RESULTAT mellan 12 sep och 13 sep
Stafett-SM 2020-09-12/13
Göteborg, Slottsskogsvallen
Ullevi FK / IK Vikingen
Uppdaterad: 2020-09-18 13:08
Resultatlänk Sträcktider


 
M 4 x 100m
Final12 sep 
Ullevi FK Nils Thornberg -94
Patrik Andersson -91
Alexander Lesser -93
Lucas Bolin -01

40.45   
Malmö AI 1Kasper Kadestål -99
Austin Hamilton -97
Viktor Bondesson -98
Jean-Christian Zirignon -95

40.56   
Örgryte IS Jonatan Hirsh -98
Alexander Andreasson -99
Carl Bengtström -00
Jonathan Carbe -90

40.59   
Hässelby SK Jonatan Håkansson -01
Carl af Forselles -01
Fredrik Samuelsson -95
Olle Forslin -93

41.95   
Malmö AI 2Anton Levin -92
Nick Ekelund-Arenander -89
Jacob Ewertzh -95
Emmanuel Dawlson -92

43.11   
IFK Göteborg Nicholas Thoong -03
Glody Ngoma -00
Erik Pålsson -04
Samuel Lestander -00

44.81   
Västerås FK Lukas Nordén -98
Patric Hjort -93
Rickard Willman -94
Mattias Waernulf -02

bröt   
Mölndals AIK Tarley Allison -97
Filip Schwartz -98
Oskar Weidenholm -01
Alexander Pilgrim -03

bröt   


M 4 x 400m
Final13 sep 
Ullevi FK Martin Selin -95
Anton Bengtsson -98
Nils Thornberg -94
Alexander Lesser -93

3:14.12   
Malmö AI Viktor Bondesson -98
Simon Martinsson -01
Kasper Kadestål -99
Anton Sigurdsson -96

3:14.31   
Spårvägens FK Kristian Efremov -90
Joakim Andersson -92
Tor Ekström -02
Ivar Kristinn Jasonarson -92

3:16.17   
Turebergs FK Dennis Karanda -89
Kevin Duvert -98
Johan Eriksson -88
Emil Johansson -02

3:17.53   
Örgryte IS Samuel Wiik - 98
Jonathan Carbe -90
Chris Gray -92
Carl Bengtström -00

bröt   


M 4 x 800m
Final12 sep 
Spårvägens FK Bienvenue Musore -90
Kalle Berglund -96
Emil Danielsson -97
Joakim Andersson -92

7:34.64   
Hässelby SK Emil Blomberg -92
Gustav Bivstedt -96
Gustav Berlin -95
Anton Persson -96

7:42.85   
Mölndals AIK Jonathan Grahn -04
Simon Wikell -03
Victor Wahlgren -02
Alexander Nilsson -95

7:58.82   
Örgryte IS Mohamed Nuur -99
Nicklas Gunnarsson -96
Jesper Evervall -94
Chris Gray -92

8:38.16   


M 4 x 1500m
Final13 sep 
Spårvägens FK 1Mohammad Reza -89
John Foitzik -91
Emil Danielsson -97
Kalle Berglund -96

15:27.55   
Sävedalens AIK Erik Jälknäs -00
Leo Magnusson -98
Jonatan Fridolfsson -92
Vidar Johansson -96

15:40.06   
Hässelby SK Anton Persson -96
Elmar Engholm -92
Axel Djurberg -99
Gustav Berlin -95

15:43.69   
Hälle IF Sharmarke Ahmed -02
Anders Grahl -87
Samuel Fitsumbrhan -99
Arvid Örn -94

15:46.14   
Spårvägens FK 2Estifanos Faid -92
Oliver Löfqvist -98
Daniel Gleimar -92
Bienvenue Musore -90

16:18.69   
Örgryte IS Chris Gray -92
Jonas Gustavsson -98
Jesper Evervall -94
Nicklas Gunnarsson -96

17:08.08   


M22 4 x 100m
Final13 sep 
Örgryte IS 1Jonatan Hirsh -98
Alexander Andreasson -99
Samuel Wiik -98
Tobias Carlryd -00

41.95   
Ullevi FK Robin Jacobsson -98
Isak Kristensen -00
Anton Bengtsson -98
Gustav Bålström -98

43.49   
Örgryte IS 2Otto Hammarström -99
Viggo Hahnsson -99
Svante Wester -99
Victor Koch -98

44.99   
IFK Göteborg Nicholas Thoong -03
Glody Ngoma -00
Erik Pålsson -01
Samuel Lestander -00

45.15   
Mölndals AIK Johan Lamm -98
Richard Heikkilä -98
Philip Bayer -03
Vilmer Elovsson -02

45.24   


M22 3 x 400m
Final12 sep 
Turebergs FK Adam Westermark -98
Kevin Duvert -98
Emil Johansson -02


2:30.08   
IFK Göteborg Lucas Lorentzon -03
Aaron Ladestam -00
Samuel Andreasson -99


2:31.43   
Ullevi FK Robin Jacobsson -98
Mathias Söder -99
Anton Bengtsson -99


2:31.51   
Örgryte IS Tobias Carlryd -00
Felix Larsen Nilsson -00
Samuel Wiik -98


2:32.74   
Sävedalens AIK Jonathan Johansson -00
Erik Jälknäs -00
William Sturesson -03


2:47.68   


M22 3 x 800m
Final13 sep 
Spårvägens FK Tobias Eknor -00
Jesper Sjölund -99
Henry Jacobson -99


5:55.95   
Örgryte IS Alexander Sörensen -02
Felix Larsen Nilsson -00
Mohamed Nuur -99


6:10.19   


P19 4 x 100m
Final13 sep 
Ullevi FK Rafael Tejada De León -02
Erik Johansson - 01
Oliwer Danielsson -01
Lucas Bolin -01

41.30    NJR
Malmö AI Elias Hedner -02
Max Rosquist Larsson -01
Caleb Conable -01
Adam Svensson -03

42.07   
Mölndals AIK David Ulstein -03
Marcus Blixt -02
Oskar Weidenholm -01
Alexander Pilgrim -03

43.25   
Västerås FK Tim Singmandeewised -02
Oliver Smidskog -02
Lucas Ulegård -03
August Kallin -02

44.34   
Örgryte IS Lukas Bertilsson -02
Lukas Edqvist -02
Jakob Helgesson -03
David Sämfors -04

bröt   
IF Kville Gustav Tartu -02
Jesper Nordström -02
Fredrik Grund -02
Mohammad Al Masri -01

bröt   
IFK Växjö Thomas Jones -01
Edvin Månsson -02
Moltas Strömberg -03
Hannes Egonsson -03

DQ    §F4.15.9


P19 Stafett 1000m
Final12 sep 
Malmö AI Max Rosqvist-Larsson -01
Caleb Conable -01
Albert Nurmi -01
Simon Martinsson -01

1:59.30   
IF Kville Yousef Al Masri -02
Mohammad Al Masri -01
Fredrik Gund -02
Elias Brink -01

2:02.02   
Spårvägens FK Edvin Habermann -01
Anton Sjölund -01
Tor Ekström -02
Sidrak Afework -01

2:02.32   
Västerås FK Tim Singmandeewised -02
Lucas Ulegård -03
David Rindetoft -03
August Kallin -02

2:05.71   
Örgryte IS Gabriel Wallmark -02
Lukas Bertilsson -02
Lukas Edqvist -02
Jakob Helgesson -03

2:07.40   
Åhus FIK William Jarnemo -04
Hugo Larsson Wilhelmsson -02
Joel Torp -04
Jesper Dreifaldt -02

2:09.43   


P19 3 x 800m
Final13 sep 
Mölndals AIK Josef Wallenlind -01
Michael Rosenqvist -02
Victor Wahlgren -02


5:58.99   
IFK Lidingö Robin Isaksson -02
Jacob Klinth -01
Julius Mördrup -02


6:00.84   
Hässelby SK Jonatan Håkansson -01
Oscar Eliasson -01
Max Bechtel -01


6:04.08   
KA 2 IF Svante Holgersson -01
Noah Johansson -02
Simon Rosenqvist -03


6:15.22   
Gefle IF Jimmy Öhman -01
Fredrik Sundvall -02
Lukas Holm -03


6:34.87   
Sävedalens AIK Ivan Magnusson -02
Alfons Råwall -04
Fabian Berntsson -01


6:43.70   


P17 4 x 100m
Försök heat 113 sep 
Örgryte IS Leo Zikovic -04
William Asker-04
Nils Thorin -03
Alex Apelgrim -04

44.35Q   
Ullevi FK Viggo Andersson -04
Victor Hering -03
Johannes Lundqvist -04
Felix Steene -04

44.36q   
Bromma IF Babu Badjie -05
David Steinberg -04
Malte Fuchs Edberg -03
Petter Lundberg -03

44.46q   
Huddinge AIS Johan Sundgren -03
Casper Elliot -03
Emil Sörqvist -03
Joakim Hellbratt -03

44.85q   
Hanvikens SK Casper Gustafsson -04
Oscar Niklasson -04
Adam Eriksson -04
Christoffer Bergkvist -05

45.40q   

Försök heat 213 sep 
Hammarby IF Hugo Holmlund -03
Marcus Moberg -03
Jonatan Borg -03
Viktor Wall -03

42.73Q   
Hässelby SK Lucas Lindberg -04
Elias Boman -04
Linus Jonsson -04
Vincent Arousell -03

44.84q   
Linköpings GIF Anton Rönnqvist -03
Jonathan Appel -04
Vilgot Elfström -04
Max Holmberg -05

45.18q   
IFK Göteborg Nils Brakander -04
Anthon Bokelund Singh -04
Oden Grahm Goles -04
Tristan Heno -04

DQ     Tjuvstart

Final13 sep 
Hammarby IF Hugo Holmlund -03
Marcus Moberg -03
Jonatan Borg -03
Viktor Wall -03

42.64   
Örgryte IS Leo Zikovic -04
William Asker-04
Nils Thorin -03
Alex Apelgrim -04

43.56   
Bromma IF Babu Badjie -05
David Steinberg -04
Malte Fuchs Edberg -03
Petter Lundberg -03

43.79   
Ullevi FK Viggo Andersson -04
Victor Hering -03
Johannes Lundqvist -04
Felix Steene -04

43.95   
Huddinge AIS Johan Sundgren -03
Casper Elliot -03
Emil Sörqvist -03
Joakim Hellbratt -03

44.39   
Hässelby SK Lucas Lindberg -04
Elias Boman -04
Linus Jonsson -04
Vincent Arousell -03

44.72   
Hanvikens SK Casper Gustafsson -04
Oscar Niklasson -04
Adam Eriksson -04
Christoffer Bergkvist -05

44.78   
Linköpings GIF Anton Rönnqvist -03
Jonathan Appel -04
Vilgot Elfström -04
Max Holmberg -05

ej start   


P17 Stafett 1000m
Försök heat 112 sep 
IFK Göteborg Nils Brakander -04
Anthon Bokelund Sing -04
Tristan Heno -04
Robin Turan -04

2:01.07Q   
Danderyds SK Marcus Brodin -04
Erik Skoglund -04
Viktor Skoglund -04
Alexander Davidsson -04

2:01.55q   
IFK Lund Jeroen Persson -05
Isak Holgersson -04
Elias Wennolf -03
Erik Erlandsson -04

2:02.15q   
Örgryte IS Leo Zikovic -04
William Asker -04
Nils Thorin -04
Alex Apelgrim -04

2:02.27q   
Huddinge AIS Johan Sundgren -03
Joakim Hellbratt -03
Casper Elliot -03
Emil Sörqvist -03

2:04.02q   
Hässelby SK Lucas Lindberg -04
Linus Jonsson -04
Vincent Arousell -03
Elias Boman -04

2:04.88q   

Försök heat 212 sep 
Hammarby IF Teodor Borgius -03
Viktor Wall -03
Jonatan Borg -03
Markus Moberg -03

2:02.35Q   
Hanvikens SK Christoffer Bergkvist -05
Adam Eriksson -04
Oscar Niklasson -04
Casper Gustavsson -04

2:07.20q   
Bromma IF Petter Lundberg -03
David Steinberg -04
Babu Badjie -05
Felix Nyberg -03

2:07.47    
Linköpings GIF Anton Rönnqvist -03
Max Holmberg -05
Vilgot Elfström -04
Jonathan Appel -04

2:10.34    
Lerum Friidrott Hugo Kajsjö -03
Rizvan Etymaev -03
Linus Pihl -03
Lucas Frew -04

2:11.07    

Final12 sep 
Hammarby IF Jonatan Borg -03
Viktor Wall -03
Noah Bucht Wesslén -03
Markus Moberg -03

1:56.89   
Danderyds SK Marcus Brodin -04
Alexander Davidsson -04
Viktor Skoglund -04
Erik Skoglund -04

2:00.43   
IFK Göteborg Nils Brakander -04
Anthon Bokelund Sing -04
Tristan Heno -04
Robin Turan -04

2:00.84   
IFK Lund Jeroen Persson -05
Isak Holgersson -04
Elias Wennolf -03
Erik Erlandsson -04

2:02.11   
Huddinge AIS Johan Sundgren -03
Joakim Hellbratt -03
Casper Elliot -03
Emil Sörqvist -03

2:02.65   
Örgryte IS Leo Zikovic -04
William Asker -04
Nils Thorin -04
Alex Apelgrim -04

2:03.27   
Hässelby SK Lucas Lindberg -04
Linus Jonsson -04
Elias Boman -04
Mårten Nystrand -03

2:03.74   
Hanvikens SK Christoffer Bergkvist -05
Adam Eriksson -04
Oscar Niklasson -04
Casper Gustavsson -04

ej start   


P17 3 x 800m
Final13 sep 
Mölndals AIK Carl Erixon -03
Simon Wikell -03
Jonathan Grahn -04


6:00.27   
Danderyds SK Erik Skoglund -04
Alexander Davidsson -04
Viktor Skoglund - 04


6:03.80   
IFK Göteborg Olle Ackebjer -05
Oden Grahm Goles -04
Robin Turan -04


6:06.68   
Upsala IF Nils Ekroth -03
Johan Olsson -03
Elias Liljestrand -03


6:09.25   
Hälle IF Alexander Carlsson -03
Axel Johansson -03
Jonas Magnusson -04


6:13.68   
Hässelby SK Linus Jansson -04
Axel Månsson -04
Mårten Nystrand -03


6:15.92   
Lerum Friidrott Linus Pihl -03
Lukas Frew -04
Nils Olson -04


6:36.73   
Örgryte IS Albin Hagstedt -04
Tim Tompsett -04
Philip Frick -04


6:43.17   


P15 4 x 80m
Försök heat 113 sep 
IFK Göteborg Hugo Kündig -06
Albin Edin -06
Tobias Hadzikostas -05
Benjamin Sander -05

36.70Q   
Spårvägens FK Erik Andersson -06
Konrad Sundbom Kopparberg -05
Gustav Hellsten -05
Oliver Ericsson -06

37.12q   
Gefle IF Thirachai Schröder -05
Adam Söder -05
Ludvig Hjertberg -06
Elias Sadek -05

38.99q   
Mölndals AIK Lukas Lehto -06
Johan Conway -05
Enzo Martini Tedfelt -05
Filip Nesser -05

48.11q   

Försök heat 213 sep 
Malmö AI Melker Jensfelt -06
Noah Karlberg -05
Melvin Vala Tefre -05
Måns Bergström -05

35.06Q   
Bromma IF August Calles -05
David Hedlund Carlson -05
Filip Ekström -05
Filip Olsson -06

36.63q   
Örgryte IS Jonas Elison -06
Axel Eenfeldt -05
Marcus Johansson -05
Andre Samrin Ribeiro -05

38.57q   
Lerum Friidrott Viggo Nielsen -05
Theodor Johner-05
Linus Wahl -05
Elliot Lindbom -05

39.75q   
Ullevi FK Joel Gustafsson Miller -05
Shakeem Reid -05
Jonas Gusten -05
Hugo Tilldahl -05

DQ     §F4.15.9

Final13 sep 
Malmö AI Melker Jensfelt -06
Noah Karlberg -05
Melvin Vala Tefre -05
Måns Bergström -05

34.91   
Bromma IF August Calles -05
David Hedlund Carlson -05
Filip Ekström -05
Filip Olsson -06

36.09   
IFK Göteborg Hugo Kündig -06
Albin Edin -06
Tobias Hadzikostas -05
Benjamin Sander -05

36.65   
Örgryte IS Jonas Elison -06
Axel Eenfeldt -05
Marcus Johansson -05
Andre Samrin Ribeiro -05

38.02   
Gefle IF Thirachai Schröder -05
Adam Söder -05
Ludvig Hjertberg -06
Elias Sadek -05

38.31   
Mölndals AIK Lukas Lehto -06
Johan Conway -05
Enzo Martini Tedfelt -05
Filip Nesser -05

38.81   
Spårvägens FK Erik Andersson -06
Konrad Sundbom Kopparberg -05
Gustav Hellsten -05
Oliver Ericsson -06

bröt   
Lerum Friidrott Viggo Nielsen -05
Theodor Johner-05
Linus Wahl -05
Elliot Lindbom -05

ej start   


P15 3 x 800m
Final12 sep 
Danderyds SK Noah Busch -05
Lucas Törnström -05
Victor Törnström -05


6:31.81   
IFK Lidingö Nicklas Östlund -05
Leonardo Garavini -05
Luca Gränzer -05


6:35.26   
Hässelby SK Alexander Hägg -06
Mindor Bergler -05
Samuel Berhane -05


6:38.92   
Malmö AI Morgan Lindstedt -05
Hugo Åsberg -06
Marcus Asker -05


6:41.92   
Lerum Friidrott Linus Wahl -05
Theodor Johner -05
Elliot Lindblom -05


6:50.96   
Mölndals AIK Henok Ande -05
Albin Björke -06
Wilmer Olsson -05


7:09.54   
Sävedalens AIK Daniel Brevik -06
Adam Sörqvist -05
Noel Krantz -05


DQ    §F4.15.9


M35 4 x 100m
Final12 sep 
Sävedalens AIK M35Daniel Johansson -84
Fredrik Olson -72
Mattias Olsborg -75
Henrik Linder -76

49.27    1. M35
IFK Göteborg M45Mikael Örnhammar -74
Mårten Holm -75
Per Kündig -74
Mikael Runsten -63

51.08    1. M45
Spårvägens FK K45Helen Hermundstad -73
Ulrika Evjen -74
Jenny Åkervall -72
Lena Axelson -72

51.81    1. K45 NVR
Hälle IF K40Catrine Forsström -80
Weronica Hägg -74
Anna Logg -78
Maria Gylfe -77

59.44    1. K40
IFK Göteborg K40Petra Thulin -79
Agneta Larsson -76
Charlotta Ceder Wanhainen -73
Catharina Parai -77

59.53    2. K40


M35 3 x 800m
Final M35, M40, M4512 sep 
Hälle IF 1 M45Martin Burrows -73
Erik Framme -73
Patrik Hägg -72


6:34.25    1. M45
Majornas IK 4 M35Mattias Gustavsson -78
Henrik Salsing -77
Viktor Njurlid -83


6:38.81    1. M35
Hälle IF 2 M35Nicolaus Fager -67
Richard Bäckström -81
Nicklas Tollesson -77


7:03.78    2. M35
Mölndals AIK 1 M40Carl Hedberg -78
Marcus Jansson -77
Erik Roos -77


7:07.27    1. M40
Lerum Friidrott 1 M40Niklas Rung -72
Tobias Nilsson -74
Mika Granroth -76


7:11.66    2. M40
Mölndals AIK 3 M45-2Mattias Andersson -72
Oskar Svarfvar -75
Rickard Rosén -74


7:38.28    2. M45
Mölndals AIK 2 M45Håkan Jönsson -72
Örjan Klaesson -73
Pelle Brattberg -73


7:56.82    3. M45

Final M50, M6012 sep 
Lerum Friidrott 2 M50Peter Corell -68
Lennart Olsson -69
Peter Helmroth -66


7:22.19    1. M50 NVR
Majornas IK 2 M50Oscar Sjölander -69
Fredrik Ahlfors -68
Dimitrios Kiriazidis -68


7:24.12    2. M50
Mölndals AIK 4 M50Kristian Lindaur -70
Håkan Vilhelmsson -70
Stanley Rossäng -67


7:42.88    3. M50
Mölndals AIK 5 M60Gert Henriksson -57
Anders Sparén -58
Mikael Ström -59


8:23.80    1. M60
Majornas IK 1 M60Anders Eriksson -55
Hans Melin -60
Gunnar Bengtsson -55


8:39.91    2. M60


K 4 x 100m
Final12 sep 
Malmö AI Wilma Rosenquist -03
Nikki Anderberg -02
Daniella Busk -93
Linnea Killander -93

45.05   
Ullevi FK Ide Ileso -00
Lisa Lilja -96
Ebba Magnusson -01
Elin Hallbjörner -02

46.92   
IF Göta Karlstad Emilia Kjellberg -96
Ida Hansen -93
Erica Jarder -86
Kaiza Karlén -98

47.08   
Örgryte IS Judith Wagersten -98
Jenny Lestander -98
Rebecka Abrahamsson -94
Fanny Runheim -99

48.03   
IFK Lund Maja Maunsbach -01
Felicia Ascard -96
Magda Karlsson -04
Daga Indebetou -03

48.24   
Mölndals AIK Ida Nilsson -98
Emilia Hammarström -96
Ebba Gustafsson -02
Michelle De Silva -99

48.37   
Åhus FIK Hannah Hansson-00
Cornelia Helgesson-02
Filippa Svensson-03
Sydney Karström-04

50.39   
Spårvägens FK Helen Hermundstad -73
Ulrika Evjen -74
Jenny Åkervall -72
Lena Axelson -72

51.60   


K 4 x 400m
Final13 sep 
IF Göta Karlstad Lovisa Ellström -00
Hanna Karlsson -03
Lathifa Afrah -05
Lova Perman -03

3:47.79   
Malmö AI Emilia Mandl -04
Josefin Magnusson - 89
Linnea Killander -93
Maria Freij -98

3:52.31   
IFK Göteborg Ivana Pekic -05
Ida Kühnel Pappila -04
Agnes Thundal -05
Elin Petersson -03

4:15.66   


K 4 x 800m
Final12 sep 
Göteborgs KIK Julia Nielsen -01
Wilma Nielsen -01
Sandra Åberg -03
Emma Söderström -98

9:08.27   
IF Göta Karlstad Lovisa Ellström -00
Olivia Weslien -97
Wilma Karlsson -03
Lova Perman -03

9:10.34   
IFK Göteborg Alva Thundal -05
Nicole Tiourine -05
Madeleine Björlin-Delmar -96
Saga Provci -04

9:10.60   
Hammarby IF Clara Lidén -03
Nora Lundin -03
Nora Siltberg Almlöf -99
Filippa Ramberg -97

9:34.12   
Mölndals AIK Saga Hagelin -03
Alice Greberg -98
Julia Törnblad -97
Sara Gunnarsson -99

9:34.82   
Örgryte IS Johanna Larsson -93
Elsa Svensson -05
Josephine Källvik -04
Desiree Lilliehöök -86

10:29.48   


K 3 x 1500m
Final13 sep 
Sävedalens AIK Gaël De Coninck -01
Lisa Bergdahl -95
Sara Christiansson -97


14:01.90   
IFK Göteborg Saga Provci -04
Nicole Tiourine -05
Madeleine Björlin-Delmar -96


14:18.85   
Göteborgs KIK Julia Nielsen -01
Sandra Åberg -03
Wilma Nielsen -01


14:25.08   
Örgryte IS Johanna Larsson -93
Linnea Knüppel -04
Desirée Lilliehöök -86


15:34.61   


K22 4 x 100m
Final13 sep 
Sävedalens AIK Louise Andersson -99
Helmi Hjortbäck -05
Josefin Persson -98
Ebba Niklasson -03

48.44   
Örgryte IS Judith Wagersten -98
Jenny Lestander -98
Hilma Hofström -00
Maja Nilsson -99

50.37   
Göteborgs KIK Johanna Stübner -02
Emma Söderström -98
Matilda Hallström -00
Caroline Nilsson -99

50.88   


K22 3 x 400m
Final12 sep 
Göteborgs KIK Emma Söderström -98
Caroline Nilsson -99
Matilda Hallström -00


3:05.94   
Örgryte IS Judith Wagersten -98
Hilma Hofström -00
Jenny Lestander -98


3:15.35   


K22 3 x 800m
Final13 sep 
Mölndals AIK Alice Greberg -98
Sara Gunnarsson -99
Sara Dädeby -99


7:26.52   
Göteborgs KIK Emma Söderström -98
Matilda Hallström -00
Caroline Nilsson -99


7:39.46   
Örgryte IS Hilma Hofström -00
Rebecca Runfors Carlzzon -02
Judith Wagersten -98


8:41.23   


F19 4 x 100m
Final13 sep 
Malmö AI Filippa Sivnert -01
Nikki Anderberg -02
Freja Andersdotter -01
Wilma Rosenquist -01

45.83    NJR
Mälarhöjdens IK Maja Thodenius -03
Josefin Wikfeldt -02
Elise Legzdins -02
Moa Skagerlund -03

49.96   
Lerum Friidrott Cornelia Lindberg -01
Elvira Carlén -01
Linnea Pihl -01
Elsa Wållgren -04

50.78   
Mölndals AIK Alva Larsson -02
Lovisa Nilsson-Edin -02
Ebba Gustafsson -02
Ellen Pettersson -03

88.68   


F19 Stafett 1000m
Final12 sep 
Göteborgs KIK Johanna Sjögren -02
Sandra Åberg -03
Julia Nielsen -01
Wilma Nielsen -01

2:17.22   
Malmö AI Filippa Sivnert -01
Olivia Stridh -02
Angel Richmore -01
Freja Andersdotter -01

2:18.94   
Lerum Friidrott Elsa Wållgren -04
Cornelia Lindgren -01
Linnea Pihl -01
Elvira Carlén -01

2:22.06   


F19 3 x 800m
Final13 sep 
Göteborgs KIK Sandra Åberg -03
Julia Nielsen -01
Wilma Nielsen -01


7:07.00   
Sävedalens AIK Lisa Wreeby -02
Maud De Coninck -05
Stina Pettersson -02


7:07.58   
Lerum Friidrott Elsa Wållgren -04
Linnea Pihl -01
Elvira Carlén -01


8:17.71   


F17 4 x 100m
Försök heat 113 sep 
Hässelby SK Nora Lindahl -04
Nicole Nyberg -04
Saga Hermundstad -04
Clara Fallenius -03

48.17Q   
Glanshammars IF Elin Wallin -03
Tindra Frykholm -03
Agnes Bjerke -04
Klara Frykholm -03

49.40q   
Bromma IF Mellanie Neudinger Nellmer -05
Vera Lindblad -04
Lisen Rignell -03
Ophelia Viirman -05

49.77q   
Örgryte IS Inez Yngve -05
Ellen Hansson -04
Alicia Jisbrant -04
Clara Weetom -04

50.82q   
Hanvikens SK Karin Bengtsson -04
Felicia Johansson -04
Thea Katsoulaki -04
Linnea Boqvist -05

50.84q   
Tullinge FF Anelia Danielsson-04
Alva Königsson-03
Amanda Johansson-03
Hilma Claesson-04

54.32    

Försök heat 213 sep 
Malmö AI Joy Thulin -03
Milla Svanberg -03
Ida Staafgård -03
Ella Uddenäs -05

47.53Q   
Mölndals AIK Elin Molinder -04
Tilda Wahlén -04
Emilia Åström -04
Amanda Ehrnborg -04

51.61q   
Göteborgs KIK Antonia Bozic -03
Anna Constantinescu -03
Moa Gustafsson -04
Amanda Magnusson -04

52.75q   
Boo IF Ella Tylestedt -04
Anna Werkström -04
Edvarda Lindén -04
Filippa Aronsson -04

52.85    
IFK Göteborg Filippa Palmås -04
Ida Kühnel Pappila -04
Linnea Bolin -04
Elin Pettersson -03

bröt    

Final13 sep 
Malmö AI Joy Thulin -03
Milla Svanberg -03
Ida Staafgård -03
Ella Uddenäs -05

47.50   
Hässelby SK Nora Lindahl -04
Nicole Nyberg -04
Saga Hermundstad -04
Clara Fallenius -03

48.38   
Glanshammars IF Elin Wallin -03
Tindra Frykholm -03
Agnes Bjerke -04
Klara Frykholm -03

48.92   
Bromma IF Mellanie Neudinger Nellmer -05
Vera Lindblad -04
Lisen Rignell -03
Ophelia Viirman -05

49.40   
Hanvikens SK Karin Bengtsson -04
Felicia Johansson -04
Thea Katsoulaki -04
Linnea Boqvist -05

50.91   
Örgryte IS Inez Yngve -05
Ellen Hansson -04
Alicia Jisbrant -04
Clara Weetom -04

51.00   
Mölndals AIK Elin Molinder -04
Tilda Wahlén -04
Emilia Åström -04
Amanda Ehrnborg -04

51.58   
Göteborgs KIK Antonia Bozic -03
Anna Constantinescu -03
Moa Gustafsson -04
Amanda Magnusson -04

53.00   


F17 Stafett 1000m
Försök heat 112 sep 
IFK Lidingö Tyra Tunander Cedrenius-04
Edda Chin Nygårds -04
Estelle Strand -04
Nike Isaksson -04

2:19.80Q   
IFK Göteborg Filippa Palmås -04
Ida Kühnel Pappila -04
Elin Pettersson -03
Saga Provci -04

2:19.88q   
Örgryte IS 1Inez Yngwe -05
Ellen Hansson -04
Alicia Jisbrant -04
Elna Wester -05

2:19.98q   
IFK Växjö Hanna Joabsson -04
Maja Westhoff -04
Elenie Carlsson -05
Elin Joabsson -04

2:23.10q   
Hässelby SK Saga Hermundstad -04
Clara Fallenius -03
Nicole Nyberg -04
Laura Fodor-03

2:23.34q   
Hanvikens SK Linneá Boqvist -05
Karin Bengtsson -04
Thea Katsoulaki -04
Felicia Johansson -04

2:23.52q   
Västerås FK Matilda Eriksson -04
Ida Palmqvist -03
Tyra Tjulander -04
Izabella Lukic -03

2:30.29    

Försök heat 212 sep 
Malmö AI Joy Thulin-03
Ida Staafgård -03
Ella Uddenäs -05
Milla Svanberg -03

2:22.43Q   
Bromma IF Mellanie Neudingar Nellmer -05
Vera Lindblad -04
Lisen Rignell -03
Louise Eliasson -04

2:24.17q   
Mölndals AIK Elin Molinder -04
Tilda Wahlén -04
Wilma Holmén -03
Amanda Ehrnborg -04

2:26.62    
Göteborgs KIK Antonia Bozic -03
Anna Constantinescu -03
Moa Gustafsson -04
Amanda Magnusson -04

2:28.67    
Boo IF Ella Tylestedt -04
Linnea Hjalmarsson -05
Anna Werkström -04
Edvarda Lindén -04

2:30.08    
Örgryte IS 2Lisa Ellison -04
Ebba Francois-04
Linnea Kuppel -04
Clara Weetom -04

2:43.43    

Final12 sep 
Malmö AI Joy Thulin-03
Ida Staafgård -03
Milla Svanberg -03
Emilia Mandl -04

2:15.18   
Bromma IF Vera Lindblad -04
Mellanie Neudingar Nellmer -05
Lisen Rignell -03
Louise Eliasson -04

2:18.23   
IFK Lidingö Tyra Tunander Cedrenius-04
Edda Chin Nygårds -04
Estelle Strand -04
Nike Isaksson -04

2:18.28    =
IFK Göteborg Filippa Palmås -04
Ida Kühnel Pappila -04
Elin Pettersson -03
Saga Provci -04

2:18.28    =
Hässelby SK Saga Hermundstad -04
Clara Fallenius -03
Nora Lindahl -04
Laura Fodor-03

2:18.59   
Örgryte IS 1Inez Yngwe -05
Ellen Hansson -04
Alicia Jisbrant -04
Elna Wester -05

2:19.70   
IFK Växjö Hanna Joabsson -04
Maja Westhoff -04
Elenie Carlsson -05
Elin Joabsson -04

2:22.50   
Hanvikens SK Thea Katsolaki -04
Felicia Johansson -04
Linneá Boqvist -05
Karin Bengtsson -04

2:30.57   


F17 3 x 800m
Final13 sep 
IFK Lidingö Victoria Psilander -03
Estelle Strand -04
Nike Isaksson -04


7:09.46   
Mölndals AIK Wilma Holmén -03
Saga Hagelin -03
Alma Svantesson -04


7:10.43   
Vallentuna FK Tilde Josefsson -04
Lizette Carlsson -04
Moa Granat -04


7:11.63   
Upsala IF Filippa Hägglund -03
Sofia Amini -03
Maja Björnsson -03


7:13.43   
IFK Växjö Elenie Carlsson -05
Hanna Joabsson -04
Elin Joabsson -04


7:20.64   
Hammarby IF Clara Lidén -03
Nora Lundin -03
Albertina Brandt -03


7:21.80   


F15 4 x 80m
Försök heat 113 sep 
IF Göta Karlstad Märta Lundström Larsson -05
Tilde Andersson -06
Lathifa Afrah -05
Irma Jonhed -05

39.85Q   
Malmö AI Celia Parmatow -05
Olivia Jensfelt -05
Elin Pihlström -06
Ella Wolff -05

40.92q   
IK Orient Ellen Schoug -05
Klara Håkansson -05
Nicole Hoffman -05
Hilda Nolkrantz -05

41.94q   
Lerum Friidrott Leia Holm -05
Alice Bengtsson -05
Josefin Holmesson -05
Leah Rohbrahn -05

43.68q   
IFK Göteborg 1Moa Bertilsson -05
Kajsa Roth -06
Isabella Petrusic -05
Ivana Pekic -05

DQ     §F4.15.9

Försök heat 213 sep 
IF Hagen FIK Nova Schwalbe -05
Ebba Eklund -05
Chanel Moulare -05
Ella Sjölin -05

40.79Q   
Mölndals AIK Ane Torine Iversen -05
Olivia Lundberg -05
Olivia Amberthtsson -05
Cornelia Andersson -05

40.86q   
Falkenbergs IK Wilma Segermalm -05
Annie Sturesson-05
Wilma Folkesson -05
Linn Svedberg Jarlhage -05

41.99q   
IFK Göteborg 2Tindra Ladestam -05
Anna Tiger -05
Eleonora Piga -05
Alva Thunberg -06

43.30q   
Tullinge FF Alicia Nordmark - Niska -06
Maya Domanowsky -05
Pritha Routh -06
Olivia Faskunger -05

44.61    

Final13 sep 
IF Göta Karlstad Märta Lundström Larsson -05
Tilde Andersson -06
Lathifa Afrah -05
Irma Jonhed -05

39.72   
Malmö AI Celia Parmatow -05
Olivia Jensfelt -05
Elin Pihlström -06
Ella Wolff -05

40.41   
IF Hagen FIK Nova Schwalbe -05
Ebba Eklund -05
Chanel Moulare -05
Ella Sjölin -05

40.86   
Mölndals AIK Ane Torine Iversen -05
Olivia Lundberg -05
Olivia Amberthtsson -05
Cornelia Andersson -05

41.00   
IK Orient Ellen Schoug -05
Klara Håkansson -05
Nicole Hoffman -05
Hilda Nolkrantz -05

41.74   
Falkenbergs IK Wilma Segermalm -05
Annie Sturesson-05
Wilma Folkesson -05
Linn Svedberg Jarlhage -05

41.91   
Lerum Friidrott Leia Holm -05
Alice Bengtsson -05
Josefin Holmesson -05
Leah Rohbrahn -05

44.11   
IFK Göteborg 2Tindra Ladestam -05
Anna Tiger -05
Eleonora Piga -05
Alva Thunberg -06

bröt   


F15 3 x 800m
Final12 sep 
IF Göta Karlstad Ella Holmqvist -05
Hannah Hedström -06
Lathifa Afrah -05


7:07.12   
IFK Göteborg 1Alva Thunberg -06
Agnes Thundal -05
Nicole Tiourine -05


7:09.28   
Upsala IF Elsa Hedin -05
Clara Knutsson -06
Lowa Branth -05


7:12.69   
Mölndals AIK Elin Hagelin -05
Emilia Lundstedt -05
Wilma Ehrnborg -06


7:16.85   
IFK Göteborg 2Moa Cornéer -05
Eleonora Piga -05
Lovisa Emanuelsson -05


7:56.22   


K35 3 x 800m
Final12 sep 
Mölndals AIK K40Sara Amberntsson -76
Eleonor Hjelm -80
Anna Licht -77


8:17.65    1. K40
Majornas IK K45Johanna Michaëlsson -71
Maria Talja -75
Ulrika Grönérus -72


8:28.05    1. K45
IF Kville K55Christina Johansson -62
Eleonor Öström -59
Karin Schön -62


9:10.29    1. K55



© Track & Field, Christer Falk