RESULTAT
Julruschen 2021-12-12
Göteborg, Friidrottens Hus
IF Kville, Tingbergs AIS
Uppdaterad: 2021-12-13 17:43


 
M 60m
Final12 dec 
Casper Gustafsson04Hanvikens SK 7.27   
Alexander Timushev02Trollhättan FIK 7.40   
Josef Weiner03Mölndals AIK 7.90   
Joakim Kumlemark81IFK Göteborg 8.53    M40
Niklas Eriksson73Hanvikens SK 8.72    M45
Niklas Amberntsson71Mölndals AIK 9.03    M50
Tage Isaksson44IK Ymer 9.15    M75
Martin Danerud63Sävedalens AIK 9.57    M55


M 200m
Final12 dec 
Josef Åberg91Hälle IF23.23   
Casper Gustafsson04Hanvikens SK23.32   
Martin Danerud63Sävedalens AIK30.95    M55
Tage Isaksson44IK Ymer30.99    M75


M 400m
Final12 dec 
Rickard Rosen74Mölndals AIK64.62    M45


M Stav
12 dec 
Erik Hagström73Örgryte IS355   
Ove Hagström07Örgryte IS345   
Sven Diurlin74IF Kville335   
Daniel Otterdahl07Örgryte IS315   
Carl Berntsson08IF Kville215   


M Längd
12 dec 
Philipp Westphal93Trollhättan FIK5,33   
Joakim Kumlemark81IFK Göteborg5,15   
Olle Borg47KFUM Arvika4,55   
Martin Danerud63Sävedalens AIK3,76   


M Tresteg
12 dec 
Olle Borg47KFUM Arvika8,99   


M Kula7.26 kg
12 dec 
Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK14,00   
Jakob Rahm02Sävedalens AIK11,76   
Philipp Westphal93Trollhättan FIK10,27   
Lasse Ring67IF Kville9,03    M55 6 kg


P17 60m
Final12 dec 
Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK 7.52   
Theodor Johner05Lerum Friidrott 7.57   
Jonas Ellison06Örgryte IS 7.65   
Allan Elgemark06Mölndals AIK 7.76   
Abdullah Babi06Strömstads IF 7.85   
Leo Echardt06Varbergs GIF 8.03   
Timmy Andersson Björklund06Trollhättan FIK 8.08   
David Jendeby06Sävedalens AIK 8.42   


P17 200m
Finalheat 112 dec 
Leo Bergman06Hälle IF23.261   
Theodor Johner05Lerum Friidrott24.282   
Linus Wahl05Lerum Friidrott25.327   

Finalheat 212 dec 
Melker Svanberg05IF Kville24.463   
Noel Krantz05Sävedalens AIK24.494   
Abdullah Babi06Strömstads IFej start-   

Finalheat 312 dec 
Leo Echardt06Varbergs GIF26.568   
David Lövdahl05IFK Halmstad26.969   
David Jendeby06Sävedalens AIK27.5711   

Finalheat 412 dec 
Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK24.515   
Oscar Erlach06IF Kville25.016   
William Malmström06Örgryte IS27.3110   


P17 400m
Final12 dec 
Elias Ramhult05IK Ymer53.90   
Eskil Ekström07Trollhättan FIK55.68   


P17 Häck 60m91,4 cm
Final12 dec 
Theodor Johner05Lerum Friidrott 8.46   
Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK 9.01   


P17 Höjd
12 dec 
Edvin Håkansson05IFK Halmstad172   


P17 Längd
12 dec 
Leo Bergman06Hälle IF6,02   
Melker Svanberg05IF Kville5,99   
Abdullah Babi06Strömstads IF5,34   
William Malmström06Örgryte IS4,79   
David Lövdahl05IFK Halmstad4,52   
Oscar Carlsson06Örgryte IS4,36   
Timmy Andersson Björklund06Trollhättan FIKX   


P17 Tresteg
12 dec 
Teodor Nyman05Hanvikens SK12,15   
David Jendeby06Sävedalens AIK10,21   


P17 Kula5.0 kg
12 dec 
Valdemar Wik06Sävedalens AIK10,91   
Leo Echardt06Varbergs GIF8,32   


P15 60m
Final12 dec 
Kalle Thyrman07IF Rigor 7.84   
David Blixt07Mölndals AIK 7.88   
David Serban Opris07Alingsås IF 7.91   
Oskar Andersson07Mölndals AIK 8.15   
Tage Sköld07Mölndals AIK 8.55   


P15 200m
Finalheat 112 dec 
Eskil Ekström07Trollhättan FIK25.091   
Oskar Andersson07Mölndals AIK26.544   
Nils Johner07Lerum Friidrott27.795   

Finalheat 212 dec 
Kalle Thyrman07IF Rigor25.272   
Albin Cedergren07IF Kville26.283   


P15 Häck 60m83,8 cm
Final12 dec 
Daniel Otterdahl07Örgryte IS 8.75   
David Blixt07Mölndals AIK 8.81   
Ove Hagström07Örgryte IS 9.48   
Rasmus Arnell07IFK Göteborg 9.63   
Albin Cedergren07IF Kville 9.75   
Sebastian Siering08IFK Göteborg10.09   


P15 Höjd
12 dec 
Rasmus Arnell07IFK Göteborg162   
Loke Nilsson07Örgryte IS150   


P15 Längd
12 dec 
Ivan Fredberg07Örgryte IS4,93   


P15 Kula4.0 kg
12 dec 
Albin Cedergren07IF Kville11,68   
Ove Hagström07Örgryte IS11,48   
Ivan Fredberg07Örgryte IS10,34   
Tage Sköld07Mölndals AIK7,92   


P14 60m
Final12 dec 
Eskil Fernström08Mölndals AIK 7.68   
Hubert Amberntsson08Mölndals AIK 8.56   
Albin Lif08Lidköpings IS 8.89   
Erik Borg08Sävedalens AIK 9.14   
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor 9.25   


P14 200m
Finalheat 112 dec 
Eskil Fernström08Mölndals AIK25.021   
Pontus Setteskog08Ullevi FK25.472   
Fritz Theander08Varbergs GIF28.053   
Hubert Amberntsson08Mölndals AIK28.914   

Finalheat 212 dec 
Albin Lif08Lidköpings IS29.665   
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor30.866   
Benjamin Johansson08Bohus IF31.867   


P14 Höjd
12 dec 
Malcolm Moulare08IF Hagen FIK164   
Fritz Theander08Varbergs GIF155   
Benjamin Johansson08Bohus IF130   


P14 Längd
12 dec 
Pontus Setteskog08Ullevi FK5,06   
Fritz Theander08Varbergs GIF4,97   
Carl Berntsson08IF Kville4,39   
Lotus Berglund08IF Kville4,11   
Vincent Folkseger Dreikant08IF Rigor3,96   
Benjamin Johansson08Bohus IF3,94   
Viggo Sjöström08Sävedalens AIK3,55   


P14 Tresteg
12 dec 
Sebastian Siering08IFK Göteborg10,14   
Carl Berntsson08IF Kville8,35   
Viggo Sjöström08Sävedalens AIK7,91   
Erik Borg08Sävedalens AIKX   


P14 Kula4.0 kg
12 dec 
Fritz Theander08Varbergs GIF10,49   
Hjalmar Peixoto08IF Kville8,17   
Noah Hällerö08Mölndals AIK6,96   


P13 60m
Finalheat 112 dec 
Noel Johansson09Hälle IF 8.381   
Alexander Ahlin09IFK Göteborg 8.772   
Eliah Pettersson09Sävedalens AIK 8.793   
Oliver Silfverstrand09IF Hagen FIK 8.884   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg 8.896   
Alexander Olsson09Istrums SK 8.949   
Adrian Krantz09IFK Göteborg 8.9610   

Finalheat 212 dec 
Karl Fredberg09Örgryte IS 8.885   
Per Josefsson09IF Kville 8.907   
Justin Harwood09Ullevi FK 9.1012   
Leon Ambrecht09Ullevi FK 9.1713   
Jakob Cedergren09IF Kville 9.6615   
Herman Ryding09IFK Göteborgej start-   

Finalheat 312 dec 
César Skoglund09Ullevi FK 8.918   
Vincent Lindal09IF Kville 9.0511   
Ivar Gejke Wiksén09IF Kville 9.2214   
Dominic Runfors09Kongahälla AIK10.1216   
Noam Antelid09Bohus IF10.4417   
Malte Helenius09IF Kville10.7218   


P13 200m
Finalheat 112 dec 
Noel Johansson09Hälle IF28.191   
Alexander Olsson09Istrums SK29.934   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg30.005   

Finalheat 212 dec 
Alexander Ahlin09IFK Göteborg29.362   
Isaac Mpandou Behn09Örgryte IS29.743   
Eliah Pettersson09Sävedalens AIK30.376   
Dominic Runfors09Kongahälla AIK35.227   


P13 Höjd
12 dec 
Karl Fredberg09Örgryte IS139   
Oliver Silfverstrand09IF Hagen FIK137   
Ivar Gejke Wiksén09IF Kville134   
Eliah Pettersson09Sävedalens AIK131   
Viggo Modin09IF Kville115   


P13 Längdzon
12 dec 
Alexander Ahlin09IFK Göteborg4,63   
Oliver Silfverstrand09IF Hagen FIK4,53   
Adrian Krantz09IFK Göteborg4,49   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg4,48   
Isaac Mpandou Behn09Örgryte IS4,41   
Justin Harwood09Ullevi FK4,38   
Efraim Jonsson09Lidköpings IS4,30   
Rayan Siguerdjidjene09Örgryte IS4,26   
Ivar Gejke Wiksén09IF Kville4,03   
10 Vincent Lindal09IF Kville3,87   
11 Viggo Modin09IF Kville3,66   
12 Noam Antelid09Bohus IF3,44   
13 Gabriel Andreasson.09Örgryte IS2,76   


P13 Trestegzon
12 dec 
Oliver Silfverstrand09IF Hagen FIK8,84   
Efraim Jonsson09Lidköpings IS8,77   
Vincent Lindal09IF Kville8,65   
Viggo Modin09IF Kville8,07   


P13 Kula3.0 kg
12 dec 
William Lidén09Bohus IF10,34   
Karl Fredberg09Örgryte IS8,59   
César Skoglund09Ullevi FK8,49   
Efraim Jonsson09Lidköpings IS8,06   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg7,18   
Zakarias Ljungberg09Bohus IF6,58   
Jakob Cedergren09IF Kville6,35   
Malte Helenius09IF Kville5,86   


P12 60m
Finalheat 112 dec 
Isac Sehlstedt10Falkenbergs IK 8.511   
Alve Weber10IFK Halmstad 8.752   
Anton Söderberg10IFK Halmstad 8.783   
Gustav Waborg10IFK Göteborg 8.794   
Ludvig Svefors10IF Hagen FIK 9.025   
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg 9.349   

Finalheat 212 dec 
Måns Berggren10IFK Göteborg 9.307   
Ivar Dittmer Macduff10Ullevi FK 9.348   
Måns Eliasson10IF Kville 9.5211   
Emil Granath10Mölndals AIK 9.5812   
Natanael Paliouras10Falkenbergs IK 9.5913   
Oscar Blomqvist10Mölndals AIK 9.6414   

Finalheat 312 dec 
Teodor Skånberg10Bohus IF 9.096   
Adam Forsmark10Strömstads IF 9.7115   
Rasmus Johansson10IFK Göteborg 9.7216   
Neo Bersell10Mölndals AIK 9.8518   
Adam Niklasson10IFK Göteborg 9.9619   
Liam Pettersson10Bohus IF11.0324   

Finalheat 412 dec 
Elliot Olsson10Örgryte IS 9.3610   
Lo Sheppar10Istrums SK 9.8017   
Mahmoud Babi10Strömstads IF10.1820   
Olle Hageby10IF Kville10.4021   
Filip Larsson10Ullevi FK10.4322   
Milo Bjermqvist10Falkenbergs IK10.6523   


P12 200m
Finalheat 112 dec 
Silas Andersson10Falkenbergs IK29.764   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg30.256   
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg30.337   
Lucas Leo10IF Hagen FIK32.2111   

Finalheat 212 dec 
Svante Fernström10Mölndals AIK28.311   
Ludvig Svefors10IF Hagen FIK30.958   
Oscar Blomqvist10Mölndals AIK32.0510   
Adam Niklasson10IFK Göteborg33.2415   

Finalheat 312 dec 
Melker Holgersson10Kongahälla AIK31.139   
Tiger Odéhn10Ystads IF32.4712   
Espen Robinson10Mölndals AIK34.8517   

Finalheat 412 dec 
Isac Sehlstedt10Falkenbergs IK29.222   
Anton Söderberg10IFK Halmstad30.025   
Neo Bersell10Mölndals AIK32.6113   

Finalheat 512 dec 
Alve Weber10IFK Halmstad29.743   
Lo Sheppar10Istrums SK33.0114   
Rasmus Johansson10IFK Göteborg33.9216   


P12 Höjd
12 dec 
Melker Holgersson10Kongahälla AIK141   
Svante Fernström10Mölndals AIK139   
Silas Andersson10Falkenbergs IK137   
Lucas Leo10IF Hagen FIK137   
Espen Robinson10Mölndals AIK137   
Ludvig Svefors10IF Hagen FIK134   
Teodor Skånberg10Bohus IF131   
Joel Morén10IF Kville124   
Gustav Waborg10IFK Göteborg120   
10 Hugo Samuelsson Sandgren10Örgryte IS115   
10 Elliot Olsson10Örgryte IS115   
12 Ville Petersson10Bohus IF115   
13 Lo Sheppar10Istrums SK110   


P12 Längdzon
12 dec 
Isac Sehlstedt10Falkenbergs IK4,85   
Silas Andersson10Falkenbergs IK4,48   
Alve Weber10IFK Halmstad4,33   
Teodor Skånberg10Bohus IF4,31   
Gustav Waborg10IFK Göteborg4,30   
Ludvig Svefors10IF Hagen FIK4,28   
Ivar Dittmer Macduff10Ullevi FK4,26   
Anton Söderberg10IFK Halmstad4,20   
Lucas Leo10IF Hagen FIK4,04   
10 Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg3,96   
11 Natanael Paliouras10Falkenbergs IK3,94   
12 Joel Morén10IF Kville3,79       3,77
13 Emil Granath10Mölndals AIK3,79       3,76
14 Måns Berggren10IFK Göteborg3,72   
15 Måns Eliasson10IF Kville3,68   
16 Ville Petersson10Bohus IF3,65       3,57
17 Oskar Kjellberg10Ullevi FK3,65       3,52
18 Filip Larsson10Ullevi FK3,42   
19 Adam Niklasson10IFK Göteborg3,41   
20 Adam Forsmark10Strömstads IF3,32   
21 Ludvig Antonsson10Sävedalens AIK3,18   
22 Liam Pettersson10Bohus IF2,96   
23 Olle Hageby10IF Kville2,92   
24 Mahmoud Babi10Strömstads IF2,83   


P12 Trestegzon
12 dec 
Ivar Dittmer Macduff10Ullevi FK9,26   
Elliot Olsson10Örgryte IS9,07   
Teodor Skånberg10Bohus IF8,74   
Lucas Leo10IF Hagen FIK8,66   
Alve Weber10IFK Halmstad8,56   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg8,52   
Isac Sehlstedt10Falkenbergs IK8,37   
Ville Petersson10Bohus IF8,23   
Natanael Paliouras10Falkenbergs IK8,18   
10 Hugo Samuelsson Sandgren10Örgryte IS7,88   
11 Milo Bjermqvist10Falkenbergs IK7,22   


P12 Kula3.0 kg
12 dec 
Tiger Odéhn10Ystads IF7,24   
Ludvig Antonsson10Sävedalens AIK6,65   
Milo Bjermqvist10Falkenbergs IK6,58   
Adam Forsmark10Strömstads IF6,37   
Olle Hageby10IF Kville5,48   


P11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 200mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

K 60m
Finalheat 112 dec 
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 8.011   
Felicia Johansson04Hanvikens SK 8.232   
Ella Fedthusen03Trollhättan FIK 8.353   
Anelia Danielsson04Tullinge FI 8.545   
Emma Walfridsson04Hanvikens SK 8.636   
Alessia Balla03Tjalve IF Norrköping 8.667   

Finalheat 212 dec 
Mathilda Hellevik02Hanvikens SK 8.534   
Ioanna Motschan-Armen97IFK Göteborg 9.048   
Linda Åkerman71IFK Halmstad 9.199    K50
Jenny Olausson04Trollhättan FIK 9.3410   
Ella Nilsson03Hanvikens SK 9.6711   
Amanda Helgesson04Hanvikens SKej start-   


K 200m
Finalheat 112 dec 
Karin Bengtsson04Hanvikens SK26.871   
Felicia Johansson04Hanvikens SK26.992   
Matilda Åkerman04IFK Halmstad28.014   
Anelia Danielsson04Tullinge FI28.525   

Finalheat 212 dec 
Emma Walfridsson04Hanvikens SK28.003   
Linda Åkerman71IFK Halmstad30.796    K50
Mathilda Hellevik02Hanvikens SKej start-   


K 400m
Final12 dec 
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK66.11   
Ioanna Motschan-Armen97IFK Göteborg66.57   
Amanda Helgesson04Hanvikens SK66.70   
Moa Ringqvist04Hanvikens SK67.25   


K Häck 60m83,8 cm
Final12 dec 
Amanda Holmberg98Hässelby SK 8.63   
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 9.19   
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK10.46   


K Stav
12 dec 
Alice Bredström07Brattås CK305   
Ebba Holmén08IFK Göteborg275   
Alma Cullberg06IF Kville215   


K Längd
12 dec 
Amanda Holmberg98Hässelby SK5,53   
Felicia Johansson04Hanvikens SK4,95   
Matilda Åkerman04IFK Halmstad4,90   
Amanda Helgesson04Hanvikens SK4,27   


K Tresteg
12 dec 
Desirée Lindén76Ullevi FK10,04   


K Kula4.0 kg
12 dec 
Maria Nilsson95IK Orient14,98   
Amanda Holmberg98Hässelby SK13,49   
Nathalie Zappala00Ullevi FK12,72   
Ebba Toorell03Ullevi FK10,79   
Matilda Åkerman04IFK Halmstad9,70   
Ella Nilsson03Hanvikens SK9,40   
Cecilia Heine74Tingbergs AIS8,89    K45 4.0kg
Anna Logg78Hälle IF8,35    K40 4.0kg
Linda Åkerman71IFK Halmstad10,45    K50 3.0kg
Anna-Carin Jonsson71Lidköpings IS8,75    K50 3.0kg
Annika Dahlqvist71IF Kville8,11    K50 3.0kg


F17 60m
Final12 dec 
Adela Riquelme06Hälle IF 8.33   
Signe Aderstedt06IK Ymer 8.64   
Felicia Renman06Hanvikens SK 8.66   
Emma Jäderberg06Hanvikens SK 8.85   
Leonor Riquelme05Hälle IF 9.03   
Elsa Lunneryd05Trollhättan FIK 9.49   


F17 200m
Finalheat 112 dec 
Tilde Dahlberg06Hälle IF25.631   
Tilda Jildefjord06Sävedalens AIK27.904   
Signe Aderstedt06IK Ymer28.445   
Moa Cornéer05Örgryte ISej start-   

Finalheat 212 dec 
Sara Barndik06Lidköpings IS28.445   
Felicia Renman06Hanvikens SK28.737   
Ella Hallin06Sävedalens AIK28.838   
Cornelia Ullsten06Mölndals AIK29.029   

Finalheat 312 dec 
Emma Jäderberg06Hanvikens SK29.0510   
Alma Cullberg06IF Kville30.6312   
Anna Fixell05Sävedalens AIKej start-   

Finalheat 412 dec 
Ellen Schoug05IK Orient26.802   
Adela Riquelme06Hälle IF26.863   
Engla Nilsson05Örgryte IS29.9211   


F17 400m
Finalheat 112 dec 
Sara Barndik06Lidköpings IS63.231   
Tilda Jildefjord06Sävedalens AIK63.863   
Leonor Riquelme05Hälle IF66.034   

Finalheat 212 dec 
Adela Riquelme06Hälle IF63.502   
Cornelia Ullsten06Mölndals AIK66.815   
Linnéa Odéhn06Malmö AI67.686   


F17 Häck 60m76,2 cm
Final12 dec 
Olivia Amberntsson05Mölndals AIK 9.37   
Sigrid Carlsson06Mölndals AIK 9.58   
Emma Jäderberg06Hanvikens SK10.36   
Isabelle Colliander06Mölndals AIK11.48   
Julia Elliot06IF Kville11.82   
Anna Fixell05Sävedalens AIKej start   


F17 Höjd
12 dec 
Engla Nilsson05Örgryte IS168   
Nicole Hoffman05IK Orient151   
Moa Cornéer05Örgryte IS151   
Agnes Aderstedt06IK Ymer148   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK148   
Mimmi Hellberg06Sävedalens AIK142   
Ella Hallin06Sävedalens AIK142   
Ella Gianneschi06Sävedalens AIK133   


F17 Längd
12 dec 
Sabina Kern06Brattås CK4,84   
Sara Barndik06Lidköpings IS4,69   
Ella Gianneschi06Sävedalens AIK4,65   
Hilda Nolkrantz05IK Orient4,64   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK4,37   
Felicia Renman06Hanvikens SK4,35   
Alma Cullberg06IF Kville3,76   
Julia Elliot06IF Kville3,75   


F17 Kula3.0 kg
12 dec 
Beatrice Pettersson05Mölndals AIK14,44   
Mimmi Hellberg06Sävedalens AIK10,19   
Emma Krantz05Ullevi FK8,18   
Ella Gianneschi06Sävedalens AIK7,71   
Moa Persson06Kongahälla AIK7,61   


F15 60m
Finalheat 112 dec 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg 8.331   
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg 8.432   
Alba Boric07Hanvikens SK 8.453   
Vera Nordwall07IFK Göteborg 8.644   
Lena Run Aronsdóttir07IFK Göteborg 8.775   
Nicolina Sinclair07Stenungsunds FI 8.976   
Wilma Stenborg07Lidköpings IS 9.359   

Finalheat 212 dec 
Luna Ekroth07Hanvikens SK 9.157   
Klara Rickardsson07Lidköpings IS 9.318   
Desireé Trolling07Hanvikens SK 9.3610   
Agnes Palmung07IF Kville 9.5011   
Neela Mårtensson07IF Kville 9.9712   
Emilia Puzicha07Trollhättan FIK10.4113   
Ebba Rickardsson07Lidköpings IS11.2514   


F15 200m
Finalheat 112 dec 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg27.191   
Ellen Perman07Stenungsunds FI28.042   
Agnes Knauer07Hälle IF28.643   
Vera Nordwall07IFK Göteborg28.715   

Finalheat 212 dec 
Nicolina Sinclair07Stenungsunds FI28.704   
Ella Thompson07Göteborgs KIK29.498   
Klara Rickardsson07Lidköpings IS31.3411   
Lovisa Ludwigsson07Göteborgs KIK31.5612   

Finalheat 312 dec 
Desireé Trolling07Hanvikens SK30.9410   
Wilma Stenborg07Lidköpings IS32.2515   
Ella Friberg07Lidköpings IS32.8216   

Finalheat 412 dec 
Lena Run Aronsdóttir07IFK Göteborg29.427   
Luna Ekroth07Hanvikens SK30.789   
Rebecka Björklund07IF Kville31.6013   

Finalheat 512 dec 
Alba Boric07Hanvikens SK28.726   
Isabelle Magnusson07IF Kville32.2214   
Ebba Rickardsson07Lidköpings IS41.7217   


F15 Häck 60m76,2 cm
Final12 dec 
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg 9.47   
Elin Larsson08IF Rigor10.00   
Elin Giebat07IK Orient10.00   
Vera Thiringer Coster07IFK Göteborg10.53   
Lena Run Aronsdóttir07IFK Göteborg10.59   
Alba Boric07Hanvikens SK10.75   


F15 Höjd
12 dec 
Elin Giebat07IK Orient151   
Selma Springfors07Mölndals AIK148   
Alice Jangemyr07Mölndals AIK145   
Linnea Johansson07Bohus IF145   
Ella Thompson07Göteborgs KIK142   
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg139   
Wilma Zetterström07IK Orient136   
Neela Mårtensson07IF Kville133   
Vera Thiringer Coster07IFK Göteborg127   
10 Isabelle Magnusson07IF Kville115   


F15 Längd
12 dec 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg4,85   
Ellen Perman07Stenungsunds FI4,79   
Linnea Johansson07Bohus IF4,77   
Alba Boric07Hanvikens SK4,65   
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg4,57   
Wilma Zetterström07IK Orient4,35   
Desireé Trolling07Hanvikens SK4,31   
Luna Ekroth07Hanvikens SK4,08   
Lena Run Aronsdóttir07IFK Göteborg4,05   
10 Vera Nordwall07IFK Göteborg4,04   
11 Svea Götestam07Göteborgs KIK4,03   
12 Klara Rickardsson07Lidköpings IS3,95   
13 Ella Thompson07Göteborgs KIK3,94   
14 Linnea Mattsson07IK Orient3,84   
15 Nova Hoffman07IK Orient3,76   
16 Ella Friberg07Lidköpings IS3,72       3,60 3,60
17 Ellen Paulsson07IK Orient3,72       3,60 3,51
18 Lovisa Ludwigsson07Göteborgs KIK3,71   
19 Rebecka Björklund07IF Kville3,59   
20 Lovisa Nisslert07Örgryte IS3,45   
21 Wilma Stenborg07Lidköpings IS3,40   
22 Ebba Rickardsson07Lidköpings IS2,33   


F15 Tresteg
12 dec 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg9,91   
Selma Springfors07Mölndals AIK9,14   
Wilma Stenborg07Lidköpings IS8,59   


F15 Kula3.0 kg
12 dec 
Alva Johansson07IF Kville10,54   
Elin Giebat07IK Orient9,61   
Linnea Johansson07Bohus IF9,38   
Ella Thompson07Göteborgs KIK9,22   
Agnes Palmung07IF Kville8,49   
Nova Hoffman07IK Orient8,30   
Lovisa Nisslert07Örgryte IS8,26   
Ella Friberg07Lidköpings IS8,21   
Ella Flodman07IK Orient6,62   
10 Ebba Rickardsson07Lidköpings IS4,02   


F14 60m
Finalheat 112 dec 
Inez Brocker08Stenungsunds FI 8.601   
Ida Ekengren08Mölndals AIK 8.703   
Julia Alexandersson08Stenungsunds FI 8.794   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS 9.066   
Livia Hedberg08Göteborgs KIK 9.538   
Selma Kristiansson08Göteborgs KIK 9.9212   

Finalheat 212 dec 
Ylva Magnusson08Örgryte IS 8.612   
Selma Adler08IK Orient 8.855   
Ebba Samefors08IF Kville 9.167   
Emelie Mellgren08Ullevi FK 9.559   
Tuva Isaksson08IF Kville 9.5610   
Stina Kolmodin08IF Kville 9.8511   


F14 200m
Finalheat 112 dec 
Sofie Gisaeus08Hälle IF27.951   
Inez Brocker08Stenungsunds FI28.612   
Denise Steene08IK Orient28.933   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS29.855   

Finalheat 212 dec 
Agnes Ramhult08IK Ymer30.147   
Maja Barndik08Lidköpings IS31.209   
Alexandra Allvin08Mölndals AIK31.8610   

Finalheat 312 dec 
Meja Henriksson08Mölndals AIK30.318   
Stella Bengtsson08IF Kville32.7211   
Selma Kristiansson08Göteborgs KIKej start-   

Finalheat 412 dec 
Ebba Holmén08IFK Göteborg29.144   
Julia Alexandersson08Stenungsunds FI29.886   
Svea Pellmé08Stenungsunds FIej start-   


F14 Höjd
12 dec 
Elin Larsson08IF Rigor148   
Ylva Magnusson08Örgryte IS145   
Maja Barndik08Lidköpings IS139   
Svea Pellmé08Stenungsunds FI133   
Tyra Tranmo08IF Kville133   


F14 Längd
12 dec 
Ella Alvelin08Mölndals AIK5,07   
Ida Ekengren08Mölndals AIK4,88   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS4,50   
Selma Adler08IK Orient4,00   
Ebba Samefors08IF Kville3,99   
Maja Barndik08Lidköpings IS3,98   
Matilda Persson08IF Kville3,79   
Livia Hedberg08Göteborgs KIK3,51   


F14 Tresteg
12 dec 
Stina Juneståhl08IF Kville8,46   
Livia Hedberg08Göteborgs KIK8,38   


F14 Kula3.0 kg
12 dec 
Elin Larsson08IF Rigor9,94   
Stina Juneståhl08IF Kville9,23   
Noomi Emanuelsson08IFK Göteborg9,20   
Tuva Isaksson08IF Kville8,20   
Emma Theander08Stenungsunds FI8,12   
Stella Bengtsson08IF Kville8,00   
Tyra Tranmo08IF Kville8,00   
Stina Kolmodin08IF Kville7,58   
Matilda Persson08IF Kville7,12   
10 Tilda Myrehag08IK Orient6,44   
11 Maja Barndik08Lidköpings IS6,36   


F13 60m
Finalheat 112 dec 
Amanda Rinman09IFK Göteborg 8.351   
Noomi Bergman09Hälle IF 8.412   
Hannah Bergqvist09Mölndals AIK 8.433   
Saga Drottz09IK Orient 8.704   
Jezania Kabongo09Ullevi FK 8.735   
Klara Stübner09Göteborgs KIK 8.746   
Nellie Ask09IF Rigor 8.827   
Alva Eurenius09IK Orient 9.099   

Finalheat 212 dec 
Frida Karlsson09IFK Göteborg 8.888   
Ellen Bäckman09IFK Göteborg 9.1410   
Klara Sif Aronsdóttir09IFK Göteborg 9.2311   
Lisa Högberg09Mölndals AIK 9.2912   
Freja Åhsberg09Ullevi FK 9.3414   
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg 9.3815   
Linnea Sverlander09IFK Göteborg 9.4317   
Moa Nyman09Göteborgs KIK 9.5020   

Finalheat 312 dec 
Amanda Eklöf09Göteborgs KIK 9.3113   
Isabella Jakobsson09Bohus IF 9.4718   
Liv Holm09IFK Göteborg 9.4819   
Johanna Delin09IFK Göteborg 9.7222   
Ester Barregård09Göteborgs KIK 9.7323   
Paulina Pappi09IFK Göteborg 9.8125   
Milla Andreasson09Göteborgs KIK 9.8526   

Finalheat 412 dec 
Alva Sjöberg09Kongahälla AIK 9.4216   
Ella Bredström09Brattås CK 9.6021   
Alice Lindblad09IFK Göteborg 9.7324   
Tindra Nyman09IFK Göteborg10.0027   
Tilde Söderlund09IFK Göteborg10.1228   
Alma Hagman09IF Kville10.2929   
Anna Backman09IFK Göteborg10.3130   
Julia Kronvall09IF Kville10.3231   


F13 200m
Finalheat 112 dec 
Amanda Rinman09IFK Göteborg27.961   
Klara Stübner09Göteborgs KIK28.212   
Ellen Bäckman09IFK Göteborg30.753   
Linnea Sverlander09IFK Göteborg30.824   

Finalheat 212 dec 
Alice Lindblad09IFK Göteborg32.368   
Olivia Johansson09Bohus IF33.239   
Demi Kiriazidou09Majornas IKej start-   
Milla Andreasson09Göteborgs KIKej start-   

Finalheat 312 dec 
Julia Johnson09Örgryte IS31.835   
Ebba Wikström09IFK Göteborg34.0011   
Tindra Nyman09IFK Göteborg34.4114   
Izabella Kullberg09IF Kville35.4515   

Finalheat 412 dec 
Felicia Thorén09IFK Göteborg32.317   
Julia Erhart09Örgryte IS33.5910   
Selma Suraiya09Bohus IF35.8216   

Finalheat 512 dec 
Nellie Holm09Örgryte IS32.156   
Julia Kronvall09IF Kville34.2612   
Linnéa Holmén09IFK Göteborg34.3413   


F13 Höjd
12 dec 
Saga Drottz09IK Orient152   
Ellen Berntsson09Brattås CK150   
Paulina Pappi09IFK Göteborg132   
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg132   
Ella Bredström09Brattås CK132   
Freja Åhsberg09Ullevi FK128   
Moa Nyman09Göteborgs KIK124   
Linnea Sverlander09IFK Göteborg120   
Isabella Siering09IFK Göteborg120   
10 Madicken Westling09IF Kville115   
10 Selma Suraiya09Bohus IF115   


F13 Längdzon
12 dec 
Noomi Bergman09Hälle IF4,69   
Saga Drottz09IK Orient4,65       4,50 4,48
Gabriella Larsson09IFK Göteborg4,65       4,50 4,41
Isabella Siering09IFK Göteborg4,56   
Frida Karlsson09IFK Göteborg4,54   
Alva Sjöberg09Kongahälla AIK4,05   
Linnea Sverlander09IFK Göteborg4,04   
Alice Lindblad09IFK Göteborg4,03       4,00 3,92
Ella Bredström09Brattås CK4,03       4,00 3,89
10 Lisa Högberg09Mölndals AIK4,01   
11 Amanda Rinman09IFK Göteborg4,00   
12 Moa Nyman09Göteborgs KIK3,97   
13 Amanda Eklöf09Göteborgs KIK3,95   
14 Alva Eurenius09IK Orient3,91   
15 Nellie Holm09Örgryte IS3,85   
16 Felicia Thorén09IFK Göteborg3,78   
17 Demi Kiriazidou09Majornas IK3,75   
18 Klara Sif Aronsdóttir09IFK Göteborg3,72   
19 Ester Barregård09Göteborgs KIK3,69   
20 Linnéa Holmén09IFK Göteborg3,62   
21 Julia Erhart09Örgryte IS3,60   
22 Isabella Jakobsson09Bohus IF3,58   
23 Madicken Westling09IF Kville3,55   
24 Milla Andreasson09Göteborgs KIK3,44   
25 Izabella Kullberg09IF Kville3,37   
26 Julia Johnson09Örgryte IS3,32   
27 Ebba Wikström09IFK Göteborg3,30   
28 Tindra Nyman09IFK Göteborg3,29   
29 Tilde Söderlund09IFK Göteborg3,17   
30 Alma Hagman09IF Kville3,07   


F13 Trestegzon
12 dec 
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg9,89   
Alva Eurenius09IK Orient9,17   
Paulina Pappi09IFK Göteborg8,34   
Olivia Johansson09Bohus IF7,94   
Ester Barregård09Göteborgs KIK7,85   
Selma Suraiya09Bohus IF7,26   


F13 Kula2.0 kg
12 dec 
Hannah Bergqvist09Mölndals AIK10,96   
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg9,43   
Liv Holm09IFK Göteborg9,31   
Saga Drottz09IK Orient8,95   
Alva Eurenius09IK Orient8,42   
Olivia Johansson09Bohus IF8,39   
Madicken Westling09IF Kville7,59   
Alma Hagman09IF Kville7,01   
Julia Kronvall09IF Kville6,61   
10 Linnéa Holmén09IFK Göteborg6,57   
11 Selma Suraiya09Bohus IF6,23   
12 Tindra Nyman09IFK Göteborg4,80   


F12 60m
Finalheat 112 dec 
Emma Falk10IFK Göteborg 8.891   
Maja Karlsson10IK Orient 8.922   
Siri Thompson10Göteborgs KIK 9.203   
Karla Ramström10IF Rigor 9.364   
Julie Krook10IFK Göteborg 9.416   
Linnea Stenborg10Lidköpings IS 9.5110   
Ella Larsson10IF Rigor 9.6411   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK10.0121   

Finalheat 212 dec 
Astrid Lindgren10Lidköpings IS 9.427   
Molly Emilsson10IFK Göteborg 9.7716   
Signe Provci10IFK Göteborg 9.9318   
Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK 9.9419   
Lovisa Grahn10IF Rigor 9.9720   
Jayda Boakye10Göteborgs KIK10.1023   
Elsa Andersson10IF Kville10.1325   

Finalheat 312 dec 
Julia Arnell10IFK Göteborg 9.448   
Novali Gustafsson10Brattås CK 9.7513   
Astrid Frick10Bohus IF10.1324   
Ellen Hedberg10IFK Göteborg10.4427   
Siri Wåhlström10Bohus IFej start14   
Molly Eriksson10IF Kville10.6528   
Ebba Oldin10Göteborgs KIK10.8229   
Ellen Stolt Perlbo10IFK Göteborgej start-   

Finalheat 412 dec 
Louella Clarbris10Göteborgs KIK 9.395   
Signe Rådmark10Mölndals AIK 9.489   
Sarah Svartborn10Örgryte IS 9.7112   
Alma Liljegren10IF Kville 9.7514   
Elly Magnusson10Tingbergs AIS 9.8217   
Emma Lundqvist10IF Rigor10.0922   
Julia Andersson10Göteborgs KIK10.4126   


F12 200m
Finalheat 112 dec 
Alysia Mohalland10IFK Göteborg28.651   
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK29.082   
Maja Karlsson10IK Orient29.563   
Julie Krook10IFK Göteborg31.558   

Finalheat 212 dec 
Astrid Lindgren10Lidköpings IS31.046   
Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK33.9312   
Elsa Andersson10IF Kville34.0615   
Jayda Boakye10Göteborgs KIK35.1417   

Finalheat 312 dec 
Emma Falk10IFK Göteborg31.8910   
Lovisa Grahn10IF Rigor34.0114   
Julia Andersson10Göteborgs KIK34.3516   
Alva Sämfors10Örgryte IS38.8618   

Finalheat 412 dec 
Siri Thompson10Göteborgs KIK30.995   
Novali Gustafsson10Brattås CK32.4111   
Alma Liljegren10IF Kville33.9413   

Finalheat 512 dec 
Karla Ramström10IF Rigor30.904   
Julia Arnell10IFK Göteborg31.427   
Louella Clarbris10Göteborgs KIK31.829   


F12 Höjd
12 dec 
Novali Gustafsson10Brattås CK145   
Emma Lundqvist10IF Rigor131   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK124   
Linnea Stenborg10Lidköpings IS124   
Julie Krook10IFK Göteborg124   
Hannah Carlsson10Örgryte IS110   
Johanna Nilsson10IF Kville110   
Linn Karlsson10IF Kville110   
Ella Jonsén10IF Kville110   


F12 Längdzon
12 dec 
Emma Falk10IFK Göteborg4,42   
Linnea Stenborg10Lidköpings IS4,29   
Siri Thompson10Göteborgs KIK4,21   
Ella Larsson10IF Rigor3,91       3,90
Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK3,91       3,53
Astrid Lindgren10Lidköpings IS3,85   
Julie Krook10IFK Göteborg3,73   
Maja Karlsson10IK Orient3,70   
Signe Provci10IFK Göteborg3,68   
10 Louella Clarbris10Göteborgs KIK3,63       3,56
11 Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK3,63       3,40
12 Sarah Svartborn10Örgryte IS3,62   
13 Julia Andersson10Göteborgs KIK3,53   
14 Molly Emilsson10IFK Göteborg3,48   
15 Lovisa Grahn10IF Rigor3,44   
16 Hannah Carlsson10Örgryte IS3,43   
17 Johanna Nilsson10IF Kville3,40   
18 Julia Arnell10IFK Göteborg3,39   
19 Jayda Boakye10Göteborgs KIK3,38   
20 Ebba Oldin10Göteborgs KIK3,33   
21 Molly Eriksson10IF Kville3,21   
22 Astrid Frick10Bohus IF3,17   
23 Alva Sämfors10Örgryte IS3,06   
24 Ella Jonsén10IF Kville2,93   


F12 Trestegzon
12 dec 
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK9,84   
Emma Falk10IFK Göteborg9,14   
Linnea Stenborg10Lidköpings IS8,75   
Molly Emilsson10IFK Göteborg7,50   


F12 Kula2.0 kg
12 dec 
Ella Larsson10IF Rigor7,93   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK7,88   
Novali Gustafsson10Brattås CK7,66   
Emma Falk10IFK Göteborg7,30   
Ebba Oldin10Göteborgs KIK6,64   
Ellen Hedberg10IFK Göteborg6,59   
Astrid Frick10Bohus IF6,38   
Molly Eriksson10IF Kville6,33   
Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK6,05   
10 Julia Andersson10Göteborgs KIK5,95   
11 Molly Emilsson10IFK Göteborg5,73   
12 Ella Jonsén10IF Kville5,72   
13 Elly Magnusson10Tingbergs AIS5,48   
14 Linn Karlsson10IF Kville4,74   
15 Jayda Boakye10Göteborgs KIK4,67   


F11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 200mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.


Föreningspoäng
IFK Göteborg66,0
Mölndals AIK59,0
IF Kville44,0
Hanvikens SK36,0
Örgryte IS34,0
Hälle IF33,0
Sävedalens AIK26,0
IK Orient24,0
Ullevi FK20,0
10 IF Rigor18,0
11 Lidköpings IS15,0
12 IF Hagen FIK13,0
13 Brattås CK12,0
 Falkenbergs IK12,0
15 Kongahälla AIK11,0
16 Varbergs GIF10,0
17 Trollhättan FIK9,0
 IFK Halmstad9,0
 Stenungsunds FI9,0
20 Hässelby SK8,0
 Göteborgs KIK8,0
 Bohus IF8,0
23 Lerum Friidrott7,0
24 IK Ymer5,0
25 KFUM Arvika3,0
 Ystads IF3,0
27 Alingsås IF1,0
 Hönö IS1,0
 Strömstads IF1,0


© Track & Field, Christer Falk