efteranmälan i mån av plats. Mail till SollentunaGP@gmail.com
Entried Sollentuna GP
Antal starter / Total entries: 217 Printed: Sollentuna GP
Antal individer / Total persons: 205
 
M 100m22
Alexander Hult96IF Göta KarlstadSWE10.78
Viktor Wall03Hammarby IFSWE10.94
Ibrahim Abakar99Hammarby IFSWE11.62
Caleb Conable01Malmö AISWE10.92-
Kasper Kadestål99Malmö AISWE10.70
Douglas Hellbratt95Malmö AISWE10.5811.09
Odain Rose92Spårvägens FKSWE10.30
Viktor Thor00Strands IFSWE10.59
William Thor00Strands IFSWE10.64
Imran Lernebo01Turebergs FKSWE11.46
Ludvig All02Täby ISSWE10.91
Rodi Kay98Täby ISSWE11.14
Milo Wahlgren02Täby ISSWE10.7311.27
Ibrahim Abakar99Täby ISSWE
Oskar Motta98Upsala IFSWE10.85
Simon Plesse02Upsala IFSWE10.8211.07
Desmond Rogo96Upsala IFSWE10.56
Thomas Jones01IFK VäxjöSWE10.5110.81
Simon Sharapo01KFUM ÖrebroSWE10.8311.02
Stefan Franzén03KFUM ÖrebroSWE11.35
Alexander Andreasson99Örgryte ISSWE10.64
Efe Uwaifo95Harrow ACGBR10.7610.92
 
M 400m16
Markus Brodin04Danderyds SKSWE50.9850.98
Markus Ögren98IF Göta KarlstadSWE50.1851.30
Markus Moberg03Hammarby IFSWE48.39
Adam Landén02IFK HelsingborgSWE49.2249.22
Anders Logg76Hälle IFSWE50.2350.54
Gustav Gahne01Hässelby SKSWE48.4548.45
Andreas Movin96IFK LidingöSWE48.8649.86
Anton Sigurdsson96Malmö AISWE47.3448.32
Kasper Kadestål99Malmö AISWE47.84
Mattias Sunneborn70Spårvägens FKSWE47.8651.51
Johan Eriksson88Turebergs FKSWE48.00
Rasmus Hugosson01KFUM ÖrebroSWE51.62
Linus Strand01KFUM ÖrebroSWE52.25
Alvin Reinebo04KFUM ÖrebroSWE48.7348.73
Vidar Stenqvist00Örgryte ISSWE49.07i
Roy Doss81Umeå TFCSWE51.4952.47
 
M 800m22
Viktor Skoglund04Danderyds SKSWE1:57.561:59.25
Benjamin Åberg95Hälle IFSWE1:50.751:52.23
Gustav Bivstedt96Hässelby SKSWE1:51.271:52.20
Anton Persson96Hässelby SKSWE1:49.63
Mårten Nystrand03Hässelby SKSWE2:01.362:01.36
Jacob Klinth01IFK LidingöSWE1:57.33
Axel Alness Borg98IFK LidingöSWE1.54.53
Tim Yngesjö97Linköpings GIFSWE1:56.75
Hassan Jirrabey93Malmö AISWE1:58.461:58.46
Johan Lamm98Mölndals AIKSWE1:53.161:58.61
Victor Wahlgren02Mölndals AIKSWE1:51.071:51.07
Simon Wikell03Mölndals AIKSWE1:56.261:56.26
Tobias Eknor00Spårvägens FKSWE1:55.38
Joakim Andersson92Spårvägens FKSWE1:47.551:48.80
Henry Jacobson99Spårvägens FKSWE1:54.49
Valter Kjellberg04Turebergs FKSWE1:58.741:58.74
Mathias Söder99Ullevi FKSWE1:54.941:55.64
Henrik Franzen03KFUM ÖrebroSWE1:54.231:58.94
Kevin Bodén02KFUM ÖrebroSWE1:55.52
Felix Francois90Örgryte ISSWE1:46.96
Felix Larsen Nilsson00Örgryte ISSWE1:57.32
Alexander Nyström03Rehns BKSWE1:51.59
 
M 1500m33
Rickard Emilsson89IK AkeleSWE4:01.534:04,2
Viktor Frisk03Huddinge AISSWE3:59.014:09.77
Andreas Jansson96Hässelby SKSWE3:55.963:58.74
Gustav Berlin95Hässelby SKSWE3:42.823:42.82
Yohannes Kiflay02Hässelby SKSWE
Omar Mohammed Ismael00Högby IFSWE
Olof Silvander99IFK LidingöSWE3:47.563:47.56
Ludvig Johansson98IFK LidingöSWE4:17.45
Hassan Jirrabey93Malmö AISWE
Abubakar Abdullahi99Malmö AISWE3:43.633:45.49
Alexander Nilsson95Mölndals AIKSWE3:46.113:46.11
Sebastian Nilsson98Mölndals AIKSWE3:48.46
Simon Wallenlind97Mölndals AIKSWE3:47.71
Michael Rosenqvist02Mölndals AIKSWE4:09.554:18.34
Jonathan Grahn04Mölndals AIKSWE3:59.13
Johan Walldén87Spårvägens FKSWE3:41.79
Abdelfath Yassin95Spårvägens FKSWE3:43.753:43.75
Daniel Gleimar92Spårvägens FKSWE3:52.34
Oliver Löfqvist98Spårvägens FKSWE3:50.423.51.59
Estifanos Faid92Spårvägens FKSWE3:45.803:45.80
Emil Danielsson97Spårvägens FKSWE3:40.08
August Mollén99Tjalve IF NorrköpingSWE3:48.163:48.16
Gabriel Steffensen96Ullevi FKSWE3:55.66
Jonathan Edman01Umedalens IFSWE4:03.09
Robin Rohlén90IFK UmeåSWE3:47.383:46.17
Albin Wallenius03Västerås FKSWE3:56.023:56.02
Efrem Brhane94Västerås FKSWE3:48.52
Adam Hammarberg90Ärla IFSWE3:59.71
Jonatan Gustafsson99KFUM ÖrebroSWE3:51.553:53.83
Wilhelm Bergentz02KFUM ÖrebroSWE4:02.75
William Devantier00Sparta AtletikDEN3.44.7i3.44.7i
Nick Rostgaard Jensen91Vejle IFDEN3.43.48i3.45.21
Victor Urquhart Smångs86Keep Up Running ClubSWE
 
M 3000m hinder9
Nils Bredin02Hälle IFSWE
Erik Djurberg97Hässelby SKSWE9:21.79
Axel Djurberg99Hässelby SKSWE8:56.448:56.44
Olof Silvander99IFK LidingöSWE9:02.109:02.10
Brice Metzinger98IFK LidingöSWE9:18.029:18.02
Henry Jacobson99Spårvägens FKSWE9:38.36
Markus Andersson05Västerås FKSWE
Omar Nuur01IFK VäxjöSWE8:53.77
Noha Olsson02KFUM ÖrebroSWE9:54.559:54.55
 
M 400m häck7
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AISSWE52.2152.21
Fredrik Kihlblom98Huddinge AISSWE53.19
Viktor Bondesson98Malmö AISWE52.7053.30
Isak Andersson96Upsala IFSWE50.0552.47
Anton Bertilsson99IFK VäxjöSWE52.5053.24
Johan Claeson01IFK VäxjöSWE51.5051.76
Samuel Wiik98Örgryte ISSWE53.05
 
M Höjd10
Arvid Ryberg98IF Göta KarlstadSWE2.112.04
Melwin Lycke Holm04Kils AIKSWE2.17
Hampus Carlens99IFK LidingöSWE2.031.96
Simon Wiklund99Mölndals AIKSWE2.162.06
Theodor Duvert01Turebergs FKSWE1.981.86
Elliot Duvert03Turebergs FKSWE2.041.92
Emil De Maria Petersson02Turebergs FKSWE192
Fabian Delryd96Täby ISSWE2.332.25
Oskar Lundqvist97Upsala IFSWE2.142.08
Oliver Ericsson01Upsala IFSWE2.101.96
 
M Stav0
 
M Längd7
David Thid03Hammarby IFSWE6.90
Andreas Otterling86IFK LidingöSWE8.067.50
Caleb Conable01Malmö AISWE7.357.01
Albin Månsson99IFK VäxjöSWE7.22
Marko Pestic94KroatienCRO7.77-
Kasper Larsen99Aarhus 1900 A/MDEN7,557,49
Efe Uwaifo95Harrow ACGBR7.85
 
M Tresteg7
Erik Ehrlin90Hammarby IFSWE16.28
Olle Hammarberg01Huddinge AISSWE12.81
Isak Persson95Örgryte ISSWE15.9615.51
Artur Engström96Örgryte ISSWE15.5914.93
Gabriel Wallmark02Örgryte ISSWE15.2415.11
Eric Hallquist96Östersunds GIFSWE14.72
Efe Uwaifo95Harrow ACGBR16.3115.99
 
M Kula3
Jesper Arbinge97Spårvägens FKSWE18.8618.78
Jeffrey Ige83Spårvägens FKSWE15.7714.05
Lukas Björninger00Turebergs FKSWE16.5115.90
 
M Diskus0
 
K 100m14
Ella Hagman02Huddinge AISSWE12.01
Amanda Hansson99Hässelby SKSWE11.87
Greta Deltin00Hässelby SKSWE11.9512.31
Daniella Busk93Malmö AISWE11.58
Nikki Anderberg02Malmö AISWE11.4612.01
Fillippa Sivnert01Malmö AISWE11.8411.87
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IKSWE12.1712.30
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IKSWE12.2712.49
Claudia Payton98Ullevi FKSWE11.48
Gabriella Holmström00Upsala IFSWE11.9512.03
Emelie Rantzow98IK YmerSWE11.8012.04
Denise Eriksson98Örgryte ISSWE12.0512.05
Louise Östergård94Randers AtletikDEN11,750,00
Karolina Svensson99Marieby GoIFSWE12.1612.16
 
K 400m6
Lova Perman03IF Göta KarlstadSWE54.6154.61
Sandra Knezevic92Hässelby SKSWE54.02
Linnea Killander93Malmö AISWE54.0554.98
Linnéa Frobe98Täby ISSWE
Klara Helander95Upsala IFSWE54.59
Vendela Rydbäck97IFK VäxjöSWE55, 23
 
K 800m6
Lovisa Bivstedt01Hässelby SKSWE2:07.612:10.75
Julia Meijer04IFK Mora FIKSWE2:16.982:22.94
Elvira Bredin03Turebergs FKSWE2:12.892:12.89
Greta Graziani94Täby ISSWE2:10.612:32.21
Rebecca Högberg84KFUM ÖrebroSWE2:06.522:31.72
Viola Westling99Turun UrheiluliittoFIN2.08,812.08,81
 
K 1500m20
Malin Dahlbäck99Eskilstuna FISWE4:43.86
Olivia Weslien97IF Göta KarlstadSWE4:30.764:31.86
Saga Provci04IFK GöteborgSWE4:30.784:30.78
Agnes Thundal05IFK GöteborgSWE4:28.234:28.23
Filippa Ramberg97Hammarby IFSWE4:48.30
Nora Lundin03Hammarby IFSWE4:21.734:21.73
Hanna Lindholm79Huddinge AISSWE4:32.084:32.08
Hannah Kinane06Hässelby SKSWE4:57.46
Caroline Högardh92Hässelby SKSWE4:12.504:18.96
Elin Brink97Mölndals AIKSWE4:21.504:23.13
Angelica Strandberg96Spårvägens FKSWE4:41.21
Andrea Claesson98Turebergs FKSWE4,22:284,22:28
Emilia Lillemo00Täby ISSWE4:34.13
Jessica Edlund95Umedalens IFSWE4:20.524:37.33
Klara Ygeby02Upsala IFSWE4:49.35
Lowa Branth05Upsala IFSWE4:47.05
Elsa Wallenius01Västerås FKSWE4:30.624:44.42
Pernilla Elmgren91Ärla IFSWE4.45,00
Tilda Östberg01Borlänge LKSWE4:41.07-
Line K Schulz96Aarhus 1900 A/MDEN4.14,664.25,59
 
K 100m häck12
Alva von Gerber00Huddinge AISSWE14.4514.59
Amanda Hansson99Hässelby SKSWE13.42
Elin Lindeblad95Kalmar SKSWE14.1214.16
Jonna Lindéen96Kalmar SKSWE14.18
Julia Håkansson03Spårvägens FKSWE15.4715.47
Elin Westerlund90Spårvägens FKSWE13.11
Katharina Gråman03Tyresö FKSWE13.73
Maria Södergren98Täby ISSWE14.38
Leticia Buchli02Täby ISSWE16.16
Alma Flygt03Täby ISSWE14.4514.45
Julia Wennersten01IK YmerSWE13.6313.78
Fanny Runheim99Örgryte ISSWE14.0114.01
 
K Höjd3
Louise Ekman97Gefle IFSWE1.861.83
Evelina Erlandsson94IF Göta KarlstadSWE1.85
Kajsa Engblom01Huddinge AISSWE1.701.70
 
K Stav1
Sara Winberg04Täby ISSWE4.144.00
 
K Längd6
Emilia Kjellberg96IF Göta KarlstadSWE6.245.99
Frida Åkerström90Hässelby SKSWE17,3616,26
Jonna Lindéen96Kalmar SKSWE6.03
Sandra Törnros95Spårvägens FKSWE6.34
Katharina Gråman03Tyresö FKSWE6.015.94
Karolina Svensson99Marieby GoIFSWE5.825.60
 
K Kula5
Emilia Malmehed01IF Göta KarlstadSWE14.1714.17
Amanda Lejros99Hässelby SKSWE14.22
Frida Åkerström90Hässelby SKSWE17.36
Axelina Johansson00Hässelby SKSWE17.5017,50
Sara Lennman96Spårvägens FKSWE17.4817.48
 
K Diskus8
Erica Larsson90IF Göta KarlstadSWE50.07
Mathilda Eriksson98Malmö AISWE55.4755,47
Emma Ljungberg94Spårvägens FKSWE58.1856,40
Daniella Persson00Spårvägens FKSWE50.97
Molly Broback01Sävedalens AIKSWE47.7247.72
Vanessa Kamga98Upsala IFSWE60.01
Ellen Pettersson97Upsala IFSWE51.8651,77
Jennifer Rudberg98IFK VäxjöSWE50.6250.62