RESULTAT mellan 01 aug och 02 aug
Sollefteåspelen 2020-08-01/02
Sollefteå, Nipvallen
Sollefteå GIF
Uppdaterad: 2020-08-05 13:09


 
M 100m
Final-0,51 aug 
Vilmer Vännman03IFK Umeå11.28        P17
Hugo Wallberg03Östersunds GIF11.60        P17
Joel Reinholdsson01Umedalens IF11.79       
Gustav Ölund94Örgryte IS11.87       
Meja Lindberg03Östersunds GIF12.62        F17


M 200m
Final0,41 aug 
Vilmer Vännman03IFK Umeå22.96        P 17
Hugo Wallberg03Östersunds GIF23.31        P 17
Joel Reinholdsson01Umedalens IF23.73       
Gustav Ölund94Örgryte IS24.17       
Felix Ridderstråle04Piteå IF24.39        P 17


M 3000m
Final1 aug 
David Palmgren05Bergeforsens SK10.56.98       
Safieldeen Ali Abdallah06Sollefteå GIF11.18.41       
Gustav Lindahl06Sollefteå GIF11.32.85       
Muhammadi Kindawi05Sollefteå GIF12.23.20       
Alex Hatton05Sollefteå GIF12.51.67       
Elsa Palmgren03Sundsvalls FIbröt       


M Höjd
Final2 aug 
Daniel Andersson02Brännans IF166    pb   

155160163166169
D.Anderssonooxxoxxoxxx


M Spjut800 g
2 aug 
Pontus Lundqvist01Sundsvalls FI50,79       

1 2 3 4 5 6 
P.Lundqvist50,7948,9246,5647,26XX


M Diskus2.0 kg
Final2 aug 
Daniel Andersson02Brännans IF30,73        P19 1.75kg

1 2 3 4 5 6 
D.Andersson30,73XX29,3929,7527,96


P17 800m
Final2 aug 
Felix Ridderstråle04Piteå IF2.14.98       
Ludwig Persson06IF Vingarna2.15.33       


P17 110m häck91 cm
Final-0,22 aug 
Hugo Wallberg03Östersunds GIF15.44       


P17 Höjd
Final2 aug 
Felix Ridderstråle04Piteå IF169       

166169174
F.Ridderstråleooxxx


P17 Längd
1 aug 
Felix Ridderstråle04Piteå IF6,24    pb   

1 2 3 4 5 6 
F.Ridderstråle6,240,05,98+0,5X-0,8X-0,16,21-0,1X0,5


P17 Tresteg
Final2 aug 
Felix Ridderstråle04Piteå IF11,93    sb   

1 2 3 4 5 6 
F.RidderstråleX+1,511,44-0,511,83-0,4X+2,711,31-0,611,93+0,3


P17 Spjut700 g
2 aug 
Simon Andersson04Brännans IF37,49       

1 2 3 4 5 6 
S.AnderssonXX37,49X35,94X


P17 Diskus1.5 kg
Final2 aug 
Linus Olofsson03Boden FI37,76       

1 2 3 4 5 6 
L.Olofsson36,9636,6837,7636,97X37,20


P15 80m
Försök heat 10,21 aug 
Henning Ehn05Sundsvalls FI09.63q       
Ludwig Persson06IF Vingarna09.82q       
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI09.97q       
Farhan Ali Mohamed05Sollefteå GIF11.06        
Anton Hägglund06Brännans IF11.32        

Försök heat 20,41 aug 
Oliver Lindman05Sollefteå GIF10.41q       
Simon Abrahamsson05Sollefteå GIF10.83q       
Safieldeen Ali Abdallah06Sollefteå GIF10.87q       
Alfred Heikström05Sollefteå GIF11.25        
Muhammadi Kindawi05Sollefteå GIF11.55        

Final-1,71 aug 
Henning Ehn05Sundsvalls FI09.80        Manuell
Ludwig Persson06IF Vingarna09.80        Manuell
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI10.00        Manuell
Oliver Lindman05Sollefteå GIF10.40        Manuell
Simon Abrahamsson05Sollefteå GIF11.00        Manuell
Safieldeen Ali Abdallah06Sollefteå GIF11.00        Manuell


P15 200m
Final-0,21 aug 
Henning Ehn05Sundsvalls FI24.04       
Ludwig Persson06IF Vingarna24.09       
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FIej start       


P15 Häck 80m84 cm
Final-0,52 aug 
Henning Ehn05Sundsvalls FI12.54       


P15 Höjd
Final2 aug 
Henning Ehn05Sundsvalls FI155       

130135140145150155160
H.Ehnoo-xooxoxxx


P15 Längd
1 aug 
Henning Ehn05Sundsvalls FI5,92       
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI5,69    pb   
Ludwig Persson06IF Vingarna4,93    pb   
Oliver Lindman05Sollefteå GIF4,78       
Simon Abrahamsson05Sollefteå GIF4,73    pb   
Anton Hägglund06Brännans IF4,19    pb   
Alfred Heikström05Sollefteå GIF4,11    pb   
Alex Hatton05Sollefteå GIF3,91    pb   
Alfred Olsson05Sollefteå GIF3,69    pb   
10 Elias Sjölén05Sollefteå GIF3,45    pb   
11 Linus Oremo05Sollefteå GIF2,54    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Sjölén3,32+0,53,45-0,63,310,0
A.Heikström4,11+0,2X0,33,850,03,88+0,8--
L.Oremo2,54+0,7X-0,22,430,0
A.Hägglund4,19+1,03,88+0,93,70+0,83,911,33,830,03,250,0
H.Ehn5,440,05,65+0,75,81+1,15,67+0,95,56-0,15,92+0,0
L.Persson4,90+0,24,930,04,71+0,94,54+0,74,890,0X0,0
O.Lindman4,780,04,40+0,24,27+0,44,22-0,14,21+0,84,460,0
A.HattonX0,83,730,03,600,03,910,03,860,03,84+0,8
A.Olsson3,530,03,32+0,53,690,0
L.Ölmerud Kjellma5,690,05,61+0,75,63-0,15,48-0,9--
S.AbrahamssonX-0,44,380.04,53-0,24,73+1,34,50-0,14,61+1,0


P15 Tresteg
Final2 aug 
Henning Ehn05Sundsvalls FI12,04    pb   

1 2 3 4 5 6 
H.Ehn11,24-0,210,940,511,450,811,941,911,850,912,043,6


P15 Kula4.0 kg
1 aug 
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI10,77       
Elias Sjölén05Sollefteå GIF10,15       
Ludwig Persson06IF Vingarna9,93       
Farhan Ali Mohamed05Sollefteå GIF9,03       
Gustav Lindahl06Sollefteå GIF8,28       
Alfred Olsson05Sollefteå GIF7,51       
Linus Oremo05Sollefteå GIF7,04       

1 2 3 4 5 6 
L.Ölmerud Kjellma10,6910,4310,7710,09X-
E.Sjölén9,5810,15X9,39X9,14
A.OlssonX6,767,51X6,986,48
L.Oremo6,526,486,876,746,737,04
L.Persson9,529,229,179,93--
F.Mohamed7,02X8,43X8,489,03
G.Lindahl8,007,808,208,288,118,10


P15 Spjut600 g
2 aug 
Isaac Lind Olsson05Bollnäs FIK37,67       
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI       

1 2 3 4 5 6 
I.Lind Olsson37,6735,9136,66---
L.Ölmerud Kjellma


P15 Diskus1.0 kg
Final2 aug 
Isaac Lind Olsson05Bollnäs FIK34,62    pb   
Ludwig Persson06IF Vingarna26,02       

1 2 3 4 5 6 
L.Persson22,9526,02XXXX
I.Lind Olsson31,60X26,4030,5534,62X


P13 60m
Final0,21 aug 
Alfons Sjöberg07Sollefteå GIF09.38       
Albin Björngard08Upsala IF10.61       


P13 200m
-1,21 aug 
Albin Björngard08Upsala IF38.04       


P13 600m
Final2 aug 
Alfred Ene10Sundsvalls FI1.55.36       


P13 Häck 60m76 cm
-0,52 aug 
Alfred Ene10Sundsvalls FI12.68       


P13 Höjd
Final2 aug 
Albin Björngard08Upsala IF110       

105110115120125
A.Björngardooxxx


P13 Längdzon
1 aug 
Alfons Sjöberg07Sollefteå GIF4,16       
Albin Björngard08Upsala IF3,33    pb   

1 2 3 4 5 6 
A.Björngard3,31-1,03,07+0,53,29-0,23,32-0,33,33-0,83,30-0,5
A.Sjöberg4,16+0,64,11+1,03,93-0,34,11-0,64,060,04,08-0,9


P13 Trestegzon
2 aug 
Alfred Ene10Sundsvalls FI8,86    pb   
Albin Björngard08Upsala IF7,10    pb   

1 2 3 4 5 6 
A.Björngard7,10+1,06,09-0,26,76+0,2X0,4X0,36,08+0,2
A.Ene8,75+1,08,730,08,77-0,68,80-0,28,86+0,6X0,0


P13 Kula3.0 kg
1 aug 
Albin Björngard08Upsala IF6,35       

1 2 3 4 5 6 
A.Björngard6,166,356,025,515,18X


P13 Spjut400 g
Final2 aug 
Alfons Sjöberg07Sollefteå GIF20,69       
Arthur Lönnefors11Brännans IF17,34       
Albin Björngard08Upsala IF16,41       

1 2 3 4 5 6 
A.Björngard16,4114,9912,7616,2015,3611,62
A.Sjöberg20,6219,0720,6918,9715,8419,73
A.LönneforsX16,0816,7517,3414,4015,57


P11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

K Spjut600 g
2 aug 
Amanda Rask02Brännans IF43,72    sb   

1 2 3 4 5 6 
A.Rask40,8039,0442,08X38,5243,72


F17 Spjut500 g
2 aug 
Ingrid Lundkvist03Brännans IF35,51       

1 2 3 4 5 6 
I.Lundkvist35,34XXXX35,51


F15 80m
Försök heat 11,61 aug 
Irma Jonsson06Sundsvalls FI10.71q       
Kajsa Johansson06IF Vingarna11.06q       
Klara Fjällström06IF Vingarna11.23q       
Klara Huczkowsky06Östersunds GIF11.31q       
Alva Karlström05Sollefteå GIF11.96        
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF12.07        

Försök heat 20,71 aug 
Tuva Steneberg06IFK Umeå11.01q       
Tova Björngard06Upsala IF11.35q       
Signe Höglund05Brännans IF11.38        
Elin Sander06IF Vingarna11.93        
Ottilia Olsson06Brännans IF12.10        

Final-1,71 aug 
Irma Jonsson06Sundsvalls FI10.97       
Tuva Steneberg06IFK Umeå11.24       
Kajsa Johansson06IF Vingarna11.49       
Klara Fjällström06IF Vingarna11.62       
Tova Björngard06Upsala IF11.63       
Klara Huczkowsky06Östersunds GIF11.80       


F15 200m
Finalheat 10,31 aug 
Irma Jonsson06Sundsvalls FI28.041       
Tuva Steneberg06IFK Umeå28.082       
Klara Fjällström06IF Vingarna28.955       
Tova Björngard06Upsala IF31.508       
Kajsa Johansson06IF Vingarnaej start-       

Finalheat 20,41 aug 
Klara Huczkowsky06Östersunds GIF28.843       
Lisa Norlander05Brännans IF28.894       
Elin Sander06IF Vingarna29.806       
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF31.417       
Ottilia Olsson06Brännans IF31.579       


F15 800m
Final2 aug 
Elin Sander06IF Vingarna2.36.10       
Astrid Scott06Sundsvalls FI2.36.85       
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF2.47.97       


F15 Häck 80m76 cm
Final-0,92 aug 
Tuva Steneberg06IFK Umeå13.17       
Alva Åkesson06Sundsvalls FI13.24       
Tova Björngard06Upsala IFej start       


F15 Höjd
Final2 aug 
Alva Åkesson06Sundsvalls FI152       
Lisa Norlander05Brännans IF142       
Therese Silfver05Trångsvikens IF139       
Irma Jonsson06Sundsvalls FI136       

125130133136139142145148152154
L.Norlanderooooxooxxx
I.Jonssonoooxoxxx
T.Silfverooxoooxxx
A.Åkessonoooooxxx


F15 Längd
1 aug 
Klara Fjällström06IF Vingarna5,05       
Tuva Steneberg06IFK Umeå4,72    pb   
Therese Silfver05Trångsvikens IF4,58    pb   
Lisa Norlander05Brännans IF4,56       
Klara Huczkowsky06Östersunds GIF4,50       
Irma Jonsson06Sundsvalls FI4,21       
Signe Höglund05Brännans IF4,19       
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF3,71    pb   
Tova Björngard06Upsala IF3,69    pb   
10 Ottilia Olsson06Brännans IF3,67       

1 2 3 4 5 6 
T.Silfver4,52+0,0X-1,04,58+2,84,140,0X0,0X0,3
T.Steneberg4,720,04,67-0,5X+1,44,650,03,340,04,64+1,0
T.Björngard3,690,03,66+1,03,60+1,2
I.Jonsson3,68+0,34,210,04,180,34,110,04,170,03,95+0,6
L.Norlander4,350,04,350,04,22+0,34,300,04,47+0,54,560,0
S.Höglund3,920,04,170,04,110,04,100,04,180,04,190,0
K.Huczkowsky4,020,02,20-0,64,500,04,33-0,61,84+0,74,330,0
K.Fjällström4,61-1,05,050,04,77+1,04,670,02,930,04,640,0
E.Flinkberg2,76-1,63,71+2,23,260,02,140,01,950,0-
O.Olsson3,67-1,23,67+1,83,650,0


F15 Tresteg
Final2 aug 
Tuva Steneberg06IFK Umeå10,40    pb   
Tindra Olsson06Bollnäs FIK10,20    pb   
Klara Fjällström06IF Vingarna10,18       
Irma Jonsson06Sundsvalls FI9,87       
Lisa Norlander05Brännans IF9,84       
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF9,18    pb   
Tova Björngard06Upsala IF8,79    sb   
Signe Höglund05Brännans IF8,64    pb   

1 2 3 4 5 6 
S.Höglund7,86-1,48,45-0,78,31+0,38,64+1,68,60-0,38,44+0,9
E.Flinkberg8,85+1,39,18+0,49,04+0,59,04+2,2X-1,2-
I.Jonsson9,39-0,69,52+0,39,14+0,69,87+1,59,57+0,29,56+2,0
K.Fjällström10,08+1,69,990,09,87-0,410,01+0,510,17+2,010,18+0,3
L.Norlander9,19-0,49,14-1,19,29+1,39,56+1,19,840,09,70+3,6
T.Björngard8,79+0,98,430,0X0,3X0,58,73+2,48,70+0,8
T.Olsson9,86+0,58,94+1,310,02+1,410,200,09,79+0,59,48-1,0
T.StenebergX0,5X-0,3X-0,39,94-0,89,980,010,40+0,6


F15 Kula3.0 kg
1 aug 
Signe Höglund05Brännans IF9,36       
Wilma Isaksson05IF Vingarna9,27    sb   
Tuva Steneberg06IFK Umeå9,03    sb   
Tova Björngard06Upsala IF8,98    pb   
Therese Silfver05Trångsvikens IF8,90       
Klara Huczkowsky06Östersunds GIF7,52       
Alva Karlström05Sollefteå GIF7,04       
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF6,48       

1 2 3 4 5 6 
A.Karlström6,737,046,896,746,986,94
T.Steneberg8,067,418,059,038,048,61
T.Björngard7,808,438,588,98X8,57
W.Isaksson9,279,029,209,129,128,83
E.Flinkberg6,486,125,936,286,046,35
K.Huczkowsky7,176,756,497,287,037,52
S.Höglund8,019,179,368,818,878,93
T.Silfver8,438,688,308,908,908,86


F15 Spjut500 g
2 aug 
Therese Silfver05Trångsvikens IF30,58       
Alva Åkesson06Sundsvalls FI23,10       
Tuva Steneberg06IFK Umeå22,78       
Tova Björngard06Upsala IF19,81    sb   
Alva Karlström05Sollefteå GIF15,92       
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF15,75       

1 2 3 4 5 6 
A.Åkesson22,2422,1223,1022,6620,0517,40
A.Karlström14,0313,1515,2415,9214,4913,12
T.SilfverX30,58X28,9327,8026,80
T.BjörngardXX17,0519,81X19,61
T.Steneberg19,9619,8919,4021,2422,7821,51
E.FlinkbergX14,83X14,8015,7514,84


F15 Diskus0.75 kg
Final2 aug 
Signe Höglund05Brännans IF28,93    pb   
Tova Björngard06Upsala IF25,92       
Alva Åkesson06Sundsvalls FI25,70       
Therese Silfver05Trångsvikens IF25,13       
Selma Karlström07Sollefteå GIF19,34       
Hannah Eriksson07Sollefteå GIF12,38       

1 2 3 4 5 6 
H.ErikssonXXX10,4612,3812,02
A.Åkesson24,4021,7320,4225,7023,6723,33
S.Höglund26,5228,2628,93XXX
T.Björngard22,4421,1925,7325,92XX
S.KarlströmX14,5715,2216,2517,5219,34
T.SilfverX20,7521,4925,13XX


F13 60m
Försök heat 1-0,41 aug 
Freja Sköld07Bollnäs FIK08.86q       
Alice Ridderstråle07Piteå IF08.98q       
Alma Isaksson07IF Vingarna09.04q       
Selma Karlström07Sollefteå GIF09.30        
Malva Lidén08Sollefteå GIF09.91        
Ebba Lindström07IF Vingarna10.02        

Försök heat 20,21 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF08.62q       
Lovisa Vännman07IFK Umeå08.93q       
Sophie Grahn08Östersunds GIF08.99q       
Thea Sörensen07Trångsvikens IF09.16        
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF09.24        
Rodja Demez07IF Vingarna09.56        

Final-1,51 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF08.72       
Lovisa Vännman07IFK Umeå08.92       
Freja Sköld07Bollnäs FIK08.93       
Alice Ridderstråle07Piteå IF09.09       
Alma Isaksson07IF Vingarna09.24       
Sophie Grahn08Östersunds GIFej start       


F13 200m
Finalheat 1-0,81 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF28.991       
Freja Sköld07Bollnäs FIK29.712       
Lovisa Vännman07IFK Umeå30.173       
Thea Sörensen07Trångsvikens IF30.545       
Selma Karlström07Sollefteå GIF32.487       

Finalheat 2-1,11 aug 
Alice Ridderstråle07Piteå IF30.484       
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF30.786       
Felicia Johansson09Sollefteå GIF33.208       
Malva Lidén08Sollefteå GIF34.6010       
Ebba Lindström07IF Vingarna34.359       


F13 600m
Final2 aug 
Thea Sörensen07Trångsvikens IF1.47.74       
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF1.48.51       
Alice Ridderstråle07Piteå IF2.02.53       
Ebba Lindström07IF Vingarna2.08.68       
Frida Lauri09IF Vingarna2.08.72       
Emilia Tjärnberg09Sollefteå GIF2.10.58       
Isolde Lönnefors09Brännans IF2.13.89       

Final2 aug 


F13 Häck 60m68 cm
-1,32 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF10.30       
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF11.72       
Frida Lauri09IF Vingarna12.15       
Alice Ridderstråle07Piteå IF13.04       
Malva Lidén08Sollefteå GIF13.29       
Ebba Lindström07IF Vingarna13.69       


F13 Höjd
Final2 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF145       
Thea Sörensen07Trångsvikens IF125       
Selma Karlström07Sollefteå GIF125       
Isolde Lönnefors09Brännans IF120       
Frida Lauri09IF Vingarna120       
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF120    pb   
Ebba Lindström07IF Vingarna115       
Rodja Demez07IF Vingarna115       
Malva Lidén08Sollefteå GIF105       

105110115120125130133136139142145148151154
T.Sörensenooxxx
I.Lönneforsooooxxx
E.Lindströmoooxxx
R.Demezoxoxoxxx
F.Lauriooooxxx
H.Karlssonoooxoxxx
M.Lidénxoxxx
S.Brinko-oooxxoxxx
S.Karlströmooooxxx


F13 Längdzon
1 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF4,85       
Freja Sköld07Bollnäs FIK4,65       
Thea Sörensen07Trångsvikens IF4,36    pb   
Alma Isaksson07IF Vingarna4,25       
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF4,18    sb   
Ebba Lindström07IF Vingarna4,09    pb   
Selma Karlström07Sollefteå GIF3,98    pb   
Sophie Grahn08Östersunds GIF3,94       
Rodja Demez07IF Vingarna3,84       
10 Malva Lidén08Sollefteå GIF3,56       

1 2 3 4 5 6 
E.Lindström4,000,03,76-1,13,920,04,03-0,23,70-0,64,09+0,6
R.Demez3,84-0,63,82-1,03,69-0,2
S.Karlström3,950,03,98-0,53,92-0,73,69-0,73,68+0,2-
T.Sörensen4,36-0,34,24+0,4X0,04,280,0X0,3X0,3
A.Isaksson4,09-0,14,24-0,72,130,04,25-0,64,230,04,25+0,3
M.Lidén3,470,03,43-0,63,560,0
F.Sköld4,65-0,53,30-0,44,59-0,14,56-0,74,57+0,3X-0,3
S.Brink4,85-0,54,79-1,34,76-0,24,77-0,73,30-0,44,75-0,4
H.Karlsson4,18-0,44,10-1,34,15+0,74,13-0,44,12-1,04,140,0
S.Grahn3,82-1,33,92-0,93,880,03,80-0,73,94-1,53,87-0,6


F13 Trestegzon
2 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF10,51    pb   
Freja Sköld07Bollnäs FIK9,80    pb   
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF8,83    pb   
Ebba Lindström07IF Vingarna8,61    pb   
Frida Lauri09IF Vingarna8,49       

1 2 3 4 5 6 
F.Sköld9,51+0,49,29+0,49,31-1,29,80+2,79,67+1,09,65+1,2
F.Lauri8,49+0,58,36-1,38,24+1,18,34+0,67,990,08,38+1,2
H.Karlsson8,83+1,18,67+0,78,67+1,58,62+0,58,79+0,38,58-0,6
S.Brink10,35-0,29,87+0,510,31+1,610,51+0,3--
E.Lindström8,61+1,28,530,08,27-0,58,48+0,48,37+1,3X0,6


F13 Kula2.0 kg
1 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF9,52       
Ebba Lindström07IF Vingarna9,13       
Selma Karlström07Sollefteå GIF8,18       
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF7,79    pb   
Malva Lidén08Sollefteå GIF6,72       
Alma Isaksson07IF Vingarna6,39    sb   

1 2 3 4 5 6 
E.Lindström5,868,299,139,098,278,25
A.Isaksson6,086,135,295,856,156,39
M.Lidén6,726,015,995,916,335,56
S.Karlström7,597,557,548,187,548,18
S.BrinkX9,529,308,808,649,41
H.Karlsson6,857,307,797,127,227,29


F13 Spjut400 g
Final2 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF22,63       
Ebba Lindström07IF Vingarna20,99       
Frida Lauri09IF Vingarna20,72       
Thea Sörensen07Trångsvikens IF20,09       
Hannah Karlsson08Sollefteå GIF18,99    pb   
Isolde Lönnefors09Brännans IF18,35       
Hannah Eriksson07Sollefteå GIF15,16       
Selma Karlström07Sollefteå GIF14,89       
Malva Lidén08Sollefteå GIF12,41       

1 2 3 4 5 6 
I.Lönnefors16,5117,7317,8118,3516,1015,70
M.LidénX10,7412,4112,2211,5310,01
E.Lindström20,4220,9317,0119,2118,4820,99
H.Eriksson11,1515,1613,4413,6514,3814,93
S.Brink22,6321,6921,5121,4522,0520,35
T.SörensenX20,0919,8218,8417,7618,29
H.Karlsson16,1616,3618,5017,9718,99X
F.Lauri19,1917,3820,1020,3120,7218,41
S.Karlström12,4311,2313,1914,3214,8914,56


F11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk