* = Please contact Per Skoog- soderhamn@bannister.se
Entried Folksam GP Söderhamn
Antal starter / Total entries: 211 Printed: Folksam GP Söderhamn
Antal individer / Total persons: 196
 
M 100m17
Henrik Larsson99IF Göta KarlstadSWE10.206 jun -1910.276 jun -22
Carl Narup98IFK GöteborgSWE10.776 jun -2210.776 jun -22
Viktor Thor00Strands IFSWE10.471 jun -2210.471 jun -22
William Thor00Strands IFSWE10.5714 aug -2110.6212 jun -22
Christof Neib04Sundsvalls FISWE11.802 jul -2211.802 jul -22
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FISWE11.4518 jun -2211.4518 jun -22
Henning Ehn05Sundsvalls FISWE11.3027 jun -21
Simon Vikström04Sundsvalls FISWE11.7428 aug -21
Nils Thornberg94Ullevi FKSWE10.6524 aug -1810.956 jun -22
Simon Plesse02Upsala IFSWE10.7720 aug -2110.896 jun -22
Desmond Rogo96Upsala IFSWE10.476 jun -2210.476 jun -22
Christian Mensah96Trondheim FriidrettNOR10.6510.90
Matt Denny96AustralienAUS
Marc Brian Louis02SingaporeSGP
Joshua Chua Hanwei00SingaporeSGP
Ian Koe99SingaporeSGP
Xander Ann Heng Ho00SingaporeSGP
 
M 200m2
Nils Thornberg94Ullevi FKSWE21.5719 jun -21
Desmond Rogo96Upsala IFSWE20.8721 jun -2220.8721 jun -22
 
M 400m12
Marcus Tornée98IFK HelsingborgSWE47.7712 jun -2247.7712 jun -22
Gustav Gahne01Hässelby SKSWE47.9621 aug -2149.016 jun -22
Simon Martinsson01Malmö AISWE48.4910 jun -2248.4910 jun -22
Kasper Kadestål99Malmö AISWE46.614 jun -2246.614 jun -22
Jacob Helsing00IK OrientSWE49.1123 jun -2150.072 jul -22
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FISWE51.4318 jun -2251.4318 jun -22
Henning Ehn05Sundsvalls FISWE
Simon Vikström04Sundsvalls FISWE50.8713 aug -2152.325 jun -22
Emil Johansson02Turebergs FKSWE46.955 sep -2048.096 jun -22
Robin Isaksson02Turebergs FKSWE49.468 aug -2050.476 jun -22
Christopher Halldén94Turebergs FKSWE50.6621 maj -2250.6621 maj -22
Alexander Nyström03Rehns BKSWE47.3510 jun -2247.3510 jun -22
 
M 800m15
Aleksej Pirgholizadeh94Eskilstuna FISWE1:53.4331 aug -19
Lukas Holm03Gefle IFSWE2:00.0917 jul -21
Jimmy Öhman01Gefle IFSWE1:53.0810 jul -221:53.0810 jul -22
Benjamin Åberg95Hälle IFSWE1:50.4230 jun -221:50.4230 jun -22
Anton Axelsson01Hässelby SKSWE1:51.5415 jun -191:56.0610 jul -22
Jacob Klinth01IFK LidingöSWE1:57.3329 aug -20
Axel Alness-Borg98IFK LidingöSWE1:52.9313 jun -211:53.7328 maj -22
Bienvenue Musore90Spårvägens FKSWE1:53.5625 aug -151:56.6210 jul -22
Walid Oussalah95Spårvägens FKSWE1:55.1212 jun -221:55.1212 jun -22
Hugo Nordlander05Sundsvalls FISWE1:53.7511 jun -221:53.7511 jun -22
Björn Seifert96Upsala IFSWE1:50.952 jun -191:51.7110 jul -22
Felix Francois90Örgryte ISSWE1:46.9616 aug -201:47.2130 jun -22
Jakob Zäll01Örgryte ISSWE1:54.2522 aug -211:55.3526 jun -22
Habtom Asgede95Löparnas Vänner IFSWE1:50.5630 jun -221:50.5630 jun -22
Joel Etienne Schmitz06LAV Bayer Uerdingen/DormagenGER1:55.21 1:55.21
 
M 1500m26
Rickard Emilsson89IK AkeleSWE3:55.7824 jul -21
Samuel Pihlström01Hälle IFSWE3:37.2330 jun -223:37.2330 jun -22
Erik Djurberg97Hässelby SKSWE3:49.4615 aug -213:57.0412 jun -22
Gustav Berlin95Hässelby SKSWE3:40.3730 jun -223:40.3730 jun -22
Axel Djurberg99Hässelby SKSWE3:48.653 jul -213:52.5612 jun -22
Yohannes Kiflay02Hässelby SKSWE3:49.7712 jun -223:49.7712 jun -22
Julius Mördrup02IFK LidingöSWE4:00.8029 aug -20
Olof Silvander99IFK LidingöSWE3:47.562 jun -213:47.6212 jun -22
Henrik Petersson93Malmö AISWE3:56.134 aug -184:02.1621 jun -22
Alexander Nilsson95Mölndals AIKSWE3:45.0730 jun -223:45.0730 jun -22
Simon Wallenlind97Mölndals AIKSWE3:46.2013 jun -213:54.5221 jun -22
Abdelfath Yassin95Spårvägens FKSWE3:42.5113 jun -213:46.4512 jun -22
Daniel Gleimar92Spårvägens FKSWE3:52.3417 jun -163:53.6926 jun -22
Leo Magnusson98Sävedalens AIKSWE3:46.9618 jun -19-
Jonathan Edman01IFK UmeåSWE3:57.1121 aug -21
Elias Ramhult05IK YmerSWE
Kevin Bodén02KFUM ÖrebroSWE3:57.8624 jul -214:26.1621 maj -22
Elliot Giles94StorbritannienGBR3:35.93i
Piers Copeland98StorbritannienGBR3:36.12i
Roderick Duodu02BULNOR3.553.55
Gergo Xavér Kiss95UngernHUN3:39.063:39.06
Simas Bertašius93LitauenLTU3:38.32i
Nuno Pereira00PortugalPOR3:37.343:37.34
Robert Glazers04SC AsaisLAT3:57.953:57.95
Kristoffer Sagli02Aure ILNOR3:493:51
Peter Hart93Southampton ACGBR4:00
 
M 5000m5
Jonas Glans91Malmö AISWE13:36.1010 jul -2213:36.1010 jul -22
Oliver Löfqvist98Spårvägens FKSWE13:56.737 aug -21
Emil Danielsson97Spårvägens FKSWE13:25.6229 apr -2213:25.6229 apr -22
Daniel Lundgren85Turebergs FKSWE13:47.3825 jul -2014:08.1210 jul -22
Suldan Hassan98Ullevi FKSWE13:18.0129 aug -2015:04.0921 jun -22
 
M 400m häck9
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AISSWE51.9029 aug -2151.9512 jun -22
Fredrik Kihlblom98Huddinge AISSWE53.0111 jun -21
Dennis Elms Jansson95Huddinge AISSWE55.283 jul -2255.283 jul -22
Emil Sörqvist03Huddinge AISSWE56.9316 jun -2157.3117 jun -22
David Thid03Spårvägens FKSWE53.4429 jun -2153.44
Isak Andersson96Upsala IFSWE50.0515 jul -1750.8030 jun -22
Anton Bertilsson99IFK VäxjöSWE51.133 jul -2251.133 jul -22
Johan Claeson01IFK VäxjöSWE50.1629 aug -21
Oskari Mörö93FinlandFIN49.04
 
M Höjd9
Olle Hammarberg01Huddinge AISSWE1.9513 jun -21
Melwin Lycke Holm04Kils AIKSWE2.178 aug -202.1612 jun -22
Linus Öhman04Strands IFSWE1.8921 jul -211.8618 jun -22
Christof Neib04Sundsvalls FISWE1.8323 maj -211.772 jul -22
Jesper Unander04Sundsvalls FISWE1.814 jun -221.814 jun -22
Albin Eriksson03Tyresö FKSWE2.0318 jun -222.0318 jun -22
Fabian Delryd96Täby ISSWE2.3319 maj -182.2125 maj -22
Oliver Ericsson01Upsala IFSWE2.1017 aug -192.0822 maj -22
Erlend Bolstad Raa00Fana ILNOR2,102,10
 
M Tresteg *4
Erik Ehrlin90Hammarby IFSWE16.2820 jul -1415.4326 jun -22
Jesper Hellström95Hässelby SKSWE16.7124 aug -1916.1411 jun -22
Oskar Weidenholm01Mölndals AIKSWE15.118 aug -2014.9221 jun -22
Gabriel Wallmark02Örgryte ISSWE16.4322 aug -2115.7825 maj -22
 
M Diskus6
Johannes Lilius01Huddinge AISSWE48.8621 aug -2148.4925 jun -22
Simon Pettersson94Hässelby SKSWE69.4829 maj -2165.9428 maj -22
Sebastian Löschner00Spårvägens FKSWE56.8312 mar -2256.8312 mar -22
Linus Öhman04Strands IFSWE
Jussi Kiviniemi93Södertälje IFSWE54.6818 jun -2052.846 jun -22
Sven Martin Skagestad95NorgeNOR
 
M Spjut6
Theodor Thor93Eskilstuna FISWE72.4631 jul -1668.392 jul -22
Jakob Eriksson98IF Göta KarlstadSWE71.286 jun -2271.286 jun -22
Linus Öhman04Strands IFSWE
Christof Neib04Sundsvalls FISWE49.395 jun -2249.395 jun -22
Lukas Elfström05Sundsvalls FISWE39.3639.36
Otto Sundell00Söderhamns IFSWE64.0517 aug -1954.864 jun -22
 
K 100m7
Daniella Busk93Malmö AISWE11.556 jun -2211.556 jun -22
Fatou Sowe93Malmö AISWE11.5323 aug -2011.958 jun -22
Sara Wiss87Upsala IFSWE11.9121 jun -2211.9121 jun -22
Karolina Svensson99Upsala IFSWE12.161 jun -21
Asha Philip90StorbritannienGBR
Jamile Samuel92HollandNED
Helene Rønningen98Tyrving ILNOR11.46
 
K 200m5
Julia Henriksson00IFK HelsingborgSWE23.5116 jun -2223.5116 jun -22
Moa Hjelmer90Spårvägens FKSWE23.155 sep -2123.651 jun -22
Lisa Lilja96Ullevi FKSWE23.303 jul -2223.303 jul -22
Jamile Samuel92HollandNED
Helene Rønningen98Tyrving ILNOR23,27
 
K 400m6
Josephine Risberg Thoor95IFK HelsingborgSWE54.5212 jun -2254.5212 jun -22
Linnéa Frobe98Täby ISSWE54.2721 jun -2254.2721 jun -22
Alice Svantesson97Ullevi FKSWE55.3312 jun -2255.3312 jun -22
Klara Helander95Upsala IFSWE54.2721 jun -2254.2721 jun -22
Emma Jansson97Upsala IFSWE55.6414 jun -20
Jeanine Nygård91Vasa ISFIN54,42
 
K 800m10
Madeleine Björlin-Delmar96IFK GöteborgSWE2:06.882 jun -18
Anna Silvander93Hässelby SKSWE2:02.5311 jul -152:09.0928 maj -22
Wilma Marcusson99Hässelby SKSWE2:10.8810 jul -222:10.8810 jul -22
Hannah Kinane06Hässelby SKSWE2:10.0626 jun -222:10.0626 jun -22
Carmen Cernjul07Spårvägens FKSWE2:09.1026 jun -222:09.1026 jun -22
Ida Ekroth96Upsala IFSWE2:14.6029 jun -172:20.1912 jun -22
Wilma Nielsen01Örgryte ISSWE2:02.2910 jul -212:03.6210 jul -22
Stina Troest94Sparta AtletikDEN
Josefin Heier96Ull/Kisa ILNOR2:10.412:10.41
Emma Kiplagat Kondrup04Aarhus 1900 A/MDEN2:08.532:13.64
 
K 1500m8
Olivia Weslien97IF Göta KarlstadSWE4:22.302 jun -224:22.302 jun -22
Filippa Ramberg97Hammarby IFSWE4:39.0819 jun -224:39.0819 jun -22
Elin Marcusson99Hässelby SKSWE4:38.593 jul -224:38.593 jul -22
Wilma Marcusson99Hässelby SKSWE4:33.0312 jun -224:33.0312 jun -22
My Rundgren03Luleå FIFSWE4:42.2722 jun -224:42.2722 jun -22
Ebba Kuylenstierna99Spårvägens FKSWE4:29.7321 jun -224:29.7321 jun -22
Ida Knutsson04Upsala IFSWE4:33.3730 aug -204:33.7721 jun -22
Elina Hellgren04Vallentuna KSWE4:49.5319 jun -224:49.5319 jun -22
 
K 100m häck6
Alva von Gerber00Huddinge AISSWE13.923 jul -2213.923 jul -22
Kajsa Engblom01Huddinge AISSWE14.5510 jun -2214.5510 jun -22
Elin Lindeblad95Kalmar SKSWE13.863 jul -2213.863 jul -22
Maria Södergren98Täby ISSWE14.0921 jun -2214.0921 jun -22
Selina Von Jackowski97SchweizSUI13,1613,18
Joni Tomicic Prezelj93SlovenienSLO13.1813.30
 
K 400m häck6
Elwira Ripsweden02Huddinge AISSWE1:05.002 jun -181:05.7614 jun -22
Hanna Palmqvist96Mölndals AIKSWE57.3123 jun -1957.937 jun -22
Ebba Svantesson97Upsala IFSWE59.4621 jun -2259.4621 jun -22
Moa Granat04Vallentuna KSWE56.845 sep -2157.493 jul -22
Tyra Landin02Västerås FKSWE1:01.523 jul -221:01.523 jul -22
Marlen Aakre93Fredrikstad IFNOR57.4757.49
 
K Stav4
Linnea Jönsson99IFK HelsingborgSWE4.302 jul -214.083 jul -22
Gabriella Jönsson01IFK HelsingborgSWE4.3019 jun -224.3019 jun -22
Johanna Hellman99IFK LidingöSWE3.722 jul -223.722 jul -22
Saga Andersson00Esbo IFFIN445445
 
K Längd *4
Tilde Johansson01Falkenbergs IKSWE6.733 jul -196.221 jun -22
Erica Jarder86IF Göta KarlstadSWE6.7027 aug -156.2712 jun -22
Emilia Kjellberg96IF Göta KarlstadSWE6.2415 jul -176.135 jun -22
Karolina Svensson99Upsala IFSWE6.4029 aug -216.335 jun -22
 
K Tresteg *7
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIFSWE14.0516 jul -2113.2919 jun -22
Aina Griksaite94Spårvägens FKSWE13.9826 jun -2213.9826 jun -22
Rebecka Abrahamsson94Örgryte ISSWE13.645 sep -2113.4225 maj -22
Emelie Nyman Wänseth98Östersunds GIFSWE13.5325 aug -1913.0419 jun -22
Rachel Ombeni01IL Norna SalhusNOR13.0013.00
Dovile Kilty93LitauenLTU14.2813.98
Diana Zagainova97LitauenLTU14.4313.67
 
K Kula5
Emilia Malmehed01IF Göta KarlstadSWE14.665 jun -2214.665 jun -22
Vanessa Kamga98Hässelby SKSWE16.1920 jun -2216.1920 jun -22
Frida Åkerström90Hässelby SKSWE17.365 sep -2016.9512 jun -22
Fanny Roos95Malmö AISWE19.3415 jun -2119.1015 maj -22
Sara Lennman96Spårvägens FKSWE17.6729 jun -2117.5312 jun -22
 
K Diskus *12
Erica Larsson90IF Göta KarlstadSWE50.2621 jun -2250.2621 jun -22
Ebba Salomonsson Lind04Hanvikens SKSWE49.4829 jun -2249.4829 jun -22
Vanessa Kamga98Hässelby SKSWE60.0114 jun -2059.4425 jun -22
Frida Åkerström90Hässelby SKSWE51.7916 sep -2051.7010 jul -22
Mathilda Eriksson98Malmö AISWE55.4723 maj -2154.8021 jun -22
Emma Ljungberg94Spårvägens FKSWE58.1812 sep -2054.3121 maj -22
Hannah Hilding02Spårvägens FKSWE49.0024 maj -2249.0024 maj -22
Daniella Persson00Spårvägens FKSWE56.3210 jul -2256.3210 jul -22
Ellen Pettersson97Upsala IFSWE51.863 sep -2050.0923 apr -22
Jennifer Rudberg98IFK VäxjöSWE53.1910 jul -2152.0626 maj -22
Lotta Flatum02Brandbu ILNOR56,5356,53
Julia Harting90TysklandGER68.4964.34
 
K Slägga *10
Grete Ahlberg98Hammarby IFSWE70.8715 jul -2270.8715 jul -22
Hillevi Carlsson02Hässelby SKSWE60.5329 maj -2160.3031 jan -22
Sara Forssell00Motala AIFSWE66.9126 jun -2266.9126 jun -22
Kristina Andersson91Råby-Rekarne FIFSWE59.4826 aug -1858.3426 jun -22
Rebecka Hallerth96Spårvägens FKSWE64.8126 jun -2264.8126 jun -22
Eleni Larsson93Spårvägens FKSWE69.0413 jun -2161.741 maj -22
Linnea Jönsson95Upsala IFSWE63.1712 maj -1761.4817 apr -22
Kajsa Wennberg96Upsala IFSWE66.0623 apr -2266.0623 apr -22
Emma Holmgren Löf02Upsala IFSWE59.0920 apr -2259.0920 apr -22
Sara Killinen01FinlandFIN69.5069.50
 
M/K Para Längd6
Lina Hedberg98Bollnäs FIKSWE
Ellen Westling07Falu IKSWE2.5321 maj -222.5321 maj -22
Emma Eriksson93Karlskoga FISWE4.955 jun -214.685 jun -22
Tobias Jonsson96IK OrientSWE6.9710 sep -166.6417 jun -22
Albin Janderberg99Västerås FKSWE3.538 maj -223.538 maj -22
Olof Ryberg00Örgryte ISSWE6.4223 jun -216.254 jun -22