RESULTAT
Jennylunds Sommarspel 2021-08-14
Jennylunds IP
Bohus IF
Uppdaterad: 2021-08-14 17:34


 
P19 110m häck99,1 cm
Final2,514 aug 
Marcus Blixt02Mölndals AIK14.72       


P17 100m
Final2,014 aug 
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK10.81        P19
Josef Weiner03Mölndals AIK12.12       
Helena Celik05Ullevi FK14.37        F17


P17 800m
Final14 aug 
Elias Eliasson07Mölndals AIK 2:13.32       
Martin Jarlbäck04Mölndals AIK 2:14.96       
Albin Björk06Mölndals AIK 2:15.46        P15
Mohammed Al-Murisi06Ullevi FK 2:33.74        P15


P15 80m
Final5,914 aug 
Jonas Ellison06Örgryte IS 9.65       
Timmy Andersson Björklund06Trollhättan FIK10.24       


P15 300m
Final14 aug 
Timmy Andersson Björklund06Trollhättan FIK41.60       
Eskil Ekström07Trollhättan FIK42.27        P14
Jonas Ellison06Örgryte IS43.24       
Oskar Ekström07Kongahälla AIK43.74        P14
Måns Eklund07IFK Göteborg45.35        P14


P15 Häck 80m83,8 cm
Final3,814 aug 
Daniel Otterdahl07Örgryte IS11.12        P14
Albin Edin06IFK Göteborg11.19       
David Blixt07Mölndals AIK12.15        P14


P14 80m
Final1,914 aug 
Daniel Otterdahl07Örgryte IS 9.45       
Hugo Persson07Mölndals AIK10.19       
Eskil Ekström07Trollhättan FIK10.51       
Oskar Ekström07Kongahälla AIK10.55       
Philip Blomgren07Örgryte IS10.58       


P13 60m
Final2,514 aug 
Pontus Setteskog08Ullevi FK 7.97       
Vincent Almqvist08Trollhättan FIK 8.03       


P13 200m
Final3,014 aug 
Pontus Setteskog08Ullevi FK26.01       
Vincent Almqvist08Trollhättan FIK26.35       


P13 600m
Final14 aug 
Vincent Almqvist08Trollhättan FIK 1:49.25       
Linus Pålsson08Trollhättan FIK 1:54.05       
Emil Gamberg09Bohus IF 2:04.81        P12
Alexander Sandelius09Bohus IF 2:15.82        P12
Noam Antelid09Bohus IF 2:22.68        P12
Ludvig Andersson09IF Hagen FIK 2:28.06        P12


P12 60m
Finalheat A2,014 aug 
Noel Johansson09Hälle IF 8.311       
Sigge Strandberg09KA 2 IF 8.712       
Justin Harwood09Ullevi FK 8.803       
Emil Gamberg09Bohus IF 9.656       

Finalheat B2,314 aug 
Alvin Hogedal09Bohus IF 9.504       
Melvin Ström09Bohus IF 9.555       
Zakarias Ljungberg09Bohus IF10.547       


P12 200m
Finalheat A4,314 aug 
Noel Johansson09Hälle IF27.861       
Sigge Strandberg09KA 2 IF29.552       
Justin Harwood09Ullevi FK29.893       
Alexander Sandelius09Bohus IF31.074       
Emil Gamberg09Bohus IF32.887       

Finalheat B3,114 aug 
Alvin Hogedal09Bohus IF32.495       
Melvin Ström09Bohus IF32.796       
Noam Antelid09Bohus IF34.568       


P12 Häck 60m76,2 cm
Final-0,414 aug 
Emil Gamberg09Bohus IF12.57       
Alvin Hogedal09Bohus IF12.83       
Zakarias Ljungberg09Bohus IF14.52       


P11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Häck 60m76,2 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P10 Häck 60m55 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F17 800m
Final14 aug 
Stina Tagesson06IK Ymer 2:18.93    pb    F15
Elsa Tagesson06IK Ymer 2:25.18        F15
Sara Barndik06Lidköpings IS 2:34.06        F15
Anna Hilmersson05Mölndals AIK 2:41.55       
Sofia Johansson05Bohus IF 2:43.89       
Emma Norrman05Bohus IF 3:01.54       


F15 80m
Final2,814 aug 
Sara Barndik06Lidköpings IS11.14       
Moa Stagemyr06Mölndals AIK11.53       
Hanna Pålsson06Mölndals AIK12.32       


F15 300m
Final14 aug 
Sara Barndik06Lidköpings IS45.85       
Bella Wennbom07Ullevi FK46.39        F14
Mary Harwood07Ullevi FK46.59        F14
Nicolina Sinclair07Stenungsunds FI47.34        F14
Maja Andersson07IF Hagen FIK53.78        F14
Elin Lennartsson07Kongahälla AIK55.90        F14


F15 Häck 80m76,2 cm
Final2,814 aug 
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg12.57        F14
Sigrid Carlsson06Mölndals AIK13.07       
Linnea Johansson07Bohus IF13.23        F14
Vera Thiringer Coster07IFK Göteborg13.66        F14
Moa Stagemyr06Mölndals AIK13.79       


F15 Häck 300m76,2 cm
Final14 aug 
Linnea Johansson07Bohus IF48.70       
Ellen Perman07Stenungsunds FI49.19       
Sigrid Carlsson06Mölndals AIK51.61        F15
Nadja Ahnoff07Örgryte IS52.53       


F14 80m
Final1,614 aug 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg10.69       
Ellen Perman07Stenungsunds FI10.75       
Mary Harwood07Ullevi FK10.95       
Elin Lennartsson07Kongahälla AIK12.79       


F13 60m
Finalheat A3,514 aug 
Ida Ekengren08Mölndals AIK 8.631       
Ylva Magnusson Debray08Örgryte IS 8.732       
Hannia Börjeson08Lidköpings IS 8.843       
Märta Elfström08Kongahälla AIK 9.294       

Finalheat B1,014 aug 
Maja Barndik08Lidköpings IS 9.505       
Alva Andblad08Örgryte IS 9.676       
Ida Carlsson08Lidköpings IS 9.677       
Dilara Özkan08Tingbergs AIS10.128       


F13 200m
Final1,814 aug 
Ida Ekengren08Mölndals AIK28.83       
Hannia Börjeson08Lidköpings IS30.14       
Ylva Magnusson Debray08Örgryte IS30.26       
Ida Carlsson08Lidköpings IS31.93       


F13 600m
Final14 aug 
Agnes Ramhult08IK Ymer 1:49.98    pb   
Leonie Algurén08Lerum Friidrott 1:50.37    pb   
Ida Klingener08Lerum Friidrott 1:51.85       
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg 1:53.60    pb   
Ida Carlsson08Lidköpings IS 1:55.86       
Maja Carlsson08Kongahälla AIK 2:06.85       


F13 Häck 60m68,6cm
Final0,014 aug 
Hannia Börjeson08Lidköpings IS11.08       
Ida Carlsson08Lidköpings IS11.26       
Maja Barndik08Lidköpings IS12.06       
Alva Andblad08Örgryte IS12.45       


F13 Häck 200m68,6cm
Final2,714 aug 
Hannia Börjeson08Lidköpings IS33.12       
Maja Barndik08Lidköpings IS34.48       


F12 60m
Final3,814 aug 
Isabella Jakobsson09Bohus IF 9.39       
Hanna Andersson09IF Hagen FIK 9.54       
Selma Suraiya09Bohus IF10.48       


F12 200m
Final3,314 aug 
Jonna Svensson09Trollhättan FIK29.72       
Isabella Jakobsson09Bohus IF32.60       
Alma Lillieneke09Bohus IF33.07       
Hanna Andersson09IF Hagen FIK33.34       


F12 600m
Final14 aug 
Elin Stagemyr09Mölndals AIK 1:59.24       
Olivia Johansson09Bohus IF 2:02.76    pb   
Linnéa Holmén09IFK Göteborg 2:09.72       
Alma Lillieneke09Bohus IF 2:10.34       
Hanna Andersson09IF Hagen FIK 2:13.93    pb   


F12 Häck 60m68,6cm
Final1,614 aug 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI10.71       
Olivia Johansson09Bohus IF12.11       
Alma Lillieneke09Bohus IF12.61       
Athina Ringfeldt09IFK Göteborg13.04       
Selma Suraiya09Bohus IF13.35       


F12 Häck 200m68,6cm
Final5,114 aug 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI30.94       
Elin Stagemyr09Mölndals AIK32.05       
Linnéa Holmén09IFK Göteborg36.37       
Selma Suraiya09Bohus IF38.47       


F11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Häck 60m68,6cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 Häck 60m55 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 Häck 60m55 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk