RESULTAT
Trekungamötet 2022-06-26
Kungälv, Kongevi IP
Kongahälla AIK
Uppdaterad: 2022-06-26 17:29


 
M 100m
Final0,026 jun 
Viggo Andersson04Ullevi FK11.59       
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI11.80       
Johannes Lundqvist04Ullevi FK11.81       
Josef Weiner03Mölndals AIK12.16       
Sebastian Sjöholm06Hälle IF12.17       
Elliot Feltzing02Hälle IF12.47       


M Höjd
26 jun 
Sören Pauli01Ullevi FK187       
Sebastian Sjöholm06Hälle IF165    pb   

157161165169173177182187191
S.Sjöholmxxoxoxxoxxx
S.Pauli---ooooxoxxx


M Längd
26 jun 
Casper Bergstrand04Stenungsunds FIX       

1 2 3 4 5 6 
C.BergstrandX0,0X0,0X0,0X0,0X0,0X0,0


P17 100m
Final0,026 jun 
Shakeem Reid05Ullevi FK11.33       
Jonas Gustén05Ullevi FK11.64       
Theodor Johner05Lerum Friidrott11.77       
Linus Wahl05Lerum Friidrott12.06       
Jonas Ellison06Örgryte IS12.48       
Viggo Büller06Sävedalens AIK13.02       


P17 200m
Final2,026 jun 
Theodor Johner05Lerum Friidrott23.87       
Shakeem Reid05Ullevi FKej start       


P17 Höjd
26 jun 
Elias Johansson05Ullevi FK169       

165169173
E.Johanssonxoxxoxxx


P17 Längd
26 jun 
Sebastian Håårdh05Södra Vi IF6,25    pb   
Linus Wahl05Lerum Friidrott6,23       
Jonas Gustén05Ullevi FK6,09    pb   
Sebastian Sjöholm06Hälle IFX       

1 2 3 4 5 6 
S.Håårdh6,050,05,610,05,710,06,020,05,920,06,250,0
L.WahlX0,06,070,06,230,1X0,06,191,05,690,0
J.GusténX0,06,090,05,490,1X0,05,760,0X0,0
S.Sjöholm


P17 Kula5.0 kg
26 jun 
Joel Holgersson06Tyft Arena IF12,66    pb   
Sebastian Håårdh05Södra Vi IF12,08    pb   

1 2 3 4 5 6 
J.Holgersson10,92X11,05X11,3512,66
S.Håårdh11,0012,0112,05X10,9612,08


P15 80m
Final0,026 jun 
Albin Cedergren07IF Kville10.09       
Oskar Ekström07Kongahälla AIK10.36       
Axel Johansson07Kongahälla AIK10.89       


P15 Höjd
26 jun 
Oskar Ekström07Kongahälla AIK157       

145149153157161165169173177
O.Ekström-oooxxx


P15 Längd
26 jun 
Axel Johansson07Kongahälla AIK5,04    pb   

1 2 3 4 5 6 
A.JohanssonX0,05,040,05,040,04,380,0X0,04,940,7


P15 Kula4.0 kg
26 jun 
Albin Cedergren07IF Kville12,08    pb   
Hugo Hallnor07Lerum Friidrott12,02    pb   

1 2 3 4 5 6 
A.Cedergren11,8312,0811,9611,7711,8811,72
H.Hallnor12,029,2610,1610,059,769,64


P14 80m
Final1,226 jun 
Gustav Fjälling08Kongahälla AIK10.88       
Adam Pantzar08Kongahälla AIK11.42       


P14 300m
Final26 jun 
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor46.83       


P14 800m
Final26 jun 
Gustav Fjälling08Kongahälla AIK 2:33.52        P14
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg 2:38.91        F14 1:a
Tilda Myrehag08IK Orient 2:42.92        F14 2:a
Maja Carlsson08Kongahälla AIK 2:43.90        F14 3:a


P14 Höjd
26 jun 
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor149       

137141145149151
V.Folkseger Dreikooooxxx


P14 Längd
26 jun 
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor4,26    pb   

1 2 3 4 5 6 
V.Folkseger Dreik4,261,24,211,04,150,04,221,73,940,03,911,1


P14 Kula4.0 kg
26 jun 
Arman Kosovic08Sävedalens AIK10,57       
Kalle Sörqvist08Bohus IF10,22       

1 2 3 4 5 6 
A.KosovicX10,53X10,1210,57X
K.SörqvistXX9,829,3210,229,86


P13 60m
Final0,826 jun 
Justin Harwood09Ullevi FK 8.78       
George Cederqvist09Stenungsunds FI 8.79       
Daniel Meresa09Tyft Arena IF 8.92       
Melvin Ström09Bohus IF 9.24       
Emil Gamberg09Bohus IF 9.25       


P13 200m
Final2,326 jun 
George Cederqvist09Stenungsunds FI27.84       
Justin Harwood09Ullevi FK29.02       
Max Johansson09Ullevi FK29.80       
Melvin Ström09Bohus IF29.88       


P13 600m
Final26 jun 
Emil Gamberg09Bohus IF 2:02.15       
Melvin Ström09Bohus IF 2:02.50       


P13 Höjd
26 jun 
Max Johansson09Ullevi FK141       
Emil Gamberg09Bohus IF137       
Melvin Ström09Bohus IF133       
Daniel Meresa09Tyft Arena IF125       

113117121125129133137141145
M.Johansson----ooooxxx
E.Gamberg--oooooxxx
M.Strömoooooxoxxx
D.Meresaooooxxx


P13 Längdzon
26 jun 
Justin Harwood09Ullevi FK4,89    pb   
Daniel Meresa09Tyft Arena IF4,12       
Emil Gamberg09Bohus IF4,10    pb   
Melvin Ström09Bohus IF3,60       
Zakarias Ljungberg09Bohus IF3,55       

1 2 3 4 5 6 
Z.Ljungberg3,552,33,091,7X1,73,412,2
M.Ström3,572,03,602,23,520,53,282,2
D.Meresa4,103,14,071,04,001,64,121,4
J.Harwood4,882,03,042,24,891,74,832,9
E.GambergX1,33,701,84,001,54,101,7


P13 Kula3.0 kg
26 jun 
George Cederqvist09Stenungsunds FI11,15       
Peter Gustavsson09Tyft Arena IF10,39       
César Skoglund09Ullevi FK8,94       
Daniel Meresa09Tyft Arena IF8,64       
Zakarias Ljungberg09Bohus IF7,03       

1 2 3 4 5 6 
G.Cederqvist11,1510,6211,1310,70
D.Meresa8,068,238,218,64
Z.Ljungberg6,827,036,966,82
P.GustavssonXX9,3310,39
C.Skoglund8,788,947,848,05


P12 60m
Final0,026 jun 
Gareth Cederqvist10Stenungsunds FI 8.92       
Sigge Gustafsson10Trollhättan FIK 9.25       
Ebbe Hägg10Sävedalens AIK 9.81       
Natanael Hoffman10IK Orientej start       


P12 200m
Final2,126 jun 
Gareth Cederqvist10Stenungsunds FI28.81       
Sigge Gustafsson10Trollhättan FIK29.86       
Natanael Hoffman10IK Orient30.44       
Hannes Svennblad10Bohus IF31.39       


P12 600m
Final26 jun 
Viktor Lundqvist Ottordahl11Hönö IS 2:04.48        P11
Wilhelm Hallander10Trollhättan FIK 2:07.11        P12 1:a
Viktor Breitholtz11Kongahälla AIK 2:10.37        P11
Ruben Brunström10Sävedalens AIK 2:10.47        P12 2:a
Edvin Ekström11Kongahälla AIK 2:18.04        P11
Loke Dymén11Kongahälla AIK 2:31.49        P11


P12 Höjd
26 jun 
Sigge Gustafsson10Trollhättan FIK133       
Ruben Brunström10Sävedalens AIK121       
Hannes Svennblad10Bohus IF121       
Ebbe Hägg10Sävedalens AIK117       

105109113117121125127130132133134
H.Svennblad-oooxxoxxx
S.Gustafsson-o-oooooxoxxoxxx
E.Häggooooxxx
R.Brunströmoxoxoxxoxoxxx


P12 Längdzon
26 jun 
Sigge Gustafsson10Trollhättan FIK4,11       
Ruben Brunström10Sävedalens AIK3,78    pb   
Hannes Svennblad10Bohus IF3,47       

1 2 3 4 5 6 
R.BrunströmX3,0X0,83,751,93,782,0
H.SvennbladX2,73,472,13,452,0X2,0
S.Gustafsson3,902,83,961,83,901,54,111,9


P12 Kula3.0 kg
26 jun 
Natanael Hoffman10IK Orient6,34       
Wilhelm Hallander10Trollhättan FIK6,26       

1 2 3 4 5 6 
W.Hallander5,475,835,686,26
N.Hoffman6,166,346,255,58


P11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 200mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 200mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P9 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P9 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P9 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P8 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P8 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P8 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P8 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P7 LängdResultatet publiceras inte på Internet.

P7 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

K 100m
Final0,026 jun 
Tilda Wahlén04Mölndals AIK12.60       
Filippa Palmås04IFK Göteborg13.13       
Sofia Johansson04Mölndals AIK13.93       
Ulla Littenheim47Hälle IF17.84       


K 200m
Final2,626 jun 
Josef Weiner03Mölndals AIK25.13        M 1:a
Tilda Wahlén04Mölndals AIK25.69        K 1:a
Sofia Johansson04Mölndals AIK28.57        K 2:a
Frida Hansson97Färgelanda IF29.68        K 3:a
Ulla Littenheim47Hälle IF37.75        K 4:a


K 400m
Final26 jun 
Helena Ephraim05Ullevi FK74.47       


K Höjd
26 jun 
Lina Löfqvist93Ullevi FK165    sb   
Lisa Holmberg02Lidköpings IS161    sb   

149153157161165169
L.Löfqvist--xoxoxxoxxx
L.Holmbergoooxoxxx


K Längd
26 jun 
Ester Schenk04Ullevi FK4,57       

1 2 3 4 5 6 
E.SchenkX0,04,440,03,300,04,570,04,430,04,460,0


K Tresteg
26 jun 
Nora Jolbäck04Ullevi FK11,41       

1 2 3 4 5 6 
N.JolbäckX0,011,270,0X0,011,410,0X0,011,260,0


K Kula4.0 kg
26 jun 
Bea Vold Johannesson04IFK Sunne FK12,07       

1 2 3 4 5 6 
B.Vold Johannesso11,71X11,6912,00X12,07


F17 100m
Final0,726 jun 
Ebba Vold Johannesson06IFK Sunne FK12.96       
Signe Aderstedt06IK Ymer13.65       
Tilda Eriksson05IK Sisu13.70       
Corinne Danielsson05Ullevi FK13.85       
Elsa Heyden06Ullevi FKej start       


F17 200m
Final3,126 jun 
Hanna Amundin07Ullevi FK25.79       
Elsa Heyden06Ullevi FK27.26       
Signe Aderstedt06IK Ymer27.66       
Agnes Aderstedt06IK Ymer27.73       


F17 Höjd
26 jun 
Engla Nilsson05Örgryte IS173       
Emma Östklint05Hovslätts IK149       
Ida Larsson05Dals Södra FFI141       
Nicole Hoffman05IK Orient137       

133137141145149153157161165169171173175
I.Larsson-oxoxxx
E.Nilsson-------oxoxxoxooxxx
N.Hoffman-xoxxx
E.Östklint--oooxxx


F17 Längd
26 jun 
Tilde Dahlberg06Hälle IF5,52       
Ebba Vold Johannesson06IFK Sunne FK5,35       
Tilda Eriksson05IK Sisu4,97    pb   
Agnes Rydén06Stenungsunds FI4,57       
Corinne Danielsson05Ullevi FK4,35       
Ida Widlund05Stenungsunds FI4,15       

1 2 3 4 5 6 
I.Widlund4,110,04,100,04,150,04,130,04,100,03,490,0
C.DanielssonX0,0X0,0X0,04,300,04,350,04,250,0
T.Dahlberg5,130,0X0,0X0,0X0,05,430,15,520,0
T.Eriksson4,580,0X0,04,480,34,970,3X0,04,580,0
E.Vold Johannesso5,210,05,340,1X0,05,230,05,350,0X0,0
A.Rydén4,300,0X0,04,570,04,490,0X0,0-


F17 Tresteg
26 jun 
Ebba Vold Johannesson06IFK Sunne FK11,00       
Jeriel Kabongo05Ullevi FK10,17       
Elsa Heyden06Ullevi FK9,10       

1 2 3 4 5 6 
E.Vold Johannesso10,710,010,790,010,810,011,000,010,920,010,750,0
J.Kabongo9,940,010,170,010,140,0X0,09,890,09,610,0
E.Heyden9,100,08,920,09,100,08,990,0X0,0X0,0


F17 Kula3.0 kg
26 jun 
Emma Östklint05Hovslätts IK9,79       

1 2 3 4 5 6 
E.ÖstklintX9,799,779,639,419,62


F15 80m
Final A0,326 jun 
Hanna Amundin07Ullevi FK10.371       
Jill Klint07Kongahälla AIK10.592       
Linnea Johansson07Sävedalens AIK10.794       
Mary Harwood07Ullevi FK10.885       
Bella Wennbom07Ullevi FK11.239       

Final B1,226 jun 
Alice Bredström07Brattås CK10.793       
Saga Fredriksson07Ullevi FK10.936       
Elin Giebat07IK Orient11.077       
Nicolina Sinclair07Stenungsunds FI11.118       


F15 300m
Final26 jun 
Linnea Johansson07Sävedalens AIK44.34       
Bella Wennbom07Ullevi FK44.36       
Tova Karlsson07Hönö IS44.98       
Agnes Knauer07Hälle IF45.93       
Elin Lennartsson07Kongahälla AIK51.35       


F15 Höjd
26 jun 
Alice Bredström07Brattås CK157       
Elin Giebat07IK Orient153       
Wilma Zetterström07IK Orient137    sb   

133137141145149153157161
W.Zetterströmoxoxxx
A.Bredström-oooxooxxoxxx
E.Giebat--ooooxxx


F15 Längd
26 jun 
Alice Bredström07Brattås CK5,09    pb   
Linnea Johansson07Sävedalens AIK5,07       
Mary Harwood07Ullevi FK4,77    pb   
Elin Giebat07IK Orient4,58       
Johanna Gustén07Ullevi FK4,51       
Wilma Zetterström07IK Orient4,45    pb   
Nicolina Sinclair07Stenungsunds FI4,15       
Ella Flodman07IK Orient3,86       
Elin Lennartsson07Kongahälla AIK3,83    pb   

1 2 3 4 5 6 
W.Zetterström4,25-1,04,28-1,44,45-2,2X0,04,420,02,540,0
E.Lennartsson3,65-1,13,830,03,51-0,93,54-1,23,56-0,13,81-0,1
E.Flodman3,55-1,23,860,0X-1,73,44-1,43,45-0,5X-0,2
N.Sinclair3,97-0,74,04-0,74,05-0,93,940,04,15-0,33,96-1,4
E.Giebat4,55-1,14,48-1,04,46-0,54,58-1,14,420,0-
M.HarwoodX-0,64,77-1,3X-1,74,690,04,580,04,75-0,8
J.GusténX0,04,51-1,14,150,04,370,04,29-0,4X0,0
L.JohanssonX0,04,780,0X-0,54,84-0,15,07-0,2X0,0
A.Bredström4,700,05,09-1,24,68-0,83,90-0,14,88-0,23,39-1,1


F15 Tresteg
26 jun 
Tova Karlsson07Hönö IS9,87       
Johanna Gustén07Ullevi FK9,61       
Livia Hedberg08Göteborgs KIK9,17       
Beata Berg08Göteborgs KIK8,27       
Elin Dahlén08Stenungsunds FI7,95       

1 2 3 4 5 6 
T.Karlsson9,750,09,600,09,870,09,470,09,870,09,400,0
J.GusténX0,09,330,09,370,09,570,09,610,09,550,0
B.BergX0,0X0,08,270,08,080,0X0,07,370,0
L.Hedberg7,970,08,880,09,170,08,610,0X0,08,760,0
E.Dahlén7,680,07,800,0X0,0X0,0X0,07,950,0


F15 Kula3.0 kg
26 jun 
Alma Jolbäck07Lidköpings IS10,91       
Tova Karlsson07Hönö IS9,10       

1 2 3 4 5 6 
A.Jolbäck10,189,61X10,5210,9110,62
T.KarlssonX8,098,879,10X9,07


F14 80m
Final A0,526 jun 
Emilia Hård08Södra Vi IF10.54       
Inez Brocker08Stenungsunds FI11.33       
Tove Börretzen08IK Orient12.12       
Astrid Fakelius08Brattås CKej start       
Alva Wennbom08Ullevi FKej start       

Final B-0,726 jun 
Elin Larsson08IF Rigor11.38       
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS11.58       
Grace Sunday08Bohus IF11.61       
Liiv Björk08Kongahälla AIK11.96       
Märta Elfström08Kongahälla AIK12.15       


F14 300m
Final26 jun 
Inez Brocker08Stenungsunds FI47.10       
Grace Sunday08Bohus IF47.79       
Märta Elfström08Kongahälla AIK49.17       
Liiv Björk08Kongahälla AIK49.87       
Maja Carlsson08Kongahälla AIK51.81       


F14 Höjd
26 jun 
Elin Larsson08IF Rigor141       
Beata Berg08Göteborgs KIK137       
Elin Dahlén08Stenungsunds FI133       
Svea Pellmé08Stenungsunds FI133       

121125129133137141145149153157161165
S.Pellmé-xxooxxoxxx
B.Bergooooxoxxx
E.Dahlén-oxoxoxxx
E.Larsson-----oxxx


F14 Längd
26 jun 
Emilia Hård08Södra Vi IF4,90    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS4,67       
Grace Sunday08Bohus IF4,53       
Linnéa Chumbo08Göteborgs KIK4,42    pb   
Livia Hedberg08Göteborgs KIK4,41    pb   
Liiv Björk08Kongahälla AIK3,68       

1 2 3 4 5 6 
E.Hård4,900,04,790,74,880,04,061,04,850,0X0,6
L.BjörkX0,03,661,13,640,9X0,7X0,03,681,6
L.Chumbo4,090,04,420,24,260,34,271,33,950,04,240,3
L.HedbergX0,0X0,04,220,84,411,14,290,0X0,5
V.Lundqvist Ottor4,470,04,610,44,670,44,191,44,510,04,480,0
G.Sunday4,190,04,230,63,960,84,530,83,660,14,420,0


F14 Kula3.0 kg
26 jun 
Elin Larsson08IF Rigor11,91       
Matilda Skoglund08Ullevi FK9,58       

1 2 3 4 5 6 
M.Skoglund7,557,759,039,088,969,58
E.Larsson10,5910,9211,1811,91XX


F13 60m
Final0,026 jun 
Saga Drottz09IK Orient 8.56       
Jezania Kabongo09Ullevi FK 8.90       
Alva Eurenius09IK Orient 8.93       
Isabella Jakobsson09Bohus IF 9.19       
Ester Barregård09Göteborgs KIK 9.62       
Ella Berner09Ullevi FK10.13       


F13 200m
Final1,726 jun 
Siri Bjurén09IF Hagen FIK29.36       
Isabella Jakobsson09Bohus IF31.29       
Olivia Johansson09Bohus IF32.43       
Jezania Kabongo09Ullevi FKej start       
Ester Barregård09Göteborgs KIKej start       


F13 Höjd
26 jun 
Saga Drottz09IK Orient149       
Freja Åhsberg09Ullevi FK137       
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg133       
Olivia Johansson09Bohus IF125       

113117121125129133137141145149153
A.Ringfeldt---oxooxxx
O.Johanssonoooxoxxx
S.Drottz------oxoxxoxoxxx
F.Åhsberg---ooooxxx


F13 Längdzon
26 jun 
Noomi Bergman09Hälle IF5,07       
Saga Drottz09IK Orient4,99       
Siri Bjurén09IF Hagen FIK4,82       
Alva Eurenius09IK Orient4,42       
Freja Åhsberg09Ullevi FK4,28       
Jezania Kabongo09Ullevi FK4,15       
Isabella Jakobsson09Bohus IF4,06       
Ella Berner09Ullevi FK3,73       

1 2 3 4 5 6 
E.Berner3,520,23,52-1,03,36-0,23,731,4
J.KabongoX0,24,15-0,9X0,73,241,5
S.BjurénX0,5X-0,74,822,1X1,7
A.Eurenius4,340,84,21-0,14,420,84,332,2
I.Jakobsson3,911,24,060,44,001,23,941,6
N.Bergman4,771,14,88-1,24,911,15,070,9
S.Drottz4,910,44,820,44,991,84,990,9
F.Åhsberg4,16-1,14,04-0,34,251,94,282,1


F13 Kula2.0 kg
26 jun 
Olivia Johansson09Bohus IF9,72       
Saga Drottz09IK Orient9,41       
Alva Eurenius09IK Orient9,16       
Siri Bjurén09IF Hagen FIK7,04       

1 2 3 4 5 6 
S.Drottz8,198,669,41X
S.Bjurén7,046,726,396,84
O.Johansson9,729,669,66X
A.Eurenius8,388,568,689,16


F12 60m
Final A0,826 jun 
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK 8.571       
Elin Amundin10Ullevi FK 8.662       
Maja Karlsson10IK Orient 8.863       
Nicoline Barenfeld10Sävedalens AIK 8.944       
Karla Ramström10IF Rigor 9.015       
Stella Hagberg10IK Orient 9.426       

Final B0,826 jun 
Novali Gustafsson10Brattås CK 9.637       
Emmie Van Den Berg10Trollhättan FIK 9.838       
Ella Andréasson10Hönö IS10.189       
Clara Glimnell10Kongahälla AIK10.9010       
Freja Grund10Kongahälla AIK11.2011       


F12 200m
Final A2,326 jun 
Maja Karlsson10IK Orient29.441       
Saga Karlsson10Hönö IS30.722       
Karla Ramström10IF Rigor31.043       
Emmie Van Den Berg10Trollhättan FIK32.895       

Final B2,126 jun 
Stella Hagberg10IK Orient31.904       
Ella Andréasson10Hönö IS36.836       
Clara Glimnell10Kongahälla AIK37.787       
Freja Grund10Kongahälla AIK39.278       


F12 600m
Final26 jun 
Saga Karlsson10Hönö IS 1:59.03        F12
Jonna Jodal-Göthfors10Sävedalens AIK 2:09.42        F12
Nicoline Barenfeld10Sävedalens AIK 2:12.13        F12
Miranda Jakobsson11Bohus IF 2:13.61        F11
Tuva Taari11Ullevi FK 2:13.78        F11
Stina Gamberg11Bohus IF 2:15.18        F11
Leia Johannesson11Trollhättan FIK 2:20.32        F11


F12 Höjd
26 jun 
Novali Gustafsson10Brattås CK145       
Saga Karlsson10Hönö IS133       
Jonna Jodal-Göthfors10Sävedalens AIK109       
Clara Glimnell10Kongahälla AIK105       
Freja Grund10Kongahälla AIK93       

899397101105109113117121125129133137140143145148
C.Glimnellooxxooxoxxx
S.Karlsson--------oooxxoxxx
J.Jodal-Göthfors----ooxxx
F.Grundooxxx
N.Gustafsson---------oooooooxxx


F12 Längdzon
26 jun 
Elin Amundin10Ullevi FK4,45       
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK4,45       
Maja Karlsson10IK Orient4,22       
Stella Hagberg10IK Orient3,86    pb   
Novali Gustafsson10Brattås CK3,74       
Nicoline Barenfeld10Sävedalens AIK3,73       
Jonna Jodal-Göthfors10Sävedalens AIK3,46       
Ella Andréasson10Hönö IS3,34       
Clara Glimnell10Kongahälla AIK3,05       
10 Freja Grund10Kongahälla AIK2,65       

1 2 3 4 5 6 
F.Grund2,340,02,140,02,430,02,540,02,500,02,650,0
J.Jodal-Göthfors3,460,03,210,02,940,03,360,03,180,03,250,0
S.Hagberg3,810,03,750,03,860,03,680,03,390,03,840,0
N.Gustafsson3,680,03,630,03,540,03,720,03,740,03,690,0
E.Amundin4,430,04,330,04,450,04,250,04,290,04,310,0
M.Karlsson4,140,04,100,04,060,04,220,04,130,04,140,0
E.Andréasson3,340,03,200,03,040,02,820,02,730,02,710,0
F.Luukkonen4,270,04,390,04,280,04,220,04,390,04,450,0
N.Barenfeld3,730,03,670,03,680,03,310,03,510,03,510,0
C.Glimnell2,630,03,040,02,960,02,890,02,960,03,050,0


F12 Kula2.0 kg
26 jun 
Novali Gustafsson10Brattås CK7,70       
Saga Karlsson10Hönö IS6,93       
Maja Karlsson10IK Orient6,53       
Stella Hagberg10IK Orient6,31       
Emmie Van Den Berg10Trollhättan FIK5,84       
Ella Andréasson10Hönö IS4,51       
Freja Grund10Kongahälla AIK4,47       
Clara Glimnell10Kongahälla AIK4,13       

1 2 3 4 5 6 
N.Gustafsson7,407,707,267,04
C.Glimnell4,134,023,493,87
S.Karlsson6,935,856,256,64
E.Andréasson4,464,234,514,21
M.Karlsson6,396,536,476,06
E.Van Den Berg5,475,845,675,78
F.Grund4,474,013,634,05
S.Hagberg6,316,065,114,81


F11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 200mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 200mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F10 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F9 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F9 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F9 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F9 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F8 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F8 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F8 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

F7 LängdResultatet publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk