RESULTAT
Stenungsundsspelen 2017 2017-05-13
Nösnäsvallen
Stenungsunds FI, Brattås CK
Uppdaterad: 2017-05-16 19:40
 
P17 100m
Försök heat 10,113 maj 
Oliwer Danielsson01Ullevi FK10.94q
Isak Kristensen00Ullevi FK11.46q
Aaron Ladestam00IFK Göteborg11.54q
Glody Ngoma00IFK Göteborg11.81q
Erik Pålsson01IFK Göteborg11.93q
Mohammad Al Masri01IF Kville12.04
Christoffer Wockats00IF Kville12.92

Försök heat 20,013 maj 
Arvid Mägi Theorin01IF Kville11.89q
Sam Wingqvist01Hälle IF12.04
Melvin Johansson01IF Kville12.62
Tom Berensson01IF Kville12.64
Edgaras Cerniauskas01Brattås CK12.87
Liban Abdulle01IF Kville14.44

Försök heat 31,213 maj 
Erik Johansson01Ullevi FK11.58q
Jacob Helsing00IK Orient12.01q
Philip Ryding01IF Kville12.05
Hampus Helamb01Ullevi FK12.21
Phon Sutla00Stenungsunds FI12.51
Breno Barros00IK Orient12.94

Final1,513 maj 
Arvid Mägi Theorin01IF Kville11.89
Jacob Helsing00IK Orient12.24
Erik Johansson01Ullevi FKej start
Aaron Ladestam00IFK Göteborgej start
Erik Pålsson01IFK Göteborgej start
Oliwer Danielsson01Ullevi FKej start
Isak Kristensen00Ullevi FKej start
Glody Ngoma00IFK Göteborgej start


P17 800m
Final13 maj 
Melvin Johansson01IF Kville2.12.34
Tom Berensson01IF Kville2.12.69


P17 Höjd
13 maj 
Philip Ryding01IF Kville177
Sören Pauli01Ullevi FK171
Olof Ryberg00Örgryte IS160
Edgaras Cerniauskas01Brattås CK155


P17 Längd
13 maj 
Phon Sutla00Stenungsunds FI6,031,2
Olof Ryberg00Örgryte IS5,650,8
Breno Barros00IK Orient4,390,6


P17 Kula5.0 kg
13 maj 
Arvid Mägi Theorin01IF Kville16,37
Johannes Olsson01Hälle IF12,24
Lucas Bolin01Ullevi FK10,93
Edgaras Cerniauskas01Brattås CK9,24
Hampus Helamb01Ullevi FK9,10


P15 80m
Försök heat 11,413 maj 
Richie Leong02Ullevi FK09.73q
Fabian Steene03IF Kville09.93q
Fredrik Grund02IF Kville10.01q
Vidar Wingqvist03Hälle IF10.83
Samuel Melin02IF Kville11.03
Frank Nissen03IF Kville11.62
Rasmus Grinsvall02IF Kville12.50

Försök heat 21,013 maj 
Jesper Hermansson02Mölndals AIK09.97q
Felix Ljung02Mölndals AIK09.98q
Amrullah Stanikzai02IF Kville10.08q
Jesper Nordström02IF Kville10.24
Emil Bengtsson02IF Kville10.35
Jonathan Wockatz02IF Kville11.15

Försök heat 31,713 maj 
Marcel Schweikart02Mölndals AIK09.85q
Marcus Blixt02Mölndals AIK10.03q
Peter Svensson02IF Rigor10.33
Agustin Hillmersson03IK Orient10.62
Simon Wikell03Mölndals AIK10.62
Victor Rothausen03IF Rigor10.84

Försök heat 41,913 maj 
Jimmy Duankhonburi03Ullevi FK10.30
Victor Hering03Ullevi FK10.44
Oliver Glans03Ullevi FK10.98
Herman Forsberg02Ullevi FK10.98
Johan Wahlgren02Ullevi FK11.18
Marin Gecaj02IFK Göteborg11.32

Final1,113 maj 
Richie Leong02Ullevi FK09.62
Marcel Schweikart02Mölndals AIK09.85
Jesper Hermansson02Mölndals AIK10.00
Amrullah Stanikzai02IF Kville10.05
Fabian Steene03IF Kville10.06
Felix Ljung02Mölndals AIK10.06
Fredrik Grund02IF Kville10.13
Marcus Blixt02Mölndals AIK10.16


P15 800m
Final13 maj 
Fabian Haeffler03Mölndals AIK2.15.30
Amrullah Stanikzai02IF Kville2.16.45
Simon Wikell03Mölndals AIK2.18.38
Victor Wahlgren02Mölndals AIK2.18.64
Emil Bengtsson02IF Kville2.21.53
Rasmus Haak03Stenungsunds FI2.22.74
Alexander Hedar03IFK Göteborg2.24.42


P15 Höjd
13 maj 
Fabian Steene03IF Kville177
Fredrik Grund02IF Kville160
Victor Kruse02IFK Göteborg150
Oliver Glans03Ullevi FK145


P15 Längd
13 maj 
Marcel Schweikart02Mölndals AIK5,710,3
Fabian Steene03IF Kville5,521,8
Jesper Hermansson02Mölndals AIK5,452,0
Victor Hering03Ullevi FK5,280,5
Jimmy Duankhonburi03Ullevi FK4,940,8
Elliot Hamrå03IF Rigor4,891,0
Jesper Nordström02IF Kville4,841,9
Samuel Melin02IF Kville4,801,4
Victor Rothausen03IF Rigor4,481,2
10 Oliver Glans03Ullevi FK4,420,5
11 Jonathan Wockatz02IF Kville4,400,4
12 David Johansson03Bokenäs IF4,020,5
13 Frank Nissen03IF Kville3,900,9
14 Rasmus Grinsvall02IF Kville3,890,2


P15 Kula4.0 kg
13 maj 
Fabian Steene03IF Kville12,17
Peter Svensson02IF Rigor10,48
Victor Rothausen03IF Rigor10,14
Elliot Hamrå03IF Rigor9,27
Agustin Hillmersson03IK Orient8,98
David Johansson03Bokenäs IF8,35


P13 60m
Försök heat 12,313 maj 
Tristan Heno04IFK Göteborg08.06q
Birk Somby04Hälle IF08.34q
Felix Steene04IF Kville08.47q
Theodor Johner05Lerum Friidrott08.92
Erik Olsson04Stenungsunds FI09.03
Viggo Nielsen05Lerum Friidrott09.32
Edvard Levinsson05IFK Göteborg09.73
Elias Alfredsson04IFK Göteborg09.75

Försök heat 21,613 maj 
Calle Frank04IF Kville07.86q
Andreas Rydén04IF Kville08.63q
Jacob Asker04IF Kville08.66q
Melker Svanberg05IF Kville08.68
Axel Eenfeldt05Bohus IF09.40
Jason Sörensson05Brattås CK09.60
Valter Hering05Ullevi FK09.69
Tim Karlsson05Stenungsunds FI10.13

Försök heat 30,813 maj 
Johannes Lundqvist04Ullevi FK08.27q
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI08.39q
Isak Einarsson04Brattås CK08.73
Philip Karlsson04Ullevi FK08.95
John Lundqvist04Ullevi FK09.00
Marcus Johansson05Ullevi FK09.17
Kevin Pernervik05Lerum Friidrott10.32

Final1,013 maj 
Calle Frank04IF Kville07.92
Tristan Heno04IFK Göteborg08.05
Johannes Lundqvist04Ullevi FK08.31
Birk Somby04Hälle IF08.34
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI08.46
Andreas Rydén04IF Kville08.68
Jacob Asker04IF Kville08.72
Felix Steene04IF Kville08.74


P13 600m
Final13 maj 
Andreas Rydén04IF Kville1.40.80
Jonas Magnusson04Hälle IF1.45.96
Isak Einarsson04Brattås CK1.56.48
Calle Rydén05Stenungsunds FI2.02.54
Theo Söderberg05Stenungsunds FI2.02.77
Edvin Gunnarsson04IK Orient2.05.54
Birk Somby04Hälle IFej start


P13 Höjd
Final13 maj 
Calle Frank04IF Kville147
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI144
Jacob Asker04IF Kville141
Ludvig Holgersson05Kongahälla AIK141
Philip Karlsson04Ullevi FK141
Calle Rydén05Stenungsunds FI135
Felix Steene04IF Kville135
Axel Eenfeldt05Bohus IF130
Tim Karlsson05Stenungsunds FI105
Jason Sörensson05Brattås CK


P13 Längdzon
13 maj 
William Asker04IF Kville5,260,4
Melker Svanberg05IF Kville4,721,1
Johannes Lundqvist04Ullevi FK4,571,2
John Lundqvist04Ullevi FK4,460,9
Philip Karlsson04Ullevi FK4,440,3
Theodor Johner05Lerum Friidrott4,270,5
Axel Eenfeldt05Bohus IF4,140,3
Tristan Heno04IFK Göteborg4,130,2
Andreas Rydén04IF Kville4,090,0
10 Erik Olsson04Stenungsunds FI4,070,5
11 Marcus Johansson05Ullevi FK4,020,4
12 Viggo Nielsen05Lerum Friidrott3,960,0
13 Viktor Dejke04Ullevi FK3,840,8
14 Calle Rydén05Stenungsunds FI3,821,0
15 Elias Alfredsson04IFK Göteborg3,730,0
16 Kevin Pernervik05Lerum Friidrott3,551,4
17 Theo Söderberg05Stenungsunds FI3,510,2
18 Edvin Gunnarsson04IK Orient3,480,2
19 Edvard Levinsson05IFK Göteborg3,460,6
20 Tim Karlsson05Stenungsunds FI3,440,2


P13 Kula3.0 kg
13 maj 
Jacob Asker04IF Kville9,68
Felix Steene04IF Kville9,51
Andreas Rydén04IF Kville8,66
Erik Olsson04Stenungsunds FI8,44
Theodor Johner05Lerum Friidrott8,19
Ludvig Holgersson05Kongahälla AIK8,01
Calle Rydén05Stenungsunds FI7,90
Kevin Pernervik05Lerum Friidrott7,23
Viggo Nielsen05Lerum Friidrott5,58


P11 60m
Försök heat 10,613 maj 
Albin Örnborg06IF Rigor08.99q1
Alex Rosnell06Lerum Friidrott09.38q3
Filip Ackebjer07IFK Göteborg09.42q5
Noah Tholson07IFK Göteborg09.92 11
Oskar Lagerkvist07Lysekil SL09.93 12
Joel Pettersson07IFK Göteborg09.95 14

Försök heat 21,413 maj 
Fredrik Wockatz06IF Kville09.41q4
Kevin Ellison06IF Kville09.44q6
Felix Rångeby07Stenungsunds FI09.50q7
Arvid Utter06Lerum Friidrott09.53q8
Nils Anderberg07IFK Göteborg09.93 12
Sam Hartelius06Stenungsunds FI10.03 15

Försök heat 31,413 maj 
Leo Bergman06Brattås CK09.06q2
Albin Fakelius06Bokenäs IF09.78 9
Anton Grentzelius07Stenungsunds FI09.84 10
Erik Carlsson06Stenungsunds FI10.07 16
Julian Bell06Stenungsunds FI10.37 17
Axel Karlbäck07Hönö IS12.72 18

Final1,013 maj 
Leo Bergman06Brattås CK09.04
Albin Örnborg06IF Rigor09.06
Felix Rångeby07Stenungsunds FI09.40
Fredrik Wockatz06IF Kville09.47
Arvid Utter06Lerum Friidrott09.52
Alex Rosnell06Lerum Friidrott09.55
Kevin Ellison06IF Kville09.58
Filip Ackebjer07IFK Göteborg09.70


P11 600m
Final13 maj 
Filip Ackebjer07IFK Göteborg1.55.361
Kevin Ellison06IF Kville2.01.352
Felix Rångeby07Stenungsunds FI2.06.644
Oskar Lagerkvist07Lysekil SL2.07.516
Erik Ekström Schubach06Bohus IFej start-
Oskar Haak07Stenungsunds FIej start-

Final13 maj 
Anton Grentzelius07Stenungsunds FI2.05.353
Ailo Zackrisson Ljung07Hälle IF2.07.465
Julian Bell06Stenungsunds FI2.15.607
Nils Anderberg07IFK Göteborg2.20.818
Sam Hartelius06Stenungsunds FI2.22.889


P11 Höjd
13 maj 
Albin Örnborg06IF Rigor134
Noah Tholson07IFK Göteborg118
Arvid Utter06Lerum Friidrott115
Vilmer Thunelius06Hönö IS115
Felix Rångeby07Stenungsunds FI110
Kevin Ellison06IF Kville110
Oskar Lagerkvist07Lysekil SL105
Anton Grentzelius07Stenungsunds FI105
Albin Fakelius06Bokenäs IF105
10 Joel Pettersson07IFK Göteborg105
11 Nils Anderberg07IFK Göteborg95


P11 Längdzon
13 maj 
Albin Örnborg06IF Rigor4,12-1,3
Leo Bergman06Brattås CK3,97-0,3
Fredrik Wockatz06IF Kville3,94-1,2
Filip Ackebjer07IFK Göteborg3,59-1,2
Erik Carlsson06Stenungsunds FI3,580,0
Kevin Ellison06IF Kville3,57-0,8
Vilmer Thunelius06Hönö IS3,56-0,2
Joel Pettersson07IFK Göteborg3,56-1,1
Albin Fakelius06Bokenäs IF3,420,0
10 Felix Rångeby07Stenungsunds FI3,360,0
11 Erik Ekström Schubach06Bohus IF3,270,0
12 Nils Anderberg07IFK Göteborg3,25-0,1
12 Noah Tholson07IFK Göteborg3,25-1,3
14 Alex Rosnell06Lerum Friidrott3,230,0
15 Anton Grentzelius07Stenungsunds FI3,170,0
16 Julian Bell06Stenungsunds FI2,95-0,3
17 Sam Hartelius06Stenungsunds FI2,860,0
18 Axel Karlbäck07Hönö IS2,39-0,5
19 Oskar Haak07Stenungsunds FI2,12-0,6
20 Devin Cassel07Stenungsunds FI2,09-1,5


P11 Kula2.0 kg
13 maj 
Fredrik Wockatz06IF Kville8,36
Andreas Nilsson06Dals Södra FFI7,61
Arvid Utter06Lerum Friidrott7,50
Erik Carlsson06Stenungsunds FI7,27
Felix Rångeby07Stenungsunds FI6,85
Nils Anderberg07IFK Göteborg6,20
Erik Ekström Schubach06Bohus IF6,09
Ailo Zackrisson Ljung07Hälle IF5,92
Oskar Haak07Stenungsunds FI5,87
10 Oskar Lagerkvist07Lysekil SL5,53
11 Noah Tholson07IFK Göteborg5,51
12 Joel Pettersson07IFK Göteborg5,39
13 Alex Rosnell06Lerum Friidrott4,82
14 Axel Karlbäck07Hönö IS4,66   4,65
15 Devin Cassel07Stenungsunds FI4,66   4,15
16 Albin Fakelius06Bokenäs IF4,30


P9 60m
Försök heat 10,513 maj 
Edvin Örnborg08IF Rigor09.66q
Tim Cassel09Stenungsunds FI10.64q
Elliot Flach08IFK Göteborg10.85q
Adam Ellison08IF Kville11.07q
Ruben Egelström10Stenungsunds FI11.36
David Örstig09Stenungsunds FI11.63
Arvid Fossum09Stenungsunds FI12.17
Knut Askland09Stenungsunds FI13.04

Försök heat 21,313 maj 
Noel Johansson09Hälle IF10.35q
Gustav Bergström08Lerum Friidrott10.59q
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF11.28q
Malte Olsson08Stenungsunds FI11.34q
William Johansson08IFK Göteborg11.79
Enzo Eklund09IFK Göteborg11.88
Nils Herweijer09Hälle IF12.08

Final0,813 maj 
Edvin Örnborg08IF Rigor09.66
Noel Johansson09Hälle IF10.16
Gustav Bergström08Lerum Friidrott10.32
Elliot Flach08IFK Göteborg10.63
Tim Cassel09Stenungsunds FI10.85
Adam Ellison08IF Kville10.87
Malte Olsson08Stenungsunds FI10.95
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF10.98


P9 400m
Final13 maj 
Simon Rydén08IF Kville1.22.93
Elliot Flach08IFK Göteborg1.23.60
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF1.29.45
Noel Johansson09Hälle IF1.29.46
Nils Herweijer09Hälle IF1.39.70
Knut Askland09Stenungsunds FI1.41.32


P9 Höjd
Final13 maj 
Lotus Berglund08IF Kville106
William Johansson08IFK Göteborg103
Simon Rydén08IF Kville90
Enzo Eklund09IFK Göteborg85
Otto Jernsand08Hälle IF80


P9 Längd
13 maj 
Edvin Örnborg08IF Rigor3,320,0
Lotus Berglund08IF Kville3,17-0,7
Elliot Flach08IFK Göteborg3,13-1,2
Gustav Bergström08Lerum Friidrott3,00-2,3
Noel Johansson09Hälle IF2,91-1,7
Alvin Fohlén Gladh08Trollhättan FIK2,85-2,5
Tim Cassel09Stenungsunds FI2,83-1,1
Simon Rydén08IF Kville2,70-0,1
Adam Ellison08IF Kville2,630,0
10 Ruben Egelström10Stenungsunds FI2,520,0
11 David Örstig09Stenungsunds FI2,510,0
12 Enzo Eklund09IFK Göteborg2,500,0
13 Arvid Fossum09Stenungsunds FI2,45-0,2
14 Malte Olsson08Stenungsunds FI2,40-1,1


P9 Kula2.0 kg
13 maj 
Adam Ellison08IF Kville5,05
Elliot Flach08IFK Göteborg5,04
Alvin Fohlén Gladh08Trollhättan FIK4,62
Malte Olsson08Stenungsunds FI4,22
William Johansson08IFK Göteborg4,06


F17 100m
Final1,713 maj 
Ebba Magnusson01IFK Göteborg13.28q
Alfrida Kilvik01IF Kville13.50q
Hilda Gyldén01IF Kville13.77q
Hilda Ahlström01IFK Göteborg14.29q
Louise Fransson01IFK Göteborg15.18

Final0,113 maj 
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK12.92q
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK12.94q
Ide Ileso00Ullevi FK13.48q
Hanna Zachrisson99Ullevi FK13.72q

Final0,913 maj 
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK12.87
Ebba Magnusson01IFK Göteborg13.24
Alfrida Kilvik01IF Kville13.59
Hilda Gyldén01IF Kville13.81
Hilda Ahlström01IFK Göteborg14.55
Ide Ileso00Ullevi FKej start
Hanna Zachrisson99Ullevi FKej start
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FKej start


F17 800m

F17 Höjd
13 maj 
Ellen Hedin00IK Orient156
Hilda Gyldén01IF Kville153
Sofia Andersson01Ullevi FK144
Ida Björndal01IF Kville141


F17 Längd
13 maj 
Ebba Magnusson01IFK Göteborg4,911,1
Ellen Hedin00IK Orient4,851,5
Ida Björndal01IF Kville4,460,8


F17 Kula3.0 kg
13 maj 
Hannah Johansson01Stenungsunds FI10,94
Ebba Magnusson01IFK Göteborg8,51


F15 80m
Försök heat 11,313 maj 
Alma Svanberg02IF Kville10.65q
Hanna Hedin02IK Orient11.02q
Elin Pettersson03IFK Göteborg11.04q
Matilda Härström02Stenungsunds FI11.32q
Tilda Knauer03Hälle IF11.60
Nicole Dinu03IF Kville11.63
Hilda Johnsson02IF Kville12.17
Tilda Olsson03IF Kville12.59

Försök heat 22,113 maj 
Kajsa Karila02IFK Göteborg10.94q
Lillan Kilvik03IF Kville11.37
Calista Ezeh03IF Kville11.41
Emma Borovac03IK Ymer11.45
Emilia Lönnqvist02IF Kville11.63
Stina Ryding03Stenungsunds FI12.09
Sissela Brenne02IF Kville12.55
Elina Becker03Stenungsunds FIej start

Försök heat 31,213 maj 
Elin Hallbjörner02Ullevi FK10.83q
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK11.18q
Astrid Berg02Ullevi FK11.29q
Emilie Mathiesen02Sävedalens AIK11.34
Ebba Sköld02IF Kville11.85
Alice Gunnarsson02IK Orient11.89
Tilde Johansson02Bokenäs IF11.98
Ester Berntsson03Stenungsunds FI12.08

Final0,313 maj 
Alma Svanberg02IF Kville10.74
Kajsa Karila02IFK Göteborg10.92
Elin Hallbjörner02Ullevi FK11.13
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK11.37
Hanna Hedin02IK Orient11.48
Matilda Härström02Stenungsunds FI11.57
Astrid Berg02Ullevi FK11.60
Elin Pettersson03IFK Göteborgej start


F15 800m
Final13 maj 
Tilda Knauer03Hälle IF2.34.43
Irma Törngård03Hälle IF2.49.22
Ella Helmström03Dals Södra FFI2.49.45
Alicia Nesbeth Carlensberg02Ullevi FK2.50.89
Elin Dejke02Ullevi FK2.53.93


F15 Höjd
13 maj 
Emilia Lönnqvist02IF Kville150
Tilde Johansson02Bokenäs IF147
Hanna Hedin02IK Orient144
Frida Eriksson Jerkhag03IF Rigor144
Irma Törngård03Hälle IF141
Elina Becker03Stenungsunds FI138
Elin Åberg03Bohus IF135


F15 Längd
13 maj 
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK4,890,2
Elin Pettersson03IFK Göteborg4,780,0
Matilda Härström02Stenungsunds FI4,750,9
Hanna Hedin02IK Orient4,550,3
Alice Gunnarsson02IK Orient4,380,2
Elin Hallbjörner02Ullevi FK4,340,8
Nicole Dinu03IF Kville4,320,4
Lillan Kilvik03IF Kville4,282,1   4,26 0,0
Astrid Berg02Ullevi FK4,150,2
10 Ester Berntsson03Stenungsunds FI3,901,1
11 Stina Ryding03Stenungsunds FI3,550,4
12 Elina Becker03Stenungsunds FI3,530,9
13 Emma Borovac03IK Ymer3,430,3
14 Tilda Olsson03IF Kville3,060,2
15 Ebba Niklasson03Sävedalens AIK2,26-0,1


F15 Kula3.0 kg
13 maj 
Calista Ezeh03IF Kville10,23
Nicole Dinu03IF Kville8,61
Johanna Hallsten03Dals Södra FFI8,14


F13 60m
Försök heat 10,013 maj 
Aicha Koné04Ullevi FK08.62q
Moa Bertilsson05IFK Göteborg08.67q
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott08.74q
Nora Denti04IFK Göteborg08.95q
Tindra Ladestam05IFK Göteborg09.75
Astrid Viren04IFK Göteborg09.95
Lovisa Lein04IFK Göteborg09.97

Försök heat 21,413 maj 
Ida Borggren05Stenungsunds FI08.95q
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott09.07
Kristina Corell05Stenungsunds FI09.22
Ida Pappila04IF Kville09.23
Isabel Lessmark04IFK Göteborg09.66
Linn Magnusson04IF Kville10.17
Ida Berg04IF Kville10.29

Försök heat 30,113 maj 
Liv Holmberg05Lerum Friidrott09.29
Sofia Abrahamsson05Lysekil SL09.29
Klara Håkansson05IK Orient09.51
Olivia Åsenfors04IK Orient09.55
Vilhelmina Sonnerup05Brattås CK09.57
Fanny Vulin04IF Kville10.14
Esther Nynäs05Stenungsunds FI11.12

Försök heat 41,613 maj 
Ivana Pekic05IFK Göteborg08.82q
Ida Thörsman04IF Kville08.84q
Siri Pellmé04Stenungsunds FI09.10
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK09.24
Linn Ask05IK Orient09.35
Tyra Rydén04IFK Göteborg09.50
Frida Rångeby05Stenungsunds FI09.85

Försök heat 50,613 maj 
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK08.26q
Elin Jansson05Lerum Friidrott09.20
Elin Halldin05Stenungsunds FI09.29
Michelle Obita04Lysekil SL09.43
Kellie Tran05IK Ymer09.47
Aaliyana Omar Hussien04Lysekil SL09.73
Ella Pellme05Stenungsunds FI10.58

Final0,413 maj 
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK08.15
Aicha Koné04Ullevi FK08.58
Moa Bertilsson05IFK Göteborg08.69
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott08.85
Ida Borggren05Stenungsunds FI08.97
Ivana Pekic05IFK Göteborg09.01
Nora Denti04IFK Göteborg09.12
Ida Thörsman04IF Kville09.29


F13 600m
Final13 maj 
Ivana Pekic05IFK Göteborg1.46.661
Alice Smart04Tanums IF1.47.432
Hanna Lagerkvist04Lysekil SL1.48.803
Nora Denti04IFK Göteborg1.50.754
Paulina Hultberg05Alingsås IF1.51.545
Hilda Törngård04Hälle IF1.55.446
Moa Bertilsson05IFK Göteborg1.58.817
Sofia Abrahamsson05Lysekil SL2.02.598
Astrid Viren04IFK Göteborg2.03.309
10 Tindra Ladestam05IFK Göteborg2.07.8510
11 Frida Rångeby05Stenungsunds FI2.23.8911
Elin Halldin05Stenungsunds FIej start-
Doris Erixon05Stenungsunds FIej start-

Final13 maj 


F13 Höjd
13 maj 
Ida Engelbrektsson04Alingsås IF148
Wilma Bomberg04Lerum Friidrott145
Alice Hell04Tingbergs AIS139
Ellie Karlsson05Lerum Friidrott136
Moa Cornéer05IFK Göteborg136
Vilhelmina Sonnerup05Brattås CK136
Doris Erixon05Stenungsunds FI133
Elsa Dåverhög04Lerum Friidrott133
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott133
10 Elin Jansson05Lerum Friidrott130
11 Elin Halldin05Stenungsunds FI125
12 Isabella Petrusic05IFK Göteborg125
13 Michelle Obita04Lysekil SL125
14 Linn Magnusson04IF Kville120
15 Lovisa Lein04IFK Göteborg120
16 Matilda Bergqvist04Lerum Friidrott120
17 Kellie Tran05IK Ymer120
18 Nina Gustafsson04Brattås CK115
19 Fanny Vulin04IF Kville115
19 Maja Ebefors05Trollhättan FIK115
21 Ida Borggren05Stenungsunds FI115
21 Sofia Abrahamsson05Lysekil SL115
21 Tyra Rydén04IFK Göteborg115
24 Hilda Glembring04IF Kville115
25 Ida Berg04IF Kville115
26 Frida Rångeby05Stenungsunds FI115


F13 Längdzon
13 maj 
Aicha Koné04Ullevi FK4,951,0
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK4,930,3
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott4,670,5
Ivana Pekic05IFK Göteborg4,541,0
Moa Bertilsson05IFK Göteborg4,42
Doris Erixon05Stenungsunds FI4,350,0
Siri Pellmé04Stenungsunds FI4,330,2
Ida Pappila04IF Kville4,310,1
Ida Thörsman04IF Kville4,210.2
10 Linn Ask05IK Orient4,190,0
11 Elsa Dåverhög04Lerum Friidrott4,151,2
12 Isabella Petrusic05IFK Göteborg4,060,2
13 Moa Cornéer05IFK Göteborg4,030,2
14 Olivia Åsenfors04IK Orient4,020,9
15 Ida Borggren05Stenungsunds FI3,980,7
16 Lovisa Lein04IFK Göteborg3,940,2   3,68 0,2 tredjehopp
17 Ellen Widengren04Göteborgs KIK3,940,2   0,00 0,4 tredjehopp
18 Corinne Danielsson05Ullevi FK3,880,3   3,84 0,9
19 Klara Håkansson05IK Orient3,880,2   3,80 0,5
20 Kellie Tran05IK Ymer3,880,6   3,79 0,0
21 Sofia Abrahamsson05Lysekil SL3,850,8
22 Linn Magnusson04IF Kville3,840,4
23 Matilda Bergqvist04Lerum Friidrott3,800,3
24 Elin Halldin05Stenungsunds FI3,77-0,3
25 Liv Holmberg05Lerum Friidrott3,760,2
26 Isabel Lessmark04IFK Göteborg3,740,2
27 Ida Berg04IF Kville3,551,0   3,52 0,4
28 Astrid Viren04IFK Göteborg3,550,3   0,00
29 Hilda Glembring04IF Kville3,460,7
30 Michelle Pernervik04Lerum Friidrott3,400,4
31 Frida Rångeby05Stenungsunds FI3,260,0
32 Tindra Ladestam05IFK Göteborg3,240,4
33 Tuva Börås04Mölndals AIK3,161,5
34 Ella Pellme05Stenungsunds FI3,120,3
35 Esther Nynäs05Stenungsunds FI2,910.2
36 Tove Kajsjö05Lerum Friidrott2,770,0
Elin Helamb04Ullevi FK


F13 Kula2.0 kg
13 maj 
Emilia Wernerliv04Tingbergs AIS11,67
Lovis Abrahamsson04Strömstads IF9,50
Maja Frölander04Lerum Friidrott9,32
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott9,20
Wilma Bomberg04Lerum Friidrott9,18
Isabella Petrusic05IFK Göteborg8,42
Hanna Lagerkvist04Lysekil SL8,18
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott7,97
Fanny Vulin04IF Kville7,59
10 Nina Gustafsson04Brattås CK7,54   7,23
11 Amanda Lithander04Stenungsunds FI7,54   7,16
12 Astrid Viren04IFK Göteborg7,42
13 Kristina Corell05Stenungsunds FI7,40
14 Nora Denti04IFK Göteborg7,23
15 Michelle Pernervik04Lerum Friidrott7,01
16 Isabel Lessmark04IFK Göteborg7,00
17 Lovisa Lein04IFK Göteborg6,90
18 Elin Halldin05Stenungsunds FI6,89
19 Ida Borggren05Stenungsunds FI6,75
20 Elin Jansson05Lerum Friidrott6,64
21 Tuva Börås04Mölndals AIK6,52
22 Ellie Karlsson05Lerum Friidrott6,36
23 Frida Rångeby05Stenungsunds FI6,31
24 Maja Ebefors05Trollhättan FIK5,53
25 Frida Theander04Stenungsunds FI5,43
26 Esther Nynäs05Stenungsunds FI4,92
27 Tove Kajsjö05Lerum Friidrott4,10


F11 60m
Försök heat 11,913 maj 
Isabelle Rydén06IFK Göteborg09.21q
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI09.38q
Anna Lein06IFK Göteborg09.68q
Elin Andersson07Brattås CK09.79
Tova Karlsson07Hönö IS09.83
Thelma Gustafsson07Brattås CK09.85
Klara Berntsson06Brattås CK09.90
Alice Tartu06IF Kville10.01

Försök heat 20,913 maj 
Sabina Kern06Brattås CK08.96q
Julia Pappila06IF Kville09.49q
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK10.08
Julia Annebjörk06IF Kville10.12
Ebba Fjordstrand06IF Kville10.27
Anouk Oderkerk06Stenungsunds FI10.35
Elsa Rehnström06IFK Göteborg10.57
Alva Uddmark07Stenungsunds FI11.16

Försök heat 30,113 maj 
Ebba Pauli06Ullevi FK09.56q
Frida Steene06IF Kville09.68
Willow Lind06IF Kville10.16
Ester Mägi Theorin06IF Kville10.40
Ida Bergström06Lerum Friidrott10.41
Emilia Bergh06IK Orient10.89
Molly Klingener06Lerum Friidrott11.31
Leontin Herweijer07Hälle IFej start

Försök heat 41,113 maj 
Ellen Perman07Stenungsunds FI09.76
Matilda Spjuth06Stenungsunds FI10.12
Hedvig Nygren07Stenungsunds FI10.18
Tilda Gink06Stenungsunds FI10.23
Märta Löfqvist07Stenungsunds FI10.33
Minou Johansson Keijzer07Stenungsunds FI10.39
Lova Gunnarsson06Stenungsunds FI10.87

Försök heat 50,913 maj 
Alva Thunberg06Ullevi FK09.06q
Amanda Tran07IK Ymer09.32q
Stina Tagesson06IK Ymer09.70
Elsa Tagesson06IK Ymer09.98
Julia Asker06IF Kville10.58
Alice Einarsson06Brattås CK11.30
Moa Hakefjärden07Stenungsunds FI11.39

Försök heat 60,013 maj 
Agnes Rydén06Stenungsunds FI09.97
Thea Jorild06IF Kville10.13
Tilia Olsson06Bokenäs IF10.30
Saga Ahlbaum07Hönö IS10.41
Ida-Karin Johansson06Bokenäs IF10.65
Linnea Johansson07Bohus IF10.79
Felicia Andersson07Hönö ISej start

Final0,913 maj 
Alva Thunberg06Ullevi FK08.91
Sabina Kern06Brattås CK08.91
Isabelle Rydén06IFK Göteborg09.22
Amanda Tran07IK Ymer09.26
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI09.38
Ebba Pauli06Ullevi FK09.43
Julia Pappila06IF Kville09.46
Anna Lein06IFK Göteborg09.67


F11 600m
Final13 maj 
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI1.52.45
Alva Thunberg06Ullevi FK1.52.81
Nelly Elned06Hälle IF1.54.63
Willow Lind06IF Kville1.56.97
Stina Tagesson06IK Ymer1.58.15
Tova Karlsson07Hönö IS2.05.05
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK2.05.67
Elsa Tagesson06IK Ymer2.05.88
Sabina Kern06Brattås CK2.06.87
10 Nathalie Davidsson07Brattås CK2.07.22
11 Ellen Perman07Stenungsunds FI2.10.26
12 Ester Strand07IK Granit2.13.86
13 Leontin Herweijer07Hälle IF2.14.74
14 Linnea Johansson07Bohus IF2.16.20
15 Agnes Rydén06Stenungsunds FI2.16.21
16 Hedvig Nygren07Stenungsunds FI2.18.23
17 Saga Ahlbaum07Hönö IS2.21.03
18 Agnes Knauer07Hälle IF2.27.24
19 Matilda Spjuth06Stenungsunds FI2.32.66
20 Lova Gunnarsson06Stenungsunds FI2.34.67
Julia Asker06IF Kvilleej start-
Anna Lein06IFK Göteborgej start-
Moa Hakefjärden07Stenungsunds FIej start-


F11 Höjd
13 maj 
Agnes Vinghamre06Brattås CK130
Malva Arvidsson06Brattås CK127
Thelma Gustafsson07Brattås CK124
Linnéa Fohlén Gladh06Trollhättan FIK121
Isabelle Rydén06IFK Göteborg118
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI118
Klara Berntsson06Brattås CK118
Frida Steene06IF Kville118
Julia Pappila06IF Kville115
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK115
11 Ebba Pauli06Ullevi FK110
11 Ester Mägi Theorin06IF Kville110
11 Anna Lein06IFK Göteborg110
14 Tilia Olsson06Bokenäs IF110
15 Ebba Fjordstrand06IF Kville110
16 Sanna Magnusson06IF Kville105
17 Märta Löfqvist07Stenungsunds FI105
18 Alice Einarsson06Brattås CK105
19 Hedvig Nygren07Stenungsunds FI100
19 Linnea Johansson07Bohus IF100
19 Saga Ahlbaum07Hönö IS100
22 Anouk Oderkerk06Stenungsunds FI100
22 Tova Karlsson07Hönö IS100
24 Ellen Perman07Stenungsunds FI100
25 Alva Uddmark07Stenungsunds FI90


F11 Längdzon
13 maj 
Alva Thunberg06Ullevi FK4,03-0.3
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI3,97-1.0
Julia Pappila06IF Kville3,93-0.2
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK3,89-0.5
Sabina Kern06Brattås CK3,80-1.2
Agnes Vinghamre06Brattås CK3,78-0.8
Elin Andersson07Brattås CK3,75-0.1
Tilia Olsson06Bokenäs IF3,68-1.1
Amanda Tran07IK Ymer3,650.0   3,56 -1,0
10 Ellen Perman07Stenungsunds FI3,650.0   3,42 -1,1
11 Thelma Gustafsson07Brattås CK3,54-0.9   3,49 -2,4
12 Willow Lind06IF Kville3,54-1.0   3,39 -0,8
13 Ester Mägi Theorin06IF Kville3,52-1.9   3,38 -1,0
14 Frida Steene06IF Kville3,52-0.0   3,34 -1,4
15 Matilda Spjuth06Stenungsunds FI3,52-2.4   3,32 -1,1
16 Tilda Gink06Stenungsunds FI3,420.0
17 Alice Tartu06IF Kville3,410.2
18 Ebba Pauli06Ullevi FK3,40-0.8
19 Anna Lein06IFK Göteborg3,390.0
20 Elsa Rehnström06IFK Göteborg3,33-1.1
21 Julia Asker06IF Kville3,320.0   3,30 0,0
22 Tova Karlsson07Hönö IS3,32-0.2   3,26 -0,3
23 Linnea Johansson07Bohus IF3,31-2.1
24 Agnes Rydén06Stenungsunds FI3,30-2.2
25 Hedvig Nygren07Stenungsunds FI3,25-2.6
26 Saga Ahlbaum07Hönö IS3,17-1.0
27 Lova Gunnarsson06Stenungsunds FI3,08-1.5
28 Minou Johansson Keijzer07Stenungsunds FI3,06-0.8
29 Ebba Fjordstrand06IF Kville3,02-0.6
30 Fanny Abrahamsen06Strömstads IF3,00-1.5
31 Agnes Knauer07Hälle IF2,98-2.8
32 Molly Klingener06Lerum Friidrott2,94-0.3
33 Emilia Bergh06IK Orient2,890.0
34 Anouk Oderkerk06Stenungsunds FI2,85-1.0   2,75 0,0
35 Ida-Karin Johansson06Bokenäs IF2,85-1.3   2,71 -1,5
36 Leontin Herweijer07Hälle IF2,830.0
37 Moa Hakefjärden07Stenungsunds FI2,79-1.9
38 Julia Elliot06IF Kville2,76-0.4
39 Märta Löfqvist07Stenungsunds FI2,66-1.0
40 Felicia Andersson07Hönö IS1,85-2.6


F11 Kula2.0 kg
13 maj 
Klara Berntsson06Brattås CK9,36
Linnéa Fohlén Gladh06Trollhättan FIK9,25
Alice Tartu06IF Kville8,08
Ebba Fjordstrand06IF Kville7,21
Molly Klingener06Lerum Friidrott7,09
Tilia Olsson06Bokenäs IF7,07
Julia Pappila06IF Kville6,99
Frida Steene06IF Kville6,24
Ida-Karin Johansson06Bokenäs IF6,10
10 Sanna Magnusson06IF Kville5,85
11 Julia Asker06IF Kville5,68
12 Agnes Rydén06Stenungsunds FI5,67
13 Willow Lind06IF Kville5,66
14 Tilda Gink06Stenungsunds FI5,59
15 Alva Nordlinder06Göteborgs KIK5,35
16 Hedvig Nygren07Stenungsunds FI4,99
17 Saga Ahlbaum07Hönö IS4,76
18 Tova Karlsson07Hönö IS4,70
19 Emilia Bergh06IK Orient4,63
20 Linnea Johansson07Bohus IF3,79
21 Lova Gunnarsson06Stenungsunds FI3,64
22 Felicia Andersson07Hönö IS3,19


F9 60m
Försök heat 12,113 maj 
Saga Andersson08IK Ymer09.43q
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI10.23q
Ebba Holmén08IFK Göteborg10.24q
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg10.52
Svea Pellme08Stenungsunds FI10.75
Noomi Emanuelsson08IFK Göteborg11.13
Saga Karlsson10Hönö IS11.20
Linnéa Holmén09IFK Göteborg12.14

Försök heat 21,213 maj 
Maja Liske08Kongahälla AIK10.36q
Alice Samuelsson08Kongahälla AIK10.68
Lisa Gustafsson08Kongahälla AIK10.76
Ella Rittfeldt08IFK Göteborg10.80
Lova Camsel08Kongahälla AIK10.87
Ida Klingener08Lerum Friidrott11.05
Nova Ehrencrona09Stenungsunds FI11.49

Försök heat 32,013 maj 
Astrid Fakelius08Bokenäs IF09.60q
Amanda Melander08Lerum Friidrott10.28q
Elsa Skager08Lerum Friidrott10.46
Emma Weis08Lerum Friidrott10.60
Hannah Pettersson08Lerum Friidrott11.00
Lea Osbjer08Lerum Friidrott11.58
Julia Fant08Kongahälla AIK11.72

Försök heat 41,313 maj 
Clara Andersson08Stenungsunds FI11.00
Saga Kiiveri08Stenungsunds FI11.30
Moa Kiiveri08Stenungsunds FI11.56
Agnes Olsson08Stenungsunds FI11.68
Ella Lorensson09Stenungsunds FI11.75
Emma Karlsson09Stenungsunds FI11.79
Elin Dahlén08Stenungsunds FI11.84

Försök heat 51,813 maj 
Noomi Bergman09Brattås CK10.04q
Alma Olsson08Bokenäs IF10.54
Helmi Rydell08Hönö IS10.58
Leonie Alguren08Lerum Friidrott10.78
Tuva Isaksson08IF Kville10.99
Agnes Jakobsson09Bokenäs IF11.08
Maja Andersson09Stenungsunds FI11.28
Märta Vinghamre08Brattås CK11.78

Försök heat 61,313 maj 
Wilma Ottordahl08Hönö IS10.30q
Inez Brocker08Stenungsunds FI10.47
Wilma Eldh Olsson08Hönö IS11.00
Saga Ersman08Hönö IS11.30
Olivia Johansson09Bohus IF11.38
Signe Carlander09Stenungsunds FI11.66
Freja Thor-Hörmarker09Stenungsunds FI12.86
Alice Lindblom08Hönö ISej start

Final2,213 maj 
Saga Andersson08IK Ymer09.15
Astrid Fakelius08Bokenäs IF09.53
Noomi Bergman09Brattås CK10.07
Amanda Melander08Lerum Friidrott10.19
Wilma Ottordahl08Hönö IS10.20
Ebba Holmén08IFK Göteborg10.20
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI10.23
Maja Liske08Kongahälla AIK10.37


F9 400m
Final13 maj 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI1.22.40
Alice Samuelsson08Kongahälla AIK1.24.51
Maja Liske08Kongahälla AIK1.24.90
Wilma Ottordahl08Hönö IS1.26.36
Ebba Holmén08IFK Göteborg1.26.70
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg1.26.73
Alice Lindblom08Hönö IS1.26.94
Hanna Strand09IK Granit1.27.10
Clara Andersson08Stenungsunds FI1.29.42
10 Ella Rittfeldt08IFK Göteborg1.29.73
11 Lisa Gustafsson08Kongahälla AIK1.29.88
12 Svea Pellme08Stenungsunds FI1.31.19
13 Helmi Rydell08Hönö IS1.33.06
14 Wilma Eldh Olsson08Hönö IS1.35.24
15 Ida Klingener08Lerum Friidrott1.36.22
16 Elsa Skager08Lerum Friidrott1.36.89
17 Elin Dahlén08Stenungsunds FI1.36.97
18 Saga Karlsson10Hönö IS1.38.80
19 Noomi Emanuelsson08IFK Göteborg1.39.64
20 Julia Fant08Kongahälla AIK1.39.69
21 Linnéa Holmén09IFK Göteborg1.39.91
22 Olivia Johansson09Bohus IF1.39.98
23 Tuvali Strand08IF Kville1.46.70
Agnes Jakobsson09Bokenäs IFej start
Freja Thor-Hörmarker09Stenungsunds FIej start

Final13 maj 

Final13 maj 


F9 Höjd
13 maj 
Astrid Fakelius08Bokenäs IF112
Saga Andersson08IK Ymer112
Wilma Ottordahl08Hönö IS109
Emma Weis08Lerum Friidrott109
Amanda Melander08Lerum Friidrott109
Svea Pellme08Stenungsunds FI105
Elsa Skager08Lerum Friidrott103
Lisa Gustafsson08Kongahälla AIK100
Nova Ehrencrona09Stenungsunds FI100
Maja Liske08Kongahälla AIK100
11 Amanda Ryding08IF Kville100
12 Wilma Eldh Olsson08Hönö IS100
13 Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI95
14 Ella Rittfeldt08IFK Göteborg95
15 Noomi Emanuelsson08IFK Göteborg95
16 Elsa Berg08IF Kville90
16 Leonie Alguren08Lerum Friidrott90
16 Helmi Rydell08Hönö IS90
16 Ebba Holmén08IFK Göteborg90
20 Nike Emanuelsson09IFK Göteborg90
21 Ida Klingener08Lerum Friidrott90
21 Ellen Berntsson09Brattås CK90
21 Filippa Wrennfors08Stenungsunds FI90
24 Elin Dahlén08Stenungsunds FI90
25 Linnéa Holmén09IFK Göteborg85
26 Olivia Johansson09Bohus IF85


F9 Längd
13 maj 
Astrid Fakelius08Bokenäs IF3,64-1.1
Saga Andersson08IK Ymer3,56-0,4
Wilma Ottordahl08Hönö IS3,230,0
Alice Samuelsson08Kongahälla AIK3,11-0,3
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI3,080,0
Ebba Holmén08IFK Göteborg3,07-1,4
Inez Brocker08Stenungsunds FI3,050,0
Alma Olsson08Bokenäs IF3,020,0
Helmi Rydell08Hönö IS2,910,0
10 Lova Camsel08Kongahälla AIK2,87-0,1
11 Alice Lindblom08Hönö IS2,85-0,4
12 Lisa Gustafsson08Kongahälla AIK2,840,0
13 Noomi Bergman09Brattås CK2,830,0
14 Ellen Berntsson09Brattås CK2,790.1
15 Maja Liske08Kongahälla AIK2,77-1,4
16 Maja Andersson09Stenungsunds FI2,750,0   2,74 -0,1
17 Nike Emanuelsson09IFK Göteborg2,75-0,9   2,69 0,0
18 Noomi Emanuelsson08IFK Göteborg2,72-0,3
19 Hannah Pettersson08Lerum Friidrott2,710,0
20 Nova Ehrencrona09Stenungsunds FI2,680,0
21 Ella Rittfeldt08IFK Göteborg2,660,0
22 Svea Pellme08Stenungsunds FI2,64-0,3
23 Signe Carlander09Stenungsunds FI2,570,0   2,56 0,0
24 Clara Andersson08Stenungsunds FI2,570,0   2,52 -0,5
25 Agnes Olsson08Stenungsunds FI2,56-0,1
26 Elsa Berg08IF Kville2,55-1.1   2,53 -1,0
27 Saga Ersman08Hönö IS2,550,0   2,51 -0,2
28 Olivia Johansson09Bohus IF2,510,0
29 Ella Lorensson09Stenungsunds FI2,49-1,7   2,47 -0,9
30 Alice Elliot08IF Kville2,49-0,6   2,45 -0,8
31 Emma Theander08Stenungsunds FI2,47-0,8
32 Julia Fant08Kongahälla AIK2,440,0
33 Saga Karlsson10Hönö IS2,43-0,9
34 Emma Karlsson09Stenungsunds FI2,38-1,7
35 Elin Dahlén08Stenungsunds FI2,370,0   2,35 -0,8
36 Filippa Wrennfors08Stenungsunds FI2,370,0   2,26 -0,5
37 Märta Vinghamre08Brattås CK2,280,0
38 Linnéa Holmén09IFK Göteborg2,24-1,1
39 Tuvali Strand08IF Kville2,030,0


F9 Kula
Final13 maj 
Amanda Melander08Lerum Friidrott5,77
Hannah Pettersson08Lerum Friidrott4,95
Alma Olsson08Bokenäs IF4,93
Noomi Emanuelsson08IFK Göteborg4,82
Alice Lindblom08Hönö IS4,80
Tuva Isaksson08IF Kville4,78
Alice Samuelsson08Kongahälla AIK4,46
Lisa Gustafsson08Kongahälla AIK4,45
Ebba Holmén08IFK Göteborg4,16
10 Olivia Johansson09Bohus IF4,06
11 Nike Emanuelsson09IFK Göteborg3,97
12 Ella Rittfeldt08IFK Göteborg3,88
13 Saga Karlsson10Hönö IS3,71
14 Lea Osbjer08Lerum Friidrott3,65
15 Helmi Rydell08Hönö IS3,62
16 Agnes Olsson08Stenungsunds FI3,55
17 Agnes Jakobsson09Bokenäs IF3,01
18 Linnéa Holmén09IFK Göteborg2,95


M 4 x 100m

M Stafett 1000m
Final13 maj 
IFK Göteborg Erik Pålsson -01
Samuel Lestander -01
Glody Nkoma -01
Aaron Ladestam -01

2.07.76
IF Kville MPhilip Ryding -01
Melvin Johansson -01
Arvid Mägi Theorin -01
Tom Berensson -01

2.10.19
Ullevi FK MErik Johansson -01
Oliver Samielsson -01
Sora Pauli -01
Jesper Larsson -01

2.11.19
Hälle IF MBirb Somby -04
Sam Wingqvist -01
Vidar Wingqvist -03
Rikard Kilborn -99

2.15.89


P17 4 x 100m
Final13 maj 
Ullevi FK P17Erik Johansson -01
Oliver Samielsson -01
Isak Kristensen -00
Hampus Helamb -00

44.58
IF Kville P17Mohammad Al Masri -01
Philip Ryding -01
Melvin Johansson -01
Arvid Mägi Theorin -01

47.33
IF Rigor P17Peter Svensson 02
Victor Rothausen 03
Elliot Hamrå 03
William Lager 01

50.71
IFK Göteborg P17Erik Pålsson - 01
Aaron Ladestam -01
Samuel Lestander -01
Glody Ngoma -01

ej start


P15 4 x 80m
Final13 maj 
IF Kville P15 - 1Emil Bengtsson
Fredrik Grund
Jesper Nordström
Amrullah Stranikzai

40.63
IF Kville P15 - 2Jonatan Wockatz
Rasmus Griusvall
Samuel Melin
Frank Nissen

45.61


P13 5 x 60m
Final13 maj 
Stenungsund P13
Casper Bergstrand -04
Erik Olsson -04
Theo Söderberg -05
Tim Karlsson -05
45.77


P11 5 x 60m
Final13 maj 
Stenungsund P11Erik Karlsson -06
Anton Gränsenius -07
Sam Hurtelius -06
Julian Bell -06
Felix Rångeby -07
50.45
Hälle IF P11Otto Jernsand -08
Nils Herweijer -09
Noel Johansson -09
Andor Zackrisson Ljung -09
Ailo Zackrisson Ljung -07
56.76
IFK Göteborg P11




ej start


K 4 x 100m
Final13 maj 
Orient, IK Evelina Olsson -98
Tilda Andersson -99
Hanna Holmberg -99
Felicia Sjöblom -99

50.84
Ullevi FK KLizzie Hager -99
Denise Eriksson -98
Hanna Zachrisson -99
Wendela Yhlen Graf -02

51.37


K Stafett 1000m
Final13 maj 
Ullevi FK KElin Hallbjörner -02
Wendela Yhlen Graf -02
Louise Duvlig Andersson -00
Ide Ileso -00

DQ
IFK Göteborg KHilda Ahlström -01
Kajsa Karila -02
Ebba Magnusson -01
Elin Pettersson -03

ej start


F17 4 x 100m
Final13 maj 
IFK Göteborg F17Elin Pettersson -03
Ebba Magnusson -01
Hilda Ahlström -01
Kajsa Karila -02

53.32
IF Kville F17Alfrida Kilvik -01
Ida Björndal -01
Sofia Overgaard -01
Hilda Gyldén -01

53.51
IF Rigor F17Amanda Störner -00
Lisa Ribbner -01
Frida Eriksson Jerkhag -03
Sarah Berglund -00

55.94


F15 4 x 80m
Final13 maj 
IF Kville F15 - 1Alma Svanberg
Emilia Lundqvist
Sissela Brenne
Ebba Sköld

43.51
Sävedalens AIK F15Emelie Mathisen -02
Ellen Thörnqvist -02
Tina Rovszh -02
Alma Helander -02

43.97
IF Kville F15 - 2Kalista Ezeh -03
Nicole Pinu -03
Lillian Kilvik -03
Tilda Olsson -03

45.08
Stenungsunds FI F15Matilda Härström -02
Elina Becker -03
Stina Ryding -03
Ester Berntsson -03

46.41
Hälle IF F15Nelly Elned -06
Hilda Törngård -04
Irma Törngård -03
Tilda Knauer -03

46.99


F13 5 x 60m
Final13 maj 
IFK Göteborg F13 - 2Moa Bertilsson -05
Isabella Petrusic -05
Tindra Ladesman -05
Moa Cornée -05
Ivana Pekic -05
44.76
Lysekil SLF F13Sofia Abrahamsson -05
Aaliyana Omar Hussein -04
Amanda Alkhal -04
Hanna Lagerkvist -04
Michelle Obita -04
45.27
Lerum Friidrott F13 - 1Elin Jansson -05
Tove Kajsjö -05
Josefine Holmesson -05
Alice Bengtsson -05

45.66
Stenungsund F13 VitSiri Pellmé -04
Ida Borggren -05
Amanda Lithander -04
Doris Erixon -05
Elin Halldin -05
46.11
IFK Göteborg F13 - 1Lovisa Lein -04
Isabell Lessmerh -04
Astrid Virén -04
Tyra Rydén -04
Nora Denti -04
46.53
IF Kville F13Linn Magnusson -04
Fanny Valin -04
Ida Pappila -04
Ida Berg -04
Ida Thorsman -04
47.93
Lerum Friidrott F13 - 2Wilma Bomberg -04
Maja Frölander -04
Michelle Pernevik -04
Else Doverhög -04
Mathilda Bergqvist -04
50.77m.F11
Stenungsund F13 BlåElla Pellmé -05
Esther Nynäs -05
Kristina -05
Majken Söderström Larsson -07
Ellen Perman -07
52.06m.F11

Final13 maj 


F11 5 x 60m
Final13 maj 
Brattås CK F11Klara Berntsson -06
Agnes Vinghamre -06
Sabina Kern -06
Malva Arvidsson -06
Alice Einarsson -06
48.24
IF Kville F11 - 1Amanda Ryding
Ester Mägi Theorin
Ebba Fjordstrand
Willow Lind
Julia Pappila
48.57
Stenungsund F11Anouk Oderkerk -06
Agnes Rydén -06
Tilda Gink -06
Lova Gunnarsson -06
Hedvig Nygren -07
49.20
IF Kville F11 - 2Julia Annebjörk
Sanna Magnusson
Julia Asker
Alice Tartu
Frida Steene
49.92


F9 5 x 60m
Final13 maj 
Kongahälla AIK F9Maja Liske -08
Lova Camsell -08
Julia Fant -08
Alice Samuelsson -08
Lisa Samuelsson -08
55.34
Lerum Friidrott F-9Ida Klingener -08
Emma Weijs -08
Hanna Pettersson -08
Elsa Skager -08
Leoine Alguren -08
55.62
IFK Göteborg F9Nike Emanuelsson -09
Ella Rittfeldt -08
Noomi Emanuelsson -08
Linnea Holmén -09
Ebba Holmén -08
56.69
Stenungsund F9Marika Söderlund Larsson -10
Inez Brucker -08
Filippa Wrennfors -08
Svea Pellmé -08
Clara Andersson -08
59.61



© Track & Field, Christer Falk