RESULTAT mellan 04 dec och 05 dec
Julklappsjakten 2021-12-04/05
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2021-12-05
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M 60m
Final4 dec 
Lucas Lorentzon03SWEIFK Göteborg 7.12    pb   
Josef Åberg91SWEHälle IF 7.21    pb   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg 7.24    pb   
Anthon Bokelund Singh04SWEIFK Göteborg 7.26    pb   
Viggo Andersson04SWEUllevi FK 7.32    pb   
Robin Turan04SWEIFK Göteborg 7.47    pb   
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 7.51    pb   

Extralopp4 dec 
Lucas Lorentzon03SWEIFK Göteborg 7.21       
Josef Åberg91SWEHälle IF 7.30       
Viggo Andersson04SWEUllevi FK 7.32    pb   
Anthon Bokelund Singh04SWEIFK Göteborg 7.46       
Robin Turan04SWEIFK Göteborg 7.54       
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FIej start       
Nils Brakander04SWEIFK Göteborgej start       


M 400m
Final4 dec 
Tobias R. Garza04DENRanders Atletik52.18    pb   
Klaus Præst Jaque92DENAalborg Atletik53.90       
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-7760.57       


M 1500m
Final4 dec 
Elias Ramhult05SWEIK Ymer 4:18.57        P17 1:a
Love Ramhult03SWEIK Ymer 4:24.67        M 1:a
Linus Alinder05SWEMölndals AIK 4:30.05        P17 2:a
Fredrik Nybäck70SWESpårvägens FK 4:31.50    pb    M 2:a
Nils Askelund05SWEMölndals AIK 4:41.07        P17 3:a
Oscar Hajny-Landgren05SWEIFK Lund 4:43.76        P17 4:a
David Lövdahl05SWEIFK Halmstad 4:44.03        P17 5:a


M Höjd
5 dec 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK207    pb   

138145151156161165169172175178181184187190193196200207210
R.Jacobsson--------oo-o-o-ooxoxxx


M Stav
4 dec 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK510    JK-rek pb   
Jens Sørensen91DENRanders Atletik380       
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor380    pb   
Peter Svensson02SWEIF Rigor0       

360370380390400470480501510521
J.Sørensen--xo-xxx
G.Thyrmanoxoxoxxx
R.Jacobsson-----ooooxxx
P.Svensson----xxx


M Längd
4 dec 
Lucas Lorentzon03SWEIFK Göteborg6,30    pb   
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK6,07    pb   
Melvin Pai04SWEIFK Trelleborg5,81    pb   
Philip Karlsson04SWEUllevi FK5,73       

1 2 3 4 5 6 
J.Lundqvist6,074,085,456,016,01X
L.Lorentzon5,316,306,185,42--
M.Pai5,735,585,735,685,685,81
P.KarlssonX5,734,11XX-


M Tresteg
5 dec 
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-7712,06       
Klaus Præst Jaque92DENAalborg Atletik11,60       

1 2 3 4 5 6 
G.Espensen11,4711,9111,6912,0611,75X
K.Jaque11,1211,5211,2611,08X11,60


M Kula7.26 kg
4 dec 
Jonas Ejderstedt76SWEFIK Färjestaden13,45       
Magnus Schütz79SWEFIK Färjestaden11,01       
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-7710,23       
Jonas Dufresne04DENRanders Atletik13,76        5 kg

1 2 3 4 5 6 
G.Espensen9,489,789,6710,239,629,51
J.Ejderstedt12,1513,4510,2212,1111,3211,64
M.Schütz11,0110,1510,9510,9710,1110,30
J.DufresneX13,2013,76XX13,49


M 4 x 200m
Finalheat 14 dec 
IFK Göteborg 1 MTristan Heno -04
Anthon Bokelund Singh -04
Lucas Lorentzon -03
Robin Turan -04

1:32.801   
Helsingborg, IFK 1 MJacob Carlsson -05
Linus Rosén -06
Tim Björk Schwabe -07
Jacob Rosberg -05

1:45.505   
Lund, IFK 1Melvin Preihs -06
Alfons Ekroth -06
Kalel Muddingay -06
Isak Gamst -05

1:45.916   
Ullevi FK 1Viggo Andersson -04
Philip Karlsson -04
Johannes Lundqvist -04
Hugo Tilldal -05

bröt-   

Finalheat 24 dec 
IFK Göteborg 2 P17Hugo Kündig -06
Albin Edin -06
Tobias Hadzikostas -05
Benjamin -05

1:35.692   
Ullevi FK, 1 P17Shakeem Reid -05
Jonas Gustén -05
Marcus Johansson -05
Charlie Wolschon -05

1:38.773   
Helsingborg, IFK 2 P16Albin Sjöh -06
Viktor Vartia -06
David Eriksson -06
Adam Greszkiewicz -06

1:41.794   
Lund, IFK 2 MJulian Westberg Dolfe -06
Gustav Ågårdh -06
Elias Lönndahl -06
Emil Wetterberg -07

1:51.037   


P17 60m
Försök heat 14 dec 
Oscar Schölin05SWEMölndals AIK 7.56q       
Linus Wahl05SWELerum Friidrott 7.85q       
Elias Toth05SWEIFK Lund 7.88q    pb   
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott 7.96q    pb   
Enzo Martini Tedfelt05SWEMölndals AIK 8.12        

Försök heat 24 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund 7.08q    pb   
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 7.56q    pb   
Johan Conway05SWEMölndals AIK 7.78q    pb   
Jacob Carlsson05SWEIFK Helsingborg 7.94q    pb   

Final4 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund 7.14       
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 7.49       
Oscar Schölin05SWEMölndals AIK 7.54       
Johan Conway05SWEMölndals AIK 7.82       
Linus Wahl05SWELerum Friidrott 7.88       
Elias Toth05SWEIFK Lund 7.88       
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott 7.92       
Jacob Carlsson05SWEIFK Helsingborg 7.93       


P17 400m
Finalheat 15 dec 
Elias Ramhult05SWEIK Ymer53.682       
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad55.833       
Jacob Carlsson05SWEIFK Helsingborg60.195       

Finalheat 25 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund51.741       
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad57.804       
Vifast Berglund05SWETranås AIF64.856       


P17 Häck 60m91,4 cm
Final5 dec 
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 8.56       
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad 9.57       
Vifast Berglund05SWETranås AIF 9.73       


P17 Höjd
5 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund178    pb   
Oscar Schölin05SWEMölndals AIK172       
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad169    pb   
Elias Johansson05SWEUllevi FK165    pb   

138145151156161165169172175178181
E.Johansson-ooxooxoxxx
O.Schölin--ooxooooxxx
I.Gamst--oo-o-o-o-
E.Håkansson--ooxoxoxoxxx


P17 Stav
4 dec 
Gabriel Torgersson05SWEIF Kville410    pb   
Jacob Tegnér05SWELerum Friidrott370    pb   
Elliot Lindbom05SWELerum Friidrott370    pb   
Gabriel Thede05SWEIFK Helsingborg250       

220230240250260270350360370380390400410420
G.Torgersson---------ooooxxx
J.Tegnér------xoooxxx
E.Lindbom-------oxxoxxx
G.Thedeooxxoxxoxxx


P17 Längd
4 dec 
Marcus Johansson05SWEUllevi FK6,30    pb   
Linus Wahl05SWELerum Friidrott6,01    pb   
Melker Svanberg05SWEIF Kville5,93    pb   
Benjamin Sander05SWEIFK Göteborg5,82    pb   
Jonas Gustén05SWEUllevi FK5,78       
Wilmer Olsson05SWEMölndals AIK5,46    pb   
Gavin Wastrell05SWEIFK Trelleborg5,31       
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott5,24    pb   
Charlie Wolschon05SWEUllevi FK5,19       

1 2 3 4 5 6 
V.Nielsen4,945,245,035,22X5,09
L.WahlX6,01XXXX
J.Gustén5,625,785,76X5,685,55
G.Wastrell5,255,285,235,315,044,97
M.Johansson6,30X5,776,016,10X
C.Wolschon5,194,494,92
W.Olsson5,385,245,405,255,46X
B.Sander5,395,825,275,195,675,81
M.Svanberg5,915,935,925,83X5,88


P17 Tresteg
5 dec 
Melker Svanberg05SWEIF Kville12,46       
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott11,06    pb   

1 2 3 4 5 6 
M.Svanberg12,4612,4612,3411,43--
V.Nielsen10,6710,8310,94X-11,06


P17 Kula5.0 kg
4 dec 
Benjamin Sander05SWEIFK Göteborg11,37    pb   
Gabriel Thede05SWEIFK Helsingborg10,50       
Charlie Wolschon05SWEUllevi FK9,73       

1 2 3 4 5 6 
C.Wolschon9,59X8,72X9,739,44
B.Sander10,5410,24X10,5611,3710,72
G.Thede10,03X10,368,6710,509,51


P16 60m
Försök heat 14 dec 
Vuk Dorontic06SWEIFK Helsingborg 7.53q    pb   
Daniel Pedersen06DENRanders Atletik 7.56q    pb   
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK 7.75     pb   
Viktor Vartia06SWEIFK Helsingborg 7.76     pb   
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg 7.83     pb   
Lukas Tallefors06SWEIFK Växjö 8.11     pb   
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 8.14     pb   
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö 8.20        

Försök heat 24 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 7.25q    pb   
Kalel Mudingay06SWEIFK Lund 7.32q    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-77 7.65q       
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS 7.71        
Jacob Rosberg06SWEIFK Helsingborg 8.08        
Vinton Landelius06SWEMölndals AIK 8.35     pb   
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborgej start        

Försök heat 34 dec 
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 7.36q    pb   
Thomas Sitm Madsen06DENRanders Atletik 7.63q       
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg 7.64q    pb   
Alfons Ekeroth06SWEIFK Lund 7.90     pb   
Leo Echardt06SWEVarbergs GIF 7.94        
Konrad Katsler06SWEMalmö AI 8.08        
William Malmström06SWEÖrgryte IS 8.44     pb   

Final4 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 7.21    pb   
Kalel Mudingay06SWEIFK Lund 7.21    pb   
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 7.25    pb   
Daniel Pedersen06DENRanders Atletik 7.49    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-77 7.60    sb   
Thomas Sitm Madsen06DENRanders Atletik 7.63       
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg 7.68       
Vuk Dorontic06SWEIFK Helsingborgbröt       


P16 400m
Finalheat 15 dec 
Leo Bergman06SWEHälle IF52.881    pb   
Sigge Bergentz06SWEKFUM Örebro53.852    sb   
Konrad Katsler06SWEMalmö AI57.376    sb   
Lukas Tallefors06SWEIFK Växjöej start-       

Finalheat 25 dec 
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö58.588       
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF59.9710       
Jacob Rosberg06SWEIFK Helsingborg60.2511       

Finalheat 35 dec 
Gösta Berglund06SWETranås AIF56.494       
Albin Björk06SWEMölndals AIK59.319       
Erik Toll06SWEIFK Göteborg63.3612       

Finalheat 45 dec 
Albin Edin06SWEIFK Göteborg56.113       
Isak Bergström06SWEIFK Växjö57.145       
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg58.387       


P16 Häck 60m91,4 cm
Försök heat 15 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.63q       
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg 8.76q       
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund10.12q       
Lukas Tallefors06SWEIFK Växjö10.65        

Försök heat 25 dec 
Albin Örnborg06SWEIFK Göteborg 9.28q       
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.35q       
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF 9.85q       
Gösta Berglund06SWETranås AIF10.09q       
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg10.29q       

Final5 dec 
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg 8.59    sb   
Albin Örnborg06SWEIFK Göteborg 9.23    sb   
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.39       
Gösta Berglund06SWETranås AIF 9.67    sb   
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF 9.84    sb   
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg10.09    sb   
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lundej start       
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborgej start       


P16 Höjd
5 dec 
Daniel Pedersen06DENRanders Atletik190    pb   
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg181    pb   
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg178    pb   
Ebbe Dahlenborg06SWEVarbergs GIF172    pb   
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg172    pb   
Erik Toll06SWEIFK Göteborg172    pb   
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö165    pb   
Elias Löndahl06SWEIFK Lund165       
Albin Sjöh06SWEIFK Helsingborg156       
10 Melvin Preihs06SWEIFK Lund151       
10 Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund151       

138145151156161165169172175178181184187190193
G.Ågårdhoooxxx
D.Pedersen------oooxoooxooxxx
E.Toll--oooooxoxxx
E.Dahlenborg---ooxoxooxx-
E.Löndahl-oooooxxx
Z.Jellum Ling-ooooooxoxxx
A.Sjöh-xooxxoxxx
M.Preihsoooxxx
A.Greszkiewicz----oooxxoxxoxxoxxx
L.Rosén---ooooooooxxx
V.Bergström-oooooxxx


P16 Stav
4 dec 
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö400    pb   
Isak Bergström06SWEIFK Växjö380    pb   
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg280       
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund250       
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg210       

200210220230240250260270280290340350360370380390400410
G.Ågårdh-oooooxxx
Z.Jellum Lingxooxxx
L.Rosénooxoooxooxxooxxx
V.Bergström-----------oooxoxxoxoxxx
I.Bergström----------ooxoxoxoxxx


P16 Längd
4 dec 
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg6,10    pb   
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg6,04    pb   
Viktor Vartia06SWEIFK Helsingborg5,73    pb   
Albin Sjöh06SWEIFK Helsingborg5,52    pb   
Elias Löndahl06SWEIFK Lund5,50       
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK5,33    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-775,27       
Melvin Preihs06SWEIFK Lund5,08    pb   
Erik Toll06SWEIFK Göteborg5,05    pb   
10 Alfons Ekeroth06SWEIFK Lund4,87       
11 Jonathan S. Møller06DENRanders Atletik4,80       
12 William Malmström06SWEÖrgryte IS4,75    pb   
13 Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS4,70       
14 Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS4,56    pb   
15 Julian Westberg Dolfe06SWEIFK Lund4,00       

1 2 3 4 5 6 
J.Ellison4,434,704,33
A.Ekeroth2,864,684,87
E.Löndahl5,435,455,425,505,475,46
V.Vartia5,475,485,545,635,735,38
E.Toll4,624,915,05
J.Møller4,564,504,80
A.Greszkiewicz5,725,576,045,75X6,02
A.Elgemark5,335,185,145,083,414,05
A.Sjöh5,145,525,165,255,055,34
W.Malmström4,664,684,75
M.Preihs5,005,05X4,965,084,90
J.Westberg Dolfe3,603,474,00
E.Kruse5,274,934,834,464,995,03
O.Carlsson4,564,354,40
L.Rosén5,885,905,836,106,035,84


P16 Tresteg
5 dec 
Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg12,95    pb   
Viktor Vartia06SWEIFK Helsingborg12,38    pb   
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg12,02       
Albin Sjöh06SWEIFK Helsingborg11,87    pb   
Elias Löndahl06SWEIFK Lund11,67       
Jonathan S. Møller06DENRanders Atletik11,41       
Markus Dufresne06DENRanders Atletik11,11       
Melvin Preihs06SWEIFK Lund10,91       
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö10,38    pb   
10 David Jendeby06SWESävedalens AIK10,34       
11 Isak Bergström06SWEIFK Växjö10,12    pb   

1 2 3 4 5 6 
A.Sjöh11,4511,3511,8711,4011,38X
M.Dufresne11,03X11,11---
E.LöndahlX11,2411,3511,6211,67X
I.Bergström8,509,7910,12---
J.Møller10,9811,23X11,1511,1811,41
V.Bergström10,3810,2910,04---
K.EnemanX12,09X12,4411,6312,95
D.Jendeby10,3410,14X---
V.Vartia11,8511,9011,6111,8611,9012,38
M.Preihs10,7510,9110,6210,7410,6410,83
A.GreszkiewiczXX12,0211,6811,9110,98


P16 Kula5.0 kg
4 dec 
Erik Toll06SWEIFK Göteborg10,84       
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg10,56       
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg10,40    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-779,72       
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö9,51       
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund8,77       
Julian Westberg Dolfe06SWEIFK Lund8,64       
Erik Hallqvist Persson06SWEIFK Helsingborg8,02       
Valdemar Wik06SWESävedalens AIK0,00       

1 2 3 4 5 6 
J.Westberg Dolfe8,508,128,64X8,24X
G.Ågårdh8,678,368,748,778,558,16
Z.Jellum Ling9,4310,2610,3110,2610,409,80
V.Bergström8,289,069,109,209,519,01
L.Rosén9,239,7210,0610,5610,4310,35
V.Wik
E.Hallqvist Perss8,027,137,297,75X7,33
E.Kruse9,018,959,10X9,189,72
E.Toll10,1810,4010,679,6410,8410,58


P15 60m
Försök heat 14 dec 
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS 7.56q    pb   
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott 7.71q    pb   
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg 7.94q       
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK 7.99q    pb   
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK 8.21     pb   
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg 8.31     pb   
Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö 8.42     pb   
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-77 8.49        

Försök heat 24 dec 
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden 7.63q    pb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK 7.67q    pb   
Edvin Persson07SWEHögby IF 7.69q    pb   
David Blixt07SWEMölndals AIK 7.88q       
Viktor Holm07SWETurebergs FK 8.03q    pb   
Bruno Schön07SWEIFK Lund 8.09q    pb   
Oskar Andersson07SWEMölndals AIK 8.19        
Erik Håkansson07SWETurebergs FK 8.26     pb   

Försök heat 34 dec 
Ivano Bevanda07SWEEslövs AI 7.32q    pb   
Sebastian Kjellberg07SWEIF Rigor 8.00q       
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund 8.16        
Måns Eklund07SWEIFK Göteborg 8.41     pb   
Gustav Johansson07SWEIFK Växjö 8.45     pb   
Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott 8.54     pb   
Ivan Fredberg07SWEÖrgryte IS 8.60        
Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-77 8.63        

Försök heat 44 dec 
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 7.56q       
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden 7.95q    pb   
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 8.00q    pb   
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 8.04q       
Nicho Schumacher07DENRanders Atletik 8.29     pb   
Noah Tholson07SWEIFK Göteborg 8.47     pb   
Oliver Braunias07SWEIFK Växjö 8.88     pb   
Erik Blomgren07SWEFIK Färjestaden 9.07        

Final A4 dec 
Ivano Bevanda07SWEEslövs AI 7.28    JK-rek pb   
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 7.37    pb   
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS 7.61       
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden 7.62    pb   
Edvin Persson07SWEHögby IF 7.64    pb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK 7.67    pb   
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott 7.76       
David Blixt07SWEMölndals AIK 7.91       

Final B4 dec 
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg 7.83    pb   
Sebastian Kjellberg07SWEIF Rigor 7.95    pb   
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK 7.98    pb   
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 8.00    pb   
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden 8.01       
Viktor Holm07SWETurebergs FK 8.02    pb   
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 8.05       
Bruno Schön07SWEIFK Lund 8.11       


P15 200m
Finalheat 15 dec 
Ivano Bevanda07SWEEslövs AI23.191    JK-rekpb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK24.643    pb   
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL24.914       
Eskil Ekström07SWETrollhättan FIK25.456       

Finalheat 25 dec 
Edvin Persson07SWEHögby IF24.402    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden25.125    pb   
William Svensson07SWESävedalens AIK25.677       
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg26.1512    pb   

Finalheat 35 dec 
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF25.8711    pb   
Elias Eliasson07SWEMölndals AIK26.3814    pb   
Oskar Andersson07SWEMölndals AIK26.6815       
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg27.5421       

Finalheat 45 dec 
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden26.3413    pb   
Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö27.5020    pb   
Nils Johner07SWELerum Friidrott27.5822    pb   
Tage Sköld07SWEMölndals AIK27.8824    pb   

Finalheat 55 dec 
Måns Eklund07SWEIFK Göteborg27.1416    pb   
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK27.4319    pb   
Gustav Johansson07SWEIFK Växjö27.8823    pb   
Anton Grentzelius07SWEStenungsunds FI28.2925    pb   

Finalheat 65 dec 
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg25.728       
Noah Tholson07SWEIFK Göteborg27.3318       
Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-7728.3626       
Erik Blomgren07SWEFIK Färjestaden29.3727       

Finalheat 75 dec 
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund25.809       
Hugo Persson07SWEMölndals AIK25.8410       
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-7727.2417       


P15 1000m
Final4 dec 
Samuel Rasmuson07SWEIFK Göteborg 2:54.78       
Axel Olsson07SWELerum Friidrott 2:55.94       
William Svensson07SWESävedalens AIK 2:58.38       
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 3:03.70       
Olof Sundin07SWEVarbergs GIF 3:07.42    pb   
Måns Eklund07SWEIFK Göteborg 3:12.28       
Nils Johner07SWELerum Friidrott 3:12.31    pb   
Noah Hedenblom07SWEMölndals AIK 3:14.72       
Calle Wärn07SWELerum Friidrott 3:16.50    pb   
10 Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-77 3:19.32       
11 Erik Blomgren07SWEFIK Färjestaden 3:29.49       


P15 Häck 60m83,8 cm
Försök heat 15 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.64q       
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 8.79q    pb   
Viktor Holm07SWETurebergs FK 9.32q       
Anton Grentzelius07SWEStenungsunds FI10.27        
Isak Thörn07SWESävedalens AIK10.56     pb   
Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö10.71        
Gustav Johansson07SWEIFK Växjö11.08        

Försök heat 25 dec 
David Blixt07SWEMölndals AIK 8.72q    pb   
Edvin Persson07SWEHögby IF 9.09q       
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg 9.71q       
Ove Hagström07SWEÖrgryte IS 9.89q       
Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö10.19q       
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-7711.04        
Oliver Braunias07SWEIFK Växjöbröt        

Final5 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.63    sb   
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 8.63    pb   
David Blixt07SWEMölndals AIK 8.73       
Edvin Persson07SWEHögby IF 8.88    sb   
Viktor Holm07SWETurebergs FK 9.34       
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg 9.49    sb   
Ove Hagström07SWEÖrgryte IS 9.82    sb   
Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö10.31       


P15 Höjd
5 dec 
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS181    pb   
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden181    pb   
Svante Svensson07SWESävedalens AIK175    pb   
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK169       
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund166    pb   
Loke Nilsson07SWEÖrgryte IS163    pb   
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg163    pb   
Malte Svensson07SWESävedalens AIK163    pb   
William Svensson07SWESävedalens AIK160    pb   
10 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK156       
11 Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö145    pb   
12 Ove Hagström07SWEÖrgryte IS145       

130138145151156160163166169171173175177179181183
O.Ekström--ooooooxxoxxx
W.Svensson--oxooxxoxxx
L.Nilsson-ooooxooxxx
D.Otterdahl----ooooxoooooooxxx
E.Wetterberg--oooxoxxoxoxxx
O.Hagström-oxoxxx
O.Ejderstedt---ooooooooooxooxxx
H.Sjöstenoooxxx
T.Hjortbäcko0ooxxx
S.Svensson---o0ooooxoxxoxoxxx
M.Svensson-oooxoxoxxoxxx
R.Arnell---o-oxoxxx


P15 Stav
4 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg390    pb   
Nicho Schumacher07DENRanders Atletik340       
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK320    pb   
Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö300    pb   
Markus Eklund07SWEIFK Göteborg270    pb   
Isak Thörn07SWESävedalens AIK260       

225240250260270280290300310320330340350360370380390402
T.Hjortbäck-----oxoooxoxxx
I.Thörn--oxoxxx
H.Sjösten¨-oooooooxxx
A.Rogö---------o-o-oxoxooxxx
N.Schumacher-----oooooooxxx
M.Eklundooxxoooxxx


P15 Längd
4 dec 
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL6,16    pb   
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS6,02       
Edvin Persson07SWEHögby IF5,92       
Sebastian Kjellberg07SWEIF Rigor5,66    pb   
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg5,62    pb   
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg5,58    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden5,43       
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg5,40    pb   
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden5,11       
10 Erik Håkansson07SWETurebergs FK5,06    pb   
11 Viktor Holm07SWETurebergs FK5,05    pb   
12 Alfred Danerud07SWESävedalens AIK5,00       
13 Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö4,97       
14 Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF4,95       
15 Bruno Schön07SWEIFK Lund4,87    pb   
16 Mads V. Jensen07DENDybvad IK4,62    sb   
17 Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö4,60       
18 Noah Hedenblom07SWEMölndals AIK4,58       
19 Måns Eklund07SWEIFK Göteborg4,58       
20 Svante Svensson07SWESävedalens AIK4,45       
21 Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-774,44       
22 Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott4,42       
23 Mikkel Larsen07DENDybvad IK4,25       
24 Markus Eklund07SWEIFK Göteborg4,10       
25 Tage Sköld07SWEMölndals AIK4,08       

1 2 3 4 5 6 
D.Otterdahl6,005,855,885,806,02X
C.Nilsson Holmgre4,684,974,91
M.Larsen4,024,054,25
M.EklundX4,102,06
E.HåkanssonX5,064,75
N.Lindsta LongX4,42X
M.Jensen4,504,62-
E.Petersson5,145,435,255,315,225,38
S.Kjellberg5,275,095,665,185,535,47
R.Arnell5,335,475,465,495,625,58
M.Eklund4,35X4,58
E.Persson5,675,775,905,705,875,92
H.Sjösten4,414,602,32
M.Zettergren3,534,804,95
T.Sköld1,943,864,08
S.SvenssonX4,114,45
T.Larsen4,444,334,40
B.Schön4,874,774,79
M.Fjeld5,405,155,675,97X6,16
V.Holm4,89X5,05
J.PetterssonXX5,165,385,345,58
O.Ejderstedt5,112,385,00
A.Danerud5,005,00X
T.Björk Schwabe5,325,215,15X5,405,22
N.Hedenblom4,474,544,58


P15 Tresteg
5 dec 
Edvin Persson07SWEHögby IF12,93    pb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK11,63    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden11,54       
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL11,50       
Erik Håkansson07SWETurebergs FK11,32       
William Svensson07SWESävedalens AIK11,05    pb   
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg10,94    pb   
Malte Svensson07SWESävedalens AIK9,87       
Sebastian Kjellberg07SWEIF RigorX       

1 2 3 4 5 6 
T.Björk Schwabe10,4010,5310,8010,66-10,94
E.Persson12,2112,1512,3512,3112,9312,86
W.SvenssonX10,68XX10,6811,05
M.Fjeld11,1811,4311,3711,48-11,50
M.Svensson9,559,879,36X9,28-
S.KjellbergXXX---
A.Danerud10,61X11,0810,8711,2711,63
E.Petersson10,9611,2511,1510,6611,3211,54
E.HåkanssonX10,97X11,08X11,32


P15 Kula4.0 kg
4 dec 
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden13,76       
Samuel Rasmuson07SWEIFK Göteborg12,15    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden11,57       
Eric Hansson07SWEMalmö AI11,53       
Mads V. Jensen07DENDybvad IK11,26    sb   
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg10,48       
William Falkenström07SWEKongahälla AIK10,20       
Liam Belo Da Silva07SWEIFK Växjö10,15       
Ivan Fredberg07SWEÖrgryte IS9,89       
10 Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-779,66       
11 Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott7,66       

1 2 3 4 5 6 
E.HanssonXX11,53XXX
D.Bertelsen8,609,668,99
W.Falkenström10,0810,179,919,46X10,20
M.Jensen10,5810,6311,0211,2610,5210,61
O.Ejderstedt12,7412,55X12,4013,4913,76
S.Rasmuson11,6712,1510,9011,4010,4111,90
L.Belo Da Silva10,159,739,239,789,89X
R.Arnell10,339,879,8310,4810,3910,42
I.Fredberg9,89XX
N.Lindsta Long7,667,306,87
E.Petersson10,3611,1511,5710,5711,47-


P15 4 x 200m
Final4 dec 
Sävedalens AIK 1Alfred Danerud -07
Ture Hjortbäck -07
William Svensson -07
Nils Amundin -08

1:40.46   
Mölndals AIK 1David Blixt -07
Tage Sköld -07
Hugo Persson -07
Oskar Andersson -07

1:46.78   


P14 60m
Försök heat 14 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 7.89q    pb   
Uno Stål08SWEKA 2 IF 7.96q    pb   
Axel Moberg08SWELerum Friidrott 8.16q    pb   
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 8.20q       
Erik Borg08SWESävedalens AIK 8.47q    pb   
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö 8.82     pb   
Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik 9.17        

Försök heat 24 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK 7.62q       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF 8.58q       
Oscar Rosenberg08SWEIFK Växjö 8.62q       
Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-77 8.63        
Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg 8.73     pb   
Magnus Ib Stubberup Nielsen08DENDybvad IK 9.49        
Linus Weihard08SWEMölndals AIK 9.57        

Final4 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK 7.37    JK-rek pb   
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 7.84    pb   
Uno Stål08SWEKA 2 IF 7.89    pb   
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 8.22       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF 8.50       
Erik Borg08SWESävedalens AIK 8.53       
Oscar Rosenberg08SWEIFK Växjö 8.64       
Axel Moberg08SWELerum Friidrottej start       


P14 200m
Finalheat 14 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK24.231    JK-rek pb   
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK24.992    pb   
Johannes Aspman08SWEIF Kville27.043    pb   

Finalheat 24 dec 
Erik Borg08SWESävedalens AIK27.914    pb   
Hjalmar Peixoto08SWEIF Kville29.225    pb   
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö30.718       

Finalheat 34 dec 
Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg29.476       
Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö30.607       
David Bengtsson08SWEUllevi FK31.669       


P14 1000m
Final5 dec 
Simon Rydén08SWEIF Kville 3:10.80       
Linus Framme08SWEHälle IF 3:15.90       
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 3:16.73       
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK 3:18.03       
Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik 3:18.35       
Victor Falk08SWEIFK Göteborg 3:34.39       
Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö 3:41.25       
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö 3:47.07       

Final5 dec 


P14 Häck 60m83,8 cm
Final5 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 8.91    pb   
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 9.19    pb   
Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg 9.69    pb   
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF10.18       
Johannes Aspman08SWEIF Kville10.32       
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö10.95       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF11.78       


P14 Höjd
5 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK173    pb   
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04171    pb   
Nils Amundin08SWESävedalens AIK167    pb   
Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg163    pb   
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF159    pb   
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK153    pb   
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö146       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF141    pb   
Oscar Rosenberg08SWEIFK Växjö141    pb   
10 Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö135       
11 Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik128       

120128135141146150153156159161163165167169171173175
M.Nikoukaroxoxxx
T.Rogö-----o-oooooooxxoxxx
S.Siering----ooooxoooxxx
O.Rosenbergoooxxoxxx
L.Salberg---oxxx
A.Fagerbergooxooxoxxx
N.Amundin------ooxoooxooxxx
M.Hyltstenoooxxx
E.Nilsson Struck-----o-oooooooxxooxxx
J.Thorin--ooooxoxxx
F.Theander----ooooxoxxx


P14 Stav
4 dec 
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö300    pb   
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK270    pb   

225240250260270280290300310
J.Thorinooooxoxxx
E.Karlssonooooooxooxxx


P14 Längd
4 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 045,86    JK-rek   
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK5,69       
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK5,68    pb   
Uno Stål08SWEKA 2 IF5,56    pb   
Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg4,85       
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-774,83       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF4,74       
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö4,23       
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK4,20       
10 Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg4,15       
11 Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-774,06       
12 Erik Borg08SWESävedalens AIK3,87       
13 Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik3,80       
14 Viggo Sjöström08SWESävedalens AIK3,56       

1 2 3 4 5 6 
O.Laycock4,834,784,694,484,42X
G.Monrad Hansen3,704,034,06
V.Sjöström3,503,523,56
S.Siering4,734,74XXX4,85
U.Stål5,195,455,565,155,44X
E.Borg3,553,872,71
E.Karlsson4,233,834,163,714,124,12
T.Rogö5,485,865,68-5,76X
O.Benke4,053,964,15
L.SalbergX4,574,51X4,744,63
J.Thorin4,16X4,20
M.Nikoukar3,653,803,77
E.Nilsson Struck5,395,355,625,685,495,56
E.Fernström5,655,694,425,495,60X


P14 Tresteg
5 dec 
Uno Stål08SWEKA 2 IF11,77       
Fritz Theander08SWEVarbergs GIF10,48       
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö10,28       
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK10,18       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF9,60       
Erik Borg08SWESävedalens AIK8,99       
Viggo Sjöström08SWESävedalens AIK8,23       

1 2 3 4 5 6 
F.TheanderXXXXX10,48
E.Borg8,688,48X8,238,328,99
H.Amberntsson10,189,519,799,8510,07-
L.Salberg9,349,459,399,609,459,57
V.Sjöström8,23XXXXX
U.StålXX10,9311,6011,7711,51
E.Karlsson9,449,139,5310,1010,1410,28


P14 Kula4.0 kg
4 dec 
Johan Skovsgaard08DENDybvad IK11,11       
Nils Amundin08SWESävedalens AIK10,20       
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK8,88       
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-778,88       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF8,35       
Magnus Ib Stubberup Nielsen08DENDybvad IK8,04       
Hjalmar Peixoto08SWEIF Kville7,91       
Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-777,10       
Gustav Appelgren08SWELaholm IF6,73       
10 Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik6,37       
11 Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg6,27       

1 2 3 4 5 6 
L.Salberg7,547,937,588,35X8,08
O.Benke6,27XX
N.Amundin8,999,7310,209,7110,179,54
M.Nikoukar6,305,556,37
J.Thorin8,828,537,22XX8,88
M.Stubberup Niels7,478,037,398,047,557,58
H.Peixoto7,637,697,417,917,747,80
G.Appelgren6,396,206,73
G.Monrad Hansen7,056,407,106,966,756,55
O.LaycockX8,098,628,798,718,88
J.Skovsgaard11,1110,8510,4910,3210,0810,62


P13 60m
Försök heat 14 dec 
Alfred Wendt09SWESävedalens AIK 8.74q       
Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg 8.94q       
Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-77 9.42        
Erik Olsson09SWEBokenäs IF 9.43     pb   
Tage Ovesson09SWEMölndals AIK 9.52     pb   
Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö 9.59     pb   

Försök heat 24 dec 
Alexander Olsson09SWEIstrums SK 8.95q       
César Skoglund09SWEUllevi FK 8.97q       
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-77 9.60        
Jakob Cedergren09SWEIF Kville 9.75        
Sigurd Hammarstrand09SWESävedalens AIK 9.88        
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIKej start        

Försök heat 34 dec 
Adrian Krantz09SWEIFK Göteborg 8.81q       
Justin Harwood09SWEUllevi FK 8.90q       
Tim Frid Göransson09SWESävedalens AIK 9.02q       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF 9.10q    pb   
Leon Ambrecht09SWEUllevi FK 9.25q       
Otto Bergdahl09SWEIFK Göteborg 9.34q    pb   
Minas Tessema09SWEMölndals AIK10.49        

Försök heat 44 dec 
Noel Johansson09SWEHälle IF 8.46q       
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg 8.68q    pb   
Emil Kongsbak09DENDybvad IK 8.89q       
Edvin Andersson09SWELidköpings IS 8.94q    pb   
Max Johansson09SWEUllevi FK 9.25q    pb   
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte IS 9.39q       
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborgej start        

Final A4 dec 
Noel Johansson09SWEHälle IF 8.38    pb   
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg 8.60    pb   
Emil Kongsbak09DENDybvad IK 8.81    sb   
Adrian Krantz09SWEIFK Göteborg 8.83       
Justin Harwood09SWEUllevi FK 8.90       
Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg 8.94       
Edvin Andersson09SWELidköpings IS 8.95       
Alfred Wendt09SWESävedalens AIKej start       

Final B4 dec 
Alexander Olsson09SWEIstrums SK 8.83       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF 8.99       
Tim Frid Göransson09SWESävedalens AIK 9.03       
Leon Ambrecht09SWEUllevi FK 9.05       
Max Johansson09SWEUllevi FK 9.32       
Otto Bergdahl09SWEIFK Göteborg 9.41       
César Skoglund09SWEUllevi FK 9.51       
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte ISej start       


P13 200m
Finalheat 14 dec 
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborg28.251    pb   
Alfred Wendt09SWESävedalens AIK28.432    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK29.513    pb   
Alexander Olsson09SWEIstrums SK29.754       

Finalheat 24 dec 
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden30.106    sb   
Isac Gabrielsson09SWELerum Friidrott30.7110    pb   
Max Johansson09SWEUllevi FK31.0513    pb   
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-7733.5315       

Finalheat 34 dec 
Edvin Andersson09SWELidköpings IS30.558       
Joar Andersson09SWEIFK Växjö30.649       
Sigurd Hammarstrand09SWESävedalens AIK31.0211       
Erik Olsson09SWEBokenäs IF31.0312       

Finalheat 44 dec 
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF29.815       
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad30.297       
Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-7733.0514       


P13 800m
Final5 dec 
Wille Hedström09SWESävedalens AIK 2:25.01    pb   
Joar Andersson09SWEIFK Växjö 2:25.28    pb   
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte IS 2:35.25       
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborg 2:35.44       
Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö 2:35.84       
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden 2:42.19       
Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg 2:58.90       


P13 Häck 60m76,2 cm
Final5 dec 
Wille Hedström09SWESävedalens AIK10.73    pb   
Herman Ryding09SWEIFK Göteborg10.86       
Karl Fredberg09SWEÖrgryte IS11.25       
César Skoglund09SWEUllevi FK11.33       
Jon Celind09SWESävedalens AIK11.84    pb   
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg12.23       


P13 Höjd
5 dec 
Vincent Åberg09SWEUllevi FK157       
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad149       
Max Johansson09SWEUllevi FK146    pb   
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-77142       
Herman Ryding09SWEIFK Göteborg137       
Edvin Andersson09SWELidköpings IS131       

116124131137142146149152155157159161
M.Johansson-oxooxoxxoxxx
V.Åberg--ooooxoo-o-xxx
E.Anderssonooxoxxx
L.Nicholsonoooxoxxoxxx
M.Ewoldt--oooxoxoxxx
H.Ryding--ooxxx


P13 Längdzon
4 dec 
Vincent Åberg09SWEUllevi FK4,98       
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg4,59    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK4,52       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF4,49    pb   
Leon Ambrecht09SWEUllevi FK4,35       
Isac Gabrielsson09SWELerum Friidrott4,34    pb   
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad4,25    pb   
Otto Bergdahl09SWEIFK Göteborg4,23    pb   
Adrian Krantz09SWEIFK Göteborg4,14       
10 Alexander Olsson09SWEIstrums SK4,10       
11 Edvin Andersson09SWELidköpings IS4,05    pb   
12 Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg4,02       
13 Emil Kongsbak09DENDybvad IK4,00       
14 Max Johansson09SWEUllevi FK3,98    pb   
15 Joar Andersson09SWEIFK Växjö3,97    pb   
16 Tim Frid Göransson09SWESävedalens AIK3,92       
17 Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-773,86       
18 Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö3,78    pb   
19 Erik Olsson09SWEBokenäs IF3,75    pb   
20 Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-773,52       
21 Alexander Andersson09SWEMölndals AIK3,46       

1 2 3 4 5 6 
A.Andersson3,463,373,43
L.Ambrecht4,264,223,184,164,124,35
E.Olsson3,703,683,75
J.Andersson3,873,813,97
M.Johansson3,983,833,96
O.Bergdahl4,234,043,894,124,003,98
T.Frid Göransson3,923,66-
V.Vikarand4,464,184,384,444,474,49
A.Olsson3,914,103,90
L.Bernhardsson3,743,783,76
A.Thorkéll4,594,524,424,464,404,29
J.Harwood4,474,444,384,524,464,41
E.Andersson3,883,894,05
L.Engbom4,023,463,84
A.Krejberg3,683,833,86
I.Gabrielsson4,124,19X4,344,334,19
E.Kongsbak4,003,883,77
M.Ewoldt4,214,134,124,144,254,22
L.Nicholson3,453,523,52
V.Åberg4,824,744,804,984,834,97
A.Krantz4,104,143,86


P13 Trestegzon
5 dec 
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg9,62    pb   
Edvin Andersson09SWELidköpings IS8,85       
Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-778,65       
Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö8,14    pb   

1 2 3 4 5 6 
L.Bernhardsson7,988,118,14X8,128,12
A.Krejberg8,228,458,478,478,65X
E.Andersson8,578,73X8,858,538,43
A.Thorkéll9,55--9,62-8,75


P13 Kula3.0 kg
4 dec 
Erik Olsson09SWEBokenäs IF9,82       
Björn Roth09SWEIFK Göteborg9,23    pb   
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden8,82       
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad8,35       
Karl Fredberg09SWEÖrgryte IS8,32    pb   
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborg8,32       
Emil Kongsbak09DENDybvad IK8,31       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF7,86       
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-777,39       
10 Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg7,39       
11 Jakob Cedergren09SWEIF Kville6,93       

1 2 3 4 5 6 
S.Schütz8,478,828,298,338,388,79
V.Vikarand7,717,747,347,347,467,86
A.HörbeckX8,237,647,087,618,32
L.Nicholson7,397,267,03
K.Fredberg8,32XX8,188,297,88
B.Roth8,568,598,238,488,279,23
E.Kongsbak8,177,747,868,317,868,14
A.Thorkéll7,177,107,39
E.Olsson9,409,479,329,607,799,82
M.Ewoldt8,35XX7,807,798,17
J.Cedergren6,936,37X


P12 60m
Försök heat 14 dec 
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg 8.92q       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö 9.05q    pb   
Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott 9.12q       
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg 9.15q    pb   
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg 9.33q       
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK 9.49     pb   
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö 9.78     pb   
Benjamin Birk Nielsen10DENAalborg Atletik10.84        

Försök heat 24 dec 
Svante Fernström10SWEMölndals AIK 8.87q       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 8.97q    pb   
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö 9.28q    pb   
Sixten Morin Wegbrant10SWEMölndals AIK 9.69        
David Roos10SWEMölndals AIK 9.72        
Wilhelm Rietz Örnros10SWEÖrgryte IS 9.83        
Neo Bersell10SWEMölndals AIK10.00        
Ville Fransson10SWEMölndals AIK10.39     pb   

Försök heat 34 dec 
Theo Mjörnvik10SWEMölndals AIK 8.82q    pb   
Noel Henriksson10SWEFalkenbergs IK 8.85q    pb   
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 9.29q       
Måns Berggren10SWEIFK Göteborg 9.43q       
Oscar Wärn10SWELerum Friidrott 9.65        
Oscar Blomqvist10SWEMölndals AIK 9.69        
Espen Robinson10SWEMölndals AIK 9.71        
William Grimhag10SWEMölndals AIK10.35     pb   

Försök heat 44 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK 8.53q       
Edvin Halldén Thulander10SWEIFK Göteborg 9.06q    pb   
Emil Granath10SWEMölndals AIK 9.38q       
Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg 9.49q       
Arvid Reuterving10SWEIFK Göteborg10.02        
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö10.05        
Alexander Tinnerholm10SWEMölndals AIKej start        

Final A4 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK 8.55       
Svante Fernström10SWEMölndals AIK 8.82    pb   
Noel Henriksson10SWEFalkenbergs IK 8.85    pb   
Theo Mjörnvik10SWEMölndals AIK 8.89       
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg 8.95       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 8.98       
Edvin Halldén Thulander10SWEIFK Göteborg 9.05    pb   
Edvin Burman10SWEIFK Växjö 9.13       

Final B4 dec 
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg 9.18       
Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott 9.19       
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 9.26       
Måns Berggren10SWEIFK Göteborg 9.32    sb   
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg 9.33       
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö 9.34       
Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg 9.43       
Emil Granath10SWEMölndals AIK 9.49       


P12 800m
Final5 dec 
Silas Andersson10SWEFalkenbergs IK 2:27.43       
Olof Karlsson10SWEMölndals AIK 2:47.33       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö 2:47.35       
Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg 2:47.36       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 2:48.69       
Oscar Wärn10SWELerum Friidrott 2:50.20       
Måns Berggren10SWEIFK Göteborg 2:55.11       
Karl Rangmar10SWEMölndals AIK 3:04.66       
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö 3:26.36       
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjöbröt       
Tiger Odéhn10SWEYstads IFej start       


P12 Häck 60m76,2 cm
Final5 dec 
Svante Fernström10SWEMölndals AIK10.57    pb   
Silas Andersson10SWEFalkenbergs IK11.12    pb   
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg11.89    pb   
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö12.34       
Espen Robinson10SWEMölndals AIK12.65       
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö12.76       
Isak Eftring10SWESävedalens AIK12.98    pb   
Tiger Odéhn10SWEYstads IF13.95       


P12 Höjd
5 dec 
Svante Fernström10SWEMölndals AIK145    pb   
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö143       
Espen Robinson10SWEMölndals AIK140    pb   
Silas Andersson10SWEFalkenbergs IK140    pb   
Elliot Olsson10SWEÖrgryte IS140       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö137       
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg133    pb   
Isak Eftring10SWESävedalens AIK133    pb   
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg133    pb   
10 Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö128       
11 Olof Karlsson10SWEMölndals AIK128       
12 Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg128    pb   
13 Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK123    pb   
14 Hugo Samuelsson Sandgren10SWEÖrgryte IS123    pb   
15 Magne Schnoor10DENSilkeborg AK-77123       
16 Jesper Kjestrup Jørgensen10DENSilkeborg AK-77110       
17 Hans Viktor Eskildsen10DENSilkeborg AK-77102       
Asger Kristensen10DENSilkeborg AK-77X       
Lucas Lindberg10DENSilkeborg AK-77X       

102110117123128133137140143145147149
I.Eftring-ooooxoxxx
L.Lindbergxxx
G.Waborg-ooxxoxxoxxx
I.Dittmer Macduff-oooxxx
S.Andersson-oooooxooxxx
L.Cederfalkoooooxxoxxx
H.Samuelsson Sandoooxoxxx
E.Robinson--ooooxooxxx
O.Karlsson-oooxoxxx
J.Åberg--oooxxx
S.Fernström--ooooxooxooxxx
O.Folkesson--oooxxoooxxoxxx
A.Björkenor-oooooxxx
M.Schnoorooxoxoxxx
E.Olsson-ooxooxoxxoxxoxxx
E.Burman--oooooxxx
J.Kjestrup Jørgenooxxx
A.Kristensenxxx
H.Eskildsenoxxx


P12 Längdzon
4 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK4,76       
Svante Fernström10SWEMölndals AIK4,39    pb   
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg4,24       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö4,23       
Noel Henriksson10SWEFalkenbergs IK4,19       
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK4,17    pb   
Espen Robinson10SWEMölndals AIK4,09    pb   
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg4,08       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg4,05    pb   
10 Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg4,00    pb   
11 Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö3,95    pb   
12 Theo Mjörnvik10SWEMölndals AIK3,95       
13 Emil Granath10SWEMölndals AIK3,89       
14 Elliot Olsson10SWEÖrgryte IS3,88       
15 Edvin Halldén Thulander10SWEIFK Göteborg3,80    pb   
16 Oscar Blomqvist10SWEMölndals AIK3,78    pb   
17 Olle Folkesson10SWEIFK Växjö3,77       
18 Leo Lundgren10SWELerum Friidrott3,70       
19 Kevin Fatty10SWELerum Friidrott3,70    pb   
20 Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott3,69       
21 Oscar Wärn10SWELerum Friidrott3,59    pb   
22 Wilhelm Rietz Örnros10SWEÖrgryte IS3,56       
23 Oskar Kjellberg10SWEUllevi FK3,51    pb   
24 Magne Schnoor10DENSilkeborg AK-773,39       
25 Hans Viktor Eskildsen10DENSilkeborg AK-773,28       
26 Jesper Kjestrup Jørgensen10DENSilkeborg AK-773,23       
27 Vilgot Björnheden10SWEMölndals AIK3,20       
28 Karl Rangmar10SWEMölndals AIK3,12    pb   
29 Benjamin Birk Nielsen10DENAalborg Atletik2,99       
30 Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö2,93       
31 Lucas Lindberg10DENSilkeborg AK-772,70       
32 Asger Kristensen10DENSilkeborg AK-772,25       

1 2 3 4 5 6 
W.Rietz Örnros3,56X3,473,32
E.Halldén Thuland3,733,663,803,74
J.Åberg3,803,953,833,59
O.Wärn3,503,443,593,51
O.Kjellberg3,513,363,42X
M.Schnoor3,303,233,213,39
K.Fatty3,503,353,323,70
E.Olsson3,863,883,803,86
H.EskildsenX3,28X3,06
E.Burman4,234,174,024,10
S.Fernström4,394,264,364,39
K.Rangmar3,122,832,573,04
T.Samuelsson3,693,633,543,60
V.Barck Dahlberg4,00X3,893,87
T.Mjörnvik3,483,832,233,95
M.Rongård Juhnke3,934,054,043,94
J.Kjestrup Jørgen3,233,11X3,15
O.Folkesson3,683,673,773,67
N.Henriksson4,194,133,874,14
I.Dittmer Macduff4,054,074,134,17
L.Lundgren3,703,553,533,55
A.Uddenberg2,932,762,782,54
L.LindbergXX2,572,70
I.Sehlstedt4,534,764,614,70
A.Kristensen2,092,202,172,25
L.Cederfalk3,933,783,874,08
E.Granath3,893,793,793,80
G.Waborg4,244,174,154,07
E.Robinson3,904,093,943,72
B.Nielsen2,902,872,982,99
V.Björnheden3,043,133,203,12
O.Blomqvist3,573,673,753,78


P12 Trestegzon
5 dec 
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK8,99       
Elliot Olsson10SWEÖrgryte IS8,95       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg8,92    pb   
Edvin Burman10SWEIFK Växjö8,83       
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö8,59       
Hjalmar Hjort10SWEIFK Göteborg7,77       
Isak Eftring10SWESävedalens AIK7,73       
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö7,37       

1 2 3 4 5 6 
H.Hjort7,777,597,747,48
A.Uddenberg7,377,226,696,93
I.Dittmer Macduff8,808,778,938,99
O.FolkessonX8,088,388,59
E.Burman8,838,708,60X
M.Rongård Juhnke8,538,758,928,85
E.Olsson8,658,04X8,95
I.Eftring7,637,427,577,73


P12 Kula3.0 kg
4 dec 
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott8,00    pb   
Tiger Odéhn10SWEYstads IF7,51    pb   
Leo Lundgren10SWELerum Friidrott7,51       
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg7,28    pb   
Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott7,24    pb   
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö7,02       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö6,77       
Oscar Wärn10SWELerum Friidrott6,44       
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg6,25       
10 Benjamin Birk Nielsen10DENAalborg Atletik6,15       
11 Magne Schnoor10DENSilkeborg AK-776,01       
12 Hans Viktor Eskildsen10DENSilkeborg AK-775,66       
13 William Grimhag10SWEMölndals AIK5,37       
14 Hugo Samuelsson Sandgren10SWEÖrgryte IS5,13       
15 Jesper Kjestrup Jørgensen10DENSilkeborg AK-775,09       
16 Ville Fransson10SWEMölndals AIK4,82       
17 Lucas Lindberg10DENSilkeborg AK-774,64       
18 Asger Kristensen10DENSilkeborg AK-773,00       

1 2 3 4 5 6 
O.Wärn5,694,826,286,44
T.Odéhn6,937,517,307,05
L.Lundgren7,156,837,247,51
M.Schnoor5,835,495,866,01
H.Samuelsson Sand5,004,615,135,04
B.Nielsen5,855,696,096,15
J.Kjestrup Jørgen4,295,094,934,59
E.Burman6,636,246,776,62
H.Eskildsen5,665,515,345,14
L.Lindberg4,454,644,423,43
A.Björkenor6,156,486,677,28
L.Cederfalk6,255,986,146,21
A.KristensenX3,002,982,12
O.Folkesson6,906,556,817,02
W.Grimhag5,374,664,895,13
T.Samuelsson6,966,917,197,24
V.Fransson4,424,734,824,82
K.Fatty7,718,007,567,72


P11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P11 TrestegzonResultatet publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P10 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

K 60m
Final5 dec 
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK 8.31       
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad 8.42       
Linn Ejnarsson04SWELaholm IF 8.72       
Johanna Boström84SWELaholm IF 8.90       
Sirin Ilknur03SWEUllevi FK 9.10       
Felicia van der Poel01SWEStenungsunds FI 9.27       


K 400m
Final4 dec 
Mille B. Olesen02DENAalborg Atletik61.28       
Amanda Ehrnborg04SWEMölndals AIK62.41       
Signe Lehman02DENAalborg Atletik63.95       
Embla Riquelme01SWEHälle IF66.50       


K 1500m
Final4 dec 
Astrid Baunge05SWEMölndals AIK 4:51.44        F17 1:a
Tilde Adolfsson05SWEMotala AIF 4:59.66        F17 2:a
Lærke F. Thygesen05DENRanders Atletik 5:08.83        F17 3:a
Julia Wahlén01SWEMölndals AIK 5:28.07        K 1:a
Therese Rasmussen05DENSilkeborg AK-77 5:42.77        F17 4:a
Ella Pellmé05SWEStenungsunds FI 6:03.48        F17 5:a
Carine Bouzas83SWEUllevi FKej start        K


K Höjd
4 dec 
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS156       

128135141146151156160
L.Holmberg---oooxxx


K Längd
5 dec 
Nora Jolbäck04SWEUllevi FK5,15       
Elin Pettersson03SWEUllevi FK4,98       
Linn Ejnarsson04SWELaholm IF4,70       
Felicia van der Poel01SWEStenungsunds FI3,89       

1 2 3 4 5 6 
L.Ejnarsson4,704,604,684,624,354,38
F.van der Poel3,873,723,893,633,483,54
E.Pettersson4,984,77----
N.Jolbäck5,154,995,084,955,105,13


K Tresteg
4 dec 
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10,39    pb   
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS10,35       
Linn Ejnarsson04SWELaholm IF9,82    pb   

1 2 3 4 5 6 
L.HolmbergX9,85X10,08X10,35
M.Åkerman10,2810,399,60-X10,23
L.Ejnarsson9,019,319,179,289,829,67


K Kula4.0 kg
5 dec 
Nathalie Zappala00SWEUllevi FK12,44    pb   
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott12,10       
Ebba Toorell03SWEUllevi FK11,06       
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad8,95       
Liv T Selmer04DENSilkeborg AK-777,37       
Olivia Vilstrup04DENSilkeborg AK-777,08       

1 2 3 4 5 6 
E.Toorell9,8710,51X11,0610,35X
L.Selmer7,37-----
O.Vilstrup7,08-----
N.ZappalaXXX12,4412,43X
E.WållgrenX12,0611,3812,1011,70X
L.Åkerman8,058,958,63XX8,79


K 4 x 200m
Finalheat 14 dec 
IFK Göteborg 1 F17Filippa Palmås -04
Tyra Rydén -04
Isabella Petrusic -05
Ivana Pekic -05

1:49.632   
Ullevi FK, 2 KHelmi Hjortbäck -05
Nora Jolbäck -04
Ester Schenck -04
Elin Pettersson -03

1:49.754   
Helsingborg, IFK KAnnie Thorkéll -06
Elin Thor -06
Celine Stjernfeldt -05
Frida Andersson -06

1:53.678   

Finalheat 24 dec 
Helsingborg, IFK 1 F15Lovisa Nilsson -06
Evelin Varga -08
Isolde Boo -07
Maya Lilja -07

1:50.735   
Orient, IK 1Ellen Schoug -05
Klara Håkanson -05
Nicole Hoffman -05
Elin Giebat -07

1:53.466   
Lund, IFK KInessa Hansen -06
Ebba Holgersson -06
Asta Hägglund -06
Alva Jeppsson -06

1:55.619   

Finalheat 34 dec 
Aalborg Atletik 1 F16Elin Lynge
Ida Nielsen
Signe Nielsen
Frederikke V. Vestergaard

1:48.111   
Hälle IF 1 Embla Riquelme -01
Leonor Riquelme -97
Tilde Dahlberg-06
Nelly Elned -06

1:49.693   
Sävedalens AIK KElla Hallin-06
Tilda Jildefjord -06
Ella Gianneschi -06
Annie Sjösten -06

1:53.567   


F17 60m
Försök heat 15 dec 
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK 8.15q       
Kellie Tran05SWEIK Ymer 8.20q    pb   
Klara Håkansson05SWEIK Orient 8.64q       
Ebba Alson05SWEIFK Lund 8.91q       
Helena Celik05SWEUllevi FK 8.99     pb   
Elsa Lunneryd05SWETrollhättan FIK 9.30     pb   
Siri Ingvarsson05SWEIFK HelsingborgDQ         tjuvstart

Försök heat 25 dec 
Ellen Schoug05SWEIK Orient 8.24q    pb   
Cèline Stjernfelt05SWEIFK Helsingborg 8.42q       
Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-77 8.56q       
Ebba Bengtsson05SWELaholm IF 8.93q       
Corinne Danielsson05SWEUllevi FK 8.99        
Erica Larsson05SWELaholm IF 9.01     pb   

Final5 dec 
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK 8.18       
Ellen Schoug05SWEIK Orient 8.24    pb   
Kellie Tran05SWEIK Ymer 8.27       
Cèline Stjernfelt05SWEIFK Helsingborg 8.44       
Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-77 8.60       
Klara Håkansson05SWEIK Orient 8.66       
Ebba Alson05SWEIFK Lund 9.05       
Ebba Bengtsson05SWELaholm IFej start       


F17 400m
Finalheat 14 dec 
Lærke F. Thygesen05DENRanders Atletik61.751       
Leonor Riquelme05SWEHälle IF66.682       
Siri Ingvarsson05SWEIFK Helsingborg69.163       

Finalheat 24 dec 
Engla Strand05SWEIFK Helsingborg69.944       
Therese Rasmussen05DENSilkeborg AK-7774.945       


F17 Häck 60m76,2 cm
Final4 dec 
Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK 9.69       
Engla Strand05SWEIFK Helsingborg10.18       
Malva Axén05SWEMotala AIF10.45       
Matilde Fogh05DENRanders Atletik11.24       
Anna Fixell05SWESävedalens AIK11.28       


F17 Höjd
4 dec 
Engla Nilsson05SWEÖrgryte IS164       
Ebba Elfström05SWELidköpings IS156       
Nicole Hoffman05SWEIK Orient151       
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott146    pb   

128135141146151156160164167169
J.Holmessonoooxoxxx
E.Nilsson----ooooxxx
E.Elfström---xooxxooxxx
N.Hoffman--ooxxoxxx


F17 Stav
5 dec 
Elin Jansson05SWELerum Friidrott280       
Ebba Alson05SWEIFK Lund240       

220230240250270280290
E.Alsonoooxxx
E.Jansson----xooxxx


F17 Längd
5 dec 
Kellie Tran05SWEIK Ymer5,02       
Leia Holm05SWELerum Friidrott4,71    pb   
Tilda Eriksson05SWEIK Sisu4,66    pb   
Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-774,63       
Jeriel Kabongo05SWEUllevi FK4,58       
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott4,57    pb   
Klara Håkansson05SWEIK Orient4,56       
Malva Axén05SWEMotala AIF4,40       
Cèline Stjernfelt05SWEIFK Helsingborg4,19       
10 Filippa Couture05SWEUllevi FK4,17       
11 Corinne Danielsson05SWEUllevi FK4,16    pb   
12 Erica Larsson05SWELaholm IF4,04    pb   
13 Isabella Lind05SWEIFK Helsingborg3,94       
14 Engla Strand05SWEIFK Helsingborg3,83       
15 Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott2,95       

1 2 3 4 5 6 
F.Couture3,014,154,17
C.Stjernfelt3,583,894,19
M.Axén4,374,354,40---
J.Holmesson2,951,712,07
L.Holm4,71X4,692,234,56X
K.TranX5,024,934,90XX
I.LindX3,943,70
K.Håkansson4,244,214,564,434,40X
T.ErikssonXX4,294,664,524,64
E.Larsson3,673,864,04
E.Strand3,833,63X
C.Danielsson4,164,094,05
C.Jensen4,614,364,474,504,604,63
A.Bengtsson4,382,874,474,404,454,57
J.Kabongo4,414,494,404,204,584,13


F17 Tresteg
4 dec 
Erica Larsson05SWELaholm IF9,07    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Larsson8,68X8,15X8,829,07


F17 Kula3.0 kg
5 dec 
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott10,88       
Malva Axén05SWEMotala AIF10,73       
Ebba Bengtsson05SWELaholm IF10,12    pb   
Ebba Halling05SWEÖrgryte IS9,68       
Matilde Fogh05DENRanders Atletik8,15       
Beatrice Pettersson05SWEMölndals AIKX       

1 2 3 4 5 6 
M.Axén9,8010,6710,73XX-
J.Holmesson9,629,889,3810,8810,72X
B.PetterssonXXXXXX
E.Halling9,569,479,529,519,239,68
M.Fogh8,15XX---
E.Bengtsson9,218,849,4010,1210,109,90


F16 60m
Försök heat 15 dec 
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 8.33q    pb   
Elin Lövenklev06SWEVarbergs GIF 8.52q       
Elin Thor06SWEIFK Helsingborg 8.62q       
Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK 8.63q    pb   
Sabina Kern06SWEBrattås CK 8.79        
Cecilie Engel Westphall06DENSilkeborg AK-77 9.33        
Laura Fisker Koch06DENSilkeborg AK-7710.63        

Försök heat 25 dec 
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik 7.96q    pb   
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg 8.32q       
Linnéa Odéhn06SWEMalmö AI 8.58q       
Alma Cullberg06SWEIF Kville 9.20     pb   
Naya Garcia06DENSilkeborg AK-77 9.34        
Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK 9.40     pb   

Försök heat 35 dec 
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg 8.49q    pb   
Elina Brantvall06SWEMalmö AI 8.50q       
Ebba Holgersson06SWEIFK Lund 8.54q    pb   
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 8.56q       
Elsa Heyden06SWEUllevi FK 8.66q    pb   
Agnes Sörestad06SWEMotala AIF 9.27        
Adriana Thorhauge06DENSilkeborg AK-7710.02        

Försök heat 45 dec 
Ida Kristiansson06SWEIF Göta Karlstad 8.43q       
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö 8.43q    pb   
Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad 8.50q       
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 8.70q    pb   
Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-77 8.89        
Stina Lindblad06SWELaholm IF 9.04     pb   
Hanna Schälin06SWEKongahälla AIK 9.20        

Final A5 dec 
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik 7.95    pb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 8.31    pb   
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg 8.34       
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö 8.42    pb   
Ida Kristiansson06SWEIF Göta Karlstad 8.46       
Elina Brantvall06SWEMalmö AI 8.50    sb   
Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad 8.51       
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg 8.59       

Final B5 dec 
Elin Lövenklev06SWEVarbergs GIF 8.52       
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 8.60       
Ebba Holgersson06SWEIFK Lund 8.61       
Linnéa Odéhn06SWEMalmö AI 8.61       
Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK 8.66       
Elin Thor06SWEIFK Helsingborg 8.67       
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 8.77       
Elsa Heyden06SWEUllevi FKej start       


F16 400m
Finalheat 14 dec 
Nelly Elned06SWEHälle IF58.151    JK-rek pb   
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg61.602       
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö63.213       
Linnéa Odéhn06SWEMalmö AI68.838       

Finalheat 24 dec 
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö63.664       
Sara Barndik06SWELidköpings IS63.735       
Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK65.606       
Agnes Sörestad06SWEMotala AIF65.687       


F16 1500m
Final4 dec 
Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK 4:48.14    pb   
Elsa Tagesson06SWEIK Ymer 4:57.69       
Lovisa Emanuelsson06SWEIFK Göteborg 5:18.36       
Cornelia Ullsten06SWEMölndals AIK 5:24.86       
Beata Wrigstad06SWEIFK Lund 5:33.27       
Marika Östfahl06SWEIFK Växjö 5:41.94       
Tilda Olsson Kåår06SWEVarbergs GIF 6:01.24       


F16 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 14 dec 
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg 9.49q       
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 9.61q    pb   
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 9.67q       
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik10.04q    pb   
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö10.15q       
Emelia Bengtsson06SWEIF Kville10.62        
Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK11.34        
Asta Hägglund06SWEIFK Lund12.37        

Försök heat 24 dec 
Klara T. Bjerregaard06DENRanders Atletik 9.12q    pb   
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 9.81q       
Alva Jeppsson06SWEIFK Lund10.44q       
Ida Kristiansson06SWEIF Göta Karlstad10.59        
Stella Önander06SWEKFUM Örebro10.60        
Sabrina El Khattabi06SWEIFK Helsingborg12.74        
Frida Andersson06SWEIFK Helsingborgbröt        

Final4 dec 
Klara T. Bjerregaard06DENRanders Atletik 9.05    pb   
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg 9.44    sb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 9.51    pb   
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 9.61    sb   
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 9.63    sb   
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö 9.82    sb   
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik10.06       
Alva Jeppsson06SWEIFK Lund10.57       


F16 Höjd
4 dec 
Tilde Persson06SWEIFK Växjö167    pb   
Smilla Arkdal Ranebro06SWEIF Rigor167    pb   
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg164    pb   
Annie Sjösten06SWESävedalens AIK151    pb   
Ella Hallin06SWESävedalens AIK151    pb   
Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-77151       
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik151       
Asta Hägglund06SWEIFK Lund151    pb   
Alva Jeppsson06SWEIFK Lund141    pb   
10 Elina Brantvall06SWEMalmö AI141    pb   
11 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK135    pb   
12 Stella Önander06SWEKFUM Örebro128       

128135141146151156160164167169
E.Brantvalloxoxxoxxx
A.Jeppssonooxoxxx
S.Önanderoxxx
L.Nilsson-----oooxxx
A.Hägglundooooxoxxx
T.Persson--ooooxooxoxxx
M.Nicholsonoooxooxxx
E.Gianneschiooxxx
A.Sjösten-ooooxxx
S.Arkdal Ranebro----ooxooxxoxxx
K.Bitsch--oxooxxx
E.Hallinoooooxxx


F16 Stav
5 dec 
Klara T. Bjerregaard06DENRanders Atletik330       
Ella Holmberg06SWELerum Friidrott270    pb   
Isabella Scherwin06DENRanders Atletik260       
Elenor Hesselgren06SWEIF Kville210    pb   

180190200210220240250260270280290310330350
E.Holmberg-----ooxooxxx
K.Bjerregaard----------ooxoxxx
I.Scherwin-----oooxxx
E.Hesselgrenoooxxoxxx


F16 Längd
5 dec 
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg5,54       
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg5,30    pb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik5,08       
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik4,93       
Sara Barndik06SWELidköpings IS4,82    pb   
Frida Andersson06SWEIFK Helsingborg4,80    pb   
Victory Ezennaya06SWEIFK Göteborg4,74       
Stella Önander06SWEKFUM Örebro4,72    pb   
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg4,58       
10 Ebba Holgersson06SWEIFK Lund4,57    pb   
11 Smilla Arkdal Ranebro06SWEIF Rigor4,49       
12 Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad4,49    sb   
13 Sabina Kern06SWEBrattås CK4,48       
14 Elina Brantvall06SWEMalmö AI4,36       
15 Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-774,35       
16 Annie Sjösten06SWESävedalens AIK4,32       
17 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK4,31       
18 Tilde Persson06SWEIFK Växjö4,31       
19 Asta Hägglund06SWEIFK Lund4,28    pb   
20 Agnes Sörestad06SWEMotala AIF4,28       
21 Cecilie Engel Westphall06DENSilkeborg AK-774,23       
22 Elsa Heyden06SWEUllevi FK4,23       
23 Elin Thor06SWEIFK Helsingborg4,07       
24 Linnea Johansson06SWEVarbergs GIF4,00       
25 Rebecca Ekman06SWEIFK Trelleborg3,94       
26 Alva Jeppsson06SWEIFK Lund3,89       
27 Inessa Hansen06SWEIFK Lund3,80       
28 Stina Lindblad06SWELaholm IF3,77    pb   
29 Hanna Schälin06SWEKongahälla AIK3,65    pb   
30 Sabrina El Khattabi06SWEIFK Helsingborg3,64    pb   
31 Alma Cullberg06SWEIF Kville3,53    pb   
32 Naya Garcia06DENSilkeborg AK-773,52       

1 2 3 4 5 6 
E.Heyden4,23XX
M.Nicholson2,994,114,35
L.Nilsson4,734,715,30X5,04X
A.Sörestad4,284,003,85
F.Andersson4,634,524,804,67X4,68
V.Ezennaya4,714,614,344,724,614,74
A.Hägglund3,734,284,07
F.Vestergaard4,864,93X4,73XX
A.Cullberg3,483,413,53
A.Jeppsson3,713,833,89
A.Thorkéll5,312,625,025,045,545,35
N.Garcia3,403,523,21
E.Holgersson4,574,554,38
E.Brantvall3,944,364,28
S.Barndik4,754,823,21X2,672,59
S.ÖnanderX4,654,574,67X4,72
H.Schälin3,653,45-
A.Sjösten4,184,324,07
R.EkmanX3,942,48
I.Hansen3,80X2,60
S.Nielsen4,71X4,784,775,08X
S.Arkdal Ranebro4,494,434,42
A.Thunberg4,58XX
M.Knutsson4,494,334,27
E.Gianneschi4,234,314,27
S.Kern4,414,484,48
T.Persson4,044,313,92
L.Johansson4,00X3,85
E.Thor4,024,073,87
C.Westphall4,154,234,10
S.El Khattabi3,453,64X
S.Lindblad3,593,683,77


F16 Tresteg
4 dec 
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg11,35       
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik10,76       
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö10,55    pb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik10,17       
Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK9,63    pb   
Asta Hägglund06SWEIFK Lund9,53       
Sara Andersson06SWEIFK Helsingborg9,33    pb   
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö9,02       

1 2 3 4 5 6 
A.Thorkéll11,0711,2411,359,8611,0811,05
F.Vestergaard10,6510,76X10,43--
S.Nielsen10,04XX10,17X-
E.Gianneschi9,389,639,48---
S.Andersson9,019,109,33X9,249,27
L.Algotsson10,31X10,53-10,3310,55
T.Roth9,028,858,80--8,54
A.Hägglund9,539,449,209,15--


F16 Kula3.0 kg
5 dec 
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg12,70       
Anna Askencrantz06SWEIFK Växjö12,00    pb   
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik11,70       
Molly Klingener06SWELerum Friidrott10,42       
Tilia Olsson06SWEBokenäs IF9,42    pb   
Sara Andersson06SWEIFK Helsingborg9,39       
Ria Nylanders06DENRanders Atletik9,14    pb   
Moa Knutsson06SWEIFK Halmstad8,17       
Stella Önander06SWEKFUM Örebro8,16       
10 Moa Persson06SWEKongahälla AIK8,06       
11 Asta Hägglund06SWEIFK Lund7,86    pb   
12 Signe Nielsen06DENAalborg Atletik7,85       
13 Alva Jeppsson06SWEIFK Lund7,76       
14 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF6,83    pb   
15 Adriana Thorhauge06DENSilkeborg AK-773,28       

1 2 3 4 5 6 
I.Johansson6,836,465,81
A.Hägglund6,967,487,86
K.Bitsch11,6211,4811,5911,7010,69X
A.Thorhauge3,283,13X
R.Nylanders8,839,14X7,988,00X
A.Jeppsson7,097,767,62
M.Klingener10,2610,42XX10,21X
A.Thorkéll11,24X11,6012,1512,70-
M.Knutsson7,428,17----
S.Nielsen7,147,517,85
A.Askencrantz11,3310,8711,41X12,00X
M.Persson6,668,06X
S.Önander7,688,167,83
T.Olsson9,238,169,129,009,428,86
S.Andersson8,688,949,258,04X9,39


F15 60m
Försök heat 15 dec 
Amanda Tran07SWEIK Ymer 8.18q       
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 8.25q    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF 8.58q       
Bella Wennbom07SWEUllevi FK 8.76     pb   
Natalie Persson07SWEMariestads AIF 8.77     pb   
Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS11.14     pb   
Laura Randeris07DENSilkeborg AK-7711.33        

Försök heat 25 dec 
Moa Wirstedt07SWEMalmö AI 8.36q    pb   
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg 8.44q       
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 8.55q    pb   
Ida Nielsen07DENAalborg Atletik 8.74     pb   
Hilda Rydén07SWESävedalens AIK 8.81     pb   
Anna Daniels07SWEIFK Växjö 8.98     pb   
Isabella Bengtsson07SWEIFK Lund 9.18        
Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK 9.20     pb   

Försök heat 35 dec 
Hanna Amundin07SWEUllevi FK 8.05q    pb   
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 8.57q    pb   
Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK 8.83     pb   
Tova Karlsson07SWEHönö IS 8.84        
Livia Nilsson07SWEIFK Växjö 9.15        
Veronica Lopez07SWEÖrgryte IS 9.15     pb   
Alva Dickner07SWEIFK Växjö 9.16     pb   
Klara Rickardsson07SWELidköpings IS 9.51        

Försök heat 45 dec 
Saga Falck07SWEMalmö AI 8.21q    pb   
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI 8.46q    pb   
Isabella Cochran07DENSilkeborg AK-77 8.91        
Evelina Larsson07SWETurebergs FK 8.91        
Nadja Ahnoff07SWEÖrgryte IS 8.93     pb   
Olga Drapella07SWETrollhättan FIK 9.00     pb   
Wilma Stenborg07SWELidköpings IS 9.32        
Emilia Edvinsson07SWEIFK Helsingborg 9.39        

Försök heat 55 dec 
Beate Pott07SWETurebergs FK 8.36q       
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-77 8.52q       
Ida Bonow07SWETurebergs FK 8.59     pb   
Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö 8.75        
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK 8.83     pb   
Elsa Lundquist07SWEMalmö AI 9.28     pb   
Tilda Räftegård07SWEMalmö AI 9.29     pb   
Cathia L. Jensen07DENRanders Atletikej start        

Försök heat 65 dec 
Bella Gisel07SWEMalmö AI 8.51q    pb   
Maja Ingvarsson07SWEMalmö AI 8.67        
Ida Henricsson07SWELjungby FIK 8.89     pb   
Nicolina Sinclair07SWEStenungsunds FI 8.91     pb   
Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF 9.08     pb   
Lovisa Nisslert07SWEÖrgryte IS 9.35        
Agnes Sten07SWEIFK Växjö10.38        
Klara Uveborn07SWEIFK Göteborgej start        

Försök heat 75 dec 
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö 8.47q    pb   
Mary Harwood07SWEUllevi FK 8.50q       
Elsa Claesson07SWEMölndals AIK 8.60     pb   
Alva Sandgren07SWEIFK Växjö 8.82        
Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 04 9.23     pb   
Tuva Sköld07SWEHabo Friidrott 04 9.30     pb   
Olivia Johansson07SWEUllevi FK 9.40        
Thea Randström07SWELinköpings GIF 9.40        

Försök heat 85 dec 
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 8.35q       
Maja My Vejlgård07DENSilkeborg AK-77 8.68     pb   
Bella Skogsberg07SWELinköpings GIF 8.77        
Maja Malmström07SWEIF Rigor 8.85        
Julie Bjerre Jensen07DENSilkeborg AK-77 9.25        
Linn Blomé07SWEIFK Lund 9.26     pb   
Nadia Lindborg07SWEIFK Helsingborg 9.27     pb   

Final A5 dec 
Hanna Amundin07SWEUllevi FK 8.03    pb   
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 8.16    pb   
Saga Falck07SWEMalmö AI 8.25       
Amanda Tran07SWEIK Ymer 8.27       
Moa Wirstedt07SWEMalmö AI 8.36    pb   
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg 8.40       
Beate Pott07SWETurebergs FK 8.46       
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 8.48       

Final B5 dec 
Natalie Rantzer07SWEHögby IF 8.41    pb   
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI 8.42    pb   
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö 8.44    pb   
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-77 8.51    sb   
Mary Harwood07SWEUllevi FK 8.54       
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 8.57       
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 8.62       
Bella Gisel07SWEMalmö AI 8.63       


F15 200m
Finalheat 14 dec 
Amanda Tran07SWEIK Ymer26.651    pb   
Moa Wirstedt07SWEMalmö AI26.762    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF27.513    pb   
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK27.786    pb   

Finalheat 24 dec 
Beate Pott07SWETurebergs FK27.564    pb   
Elsa Claesson07SWEMölndals AIK27.595    pb   
Maja Malmström07SWEIF Rigor28.3912       
Bella Skogsberg07SWELinköpings GIF28.8820    pb   

Finalheat 34 dec 
Emmie Wedin07SWETurebergs FK28.3010    pb   
Tova Karlsson07SWEHönö IS28.3011    pb   
Natalie Persson07SWEMariestads AIF29.0422       
Alva Sandgren07SWEIFK Växjö29.3223       

Finalheat 44 dec 
Ellen Birgander07SWEMalmö AI28.199    pb   
Vera Nordwall07SWEIFK Göteborg28.7517    pb   
Hilda Rydén07SWESävedalens AIK28.7718    pb   
Marie B. Olesen07DENAalborg Atletik29.6429    pb   

Finalheat 54 dec 
Linnea Johansson07SWEBohus IF28.6314    pb   
Elsa Dehre07SWESävedalens AIK28.8821    pb   
Alice Hjort07SWEIFK Göteborg29.9631       
Lina Sandström07SWEIFK Göteborg32.4246       

Finalheat 64 dec 
Saga Falck07SWEMalmö AI27.797    pb   
Märta Rhodin07SWELerum Friidrott28.7216    pb   
Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK29.5728    pb   
Svea Götestam07SWEGöteborgs KIK30.0032    pb   

Finalheat 74 dec 
Agnes Knauer07SWEHälle IF28.7015    pb   
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 0428.7819    pb   
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö29.3424    pb   
Evelina Larsson07SWETurebergs FK31.0239       

Finalheat 84 dec 
Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF30.8537    pb   
Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK30.9638    pb   
Thea Randström07SWELinköpings GIF31.1141    pb   
Ida Bonow07SWETurebergs FKej start-       

Finalheat 94 dec 
Anna Daniels07SWEIFK Växjö30.6234    pb   
Nadia Lindborg07SWEIFK Helsingborg30.6735    pb   
Alva Dickner07SWEIFK Växjö30.7736    pb   
Nanna Høgstrup07DENRanders Atletik31.1040    pb   

Finalheat 104 dec 
Isabella Cochran07DENSilkeborg AK-7729.8130       
Tilda Räftegård07SWEMalmö AI32.0445    pb   
Wilma Stenborg07SWELidköpings IS33.8448    pb   
Agnes Sten07SWEIFK Växjö34.5749       

Finalheat 114 dec 
Maja My Vejlgård07DENSilkeborg AK-7729.4626       
Olga Drapella07SWETrollhättan FIK29.5227       
Elvira Skouras07SWEMalmö AI31.1542    pb   
Julie Bjerre Jensen07DENSilkeborg AK-7731.6044       

Finalheat 124 dec 
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-7728.188       
Felicia Månesjö07SWEMölndals AIK28.5313       
Livia Nilsson07SWEIFK Växjö31.1843       

Finalheat 134 dec 
Alice Berggren07SWESävedalens AIK29.4225       
Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö30.3533       
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK32.7147    pb   
Laura Randeris07DENSilkeborg AK-7738.4650       


F15 1000m
Finalheat 15 dec 
Ella Pettersson07SWESävedalens AIK 3:08.101    pb   
Agnes Knauer07SWEHälle IF 3:08.443    pb   
Lina Sandström07SWEIFK Göteborg 3:09.564    pb   
Elsa Svantesson07SWEMölndals AIK 3:13.455    pb   
Marie B. Olesen07DENAalborg Atletik 3:14.346       
Natalie Persson07SWEMariestads AIF 3:15.777    sb   
Elsa Dehre07SWESävedalens AIK 3:26.749       
Stina Orsander07SWEFalkenbergs IK 3:30.8210       
Siri Provci07SWEIFK Göteborg 3:40.0311       
10 Simone Frost07DENRanders Atletik 3:51.0015       

Finalheat 25 dec 
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 04 3:08.162       
Felicia Månesjö07SWEMölndals AIK 3:22.948       
Rebecka Björklund07SWEIF Kville 3:41.6912       
Tuva Sköld07SWEHabo Friidrott 04 3:47.8913       
Isabella Cochran07DENSilkeborg AK-77 3:48.5014       
Isabella Bengtsson07SWEIFK Lund 3:53.1216       
Anna Daniels07SWEIFK Växjö 3:53.2517       
Klara Rickardsson07SWELidköpings IS 3:55.3918       
Agnes Sten07SWEIFK Växjö 4:00.7619       
10 Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK 4:05.4620       


F15 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 14 dec 
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 9.75q    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF10.16        
Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö10.23        
Olga Drapella07SWETrollhättan FIK10.64        
Lily Stigberg07SWELerum Friidrott11.89        
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK11.98        

Försök heat 24 dec 
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 9.26q       
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 9.57q       
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI 9.79q       
Linnea Johansson07SWEBohus IF 9.93     pb   
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 0410.23        
Vera Nordwall07SWEIFK Göteborg12.40        

Försök heat 34 dec 
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 9.32q       
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 9.71q    pb   
Isolde Boo07SWEIFK Helsingborg10.21        
Ida Nielsen07DENAalborg Atletik10.34        
Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg10.53        
Ida Bonow07SWETurebergs FK11.06        
Alma Sandö07SWEVarbergs GIF12.29        

Försök heat 44 dec 
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg 9.24q       
Bella Gisel07SWEMalmö AI 9.92q    pb   
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK10.29     pb   
Livia Nilsson07SWEIFK Växjö10.61        
Nanna Helmborg07DENSilkeborg AK-7710.62        
Beate Pott07SWETurebergs FK10.75        
Elsa Claesson07SWEMölndals AIK10.76        

Final4 dec 
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg 9.08    sb   
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 9.19    pb   
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 9.22    sb   
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 9.42    sb   
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 9.64    pb   
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 9.72    pb   
Bella Gisel07SWEMalmö AI 9.97       
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI10.33       


F15 Höjd
4 dec 
Maja Malmström07SWEIF Rigor164    pb   
Maja My Vejlgård07DENSilkeborg AK-77162       
Elin Giebat07SWEIK Orient160    pb   
Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF160    pb   
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK158    pb   
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK158    pb   
Ebba Mohlin07SWEMalmö AI158    pb   
Selma Springfors07SWEMölndals AIK155    pb   
Alice Jangemyr07SWEMölndals AIK151    pb   
10 Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK146    pb   
11 Natalie Rantzer07SWEHögby IF146    pb   
12 Astrid Milding07SWETrollhättan FIK146    pb   
13 Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK141    pb   
13 Tova Lundin07SWEIFK Helsingborg141    pb   
13 Wilma Zetterström07SWEIK Orient141    pb   
13 Ida Bonow07SWETurebergs FK141    pb   
17 Lina Sandström07SWEIFK Göteborg141       
17 Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK141    pb   
19 Thea Arkdal Ranebro07SWEIF Rigor136       
20 Alma Sandö07SWEVarbergs GIF136       
21 Olga Drapella07SWETrollhättan FIK130       
21 Tina Alvånger07SWEIFK Växjö130    pb   
21 Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 04130       
24 Melanija Simic07SWEGöteborgs KIK130       
25 Nanna Høgstrup07DENRanders Atletik123       
Simone Frost07DENRanders AtletikX       

123130136141146151155158160162164166
S.Springfors-oooooxxoxxx
O.Andersson-oxxx
F.Bäckström---ooooxxoxxx
T.Lundin-oooxxx
N.Høgstrupoxxx
N.Rantzer-ooxooxxx
M.Malmström--oooooooxooxxx
M.Simicxxoxxoxxx
L.Sandström-ooxoxxx
S.Frostxxx
I.Bonowooooxxx
T.Norrbrand-ooooxxx
T.Jacobsson---oooooxoxxx
E.Giebat---ooooooxxx
A.Boström Holmber-ooxoxxx
E.Thompson-oooxxx
E.Mohlin--ooooxoxxoxxx
O.Drapellaooxxx
A.Sandöooxoxxx
A.Jangemyr-ooooxoxxx
A.Mildingooooxxoxxx
W.Zetterströmooooxxx
T.Alvångerooxx-
I.Levin-ooooxxoxooxxx
T.Arkdal Ranebrooxooxxx
M.Vejlgård-oooooooxooxxx


F15 Stav
5 dec 
Alice Bredström07SWEBrattås CK310    pb   
Cathia L. Jensen07DENRanders Atletik300       
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK260    pb   
Wilma Blom07SWEIKHP Huskvarna240       
Meja Wallering07SWEIFK Lund230       
Tova Lundin07SWEIFK Helsingborg190       
Nanna Helmborg07DENSilkeborg AK-77X       
Klara Uveborn07SWEIFK GöteborgX       

180190200210220230240250260270280290300310320
N.Helmborgxxx
E.Bränholm-----oxooxxoxxx
K.Uveborn---xxx
T.Lundinooxxx
A.Bredström-------o-oooxxooxxx
M.Wallering--oooxxoxxx
C.Jensen--------ooxoxooxxx
W.Blom-oxooooxoxxx


F15 Längd
Grupp 15 dec 
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS5,38    pb   
Hanna Amundin07SWEUllevi FK5,21    pb   
Beate Pott07SWETurebergs FK5,08    pb   
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-774,92       
Amanda Tran07SWEIK Ymer4,82       
Julia Swerin07SWELerum Friidrott4,81       
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK4,76       
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg4,70       
Emmie Wedin07SWETurebergs FK4,63    pb   
10 Maja Ingvarsson07SWEMalmö AI4,60       
11 Tova Karlsson07SWEHönö IS4,55    pb   
12 Mary Harwood07SWEUllevi FK4,52    pb   
13 Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg4,52       
14 Alice Berggren07SWESävedalens AIK4,50    pb   
15 Natalie Rantzer07SWEHögby IF4,50       
16 Johanna Gustén07SWEUllevi FK4,45    pb   
17 Ida Nielsen07DENAalborg Atletik4,43       
18 Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö4,43       
19 Nicolina Sinclair07SWEStenungsunds FI4,38    pb   
20 Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg4,38       
21 Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF4,36    pb   
22 Bella Wennbom07SWEUllevi FK4,29       
23 Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK4,27       
24 Evelina Larsson07SWETurebergs FK4,20       
25 Ida Henricsson07SWELjungby FIK4,19       
26 Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 044,17       
27 Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg4,14       
28 Elsa Lundquist07SWEMalmö AI4,12       
29 Svea Götestam07SWEGöteborgs KIK4,11       
30 Alva Sandgren07SWEIFK Växjö4,07       
31 Alice Hjort07SWEIFK Göteborg4,05       
32 Freja Bäckström07SWESävedalens AIK4,03       
33 Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK4,03    pb   
34 Thea Randström07SWELinköpings GIF3,72       

1 2 3 4 5 6 
L.Erkfeldt4,284,184,38
K.Maerkedal4,91X4,724,76X4,92
N.RantzerX4,50X
M.Harwood4,524,374,43
N.Sinclair4,384,33X
S.Fermskog3,964,244,43
A.Sandgren4,073,863,37
E.Larsson4,144,203,99
M.Lilja4,624,70----
T.Norrbrand4,064,244,27
S.Götestam4,084,024,11
B.Pott5,084,964,965,024,934,87
M.IngvarssonX4,584,60
E.Wedin4,484,604,63
H.Amundin4,784,615,093,59X5,21
B.WennbomX3,384,29
E.Thompson4,033,893,86
V.Thiringer Coste4,094,084,14
I.Henricsson3,814,014,19
A.TranX4,80XX4,824,82
T.Karlsson4,454,55X
E.Lundquist4,124,024,02
I.Levin4,764,704,764,554,684,52
T.Jacobsson4,344,324,36
C.Wanhainen4,354,404,52
J.GusténX4,264,45
O.Andersson4,173,81X
F.Bäckström3,773,974,03
E.Blomdahl5,275,135,175,095,235,38
A.HjortXX4,05
A.Berggren4,504,384,38
T.Randström3,72X3,57
J.Swerin4,764,734,514,81XX
I.Nielsen4,324,434,43

Grupp 25 dec 
Elin Giebat07SWEIK Orient4,68       
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 044,28       
Elvira Skouras07SWEMalmö AI4,25       
Wilma Zetterström07SWEIK Orient4,22       
Anna Daniels07SWEIFK Växjö4,21       
Ida Bonow07SWETurebergs FK4,20       
Thea Arkdal Ranebro07SWEIF Rigor4,19       
Meja Wallering07SWEIFK Lund4,18    pb   
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö4,17       
10 Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK4,14    sb   
11 Nadja Ahnoff07SWEÖrgryte IS4,10       
12 Livia Nilsson07SWEIFK Växjö4,05       
13 Julie Bjerre Jensen07DENSilkeborg AK-774,01       
14 Lily Stigberg07SWELerum Friidrott3,91       
15 Klara Rickardsson07SWELidköpings IS3,85    pb   
16 Thea Vad Mortensen07DENSilkeborg AK-773,75       
17 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK3,71       
18 Olivia Johansson07SWEUllevi FK3,70       
19 Ellen Paulsson07SWEIK Orient3,69       
20 Linn Blomé07SWEIFK Lund3,68    pb   
21 Alva Dickner07SWEIFK Växjö3,64       
22 Veronica Lopez07SWEÖrgryte IS3,63       
23 Lovisa Ludwigsson07SWEGöteborgs KIK3,53       
24 Alva Hedin07SWEIFK Växjö3,48       
25 Wilma Stenborg07SWELidköpings IS3,45       
26 Emilia Edvinsson07SWEIFK Helsingborg3,44       
27 Laura Randeris07DENSilkeborg AK-772,59       
28 Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS2,27       
Wilma Blom07SWEIKHP HuskvarnaX       

1 2 3 4 5 6 
E.Paulsson3,693,543,52
L.KarlssonX3,713,69
A.Dickner3,643,463,28
A.Boström Holmber4,003,994,14
T.Arkdal Ranebro3,823,924,19
E.Skouras4,253,873,48
L.Nilsson3,884,053,94
E.Giebat4,194,684,48
V.Lopez3,413,633,50
I.Westh3,684,174,28
L.Randeris1,771,942,59
O.Johansson3,703,493,42
E.Rickardsson2,222,272,05
L.Stigberg3,88X3,91
E.EdvinssonX3,443,30
A.Daniels3,954,094,21
L.BloméX3,473,68
N.Ahnoff4,024,104,10
I.Bonow4,014,014,20
W.Zetterström3,794,154,22
M.Wallering4,144,18-
A.Hedin2,883,483,18
K.Rickardsson3,85X3,74
J.Jensen4,013,92X
T.Mortensen3,633,353,75
L.Ludwigsson3,293,533,35
T.Rönnmark3,614,014,17
W.Stenborg3,193,233,45
W.BlomX--


F15 Tresteg
4 dec 
Emmie Wedin07SWETurebergs FK11,41    pb   
Amanda Tran07SWEIK Ymer11,04       
Bella Gisel07SWEMalmö AI10,88    pb   
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS10,80    pb   
Thea Arkdal Ranebro07SWEIF Rigor10,37       
Tova Karlsson07SWEHönö IS10,35       
Linnea Johansson07SWEBohus IF10,34       
Ida Nielsen07DENAalborg Atletik10,16       
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 049,91       
10 Alice Berggren07SWESävedalens AIK9,87    pb   
11 Johanna Gustén07SWEUllevi FK9,53    pb   
12 Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK9,52       
13 Ida Bonow07SWETurebergs FK9,41    pb   
14 Elsa Dehre07SWESävedalens AIK9,37       
15 Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö9,36       
16 Livia Nilsson07SWEIFK Växjö9,34       
17 Lina Sandström07SWEIFK Göteborg9,33       
18 Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK9,23       
19 Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 049,16       
20 Alva Sandgren07SWEIFK Växjö9,13       
21 Wilma Stenborg07SWELidköpings IS8,88       
22 Svea Götestam07SWEGöteborgs KIK8,87       
23 Evelina Larsson07SWETurebergs FK8,77       
24 Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK8,61       

1 2 3 4 5 6 
E.Bränholm9,238,929,10
E.Dehre9,109,379,22
T.Rönnmark9,369,299,27
A.Sandgren9,069,139,06
J.Gustén9,469,299,53
B.Gisel9,799,8510,88XX10,68
S.Götestam8,777,648,87
L.Johansson10,34X10,009,749,93X
W.Stenborg8,358,388,88
E.LarssonX8,77X
I.WesthX9,919,74
E.Blomdahl10,5210,6210,7710,6610,80X
A.Berggren9,439,749,87
E.Thompson8,538,188,61
T.Arkdal RanebroX10,07X10,3710,0710,33
A.Tran10,6611,0410,8110,63X10,71
T.Karlsson9,969,7810,0410,0210,1210,35
L.Nilsson9,348,719,08
I.Nielsen9,93X9,3810,169,649,61
T.NorrbrandX9,52X
L.Sandström9,339,119,14
E.Wedin10,6610,8210,79XX11,41
I.Bonow9,239,419,03
O.Andersson9,088,949,16


F15 Kula3.0 kg
5 dec 
Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK10,61    pb   
Bella Skogsberg07SWELinköpings GIF10,53    pb   
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg10,53       
Bella Gisel07SWEMalmö AI10,29    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF10,08    pb   
Elsa Lundquist07SWEMalmö AI10,06    pb   
Elin Giebat07SWEIK Orient9,89       
Alva Hedin07SWEIFK Växjö9,83       
Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK9,21    pb   
10 Meja Wallering07SWEIFK Lund9,12       
11 Tina Alvånger07SWEIFK Växjö8,71       
12 Hilda Rydén07SWESävedalens AIK8,54    pb   
13 Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF8,40    pb   
14 Ingrid Levin07SWESävedalens AIK8,36    pb   
15 Ebba Mohlin07SWEMalmö AI8,09       
16 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK8,07    pb   
17 Lovisa Nisslert07SWEÖrgryte IS8,02    pb   
18 Siri Borg07SWEIFK Göteborg7,90    pb   
19 Evelina Appel07SWELinköpings GIF7,65       
20 Thea Randström07SWELinköpings GIF7,55       
21 Evelina Larsson07SWETurebergs FK7,48       
22 Ida Bonow07SWETurebergs FK7,30       
23 Emilia Edvinsson07SWEIFK Helsingborg7,28       
24 Tova Karlsson07SWEHönö IS7,20       
25 Ella Flodman07SWEIK Orient7,08       
26 Nanna Helmborg07DENSilkeborg AK-776,72       
27 Laura Randeris07DENSilkeborg AK-774,76       
28 Ebba Rickardsson07SWELidköpings IS3,70       

1 2 3 4 5 6 
E.Appel7,567,657,46
E.Thompson8,188,619,21
T.Randström7,557,317,25
N.Helmborg6,716,726,51
E.Rickardsson3,673,703,29
N.Rantzer8,169,2910,089,479,499,97
E.Mohlin7,587,968,09
L.RanderisX4,674,76
M.Lilja10,539,1110,229,228,88X
E.Lundquist9,469,108,8710,069,919,72
M.Wallering9,12X9,09
B.Skogsberg10,4210,0610,1610,5310,4410,22
A.Hedin8,909,139,83XX9,53
A.Boström Holmber9,77X9,4110,28X10,61
I.Bonow7,306,937,20
T.Karlsson6,297,187,20
T.JacobssonXX8,40
E.Edvinsson7,086,827,28
B.Gisel9,6610,2910,029,779,309,38
E.Giebat9,899,229,369,409,299,66
H.Rydén8,548,147,44
L.Nisslert7,948,027,14
I.Levin6,638,367,27
E.Flodman7,086,356,08
E.Larsson7,487,307,00
S.Borg7,907,807,14
L.Karlsson7,257,658,07
T.Alvånger7,828,478,71


F15 4 x 200m
Finalheat 14 dec 
Malmö AI 1 F15Saga Falck -07
Maja Ingvarsson -07
Bella Gisel -07
Moa Wirstedt -07

1:50.781   
Turebergs FK 1 F15Emmie Wedin -07
Tilde Norrbrand -07
Ida Bonow -07
Beate Pott -07

1:52.452   
Sävedalens AIK 1 F15Alice Holmberg-Boström -07
Ingrid Levin -07
Hilda Rydén -07
Alice Berggren -07

1:53.113   
IFK Växjö 1 F15Ebba Gustavsson -09
Alma Stenberg -09
Vera Undin -08
Freya Skoog -09

2:01.108   

Finalheat 24 dec 
IFK Göteborg 4 F15Blessing Ezennaya -08
Vera Thiringer Coster -07
Vera Nordvall -07
Ebba Holmén -08

1:54.124   
Stenungsunds FI 1 F15Nicolina Sinclair -07
Julia Alexandersson -08
Inez Brocker -08
Ellen Perman -07

1:55.005   
Helsingborg, IFK 1 F15Natia Lindborg -07
Freja Lundin -08
Tova Lundin -07
Ellen Birgander -07

2:01.359   
Aalborg Atletik 1 F15Agata E.J. -08
Therese Karmisholt -08
Julie Mörk -08
Laura Juul -08

2:04.7110   

Finalheat 34 dec 
IFK Växjö 2 F15Alva Sandgren -07
Smilla Fermskog -07
Anna Daniels -07
Thea Rönnmark -07

1:56.906   
Malmö AI 2 F15Elvira Scoutras -07
Saga Siurholm -07
Tilda Räftegård -07
Ebba Mohlin -07

2:01.027   
IFK Göteborg 1 F15Isabella Siering -09
Alice Lindblad -09
Frida Karlsson -09
Nike Emanuelsson -09

2:08.7311   

Finalheat 44 dec 
Ullevi FK 1 F15Mary Harwood -07
Bella Wennblom -07
Johanna Gustén -07
Elsa Heyden -06

1:53.17-    UT
Lerum Friidrott 1 F13Ariel Sundberg -09
Ida Lindstrand -09
Isabella Haegermark -09
Ida Ryttberg -09

2:12.5012   
IFK Göteborg 3 F15Paulina Pappi -09
Linnea Holmén -09
Felicia Thorén -09
Ellen Bäckman -09

2:12.8719   


F14 60m
Försök heat 15 dec 
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 04 8.59q       
Ida Ekengren08SWEMölndals AIK 8.61q    pb   
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad 8.70q    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS 9.03     pb   
Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor 9.22        
Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg 9.32     pb   
Siri Elingfors08SWEIFK Växjö 9.50     pb   

Försök heat 25 dec 
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik 8.41q       
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg 8.46q    pb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS 8.62q    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö 8.66q       
Helmi Rydell08SWEHönö IS 8.79q       
Julia Alexandersson08SWEStenungsunds FI 8.80q    pb   
Stina Essberg08SWEHabo Friidrott 04 9.37        
Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK 9.44     pb   

Försök heat 35 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 8.27q       
Elvira Halldén Thulander08SWEIFK Göteborg 9.19     pb   
Alma Bernlo08SWETrollhättan FIK 9.32     pb   
Julie Mørk Christensen08DENAalborg Atletik 9.53        
Matilda Johansson08SWEHabo Friidrott 04 9.61     pb   
Alma Winroth08SWEIFK Växjö 9.89        
Sara Engelbredt08DENSilkeborg AK-7710.33        

Försök heat 45 dec 
Elvira Sohlberg08SWEFIK Färjestaden 8.19q    pb   
Ellen Andersson08SWEBåstads GoIF 8.45q    pb   
Matilda Litzell08SWEMölndals AIK 9.05     pb   
Moa Hultkvist08SWEIFK Växjö 9.05        
Olivia Lundberg08SWEMölndals AIK 9.39        
Livia Hedberg08SWEGöteborgs KIK 9.48     pb   
Tuva Isaksson08SWEIF Kville 9.56        
Mathilde Klostergaard08DENSilkeborg AK-77 9.73        

Försök heat 55 dec 
Elin Lynge08DENAalborg Atletik 8.17q       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 04 8.70q       
Clara Momme Jørgensen08DENRanders Atletik 8.71q       
Ida Carlsson08SWELidköpings IS 9.35        
Lina Ulmstedt08SWEIFK Göteborg 9.44        
Moa Svensson08SWEMölndals AIK 9.52        
Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik 9.70        
Inez Brocker08SWEStenungsunds FIDQ         tjuvstart

Försök heat 65 dec 
Evelin Varga08SWEIFK Helsingborg 8.31q    pb   
Maja Barndik08SWELidköpings IS 9.20     pb   
Linn Coster08SWEÖrgryte IS 9.25        
Freja Lundin08SWEIFK Helsingborg 9.28        
Amelie Luther08SWEMölndals AIK 9.30     pb   
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad 9.37        
Lovisa Kågebäck08SWEUllevi FK 9.48        
Agata Eva Jancewicz08DENAalborg Atletik 9.50        

Final A5 dec 
Elvira Sohlberg08SWEFIK Färjestaden 8.14       
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 8.25       
Elin Lynge08DENAalborg Atletik 8.26       
Evelin Varga08SWEIFK Helsingborg 8.28       
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik 8.42       
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg 8.44       
Ellen Andersson08SWEBåstads GoIF 8.51       
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 04 8.62       

Final B5 dec 
Ida Ekengren08SWEMölndals AIK 8.56    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö 8.64       
Clara Momme Jørgensen08DENRanders Atletik 8.72       
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad 8.73       
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS 8.75       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 04 8.80       
Helmi Rydell08SWEHönö IS 8.83       
Julia Alexandersson08SWEStenungsunds FI 8.89       


F14 200m
Finalheat F5 dec 
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor28.243       
Elin Flagg08SWEKongahälla AIK30.9317       
Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik31.6021       

Finalheat G5 dec 
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik28.9510       
Olivia Lundberg08SWEMölndals AIK31.6022       
Agata Eva Jancewicz08DENAalborg Atletik31.9125       
Freja Lundin08SWEIFK Helsingborg32.0327       

Finalheat H5 dec 
Linn Coster08SWEÖrgryte IS30.3715    pb   
Johanne Lund Poulsen08DENAalborg Atletik31.6423       
Alexandra Allvin08SWEMölndals AIK32.0126    pb   
Stella Bengtsson08SWEIF Kville33.2130       

Finalheat A5 dec 
Astrid Fakelius08SWEBrattås CK26.751    pb   
Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK27.342    pb   
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 0428.485       
Ida Ekengren08SWEMölndals AIK28.797       

Finalheat B5 dec 
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 0428.716       
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott28.919    pb   
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS29.1711    pb   
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstadej start-       

Finalheat C5 dec 
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg28.394    pb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS28.858    pb   
Denise Steene08SWEIK Orient29.4813    pb   
Ida Klingener08SWELerum Friidrott29.5314    pb   

Finalheat D5 dec 
Inez Brocker08SWEStenungsunds FI29.3112    pb   
Maja Barndik08SWELidköpings IS31.3819       
Agnes Ramhult08SWEIK Ymer31.4520       
Stina Essberg08SWEHabo Friidrott 0431.7624       

Finalheat E5 dec 
Ida Carlsson08SWELidköpings IS30.4916    pb   
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott31.0218    pb   
Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK32.2428       
Alma Winroth08SWEIFK Växjö32.6429    pb   


F14 1000m
Finalheat 14 dec 
Alice Samuelsson08SWEKongahälla AIK 3:23.381    pb   
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 04 3:24.992    pb   
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott 3:28.363    pb   
Ida Klingener08SWELerum Friidrott 3:28.594    pb   
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott 3:30.335    pb   
Alma Winroth08SWEIFK Växjö 3:32.116    sb   
Ellen Nørgaard08DENRanders Atletik 3:36.778    pb   

Finalheat 24 dec 
Ida Carlsson08SWELidköpings IS 3:33.637       
Tilda Myrehag08SWEIK Orient 3:42.639       
Helmi Rydell08SWEHönö IS 3:43.5110       
Beata Berg08SWEGöteborgs KIK 3:44.0611       
Johanne Lund Poulsen08DENAalborg Atletik 3:46.3812       
Cecilia Fredriksson08SWEGöteborgs KIK 3:48.9413       


F14 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 14 dec 
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 0410.40q       
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS10.56q    sb   
Selma Adler08SWEIK Orient10.65q       
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad11.33        
Alice Samuelsson08SWEKongahälla AIK11.40        
Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik11.80        
Elin Larsson08SWEIF Rigorej start        

Försök heat 24 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 9.61q       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 0410.44q       
Ida Carlsson08SWELidköpings IS10.73     sb   
Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor11.21        
Ellen Nørgaard08DENRanders Atletik11.72     pb   
Stina Essberg08SWEHabo Friidrott 0411.81        
Freja Lundin08SWEIFK Helsingborg11.86        

Försök heat 34 dec 
Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg10.11q       
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS10.17q       
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik10.34q       
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott11.09     pb   
Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg11.61        
Matilda Johansson08SWEHabo Friidrott 0412.06     pb   
Svea Pellmé08SWEStenungsunds FI12.07        

Final4 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 9.02    sb   
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 04 9.92       
Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg 9.99    sb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS10.03    pb   
Selma Adler08SWEIK Orient10.34    sb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS10.38    sb   
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 0410.43       
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik10.50       


F14 Höjd
4 dec 
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor157       
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS154    pb   
Elin Lundberg08SWEIF Kronan154    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö150    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS150    pb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS145    pb   
Helmi Rydell08SWEHönö IS145       
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad145    pb   
Klara Petersson08SWELerum Friidrott145       
10 Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor145    pb   
11 Beata Berg08SWEGöteborgs KIK140       
11 Elsa Skager08SWELerum Friidrott140    pb   
13 Ida Klingener08SWELerum Friidrott140    pb   
14 Ebba Olsson08SWEIstrums SK135    pb   
15 Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott135    pb   
16 Svea Pellmé08SWEStenungsunds FI135    pb   
17 Emma Sparredal08SWEMölndals AIK135       
18 Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik129       

122129135140145150154157161162
E.Wåhlberg-ooxxoxxoxxx
S.Pellméooxoxxx
I.Klingeneroooxxoxxx
L.Lassenooxxx
V.Lundqvist Ottorooooxoxxoxxx
E.Lundbergoooooxoxxoxxx
E.Skageroooxoxxx
B.Bergoooxoxxx
E.Sparredalooxxoxxx
E.Olssonoooxxx
M.Lindénooooxxoxxx
H.Börjeson-oooxoxxx
Y.Magnusson Debra-oooooxoxxx
K.Petersson-ooxoxxoxxx
V.Undin Cederberg-oooooxxx
L.Hammarbergoxooxxx
H.Rydellooooxoxxx
E.Ekgrim--oooxooxoxxx


F14 Stav
5 dec 
Elsa Skager08SWELerum Friidrott290    pb   
Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg280       
Ellen Nørgaard08DENRanders Atletik250       
Clara Momme Jørgensen08DENRanders Atletik240       
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott200    pb   

180190200210220230240250260270280290300
E.Skager-----o-oooxxoxxoxxx
E.Holmén-------ooxoxxoxxx
L.Hammarbergxooxoxxx
E.Nørgaard----xoooxxoxxx
C.Jørgensen---ooooxxx


F14 Längd
Grupp 15 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK5,24       
Astrid Fakelius08SWEBrattås CK5,19       
Evelin Varga08SWEIFK Helsingborg4,94       
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg4,76       
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor4,68    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS4,56    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö4,46       
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott4,32    pb   
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad4,30    sb   
10 Elin Lundberg08SWEIF Kronan4,16       
11 Helmi Rydell08SWEHönö IS4,16       
12 Ellen Andersson08SWEBåstads GoIF4,15    pb   
13 Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor4,12       
14 Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad4,10       
15 Agata Eva Jancewicz08DENAalborg Atletik4,01       
16 Julie Mørk Christensen08DENAalborg Atletik3,93       
17 Denise Steene08SWEIK Orient3,78       
18 Hannia Börjeson08SWELidköpings IS3,74       

1 2 3 4 5 6 
E.Wåhlberg4,124,094,09
M.Lindén4,304,003,76
E.Alvelin5,00X5,24X4,884,92
E.Andersson4,124,152,48
D.Steene3,783,783,51
E.Varga4,904,804,864,644,614,94
J.Johansson4,104,033,73
L.Algurén3,984,244,324,284,144,16
V.Lundqvist Ottor4,364,264,564,424,394,36
J.Christensen3,743,933,92
E.Lundberg4,164,023,99
A.Fakelius5,064,945,024,845,035,19
V.Undin Cederberg4,353,994,024,234,234,46
H.Rydell4,16X3,73
B.Ezennaya4,764,624,341,944,524,42
A.Jancewicz3,784,012,84
H.Börjeson3,543,503,74
E.Ekgrim4,344,074,134,574,464,68

Grupp 25 dec 
Ida Carlsson08SWELidköpings IS4,28    pb   
Ida Klingener08SWELerum Friidrott4,25    pb   
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik4,24       
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 044,23    pb   
Iris Fink08DENSilkeborg AK-774,17       
Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg4,08       
Alma Lylloff Qvortrup08DENSilkeborg AK-773,97       
Siri Elingfors08SWEIFK Växjö3,95    pb   
Lovisa Kågebäck08SWEUllevi FK3,86       
10 Moa Hultkvist08SWEIFK Växjö3,84       
11 Lina Ulmstedt08SWEIFK Göteborg3,76       
12 Maja Barndik08SWELidköpings IS3,61    pb   
13 Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik3,58       
14 Johanne Lund Poulsen08DENAalborg Atletik3,56       
15 Alma Winroth08SWEIFK Växjö3,54    pb   
16 Livia Hedberg08SWEGöteborgs KIK3,52    pb   
17 Amelie Luther08SWEMölndals AIK3,43       
18 Elin Flagg08SWEKongahälla AIK3,37       
19 Julia Johansson08SWEGöteborgs KIK3,30    pb   
20 Mathilde Klostergaard08DENSilkeborg AK-773,27       
21 Elvira Halldén Thulander08SWEIFK Göteborg3,26       
22 Ida Nyman08SWEUllevi FK3,17       
23 Cecilia Fredriksson08SWEGöteborgs KIK2,97       
24 Carla O Shae08DENSilkeborg AK-772,82       
25 Selma Kristiansson08SWEGöteborgs KIK2,16       

1 2 3 4 5 6 
C.FredrikssonX2,612,97
C.O Shae2,692,822,65
E.Halldén Thuland3,113,263,20
J.Johansson2,673,303,18
T.Karmisholt3,583,223,33
A.Winroth3,543,393,50
T.Westlund Stenbe3,934,234,01
I.Nyman3,173,093,12
L.Kågebäck3,663,863,64
M.Hultkvist3,763,843,75
A.Lylloff Qvortru3,973,713,67
L.Hedberg2,913,453,52
M.Klostergaard3,083,272,98
L.Ulmstedt3,653,763,59
M.Barndik3,453,61X
I.Fink3,914,173,98
I.Carlsson4,144,134,28
J.Poulsen3,43X3,56
S.Elingfors3,373,613,95
S.KristianssonX2,142,16
A.Luther2,633,123,43
D.Kamf Hoppe4,02X4,08
E.Flagg3,293,353,37
L.Lassen4,243,983,98
I.Klingener4,054,254,16


F14 Tresteg
4 dec 
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg10,84       
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK10,68       
Elin Lynge08DENAalborg Atletik10,35       
Elin Lundberg08SWEIF Kronan9,90       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 049,89    pb   
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad9,49    pb   
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad9,47    pb   
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 049,15       
Alice Samuelsson08SWEKongahälla AIK9,04       
10 Alma Lylloff Qvortrup08DENSilkeborg AK-778,89       
11 Hannia Börjeson08SWELidköpings IS8,78       
12 Iris Fink08DENSilkeborg AK-778,78       
13 Ida Carlsson08SWELidköpings IS8,45       
14 Emma Sparredal08SWEMölndals AIK8,35       
15 Livia Hedberg08SWEGöteborgs KIK8,10       
16 Mathilde Klostergaard08DENSilkeborg AK-777,09       
Elin Larsson08SWEIF RigorX       

1 2 3 4 5 6 
E.LundbergX9,709,499,719,479,90
E.Lynge10,1910,229,719,9410,2510,35
J.Johansson9,178,918,989,409,49X
B.Ezennaya10,3410,4410,3210,0810,8410,55
I.Carlsson8,45X8,34
A.Samuelsson8,809,049,01
L.Hedberg7,937,638,10
M.Lindén9,258,889,229,439,379,47
I.Fink8,728,528,78
N.Blomberg9,459,71X9,899,249,30
H.Börjeson8,758,388,78
A.Lylloff Qvortru8,898,648,84
E.Sparredal8,358,30X
E.LarssonXX-
M.KlostergaardX6,757,09
T.Westlund Stenbe8,988,859,158,628,779,05
E.AlvelinXX10,2410,689,77X


F14 Kula3.0 kg
5 dec 
Klara Petersson08SWELerum Friidrott11,57       
Alma Olsson08SWEBokenäs IF11,33       
Elin Larsson08SWEIF Rigor10,78       
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö10,02       
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad9,66    pb   
Stina Juneståhl08SWEIF Kville9,37       
Elin Lundberg08SWEIF Kronan9,36       
Tyra Svedenborn08SWEIF Kronan8,73       
Siri Elingfors08SWEIFK Växjö8,55    pb   
10 Tuva Isaksson08SWEIF Kville8,50    pb   
11 Elin Lynge08DENAalborg Atletik8,48       
12 Noomi Emanuelsson08SWEIFK Göteborg8,37       
13 Matilda Skoglund08SWEUllevi FK8,26       
14 Stella Bengtsson08SWEIF Kville8,17       
15 Emma Theander08SWEStenungsunds FI8,01    pb   
16 Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik7,61       
17 Julie Mørk Christensen08DENAalborg Atletik7,61       
18 Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor7,41       
19 Moa Hultkvist08SWEIFK Växjö7,28    pb   
20 Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg7,21       
21 Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS7,03       
22 Julia Johansson08SWEGöteborgs KIK7,01       
23 Tilda Myrehag08SWEIK Orient6,90       
24 Matilda Johansson08SWEHabo Friidrott 046,78    pb   
25 Alma Lylloff Qvortrup08DENSilkeborg AK-776,33       
26 Iris Fink08DENSilkeborg AK-775,90       
27 Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik5,78       
28 Carla O Shae08DENSilkeborg AK-775,49       
29 Cecilia Fredriksson08SWEGöteborgs KIK5,49       
30 Ida Nyman08SWEUllevi FK4,86       
31 Sara Engelbredt08DENSilkeborg AK-774,55       

1 2 3 4 5 6 
S.Engelbredt4,55--
T.Karmisholt5,094,765,78
M.Skoglund8,267,898,25
E.Wåhlberg6,707,057,41
L.Lassen7,337,027,61
T.Svedenborn8,268,736,978,628,378,65
I.Fink5,704,495,90
J.Christensen7,617,137,02
A.Olsson10,149,749,6110,7410,9011,33
M.Lindén7,869,228,829,079,669,02
S.Bengtsson7,567,538,17
S.Juneståhl8,539,079,378,717,369,13
T.Isaksson8,117,808,50
E.Theander8,017,457,10
E.Lundberg7,208,949,209,068,869,36
J.Johansson6,167,015,93
E.LyngeX8,487,62
T.Myrehag6,826,905,67
N.Emanuelsson8,278,378,28
I.Nyman3,584,864,69
C.O Shae5,495,425,36
M.Hultkvist7,287,037,07
D.Kamf Hoppe7,216,827,07
V.Undin Cederberg9,538,979,409,4410,029,49
E.Larsson10,2810,5510,789,9910,4610,01
S.Elingfors7,867,558,55
A.Lylloff Qvortru6,306,316,33
C.Fredriksson4,954,975,49
K.Petersson11,0310,7310,9311,1311,1511,57
V.Lundqvist Ottor6,676,917,03
M.Johansson6,576,786,25


F13 60m
Försök heat 15 dec 
Hannah Bergqvist09SWEMölndals AIK 8.38q    pb   
Tilde Hegelund09DENSilkeborg AK-77 9.06q       
Alva Eurenius09SWEIK Orient 9.17q       
Linnea Sverlander09SWEIFK Göteborg 9.35     pb   
Liv Holm09SWEIFK Göteborg 9.44     pb   
Molly Persson09SWEIFK Växjö 9.67        
Noomi Hjortbäck09SWESävedalens AIK 9.72     pb   
Ella Basta09SWESävedalens AIK 9.82        

Försök heat 25 dec 
Frida Karlsson09SWEIFK Göteborg 9.05q       
Amanda Eklöf09SWEGöteborgs KIK 9.43     pb   
Moa Nyman09SWEGöteborgs KIK 9.44        
Hanna Salberg09SWEMölndals AIK 9.59     pb   
Molly Hallberg09SWEMölndals AIK 9.71     pb   
Ester Barregård09SWEGöteborgs KIK 9.82        
Vilma Dahlin09SWEMölndals AIK 9.95        
Isabella Haegermark09SWELerum Friidrott10.60        

Försök heat 35 dec 
Saga Drottz09SWEIK Orient 8.61q       
Freya Skoog09SWEIFK Växjö 9.24q    pb   
Astrid Cronholm09SWEIF Rigor 9.38        
Esther Modig09SWELerum Friidrott 9.57     pb   
Paulina Pappi09SWEIFK Göteborg 9.69     pb   
Julia Ordéus09SWEMölndals AIK10.15     pb   
Vera Fagerström09SWEMölndals AIK10.88     pb   

Försök heat 45 dec 
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad 8.80q       
Ida Mathilde Jønson09DENAalborg Atletik 8.85q       
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF 9.27        
Ella Malmbratt09SWESävedalens AIK 9.32     pb   
Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor 9.75        
Saga Löverdal09SWEMölndals AIK10.21        
Emma Peterson09SWEUllevi FK10.38     pb   

Försök heat 55 dec 
Isabelle Blomdahl09SWELidköpings IS 8.71q    pb   
Smilla Bernhardsson09SWEIFK Växjö 9.18q       
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg 9.22q       
Emma Reuterberg09SWEIK Orient 9.34     pb   
Ella Jarenskog09SWELerum Friidrott 9.47        
Ellen Peterson09SWEIFK Göteborg 9.51     pb   
Hedvig Hänel09SWEMölndals AIK 9.80     pb   
Astrid Sasinka09SWEMölndals AIK 9.92        

Försök heat 65 dec 
Amanda Rinman09SWEIFK Göteborg 8.56q    pb   
Lisa Högberg09SWE