Startfälten kan komma att behöva begränsas. Vid frågor kontakta competition@bannisterrunning.com
Entried Bannister Invitational
Antal starter / Total entries: 98 Printed: Bannister Invitational
Antal individer / Total persons: 94
 
M 400m4
Erik Skoglund04Danderyds SK50.7119 maj -2150.7119 maj -21
Rasmus Hugosson01KFUM Örebro48.3013 jun -2148.3013 jun -21
Linus Strand01KFUM Örebro49.1513 jun -2149.1513 jun -21
Kalle Wållgren01Örgryte IS48.5822 aug -20
 
M 800m12
Robin Turan04IFK Göteborg1:57.5920 jun -211:57.5920 jun -21
Benjamin Åberg95Hälle IF1:50.7529 aug -201:51.9322 jun -21
Anders Logg76Hälle IFPACEPACE
Johan Lamm98Mölndals AIK1:53.163 aug -191:56.4222 jun -21
Victor Wahlgren02Mölndals AIK1:51.072 jun -211:51.072 jun -21
Simon Wikell03Mölndals AIK1:56.262 jun -211:56.262 jun -21
Bienvenue Musore90Spårvägens FK1:53.5625 aug -151:58.2822 jun -21
Erik Guander02Sävedalens AIK1:52.5713 jun -211:52.5713 jun -21
Mathias Söder99Ullevi FK1:54.6913 jun -211:54.6913 jun -21
Henrik Franzen03KFUM Örebro1:53.2213 jun -211:53.2213 jun -21
Kevin Bodén02KFUM Örebro1:53.3522 jun -211:53.3522 jun -21
Alexander Nyström03Rehns BK1:51.593 jul -191:52.4322 jun -21
 
M 1500m31
Rickard Emilsson89IK Akele4:00.8713 jun -214:00.8713 jun -21
Jonatan Brown85Alingsås IF
Viktor Frisk03Huddinge AIS3:50.8013 jun -213:50.8013 jun -21
Filip Jonsson06Hälle IF4:23.412 jun -214:23.412 jun -21
Adam Sörqvist05Hälle IF4:03.5615 jun -214:03.5615 jun -21
Anders Grahl87Hälle IF3:50.298 jul -203:53.2515 jun -21PACE A
Nils Bredin02Hälle IF4:02.5129 aug -20
Sharmarke Ahmed02Hälle IF3:51.5725 jul -203:52.7315 jun -21
Oscar Eliasson01Hässelby SK
Nils Olsson04Lerum Friidrott4:13.456 jun -214:13.456 jun -21
Albin Öberg04Malmö AI4:11.7427 aug -20
Alexander Nilsson95Mölndals AIK3:46.112 jun -213:46.112 jun -21
Sebastian Nilsson98Mölndals AIK3:48.4624 aug -193:52.2813 jun -21
Simon Wallenlind97Mölndals AIK3:46.2013 jun -213:46.2013 jun -21
Carl Erixon03Mölndals AIK4:03.912 jun -214:03.912 jun -21
Fabian Haeffler03Mölndals AIK4:04.4115 jun -214:04.4115 jun -21
Michael Rosenqvist02Mölndals AIK3:59.9413 jun -213:59.9413 jun -21
Jonathan Grahn04Mölndals AIK3:53.7213 jun -213:53.7213 jun -21
Abdelilah Magroum99Mölndals AIK4.05
Johan Walldén87Spårvägens FK3:41.7919 jul -143:50.2813 jun -21
Daniel Gleimar92Spårvägens FK3:52.3417 jun -163:58.0613 jun -21
Oliver Löfqvist98Spårvägens FK3:48.8813 jun -213:48.8813 jun -21
Jonatan Fridolfsson92Sävedalens AIK3:47.018 jul -20
Erik Jälknäs00Sävedalens AIK3:56.8018 jun -19PACE B
August Mollén99Tjalve IF Norrköping3:46.8613 jun -213:46.8613 jun -21
Mathias Söder99Ullevi FK4:02.3019 jul -18
Albin Wallenius03Västerås FK3:56.022 jun -213:56.022 jun -21
Eric Källman00IK Ymer3:56.074 aug -184:02.1412 jun -21
Oskar Karlsson02Ängelholms IF4:05.338 aug -20
Wilhelm Bergentz02KFUM Örebro3:55.2013 jun -213:55.2013 jun -21
Jesper Evervall94Örgryte IS4:20.5312 jun -214:20.5312 jun -21
 
M 400m häck3
Anton Bertilsson99IFK Växjö52.5010 jun -1852.9313 jun -21
Gustav Karlsson00Örgryte IS52.5919 jul -1953.4319 jun -21
Eric Cray88Filippinerna48.9849.68
 
K 400m0
 
K 800m17
Paulina Hultberg05Alingsås IF2:14.8427 jun -202:15.8313 jun -21
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg2:06.882 jun -182:07.5222 jun -21
Saga Provci04IFK Göteborg2:11.0122 jun -212:11.0122 jun -21
Nora Lundin03Hammarby IF2:13.829 aug -20
Johanna Bülow02Hovslätts IK2:14.6427 jun -20
Tilda Knauer03Hälle IF2:15.8416 aug -19
Nelly Elned06Hälle IF2:18.0725 jul -20
Lovisa Bivstedt01Hässelby SK2:07.365 jun -212:07.365 jun -21
Hanna Palmqvist96Mölndals AIKPACE APace A
Wilma Ehrnborg06Mölndals AIK2:16.8623 jun -212:16.8623 jun -21
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI2:14.2727 jun -20
Maud De Coninck05Sävedalens AIK
Hanna Hermansson89Turebergs FK2:00.4311 aug -17
Filippa Hägglund03Upsala IF2:20.1229 maj -212:20.1229 maj -21
Ebba Wahlberg02IK Ymer2:12.403 jul -19Även Pace B
Stina Tagesson06IK Ymer2:20.2313 jun -212:20.2313 jun -21
Elsa Tagesson06IK Ymer2:24.2823 jun -212:24.2823 jun -21
 
K 1500m6
Alice Magnell Millán05Eskilstuna FI4:20.1115 aug -20
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg4:44.533 sep -20Pace
Saga Provci04IFK Göteborg4:27.5413 jun -214:27.5413 jun -21
Agnes Thundal05IFK Göteborg4:28.232 jun -214:28.232 jun -21
Elvira Bredin03Turebergs FK4:27.592 jun -214:27.592 jun -21
Klara Ygeby02Upsala IF4:28.1713 jun -214:28.1713 jun -21
 
K 3000m15
Louise Lund90Alingsås IF
Stina Persson86Alingsås IF
Malin Dahlbäck99Eskilstuna FI10:38.048 aug -2010.14
Fanny Andersson03Falkenbergs IK10:05.709 aug -19
Meija Peterson05IF Göta Karlstad
Lova Möller05IFK Göteborg
Felicia Brink04IF Kville11:09.70
Elin Brink97Mölndals AIK9:37.846 mar -20
Alma Svantesson04Mölndals AIK10:13.911 aug -20
Sara Dädeby99Mölndals AIK10:40.446 jul -18
Dina Cange 04Mölndals AIK11:26.4823 jun -2111:26.4823 jun -21
Malin Strand93Sävedalens AIK9:54.1615 jul -16
Hanna Hermansson89Turebergs FK9:56.258 sep -19Pace A
Alva Malmsten Nilsson03Upsala IF9:50.9422 maj -219:50.9422 maj -21
Lowa Branth05Upsala IF10:18.938 jul -20
 
K Diskus (* inv.)6
Erica Larsson90IF Göta Karlstad50.0719 maj -18
Elin Rubin95Hovslätts IK46.0529 maj -21
Emma Ljungberg94Spårvägens FK58.1812 sep -2057,11
Daniella Persson00Spårvägens FK53.068 jun -21
Molly Broback01Sävedalens AIK47.7231 maj -21
Jennifer Rudberg98IFK Växjö50.6224 apr -21
 
K Spjut (* inv.)4
Ida Thunberg99Spårvägens FK49.749 aug -1949.43
Emelie Olsson05Säffle FIK31.5922 sep -19
Amanda Olsson03Säffle FIK48.626 jun -21
Matilda Elfgaard92IFK Växjö53.546 jun -21