWELerum Friidrott12.99        

Final2 dec 
Vincent Andréas12SWEUllevi FK 8.81    pb   
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK 9.00       
Noel Klemetz12SWESävedalens AIK 9.04    pb   
Lucas Eriksson12SWEIK Sisu 9.10    pb   
Gustav Grahn12SWEIF Rigor 9.28       
Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg 9.33       
Simon Torres12SWESävedalens AIK 9.40    pb   
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg 9.52       


P12 Längdzon
2 dec 
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK4,30       
Vincent Andréas12SWEUllevi FK4,21       
Noel Klemetz12SWESävedalens AIK4,11    pb   
Gustav Grahn12SWEIF Rigor4,10       
Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg3,95    pb   
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg3,86       
Levi Hufnagl Henkel12SWEUllevi FK3,79       
Leo Isakovic12SWEIFK Göteborg3,66       
Sixten Candemar12SWELerum Friidrott3,58    pb   
10 Leo Nilsson12SWESävedalens AIK3,57    pb   
11 Gustav Habbe12SWEIFK Växjö3,54       
12 Ville Ingemarsson12SWEIFK Växjö3,47    sb   
13 Assar Nielsen12SWEIF Rigor3,44    pb   
14 Julius Thiger12SWETrollhättan FIK3,36       
15 Victor Wahl Forsgärde12SWEIFK Växjö3,35       
16 Joakim Sandblad12SWEUllevi FK3,32       
17 Erik Strand12SWELerum Friidrott3,20       
18 Charlie Simert12SWEUllevi FK3,02    pb   
19 Philip Nakos12SWEIFK Växjö2,90    pb   
20 Victor Hansen12SWEIFK Växjö2,84    pb   
21 Adrian Toumari12SWELerum Friidrott2,68    pb   
22 Johannes Sandedal12SWEUllevi FK2,52       

1 2 3 4 5 6 
V.Ingemarsson3,413,423,443,47
C.Simert2,98XX3,02
E.Strand3,163,203,09X
G.Grahn4,033,924,103,99
V.Hansen2,712,802,842,72
L.Hufnagl Henkel3,683,713,633,79
A.Toumari2,602,682,622,65
S.Candemar3,573,58X3,52
A.Hafstrand3,753,503,863,82
J.Sandblad3,213,323,24X
T.Nilsson3,974,084,304,28
L.Isakovic3,663,483,133,35
A.Nielsen2,933,443,253,11
V.Wahl Forsgärde3,353,213,132,74
V.Andréas3,984,004,104,21
J.Sandedal2,172,142,52X
G.Habbe3,543,453,423,44
L.Nilsson3,533,573,513,05
P.Nakos2,712,902,712,60
N.Klemetz4,113,943,893,71
J.Thiger3,243,362,933,33
E.Mirenius3,86X3,833,95


P12 Kula3.0 kg
2 dec 
Gustav Grahn12SWEIF Rigor8,01    pb   
Noel Klemetz12SWESävedalens AIK7,85       
Leo Nilsson12SWESävedalens AIK7,10       
Alexander Hafstrand12SWEIFK Göteborg6,77       
Lucas Eriksson12SWEIK Sisu6,61       
Simon Torres12SWESävedalens AIK6,53       
Leo Isakovic12SWEIFK Göteborg6,17       
Levi Hufnagl Henkel12SWEUllevi FK5,98    pb   
Tim Nilsson12SWEFalkenbergs IK5,63       
10 Johannes Sandedal12SWEUllevi FK5,55       
11 Ville Ingemarsson12SWEIFK Växjö5,53    pb   
12 Erik Strand12SWELerum Friidrott5,49       
13 Gustav Habbe12SWEIFK Växjö5,38    pb   
14 Emil Mirenius12SWEIFK Göteborg5,33       
15 Charlie Simert12SWEUllevi FK5,32       
16 Victor Wahl Forsgärde12SWEIFK Växjö4,95    pb   
17 Joakim Sandblad12SWEUllevi FK4,92       
18 Philip Nakos12SWEIFK Växjö4,80       
19 Victor Hansen12SWEIFK Växjö4,69       
20 Adrian Toumari12SWELerum Friidrott4,66       
21 Maximilian Larsson12SWEIFK Göteborg4,49       

1 2 3 4 5 6 
G.Grahn7,777,037,608,01
L.Eriksson5,806,215,716,61
L.Nilsson7,097,106,286,12
G.Habbe5,255,355,315,38
A.Hafstrand6,576,776,436,56
T.Nilsson4,774,705,215,63
P.Nakos4,143,954,054,80
J.Sandblad4,124,92X4,63
N.Klemetz7,307,607,857,59
L.Isakovic6,055,916,175,94
E.Strand4,935,095,495,15
E.Mirenius5,145,334,894,86
V.Wahl Forsgärde4,724,424,754,95
V.Hansen4,273,954,693,89
C.Simert5,19X4,955,32
A.Toumari4,664,124,574,64
S.Torres6,405,866,436,53
V.Ingemarsson5,525,365,415,53
M.Larsson4,274,493,794,12
L.Hufnagl Henkel5,575,955,765,98
J.Sandedal4,925,435,555,20


P11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

K 400m
Final A2 dec 
Sara Barndik06SWELidköpings IS60.101    pb   
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg60.572    pb   
Orsolya Gaal82SWEVarbergs GIF65.164    pb   
Jeanne Ruault03FRAFrankrike68.235       

Final B2 dec 
Tuva Sandberg06SWEIF Hagen FIK64.143    pb   
Hedda Månsson05SWEÅhus FIK68.656       
Ioanna Motschan-Armen97SWEIFK Göteborg71.897       


K 1500m
Final2 dec 
Tuva Sandberg06SWEIF Hagen FIK 5:10.92    pb    K 1
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 04 5:12.71        F16 1
Anastasiia Puryk08SWELjungby FIK 5:13.89        F17 1
Alice Samuelsson08SWEKongahälla AIK 5:14.78        F16 2
Emmy Ellbring08SWELjungby FIK 5:16.00        F16 3
Lovisa Nilsson06SWETrollhättan FIK 5:17.67        K 2
Maja Carlsson08SWEKongahälla AIK 5:18.17        F16 4
Linnéa Nilsson08SWETrollhättan FIK 5:24.85    pb    F16 5
Olivia Lindgren08SWEFalkenbergs IK 5:38.12        F16 6
10 Elin Flagg08SWEKongahälla AIK 5:43.80        F16 7


K Häck 60m83,8 cm
Final2 dec 
Elsie Gerhardt05SWEBrattås CK 9.60    pb   
Ronja Berg06SWELaholm IF 9.65       


K Höjd
2 dec 
Asta Hägglund06SWEIFK Lund151    pb   
Hanna Brand06SWEIFK Lund135    pb   

128135141146151156
A.Hägglund--oooxxx
H.Brandoxoxxx


K Tresteg
2 dec 
Inessa Hansen06SWEIFK Lund10,56       
Elsie Gerhardt05SWEBrattås CK10,28       
Erica Larsson05SWELaholm IF9,02       

1 2 3 4 5 6 
E.Larsson8,639,028,918,95X8,73
I.Hansen10,3710,1210,4210,569,709,99
E.Gerhardt10,2410,28X10,0010,2110,21


K 4 x 200m
Final A2 dec 
IF Rigor Elin Larsson-08
Agnes Frostberg-06
Maja Malmström-07
Elsa Ekgrim-08

1:51.031   
Sävedalens AIK Ebba Bränholm-07
Selma Oldenby-06
Linnea Johansson-07
Hilda Rydén-07

1:53.853   
Örgryte IS F17Alva Andblad-08
Bianca Nyberg-08
Alva Vagler -08
Grace Sunday-08

2:01.375   

Final B2 dec 
IF Hagen FIK Maja Andersson-07
Tuva Sandberg-06
Maria Russetti-09
Siri Fellbrant-08

1:53.802   
Silkeborg AK-77 Christine Bjerne Jensen
Beatrise Rapacka
Maya Nicklosen
Isabella Cochrum

1:53.914   


F17 400m
Final2 dec 
Klara Rickardsson07SWELidköpings IS62.39    pb   
Felicia Månesjö07SWEMölndals AIK65.57       
Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK65.67    pb   
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK72.59    pb   


F17 Häck 60m76,2 cm
Final2 dec 
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS 9.36        F16 1
Linnea Johansson07SWESävedalens AIK 9.40        F17 1
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 04 9.47        F16 2
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS 9.83        F16 3
Tova Karlsson07SWEHönö IS 9.88        F17 2
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 9.90        F17 3
Elisabeth Helga Unnarsdottir08DENSilkeborg AK-7712.62        F16 4

Extralopp2 dec 
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 8.67    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS 9.44    pb   
Tova Karlsson07SWEHönö IS 9.65    pb   


F17 Höjd
2 dec 
Maja Malmström07SWEIF Rigor164    pb   
Hilma Sevelin07SWEKatrineholms SK151    sb   
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK151    sb   
Alma Sandö07SWEVarbergs GIF141    pb   

128135141146151156160164166
F.Bäckström--ooxoxxx
M.Malmström----oxoooxxx
A.Sandöoooxxx
H.Sevelin--oxooxxx


F17 Tresteg
2 dec 
Elin Andersson07SWEBrattås CK11,00       
Linnea Johansson07SWESävedalens AIK10,61       

1 2 3 4 5 6 
E.Andersson11,0010,91-10,3710,5310,88
L.Johansson10,61XX-X10,60


F16 400m
Final2 dec 
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS61.05       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 0463.34       
Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK72.33       


F16 Höjd
2 dec 
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor160       
Elin Larsson08SWEIF Rigor151       
Maja Barndik08SWELidköpings IS151    pb   

128135141146151156160164167169
E.Ekgrim---oxoooxxx
M.Barndik-ooxooxxx
E.Larsson--oooxxx


F16 Tresteg
2 dec 
Livia Hedberg08SWEGöteborgs KIKX       

1 2 3 4 5 6 
L.HedbergXXXX--


F15 200m
Final A2 dec 
Mia Fruergaard09DENSkive AM26.241       
Nellie Garmland09SWEKatrineholms SK26.252    pb   
Elise S Tornberg09NORTyrving IL26.954    pb   
Noomi Bergman09SWEHälle IF27.436       

Final B2 dec 
Maria Russetti09SWEIF Hagen FIK26.273    pb   
Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg27.295    pb   
Frida Laursen09DENGreve Atletik28.189       
Luna Andrine Stang09NORFredrikstad IF29.0518       

Final C2 dec 
Gabriella Larsson09SWEIFK Göteborg27.827    pb   
Elina Maylinn Refvik09NORGui Sportsklubb28.148       
Caroline-Marie Rytte Nielsen09DENViborg AM28.9216       
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö29.1821       

Final D2 dec 
Isabella Jakobsson09SWEBohus IF28.4710    pb   
Liv Ternestedt09SWELerum Friidrott28.6411    pb   
Siri Bjurén09SWEIF Hagen FIK29.0519       
Jezania Kabongo09SWEIFK Göteborg29.4223       

Final E2 dec 
Tilde Hegelund09DENSilkeborg AK-7728.8612    pb   
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg28.8713       
Annie Andersson09SWEFIK Färjestaden28.8814    pb   
Liv Holm09SWEIFK Göteborg29.0417    pb   

Final F2 dec 
Sidsel Krogh Kristensen09DENViborg AM29.1520       
Tindra Nyman09SWEIFK Göteborg29.3522    pb   
Hanna Andersson09SWEIF Hagen FIK30.2328       
Elvira Grimstedt09SWEIF Hagen FIK30.2429       

Final G2 dec 
Alice Lindblad09SWEIFK Göteborg29.8525    pb   
Smilla Bernhardsson09SWEIFK Växjö30.3030       
Alexandra Belda Torp09NORBøler IF30.8431    pb   
Agnes Sandedal09SWEUllevi FK31.6234    sb   

Final H2 dec 
Alva Lindberg09SWEIFK Växjö29.4624    pb   
Alice Johansson09SWEIFK Växjö31.4232       
Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott31.4933       

Final I2 dec 
Edith Perntz09SWEIF Kronan28.9115       
Demi Kiriazidou09SWEMajornas IK29.9326       
Precious Ogwo09SWEUllevi FK30.1027       


F15 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 12 dec 
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK 9.51q       
Frida Laursen09DENGreve Atletik 9.65q       
Edith Perntz09SWEIF Kronan 9.94q       
Felicia Thorén09SWEIFK Göteborg10.44q       
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF10.50        

Försök heat 22 dec 
Saga Drottz09SWEIK Orient 9.60q       
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott 9.78q       
Caroline-Marie Rytte Nielsen09DENViborg AM10.07q       
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK10.40q       
Alice Johansson09SWEIFK Växjö10.75     pb   
Paulina Pappi09SWEIFK Göteborgej start        

Final2 dec 
Saga Drottz09SWEIK Orient 9.55       
Frida Laursen09DENGreve Atletik 9.56       
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK 9.61       
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott 9.65       
Caroline-Marie Rytte Nielsen09DENViborg AM 9.86       
Edith Perntz09SWEIF Kronan 9.88    pb   
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK10.20       
Felicia Thorén09SWEIFK Göteborgej start       


F15 Höjd
2 dec 
Elena Marija White09NORGui Sportsklubb160    pb   
Molly Persson09SWEIFK Växjö151       
Paulina Pappi09SWEIFK Göteborg146       
Saga Drottz09SWEIK Orient146       
Ida Väpnare09SWEFIK Färjestaden146    pb   
Annie Andersson09SWEFIK Färjestaden146    pb   
Mia Fruergaard09DENSkive AM146       
Edith Perntz09SWEIF Kronan141       
Emma Reuterberg09SWEIK Orient141       
10 Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg136    pb   
10 Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott136       
12 Luna Andrine Stang09NORFredrikstad IF136       
13 Viola Brorsson09SWELerum Friidrott136       
14 Felicia Thorén09SWEIFK Göteborg136    pb   
14 Athina Ringfeldt09SWEIFK Göteborg136       
14 Alexandra Belda Torp09NORBøler IF136       
17 Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF130       

123130136141146151155158160162
E.Bäckmanoooxx
P.Pappi-ooooxxx
F.Thorénooxxoxx
A.Ringfeldt-oxxoxxx
E.Perntz-oooxxx
L.Stangooxoxxx
V.Brorsson-xoxoxxx
N.Arvidsson-xoxxx
E.White-ooxooxooxoxxoxxx
M.Persson---oxooxxx
E.Reuterberg-xooxxoxxx
I.Väpnare-ooxooxxx
A.Belda Torpooxxoxxx
S.Drottz--oooxxx
A.Andersson-oooxoxxx
I.Ryttberg-ooxxx
M.Fruergaard----xxoxxx


F15 Tresteg
2 dec 
Nellie Garmland09SWEKatrineholms SK11,35    pb   
Saga Drottz09SWEIK Orient10,75       
Astrid Aspington09SWEKA 2 IF10,72    pb   
Alva Lindberg09SWEIFK Växjö10,59    pb   
Amanda Eklöf09SWEGöteborgs KIK10,11    pb   
Tilde Hegelund09DENSilkeborg AK-7710,04       
Elena Marija White09NORGui Sportsklubb9,96       
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK9,66       
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö9,23       
10 Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF9,13       
11 Molly Hallberg09SWEMölndals AIK9,13       
12 Ella Jarenskog09SWELerum Friidrott8,86    pb   
13 Ellen Eriksson09SWEIFK Växjö8,85       
14 Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott8,83    pb   
15 Annie Rasmussen Frising09SWELaholm IF8,38       
16 Alice Bengtsson09SWELaholm IF8,29    pb   
17 Elina Maylinn Refvik09NORGui Sportsklubb7,89       
18 Alicia Svensson09SWELaholm IF7,17    pb   
Smilla Bernhardsson09SWEIFK VäxjöX       

1 2 3 4 5 6 
E.Stagemyr9,66-----
S.BernhardssonXXX
E.RefvikXX7,89
A.Rasmussen Frisi8,388,33X
E.WhiteX9,669,569,769,729,96
A.Bengtsson7,988,298,12
E.Eriksson8,858,348,56
S.Drottz10,7210,26X10,3210,7110,75
A.Aspington10,099,8410,1610,2310,72X
T.Hegelund9,899,279,559,3210,049,77
A.SvenssonX7,177,15
A.Lindberg9,849,359,6510,1510,1810,59
M.Hallberg8,788,859,13
N.Garmland10,8511,1211,2811,3511,3110,86
I.Lindstrand8,838,688,53
E.Gustavsson9,237,359,13
A.EklöfXX9,75X10,119,61
E.Jarenskog8,58X8,86
N.Arvidsson9,108,779,13


F15 4 x 200m
Final A2 dec 
Mölndals AIK Lisa Högberg-09
Meja Strid-09
Vilma Dahlin-09
Elin Stagemyr-09

1:57.545   
IFK Växjö F15 lag 1Selma Pelivani-10
Emma König-10
Livia Nilsson-10
Noomi Lindkvist-10

2:01.028   
Örgryte IS Sarah Svartborn-10
Evelina Andreasson-11
Melanija Johansson-09
Märta Tenser-11

2:13.8313   
Trollhättan FIK F15 lag 1Emmie Van Den Berg-10
Leia Johannesson-11
Greta Sparre-12
Elin Karlsson-11

2:14.2914   

Final B2 dec 
Akershus Friidrettsk Elise Sandvik Tornberg -09
Luna Andrine Stand -09
Elina Maylinn Refvik -09
Elena Manja White -09

1:51.191   
IF Hagen FIK Siri Bjurén-09
Hanna Andersson-09
Hilda Zetterberg-09
Elvira Grimstedt-09

1:59.607   
Färjestaden, FIK Otilia Isberg-10
Amanda Löfgren-10
Ida Väpnare-09
Annie Andersson-09

2:01.719   
IFK Växjö F15 lag 2Alva Ehn-11
Mathilda Hallberg-11
Linnea Habbe-11
Emma Andersson-11

2:11.1411   

Final C2 dec 
Katrineholms SK Nellie Garmland-09
Tyra Lagerquist-10
Maja Sevelin-10
Lovisa Daun-11

1:52.492   
Majornas IK Judit Markhede-09
Demi Kiriazidou-09
Judith Björnsdotter Magnusson-09
Maja Farnebo-10

1:58.496   
IFK Växjö F15 lag 3Tuva Stenbenke-11
Alice Karlsson-11
Alma Erelt-11
Linnea Falk-11

2:09.9110   
Lerum Friidrott F14/13 lag 1Elin Karlsson-11
Saga Tilly Dunmark-11
Cornelia Tollén-11
Alva Hallnor-12

2:23.7815   

Final D2 dec 
Göteborgs KIK Klara Stübner-09
Amanda Eklöf-09
Milla Andreasson-09
Moa Nyman-09

1:54.533   
Silkeborg AK-77 Enya Thomesen
Sophie Olesen
Liva Poulsen
Tilde Hegelund

1:55.404   
Lerum Friidrott F14/13 lag 2Saga Lindstrand-11
Sofia Dahlberg-11
Greta Widell-10
Nova Lachner-10

2:11.7912   


F14 1000m
Final A2 dec 
Emma Falk10SWEIFK Göteborg 3:14.722       
Hermine Marie Torgersen10NORUll/Kisa IL 3:17.323    sb   
Julia Jensen10SWEMölndals AIK 3:17.794    pb   
Saga Karlsson10SWEHönö IS 3:18.625    pb   
Tindra Windisch10SWETjalve FIF 3:30.787    pb   
Ruth Gustafsson10SWEHabo Friidrott 04 3:31.909    pb   
Signe Provci10SWEIFK Göteborg 3:32.8910       
Sarah Svartborn10SWEÖrgryte IS 3:37.1111       
Emmie Van Den Berg10SWETrollhättan FIK 3:42.0614    pb   

Final B2 dec 
Tilde Stenkvist10SWEIFK Växjö 3:08.351       
Telma Tagesson10SWEIFK Halmstad 3:22.376       
Tyra Lagerquist10SWEKatrineholms SK 3:31.638       
Stina Lindhe Hemming10SWEMajornas IK 3:39.7612       
Nova Lachner10SWELerum Friidrott 3:41.8513       
Lilly Kristiansson10SWEÖrgryte IS 3:44.1115       
Stella Kaiser10SWEVarbergs GIF 3:47.3616       
Livia Nilsson10SWEIFK Växjö 4:00.0617       


F14 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 12 dec 
Noomi Lindkvist10SWEIFK Växjö 9.72q       
Signe Rådmark10SWEMölndals AIK 9.94q       
Rebecka Johansson10SWEHabo Friidrott 0410.47        
Sally Neander10SWEKalmar SK10.86        
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden10.92        
Elisabeth Andersson Brown10SWEGöteborgs KIK11.20     pb   

Försök heat 22 dec 
Olivia Ståhl10SWEIFK Halmstad 9.30q    pb   
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb 9.40q       
Karla Ramström10SWEUllevi FK10.05q       
Linnea Stenborg10SWELidköpings IS10.57        
Ellen Guldbrandsen10SWETibro AIK10.73        
Embla Norinder10SWEMajornas IK11.57     pb   

Försök heat 32 dec 
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI 9.44q       
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 0410.13q    pb   
Saga Karlsson10SWEHönö IS10.27q    pb   
Ida Lindsta Long10SWELerum Friidrott10.43        
Panagiota Maitis10SWEKalmar SK10.59        
Hedvig Elfström10SWELidköpings IS10.80        

Final2 dec 
Olivia Ståhl10SWEIFK Halmstad 9.18    pb   
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI 9.28    pb   
Noomi Lindkvist10SWEIFK Växjö 9.67       
Karla Ramström10SWEUllevi FK 9.81    pb   
Lisa-Marie Finstad10NORGui Sportsklubb10.03       
Signe Rådmark10SWEMölndals AIK10.11       
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 0410.20       
Saga Karlsson10SWEHönö IS10.43       


F14 Höjd
2 dec 
Noomi Lindkvist10SWEIFK Växjö159    pb   
Olivia Ståhl10SWEIFK Halmstad157       
Elsa Edesjö10SWESävedalens AIK150       
Emma Centerhed Wiberg10SWEHabo Friidrott 04146       
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden142       
Elisabeth Andersson Brown10SWEGöteborgs KIK142       
Tyra Lagerquist10SWEKatrineholms SK138       
Linnea Stenborg10SWELidköpings IS138       
Maja Sevelin10SWEKatrineholms SK134       
10 Svea Odhagen10SWEGöteborgs KIK128       
11 Molly Tyllander10SWEIK Ymer122       
11 Panagiota Maitis10SWEKalmar SK122       

116122128134138142146150153155157159161
T.Lagerquist-ooxooxxx
E.Andersson Brown-oxooooxxx
S.Odhagenxoxxoxoxx-
E.Edesjö-oxooxoxxoxxooxxx
O.Isberg--ooooxxx
E.Centerhed Wiber---ooooxxx
O.Ståhl-----o-ooooxxx
M.Tyllanderooxxx
N.Lindkvist----ooxoxoooxooxxx
M.Sevelin--ooxxx
P.Maitisooxx-
L.Stenborg--oxoxxoxxx


F14 Tresteg
2 dec 
Elin Amundin10SWEUllevi FK10,88       
Signe Rådmark10SWEMölndals AIK10,18       
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden10,00       
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 049,99       
Elsa Edesjö10SWESävedalens AIK9,94       
Elvira Johansson10SWEVarbergs GIF9,92       
Telma Tagesson10SWEIFK Halmstad9,59       
Ellen Guldbrandsen10SWETibro AIK9,38       
Maja Sevelin10SWEKatrineholms SK9,35    pb   
10 Linnea Stenborg10SWELidköpings IS9,27       
11 Sally Neander10SWEKalmar SK9,18       
12 Siri Wåhlström10SWEBohus IF8,90       
13 Emmie Van Den Berg10SWETrollhättan FIK8,52       
14 Gry Zackrisson10SWEMajornas IK8,31       
15 Edita Sakti10SWEIFK Växjö8,20       
16 Livia Nilsson10SWEIFK Växjö8,06       
17 Stina Lindhe Hemming10SWEMajornas IK7,88       
18 Iris Granström10SWEMajornas IK7,18       
Hedvig Elfström10SWELidköpings ISX       
Lilly Tubelius10SWEIFK VäxjöX       

1 2 3 4 5 6 
E.Sakti8,207,888,00
S.Wåhlström8,888,818,90
S.Neander8,868,569,18
E.AmundinXX10,889,9410,8110,57
S.Lindhe Hemming7,887,757,64
I.GranströmXX7,18
H.ElfströmXXX
L.Nilsson8,067,737,82
E.Edesjö9,549,149,579,439,949,87
L.Stenborg8,969,089,27
O.IsbergXX10,009,589,609,90
E.Guldbrandsen9,389,269,288,989,239,24
H.Orestig9,94X9,939,999,839,81
L.TubeliusXXX
M.Sevelin9,119,289,35
T.Tagesson8,649,559,239,539,599,20
E.Johansson9,329,78XX9,929,25
E.Van Den Berg8,458,268,52
S.Rådmark9,9810,179,9410,1210,18X
G.Zackrisson8,318,268,16


F13 800m
Final A2 dec 
Lovisa Daun11SWEKatrineholms SK 2:36.471    pb   
Wilma Eriksson11SWEUllevi FK 2:37.342    pb   
Felicia Walltin11SWEIKHP Huskvarna 2:38.253    pb   
Alma Erelt11SWEIFK Växjö 2:41.874    pb   
Estelle Furenberg Ring11SWEGöteborgs KIK 2:46.935    pb   
Matilde Lund-Filtenborg11DENSilkeborg AK-77 2:53.446       
Stina Carlsson11SWEKongahälla AIK 2:57.399    pb   
Hannah Marie Holmskov11DENSilkeborg AK-77ej start-       
Alice Karlsson11SWEIFK Växjöej start-       

Final B2 dec 
Allis Ekholm11SWEIFK Växjö 2:56.147    pb   
Hilma Amberntsson11SWEMölndals AIK 2:57.178       
Vendela Månesjö11SWEMölndals AIK 2:58.2610    pb   
Tuva Arvidsson11SWEKatrineholms SK 2:59.3611    pb   
Isabel Borgesand Collby11SWELerum Friidrott 3:15.3512       
Ellen Agnethe Holmskov11DENSilkeborg AK-77bröt-       
Tuva Stenbenke11SWEIFK Växjöej start-       
Molly Good11SWEKatrineholms SKej start-       


F13 Häck 60m68,6cm
Försök heat 12 dec 
Svea Gunnarsson11SWEIFK Växjö10.49q    pb   
Selma Dahlin11SWEMölndals AIK11.07q       
Mathilda Hallberg11SWEIFK Växjö11.25     pb   
Edith Holm11SWEKongahälla AIK11.55     pb   
Cornelia Tollén11SWELerum Friidrott12.12        
Elin Karlsson11SWETrollhättan FIK12.92     pb   
Natasha Ljungberg11SWEBohus IF13.56     pb   

Försök heat 22 dec 
Lia Ullman11SWEIFK Göteborg 9.76q       
Tyra Schütz11SWEFIK Färjestaden11.10q    pb   
Estelle Furenberg Ring11SWEGöteborgs KIK11.56     pb   
Saga Tilly Dunmark11SWELerum Friidrott12.24     pb   
Emma Göthberg11SWETibro AIK12.73        
Allis Ekholm11SWEIFK Växjö12.85        
Molly Good11SWEKatrineholms SK13.73        

Försök heat 32 dec 
Linnea Falk11SWEIFK Växjö10.62q    pb   
Tuva Arvidsson11SWEKatrineholms SK11.04q    pb   
Molly Andersson11SWEStenungsunds FI12.14     pb   
Tuva Stenbenke11SWEIFK Växjö13.81        
Ida Skälegård11SWEIK Orient13.90        
Elin Karlsson11SWELerum Friidrott14.87        

Försök heat 42 dec 
Sigrid Gustafsson11SWEMölndals AIK10.21q       
Freja Berglund11SWEIFK Växjö10.55q    pb   
Isabelle Svahn11SWEKongahälla AIK11.13        
Emilia Schölander11SWEGöteborgs KIK11.78     pb   
Leia Johannesson11SWETrollhättan FIK12.08     pb   
Saga Lindstrand11SWELerum Friidrott13.22     pb   
Sofia Dahlberg11SWELerum Friidrott13.84        

Final2 dec 
Lia Ullman11SWEIFK Göteborg 9.56    pb   
Sigrid Gustafsson11SWEMölndals AIK10.07    pb   
Linnea Falk11SWEIFK Växjö10.41    pb   
Freja Berglund11SWEIFK Växjö10.52    pb   
Svea Gunnarsson11SWEIFK Växjö10.55       
Tyra Schütz11SWEFIK Färjestaden10.97    pb   
Tuva Arvidsson11SWEKatrineholms SK11.06       
Selma Dahlin11SWEMölndals AIK11.32       


F13 Höjd
2 dec 
Julia Nyth11SWESävedalens AIK144       
Sigrid Hellestam11SWEIF Kville144    pb   
Selma Dahlin11SWEMölndals AIK140       
Alma Erelt11SWEIFK Växjö140       
Freja Berglund11SWEIFK Växjö136    pb   
Linnea Falk11SWEIFK Växjö132       
Elsa Hjelm11SWEKatrineholms SK132    pb   
Frida Kornvig11DENSilkeborg AK-77132       
Hannah Marie Holmskov11DENSilkeborg AK-77132       
10 Sigrid Gustafsson11SWEMölndals AIK132       
10 Isabelle Svahn11SWEKongahälla AIK132       
10 Astrid Halldin11SWEStenungsunds FI132    pb   
13 Alice Karlsson11SWEIFK Växjö126    pb   
13 Svea Gunnarsson11SWEIFK Växjö126       
13 Ellie Andersson11SWEBrattås CK126       
16 Emilia Schölander11SWEGöteborgs KIK126    sb   
17 Sofia Dahlberg11SWELerum Friidrott126       
18 Linnea Habbe11SWEIFK Växjö120    pb   
18 Isabel Borgesand Collby11SWELerum Friidrott120    pb   
21 Stella Clemert11SWEKongahälla AIK120       
22 Leia Johannesson11SWETrollhättan FIK120       
23 Liv Börretzen11SWEIK Orient114       
Elin Karlsson11SWELerum FriidrottX       
Mathilda Hallberg11SWEIFK VäxjöX       
Ida Skälegård11SWEIK OrientX       

114120126132136140144147
E.Hjelmooxooxxx
A.Halldinoooxxox-
I.Svahnoooxxoxxx
M.Hallbergxxx
S.Gunnarssonoooxxx
A.Karlssonoooxxx
E.Karlssonxxx
F.Berglundooooxoxxx
L.Johannessonoxxoxxx
S.Dahlbergxoxoxoxxx
A.Erelt-ox-oxxoxxoxxx
E.Andersson-ooxxx
S.Dahlin-ooxxoxoxoxxx
H.Holmskovoxoxoxoxxx
S.Gustafssonoooxxoxxx
I.Skälegårdxxx
J.Nyth-ooooooxxx
S.Hellestam-ooooooxxx
S.Clemert-xoxxx
L.Habbeooxxx
E.Schölanderoxooxxx
I.Borgesand Collboox-xx
L.Falkooooxxx
F.Kornvigoooxoxxx
L.Börretzenoxxx


F13 Trestegzon
2 dec 
Lovisa Daun11SWEKatrineholms SK10,33       
Anna Swerin11SWELerum Friidrott10,08       
Sophie Olesen11DENSilkeborg AK-7710,03       
Tuva Arvidsson11SWEKatrineholms SK9,88    pb   
Selma Dahlin11SWEMölndals AIK9,50       
Matilda Money11SWEVarbergs GIF9,30       
Liva Poulsen11DENSilkeborg AK-779,29       
Linnea Fredriksson11SWELerum Friidrott9,19       
Freja Berglund11SWEIFK Växjö9,15    pb   
10 Alice Karlsson11SWEIFK Växjö9,15    pb   
11 Tyra Schütz11SWEFIK Färjestaden9,06    pb   
12 Tilda Sjöstrand11SWEUllevi FK8,97    pb   
13 Leia Johannesson11SWETrollhättan FIK8,91       
14 Emma Göthberg11SWETibro AIK8,67       
15 Frida Kornvig11DENSilkeborg AK-778,50       
16 Molly Andersson11SWEStenungsunds FI8,40       
17 Frida Fors11SWELerum Friidrott8,30    pb   
18 Saga Lindstrand11SWELerum Friidrott8,16    pb   
19 Alva Ehn11SWEIFK Växjö8,14    pb   
20 Mathilda Hallberg11SWEIFK Växjö8,13    pb   
21 Saga Tilly Dunmark11SWELerum Friidrott8,11    pb   
22 Ebba Björkman11SWELerum Friidrott8,03       
23 Estelle Furenberg Ring11SWEGöteborgs KIK7,83    pb   
24 Lovisa Abrahamsson Blom11SWEGöteborgs KIK7,73    pb   
25 Elsa Hjelm11SWEKatrineholms SK7,61       
26 Julia Hörnell11SWEGöteborgs KIK7,54    pb   
27 Cornelia Tollén11SWELerum Friidrott7,36       
28 Molly Good11SWEKatrineholms SK7,24       
29 Ida Skälegård11SWEIK Orient7,21    pb   
30 Natasha Ljungberg11SWEBohus IF7,12    pb   
31 Elin Karlsson11SWETrollhättan FIK7,03       

1 2 3 4 5 6 
T.Schütz9,068,638,66
E.Björkman7,878,037,93
T.Arvidsson9,289,469,889,529,699,76
I.Skälegård7,217,046,99
S.Dahlin9,289,119,399,509,368,81
M.Money8,869,229,308,939,079,11
L.Poulsen9,119,149,239,059,298,92
E.Furenberg Ring7,837,837,83
J.Hörnell7,397,237,54
L.Fredriksson9,159,008,979,028,919,19
F.Berglund9,159,008,92
A.Swerin9,769,9010,089,849,709,36
L.Daun9,999,9210,109,909,9610,33
L.Johannesson8,178,288,91
M.HallbergX7,788,13
E.HjelmXX7,61
C.Tollén7,337,367,23
L.Abrahamsson BloX7,667,73
F.Fors7,968,308,19
N.Ljungberg6,987,126,99
E.Göthberg8,678,628,46
E.Karlsson7,036,576,80
M.Good7,246,816,78
S.Olesen9,989,919,889,989,9910,03
F.Kornvig8,468,508,41
T.Sjöstrand8,828,738,97
A.Ehn8,048,038,14
A.Karlsson8,578,509,15
M.Andersson8,158,408,32
S.Tilly Dunmark8,117,897,86
S.Lindstrand8,047,838,16


F12 800m
Final A2 dec 
Kathrine Nielsen12DENSilkeborg AK-77 3:01.065       
Fiona Bördin Tennes12SWEIFK Göteborg 3:02.416       
Karin Berntsson12SWEBrattås CK 3:09.527       
Ester Laaksonen12SWEGöteborgs KIK 3:11.278       
Isabella Andersson12SWESävedalens AIK 3:11.339       
Anna Hermansson12SWEHögby IF 3:22.9212    pb   
Ellie Bergdahl12SWEIFK Växjö 3:28.3013       

Final B2 dec 
Iris Käck12SWESävedalens AIK 2:45.311       
Ester Grahn12SWEMölndals AIK 2:48.282       
Pauline Littenheim12SWEGöteborgs KIK 2:48.413       
Leona Bozkurt12SWEIFK Göteborg 3:00.234       
Bonnie Berglie12SWEIFK Växjö 3:13.8810       
Greta Sparre12SWETrollhättan FIK 3:19.3911       


F12 Häck 60m68,6cm
Försök heat 12 dec 
Karin Berntsson12SWEBrattås CK11.74q       
Alma Mosén Stenberg12SWEGöteborgs KIK12.64q       
Isabella Andersson12SWESävedalens AIK12.66        
Moa Lööv12SWEIF Rigor13.48        
Alva Wallgren12SWELaholm IF13.99        
Amanda Widh Brodin12SWEIFK Växjö14.29        
Sally Johansson12SWELerum Friidrott14.47        

Försök heat 22 dec 
Tove Fredin12SWELidköpings IS11.25q    pb   
Daisy Stål12SWEKA 2 IF11.91q       
Iris Käck12SWESävedalens AIK12.13q       
Fiona Bördin Tennes12SWEIFK Göteborg12.70     pb   
Emilia Pettersson Hagberg12SWEKongahälla AIK13.22        
Julia Brodin12SWEIF Hagen FIK13.26        
Agnes Rasmussen Frising12SWELaholm IF13.81        

Försök heat 32 dec 
Greta Sparre12SWETrollhättan FIK11.66q    pb   
Felicia Salmenius12SWEBohus IF11.81q    pb   
Ingrid Påfvelsson12SWEAlingsås IF11.96q       
Celia Färnstrand12SWEGöteborgs KIK12.79        
Nova Hassel12SWEIFK Göteborg13.04        
Astrid Myrberg12SWEGöteborgs KIK13.24        
Alva Hallnor12SWELerum Friidrott13.95        
Lisa Malmström12SWEIF Rigorbröt        

Final2 dec 
Tove Fredin12SWELidköpings IS11.15       
Greta Sparre12SWETrollhättan FIK11.24       
Felicia Salmenius12SWEBohus IF11.56       
Karin Berntsson12SWEBrattås CK11.69       
Ingrid Påfvelsson12SWEAlingsås IF11.89       
Iris Käck12SWESävedalens AIK11.96       
Alma Mosén Stenberg12SWEGöteborgs KIK12.50       
Daisy Stål12SWEKA 2 IFDQ        §F.4.13.5


F12 Höjd
2 dec 
Tove Fredin12SWELidköpings IS147    pb   
Bonnie Berglie12SWEIFK Växjö133       
Olivia Krantz12SWEIF Rigor128       
Amelie Ving Holmqvist12SWEBrattås CK128       
Iris Käck12SWESävedalens AIK123       
Marie Thusing Stephensen12DENSilkeborg AK-77123       
Kathrine Nielsen12DENSilkeborg AK-77123       
Lisa Malmström12SWEIF Rigor123    pb   
Ester Grahn12SWEMölndals AIK123       
10 Kayla Adlertz12SWESävedalens AIK117    pb   
10 Alva Hallnor12SWELerum Friidrott117    pb   
10 Agnes Rasmussen Frising12SWELaholm IF117       
13 Isabella Andersson12SWESävedalens AIK117    pb   
14 Maja Karlsson12SWEIFK Växjö110       
15 Fiona Bördin Tennes12SWEIFK Göteborg110    pb   
16 Signe Melin12SWEIFK Växjö110       
17 Ellie Bergdahl12SWEIFK Växjö102       
17 Amanda Widh Brodin12SWEIFK Växjö102       

102110117123128133137140144147150
O.Krantz-ooooxxx
E.Grahn-ooxoxxx
T.Fredin---oxoxooxxoooxxx
F.Bördin Tennesxoxoxxx
S.Melinxoxxoxxx
M.Thusing Stephenooooxxx
E.Bergdahloxxx
A.Ving Holmqvist-ooxoxoxxx
L.Malmströmoxoxooxxx
K.Nielsenooooxxx
A.Widh Brodinoxxx
B.Berglieooooxxooxxx
A.Hallnoroooxxx
K.Adlertzoooxxx
A.Rasmussen Frisi-ooxxx
M.Karlssonxooxx-
I.Käck-oooxxx
I.Anderssonooxoxxx


F12 Trestegzon
2 dec 
Ellie Lageskog12SWEIK Orient9,33    pb   
Alma Mosén Stenberg12SWEGöteborgs KIK8,55       
Felicia Salmenius12SWEBohus IF8,18       
Kathrine Nielsen12DENSilkeborg AK-778,06       
Ingrid Påfvelsson12SWEAlingsås IF8,05       
Celia Färnstrand12SWEGöteborgs KIK7,87    pb   
Marie Thusing Stephensen12DENSilkeborg AK-777,85       
Lisa Malmström12SWEIF Rigor7,70    pb   
Siv Kjellberg12SWELaholm IF7,53       
10 Nova Hassel12SWEIFK Göteborg7,50    pb   
11 Julia Brodin12SWEIF Hagen FIK7,47       
12 Moa Lööv12SWEIF Rigor7,42       
13 Ester Laaksonen12SWEGöteborgs KIK7,29       
14 Estrid Flink12SWEGöteborgs KIK7,10       
15 Astrid Myrberg12SWEGöteborgs KIK6,83    pb   
16 Alva Wallgren12SWELaholm IF6,05       

1 2 3 4 5 6 
A.Wallgren6,055,905,92X
E.Laaksonen7,296,837,057,19
E.Lageskog9,249,118,969,33
C.FärnstrandX7,877,507,73
A.Myrberg6,65X6,836,80
A.Mosén Stenberg8,498,468,558,36
J.Brodin6,977,307,327,47
M.Thusing Stephen7,777,857,857,37
N.Hassel7,506,896,786,98
M.Lööv6,906,987,427,25
E.Flink7,087,10XX
S.KjellbergXX7,537,47
I.PåfvelssonX7,378,018,05
L.Malmström7,707,357,377,52
F.Salmenius7,97X8,008,18
K.Nielsen8,067,837,747,85


F11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

F11 TrestegzonResultatet publiceras inte på Internet.

F10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.


Föreningspoäng
Sävedalens AIK284,5
IFK Göteborg230,5
IFK Växjö192,0
Mölndals AIK161,0
Silkeborg AK-77131,0
Ullevi FK130,0
Katrineholms SK124,5
IF Rigor109,0
IFK Lund96,0
10 Lerum Friidrott83,5
11 Göteborgs KIK67,0
12 Bohus IF58,5
 Lidköpings IS58,0
14 Falkenbergs IK52,0
15 FIK Färjestaden51,0
16 IF Hagen FIK47,0
17 Brattås CK46,0
 Kongahälla AIK46,0
19 Varbergs GIF43,0
20 Tyrving IL40,0
 Örgryte IS40,0
22 IF Kville39,5
23 Habo Friidrott 0434,0
24 Greve Atletik33,0
25 Romerike Friidrett31,0
26 IK Orient30,5
27 Laholm IF29,0
28 Hönö IS27,0
 Linköpings GIF27,0
30 Trollhättan FIK26,0
31 Gui Sportsklubb25,0
32 Viborg AM24,0
33 Stenungsunds FI23,0
34 Malmö AI20,0
35 IFK Halmstad18,0
36 Majornas IK16,0
37 IFK Sunne FK12,0
 Hälle IF12,0
39 Ljungby FIK10,0
40 Alingsås IF9,0
 IKHP Huskvarna9,0
42 KA 2 IF8,0
 IK Ymer8,0
44 Ull/Kisa IL7,5
45 Kalmar SK7,0
 IK Bergaström7,0
47 Tjalve FIF6,0
 Eksjö Södra IK6,0
 Spårvägens FK6,0
 Akershus Friidrettskrets6,0
 Skive AM6,0
 Bokenäs IF6,0
53 IF Kronan5,0
 IK Sisu5,0
 Ystads IF5,0
 Istrums SK5,0
57 Högby IF3,0
 IFK Helsingborg3,0
59 Frankrike2,0
60 Åhus FIK1,0


© Track & Field, Christer Falk