* För start i huvudtävling kontakta Mario Bassani goteborg_gp@goteborgfriidrott.se
Entried Göteborg Grand Prix
Antal starter / Total entries: 45 Printed: Göteborg Grand Prix
Antal individer / Total persons: 43
 
M 200m6
Marcus Tornée98IFK HelsingborgSWE21.13
Omar Chaaban00IFK HelsingborgSWE21.92
Kasper Kadestål99Malmö AISWE21.06
Simon Sharapo01KFUM ÖrebroSWE21.63
Alexander Andreasson99Örgryte ISSWE21.69
Anders Pihlblad98Örgryte ISSWE21.21
M 400m2
Anton Sigurdsson96Malmö AISWE47.31
Viktor Bondesson98Malmö AISWE49,58
M 800m * (inv.)3
Axel Alness Borg98IFK LidingöSWE1.54.53
Joakim Andersson92Spårvägens FKSWE1.47.55
Nick Rostgaard Jensen91Vejle IFDEN1.48.32
M 1500m6
Anders Soovik76Kongahälla AIKSWE4.004.10
Abubakar Abdullahi99Malmö AISWE3.43.63
Alexander Nilsson95Mölndals AIKSWE3.48.33
Johan Lamm98Mölndals AIKSWE4.01.61i
Jonathan Grahn04Mölndals AIKSWE3.54.50i3.54.50i
Estifanos Faid92Spårvägens FKSWE3.48.74
M 5000m * (inv.)6
Omar Mohammed Ismael00Högby IFSWE
Fredrik Uhrbom77Spårvägens FKSWE
Archie Casteel96Spårvägens FKSWE14.01.90
Mohammad Reza92Spårvägens FKSWE13.59.01
Jonatan Fridolfsson92Sävedalens AIKSWE13:58.47
Christoffer Boll92Sparta AtletikDEN13.57.91
M 400m häck * (inv.)5
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AISSWE52.40
Viktor Bondesson98Malmö AISWE52,70
Isak Andersson96Upsala IFSWE50.05
Anton Bertilsson99IFK VäxjöSWE52.50
Johan Claeson01IFK VäxjöSWE
M Stav* (inv.)1
Robin Jacobsson98Ullevi FKSWE5.105.10
M Tresteg0
M Kula0
M Diskus * (inv.)0
M Slägga * (inv.)1
Oscar Vestlund93IF Göta KarlstadSWE73,34
K 200m * (inv.)5
Julia Henriksson00IFK HelsingborgSWE24.03
Daniella Busk93Malmö AISWE23,61
Wilma Rosenquist01Malmö AISWE23.83
Emelie Rantzow98IK YmerSWE24.07
Emma Jansson97KFUM ÖrebroSWE24.06
K 400m3
Josephine Risberg Thoor95IFK HelsingborgSWE56.16
Vendela Rydbäck97IFK VäxjöSWE
Emma Jansson97KFUM ÖrebroSWE55.64
K 800m1
Mille B. Olesen02Aalborg AtletikDEN2.13.682.16.39
K 1500m * (inv.)1
Fanny Andersson03Falkenbergs IKSWE4.49,15
K 5000m0
K Höjd * (inv.)0
K Längd * (inv.)0
K Tresteg1
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIFSWE13,42
K Kula * (inv.)1
Frida Åkerström90Hässelby SKSWE17,36
K Slägga * (inv.)3
Grete Ahlberg98Hammarby IFSWE68,9168,91
Sara Forssell00Motala AIFSWE61.8661.56
Rebecka Hallerth96Spårvägens FKSWE61.56