RESULTAT
Kräftspelen 2021 2021-08-14
Villstad, Furudals IP
Villstad GIF
Uppdaterad: 2021-08-29


 
M 200m
Final-1,314 aug 
Tyresse Bobbert01Hovslätts IK22.59   
Oskar Greilert95Ullevi FK23.02   
Max Bruel01Villstad GIF23.61   
Robin Noping96Sävedalens AIK24.94   
Stefan Johansson80IK Sisu27.50   


M 1500m
Final14 aug 
Jean Yvan Ntirandekura97Villstad GIF 4:44.75   
Per Orestig82Habo Friidrott 04 4:51.53   


M Höjd
14 aug 
Arvid Ryberg98IF Göta Karlstad195   


M Kula7.26 kg
14 aug 
Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK14,05   
Mikael Hernberg82IK Sisu12,39   


M Diskus2.0 kg
14 aug 
Mikael Hernberg82IK Sisu40,10   
Stefan Johansson80IK Sisu29,91   


P17 200m
Final-1,314 aug 
Jonatan Lindh04IKHP Huskvarna23.84   


P14 80m
Final-0,214 aug 
John Mikaelsson07Villstad GIF11.67   


P14 800m
Final14 aug 
John Mikaelsson07Villstad GIF 2:39.87   


P14 Kula4.0 kg
14 aug 
Elias Andersson07Wärnamo SK12,37   


P14 Diskus1.0 kg
14 aug 
Elias Andersson07Wärnamo SK39,77   


P13 60m
Final-1,414 aug 
Theodor Rogö08Habo Friidrott 04 8.15   
Uno Stål08KA 2 IF 8.21   


P13 Häck 200m
Final0,014 aug 
Theodor Rogö08Habo Friidrott 0428.28   


P13 Trestegzon
Final14 aug 
Theodor Rogö08Habo Friidrott 0411,31   


P13 Kula3.0 kg
14 aug 
Edvin Mattsson08Kalmar SK8,63   


P13 Diskus0.6 kg
14 aug 
Theodor Rogö08Habo Friidrott 0438,75   
Uno Stål08KA 2 IF37,29   
Edvin Mattsson08Kalmar SK32,80   


P12 200m
Final0,014 aug 
Isac Erlandsson09Villstad GIF33.19   


P12 Längdzon
14 aug 
Isac Erlandsson09Villstad GIF3,54-1,8   


P11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Diskus0.6 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Spjut400 gResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 Boll150 gResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 Häck 300m55 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P7 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P7 Boll150 gResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P7 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P7 Häck 300m55 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

K Häck 400m76,2 cm
Final14 aug 
Emelie Öberg97Ullevi FK64.97   
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK69.26   


K Kula4.0 kg
14 aug 
Maria Nilsson95IK Orient14,29   
Alva Sundström02Ljungby FIK11,51   
Sigrid Bylander02Ljungby FIK7,34   


K Diskus1.0 kg
14 aug 
Elin Rubin95Hovslätts IK44,51   
Johanna Emanuelsson03Villstad GIF38,24   


F17 1500m
Final14 aug 
Irma Westh07Habo Friidrott 04 4:51.84   


F17 Kula3.0 kg
14 aug 
Linn Johansson04Ljungby FIK10,38   


F17 Diskus1.0 kg
14 aug 
Linn Johansson04Ljungby FIK29,80   
Moa Persson06Kongahälla AIK26,60   
Agnes Bylander05Ljungby FIK19,35   


F17 Spjut500 g
14 aug 
Annie Sturesson05Falkenbergs IK32,16   
Agnes Bylander05Ljungby FIK28,37   


F15 80m
Final0,014 aug 
Agnes Sörestad06Motala AIF12.03   
Nova Boquist06Tjalve IF Norrköping13.83   


F15 300m
Final14 aug 
Irma Westh07Habo Friidrott 0445.91   
Agnes Sörestad06Motala AIF46.22   
Siri Vrethammar07Eksjö Södra IK46.48   


F15 Höjd
14 aug 
Nova Boquist06Tjalve IF Norrköping120   


F15 Kula3.0 kg
14 aug 
Nova Boquist06Tjalve IF Norrköping6,22   


F15 Diskus0.75 kg
14 aug 
Thea Grangéus06Falkenbergs IK34,12   
Moa Persson06Kongahälla AIK29,67   
Elvira Hall06Ljungby FIK27,76   
Nova Boquist06Tjalve IF Norrköping17,63   


F15 Spjut500 g
14 aug 
Moa Persson06Kongahälla AIK27,21   
Thea Grangéus06Falkenbergs IK26,04   
Misa Widetoft07Habo Friidrott 0426,00   
Hilma Johansson07Skruvs IF19,89   
Elvira Hall06Ljungby FIK18,08   
Nova Boquist06Tjalve IF Norrköping11,74   


F14 80m
Final0,014 aug 
Siri Vrethammar07Eksjö Södra IK11.20   
Hilma Johansson07Skruvs IF12.72   


F14 Tresteg
14 aug 
Irma Westh07Habo Friidrott 049,75   


F14 Kula3.0 kg
14 aug 
Ottilia Thorell08Eksjö Södra IK9,59   
Hilma Johansson07Skruvs IF7,41   


F14 Diskus0.75 kg
14 aug 
Ottilia Thorell08Eksjö Södra IK30,10   
Misa Widetoft07Habo Friidrott 0428,15   
Hilma Johansson07Skruvs IF24,05   


F13 60m
Final0,014 aug 
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 04 8.93   
Axia Abrahamsson08Villstad GIF 8.96   
Anna Elwing08Habo Friidrott 04 9.00   
Ida Gustafsson08IKHP Huskvarna 9.13   
Tinja Strandmark08Ljungby FIK 9.25   
Maja Berglund08Eksjö Södra IK 9.43   
Nova Andersson08Ljungby FIK 9.46   


F13 600m
Final14 aug 
Jenna Jonasson08Södra Vi IF 1:47.97   
Alma Winroth08IFK Växjö 1:49.97   
Nike Blomberg08Habo Friidrott 04 1:52.93   
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 04 1:55.18   
Anna Elwing08Habo Friidrott 04 1:57.28   


F13 Häck 200m
Finalheat A-1,514 aug 
Nellie Sturesson08Falkenbergs IK30.521   
Nike Blomberg08Habo Friidrott 0432.002   
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 0433.263   
Ida Gustafsson08IKHP Huskvarna33.614   

Finalheat B-0,714 aug 
Maja Berglund08Eksjö Södra IK34.905   
Anna Elwing08Habo Friidrott 0435.026   
Nova Andersson08Ljungby FIK36.637   


F13 Längdzon
14 aug 
Ida Gustafsson08IKHP Huskvarna4,45-1,1   
Tinja Strandmark08Ljungby FIK4,43-1,7   
Axia Abrahamsson08Villstad GIF4,43+1,0   
Anna Elwing08Habo Friidrott 044,37+0,7   
Maja Berglund08Eksjö Södra IK3,92-0,1   
Nova Andersson08Ljungby FIK3,79-1,5   


F13 Trestegzon
14 aug 
Nike Blomberg08Habo Friidrott 049,54   
Tindra Westlund Stenberg08Habo Friidrott 049,46   
Ida Gustafsson08IKHP Huskvarna9,32   
Maja Berglund08Eksjö Södra IK8,34   


F13 Kula2.0 kg
14 aug 
Ottilia Thorell08Eksjö Södra IK11,78   


F13 Diskus0.6 kg
14 aug 
Ottilia Thorell08Eksjö Södra IK32,55   
Ida Gustafsson08IKHP Huskvarna31,74   
Maja Berglund08Eksjö Södra IK19,80   


F12 60m
Final-3,814 aug 
Ella Edgren09Lekeryd-Svarttorps SK 9.63   
Hilma Johansson09Skruvs IF 9.88   
Nelly Boquist09Tjalve IF Norrköping 9.89   
Ida Hernberg09IK Sisu10.13   
Lisa Pruner09Wärnamo SK10.27   
Julia Walltin09IKHP Huskvarna10.59   


F12 200m
Final14 aug 
Hilma Johansson09Skruvs IF31.62   
Ella Edgren09Lekeryd-Svarttorps SK31.81   
Nelly Boquist09Tjalve IF Norrköping33.47   


F12 600m
Final14 aug 
Julia Walltin09IKHP Huskvarna 1:59.81   
Lisa Pruner09Wärnamo SK 2:01.53   
Hilma Johansson09Skruvs IF 2:05.95   


F12 Höjd
14 aug 
Lova Beijer10Hovslätts IK125   
Nelly Boquist09Tjalve IF Norrköping125   


F12 Längdzon
14 aug 
Ella Edgren09Lekeryd-Svarttorps SK4,062,0   
Nelly Boquist09Tjalve IF Norrköping4,000,0   
Lisa Pruner09Wärnamo SK3,77-1,0   
Ida Hernberg09IK Sisu3,751,5   
Julia Walltin09IKHP Huskvarna3,610,4   


F12 Kula2.0 kg
14 aug 
Ida Hernberg09IK Sisu9,67   
Nelly Boquist09Tjalve IF Norrköping8,49   
Hilma Johansson09Skruvs IF7,47   


F12 Diskus0.6 kg
14 aug 
Ida Hernberg09IK Sisu23,69   
Hilma Johansson09Skruvs IF16,82   
Nelly Boquist09Tjalve IF Norrköping15,79   


F11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Diskus0.6 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Spjut400 gResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 Boll150 gResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 Häck 300m55 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk