RESULTAT
Lilla Hässelbyspelen 2020-02-02
Stockholm, Sätra
Hässelby SK
Uppdaterad: 2020-02-02 16:52


 
P15 60m
Försök heat 12 feb 
Vidar Lind05Hässelby SK 7.74q       
Mindor Bergler05Hässelby SK 7.87q       
Erik Andersson06Spårvägens FK 8.03q       
Gustav Hellsten05Spårvägens FK 8.08q       
Linus Hasselkvist05Huddinge AIS 8.13        
Leo Kraftling06Hässelby SK 8.98        

Försök heat 22 feb 
Tim Forsberg05Huddinge AIS 7.77q       
Leo Jordal05Huddinge AIS 8.07q       
Tom Holmgren06Spårvägens FK 8.71        
Elliot Hultell06Hässelby SK 8.78        
Jonah Heldt06Hässelby SK 9.20        
Hugo Theander06Boo IF 9.26        
Baptiste Caderas06Hässelby SK 9.57        

Försök heat 32 feb 
Ludvig Richtnér05Huddinge AIS 7.58q       
Gustav Källström06Turebergs FK 8.02q    sb   
Dimitri Soulios05Spårvägens FK 8.59        
Aron Gullberg06Hammarby IF 8.68     sb   
Alexander Sunell06Hässelby SK 9.35        
Arvid Lundqvist06Hässelby SK 9.38        

Final2 feb 
Ludvig Richtnér05Huddinge AIS 7.51       
Tim Forsberg05Huddinge AIS 7.73       
Vidar Lind05Hässelby SK 7.81       
Mindor Bergler05Hässelby SK 7.94       
Erik Andersson06Spårvägens FK 7.96       
Leo Jordal05Huddinge AIS 8.04       
Gustav Källström06Turebergs FK 8.04    sb   
Gustav Hellsten05Spårvägens FKej start       


P15 1000m
Final2 feb 
Samuel Berhane05Hässelby SK 2:53.48    sb   
Erik Norlén05Täby IS 2:54.65       
Max Österberg06Värmdö IF 2:57.78       
Leonardo Garavini05IFK Lidingö 3:00.11    sb   
Alexander Hägg06Hässelby SK 3:00.23    sb   
Luca Gränzer05IFK Lidingö 3:06.84       
Daniel Jerndorf06Hammarby IF 3:11.24       
Anton Petersson06Hässelby SK 3:11.61       
Filip Hansen05Nyköpings BIS 3:19.45       
10 Lenny Gränzer05IFK Lidingö 3:20.12       
11 Hugo Sundström06Hammarby IF 3:39.57       


P15 Häck 60m84 cm
Final2 feb 
Håkon Aaberg05Hammarby IF 8.84    sb   
Elias Kapell06Hammarby IF 9.20    sb   
Filip Herre06Hammarby IF 9.38    sb   


P15 Stav
2 feb 
Erik Norlén05Täby IS348       
Alexsander Heaton05Huddinge AIS283       
Jakob Henningsohn05Hässelby SK273       
Leo Wickert05Hässelby SK263       
Oscar Heaton05Huddinge AIS253       
Aron Gullberg06Hammarby IF253       
Hugo Sundström06Hammarby IF198       
Elliot Hultell06Hässelby SK198       
Jonah Heldt06Hässelby SK198       
10 Baptiste Caderas06Hässelby SK158       

138158178198213228243253263273283293313328338348358
J.Heldtoooxxoxxx
J.Henningsohn------ooooxxx
A.Gullberg----oooxxoxxx
A.Heaton-------oooxoxxx
H.Sundström--xooxxx
E.Norlén----------xxoxooxoxxoxoxxx
B.Caderasooxxx
E.Hultelloooxoxxx
O.Heaton-----oooxxx
L.Wickert-----ooxooxxx


P15 Längd
2 feb 
Mindor Bergler05Hässelby SK5,74       
Leo Jordal05Huddinge AIS5,12       
Felix Holmqvist06Hanvikens SK5,02       
Erik Andersson06Spårvägens FK4,78       
Jakob Henningsohn05Hässelby SK4,74       
Oscar Heaton05Huddinge AIS4,67       
Leo Wickert05Hässelby SK4,52       
Aron Gullberg06Hammarby IF4,50       
Elliot Hultell06Hässelby SK4,20       
10 Alexander Sunell06Hässelby SK4,10       
11 Leo Kraftling06Hässelby SK4,03       
12 Arvid Lundqvist06Hässelby SK3,89       
13 Jonah Heldt06Hässelby SK3,74       
14 Baptiste Caderas06Hässelby SK3,43       

1 2 3 4 5 6 
A.Gullberg4,504,434,37---
L.Wickert3,864,304,324,114,344,52
J.Heldt3,723,743,72
E.Andersson4,784,71----
L.JordalX4,655,125,093,60X
O.Heaton4,324,394,674,48X4,57
F.Holmqvist-2,815,02---
B.Caderas3,153,363,43
M.Bergler5,74X5,685,375,47X
A.Sunell4,103,623,61
J.Henningsohn4,374,454,654,384,424,74
L.Kraftling3,874,033,83
E.Hultell3,994,204,16
A.Lundqvist3,883,89X


P15 Kula4.0 kg
2 feb 
Felix Holmqvist06Hanvikens SK10,31       
Elias Kapell06Hammarby IF10,15       
Gustav Källström06Turebergs FK9,39       
Filip Herre06Hammarby IF7,53       
Jonah Heldt06Hässelby SK6,83       
Elliot Hultell06Hässelby SK6,31       

1 2 3 4 5 6 
F.Holmqvist10,2410,319,8710,229,949,75
E.Hultell6,315,686,186,19X6,25
E.KapellX9,429,599,7810,15X
G.KällströmX9,278,999,398,909,27
F.Herre7,257,317,197,53XX
J.Heldt6,836,236,256,636,276,55


P13 600m
Finalheat 12 feb 
Leo Papinski07Täby IS 1:43.131    sb   
Jakob Lennermark07Turebergs FK 1:44.443       
Philip Persson07Danderyds SK 1:47.844       
Simon Berhane07Hässelby SK 1:47.915    sb   
Melker Larm07Turebergs FK 1:53.918       
Matteus Edetoft07Danderyds SK 1:59.9710       

Finalheat 22 feb 
Elliot Borgedahl07Hässelby SK 1:43.692       
Oliver Sörman07Hässelby SK 1:51.726    sb   
Alexander Kronqvist07Danderyds SK 1:52.247       
Alexander Sand07Tullinge FF 1:58.939       
Viktor Nordgren07Hammarby IF 2:02.6511       
Filip Derezinski07IF Triangeln 2:09.7312    sb   


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 feb 
Jakob Lennermark07Turebergs FK10.58q       
Matteus Edetoft07Danderyds SK11.33q       
Gustav Snis07Turebergs FK11.61q    sb   
Emil Hansson07Täby IS11.64q       
Marcus Beckman07Hässelby SK11.92q       
Filip Derezinski07IF Triangeln12.02        

Försök heat 22 feb 
Jacob Rune07Täby IS 9.94q       
Henrik Deresiewicz07Sundbybergs IK11.31q       
Melker Larm07Turebergs FK11.31q    sb   
Theo Carlström Cousins07Hammarby IF12.32        
Erik Håkansson07Turebergs FK13.51        

Final2 feb 
Jacob Rune07Täby IS10.26       
Jakob Lennermark07Turebergs FK10.79       
Henrik Deresiewicz07Sundbybergs IK10.81       
Matteus Edetoft07Danderyds SK11.45       
Melker Larm07Turebergs FK11.59       
Gustav Snis07Turebergs FK11.69       
Marcus Beckman07Hässelby SK11.91       
Emil Hansson07Täby IS12.12       


P13 Höjd
2 feb 
Gustav Snis07Turebergs FK143    sb   
Erik Herre07Hammarby IF131       
Henrik Deresiewicz07Sundbybergs IK131       
Alexander Kronqvist07Danderyds SK126       
Hugo Danielsson07Hässelby SK126       
Melker Larm07Turebergs FK126       
Emil Hansson07Täby IS126       
Filip Derezinski07IF Triangeln126       
Theo Carlström Cousins07Hammarby IF126       
Erik Håkansson07Turebergs FK126       
11 Philip Persson07Danderyds SK126       
12 Oliver Åkerberg07Hässelby SK121       
13 Nils Bergman07Hässelby SK116       

109116121126131136140143145
E.Herre---ooxxx
P.Perssonooxoxxoxxx
E.Hanssonooxoxoxxx
H.Deresiewicz--oooxxx
O.Åkerbergoxxooxxx
E.Håkansson-ooxxoxxx
F.Derezinskioooxxoxxx
M.Larm-ooxoxxx
T.Carlström Cousi---xxoxxx
A.Kronqvistooxooxxx
N.Bergmanxoxxoxxx
G.Snis-ooooxoxxooxxx
H.Danielssonoooxoxxx


P13 Stav
2 feb 
Levi Back08Turebergs FK263       
Quincey Hackett07Hammarby IF228       
Philip Persson07Danderyds SK198       
Hugo Danielsson07Hässelby SK198       
Irving Lind07Hässelby SK178       
Oliver Åkerberg07Hässelby SK178       
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK178       
Marcus Beckman07Hässelby SK178       
Adam Ekström07Hässelby SK138       

138158178198213228243263283
O.Åkerbergoxooxxx
M.Beckmanooxxoxxx
L.Back------oxoxxx
Q.Hackett---oooxxx
I.Lindoooxxx
H.Danielssonooxxoxoxxx
E.Larripa Taxelloxoxoxxx
A.Ekströmoxxx
P.Persson-oooxxx


P13 Kula3.0 kg
2 feb 
Filip Derezinski07IF Triangeln10,46    sb   
Marcus Beckman07Hässelby SK9,88       
Irving Lind07Hässelby SK8,84       
Quincey Hackett07Hammarby IF7,19       
Hugo Beskow07Hammarby IF7,18       
Erik Håkansson07Turebergs FK7,10       
Emil Hansson07Täby IS7,07       
Viktor Nordgren07Hammarby IF6,28       
Alexander Christiansen07Hässelby SK5,67       

1 2 3 4 5 6 
E.Hansson6,197,076,825,26
F.Derezinski10,4610,359,0410,31
Q.HackettX7,066,507,19
V.Nordgren6,286,275,896,13
H.Beskow7,186,836,357,12
I.Lind8,848,107,648,47
A.Christiansen5,455,675,305,28
E.Håkansson6,266,496,427,10
M.Beckman7,567,638,109,88


P12 60m
Försök heat 12 feb 
Oscar Johansson08Hanvikens SK 8.84q       
Rami Fakhreddine08Hässelby SK 9.03q       
Isak Ålund08Hanvikens SK 9.32q       
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK 9.40q       
Philip Antivilo-Lindsjöö08Hässelby SK 9.60        
Alex Ejendal08IFK Lidingö 9.67        
Anton Johansson08Hammarby IF 9.92        
Wilmer Davidgård08Bromma IFej start        

Försök heat 22 feb 
Charlie Amos08Danderyds SK 8.71q       
Emil Svensson08Turebergs FK 8.72q       
Andreas Ålund08Hanvikens SK 8.97q       
Elivn Rahm08Gefle IF 9.35q       
Rasmus Widlund Attersved08Hanvikens SK 9.43        
Vilgot Didrikson08Bromma IF 9.58        
William Strömberg08Turebergs FKej start        

Final2 feb 
Charlie Amos08Danderyds SK 8.60       
Emil Svensson08Turebergs FK 8.74       
Andreas Ålund08Hanvikens SK 9.02       
Oscar Johansson08Hanvikens SK 9.04       
Rami Fakhreddine08Hässelby SK 9.05       
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK 9.32       
Isak Ålund08Hanvikens SK 9.36       
Elivn Rahm08Gefle IF 9.47       


P12 600m
Final2 feb 
Rami Fakhreddine08Hässelby SK 1:50.01       
Levi Back08Turebergs FK 1:53.15    sb   
Vilgot Didrikson08Bromma IF 1:54.15       
Jonas Atlassi08Hanvikens SK 1:54.20       
Bruno Lönnerstam08Hanvikens SK 1:59.62       
Emil Svensson08Turebergs FK 2:01.85       
Anton Johansson08Hammarby IF 2:04.63       
Benjamin Andersson08Södertälje IF 2:13.86       
Rasmus Widlund Attersved08Hanvikens SKbröt       
Lowe Benyamine08Bromma IFej start       
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SKej start       


P12 Höjd
2 feb 
Elivn Rahm08Gefle IF150       
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK143       
Charlie Lind08Hanvikens SK133       
Simon Hurtig08Hanvikens SK133       
Rasmus Widlund Attersved08Hanvikens SK133       
Wilmer Davidgård08Bromma IF133    sb   
Emil Svensson08Turebergs FK126       
Folke Duhlin09Tullinge FF126       
Levi Back08Turebergs FK126    sb   
10 Vilgot Didrikson08Bromma IF126       

105112119126133138143148150153
C.Lindoooooxxx
W.Davidgård--ooxxoxxx
R.Widlund Attersv-oooxoxxx
E.Rahm--ooooooxoxxx
V.Didrikson--oxxoxxx
S.Hurtig-oxoooxxx
F.Duhlinoooxoxxx
L.Back-ooxoxxx
E.Larripa Taxell---ooxxoxxoxxx
E.Svensson-oooxxx


P12 Kula3.0 kg
2 feb 
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK8,65       
William Strömberg08Turebergs FK8,46       
Wilmer Davidgård08Bromma IF7,84    sb   
Vilgot Didrikson08Bromma IF6,83       
Charlie Lind08Hanvikens SK6,76       
Jonas Atlassi08Hanvikens SK6,62       
Philip Antivilo-Lindsjöö08Hässelby SK5,79       
Lowe Benyamine08Bromma IF4,63       
Anton Johansson08Hammarby IF4,57       

1 2 3 4 5 6 
V.Didrikson6,836,716,656,35
A.Johansson4,574,44XX
E.Larripa Taxell7,538,658,286,99
L.BenyamineX4,604,084,63
C.Lind5,866,136,456,76
W.Strömberg8,318,147,948,46
J.Atlassi6,186,406,625,63
W.Davidgård7,73X7,417,84
P.Antivilo-Lindsj5,554,865,185,79


P11 60m
Försök heat 12 feb 
Dante Stam09Hässelby SK 9.12q       
Oscar Helge09Täby IS 9.18q       
Edvin Lundberg09Danderyds SK 9.96q       
Anton Brundin09Hammarby IF 9.98        
Gustav Rognes09Hässelby SK10.44        
Samuel Oliveira09Hanvikens SK11.25        

Försök heat 22 feb 
Filip Söderlund09Turebergs FK 9.11q    sb   
Elliot Åkerberg09Hässelby SK10.22        
Kalle Arborén09Hammarby IF10.35        
Magnus Claesson09Hässelby SK10.44        
Oskar Källström09Turebergs FK10.49        
Olle Eide-Jensen09Hammarby IF11.53        

Försök heat 32 feb 
Oskar Liwell09Södertälje IF 9.84q    sb   
Erik Ahlmalm09Bromma IF 9.86q       
Morgan Källqvist09Hammarby IF10.43        
Elias Spiridopoulos Petersson09Hässelby SK10.78        
Dante De Angelis Berman09Hässelby SK10.86        
Tage Fall09Hammarby IF11.64        

Försök heat 42 feb 
Carl Grindange09Turebergs FK 9.08q       
Charlie Melander09Hässelby SK 9.24q       
Ville Heldt09Hässelby SK10.17        
Leo Hesselroth09Ingarö IF10.56        
Douglas Parsons09Hässelby SK10.86        
Oliver Wallbom09Hanvikens SK10.91        

Final2 feb 
Dante Stam09Hässelby SK 9.11       
Carl Grindange09Turebergs FK 9.13       
Filip Söderlund09Turebergs FK 9.14    sb   
Oscar Helge09Täby IS 9.20       
Charlie Melander09Hässelby SK 9.37       
Erik Ahlmalm09Bromma IF 9.95       
Oskar Liwell09Södertälje IF 9.98    sb   
Edvin Lundberg09Danderyds SK10.01       


P11 600m
Finalheat 12 feb 
Filip Söderlund09Turebergs FK 2:01.323       
Folke Duhlin09Tullinge FF 2:03.054       
Wilmer Hägg09Hässelby SK 2:03.235       
Morgan Källqvist09Hammarby IF 2:04.437    sb   
Carl Grindange09Turebergs FK 2:06.219       
Oskar Liwell09Södertälje IF 2:06.4810    sb   
Edvin Lundberg09Danderyds SK 2:10.5214       
Charlie Melander09Hässelby SK 2:12.9017       
Magnus Claesson09Hässelby SK 2:16.3418       
10 Samuel Oliveira09Hanvikens SK 2:24.2019       

Finalheat 22 feb 
Oscar Helge09Täby IS 1:55.511       
Dante Stam09Hässelby SK 1:55.572       
Omar Temsah10Motala AIF 2:03.556       
Fred Ragnhäll09Hanvikens SK 2:05.538       
Luca Garavini09IFK Lidingö 2:07.0911       
Elliot Åkerberg09Hässelby SK 2:07.9212       
David Ahlberg09Bromma IF 2:10.0113       
Anton Brundin09Hammarby IF 2:10.9415       
Erik Ahlmalm09Bromma IF 2:12.6816       
10 Olle Eide-Jensen09Hammarby IF 2:27.1120       


P11 Längdzon
2 feb 
Carl Grindange09Turebergs FK4,16       
Filip Söderlund09Turebergs FK4,12    sb   
David Ahlberg09Bromma IF3,98       
Oscar Helge09Täby IS3,85       
Dante Stam09Hässelby SK3,66       
Leo Hesselroth09Ingarö IF3,58       
Charlie Melander09Hässelby SK3,56       
Oskar Liwell09Södertälje IF3,55       
Wilmer Hägg09Hässelby SK3,49       
10 Anton Brundin09Hammarby IF3,49       
11 Edvin Lundberg09Danderyds SK3,43       
12 Magnus Claesson09Hässelby SK3,26       
13 Ville Heldt09Hässelby SK3,25       
14 Douglas Parsons09Hässelby SK3,21       
15 Oskar Källström09Turebergs FK3,15       
16 Hjalmar Gylbert09Hässelby SK3,14       
17 Dante De Angelis Berman09Hässelby SK3,11       
18 Tage Fall09Hammarby IF3,03       
19 Sixten Wallin09Hässelby SK3,03       
20 Morgan Källqvist09Hammarby IF2,90       
21 Samuel Oliveira09Hanvikens SK2,78       
22 Elliot Åkerberg09Hässelby SK2,73       
23 Olle Eide-Jensen09Hammarby IF2,69       
24 Elias Spiridopoulos Petersson09Hässelby SK2,45       
25 Oliver Wallbom09Hanvikens SK2,13       

1 2 3 4 5 6 
D.Ahlberg3,953,843,983,78
M.Claesson3,193,223,263,17
D.Stam3,57X3,663,62
F.Söderlund3,724,123,803,82
D.De Angelis Berm3,042,962,963,11
A.Brundin3,433,493,223,43
S.Oliveira2,782,782,512,66
E.Lundberg3,433,323,313,34
V.Heldt2,953,213,113,25
C.Grindange4,014,063,854,16
O.Källström3,152,873,053,02
H.Gylbert3,142,982,913,04
E.Spiridopoulos P2,372,412,322,45
S.Wallin2,932,572,763,03
L.Hesselroth3,213,243,203,58
E.Åkerberg2,502,732,562,72
O.Helge3,85X3,843,70
O.WallbomX2,131,961,90
T.Fall2,882,452,933,03
C.Melander3,513,563,483,46
W.Hägg3,443,393,483,49
M.Källqvist2,90---
O.Liwell3,553,453,543,46
O.Eide-Jensen2,692,662,492,39
D.Parsons2,923,213,123,12


P10 60m
Försök heat 12 feb 
Linus Ålund10Hanvikens SK 9.31q       
Elias Riml10Mälarhöjdens IK 9.56q       
Karl Johan Hurtig10IFK Lidingö 9.56q       
Alexander Viberg10Ingarö IF11.15        
Alfred Ohlsson10Hässelby SK11.64        
Oliver Rosquist10Hässelby SK11.86        

Försök heat 22 feb 
Victor Herge10Bromma IF 9.47q       
Vidar Ek10Hässelby SK 9.57q       
Liam Sillén10Hammarby IF 9.58q       
Klaus Heinonen10Hammarby IF 9.90        
Aron Schäder Johansson10IFK Lidingö10.21        
Sam Söderhäll Fonseca10Hässelby SK10.66        

Försök heat 32 feb 
Oliver Taha10IFK Lidingö 9.32q       
Marcus Edetoft10Danderyds SK10.35        
Demian Schager10Ingarö IF10.45        
Elliot Bax10Sundbybergs IK10.52        
Hannes Salander10IF Linden11.22        
Linus Hamnerius10Hässelby SK13.27        

Försök heat 42 feb 
Omar Temsah10Motala AIF 9.54q       
Hugo Winterman10Hanvikens SK 9.93     sb   
Oliver Norrman10Mälarhöjdens IK 9.95        
Vincent Norlin Hooper10Ingarö IF10.64        
Isak Söderhäll10Hässelby SK10.66        
Hugo Klingvall Berglund10Hässelby SK10.70        
Rasmus O Donnell10Saltsjöbadens IF11.47        

Final2 feb 
Omar Temsah10Motala AIF 9.11       
Oliver Taha10IFK Lidingö 9.13       
Linus Ålund10Hanvikens SK 9.22    sb   
Victor Herge10Bromma IF 9.47       
Liam Sillén10Hammarby IF 9.57       
Karl Johan Hurtig10IFK Lidingö 9.67       
Elias Riml10Mälarhöjdens IK 9.68       
Vidar Ek10Hässelby SKej start       


P10 400m
Finalheat 12 feb 
Omar Temsah10Motala AIF 1:13.661       
Alfred Nilsson White10IFK Lidingö 1:15.424       
Alvar Engström10Turebergs FK 1:15.705    sb   
Alexander Viberg10Ingarö IF 1:30.8416       
Hugo Klingvall Berglund10Hässelby SK 1:32.5418       
Klaus Heinonen10Hammarby IFej start-       
Vidar Ek10Hässelby SKej start-       
Oliver Taha10IFK Lidingöej start-       

Finalheat 22 feb 
Hugo Winterman10Hanvikens SK 1:16.776       
Benjamin Karlsson10Huddinge AIS 1:16.867       
Oliver Norrman10Mälarhöjdens IK 1:22.8111       
Elliot Bax10Sundbybergs IK 1:26.1613       
Isak Söderhäll10Hässelby SK 1:28.2114       
Demian Schager10Ingarö IF 1:30.1215       
Oliver Rosquist10Hässelby SK 1:38.4519       
Linus Hamnerius10Hässelby SK 2:07.5821       

Finalheat 32 feb 
Aron Schäder Johansson10IFK Lidingö 1:14.662       
Victor Herge10Bromma IF 1:14.713       
Elias Riml10Mälarhöjdens IK 1:17.898       
Marcus Edetoft10Danderyds SK 1:21.019       
Victor Bergström10Hanvikens SK 1:21.0910       
Sam Söderhäll Fonseca10Hässelby SK 1:25.8212       
Vincent Norlin Hooper10Ingarö IF 1:31.4317       
Alfred Ohlsson10Hässelby SK 1:46.4720       


P10 Längdzon
2 feb 
Oliver Taha10IFK Lidingö3,90       
Alfred Nilsson White10IFK Lidingö3,88       
Omar Temsah10Motala AIF3,68       
Hugo Winterman10Hanvikens SK3,59       
Oliver Norrman10Mälarhöjdens IK3,57       
Linus Ålund10Hanvikens SK3,54       
Elias Riml10Mälarhöjdens IK3,54       
Klaus Heinonen10Hammarby IF3,52       
Alvar Engström10Turebergs FK3,47    sb   
10 Victor Bergström10Hanvikens SK3,44       
11 Liam Sillén10Hammarby IF3,42       
12 Karl Johan Hurtig10IFK Lidingö3,37       
13 Isak Söderhäll10Hässelby SK3,32       
14 Aron Schäder Johansson10IFK Lidingö3,31       
15 Marcus Edetoft10Danderyds SK3,27       
16 Victor Herge10Bromma IF3,23       
17 Elliot Bax10Sundbybergs IK3,09       
18 Hugo Klingvall Berglund10Hässelby SK3,06       
19 Sam Söderhäll Fonseca10Hässelby SK3,04       
20 Demian Schager10Ingarö IF2,94       
21 Oliver Rosquist10Hässelby SK2,94       
22 Rasmus O Donnell10Saltsjöbadens IF2,72       
23 Vincent Norlin Hooper10Ingarö IF2,70       
24 Hannes Salander10IF Linden2,55       
25 Alfred Ohlsson10Hässelby SK1,79       
26 Linus Hamnerius10Hässelby SK1,69       

1 2 3 4 5 6 
H.Salander2,49X2,412,55
I.Söderhäll3,323,163,093,25
O.Norrman3,323,573,233,12
A.Engström3,03X3,193,47
O.Rosquist2,942,662,682,78
M.Edetoft3,273,233,053,17
L.Ålund3,513,043,543,52
D.Schager2,862,942,762,77
A.Nilsson White3,743,883,72X
E.Riml3,443,543,393,23
K.Heinonen3,223,433,463,52
E.Bax3,093,022,982,84
S.Söderhäll Fonse2,802,803,042,91
L.Sillén3,423,363,253,21
H.Winterman3,443,443,363,59
O.Taha3,703,833,903,70
K.HurtigX3,103,373,06
L.HamneriusX1,461,691,61
R.O Donnell2,672,722,702,60
V.Bergström3,263,433,373,44
O.Temsah3,373,533,313,68
V.Norlin Hooper2,70X2,442,56
A.Ohlsson1,791,771,711,75
A.Schäder Johanss3,313,173,233,10
V.Herge3,213,232,962,86
H.Klingvall Bergl2,552,452,553,06


P9 60m
Försök heat 12 feb 
Gabriel Ekengren11Turebergs FK 9.69q    sb   
Philip Sparf11Spårvägens FK10.16q       
Allvin Gradmark11Bromma IF10.31q       
Edvin Norrby11Bålsta IK10.59q       
Gustav Reinholdsson Sandin11Bromma IF10.98q       
Pontus Wohlert11Ingarö IF12.54        

Försök heat 22 feb 
Erik Sahlén Martin11Bromma IF10.07q       
Hampus Holmqvist12Hanvikens SK10.33q       
Max Campos11Ingarö IF10.83q    sb   
Alexander Göthesson Signal11Hässelby SK11.10        
Viktor Lagerdahl11Bromma IF11.27        
Oscar Jörbeck11Täby IS12.15        

Final2 feb 
Gabriel Ekengren11Turebergs FK 9.67    sb   
Erik Sahlén Martin11Bromma IF10.23       
Hampus Holmqvist12Hanvikens SK10.30       
Philip Sparf11Spårvägens FK10.38       
Allvin Gradmark11Bromma IF10.54       
Max Campos11Ingarö IF10.71    sb   
Edvin Norrby11Bålsta IK10.83       
Gustav Reinholdsson Sandin11Bromma IF10.97       


P9 Längdzon
2 feb 
Erik Sahlén Martin11Bromma IF3,42       
Gabriel Ekengren11Turebergs FK3,30       
Philip Sparf11Spårvägens FK3,05       
Hampus Holmqvist12Hanvikens SK2,90       
Allvin Gradmark11Bromma IF2,86       
Alexander Göthesson Signal11Hässelby SK2,81       
Max Campos11Ingarö IF2,67    sb   
Gustav Reinholdsson Sandin11Bromma IF2,64       
Pontus Wohlert11Ingarö IF2,52       
10 Viktor Lagerdahl11Bromma IF2,45       
11 Oscar Jörbeck11Täby IS2,34       

1 2 3 4 5 6 
G.Reinholdsson Sa2,602,64X
P.Sparf3,052,913,00
G.Ekengren3,213,253,30
P.Wohlert2,522,492,51
O.Jörbeck2,052,342,23
A.Gradmark2,86X2,85
H.Holmqvist2,762,882,90
V.Lagerdahl2,102,452,07
M.Campos2,672,542,42
A.Göthesson Signa2,642,802,81
E.Sahlén Martin3,223,153,42


F15 60m
Försök heat 12 feb 
Emma Carlsson05Turebergs FK 8.16q       
Veronika Danilov05Huddinge AIS 8.27q       
Ebba Svensson05Spårvägens FK 8.62q       
Isabelle Malmborg05Hässelby SK 8.67q       
Olivia Bruzelius05Spårvägens FK 8.67q       
Linnea Lyttle Härdelin06Hammarby IF 9.10        
Philippa Kastberg05Täby ISej start        

Försök heat 22 feb 
Hjördis Bäckman05IFK Lidingö 8.78q       
Ellen Jernhall05Täby IS 8.84        
Philippa Rundbladh06Hässelby SK 8.90        
Stella Berggren06Spårvägens FK 9.15        
Linn Johnsson06Mälarhöjdens IK 9.25        
Nora Hägg06Hässelby SK 9.26        
Agnes Odda06Boo IF 9.80        

Försök heat 32 feb 
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 8.08q       
Alice Enetjärn06Nyköpings BIS 8.60q       
Maya Swedin06IFK Lidingö 8.71q       
Maja Ekenberg06Boo IF 8.74q       
Alice Ivarsson05Hammarby IF 8.88        
Ebba Lindegren Vare06Spårvägens FK 8.96        
Tyra Holst06AIK Friidrott 9.49        

Försök heat 42 feb 
Alexandra Hovenäs05Huddinge AIS 8.18q       
Rebecka Hall05Spårvägens FK 8.33q       
Ida Malmborg05Hässelby SK 8.56q       
Ebba Sjöström05Täby IS 8.85     sb   
Xana Baxter06Hässelby SK 8.90        
Elizabeth Paul06Hammarby IF 8.92        
Em Lindstedt06Spårvägens FK 9.37        

Försök heat 52 feb 
Evelina Hamos05Täby IS 8.57q       
Evelina Sparf05Spårvägens FK 8.68q       
Vera Jansson06Hammarby IF 8.75q       
Norah Edström06AIK Friidrott 9.03        
Ines Palmgren06Hässelby SK 9.29     sb   
Lo Moberg06Hässelby SK 9.57        
Nicole Donaldson06Hässelby SK10.65        

Finalheat 12 feb 
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF 8.06    sb   
Emma Carlsson05Turebergs FK 8.15       
Veronika Danilov05Huddinge AIS 8.24       
Alexandra Hovenäs05Huddinge AIS 8.27       
Evelina Hamos05Täby IS 8.40    sb   
Rebecka Hall05Spårvägens FK 8.42       
Ida Malmborg05Hässelby SK 8.55       
Alice Enetjärn06Nyköpings BIS 8.55       

Finalheat 22 feb 
Maya Swedin06IFK Lidingö 8.60    sb   
Isabelle Malmborg05Hässelby SK 8.62       
Olivia Bruzelius05Spårvägens FK 8.66       
Hjördis Bäckman05IFK Lidingö 8.74       
Maja Ekenberg06Boo IF 8.76       
Vera Jansson06Hammarby IF 8.78       
Ebba Svensson05Spårvägens FKej start       
Evelina Sparf05Spårvägens FKej start       


F15 1000m
Final2 feb 
Olivia Grahn06Hammarby IF 3:10.89    sb   
Ella Johansson07Hammarby IF 3:16.32       
Maya Swedin06IFK Lidingö 3:18.73       
Evelina Swärdborn06Nyköpings BIS 3:19.48    sb   
Tyra Hedin05IFK Lidingö 3:27.60       
Agnes Olsson05Turebergs FK 3:45.52       


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 feb 
Annie Grindange06Turebergs FK 9.79q    sb   
Ebba Sjöström05Täby IS10.00q       
Kristelle Grahn06Spårvägens FK10.28q       
Molly Zachrison06Hammarby IF10.45q       
Stella Berggren06Spårvägens FK11.18        
Tyra Holst06AIK Friidrott11.93        
Nora Hägg06Hässelby SK12.02        

Försök heat 22 feb 
Linnéa Lindefalk05Hammarby IF 9.41q    sb   
Agnes Jansson05Hammarby IF 9.46q       
Ebba Svensson05Spårvägens FK 9.61q       
Eleonora Wahlin06Täby IS10.51q       
Elsa Kjellström06Hässelby SK10.53     sb   
Philippa Rundbladh06Hässelby SK10.80     sb   
Lo Moberg06Hässelby SK12.14        

Final2 feb 
Agnes Jansson05Hammarby IF 9.44       
Linnéa Lindefalk05Hammarby IF 9.45       
Ebba Svensson05Spårvägens FK 9.62       
Annie Grindange06Turebergs FK 9.88       
Ebba Sjöström05Täby IS10.07       
Molly Zachrison06Hammarby IF10.37       
Eleonora Wahlin06Täby IS10.68       
Kristelle Grahn06Spårvägens FK13.31       


F15 Stav
2 feb 
Greta Erlandsson05Rånäs 4H353       
Alvah Lind05Tyresö FK333       
Norah Lind05Tyresö FK323       
Alva Back06Turebergs FK323    sb   
Emma Carlsson05Turebergs FK313       
Livia Klaesson06Hässelby SK158       
Ines Palmgren06Hässelby SK158       

138158178198213228243253263273283293303313323333343353363
E.Carlsson----------oxxoxoxxoxxx
A.Back--------o-o-ooxxoxxx
A.Lind--------------xooxxx
N.Lind------------xoxoxoxxx
G.Erlandsson---------------oooxxx
I.Palmgrenoxoxxx
L.Klaessonoxoxxx


F15 Längd
2 feb 
Agnes Jansson05Hammarby IF5,08    sb   
Lii Jabbour-Clarke06Hammarby IF5,06    sb   
Alice Enetjärn06Nyköpings BIS5,01    sb   
Kristelle Grahn06Spårvägens FK4,88       
Isabelle Malmborg05Hässelby SK4,67       
Alva Back06Turebergs FK4,61       
Hjördis Bäckman05IFK Lidingö4,61       
Molly Zachrison06Hammarby IF4,54       
Eleonora Wahlin06Täby IS4,46    sb   
10 Nora Hägg06Hässelby SK4,39       
11 Ellen Jernhall05Täby IS4,37       
12 Annie Grindange06Turebergs FK4,36       
13 Elsa Kjellström06Hässelby SK4,34       
14 Philippa Rundbladh06Hässelby SK4,34    sb   
15 Tyra Hedin05IFK Lidingö4,28       
16 Xana Baxter06Hässelby SK4,28       
17 Tyra Hedberg06Hammarby IF4,28       
18 Alice Ivarsson05Hammarby IF4,22       
19 Ellen Forsell06Hammarby IF4,13       
20 Norah Edström06AIK Friidrott4,01       
21 Linnea Lyttle Härdelin06Hammarby IF3,94       
22 Agnes Odda06Boo IF3,82       
23 Källa Kairenius05Täby IS3,78       
24 Em Lindstedt06Spårvägens FK3,41       
25 Lo Moberg06Hässelby SK3,36       
26 Nicole Donaldson06Hässelby SK2,96       
27 Ebba Sjöström05Täby IS1,95       

1 2 3 4 5 6 
A.Odda3,673,633,82
L.Jabbour-Clarke4,935,064,744,88--
A.Grindange4,363,714,08
I.Malmborg4,294,63X4,554,672,72
E.Jernhall4,154,114,37
E.WahlinX4,463,99
M.Zachrison4,54X4,494,46XX
A.EnetjärnX4,74X4,955,014,87
A.Ivarsson4,224,21X
L.Lyttle HärdelinXX3,94
N.DonaldsonX2,962,83
X.Baxter4,18X4,28
A.Jansson-5,084,835,08XX
L.Moberg2,783,363,25
H.Bäckman3,394,614,484,454,584,43
N.Edström3,704,013,98
A.Back4,484,61X4,50X4,61
E.Sjöström1,95--
T.Hedberg4,28-X
E.Lindstedt3,412,80X
T.Hedin4,254,284,27
P.Rundbladh4,34-X
E.Kjellström3,774,224,34
K.Grahn4,464,564,724,63X4,88
K.Kairenius3,753,783,53
N.Hägg4,334,254,39
E.ForsellX-4,13


F15 Kula3.0 kg
2 feb 
Norah Lind05Tyresö FK11,80       
Ellen Forsell06Hammarby IF10,50       
Alvah Lind05Tyresö FK9,94       
Philippa Kastberg05Täby IS9,84       
Elsa Kjellström06Hässelby SK8,96       
Maja Simonsson06Hammarby IF8,77       
Esther Sahlqvist06Hammarby IF8,17       
Alice Ivarsson05Hammarby IF7,97       
Philippa Rundbladh06Hässelby SK7,84       
10 Livia Klaesson06Hässelby SK7,76       
11 Tyra Hedberg06Hammarby IF7,34       
12 Vera Jansson06Hammarby IF6,87       
13 Norah Edström06AIK Friidrott6,45       
14 Tyra Holst06AIK Friidrott5,80       
15 Nicole Donaldson06Hässelby SK5,13       

1 2 3 4 5 6 
E.Kjellström8,038,298,908,968,128,00
P.Kastberg9,849,299,36X9,649,51
A.Ivarsson7,977,057,916,357,82X
N.Lind11,6111,80X11,67XX
A.Lind9,289,099,179,149,209,94
N.Donaldson5,135,09X
V.Jansson6,876,356,12
L.Klaesson6,567,617,76
E.Sahlqvist6,757,057,918,057,988,17
T.Hedberg6,707,347,01
P.Rundbladh7,647,617,84
N.Edström5,266,456,06
M.SimonssonX8,428,628,47X8,77
E.Forsell10,2710,14X9,6310,2510,50
T.HolstX5,805,76


F13 600m
Final2 feb 
Carmen Cernjul07Spårvägens FK 1:41.83       
Matilda Borg07Hammarby IF 1:42.91       
Mina Hägglund07Hässelby SK 1:47.77       
Zara Klouda07Turebergs FK 1:49.98       
Venla Engström07Turebergs FK 1:54.18       
Ellinore Sparf07Spårvägens FK 1:54.40       
Filippa Kopparhed07Kungsängens FK 2:00.58       
Rose Masoudi07Bromma IF 2:01.56       
Lova Tillaeus07Täby IS 2:04.26       
10 Ida Thernelius07Bromma IF 2:05.73       
Norah Hamberg07Bromma IFej start       

Final2 feb 


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 12 feb 
Ella Johansson07Hammarby IF10.22q       
Emma Olofsson07Täby IS10.47q       
Lova Tillaeus07Täby IS11.01q       
Alevtina Zholudieva07Hammarby IF11.55        
Norah Hamberg07Bromma IF11.69        
Sophia Zuccato07Hässelby SKbröt        
Caisa Wibler07Hässelby SKej start        
Alice Helge07Täby ISej start    sb   

Försök heat 22 feb 
Ebba Wennebjer07Hammarby IF 9.84q       
Ida Borglund07Täby IS10.66q       
Venla Engström07Turebergs FK10.86q       
Ida Thernelius07Bromma IF11.00q       
Anna Bergin07Hammarby IF11.23q       
Rose Masoudi07Bromma IF12.18        
Lovisa Kedeby07Bromma IFej start        

Final2 feb 
Ebba Wennebjer07Hammarby IF 9.88    sb   
Emma Olofsson07Täby IS10.17    sb   
Ella Johansson07Hammarby IF10.19    sb   
Ida Borglund07Täby IS10.63       
Lova Tillaeus07Täby IS10.71       
Anna Bergin07Hammarby IF10.92    sb   
Ida Thernelius07Bromma IF10.93       
Venla Engström07Turebergs FKej start       


F13 Höjd
2 feb 
Ebba Wennebjer07Hammarby IF155    sb   
Linnea Sillén07Hammarby IF145    sb   
Ida Borglund07Täby IS135       
Filippa Kopparhed07Kungsängens FK128       
Norah Hamberg07Bromma IF128       
Ella Johansson07Hammarby IF128    sb   
Emma Olofsson07Täby IS128       
Ellinore Sparf07Spårvägens FK128       
Anna Bergin07Hammarby IF128       
10 Lovisa Kedeby07Bromma IF128       
11 Ida Thernelius07Bromma IF128       
12 Alisha Mirza07Hässelby SK121       
13 Caisa Wibler07Hässelby SK121       
14 Matilda Forsander07Hässelby SK121    sb   
15 Mina Hägglund07Hässelby SK121       
16 Rose Masoudi07Bromma IF116       

109116121128135140145150155158
I.Therneliusoxxooxxoxxx
E.Wennebjer-----ooxoxxoxxx
C.Wibler-xooxxx
A.Bergin--xooxxx
F.Kopparhed--ooxxx
L.Kedebyoooxxoxxx
M.Hägglund-oxoxxx
E.Olofsson--ooxxx
A.Mirzaoooxxx
N.Hambergooooxxx
R.Masoudioxoxxx
M.Forsanderxoxooxxx
E.Johanssonooooxxx
I.Borglund--oooxxx
L.Sillén--oooooxxx
E.Sparf--xooxxx


F13 Stav
2 feb 
Ella Johansson07Hammarby IF213       
Zara Klouda07Turebergs FK198    sb   
Caisa Wibler07Hässelby SK178       
Ebba Borglund08Täby IS178       
Ida Borglund07Täby IS158       
Lova Tillaeus07Täby IS158       
My Susenbeth07Hässelby SK138       
Alisha Mirza07Hässelby SKX       

138158178198213228
Z.Kloudaooxoxoxxx
L.Tillaeusxooxxx
M.Susenbethxxoxxx
I.Borglundooxxx
E.Borglundooxoxxx
A.Mirzaxxx
C.Wibleroooxxx
E.Johansson---oxoxxx


F13 Kula2.0 kg
2 feb 
Elin Runemar07Turebergs FK11,78       
Emma Olofsson07Täby IS11,75    sb   
Ebba Wennebjer07Hammarby IF10,80       
Alisha Mirza07Hässelby SK8,90       
Norah Hamberg07Bromma IF8,89       
Ella Johansson07Hammarby IF8,53       
Filippa Kopparhed07Kungsängens FK8,13       
Anna Bergin07Hammarby IF8,07       
Caisa Wibler07Hässelby SK7,99       
10 Lovisa Kedeby07Bromma IF6,91       
11 Saga Eckeskog07Hässelby SK6,90       
12 Rose Masoudi07Bromma IF6,67       
13 Ida Thernelius07Bromma IF5,99       
14 My Susenbeth07Hässelby SK5,43       

1 2 3 4 5 6 
E.Wennebjer10,6910,6410,80X
A.Mirza7,688,098,907,69
E.Johansson-8,158,53-
E.Runemar11,3111,3811,4411,78
E.Olofsson11,0411,0211,5911,75
L.KedebyX6,916,786,83
M.Susenbeth5,154,865,325,43
F.Kopparhed8,13X7,756,65
N.Hamberg8,578,897,938,53
R.Masoudi6,676,626,586,14
S.Eckeskog6,186,90--
I.Thernelius5,99---
C.Wibler7,537,807,997,80
A.Bergin7,558,01-8,07


F12 60m
Försök heat 12 feb 
Saga Berg Ojeda08Turebergs FK 9.21q       
Clara Herge08Bromma IF 9.52q       
Elsa Sandahl08Hanvikens SK 9.67        
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK 9.69        
Mila Almström08Hässelby SK10.61        
Sofia Östregård08Bromma IFej start        

Försök heat 22 feb 
Ebba Dahlström08Täby IS 8.98q       
Matilda Barasciutti08Hässelby SK 9.39q    sb   
Isabella Sjöholm Vitasovic08Hässelby SK 9.46q       
Wilma Beiming-Brotte08Täby IS 9.61        
Iris Boqvist08Hanvikens SK10.12        
Alice Preisler08Bromma IF10.52        

Försök heat 32 feb 
Ebba Borglund08Täby IS 8.76q       
Noomi Karboub08Bromma IF 9.36q    sb   
Ines Kieffer08Bromma IF 9.42q       
Johanna Gummérus08Täby IS 9.59     sb   
Moa Hill08Hässelby SK11.18        
Ella Hägg08Hässelby SK12.38        

Final2 feb 
Ebba Borglund08Täby IS 8.59    sb   
Ebba Dahlström08Täby IS 8.87       
Saga Berg Ojeda08Turebergs FK 9.24       
Noomi Karboub08Bromma IF 9.31    sb   
Matilda Barasciutti08Hässelby SK 9.37    sb   
Ines Kieffer08Bromma IF 9.38       
Isabella Sjöholm Vitasovic08Hässelby SK 9.42    sb   
Clara Herge08Bromma IF 9.57       


F12 600m
Finalheat 12 feb 
Ella Östblom08Gefle IF 1:55.281       
Noomi Karboub08Bromma IF 1:55.482    sb   
Annabelle Grahn08Spårvägens FK 2:02.193       
Elsa Sandahl08Hanvikens SK 2:03.186    sb   
Johanna Gummérus08Täby IS 2:07.998       
Sofia Östregård08Bromma IFej start-       
Miranda Brolin08Hässelby SKej start-       

Finalheat 22 feb 
Ines Kieffer08Bromma IF 2:02.314       
Maja Sigerstad08Hanvikens SK 2:02.785       
Wilma Beiming-Brotte08Täby IS 2:07.937       
Clara Herge08Bromma IF 2:09.969       
Mila Almström08Hässelby SK 2:23.1510       
Alice Preisler08Bromma IF 2:23.3211       


F12 Höjd
2 feb 
Johanna Gummérus08Täby IS126       
Sofia Östregård08Bromma IF126    sb   
Antonia Van Uelft08Bromma IF126       
Moa Hill08Hässelby SK119       
Saga Berg Ojeda08Turebergs FK119       
Elsa Sandahl08Hanvikens SK119       
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK119       
Wilma Beiming-Brotte08Täby IS112       
Iris Boqvist08Hanvikens SK112       
10 Mila Almström08Hässelby SK112       
11 Alice Preisler08Bromma IF105       
11 Ines Kieffer08Bromma IF105       
Kajsa Westberg08Hässelby SKX       

105112119126133
W.Beiming-Brotteoxoxxx
S.Berg Ojedaxooxoxxx
S.Östregårdoooxoxxx
M.Hilloooxxx
A.Van Uelftooxoxoxx
A.Preislerxoxxx
I.Kiefferxoxxx
M.Almströmxoxoxxx
F.Holmqvistoxoxxoxxx
J.Gummérus-oxooxxx
K.Westbergxxx
I.Boqvistoxoxxx
E.Sandahloxoxoxxx


F12 Kula2.0 kg
2 feb 
Ebba Borglund08Täby IS9,41       
Johanna Gummérus08Täby IS7,67       
Tyra Sternlind09Hammarby IF7,58       
Noomi Karboub08Bromma IF7,50       
Matilda Barasciutti08Hässelby SK7,36    sb   
Iris Boqvist08Hanvikens SK7,22       
Filippa Holmqvist08Hanvikens SK6,85       
Sofia Östregård08Bromma IF6,76       
Alice Preisler08Bromma IF6,44       
10 Antonia Van Uelft08Bromma IF6,42       
11 Wilma Beiming-Brotte08Täby IS5,83       
12 Kajsa Westberg08Hässelby SK5,53       
13 Miranda Brolin08Hässelby SK5,51       
14 Alma Waldelius08Hässelby SK5,46    sb   
15 Ines Kieffer08Bromma IF5,34       
16 Clara Herge08Bromma IF5,09       
17 Ella Hägg08Hässelby SK3,64       

1 2 3 4 5 6 
W.Beiming-Brotte5,375,195,555,83
K.Westberg5,225,535,345,35
T.Sternlind7,187,257,587,19
A.Waldelius5,464,994,694,98
S.Östregård6,766,396,266,69
E.Hägg3,643,332,98X
A.Van Uelft4,895,895,756,42
E.Borglund8,40X-9,41
I.Kieffer4,714,695,285,34
J.Gummérus6,857,657,237,67
M.Brolin4,815,155,51X
N.Karboub6,556,557,50X
C.Herge5,094,564,794,20
M.Barasciutti7,366,895,87X
F.Holmqvist6,646,096,856,79
I.Boqvist6,916,415,997,22
A.Preisler6,446,185,826,32


F11 60m
Försök heat 12 feb 
Malva Lönn09Hammarby IF 9.11q       
Stella Rajala Styrman09Bromma IF 9.64q    sb   
Tove Norrby09Bålsta IK 9.68q       
Tyra Sternlind09Hammarby IF10.17        
Filippa Ekener09Hammarby IF10.26        
Esther Elliot09Huddinge AIS10.68        
Rut Lundberg09Hässelby SK10.85        

Försök heat 22 feb 
Leia Alvén09Ingarö IF 9.29q       
Emelie Lagerdahl09Bromma IF 9.58q       
Amanda Jörbeck09Täby IS 9.67q       
Smilla Runeborg09Hammarby IF 9.92q       
Siri Kusters09Hammarby IF 9.93q       
Lo Dahl09Hammarby IF10.73        

Final2 feb 
Malva Lönn09Hammarby IF 9.11       
Leia Alvén09Ingarö IF 9.37       
Emelie Lagerdahl09Bromma IF 9.45       
Tove Norrby09Bålsta IK 9.83       
Stella Rajala Styrman09Bromma IF 9.83       
Amanda Jörbeck09Täby IS 9.98       
Smilla Runeborg09Hammarby IF 9.99       
Siri Kusters09Hammarby IF10.00       


F11 600m
Final2 feb 
Tove Norrby09Bålsta IK 2:05.04       
Smilla Runeborg09Hammarby IF 2:20.94       
Emelie Lagerdahl09Bromma IF 2:24.11       
Esther Elliot09Huddinge AIS 2:25.16       
Rut Lundberg09Hässelby SK 2:29.77       
Lo Dahl09Hammarby IF 2:54.41       
Malva Lönn09Hammarby IFej start       


F11 Längdzon
2 feb 
Malva Lönn09Hammarby IF4,58       
Tyra Sternlind09Hammarby IF3,84       
Stella Rajala Styrman09Bromma IF3,79       
Siri Kusters09Hammarby IF3,67       
Tove Norrby09Bålsta IK3,67       
Leia Alvén09Ingarö IF3,66       
Jill Lundmark09Turebergs FK3,53    sb   
Emelie Lagerdahl09Bromma IF3,51       
Amanda Jörbeck09Täby IS3,44       
10 Filippa Ekener09Hammarby IF3,38       
11 Smilla Runeborg09Hammarby IF3,35       
12 Olivia Jasner09Hanvikens SK3,16       
13 Rut Lundberg09Hässelby SK2,98       
14 Lo Dahl09Hammarby IF2,78       
15 Amelie Crona09Hammarby IF2,78       
16 Alva Windirsch09Hammarby IF2,54       
17 Molly Dahlberg09Saltsjöbadens IF2,45       
18 Alice Conradsson09Saltsjöbadens IF2,27       

1 2 3 4 5 6 
M.Dahlberg2,332,162,452,30
R.Lundberg2,982,972,582,88
A.Windirsch2,542,482,212,43
S.Runeborg3,063,343,353,13
S.Kusters3,403,673,633,56
L.Alvén3,513,623,573,66
T.Norrby3,473,563,593,67
E.Lagerdahl3,313,453,513,48
T.Sternlind3,713,823,843,61
M.Lönn3,54X4,583,97
J.Lundmark3,262,603,173,53
S.Rajala Styrman2,293,583,753,79
F.Ekener3,383,043,233,23
A.Conradsson2,131,922,132,27
O.Jasner3,023,073,033,16
L.Dahl2,692,782,552,65
A.Crona2,742,592,722,78
A.Jörbeck3,313,313,413,44

2 feb 

1 2 3 4 5 6 


F10 60m
Försök heat 12 feb 
Emma Håkansson10Turebergs FK 9.65q    sb   
Nora Smetana10Sundbybergs IK10.31q       
Emma Wallin10Ingarö IF10.51q       
Isolde Hibbs10Saltsjöbadens IF10.60q       
Ebba Hellberg10Södertälje IF10.76        
Stina Martinelle10Hanvikens SK11.23     sb   
Moa Fagerström10Hanvikens SK11.30        

Försök heat 22 feb 
Celine Rajalakso10Turebergs FK 9.35q    sb   
Emelie Hjelm10Hässelby SK10.76        
Emilia Örtengren10Hammarby IF10.95        
Alicia Jalvén10Ingarö IF11.14        
Signe Martinelle10Hanvikens SK11.29        
Thea Palmquist10Hanvikens SK11.37        
Martine Krötö10Saltsjöbadens IF11.56        

Försök heat 32 feb 
Sarah Berkani10Malmö AI 9.11q       
Ellen Sahlqvist10Hammarby IF 9.41q       
Clara Lyberg10Hanvikens SK10.17q       
Ebba Holmström10Hanvikens SK10.58q       
Moa Martinsson10Hanvikens SK10.61q       
Stella Hagström10Hammarby IF10.89        
Vendela Ekstrand10Mälarhöjdens IK11.16        
Felicia Henningsson10Sundbybergs IK11.25        

Försök heat 42 feb 
Julia Brolin Bacsovics10Hanvikens SK 9.88q       
Marilu De Kwant10Hanvikens SK10.49q       
Caroline Burvall10IFK Lidingö10.64        
Lily Söderlind10Mälarhöjdens IK10.82        
Meja Björnlund10Ingarö IF10.89        
Ellie Öist10Hanvikens SK11.38        
Svea Landerholm10Hammarby IF11.54        
Tyra Fäldt10Hanvikens SK11.82        

Försök heat 52 feb 
Edit Nordlander10IF Linnéa10.27q       
Astrid Wetterstrand10Hässelby SK10.47q       
Maja Westerdahl10IFK Tumba10.65        
Eveline Bramme10Hanvikens SK10.69        
Josefin Cedergren10IFK Tumba11.22        
Lina Jönsson10Hanvikens SK11.43        
Malou Hansson10Ingarö IF11.59        
Märta Svedlund10Saltsjöbadens IFej start        

Försök heat 62 feb 
Ingrid Asp10Hammarby IF 9.65q       
Ella Crona10Hässelby SK10.46q       
Ester Sander10Hellas FK10.68        
Elise Emm Östlund10Sundbybergs IK10.87        
Julia Nyberg10Hanvikens SK11.57        
Melina Theofilaktou10Mälarhöjdens IK11.63        
Anni Anjemö10Hammarby IF11.85        
Saga Sonander10Hanvikens SK11.88        

Finalheat 12 feb 
Sarah Berkani10Malmö AI 9.22       
Celine Rajalakso10Turebergs FK 9.34    sb   
Ellen Sahlqvist10Hammarby IF 9.47       
Ingrid Asp10Hammarby IF 9.69       
Emma Håkansson10Turebergs FK 9.73       
Julia Brolin Bacsovics10Hanvikens SK 9.74    sb   
Clara Lyberg10Hanvikens SK10.17       
Edit Nordlander10IF Linnéa10.36       

Finalheat 22 feb 
Marilu De Kwant10Hanvikens SK10.24    sb   
Isolde Hibbs10Saltsjöbadens IF10.29       
Moa Martinsson10Hanvikens SK10.31    sb   
Nora Smetana10Sundbybergs IK10.33       
Emma Wallin10Ingarö IF10.39       
Ebba Holmström10Hanvikens SK10.41       
Ella Crona10Hässelby SK10.59       
Astrid Wetterstrand10Hässelby SK10.70       


F10 400m
Finalheat 12 feb 
Emma Håkansson10Turebergs FK 1:17.951    sb   
Edit Nordlander10IF Linnéa 1:19.782    sb   
Caroline Burvall10IFK Lidingö 1:21.973       
Sonja Duhlin10Tullinge FF 1:23.614       
Signe Martinelle10Hanvikens SK 1:28.8611       
Thea Palmquist10Hanvikens SK 1:32.9617       
Alicia Jalvén10Ingarö IF 1:33.4318       
Ellie Öist10Hanvikens SK 1:34.3619       
Astrid Wetterstrand10Hässelby SK 1:36.3923       
10 Lily Söderlind10Mälarhöjdens IK 1:36.9924       
Ingrid Asp10Hammarby IFej start-       
Ellen Sahlqvist10Hammarby IFej start-       

Finalheat 22 feb 
Märta Lundin10Hammarby IF 1:23.625       
Stella Hagström10Hammarby IF 1:25.968       
Emma Wallin10Ingarö IF 1:29.6712       
Eveline Bramme10Hanvikens SK 1:30.8315       
Emelie Hjelm10Hässelby SK 1:30.8916       
Ebba Holmström10Hanvikens SK 1:34.7220       
Felicia Henningsson10Sundbybergs IK 1:38.2126       
Moa Fagerström10Hanvikens SK 1:39.6127       
Marilu De Kwant10Hanvikens SK 1:40.6428       
10 Vendela Ekstrand10Mälarhöjdens IK 1:40.9429       
11 Saga Sonander10Hanvikens SK 1:41.7130       
12 Tyra Fäldt10Hanvikens SK 1:43.9132       

Finalheat 32 feb 
Nora Smetana10Sundbybergs IK 1:25.046       
Louise Zandrén10Hanvikens SK 1:25.117       
Ebba Hellberg10Södertälje IF 1:27.789       
Moa Martinsson10Hanvikens SK 1:28.6910       
Julia Brolin Bacsovics10Hanvikens SK 1:29.8013       
Emilia Örtengren10Hammarby IF 1:30.2314       
Stina Martinelle10Hanvikens SK 1:34.8421       
Lina Jönsson10Hanvikens SK 1:36.0222       
Clara Lyberg10Hanvikens SK 1:37.3325       
10 Malou Hansson10Ingarö IF 1:41.7231       
11 Anni Anjemö10Hammarby IF 1:45.0033       


F10 Längdzon
2 feb 
Sarah Berkani10Malmö AI4,03       
Celine Rajalakso10Turebergs FK3,88       
Julia Brolin Bacsovics10Hanvikens SK3,75       
Emma Håkansson10Turebergs FK3,61       
Ingrid Asp10Hammarby IF3,53       
Märta Lundin10Hammarby IF3,44       
Ellen Sahlqvist10Hammarby IF3,44       
Edit Nordlander10IF Linnéa3,37       
Ella Crona10Hässelby SK3,30       
10 Sonja Duhlin10Tullinge FF3,26    sb   
11 Clara Lyberg10Hanvikens SK3,18       
12 Isolde Hibbs10Saltsjöbadens IF3,17       
13 Caroline Burvall10IFK Lidingö3,13       
14 Stella Hagström10Hammarby IF3,04       
15 Ebba Holmström10Hanvikens SK3,03       
16 Nora Smetana10Sundbybergs IK3,03       
17 Marilu De Kwant10Hanvikens SK3,01       
18 Meja Björnlund10Ingarö IF2,97       
19 Ebba Hellberg10Södertälje IF2,96       
20 Elise Emm Östlund10Sundbybergs IK2,96       
21 Ester Sander10Hellas FK2,94       
22 Emelie Hjelm10Hässelby SK2,93       
23 Moa Martinsson10Hanvikens SK2,92       
24 Emilia Örtengren10Hammarby IF2,92       
25 Astrid Wetterstrand10Hässelby SK2,88       
26 Josefin Cedergren10IFK Tumba2,88       
27 Eveline Bramme10Hanvikens SK2,87       
28 Maja Westerdahl10IFK Tumba2,83       
29 Lily Söderlind10Mälarhöjdens IK2,76       
30 Lina Jönsson10Hanvikens SK2,75       
31 Emma Wallin10Ingarö IF2,74       
32 Ellie Öist10Hanvikens SK2,74       
33 Felicia Henningsson10Sundbybergs IK2,74       
34 Alicia Jalvén10Ingarö IF2,70       
35 Julia Nyberg10Hanvikens SK2,68       
36 Svea Landerholm10Hammarby IF2,66       
37 Thea Palmquist10Hanvikens SK2,57       
38 Signe Martinelle10Hanvikens SK2,57       
39 Louise Zandrén10Hanvikens SK2,53       
40 Moa Fagerström10Hanvikens SK2,53       
41 Melina Theofilaktou10Mälarhöjdens IK2,53       
42 Tyra Fäldt10Hanvikens SK2,51       
43 Saga Sonander10Hanvikens SK2,49       
44 Malou Hansson10Ingarö IF2,46       
45 Stina Martinelle10Hanvikens SK2,45       
46 Anni Anjemö10Hammarby IF2,27       
47 Martine Krötö10Saltsjöbadens IF2,17       

1 2 3 4 5 6 
S.Duhlin3,113,103,173,26
J.Cedergren2,882,802,842,54
N.Smetana2,732,812,913,03
A.Wetterstrand2,782,662,882,85
A.Anjemö2,172,082,122,27
E.Öist2,732,672,742,46
S.Berkani4,033,964,033,59
C.Rajalakso3,843,703,883,86
S.Landerholm2,662,402,662,63
E.Wallin2,742,342,722,74
L.Söderlind2,612,762,632,57
E.Crona3,203,303,302,11
I.Hibbs3,153,083,123,17
E.Emm Östlund2,682,782,832,96
A.Jalvén2,612,702,672,49
C.Lyberg3,143,053,183,02
M.Hansson2,312,462,362,38
T.Palmquist2,382,572,452,53
E.Nordlander3,373,202,842,61
L.Zandrén2,522,532,452,50
M.Björnlund2,722,972,92X
E.Håkansson3,613,453,473,48
S.Hagström3,042,872,992,94
M.Theofilaktou2,532,372,302,41
E.Holmström3,032,943,012,95
M.Martinsson2,922,922,922,91
M.Lundin3,442,643,283,38
M.Krötö1,541,972,172,00
S.Sonander2,492,272,432,22
S.MartinelleX2,262,452,28
C.Burvall3,033,133,06X
E.Hjelm2,812,932,722,85
L.Jönsson2,342,322,512,75
E.Sander2,942,852,862,65
E.Sahlqvist2,772,883,442,87
F.Henningsson2,742,562,602,55
T.Fäldt2,492,362,512,38
M.De Kwant3,012,982,802,57
M.Westerdahl2,832,802,59X
E.Örtengren2,862,682,672,92
E.Bramme2,872,642,802,75
I.Asp3,383,313,513,53
J.Nyberg2,682,552,472,54
S.Martinelle2,572,412,182,36
M.Fagerström2,532,422,482,41
J.Brolin Bacsovic3,733,563,593,75
E.Hellberg2,922,842,662,96


F9 60m
Försök heat 12 feb 
Lovelia Rajalakso11Turebergs FK10.13q       
Enid Neale11IF Linden10.67q       
Ebba Granqvist11Hässelby SK11.59q       
Ellen Hesselroth11Ingarö IF11.75     sb   
Vera Davidgård11Bromma IF11.81     sb   

Försök heat 22 feb 
Siri Lindahl11Bromma IF10.47q       
Ingrid Jansson11Hässelby SK10.58q       
Estelle Strömberg11Turebergs FK11.88        
Junea Midow11Ingarö IF11.94     sb   
Mia Elinder11Bromma IF12.89        
Molly Bermheden11Saltsjöbadens IF12.91        

Försök heat 32 feb 
Elsa Lönn11Boo IF10.21q    sb   
Lova Zettersten11Ingarö IF11.24q    sb   
Ella Hilding11Turebergs FK11.63q       
Sally Faxén11Bromma IF11.65        
Ninsun Badur11Bromma IF11.82        
Tuva Ekvall11Hässelby SK12.02        

Final2 feb 
Lovelia Rajalakso11Turebergs FK10.12    sb   
Elsa Lönn11Boo IF10.23       
Siri Lindahl11Bromma IF10.33       
Enid Neale11IF Linden10.52       
Ingrid Jansson11Hässelby SK10.54       
Lova Zettersten11Ingarö IF11.24    sb   
Ella Hilding11Turebergs FK11.52       
Ebba Granqvist11Hässelby SK11.59       


F9 Längdzon
2 feb 
Siri Lindahl11Bromma IF3,27       
Ingrid Jansson11Hässelby SK3,27       
Elsa Lönn11Boo IF3,13       
Lovelia Rajalakso11Turebergs FK3,05       
Ella Hilding11Turebergs FK2,87    sb   
Vera Davidgård11Bromma IF2,66    sb   
Enid Neale11IF Linden2,64       
Ellen Hesselroth11Ingarö IF2,59    sb   
Lova Zettersten11Ingarö IF2,59    sb   
10 Sally Faxén11Bromma IF2,55       
11 Junea Midow11Ingarö IF2,50       
12 Tuva Ekvall11Hässelby SK2,46       
13 Ninsun Badur11Bromma IF2,45       
14 Ebba Granqvist11Hässelby SK2,36       
15 Estelle Strömberg11Turebergs FK2,23       
16 Molly Bermheden11Saltsjöbadens IF2,18       
17 Mia Elinder11Bromma IF1,91       

1 2 3 4 5 6 
T.Ekvall2,442,462,30
L.Rajalakso3,033,053,05
E.Granqvist2,122,252,36
E.Hilding2,702,732,87
J.Midow2,502,452,49
M.Elinder1,911,751,41
S.Lindahl3,253,153,27
E.Lönn-X3,13
M.Bermheden1,852,182,17
V.Davidgård2,512,662,62
E.Strömberg2,212,232,09
I.Jansson3,273,033,02
L.Zettersten2,592,552,51
S.Faxén2,55X1,84
E.Hesselroth2,592,582,36
N.Badur2,452,372,38
E.Neale2,522,642,63


P/F15 4 x 200m
Finalheat 12 feb 
Spårvägens FK PF15 - 1Olivia Bruzelius - 05
Erik Andersson - 06
Rebecka Hall - 05
Oliver Ericsson - 05

1:44.361   
Hammarby IF PF15 - 1Lii Jabbour Clarte - 06
Håkon Aaberg - 05
Linnéa Lindefalk - 05
Elias Kapell - 06

1:46.302   
Hässelby SK PF15 - 2Ida Malmborg - 05
Mindor Bergler -05
Isabelle Malmborg - 05
Jakob Henningssohn - 05

1:46.863   
Hanvikens SK PF15 - 1Linnéa Boqvist -05
Linus Fondin -05
Felicia Renman -06
Marcus Julin -05

1:48.694   

Finalheat 22 feb 
Hammarby IF PF15 - 2Tyra Hedberg - 06
Filip Herre - 06
Vera Jansson - 06
Daniel Jerndorf - 06

1:50.675   
Huddinge AIS PF15 - 1Veronika Danitov - 05
Tim Forsberg - 05
Emmy Ullberg - 05
Alexander Heaton - 05

1:50.946   
Hanvikens SK PF15 - 2Ida Tuving -05
Jonathan Hurtig -05
Wilja Hagström -06
Ali Diakite -06

1:55.638   
Hässelby SK PF15 - 5Philippa Rundbladh - 06
Jonah Heldt - 06
Lina Klaesson - 06
Baptiste Caderas - 06

2:03.8910   

Finalheat 32 feb 
Hammarby IF PF15 -3Ellen Forsell - 06
Neo Hall - 06
Linnéa Lyttle - 06
Aron Gullberg - 06

1:54.057   
Hässelby SK PF15 - 4Xana Baxter - 06
Leo Kraftling - 06
Ines Palmgren - 06
Alexander Sunell - 06

2:03.589   
Boo IF PF15 - 1Maja Ekenberg - 06
Viktor Zimmerman - 05
Agnes Odda - 06
Hugo Theander - 06

bröt-   


P/F13 4 x 200m
Finalheat 12 feb 
Täby IS PF13 - 1Tove Belmé - 07
Leo Papinski - 07
Ida Borglund - 07
Jacob Rune - 07

1:54.801   
Hammarby IF PF13 - 1Matilda Borg - 07
Noah Holmlund - 07
Linnéa Sillén - 07
Quincy Hackett - 07

1:59.532   
Hässelby SK, PF13 - 1Saga Eckeskog - 07
Oliver Sörman - 07
Mina Hägglund - 07
Simon Berhane - 07

2:04.295   

Finalheat 22 feb 
Hammarby IF PF13 - 2Anna Borgin - 07
Theo Carlström Cousins - 07
Alevtina Zholudieva - 07
Theo Wiklund-Frii - 07

2:02.794   
Täby IS PF13 - 2Johanna Gummerus - 08
Oscar Helge - 09
Ebba Borglund - 08
Emil Hansson - 07

2:05.226   
Tullinge FF PF13 - 1Teresa Vaccin - 07
Alexander Sand - 07
Nora Söderquist - 07
Elias Wastholm - 07

2:11.759   

Finalheat 32 feb 
Boo IF PF13 - 1Paulina Beckemeier - 07
Ludwig Winnhed - 07
Flora Ristam - 07
Arvid Ahlstrand - 07

2:00.113   
Täby IS PF13 - 3Lova Tillaeus - 07
Sara Zigliara - 07
Emma Olofsson - 07
Thea Andersson - 07

2:06.507    ut
Hässelby SK, PF13 - 2My Susenbeth - 07
Marcus Beckman - 07
Matilda Forsander- 07
Hugo Danielsson - 07

2:09.178   
Bromma IF PF13 - 1Ida Thernelius-
Erik Herne-
Rose Masoudi-
Jonathan Lyktberg-

ej start-   



© Track & Field, Christer Falk