RESULTAT mellan 20 nov och 21 nov
Göteborgs Adventsspel 2021-11-20
Göteborg, Friidrottens Hus
2021-11-21
Uppdaterad: 2021-11-22 16:53


 
M 60m
Försök heat 120 nov 
Linus Pihl03Lerum Friidrott 7.24q   
David Levegård05IF Rigor 7.50q   
Linus Wahl05Lerum Friidrott 7.80q   
Viggo Büller06Sävedalens AIK 8.28    

Försök heat 220 nov 
Nils Brakander04IFK Göteborg 7.34q   
Alexander Timushev02Trollhättan FIK 7.43q   
Abdullah Babi06Strömstads IF 7.72q   
Allan Elgemark06Mölndals AIK 7.75q   
Oliver Manning06Mölndals AIK 7.81q   

Final20 nov 
Linus Pihl03Lerum Friidrott 7.20   
Nils Brakander04IFK Göteborg 7.28   
Alexander Timushev02Trollhättan FIK 7.41   
David Levegård05IF Rigor 7.49   
Abdullah Babi06Strömstads IF 7.75   
Linus Wahl05Lerum Friidrott 7.86   
Oliver Manning06Mölndals AIKej start   
Allan Elgemark06Mölndals AIKej start   


M 200m
Final20 nov 
Linus Pihl03Lerum Friidrott22.92   
Linus Wahl05Lerum Friidrott24.97   
Abdullah Babi06Strömstads IF25.91   
Milton Brandberg06Örgryte IS29.00   


M Höjd
21 nov 
Hugo Tilldal05Ullevi FK172   
Jonas Gustén05Ullevi FK172   
Johannes Lundqvist04Ullevi FK167   
Philip Karlsson04Ullevi FK167   
Shakeem Reid05Ullevi FK167   
Erik Johansson01Ullevi FK167   
Marcus Johansson05Ullevi FK162   
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK162   
Viggo Andersson04Ullevi FK157   
10 Charlie Wolschon05Ullevi FK146   


M Stav
20 nov 
Elliot Lindbom05Lerum Friidrott360   
Jacob Tegnér05Lerum Friidrott350   
Axel Widerberg06IFK Göteborg340   


M Kula7.26 kg
21 nov 
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK9,63   
Erik Johansson01Ullevi FK8,39   


M Vikt15.88 kg
20 nov 
Jakob Johansson04Varbergs GIF11,80   
Thijs Roskamp98DAV Kronos8,82   


P19 Kula6.0 kg
21 nov 
Leo Zikovic04Örgryte IS16,28   
Johannes Lundqvist04Ullevi FK9,18   
Philip Karlsson04Ullevi FK8,38   
Viggo Andersson04Ullevi FK7,03   


P17 Kula5.0 kg
21 nov 
Hugo Tilldal05Ullevi FK10,27   
Charlie Wolschon05Ullevi FK10,01   
Jonas Gustén05Ullevi FK9,19   
Hjalmar Hamberg06Sävedalens AIK8,81   
Shakeem Reid05Ullevi FK8,56   
Marcus Johansson05Ullevi FK6,47   


P17 Vikt11.34 kg
20 nov 
Hjalmar Hamberg06Sävedalens AIK6,95   


P15 60m
Försök heat 120 nov 
David Blixt07Mölndals AIK 7.78q   
Axel Rogö07IFK Göteborg 7.81q   
Joel Pettersson07IFK Göteborg 7.94q   
Oskar Andersson07Mölndals AIK 8.10    
Eskil Ekström07Trollhättan FIK 8.14    
Ebbe Borg07IFK Göteborg 8.37    
Tage Sköld07Mölndals AIK 8.66    

Försök heat 220 nov 
Ivar Fransson Larsson07Lerum Friidrott 7.82q   
Hugo Persson07Mölndals AIK 7.84q   
Sebastian Kjellberg07IF Rigor 7.98q   
Albin Cedergren07IF Kville 7.99q   
Malte Zettergren07Varbergs GIF 8.08q   
Elias Andersson07Wärnamo SK 8.10    
Melvin Lessner Sveen07IFK Göteborg 8.70    

Final20 nov 
Ivar Fransson Larsson07Lerum Friidrott 7.73   
David Blixt07Mölndals AIK 7.76   
Axel Rogö07IFK Göteborg 7.84   
Hugo Persson07Mölndals AIK 7.84   
Joel Pettersson07IFK Göteborg 7.99   
Albin Cedergren07IF Kville 8.09   
Sebastian Kjellberg07IF Rigor 8.10   
Malte Zettergren07Varbergs GIF 8.14   


P15 200m
Finalheat 120 nov 
Daniel Otterdahl07Örgryte IS24.211   
Alfred Danerud07Sävedalens AIK24.682   
Ture Hjortbäck07Sävedalens AIK25.003   
William Svensson07Sävedalens AIK25.655   

Finalheat 220 nov 
Malte Zettergren07Varbergs GIF26.346   
Elias Andersson07Wärnamo SK27.059   
Ebbe Borg07IFK Göteborg27.2610   
Elias Eliasson07Mölndals AIKej start-   

Finalheat 320 nov 
Eskil Ekström07Trollhättan FIK25.344   
Oskar Andersson07Mölndals AIK26.677   
Sebastian Kjellberg07IF Rigor26.758   
Tage Sköld07Mölndals AIK28.2613   

Finalheat 420 nov 
Alfred Ostwald07Örgryte IS27.4611   
Ove Hagström07Örgryte IS27.6612   
Elliot Svanberg07Örgryte IS28.7415   

Finalheat 520 nov 
Ivan Fredberg07Örgryte IS28.6514   
Joel Aksell07Örgryte IS29.4816   
Arvid Berntsson07Örgryte IS29.6417   


P15 1000m
Final21 nov 
Noah Svedberg07Sävedalens AIK 3:00.19   
Ture Hjortbäck07Sävedalens AIK 3:01.99   
Simon Rydén08IF Kville 3:04.85    P14 1:a
Malte Zettergren07Varbergs GIF3:07.0m    prel tid
Arvid Möller07IF Kville 3:10.61   
Olof Sundin07Varbergs GIF 3:10.87   
Calle Wärn07Lerum Friidrott 3:16.80   
Viggo Liljegren07Hönö IS 3:41.99   


P15 Häck 60m83,8 cm
Final21 nov 
David Blixt07Mölndals AIK 8.81   
Noah Hedenblom07Mölndals AIK 9.70   
Hugo Persson07Mölndals AIK 9.79   
Alfred Danerud07Sävedalens AIK 9.83   
Isak Thörn07Sävedalens AIK11.17   


P15 Höjd
20 nov 
Svante Svensson07Sävedalens AIK166   
Malte Svensson07Sävedalens AIK157   
William Svensson07Sävedalens AIK157   
Alfred Danerud07Sävedalens AIK137   


P15 Stav
20 nov 
Axel Rogö07IFK Göteborg360   
Daniel Otterdahl07Örgryte IS340   
Ove Hagström07Örgryte IS340   
Ture Hjortbäck07Sävedalens AIK300   
Isak Thörn07Sävedalens AIK270   


P15 Längd
21 nov 
Rasmus Arnell07IFK Göteborg5,38   
Joel Pettersson07IFK Göteborg5,37   
Ture Hjortbäck07Sävedalens AIK5,22   
Malte Zettergren07Varbergs GIF5,17   
Sebastian Kjellberg07IF Rigor5,14   
Elias Andersson07Wärnamo SK4,98   
Noah Hedenblom07Mölndals AIK4,85   
Malte Svensson07Sävedalens AIK4,74   
Svante Svensson07Sävedalens AIK4,49   
10 Olof Sundin07Varbergs GIF3,97   
11 Viggo Liljegren07Hönö IS3,55   


P15 Tresteg
20 nov 
Sebastian Kjellberg07IF Rigor11,20   
Alfred Danerud07Sävedalens AIK11,18   
Elias Andersson07Wärnamo SK10,81   
William Svensson07Sävedalens AIK10,60   


P15 Kula4.0 kg
21 nov 
Elias Andersson07Wärnamo SK12,60   
Samuel Rasmuson07IFK Göteborg11,34   
Rasmus Arnell07IFK Göteborg11,25   
Albin Cedergren07IF Kville10,77   
Ivan Fredberg07Örgryte IS10,51   


P15 Vikt9.08 kg
20 nov 
Elias Andersson07Wärnamo SK14,75   
Anton Berggård08IF Kville9,87   
Arman Kosovic08Sävedalens AIK8,80   
Fritz Theander08Varbergs GIF7,99   


P14 60m
Försök heat 120 nov 
Uno Stål08KA 2 IF 8.00q   
Pontus Setteskog08Ullevi FK 8.10q   
Axel Moberg08Lerum Friidrott 8.18q   
Edvin Örnborg08IFK Göteborg 8.62q   
Carl Berntsson08IF Kville 9.13    
Linus Weihard08Mölndals AIK 9.40    

Försök heat 220 nov 
Eskil Fernström08Mölndals AIK 7.79q   
Vincent Almqvist08Trollhättan FIK 8.05q   
Johannes Aspman08IF Kville 8.19q   
Hugo Andersson08Sävedalens AIK 8.49q   
Erik Borg08Sävedalens AIK 8.85    

Final20 nov 
Eskil Fernström08Mölndals AIK 7.75   
Vincent Almqvist08Trollhättan FIK 7.96   
Pontus Setteskog08Ullevi FK 7.97   
Uno Stål08KA 2 IF 7.98   
Johannes Aspman08IF Kville 8.14   
Hugo Andersson08Sävedalens AIK 8.44   
Edvin Örnborg08IFK Göteborg 8.63   
Axel Moberg08Lerum Friidrottej start   


P14 200m
Finalheat 120 nov 
Eskil Fernström08Mölndals AIK25.391   
Johannes Aspman08IF Kville27.523   
Svante Krutrök08Mölndals AIK28.275   
Sebastian Siering08IFK Göteborg28.526   

Finalheat 220 nov 
Hugo Edin08IFK Göteborg27.804   
Hubert Amberntsson08Mölndals AIK29.899   
Linus Weihard08Mölndals AIK31.7511   

Finalheat 320 nov 
Pontus Setteskog08Ullevi FK26.182   
Erik Borg08Sävedalens AIK29.307   
Hjalmar Peixoto08IF Kville29.448   
Tristan Widmark08Lerum Friidrott30.0110   


P14 Häck 60m83,8 cm
Final21 nov 
Theodor Rogö08Habo Friidrott 04 8.95   
Nils Amundin08Sävedalens AIK 9.31   
Uno Stål08KA 2 IF 9.38   
Edvin Örnborg08IFK Göteborg 9.93   
Sebastian Siering08IFK Göteborg10.00   
Fritz Theander08Varbergs GIF10.05   


P14 Höjd
21 nov 
Nils Amundin08Sävedalens AIK167   
Sebastian Siering08IFK Göteborg157   
Fritz Theander08Varbergs GIF149   
Johannes Aspman08IF Kville149   


P14 Längd
20 nov 
Uno Stål08KA 2 IF5,56   
Fritz Theander08Varbergs GIF5,06   
Pontus Setteskog08Ullevi FK4,95   
Sebastian Siering08IFK Göteborg4,93   
Hugo Edin08IFK Göteborg4,61   
Hubert Amberntsson08Mölndals AIK4,48   
Carl Berntsson08IF Kville4,45   
Erik Borg08Sävedalens AIK4,06   
Tristan Widmark08Lerum Friidrott3,75   
10 David Bengtsson08Ullevi FK3,66   


P14 Tresteg
21 nov 
Fritz Theander08Varbergs GIF10,79   
Erik Borg08Sävedalens AIK9,58   


P14 Kula4.0 kg
20 nov 
Fritz Theander08Varbergs GIF10,57   
Anton Berggård08IF Kville9,66   
Arman Kosovic08Sävedalens AIK9,52   
Svante Krutrök08Mölndals AIK9,16   
Hjalmar Peixoto08IF Kville8,25   
Elis Rosander08Sävedalens AIK7,33   


P13 60m
Försök heat 120 nov 
Eliah Pettersson09Sävedalens AIK 8.56q   
Tim Frid Göransson09Sävedalens AIK 8.79q   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg 8.89q   
Noel Häggström09IK Ymer 9.06    
Aston Södling09Majornas IK 9.22    
Arvid Wetterberg09Lerum Friidrott10.39    

Försök heat 220 nov 
Noel Johansson09Hälle IF 8.44q   
Adrian Krantz09IFK Göteborg 8.80q   
Justin Harwood09Ullevi FK 8.90q   
Rayan Siguerdjidjene09Örgryte IS 9.18    
Allan Hörbeck09IFK Göteborg 9.19   
Vincent Kristiansson09Örgryte IS10.24    

Försök heat 320 nov 
Claudio Joao Kåmark09Örgryte IS 8.49q   
Alexander Ahlin09IFK Göteborg 8.72q   
Alexander Olsson09Istrums SK 8.94    
Jakob Cedergren09IF Kville 9.60    
Ture Kristensson09Majornas IK 9.74    
John Lagergren09Örgryte IS10.42    

Final20 nov 
Claudio Joao Kåmark09Örgryte IS 8.37   
Noel Johansson09Hälle IF 8.43   
Eliah Pettersson09Sävedalens AIK 8.53   
Adrian Krantz09IFK Göteborg 8.71   
Alexander Ahlin09IFK Göteborg 8.75   
Tim Frid Göransson09Sävedalens AIK 8.85   
Justin Harwood09Ullevi FK 8.93   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg 8.96   


P13 200m
Finalheat 120 nov 
Tim Frid Göransson09Sävedalens AIK29.443   
Alexander Olsson09Istrums SK29.665   
Justin Harwood09Ullevi FK29.666   
Aston Södling09Majornas IK31.409   

Finalheat 220 nov 
Allan Hörbeck09IFK Göteborg28.912   
Victor Hansson09IF Rigor30.107   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg30.118   
Anton Thyr Dahlgren09Lerum Friidrott33.3912   

Finalheat 320 nov 
Noel Johansson09Hälle IF28.401   
Noel Häggström09IK Ymer29.454   
Kevin Turan09IFK Göteborg31.4410   
Ture Kristensson09Majornas IK32.5411   


P13 800m
Final21 nov 
Wille Hedström09Sävedalens AIK 2:31.58   
Alexander Olsson09Istrums SK 2:39.67   


P13 Häck 60m76,2 cm
Final21 nov 
Herman Ryding09IFK Göteborg10.71   
Victor Hansson09IF Rigor11.61   
Jon Celind09Sävedalens AIK12.06   
Tim Frid Göransson09Sävedalens AIK12.95   


P13 Höjd
21 nov 
Herman Ryding09IFK Göteborg145   
Victor Hansson09IF Rigor141   
Emrik Hansson09Falkenbergs IK119   


P13 Stav
20 nov 
Victor Hansson09IF Rigor200   


P13 Längdzon
20 nov 
Alexander Ahlin09IFK Göteborg4,86   
Justin Harwood09Ullevi FK4,53   
Adrian Krantz09IFK Göteborg4,47   
Tim Frid Göransson09Sävedalens AIK4,37       4,31
Ludvig Engbom09IFK Göteborg4,37       4,04
Alexander Olsson09Istrums SK4,29   
Noel Häggström09IK Ymer4,20   
Allan Hörbeck09IFK Göteborg4,12   
Aston Södling09Majornas IK4,03   
Leon Ambrecht09Ullevi FK0,00   


P13 Trestegzon
21 nov 
Victor Hansson09IF Rigor9,31   
Wille Hedström09Sävedalens AIK9,06   


P13 Kula3.0 kg
20 nov 
Björn Roth09IFK Göteborg8,75   
Anton Thyr Dahlgren09Lerum Friidrott8,38   
Allan Hörbeck09IFK Göteborg8,33   
Ludvig Engbom09IFK Göteborg6,82   
Tim Frid Göransson09Sävedalens AIK6,78   
Arvid Wetterberg09Lerum Friidrott5,75   
John Lagergren09Örgryte IS5,03   


P12 60m
Försök heat 120 nov 
Theo Mjörnvik10Mölndals AIK 8.95q   
Erik Lövgren10Mölndals AIK 9.06q   
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg 9.37q   
Filip Stamborg10Mölndals AIK 9.51q   
Hugo Albin10Mölndals AIK 9.85    
Tage Strandler10Majornas IK10.25    
Edvin Halldén Thulander10IFK Göteborgej start    

Försök heat 220 nov 
Svante Fernström10Mölndals AIK 8.91q   
Viktor Eskilsson10Varbergs GIF 9.25q   
Wilhelm Rietz Örnros10Örgryte IS 9.68q   
Adam Niklasson10IFK Göteborg10.06    
William Keen10IFK Göteborg10.08    
Oskar Kjellberg10Ullevi FK10.11    

Försök heat 320 nov 
Gustav Waborg10IFK Göteborg 8.88q   
Emil Granath10Mölndals AIK 9.33q   
Måns Eliasson10IF Kville 9.60q   
Elliot Croona10IFK Göteborg 9.78q   
Arvid Reuterving10IFK Göteborg 9.87    
Sebastian Carlsson10Strömstads IF 9.90    
Joel De Masi Esaiasson10IF Kville10.19    

Försök heat 420 nov 
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg 9.11q   
Alfred Björkenor10IFK Göteborg 9.36q   
Espen Robinson10Mölndals AIK 9.58q   
Oscar Blomqvist10Mölndals AIK 9.68q   
John Meding10Lerum Friidrott 9.73q   
Max Grip10IF Kville10.50    

Final A20 nov 
Gustav Waborg10IFK Göteborg 8.84   
Svante Fernström10Mölndals AIK 8.86   
Theo Mjörnvik10Mölndals AIK 8.94   
Viktor Eskilsson10Varbergs GIF 9.09   
Erik Lövgren10Mölndals AIK 9.19   
Emil Granath10Mölndals AIK 9.30   
Alfred Björkenor10IFK Göteborg 9.31   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborgej start   

Final B20 nov 
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg 9.37   
Filip Stamborg10Mölndals AIK 9.46   
Måns Eliasson10IF Kville 9.51   
Elliot Croona10IFK Göteborg 9.65   
Espen Robinson10Mölndals AIK 9.70   
John Meding10Lerum Friidrott 9.72   
Oscar Blomqvist10Mölndals AIK 9.78   
Wilhelm Rietz Örnros10Örgryte IS 9.84   


P12 200m
Finalheat 120 nov 
Erik Lövgren10Mölndals AIK30.955   
Oscar Blomqvist10Mölndals AIK32.769   
Oscar Axvi10Lerum Friidrott33.2412   
Adam Niklasson10IFK Göteborg33.5014   

Finalheat 220 nov 
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg30.712   
Frans Magnusson10Majornas IK32.418   
Måns Eliasson10IF Kville32.9310   
Leo Lundgren10Lerum Friidrottbröt-   

Finalheat 320 nov 
Ludvig Cederfalk10IFK Göteborg30.011   
Gustav Waborg10IFK Göteborg31.276   
Måns Farkas10Majornas IK32.367   
Harry Tzikas10Majornas IK36.2917   

Finalheat 420 nov 
Theo Mjörnvik10Mölndals AIK30.824   
Wilhelm Rietz Örnros10Örgryte IS33.3613   
Sebastian Carlsson10Strömstads IF34.1815   
William Keen10IFK Göteborg34.1916   

Finalheat 520 nov 
Viktor Eskilsson10Varbergs GIF30.753   
Arthur Jönrup10Majornas IK32.9811   
Taha El-Murisi10Ullevi FK37.4718   
Alfred Björkenor10IFK Göteborgej start-   


P12 600m
Finalheat 121 nov 
Silas Andersson10Falkenbergs IK 1:45.011   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg 1:57.213   
Viktor Eskilsson10Varbergs GIF 1:57.394   
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg 1:57.925   
Oscar Wärn10Lerum Friidrott 1:58.096   
Adam Niklasson10IFK Göteborg 2:07.348   

Finalheat 221 nov 
Isac Sehlstedt10Falkenbergs IK 1:55.272   
Noel Henriksson10Falkenbergs IK 1:58.527   
Arthur Jönrup10Majornas IK 2:08.229   
Adam Hadad10Majornas IK 2:13.6810   
Arvid Kristiansson Brynås10Majornas IK 2:19.8511   


P12 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 121 nov 
Svante Fernström10Mölndals AIK10.81q   
Silas Andersson10Falkenbergs IK11.31q   
Ebbe Jägerström10Varbergs GIF11.88q   
Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott12.14q   
William Keen10IFK Göteborg13.71    

Försök heat 221 nov 
Kevin Fatty10Lerum Friidrott12.06q   
Ture Samuelsson10Lerum Friidrott12.36q   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg12.60q   
Viktor Eskilsson10Varbergs GIF13.06q   
Adam Hadad10Majornas IK14.05    

Final21 nov 
Svante Fernström10Mölndals AIK10.67   
Silas Andersson10Falkenbergs IK11.34   
Ture Samuelsson10Lerum Friidrott12.00   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg12.12   
Ebbe Jägerström10Varbergs GIF12.13   
Kevin Fatty10Lerum Friidrott12.34   
Viktor Eskilsson10Varbergs GIF12.66   
Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott12.76   


P12 Höjd
20 nov 
Espen Robinson10Mölndals AIK136   
Svante Fernström10Mölndals AIK136   
Alfred Björkenor10IFK Göteborg132   
Gustav Waborg10IFK Göteborg127   
Tage Strandler10Majornas IK122   
Ludvig Cederfalk10IFK Göteborg122   
Sixten Willner10Majornas IK122   
Måns Eliasson10IF Kville117   
Hugo Samuelsson Sandgren10Örgryte IS117   
10 Måns Farkas10Majornas IK117   
11 Leo Lundgren10Lerum Friidrott112   
12 John Meding10Lerum Friidrott112   
13 Elliot Croona10IFK Göteborg112   


P12 Längdzon
21 nov 
Isac Sehlstedt10Falkenbergs IK4,64   
Svante Fernström10Mölndals AIK4,34   
Silas Andersson10Falkenbergs IK4,33   
Ludvig Cederfalk10IFK Göteborg4,29   
Noel Henriksson10Falkenbergs IK4,27   
Gustav Waborg10IFK Göteborg4,10   
Espen Robinson10Mölndals AIK4,06   
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg3,97   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg3,96   
10 Ture Samuelsson10Lerum Friidrott3,94   
11 Hugo Samuelsson Sandgren10Örgryte IS3,70   
12 Frans Magnusson10Majornas IK3,60   
13 Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott3,59   
14 Arthur Jönrup10Majornas IK3,56   
15 Kevin Fatty10Lerum Friidrott3,52   
16 Oskar Kjellberg10Ullevi FK3,51   
17 Oscar Wärn10Lerum Friidrott3,43   
18 Hugo Albin10Mölndals AIK3,37   
19 William Keen10IFK Göteborg3,35   
20 Adam Hadad10Majornas IK3,18   
21 Adam Niklasson10IFK Göteborg3,17   
22 Isac Minnhagen10Lerum Friidrott3,10   
23 Arvid Kristiansson Brynås10Majornas IK2,64   


P12 Trestegzon
20 nov 
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg8,63   
Hjalmar Hjort10IFK Göteborg8,00   
Leo Lundgren10Lerum Friidrott7,90   
Tage Strandler10Majornas IK7,54   
Oscar Axvi10Lerum Friidrott7,44   
John Meding10Lerum Friidrott7,13   


P12 Kula3.0 kg
21 nov 
Kevin Fatty10Lerum Friidrott7,52   
Ebbe Jägerström10Varbergs GIF7,09       7,06
Ture Samuelsson10Lerum Friidrott7,09       6,99
Isac Sehlstedt10Falkenbergs IK6,96   
Oscar Wärn10Lerum Friidrott6,95   
Alfred Björkenor10IFK Göteborg6,88   
Viktor Eskilsson10Varbergs GIF6,73   
Wilhelm Edlander10Lerum Friidrott6,72   
Joel De Masi Esaiasson10IF Kville5,99   
10 Ville Suomela10IF Kville5,77   
11 Espen Robinson10Mölndals AIK5,71   
12 Isac Minnhagen10Lerum Friidrott5,60   
13 Adam Hadad10Majornas IK5,58   
14 William Keen10IFK Göteborg4,90   


P11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P10 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P10 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P10 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P10 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 400mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

K 60m
Final20 nov 
Signe Aderstedt06IK Ymer 8.44   
Olivia Amberntsson05Mölndals AIK 8.61   
Cornelia Ullsten06Mölndals AIKej start   


K 200m
Final21 nov 
Ella Hallin06Sävedalens AIK28.79   
Olivia Amberntsson05Mölndals AIK28.88   
Cornelia Ullsten06Mölndals AIK29.23   


K Höjd
20 nov 
Smilla Arkdal Ranebro06IF Rigor163   
Nora Jolbäck04Ullevi FK159   
Agnes Aderstedt06IK Ymer155   
Mimmi Hellberg06Sävedalens AIK155   
Kim Rodén03IK Orient150   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK145   
Ida Larsson05Dals Södra FFI145   
Ella Hallin06Sävedalens AIK140   
Elsa Heyden06Ullevi FK135   


K Längd
20 nov 
Olivia Amberntsson05Mölndals AIK4,77   
Kim Rodén03IK Orient4,64   
Smilla Arkdal Ranebro06IF Rigor4,61   
Amelia Röstlund06IF Rigor4,49   
Ella Gianneschi06Sävedalens AIK4,39   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK4,36   
Mimmi Hellberg06Sävedalens AIK4,32   
Elsa Heyden06Ullevi FK4,24   


K Kula4.0 kg
21 nov 
Nathalie Zappala00Ullevi FK11,80   
Nora Jolbäck04Ullevi FK9,46   
Lovis Abrahamson04Strömstads IF8,53   
Ester Schenk04Ullevi FK7,89   


K Vikt9.08 kg
20 nov 
Amelie Götesson04Varbergs GIF11,11   


F17 Kula3.0 kg
21 nov 
Beatrice Pettersson05Mölndals AIK14,78   
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott11,39   
Molly Klingener06Lerum Friidrott10,99   
Ebba Halling05Örgryte IS10,10   
Fanny Abrahamson06Strömstads IF7,65   


F17 Vikt7.26 kg
20 nov 
Beatrice Pettersson05Mölndals AIK15,35   
Molly Klingener06Lerum Friidrott14,68   
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott13,82   
Jenny Lundin06IF Rigor10,92   
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott10,53   
Linnea Johansson06Varbergs GIF9,63   


F15 60m
Försök heat 120 nov 
Vera Nordwall07IFK Göteborg 8.53q   
Linnea Johansson07Bohus IF 8.58q   
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg 8.60q   
Lena Run Aronsdottir07IFK Göteborg 8.69q   
Elsa Claesson07Mölndals AIK 8.70q   
Hanna Vokshi07IK Ymer 9.28    

Försök heat 220 nov 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg 8.24q   
Maja Malmström07IF Rigor 8.83    
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK 8.90    
Hilda Rydén07Sävedalens AIK 9.01    
Olga Drapella07Trollhättan FIK 9.06    
Vera Thiringer Coster07IFK Göteborg 9.08    
Alma Sandö07Varbergs GIF 9.84    

Försök heat 320 nov 
Ingrid Levin07Sävedalens AIK 8.40q   
Tova Karlsson07Hönö IS 8.72q   
Alice Lindvert07IK Ymer 8.75    
Esther Johansson07Varbergs GIF 8.80    
Olivia Johansson07Ullevi FK 9.13    
Klara Uveborn07IFK Göteborg 9.27    

Final20 nov 
Ingrid Levin07Sävedalens AIK 8.23   
Emilia Emilsson07IFK Göteborg 8.24   
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg 8.36   
Vera Nordwall07IFK Göteborg 8.55   
Lena Run Aronsdottir07IFK Göteborg 8.60   
Linnea Johansson07Bohus IF 8.65   
Elsa Claesson07Mölndals AIK 8.65   
Tova Karlsson07Hönö IS 8.71   


F15 200m
Finalheat 121 nov 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg27.641    omlöpn.
Elsa Claesson07Mölndals AIK28.443    omlöpn.
Esther Johansson07Varbergs GIF28.795    omlöpn.
Ingrid Levin07Sävedalens AIKej start-    (27.1m)

Finalheat 221 nov 
Tova Karlsson07Hönö IS28.484   
Hilda Rydén07Sävedalens AIK28.806   
Emma Nordahl Vieira07IFK Göteborg31.3517   
Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIKej start-   

Finalheat 321 nov 
Maja Malmström07IF Rigor28.292   
Alice Berggren07Sävedalens AIK28.957   
Svea Götestam07Göteborgs KIK30.3913   
Stella Svensson07Varbergs GIF30.6514   

Finalheat 421 nov 
Elsa Dehre07Sävedalens AIK29.048   
Lena Run Aronsdottir07IFK Göteborg29.5010   
Ella Thompson07Göteborgs KIK30.2312   

Finalheat 521 nov 
Alice Lindvert07IK Ymer29.399   
Veronica Lopez07Örgryte IS31.1516   
Lovisa Ludwigsson07Göteborgs KIK31.8919   

Finalheat 621 nov 
Nadja Ahnoff07Örgryte IS29.5811   
Hanna Vokshi07IK Ymer30.6815   
Lovisa Nisslert07Örgryte IS31.8018   


F15 1000m
Final20 nov 
Lina Sandström07IFK Göteborg 3:11.48    F15 1:a
Ella Pettersson07Sävedalens AIK 3:12.47    F15 2:a
Elsa Dehre07Sävedalens AIK 3:24.31    F15 3:a
Alice Samuelsson08Kongahälla AIK 3:27.83    F14 1:a
Siri Provci07IFK Göteborg 3:28.42    F15 4:a
Stina Orsander07Falkenbergs IK 3:28.57    F15 5:a
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 04 3:28.74    F14 2:a
Leonie Algurén08Lerum Friidrott 3:28.77    F14 3:a
Ida Klingener08Lerum Friidrott 3:28.87    F14 4:a
10 Liv Hammarberg08Lerum Friidrott 3:31.30    F14 5:a
11 Maja Carlsson08Kongahälla AIK 3:35.01    F14 6:a
12 Miranda Edborg08Sävedalens AIK 3:36.98    F14 7:a
13 Isabelle Magnusson07IF Kville 4:03.79    F15 6:a


F15 Häck 60m76,2 cm
Final21 nov 
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg 9.26   
Linnea Johansson07Bohus IF 9.98   
Vera Thiringer Coster07IFK Göteborg10.31   
Maja Malmström07IF Rigor10.68   
Moa Kogler07Varbergs GIF10.72   
Olga Drapella07Trollhättan FIK10.75   
Elsa Dehre07Sävedalens AIK10.98   
Ebba Bränholm07Sävedalens AIKbröt   

Final21 nov 

Extralopp21 nov 
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg 9.48   
Linnea Johansson07Bohus IF10.07   
Olga Drapella07Trollhättan FIK10.50   
Moa Kogler07Varbergs GIF10.81   
Elsa Dehre07Sävedalens AIK10.97   


F15 Höjd
20 nov 
Maja Malmström07IF Rigor153   
Ingrid Levin07Sävedalens AIK142   
Selma Springfors07Mölndals AIK142   
Emma Nordahl Vieira07IFK Göteborg142   
Lina Sandström07IFK Göteborg142   
Alma Sandö07Varbergs GIF137   
Ella Thompson07Göteborgs KIK137   
Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIK137   
Bella Wennbom07Ullevi FK132   
10 Olga Drapella07Trollhättan FIK132   
11 Johanna Gustén07Ullevi FK132   
12 Mary Harwood07Ullevi FK126   


F15 Stav
21 nov 
Alice Bredström07Brattås CK300   
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK260   
Klara Uveborn07IFK Göteborg250   


F15 Längd
20 nov 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg4,94   
Ingrid Levin07Sävedalens AIK4,88   
Hanna Amundin07Ullevi FK4,83   
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg4,82   
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg4,76   
Alice Hjort07IFK Göteborg4,54   
Tova Karlsson07Hönö IS4,51   
Svea Götestam07Göteborgs KIK4,43   
Vera Nordwall07IFK Göteborg4,39   
10 Alice Berggren07Sävedalens AIK4,38   
11 Johanna Gustén07Ullevi FK4,37   
12 Bella Wennbom07Ullevi FK4,34   
13 Esther Johansson07Varbergs GIF4,33   
14 Maja Malmström07IF Rigor4,31   
15 Alice Lindvert07IK Ymer4,15       4,15
16 Mary Harwood07Ullevi FK4,15   
17 Lina Sandström07IFK Göteborg4,05   
18 Ella Thompson07Göteborgs KIK4,03   
19 Klara Uveborn07IFK Göteborg3,89   
20 Hanna Vokshi07IK Ymer3,86   
21 Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIK3,85   
22 Stella Svensson07Varbergs GIF3,73   
23 Lovisa Ludwigsson07Göteborgs KIK3,68   
24 Alma Sandö07Varbergs GIF3,54   
25 Olivia Westlund07Ullevi FK3,49   


F15 Tresteg
21 nov 
Ingrid Levin07Sävedalens AIK10,42   
Tova Karlsson07Hönö IS10,40   
Linnea Johansson07Bohus IF10,39   
Moa Kogler07Varbergs GIF9,90   
Elsa Dehre07Sävedalens AIK9,67   
Alice Berggren07Sävedalens AIK9,53   
Ella Thompson07Göteborgs KIK9,15   
Svea Götestam07Göteborgs KIK9,09   


F15 Kula3.0 kg
21 nov 
Elin Runemar07Turebergs FK10,75   
Alva Johansson07IF Kville10,25   
Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIK9,82   
Ella Thompson07Göteborgs KIK9,11   
Vera Thiringer Coster07IFK Göteborg8,38   
Hilda Rydén07Sävedalens AIK8,32   
Emilia Emilsson07IFK Göteborg8,31   
Lovisa Nisslert07Örgryte IS7,69   
Siri Borg07IFK Göteborg7,63   
10 Moa Kogler07Varbergs GIF7,29   
11 Ingrid Levin07Sävedalens AIK6,56   
12 Veronica Lopez07Örgryte IS6,33   


F15 Vikt7.26 kg
20 nov 
Klara Petersson08Lerum Friidrott11,69   
Elsa Dehre07Sävedalens AIK10,65   
Wilma Backström07Trollhättan FIK9,67   
Ester Mattsson07Trollhättan FIK9,57   
Hilda Rydén07Sävedalens AIK9,55   
Alma Engström07Sävedalens AIK9,49   
Emma Theander08Stenungsunds FI9,40   
Astrid Milding07Trollhättan FIK8,21   


F14 60m
Försök heat 120 nov 
Ella Alvelin08Mölndals AIK 8.26q   
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 04 8.55q   
Beata Berg08Göteborgs KIK 8.89q   
Alma Bernlo08Trollhättan FIK 9.32q   
Lovisa Kågebäck08Ullevi FK 9.46    
Tuva Isaksson08IF Kville 9.55    
Farha Naasir08Ullevi FK 9.71    

Försök heat 220 nov 
Nike Blomberg08Habo Friidrott 04 8.60q   
Elsa Skager08Lerum Friidrott 8.73q   
Meja Henriksson08Mölndals AIK 8.93q   
Alva Wennbom08Ullevi FK 9.21q   
Elvira Halldén Thulander08IFK Göteborg 9.37    
Selma Kristiansson08Göteborgs KIK 9.70    
Livia Hedberg08Göteborgs KIK 9.72    
Idde Jakobsson08Sävedalens AIK10.66    

Final20 nov 
Ella Alvelin08Mölndals AIK 8.25   
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 04 8.49   
Nike Blomberg08Habo Friidrott 04 8.59   
Elsa Skager08Lerum Friidrott 8.78   
Beata Berg08Göteborgs KIK 8.93   
Meja Henriksson08Mölndals AIK 9.05   
Alva Wennbom08Ullevi FK 9.13   
Alma Bernlo08Trollhättan FIK 9.33   


F14 200m
Finalheat 121 nov 
Astrid Fakelius08Brattås CK27.191   
Nellie Sturesson08Falkenbergs IK27.752   
Ida Ekengren08Mölndals AIK28.475   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS29.4810   

Finalheat 221 nov 
Nike Blomberg08Habo Friidrott 0428.323   
Klara Petersson08Lerum Friidrott29.448   
Helmi Rydell08Hönö IS29.8411   
Sarah Pappila08Kongahälla AIK30.1113   

Finalheat 321 nov 
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 0428.626   
Ylva Magnusson Debray08Örgryte IS29.417   
Ida Klingener08Lerum Friidrott29.8912   
Amelie Luther08Mölndals AIK31.2317   

Finalheat 421 nov 
Selma Kristiansson08Göteborgs KIK32.2320   
Alexandra Allvin08Mölndals AIK32.6321   
Stella Bengtsson08IF Kville32.6922   
Stina Kolmodin08IF Kville33.9623   

Finalheat 521 nov 
Ella Alvelin08Mölndals AIK28.424   
Beata Berg08Göteborgs KIK30.2014   
Sanna Gullberg08Lerum Friidrott30.8616   
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott31.7319   

Finalheat 621 nov 
Leonie Algurén08Lerum Friidrott29.449   
Stina Essberg08Habo Friidrott 0430.8115   
Linnéa Chumbo08Göteborgs KIK31.5818   


F14 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 121 nov 
Elin Larsson08IF Rigor10.22q   
Stina Essberg08Habo Friidrott 0411.23q   
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott11.28q   
Ester Magnusson08Majornas IK11.55q   
Stina Kolmodin08IF Kville12.06    

Försök heat 221 nov 
Nike Blomberg08Habo Friidrott 04 9.96q   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS10.11q   
Helmi Rydell08Hönö IS10.37q   
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 0410.45q   
Stella Bengtsson08IF Kville11.84    

Final21 nov 
Nike Blomberg08Habo Friidrott 04 9.90   
Elin Larsson08IF Rigor10.05   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS10.18   
Helmi Rydell08Hönö IS10.22   
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 0410.34   
Stina Essberg08Habo Friidrott 0410.58   
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott11.11   
Ester Magnusson08Majornas IK14.43   


F14 Höjd
20 nov 
Elsa Ekgrim08IF Rigor158   
Elin Larsson08IF Rigor149   
Klara Petersson08Lerum Friidrott149   
Ylva Magnusson Debray08Örgryte IS149   
Emma Sparredal08Mölndals AIK136   
Ida Klingener08Lerum Friidrott136   
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott126   
Linnéa Chumbo08Göteborgs KIK121   
Livia Hedberg08Göteborgs KIK121   


F14 Stav
21 nov 
Elsa Skager08Lerum Friidrott280   
Amanda Melander08Lerum Friidrott240   
Sanna Gullberg08Lerum Friidrott240   
Sarah Pappila08Kongahälla AIK230   
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott200   


F14 Längd
21 nov 
Ida Ekengren08Mölndals AIK4,77   
Nike Blomberg08Habo Friidrott 044,47   
Vilma Lundqvist Ottordahl08Hönö IS4,45   
Helmi Rydell08Hönö IS4,38   
Elin Larsson08IF Rigor4,34   
Emilia Wåhlberg08IF Rigor4,33   
Vera Lidèn08Sävedalens AIK4,18   
Leonie Algurén08Lerum Friidrott4,17   
Alva Wennbom08Ullevi FK4,05   
10 Elsa Ekgrim08IF Rigor4,00   
11 Lovisa Kågebäck08Ullevi FK3,98       3,74
12 Beata Berg08Göteborgs KIK3,98       3,97
13 Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 043,94   
14 Ida Klingener08Lerum Friidrott3,92   
15 Linnéa Chumbo08Göteborgs KIK3,74   
16 Amelie Luther08Mölndals AIK3,71   
17 Ester Magnusson08Majornas IK3,50   
18 Ida Nyman08Ullevi FK3,39   
19 Livia Hedberg08Göteborgs KIK3,19   
20 Julia Johansson08Göteborgs KIK3,16   
21 Selma Kristiansson08Göteborgs KIK2,94   


F14 Tresteg
20 nov 
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 049,40   
Nike Blomberg08Habo Friidrott 049,37   
Emma Sparredal08Mölndals AIK8,73   
Livia Hedberg08Göteborgs KIK8,36   


F14 Kula3.0 kg
21 nov 
Klara Petersson08Lerum Friidrott11,54   
Elin Larsson08IF Rigor10,90   
Stina Juneståhl08IF Kville9,51   
Amanda Melander08Lerum Friidrott9,18   
Noomi Emanuelsson08IFK Göteborg8,73   
Tuva Isaksson08IF Kville8,38   
Matilda Skoglund08Ullevi FK8,29   
Stella Bengtsson08IF Kville8,25   
Emma Theander08Stenungsunds FI7,78   
10 Stina Kolmodin08IF Kville7,29   
11 Ida Nyman08Ullevi FK5,01   
12 Farha Naasir08Ullevi FK4,56   


F13 60m
Försök heat 120 nov 
Amanda Rinman09IFK Göteborg 8.61q   
Moa Nyman09Göteborgs KIK 9.15q   
Thea Sundler09IF Rigor 9.28q   
Ebba Renholm09Mölndals AIK 9.30q   
Klara Sif Aronsdottir09IFK Göteborg 9.36q   
Elin Orsander09Falkenbergs IK 9.42    
Ester Barregård09Göteborgs KIK 9.46    

Försök heat 220 nov 
Frida Karlsson09IFK Göteborg 8.95q   
Jezania Kabongo09Ullevi FK 9.01q   
Elvira Berg09IK Orient 9.30q   
Ella Malmbratt09Sävedalens AIK 9.39    
Linnea Sverlander09IFK Göteborg 9.55    
Milla Andreasson09Göteborgs KIK 9.75    
Nanna von Knorring09Sävedalens AIK 9.80    

Försök heat 320 nov 
Klara Stübner09Göteborgs KIK 8.70q   
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott 8.88q   
Ellen Bäckman09IFK Göteborg 9.27q   
Paulina Pappi09IFK Göteborg 9.73    
Demi Kiriazidou09Majornas IK 9.83    
Lovisa Jönsson09Majornas IK10.52    
Emma Jannert09Örgryte IS10.62    

Försök heat 420 nov 
Saga Drottz09IK Orient 8.69q   
Judit Markhede09Majornas IK 9.00q   
Alva Eurenius09IK Orient 9.02q   
Nova Arvidsson09Stensjöns IF 9.22q   
Ella Gross09Mölndals AIK 9.50    
Viola Brorsson09Lerum Friidrott 9.74    
Saga Löverdal09Mölndals AIK 9.94    

Försök heat 520 nov 
Nellie Ask09IF Rigor 8.68q   
Freja Åhsberg09Ullevi FK 9.42    
Ella Jarenskog09Lerum Friidrott 9.43    
Amanda Eklöf09Göteborgs KIK 9.49    
Alice Lindblad09IFK Göteborg 9.88    
Tindra Nyman09IFK Göteborg10.04    
Emmy Pauli09Majornas IK10.31    

Final A20 nov 
Saga Drottz09IK Orient 8.52   
Nellie Ask09IF Rigor 8.56   
Amanda Rinman09IFK Göteborg 8.59   
Klara Stübner09Göteborgs KIK 8.67   
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott 8.79   
Jezania Kabongo09Ullevi FK 8.84   
Frida Karlsson09IFK Göteborg 8.96   
Judit Markhede09Majornas IK 8.97   

Final B20 nov 
Alva Eurenius09IK Orient 8.93   
Ellen Bäckman09IFK Göteborg 9.16   
Ebba Renholm09Mölndals AIK 9.29   
Klara Sif Aronsdottir09IFK Göteborg 9.45   
Elvira Berg09IK Orient 9.45   
Thea Sundler09IF Rigor 9.52   
Nova Arvidsson09Stensjöns IF 9.72   
Moa Nyman09Göteborgs KIKej start   


F13 200m
Finalheat 121 nov 
Nellie Ask09IF Rigor28.871   
Klara Stübner09Göteborgs KIK28.932   
Elin Stagemyr09Mölndals AIK29.643   
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg30.657   

Finalheat 221 nov 
Judit Markhede09Majornas IK30.819   
Ellen Bäckman09IFK Göteborg31.0612   
Moa Nyman09Göteborgs KIK31.5916   
Amanda Eklöf09Göteborgs KIK31.7019   

Finalheat 321 nov 
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott30.718   
Nova Arvidsson09Stensjöns IF31.4515   
Vera Liøkel09Lerum Friidrott32.0821   
Olivia Johansson09Bohus IF33.2627   

Finalheat 421 nov 
Ida Lindstrand09Lerum Friidrott31.6718   
Viola Brorsson09Lerum Friidrott32.6723   
Ella Jarenskog09Lerum Friidrott33.1726   
Milla Andreasson09Göteborgs KIK33.4429   

Finalheat 521 nov 
Ebba Hagelin09Mölndals AIK31.9520   
Alice Lindblad09IFK Göteborg33.2928   
Thea Sundler09IF Rigor34.7033   
Svea Strömberg09Göteborgs KIK36.5634   

Finalheat 621 nov 
Jezania Kabongo09Ullevi FK29.824   
Isabella Siering09IFK Göteborg30.185   
Ebba Renholm09Mölndals AIK30.8910   
Emma Ekberg09Sävedalens AIK33.1725   

Finalheat 721 nov 
Ella Gross09Mölndals AIK31.2214   
Klara Sif Aronsdottir09IFK Göteborg31.6217   
Demi Kiriazidou09Majornas IK32.9624   
Paulina Pappi09IFK Göteborg33.5230   

Finalheat 821 nov 
Frida Karlsson09IFK Göteborg30.476   
Saga Boström09IFK Göteborg30.9811   
Ester Barregård09Göteborgs KIK32.3722   

Finalheat 921 nov 
Freja Åhsberg09Ullevi FK31.1113   
Ebba Wikström09IFK Göteborg34.4131   
Tindra Nyman09IFK Göteborg34.4532   


F13 800m
Finalheat 120 nov 
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg 2:37.163   
Elin Stagemyr09Mölndals AIK 2:45.664   
Ellen Bäckman09IFK Göteborg 2:46.346   
Milla Andreasson09Göteborgs KIK 2:53.239   
Moa Nyman09Göteborgs KIK 2:54.7310   
Lovisa Jönsson09Majornas IK 2:58.1311   

Finalheat 220 nov 
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg 2:36.921   
Klara Stübner09Göteborgs KIK 2:37.052   
Emma Ehrnborg09Mölndals AIK 2:46.075   
Klara Sif Aronsdottir09IFK Göteborg 2:47.207   
Ida Lindstrand09Lerum Friidrott 2:47.538   
Ariel Sundberg09Lerum Friidrott 3:01.2712   


F13 Häck 60m68,6cm
Försök heat 121 nov 
Saga Drottz09IK Orient10.31q   
Elin Stagemyr09Mölndals AIK10.34q   
Isabella Siering09IFK Göteborg10.93q   
Nova Arvidsson09Stensjöns IF11.00q   
Felicia Thorén09IFK Göteborg11.65    
Olivia Johansson09Bohus IF11.91    
Ester Barregård09Göteborgs KIK12.28    
Milla Andreasson09Göteborgs KIK13.17    

Försök heat 221 nov 
Emma Reuterberg09IK Orient11.16q   
Ebba Hagelin09Mölndals AIK12.02    
Svea Clarholm09Hälle IF12.06    
Thea Sundler09IF Rigor12.29    
Ebba Wikström09IFK Göteborg12.93    
Svea Strömberg09Göteborgs KIK13.70    
Vera Fagerström09Mölndals AIK15.29    

Försök heat 321 nov 
Alva Eurenius09IK Orient10.43q   
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg10.86q   
Paulina Pappi09IFK Göteborg11.59q   
Elvira Berg09IK Orient11.69    
Amanda Eklöf09Göteborgs KIK12.49    
Ariel Sundberg09Lerum Friidrott14.05    
Hanna Salberg09Mölndals AIK15.63    
Lovisa Jönsson09Majornas IK24.90    

Final21 nov 
Saga Drottz09IK Orient10.03   
Elin Stagemyr09Mölndals AIK10.27   
Alva Eurenius09IK Orient10.49   
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg10.55   
Isabella Siering09IFK Göteborg10.68   
Nova Arvidsson09Stensjöns IF10.82   
Emma Reuterberg09IK Orient11.16   
Paulina Pappi09IFK Göteborg11.37   


F13 Höjd
20 nov 
Saga Drottz09IK Orient155   
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg138   
Freja Åhsberg09Ullevi FK138   
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott138   
Nanna von Knorring09Sävedalens AIK134   
Ella Malmbratt09Sävedalens AIK129   
Viola Brorsson09Lerum Friidrott129   
Nova Arvidsson09Stensjöns IF129   
Paulina Pappi09IFK Göteborg129   
10 Linnea Sverlander09IFK Göteborg129   
11 Athina Ringfeldt09IFK Göteborg129   
12 Ella Gross09Mölndals AIK129   
13 Ellen Bäckman09IFK Göteborg129   
14 Isabella Siering09IFK Göteborg129   
14 Elin Orsander09Falkenbergs IK129   
16 Ella Jarenskog09Lerum Friidrott129   
17 Moa Nyman09Göteborgs KIK124   
17 Emmy Pauli09Majornas IK124   
19 Amanda Rinman09IFK Göteborg119   
20 Gabriella Larsson09IFK Göteborg114   
21 Sara Nokhiz09IFK Göteborg109   
Frida Karlsson09IFK GöteborgX   


F13 Stav
21 nov 
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott240   
Liv Holm09IFK Göteborg220   
Alice Lindblad09IFK Göteborg190   


F13 Längdzon
21 nov 
Saga Drottz09IK Orient4,66   
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg4,58   
Jezania Kabongo09Ullevi FK4,46   
Isabella Siering09IFK Göteborg4,39   
Nellie Ask09IF Rigor4,36   
Gabriella Larsson09IFK Göteborg4,35   
Frida Karlsson09IFK Göteborg4,31   
Ebba Renholm09Mölndals AIK4,27   
Alva Eurenius09IK Orient4,17   
10 Nova Arvidsson09Stensjöns IF4,14   
11 Tilda Vickes09Bohus IF4,13   
12 Elvira Berg09IK Orient4,07   
13 Emma Reuterberg09IK Orient4,02   
14 Ella Malmbratt09Sävedalens AIK3,99   
15 Judit Markhede09Majornas IK3,95   
16 Saga Boström09IFK Göteborg3,94   
17 Athina Ringfeldt09IFK Göteborg3,93   
18 Ella Bredström09Brattås CK3,86   
19 Ella Jarenskog09Lerum Friidrott3,84   
20 Irmeli Siira09IK Ymer3,80   
21 Nanna von Knorring09Sävedalens AIK3,77   
22 Moa Nyman09Göteborgs KIK3,76   
23 Thea Sundler09IF Rigor3,74   
24 Esther Modig09Lerum Friidrott3,72   
25 Vera Liøkel09Lerum Friidrott3,70   
26 Klara Sif Aronsdottir09IFK Göteborg3,67   
27 Demi Kiriazidou09Majornas IK3,63   
28 Felicia Thorén09IFK Göteborg3,61   
28 Ida Lindstrand09Lerum Friidrott3,61   
30 Svea Clarholm09Hälle IF3,56   
31 Alice Lindblad09IFK Göteborg3,50   
32 Hanna Salberg09Mölndals AIK3,46   
32 Viola Brorsson09Lerum Friidrott3,46   
34 Ella Gross09Mölndals AIK3,44   
35 Emma Ekberg09Sävedalens AIK3,35   
36 Ebba Wikström09IFK Göteborg3,24   
37 Milla Andreasson09Göteborgs KIK3,22   
38 Sara Nokhiz09IFK Göteborg3,20   
39 Isabella Lyckesvärd09Mölndals AIK3,18   
40 Svea Strömberg09Göteborgs KIK3,13   
41 Vera Fagerström09Mölndals AIK3,11   
42 Tindra Nyman09IFK Göteborg2,93   

21 nov 


F13 Trestegzon
20 nov 
Elin Stagemyr09Mölndals AIK9,46   
Alva Eurenius09IK Orient9,20   
Nova Arvidsson09Stensjöns IF9,11   
Elvira Berg09IK Orient8,68   
Paulina Pappi09IFK Göteborg8,21   
Demi Kiriazidou09Majornas IK8,18   
Lovisa Jönsson09Majornas IK7,12   


F13 Kula2.0 kg
21 nov 
Emma Reuterberg09IK Orient9,72   
Ella Jarenskog09Lerum Friidrott9,19   
Saga Boström09IFK Göteborg9,13   
Saga Drottz09IK Orient8,98   
Ingrid Annmark09Mölndals AIK8,97   
Liv Holm09IFK Göteborg8,89   
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott8,65   
Viola Brorsson09Lerum Friidrott8,55   
Olivia Johansson09Bohus IF8,15   
10 Alva Eurenius09IK Orient7,95   
11 Judit Markhede09Majornas IK7,82   
12 Esther Modig09Lerum Friidrott7,23   
13 Vera Liøkel09Lerum Friidrott7,09       7,04
14 Isabella Lyckesvärd09Mölndals AIK7,09       6,72
15 Ella Bredström09Brattås CK6,67   
16 Ida Lindstrand09Lerum Friidrott6,23   
17 Lykke Bager09IFK Göteborg6,22   
18 Ariel Sundberg09Lerum Friidrott5,78   
19 Tindra Nyman09IFK Göteborg5,18   


F12 60m
Försök heat 120 nov 
Emma Falk10IFK Göteborg 8.95q   
My Ahxner10IF Rigor 9.28q   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK 9.41q   
Annie Åsberg10IFK Göteborg 9.73    
Maja Wissö10Lerum Friidrott 9.96    
Ida Lindsta Long10Lerum Friidrott 9.98    
Emmie Van Den Berg10Trollhättan FIK 9.99    

Försök heat 220 nov 
Lykke Nyström10IFK Göteborg 9.17q   
Greta Widell10Lerum Friidrott 9.49q   
Molly Emilsson10IFK Göteborg 9.88    
Livia Claesson10Varbergs GIF 9.91    
Stina Lager Werdinius10Göteborgs KIK10.42    
Klara Völz10Majornas IK10.57    
Ebba Strömblad10Majornas IK10.93    

Försök heat 320 nov 
Alysia Mohalland10IFK Göteborg 8.61q   
Hedda Vennersten10Varbergs GIF 9.29q   
Clara Schön10Göteborgs KIK 9.66q   
Sofia Dahlbäck10Örgryte IS 9.67q   
Gry Zackrisson10Majornas IK 9.72    
Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK 9.95    
Ebba Oldin10Göteborgs KIK10.50    

Försök heat 420 nov 
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK 8.73q   
Hedvig Orestig10Habo Friidrott 04 9.49q   
Juni De Masi Esaiasson10IF Kville 9.94    
Elsa Andersson10IF Kville10.13    
Mathilde Klein10Lerum Friidrott10.18    
Juni Sandö10Varbergs GIF10.97    

Försök heat 520 nov 
Elin Amundin10Ullevi FK 8.58q   
Julie Krook10IFK Göteborg 9.42q   
Signe Provci10IFK Göteborg 9.80    
Amélie Klingenstierna10IFK Göteborg10.02    
Paulina Borg10IF Kville10.29    
Iris Granström10Majornas IK10.46    
Alva Sämfors10Örgryte IS10.93    

Försök heat 620 nov 
Maja Karlsson10IK Orient 9.25q   
Siri Thompson10Göteborgs KIK 9.42q   
Tilde Hegge10Lerum Friidrott 9.69q   
Hannah Janthur10Lerum Friidrott 9.86    
Jayda Boakye10Göteborgs KIK 9.87    
Thelma Johansson10IF Kville10.23    
Nova Valentin10IF Rigor11.19    

Final A20 nov 
Alysia Mohalland10IFK Göteborg 8.62   
Elin Amundin10Ullevi FK 8.76   
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK 8.81   
Maja Karlsson10IK Orient 8.86   
Lykke Nyström10IFK Göteborg 9.16   
Emma Falk10IFK Göteborg 9.17   
My Ahxner10IF Rigor 9.22   
Hedda Vennersten10Varbergs GIF 9.24   

Final B20 nov 
Siri Thompson10Göteborgs KIK 9.25   
Julie Krook10IFK Göteborg 9.34   
Greta Widell10Lerum Friidrott 9.42   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK 9.43   
Hedvig Orestig10Habo Friidrott 04 9.53   
Clara Schön10Göteborgs KIK 9.62   
Sofia Dahlbäck10Örgryte IS 9.72   
Tilde Hegge10Lerum Friidrott 9.78   


F12 200m
Finalheat 121 nov 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI27.931   
Alysia Mohalland10IFK Göteborg28.282   
Elin Amundin10Ullevi FK29.553   
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK29.564   

Finalheat 221 nov 
Lykke Nyström10IFK Göteborg31.276   
Elsa Andersson10IF Kville33.5810   
Thelma Johansson10IF Kville34.4912   
Maja Lewerth10IF Kville35.8916   

Finalheat 321 nov 
Ellen Bernhardsson10Hälle IF31.507   
Julie Krook10IFK Göteborg31.818   
Ebba Oldin10Göteborgs KIK35.7015   

Finalheat 421 nov 
Maja Karlsson10IK Orient29.665   
Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK33.6411   
Stina Lindhe Hemming10Majornas IK34.5413   

Finalheat 521 nov 
Jayda Boakye10Göteborgs KIK33.129   
Tora Unosson10Falkenbergs IK35.6314   
Cornelia Rohlén10Mölndals AIK36.8117   


F12 600m
Finalheat 120 nov 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI 1:44.761   
Saga Karlsson10Hönö IS 2:02.392   
Lykke Nyström10IFK Göteborg 2:07.726   
Signe Provci10IFK Göteborg 2:09.028   
Hedvig Orestig10Habo Friidrott 04 2:13.9110   
Hedda Vennersten10Varbergs GIF 2:15.3013   
Jayda Boakye10Göteborgs KIK 2:17.3914   
Linn Karlsson10IF Kvillebröt-   

Finalheat 220 nov 
Siri Thompson10Göteborgs KIK 2:04.143   
Astrid Claesson10Mölndals AIK 2:04.964   
Lovina Freij10Lerum Friidrott 2:05.915   
Embla Norinder10Majornas IK 2:08.787   
Maja Karlsson10IK Orient 2:13.719   
Emilia Jensen10IK Ymer 2:13.9811   
Emmie Van Den Berg10Trollhättan FIK 2:15.2912   


F12 Häck 60m68,6cm
Försök heat 121 nov 
Saga Karlsson10Hönö IS11.43q   
Ellen Stolt Perlbo10IFK Göteborg12.71    
Molly Tyllander10IK Ymer12.81    
Embla Norinder10Majornas IK12.99    
Stina Lindhe Hemming10Majornas IK13.87    
Maja Kolmodin10IF Kville14.39    

Försök heat 221 nov 
Maja Karlsson10IK Orient11.84q   
Julie Krook10IFK Göteborg11.93q   
Svea Karlsson10Varbergs GIF12.13q   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK12.70q   
Juni De Masi Esaiasson10IF Kville13.63    
Isabelle Avanzi10Majornas IK14.62    

Försök heat 321 nov 
Elin Amundin10Ullevi FK10.53q   
Lykke Nyström10IFK Göteborg11.72q   
Ella Larsson10IF Rigor12.06q   
Iris Granström10Majornas IK13.69    
Linn Karlsson10IF Kville15.60    

Final21 nov 
Elin Amundin10Ullevi FK10.36   
Saga Karlsson10Hönö IS11.23   
Lykke Nyström10IFK Göteborg11.64   
Maja Karlsson10IK Orient11.65   
Ella Larsson10IF Rigor11.81   
Julie Krook10IFK Göteborg11.84   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK12.25   
Svea Karlsson10Varbergs GIF12.27   


F12 Höjd
21 nov 
Novali Gustafsson10Brattås CK144   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK132   
Saga Karlsson10Hönö IS122   
Molly Tyllander10IK Ymer122   
Ellen Stolt Perlbo10IFK Göteborg122   
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK122   
Tora Unosson10Falkenbergs IK122   
Ella Larsson10IF Rigor117   
Svea Karlsson10Varbergs GIF117   
Annie Åsberg10IFK Göteborg117   
Julie Krook10IFK Göteborg117   
12 Lykke Nyström10IFK Göteborg117   
13 Ella Evald10Varbergs GIF117   
14 Stina Lindhe Hemming10Majornas IK117   
15 Sarah Svartborn10Örgryte IS112   
16 Gry Zackrisson10Majornas IK112   
17 Ella Jonsén10IF Kville106   
17 Ellen Bernhardsson10Hälle IF106   
19 Linn Karlsson10IF Kville106   
Isabelle Avanzi10Majornas IKX   
Molly Eriksson10IF KvilleX   


F12 Längdzon
20 nov 
Elin Amundin10Ullevi FK4,73   
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK4,40   
Hedda Vennersten10Varbergs GIF4,31   
Emma Falk10IFK Göteborg4,17   
Julie Krook10IFK Göteborg4,04   
Hedvig Orestig10Habo Friidrott 043,95       3,90
Ella Larsson10IF Rigor3,95       3,88
Saga Karlsson10Hönö IS3,88   
Hannah Janthur10Lerum Friidrott3,81   
10 My Ahxner10IF Rigor3,80   
11 Lovina Freij10Lerum Friidrott3,76   
12 Svea Karlsson10Varbergs GIF3,70   
13 Embla Norinder10Majornas IK3,68   
14 Maja Karlsson10IK Orient3,67   
15 Lykke Nyström10IFK Göteborg3,66   
16 Ida Lindsta Long10Lerum Friidrott3,65   
17 Livia Claesson10Varbergs GIF3,64       3,62
18 Molly Emilsson10IFK Göteborg3,64       3,30
19 Ellen Stolt Perlbo10IFK Göteborg3,64       3,24
20 Sarah Svartborn10Örgryte IS3,62   
21 Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK3,58   
22 Signe Provci10IFK Göteborg3,51   
23 Gry Zackrisson10Majornas IK3,50   
24 Ebba Oldin10Göteborgs KIK3,43   
25 Stina Lindhe Hemming10Majornas IK3,42   
26 Greta Widell10Lerum Friidrott3,38   
27 Annie Åsberg10IFK Göteborg3,37   
28 Maja Wissö10Lerum Friidrott3,35   
29 Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK3,33   
30 Iris Granström10Majornas IK3,29   
31 Maja Kolmodin10IF Kville3,27   
32 Klara Völz10Majornas IK3,20       3,18
33 Stina Lager Werdinius10Göteborgs KIK3,20       3,18
34 Emmie Van Den Berg10Trollhättan FIK3,20       3,13
35 Mathilde Klein10Lerum Friidrott3,18       3,18
36 Alva Sämfors10Örgryte IS3,18       3,05
37 Thelma Johansson10IF Kville3,10   
38 Jayda Boakye10Göteborgs KIK2,98   
39 Juni De Masi Esaiasson10IF Kville2,94   
40 Juni Sandö10Varbergs GIF2,83   
41 Nova Valentin10IF Rigor2,77   
42 Riyan Naasir10Ullevi FK2,61   


F12 Trestegzon
21 nov 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI9,42   
Saga Karlsson10Hönö IS8,69   
Sofia Dahlbäck10Örgryte IS8,05   
Gry Zackrisson10Majornas IK7,72   
Stina Lindhe Hemming10Majornas IK7,58   
Iris Granström10Majornas IK7,33   
Maja Lewerth10IF Kville7,15   
Ebba Strömblad10Majornas IK6,65   
Isabelle Avanzi10Majornas IK6,21   


F12 Kula2.0 kg
20 nov 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI11,23   
Ella Larsson10IF Rigor7,98   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK7,93   
Hannah Janthur10Lerum Friidrott7,69   
Svea Karlsson10Varbergs GIF7,55   
Alysia Mohalland10IFK Göteborg7,43   
Emma Falk10IFK Göteborg7,10   
Hedvig Orestig10Habo Friidrott 046,85   
Ebba Oldin10Göteborgs KIK6,72   
10 Amélie Klingenstierna10IFK Göteborg6,68   
11 Lovina Freij10Lerum Friidrott6,57   
12 Greta Widell10Lerum Friidrott6,30   
13 Ebba Strömblad10Majornas IK6,26   
14 Isabelle Avanzi10Majornas IK6,22   
15 Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK6,14   
16 Embla Norinder10Majornas IK6,00   
17 Molly Emilsson10IFK Göteborg5,87   
18 Maja Kolmodin10IF Kville5,86   
19 Ida Lindsta Long10Lerum Friidrott5,81   
20 Ella Oswan10IF Kville5,68   
21 Molly Tyllander10IK Ymer5,65   
22 Maja Wissö10Lerum Friidrott5,58   
23 Emilia Jensen10IK Ymer5,42   
24 Juni Sandö10Varbergs GIF5,37   
25 Jayda Boakye10Göteborgs KIK5,25   
26 Iris Granström10Majornas IK4,98   
27 Linn Karlsson10IF Kville4,88   
28 Emmie Van Den Berg10Trollhättan FIK4,87   
29 Juni De Masi Esaiasson10IF Kville4,83   
30 Mathilde Klein10Lerum Friidrott4,62       4,43
31 Stina Lindhe Hemming10Majornas IK4,62       4,12
32 Riyan Naasir10Ullevi FK4,24   


F11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 400mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk