Entried Världsungdomsspelen
Antal starter / Total entries: 246 Printed: Världsungdomsspelen
Antal individer / Total persons: 69
 
M 100m1
Sondre Audahl Vik04Moelven ILNOR13,1113,11
 
M 200m1
Sondre Audahl Vik04Moelven ILNOR26,6526,65
 
M 400m0
 
M 800m2
Andy Fernandes93IndienIND
Robert Glazers04SC AsaisLAT
 
M 1500m2
Andy Fernandes93IndienIND
Robert Glazers04SC AsaisLAT
 
M 5000m1
Andy Fernandes93IndienIND
 
M 3000m hinder0
 
M 110m häck0
 
M 400m häck0
 
M Höjd0
 
M Stav0
 
M X Stav0
 
M Längd0
 
M Tresteg0
 
M Kula0
 
M Diskus0
 
M Slägga0
 
M Spjut0
 
P19 100m1
Sigmund Le Fjeld05Tyrving ILNOR11.2711.27
 
P19 200m0
 
P19 400m0
 
P19 800m0
 
P19 1500m0
 
P19 Hinder 2000m0
 
P19 110m häck0
 
P19 Höjd0
 
P19 Stav0
 
P19 Längd1
Sigmund Le Fjeld05Tyrving ILNOR6.926.92
 
P19 Tresteg1
Sigmund Le Fjeld05Tyrving ILNOR13.9213.92
 
P19 Kula1
Jacob Sederholm Hoff06Stjørdal FKNOR16,32
 
P19 Diskus1
Jacob Sederholm Hoff06Stjørdal FKNOR
 
P19 Slägga0
 
P19 Spjut1
Daniel Birgersson06Nyköpings BISSWE56,15 m56,15 m
 
P17 100m1
Markus Le Fjeld07Tyrving ILNOR11.09
 
P17 200m1
Markus Le Fjeld07Tyrving ILNOR22.70
 
P17 400m2
Thomas Ferletta07Karlskoga FriidrottSWE51.56
Nikolaj Lindblad08Åtvidabergs IF SWE58.15
 
P17 800m3
Thomas Ferletta07Karlskoga FriidrottSWE1:58.47
Nikolaj Lindblad08Åtvidabergs IF SWE2:15.26
Teodors Godins08SC AsaisLAT
 
P17 1500m4
Thomas Ferletta07Karlskoga FriidrottSWE
Nils August Flornes Rustad07IL GneistNOR4:12.604:12.60
Teodors Godins08SC AsaisLAT
Roberts Cercins07SC AsaisLAT
 
P17 3000m2
Nils August Flornes Rustad07IL GneistNOR9:03.939:03.93
Roberts Cercins07SC AsaisLAT
 
P17 Hinder 2000m0
 
P17 110m häck1
Markus Le Fjeld07Tyrving ILNOR
 
P17 400m häck1
Jonas Rosholt07BULNOR
 
P17 Höjd0
 
P17 Stav0
 
P17 Längd0
 
P17 Tresteg0
 
P17 Kula0
 
P17 Diskus1
Emil Kennbäck Milbrink08Upsala IFSWE
 
P17 Slägga1
Emil Kennbäck Milbrink08Upsala IFSWE47.10
 
P17 Spjut1
Hannes Johansson07Hammarby IFSWE52,87
 
P16 100m0
 
P16 200m1
Nikolaj Lindblad08Åtvidabergs IF SWE26.78
 
P16 110m häck0
 
P16 Höjd0
 
P16 Längd0
 
P16 Tresteg0
 
P16 Kula1
Emil Kennbäck Milbrink08Upsala IFSWE
 
P15 80m2
Pranay Popli09IndienIND
Stavan Jaiswal09IndienIND
 
P15 300m3
Sverre Hansen Munkvold09LambertseterNOR
Pranay Popli09IndienIND
Stavan Jaiswal09IndienIND
 
P15 800m1
Sverre Hansen Munkvold09LambertseterNOR
 
P15 2000m1
Samuel Svan10Åkersberga SKSWE
 
P15 Hinder 1500m0
 
P15 Häck 80m2
Sverre Hansen Munkvold09LambertseterNOR
Sondre Rosseland09Vindbjart ILNOR11.53
 
P15 Häck 300m1
Sverre Hansen Munkvold09LambertseterNOR
 
P15 Höjd1
Vilde Lundell09IFK HelsingborgSWE1.69
 
P15 Stav0
 
P15 Längd2
Vilde Lundell09IFK HelsingborgSWE5.28
Sondre Rosseland09Vindbjart ILNOR5.77
 
P15 Tresteg3
Vilde Lundell09IFK HelsingborgSWE12.30
Loe Asph Hennerdal10Västerås FKSWE1130
Sondre Rosseland09Vindbjart ILNOR12.00
 
P15 Kula1
Sondre Rosseland09Vindbjart ILNOR13.60
 
P15 Diskus1
Sondre Rosseland09Vindbjart ILNOR37.00
 
P15 Slägga0
 
P15 Spjut1
Sondre Rosseland09Vindbjart ILNOR39.80
 
P14 80m3
Ivar Malmering10Alingsås IFSWE
Loe Asph Hennerdal10Västerås FKSWE
Samuel Svan10Åkersberga SKSWE
 
P14 300m1
Ivar Malmering10Alingsås IFSWE
 
P14 800m1
Ivar Janson10Hammarby IFSWE2:13.31
 
P14 Häck 80m0
 
P14 Höjd1
Loe Asph Hennerdal10Västerås FKSWE1.49
 
P14 Stav0
 
P14 Längd1
Loe Asph Hennerdal10Västerås FKSWE554
 
P14 Kula0
 
P14 Spjut0
 
P13 60m1
Johan Le Fjeld11Tyrving ILNOR8.048.05
 
P13 200m4
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE28.41
Love Anderberg Grunander11Turebergs FKSWE32.06
Lasse Lysgård-Andersen11Nittedal ILNOR29.66
Johan Le Fjeld11Tyrving ILNOR25.1125.11
 
P13 600m5
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE
Love Anderberg Grunander11Turebergs FKSWE2:03.16
Lasse Lysgård-Andersen11Nittedal ILNOR1.40.941.40.94
Johan Le Fjeld11Tyrving ILNOR1.38.47
Kabir Khanna11IndienIND1:42.31:40.2
 
P13 1500m2
Lasse Lysgård-Andersen11Nittedal ILNOR4.42.214.42.21
Kabir Khanna11IndienIND
 
P13 Häck 60m1
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE10.58
 
P13 Höjd2
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE1.44
Love Anderberg Grunander11Turebergs FKSWE1.33
 
P13 Stav2
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE1.70
Love Anderberg Grunander11Turebergs FKSWE2.05
 
P13 Längd3
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE4.91
Love Anderberg Grunander11Turebergs FKSWE4.17
Johan Le Fjeld11Tyrving ILNOR5.365.36
 
P13 Tresteg2
Love Anderberg Grunander11Turebergs FKSWE9,95
Johan Le Fjeld11Tyrving ILNOR11.07
 
P13 Kula2
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE7.83
Love Anderberg Grunander11Turebergs FKSWE7.45
 
P13 Spjut1
Tudor Tocca11Turebergs FKSWE28.16
 
P12 60m3
Max Lönegård12IF LinnéaSWE9.479.14
Erik Bækkevold Kloster12Sem IFNOR
Bjørnar Rosseland12Vindbjart ILNOR9.43
 
P12 200m2
Max Lönegård12IF LinnéaSWE33.9731.36
Erik Bækkevold Kloster12Sem IFNOR
 
P12 600m1
Max Lönegård12IF LinnéaSWE2:04.15
 
P12 Häck 60m3
Max Lönegård12IF LinnéaSWE12.3012.30
Erik Bækkevold Kloster12Sem IFNOR
Bjørnar Rosseland12Vindbjart ILNOR11.67
 
P12 Höjd2
Max Lönegård12IF LinnéaSWE1.301.32
Erik Bækkevold Kloster12Sem IFNOR
 
P12 Längd2
Max Lönegård12IF LinnéaSWE4.254.25
Erik Bækkevold Kloster12Sem IFNOR
 
P12 Kula1
Bjørnar Rosseland12Vindbjart ILNOR7.04
 
P12 Spjut1
Erik Bækkevold Kloster12Sem IFNOR
 
K 100m0
 
K 200m0
 
K 400m0
 
K 800m0
 
K 1500m0
 
K 3000m0
 
K 3000m hinder0
 
K 100m häck0
 
K 400m häck0
 
K Höjd0
 
K Stav1
Ellen Olsson97Wärnamo SKSWE4,25
 
K X Stav0
 
K Längd0
 
K Tresteg0
 
K Kula0
 
K Diskus0
 
K Slägga1
Tiril Lappegård03Nittedal ILNOR54,54
 
K Spjut0
 
F19 100m0
 
F19 200m0
 
F19 400m0
 
F19 800m0
 
F19 1500m0
 
F19 100m häck0
 
F19 Höjd0
 
F19 Stav0
 
F19 Längd0
 
F19 Tresteg0
 
F19 Kula0
 
F19 Diskus0
 
F19 Slägga0
 
F19 Spjut0
 
F17 100m0
 
F17 200m0
 
F17 400m1
Stella Paltina08SC AsaisLAT
 
F17 800m1
Stella Paltina08SC AsaisLAT
 
F17 1500m0
 
F17 Hinder 2000m0
 
F17 100m häck0
 
F17 400m häck0
 
F17 Höjd0
 
F17 Stav0
 
F17 Längd0
 
F17 Tresteg0
 
F17 Kula0
 
F17 Diskus2
Midea Allard08Västerås FKSWE29.31
Molly Åkerblom07Västerås FKSWE24.72
 
F17 Slägga4
Felicia Bjärnlöv08Eksjö Södra IKSWE51.98
Midea Allard08Västerås FKSWE57.11
Molly Åkerblom07Västerås FKSWE51.43
Fride Skurdal Stave Botnen07Romerike FriidrettNOR
 
F17 Spjut1
Midea Allard08Västerås FKSWE36.62
 
F16 100m1
Darta Cipule08SC AsaisLAT
 
F16 200m1
Darta Cipule08SC AsaisLAT
 
F16 100m häck0
 
F16 Höjd0
 
F16 Längd0
 
F16 Tresteg0
 
F16 Kula0
 
F15 80m1
Ella Kjellberg09IF UddSWE
 
F15 300m1
Ella Kjellberg09IF UddSWE
 
F15 800m2
Luize Rajecka09SC AsaisLAT
Ida Othelie Berger09Mosvik ILNOR2:20,242:23,66
 
F15 2000m3
Agathe Espevik Thorsen10Gjesdal ILNOR
Luize Rajecka09SC AsaisLAT
Elizabete Runce10SC AsaisLAT
 
F15 Hinder 1500m0
 
F15 Häck 80m0
 
F15 Häck 300m0
 
F15 Höjd1
Leia Finbom Höglund09Hammarby IFSWE
 
F15 Stav0
 
F15 Längd1
Ella Kjellberg09IF UddSWE
 
F15 Tresteg1
Ella Kjellberg09IF UddSWE
 
F15 Kula0
 
F15 Diskus0
 
F15 Slägga2
Leia Finbom Höglund09Hammarby IFSWE
Elin Aneby10Turebergs FKSWE
 
F15 Spjut1
Jumana Lokhandwala09IndienIND
 
F14 80m3
Ella Åkesson10Sundsvalls FISWE
Elin Aneby10Turebergs FKSWE
Lisa-Marie Finstad10Gui SportsklubbNOR
 
F14 300m2
Ella Åkesson10Sundsvalls FISWE
Lisa-Marie Finstad10Gui SportsklubbNOR
 
F14 800m2
Agathe Espevik Thorsen10Gjesdal ILNOR2.19.02
Elizabete Runce10SC AsaisLAT
 
F14 Häck 80m3
Ella Åkesson10Sundsvalls FISWE
Elin Aneby10Turebergs FKSWE
Lisa-Marie Finstad10Gui SportsklubbNOR
 
F14 Höjd2
Ella Åkesson10Sundsvalls FISWE1.44
Elin Aneby10Turebergs FKSWE150
 
F14 Stav0
 
F14 Längd3
Ella Åkesson10Sundsvalls FISWE
Elin Aneby10Turebergs FKSWE
Lisa-Marie Finstad10Gui SportsklubbNOR
 
F14 Kula2
Ella Åkesson10Sundsvalls FISWE
Elin Aneby10Turebergs FKSWE
 
F14 Spjut3
Ella Åkesson10Sundsvalls FISWE
Elin Aneby10Turebergs FKSWE
Lisa-Marie Finstad10Gui SportsklubbNOR
 
F13 60m6
Linnea Adaobi Hansson11IF Göta KarlstadSWE8.558.55
Lovisa Qvarfordt11Hälle IFSWE9.34
Julia Zettergren11Mälarhöjdens IKSWE8.72
Loona Bjurklint11Varbergs GIFSWE8.73
Minya Öryd11Västerås FKSWE8.51
Tone Elise Holm11Nittedal ILNOR9.559.55
 
F13 200m7
Linnea Adaobi Hansson11IF Göta KarlstadSWE29.3529.35
Lovisa Qvarfordt11Hälle IFSWE30.78
Julia Zettergren11Mälarhöjdens IKSWE29.56
Loona Bjurklint11Varbergs GIFSWE28.58
Tone Elise Holm11Nittedal ILNOR32,5732,57
Cajsa Bååthe11Åkersberga SKSWE29.74
Nova Westman11Ösmo Nynäs FKSWE29.78
 
F13 600m2
Tone Elise Holm11Nittedal ILNOR1.57,511.57,51
Cajsa Bååthe11Åkersberga SKSWE1:54.52
 
F13 1500m2
Embla Allard12Västerås FKSWE5:33.66
Tone Elise Holm11Nittedal ILNOR5.35,265.35,26
 
F13 Häck 60m5
Minya Öryd11Västerås FKSWE9.63
Tone Elise Holm11Nittedal ILNOR12.6912.69
Cajsa Bååthe11Åkersberga SKSWE10.62
Nova Westman11Ösmo Nynäs FKSWE11.10
Saga Ivarsson Linnér11Ösmo Nynäs FKSWE11.43
 
F13 Höjd5
Julia Zettergren11Mälarhöjdens IKSWE1.49
Minya Öryd11Västerås FKSWE1.56
Cajsa Bååthe11Åkersberga SKSWE1.25
Nova Westman11Ösmo Nynäs FKSWE146
Saga Ivarsson Linnér11Ösmo Nynäs FKSWE135
 
F13 Stav3
Julia Zettergren11Mälarhöjdens IKSWE1.75
Minya Öryd11Västerås FKSWE1.80
Cajsa Bååthe11Åkersberga SKSWE
 
F13 Längd9
Linnea Adaobi Hansson11IF Göta KarlstadSWE461461
Lovisa Qvarfordt11Hälle IFSWE4.76
Julia Zettergren11Mälarhöjdens IKSWE4.66
Loona Bjurklint11Varbergs GIFSWE4.52
Minya Öryd11Västerås FKSWE5.09
Tone Elise Holm11Nittedal ILNOR3.523.52
Cajsa Bååthe11Åkersberga SKSWE3.62
Nova Westman11Ösmo Nynäs FKSWE4.71
Saga Ivarsson Linnér11Ösmo Nynäs FKSWE4.20
 
F13 Tresteg5
Ruth Johansson12Falu IKSWE9,209,20
Minya Öryd11Västerås FKSWE10.55
Linn Glans12Åkersberga SKSWE9-,34
Nova Westman11Ösmo Nynäs FKSWE9.41
Saga Ivarsson Linnér11Ösmo Nynäs FKSWE8.78
 
F13 Kula5
Linnea Adaobi Hansson11IF Göta KarlstadSWE892892
Loona Bjurklint11Varbergs GIFSWE10.04
Tone Elise Holm11Nittedal ILNOR7,137,13
Cajsa Bååthe11Åkersberga SKSWE5.59
Saga Ivarsson Linnér11Ösmo Nynäs FKSWE9.14
 
F13 Spjut1
Saga Ivarsson Linnér11Ösmo Nynäs FKSWE26.32
 
F12 60m8
Ruth Johansson12Falu IKSWE9.629,65
Hilma Kabo12IFK Mora FIKSWE8.67
Märtha Englund12Turebergs FKSWE8.94
Elsa Bäckstrand12Västerås FKSWE10.05
Siri Asph Hennerdahl12Västerås FKSWE9.69
Johanne Otelie Schønheyder12Nittedal ILNOR9,83
Linn Glans12Åkersberga SKSWE9.63
Agnes Karlsson12Åkersberga SKSWE9.048.84
 
F12 200m8
Ruth Johansson12Falu IKSWE34,47
Hilma Kabo12IFK Mora FIKSWE28.50
Märtha Englund12Turebergs FKSWE31.21
Elsa Bäckstrand12Västerås FKSWE
Siri Asph Hennerdahl12Västerås FKSWE3374
Johanne Otelie Schønheyder12Nittedal ILNOR34,16
Linn Glans12Åkersberga SKSWE32;12
Agnes Karlsson12Åkersberga SKSWE
 
F12 600m5
Ruth Johansson12Falu IKSWE2:18.37
Embla Allard12Västerås FKSWE1:51.11
Elsa Bäckstrand12Västerås FKSWE2:21.96
Mai Strøm-Andersen12Tyrving ILNOR1:49.441:49.44
Linn Glans12Åkersberga SKSWE2:03.14
 
F12 Häck 60m4
Ruth Johansson12Falu IKSWE11,7111,71
Hilma Kabo12IFK Mora FIKSWE10.10
Linn Glans12Åkersberga SKSWE12.66
Agnes Karlsson12Åkersberga SKSWE10.3510.35
 
F12 Höjd8
Ruth Johansson12Falu IKSWE1.321,42
Hilma Kabo12IFK Mora FIKSWE1.41
Märtha Englund12Turebergs FKSWE1.39
Elsa Bäckstrand12Västerås FKSWE1.10
Siri Asph Hennerdahl12Västerås FKSWE1.14
Johanne Otelie Schønheyder12Nittedal ILNOR1,15
Linn Glans12Åkersberga SKSWE1.24
Agnes Karlsson12Åkersberga SKSWE1.251.33
 
F12 Längd8
Ruth Johansson12Falu IKSWE4,084,08
Hilma Kabo12IFK Mora FIKSWE4.62
Märtha Englund12Turebergs FKSWE4.45
Elsa Bäckstrand12Västerås FKSWE3.26
Siri Asph Hennerdahl12Västerås FKSWE3.77
Johanne Otelie Schønheyder12Nittedal ILNOR3,15
Linn Glans12Åkersberga SKSWE3.93
Agnes Karlsson12Åkersberga SKSWE3.594.48
 
F12 Kula6
Hilma Kabo12IFK Mora FIKSWE8.13
Märtha Englund12Turebergs FKSWE6.48
Elsa Bäckstrand12Västerås FKSWE4.80
Siri Asph Hennerdahl12Västerås FKSWE8.68
Johanne Otelie Schønheyder12Nittedal ILNOR5,44
Agnes Karlsson12Åkersberga SKSWE7.027.63
 
F12 Spjut4
Embla Allard12Västerås FKSWE20.98
Johanne Otelie Schønheyder12Nittedal ILNOR0
Linn Glans12Åkersberga SKSWE10.89
Agnes Karlsson12Åkersberga SKSWE10.61