Entried Svealandsmästerskapen 14 år
Antal starter / Total entries: 206 Printed: Svealandsmästerskapen 14 år
Antal individer / Total persons: 92
 
P14 80m8
Kim Wingren06Bromma IF10,55
Edvin Sidwall06Danderyds SK10,33
Bo Rydstrand06Rånäs 4H11.34
Lucas Vesterlund06Rånäs 4H11.13
Samuel Hillerström Stefansson06Täby IS10,40
Felix Johnsson06Upsala IF10.68
Sebastian Gustafsson06Visby IF Gute FIK
Edwin Engsfrid06Roma IF
 
P14 300m7
Neo Hall06Hammarby IF41,39
Daniel Jerndorf06Hammarby IF42,40
Max Holm06Råby-Rekarne FIF
Gustav Källström06Turebergs FK41,01
Viktor Norrby06Upsala IF
Sebastian Gustafsson06Visby IF Gute FIK
David Hedrén06LK Roslagen41.38
 
P14 800m6
Alexander Hägg06Hässelby SK2:12,1
Karl Ottfalk06IFK Lidingö2:06,8
Lucas Vesterlund06Rånäs 4H2:29.69
Erik Nederheim06Täby IS2:09,66
Edvin Tögenmark06Upsala IF2:25.00
David Hedrén06LK Roslagen2:17.07
 
P14 2000m6
William Nilsson06IFK Lidingö6:32,32
Karl Ottfalk06IFK Lidingö5:59,99
Lucas Vesterlund06Rånäs 4H
Erik Nederheim06Täby IS6:07,01
Felix Johnsson06Upsala IF6:49.53
David Hedrén06LK Roslagen
 
P14 Hinder 1500m5
Alexander Hägg06Hässelby SK4:59,09
Jakob Bergström06Turebergs FK5:15,85
Hugo Engkvist06Upsala IF6:17.91
Felix Johnsson06Upsala IF5:05.90
Max Österberg06Värmdö IF4:51,07
 
P14 Häck 80m5
Hannes Erlingsson06Bålsta IK14.27
Elias Kapell06Hammarby IF12,10
Filip Herre06Hammarby IF12,29
Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK12,24
Felix Johnsson06Upsala IF13.03
 
P14 Häck 300m6
Filip Herre06Hammarby IF45,07
Emil Klockar06Huddinge AIS44,82
Max Holm06Råby-Rekarne FIF48.96
John Bäck06Turebergs FK46,27
Edvin Tögenmark06Upsala IF
Felix Johnsson06Upsala IF47.70
 
P14 Höjd8
Hannes Erlingsson06Bålsta IK1.50
Simon Johannesson06IFK Lidingö1,72
Gabriel Mattsson06Rånäs 4H1.61
Jonathan Edberg06Turebergs FK1,67
Gustav Källström06Turebergs FK1,71
Edvin Tögenmark06Upsala IF1.52
Benjamin Sporre06Roma IF1.69
Edwin Engsfrid06Roma IF1.51
 
P14 Stav5
Hannes Erlingsson06Bålsta IK2.72
Gabriel Öhrner06Hammarby IF2,60
Aron Gullberg06Hammarby IF3,10
Jacob Semb-Josefson06Turebergs FK3,80
Hugo Engkvist06Upsala IF3.34
 
P14 Längd8
Hannes Erlingsson06Bålsta IK5.04
Elias Kapell06Hammarby IF5,28
Alfred Berglind06Hammarby IF5,33
Gabriel Mattsson06Rånäs 4H5.17
Edvin Tögenmark06Upsala IF5.10
Sebastian Gustafsson06Visby IF Gute FIK
Hugo Aronsson06Åkersberga SK5,06
Benjamin Sporre06Roma IF5.35
 
P14 Tresteg7
Kim Wingren06Bromma IF11.11
Aron Gullberg06Hammarby IF10,52
Felix Holmqvist06Hanvikens SK11,74
Max Holm06Råby-Rekarne FIF9.91
Gabriel Mattsson06Rånäs 4H10.75
Hugo Engkvist06Upsala IF10.29
Viktor Norrby06Upsala IF10.25
 
P14 Kula9
Elias Kapell06Hammarby IF11,17
Felix Holmqvist06Hanvikens SK
Joel Wikström06Huddinge AIS12,31
Ludvig Fredman06IFK Märsta12,86
Daniel Birgersson06Nyköpings BIS12,32
Bo Rydstrand06Rånäs 4H10.48
Gabriel Mattsson06Rånäs 4H11.41
Benjamin Sporre06Roma IF11.60
Edwin Engsfrid06Roma IF
 
P14 Diskus8
Carl Bergmark06Hammarby IF28,32
Emil Klockar06Huddinge AIS31,32
Joel Wikström06Huddinge AIS35,81
Ludvig Fredman06IFK Märsta40,26
Daniel Birgersson06Nyköpings BIS38,94
Bo Rydstrand06Rånäs 4H29.05
Erik Bromée06Upsala IF
Benjamin Sporre06Roma IF34.95
 
P14 Slägga7
Alfred Berglind06Hammarby IF39,50
Oliver Sandberg06Huddinge AIS42,39
Leo Marcus06Huddinge AIS22,74
Ludvig Fredman06IFK Märsta44,66
Bo Rydstrand06Rånäs 4H24.93
Viktor Norrby06Upsala IF29.73
Edwin Engsfrid06Roma IF
 
P14 Spjut9
Hannes Erlingsson06Bålsta IK36.26
Oliver Sandberg06Huddinge AIS42,09
Ludvig Fredman06IFK Märsta31,66
Daniel Birgersson06Nyköpings BIS42,60
Daniel Opdahl06Turebergs FK33,21
Jacob Semb-Josefson06Turebergs FK43,64
Erik Bromée06Upsala IF29.95
Sebastian Gustafsson06Visby IF Gute FIK
Benjamin Sporre06Roma IF41.95
 
F14 80m6
Leona Widell06Bålsta IK11.23
Emmy Wolgast06Hammarby IF10,94
Maja Simonsson06Hammarby IF10,89
Juni Bengtsson06Rånäs 4H11.13
Elsa Kagevik06Turebergs FK10,51
Angelica Vinberg06Visby IF Gute FIK
 
F14 300m6
Leona Widell06Bålsta IK
Emmy Wolgast06Hammarby IF43,85
Alice Enetjärn06Nyköpings BIS43.89
Disa Stighäll06Rånäs 4H50.39
Elsa Kagevik06Turebergs FK43,38
Emilia Hermansson06Täby IS44,28
 
F14 800m7
Hannah Kinane06Hässelby SK2:16,20
Maya Swedin06IFK Lidingö2:25,05
Evelina Swärdborn06Nyköpings BIS2.30.19
Cajsa Alenius06Nyköpings BIS2:26:42
Lovisa Sundström06Rånäs 4H2:59.88
Ella Fallope06Turebergs FK2:25,1
Clara Knutsson06Upsala IF2:25.76
 
F14 2000m7
Emmelie Hammarqvist06Bålsta IK
Olivia Grahn06Hammarby IF6:58,65
Linn Adolfsson06Hässelby SK6:58,28
Hannah Kinane06Hässelby SK6:56,33
Evelina Swärdborn06Nyköpings BIS7.38.31
Cajsa Alenius06Nyköpings BIS7:13:51
Lovisa Blomsten06Rånäs 4H
 
F14 Hinder 1500m6
Olivia Grahn06Hammarby IF5:23,30
Linn Adolfsson06Hässelby SK5:37,78
Evelina Swärdborn06Nyköpings BIS6.09.40
Disa Stighäll06Rånäs 4H
Lovisa Sundström06Rånäs 4H
Liv Hanell06IFK Tumba6:13,48
 
F14 Häck 80m6
Leona Widell06Bålsta IK13.51
Esther Sahlqvist06Hammarby IF11,74
Eleonora Wahlin06Täby IS13,45
Rut Grufman06Täby IS12,75
Clara Knutsson06Upsala IF13.29
Angelica Vinberg06Visby IF Gute FIK
 
F14 Häck 300m6
Disa Stighäll06Rånäs 4H
Alva Back06Turebergs FK47,89
Eleonora Wahlin06Täby IS50,16
Emilia Hermansson06Täby IS49,35
Clara Knutsson06Upsala IF48.19
Stina Ekengren06Upsala IF49.57
 
F14 Höjd8
Leona Widell06Bålsta IK1.40
Emmelie Hammarqvist06Bålsta IK1.40
Wilma Alexandersson06Huddinge AIS1,61
Irma Dahlborn06Huddinge AIS1,57
Alice Enetjärn06Nyköpings BIS1.62
Evelina Swärdborn06Nyköpings BIS1.44
Lovisa Blomsten06Rånäs 4H1.43
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK1,72
 
F14 Stav4
Emma Jäderberg06Hanvikens SK2,50
Lovisa Blomsten06Rånäs 4H1.44
Alva Back06Turebergs FK3,35
Rut Grufman06Täby IS2,45
 
F14 Längd7
Elin Hjertzell06Huddinge AIS5,14
Alice Enetjärn06Nyköpings BIS5.19
Juni Bengtsson06Rånäs 4H4.79
Kristelle Grahn06Spårvägens FK5,00
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK5,48
Tova Björngard06Upsala IF4.52
Stina Ekengren06Upsala IF4.88
 
F14 Tresteg7
Esther Sahlqvist06Hammarby IF10,45
Nora Hägg06Hässelby SK10,21
Alice Enetjärn06Nyköpings BIS11.02
Juni Bengtsson06Rånäs 4H10.16
Kristelle Grahn06Spårvägens FK10,54
Tova Björngard06Upsala IF9.20
Kajsa Berg06Östhammar FI9,20
 
F14 Kula9
Emmelie Hammarqvist06Bålsta IK8.06
Ellen Forsell06Hammarby IF11,38
Desiree Essman06Råby-Rekarne FIF11.01
Hanna Gabrielli Gustafsson06Råby-Rekarne FIF12.02
Ida Chrifi06Turebergs FK11,06
Kajsa Cabanas Andersson06Turebergs FK12,98
Elise Angsten06Upsala IF10.43
Angelica Vinberg06Visby IF Gute FIK
Kajsa Berg06Östhammar FI9,22
 
F14 Diskus9
Elsa Kjellström06Hässelby SK29,87
Desiree Essman06Råby-Rekarne FIF29.99
Hanna Gabrielli Gustafsson06Råby-Rekarne FIF32.50
Tindra Törnestam06Spårvägens FK38,99
Matilda Petersson06Turebergs FK30,54
Elise Angsten06Upsala IF30.09
Tova Björngard06Upsala IF27.06
Stina Ekengren06Upsala IF33.38
Angelica Vinberg06Visby IF Gute FIK
 
F14 Slägga8
Maja Simonsson06Hammarby IF38,72
Ellen Forsell06Hammarby IF44,76
Desiree Essman06Råby-Rekarne FIF41.42
Hanna Gabrielli Gustafsson06Råby-Rekarne FIF50.37
Tindra Törnestam06Spårvägens FK45,48
Stina Ekengren06Upsala IF43.38
Patricia Kamga06Upsala IF48.39
Kajsa Berg06Östhammar FI41,74
 
F14 Spjut6
Tove Olsson06Hammarby IF38,18
Disa Stighäll06Rånäs 4H18.46
Ida Chrifi06Turebergs FK33,48
Kajsa Cabanas Andersson06Turebergs FK31,69
Elise Angsten06Upsala IF25.79
Tova Björngard06Upsala IF20.00