RESULTAT mellan 29 feb och 01 mar
IJSM/IUSM17 2020-02-29/03-01
Göteborg, Friidrottens Hus
Vallenklubbarna
Uppdaterad: 2020-03-01
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M22 60m
Försök heat 11 mar 
Kasper Kadestål99Malmö AI 6.82Q    sb   
Marcus Tornée98IFK Helsingborg 6.89Q    sb   
Alexander Andreasson99Örgryte IS 6.90q    pb   
Lukas Nordén98Västerås FK 7.09        
Isak Kristensen00Ullevi FK 7.26     pb   
Patrick Alain00IK Ymer 7.40        

Försök heat 21 mar 
Max Hrelja98Malmö AI 6.87Q       
Viktor Thor00Strands IF 6.95Q    pb   
Oskar Motta98Upsala IF 7.07        
Jonatan Hirsh98Örgryte IS 7.08        
Glody Ngoma00IFK Göteborg 7.16     sb   
Simon Wennolf00IFK Lund 7.38     sb   

Försök heat 31 mar 
Filip Schwartz98Mölndals AIK 6.83Q    pb   
Omar Chaaban00IFK Helsingborg 6.95Q    sb   
William Thor00Strands IF 6.96q    sb   
James Gaudiello98Malmö AI 7.10     pb   
Anders Pihlblad98KFUM Örebro 7.14        
Victor Thunström00IF Göta Karlstad 7.59     pb   
Oliver Larsson00Nyköpings BIS 7.66        

Final1 mar 
Filip Schwartz98Mölndals AIK 6.77    pb   
Kasper Kadestål99Malmö AI 6.81    sb   
Marcus Tornée98IFK Helsingborg 6.86    sb   
Max Hrelja98Malmö AI 6.86       
Alexander Andreasson99Örgryte IS 6.90    pb   
William Thor00Strands IF 6.93    pb   
Viktor Thor00Strands IF 6.95    pb   
Omar Chaaban00IFK Helsingborg 6.97       


M22 400m
Försök heat 129 feb 
Samuel Wiik98Örgryte IS50.27Q       
Adam Westermark98Turebergs FK52.92     pb   
Christoffer Wockats00IF Kville53.67        
Berhe Kidane99Eskilstuna FIDQ         linjetramp

Försök heat 229 feb 
Anton Bertilsson99IFK Växjö50.70Q       
Anton Bengtsson99Ullevi FK51.33        
Samuel Andreasson99IFK Göteborg52.64     pb   
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS53.97        

Försök heat 329 feb 
Carl Bengtström00Örgryte IS49.47Q       
Jacob Helsing00IK Orient51.28q    sb   
Kevin Duvert98Turebergs FK51.53     pb   
Jonathan Borg99Trollhättan FIK53.54     pb   

Final1 mar 
Carl Bengtström00Örgryte IS46.95    pb   
Anton Bertilsson99IFK Växjö49.80    pb   
Samuel Wiik98Örgryte IS49.93    sb   
Jacob Helsing00IK Orient52.66       


M22 1500m
Final1 mar 
Warsame Doley98Malmö AI 3:57.82       
Leo Magnusson98Sävedalens AIK 3:58.14       
Jonathan Gustafsson99KFUM Örebro 3:59.99    sb   
Axel Djurberg99Hässelby SK 4:00.42       
August Mollén99Tjalve IF Norrköping 4:03.69       
Michael Welday99Stocksäters IF 4:04.88    pb   
Jack Karlsson99KFUM Örebro 4:06.02    pb   
Abdul Majiid Musse00Linköpings LK 4:06.63    pb   
Erik Jälknäs00Sävedalens AIK 4:07.95       
10 William Wickholm98KFUM Örebro 4:09.05    pb   
11 Faustin Mugabo00Väsby IK 4:10.54       
12 Alexander Larsson00KFUM Örebro 4:14.26    sb   
13 Abdinor Aden00IFK Växjö 4:15.97    pb   
14 Medhane Tumzghi99Lerum Friidrott 4:16.96    pb   
15 Axel Sandberg00KFUM Örebro 4:23.35       


M22 Häck 60m
Final29 feb 
Max Hrelja98Malmö AI 7.79       
Filip Björklund98Örgryte IS 8.13       
Staffan Risberg99Turebergs FK 8.40       
Viktor Wahlén Diederichsen98Spårvägens FK 8.45       
David Adrian98Huddinge AIS 8.60    pb   
Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS 8.67       
Kevin Duvert98Turebergs FK 9.16    pb   


M22 Höjd
Final1 mar 
Emil Uhlin00Falu IK209       
Joakim Wadstein00Tjalve IF Norrköping203       
Arvid Ryberg98IF Göta Karlstad203       
Markus Asplund98IF Göta Karlstad200    sb   
Samuel Fransson00Malmö AI200    pb   
Robin Jacobsson98Ullevi FK195       

182190195200203206209
E.Uhlin--ooxooxo
M.Asplundooooxxx
S.Fransson-ooxoxx-
A.Ryberg-oooxoxxx
R.Jacobsson-ooxxx
J.Wadsteinooooxoxxx


M22 Stav
Final29 feb 
Simon Thor00Hässelby SK491       
Robin Jacobsson98Ullevi FK471       
Carl-Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FK459    pb   
Jonathan Karlsson98Täby IS441    sb   
Tim Svantesson00Nyköpings BIS441       
Emil Östergren98IFK Växjö430    sb   

378398414430441452459466471476481486491501
E.Östergren--ooxxx
J.Karlsson---ooxxx
C.Söderström Esko---xoxoxoxoxxx
S.Thor---------o--oxxx
R.Jacobsson--------o-xxx
T.Svantesson---ooxxx


M22 Längd
Final29 feb 
Filip Björklund98Örgryte IS7,30    pb   
Jonatan Hirsh98Örgryte IS7,23    sb   
Oskar Erixon99IF Göta Karlstad7,17    sb   
Tobias Carlryd00Örgryte IS6,99    pb   
Melker Gustavsson00IF Göta Karlstad6,87       
Tim Svantesson00Nyköpings BIS6,55       
Gustaf Bålström98Ullevi FK6,54       
Wilhelm Eidenstedt98Hässelby SK6,52    pb   
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK6,20    pb   
10 Jesper Simonsson00IK Orient6,18       
11 Alexander Andreasson99Örgryte IS5,09       
12 Ludvig Jönsson00IFK Växjö4,44       
Thomas Rydh-Sternbeck99Spårvägens FKX       

1 2 3 4 5 6 
A.AndreassonXX5,09
J.Tysén HolmbergX6,20-
L.Jönsson4,442,01-
J.Hirsh6,906,997,166,915,737,23
F.Björklund6,877,226,917,147,187,30
T.Svantesson6,276,536,30-6,306,55
G.Bålström6,41X6,54-6,53X
M.Gustavsson6,406,656,27X6,766,87
T.Carlryd6,99XXXXX
J.Simonsson5,96X6,18
O.Erixon6,737,06XX7,17X
W.Eidenstedt6,436,246,22X6,466,52
T.Rydh-SternbeckXXX


M22 Tresteg
Final1 mar 
Markus Lundborg99Ullevi FK14,55       
Tim Svantesson00Nyköpings BIS14,26       
Tobias Carlryd00Örgryte IS13,95       
Simon Thor00Hässelby SK13,50    pb   
Wilhelm Eidenstedt98Hässelby SK12,99       

1 2 3 4 5 6 
S.Thor12,3713,0812,9813,1012,8513,50
T.Carlryd13,95-----
T.Svantesson13,4813,5414,0614,2614,2614,22
M.Lundborg14,24X14,5514,5314,45X
W.Eidenstedt11,5112,99----


M22 Kula
Final1 mar 
Wictor Petersson98Malmö AI21,15    SR pb   
Sebastian Löschner00Spårvägens FK16,04    pb   
Patrik Lindstedt99Hässelby SK15,99       
Lukas Björninger00Turebergs FK15,72    pb   
Ragnar Carlsson00Hässelby SK15,68       
Simon Lanngren00Sävedalens AIK14,02    pb   
Simon Thor00Hässelby SK12,95       

1 2 3 4 5 6 
P.LindstedtX15,6015,99XXX
R.Carlsson14,6014,7115,6815,0715,11X
S.Lanngren13,3414,0213,5113,47XX
L.Björninger14,8315,1015,69X15,72X
W.Petersson20,4020,8421,1520,3620,63X
S.Thor12,36X12,6512,95XX
S.Löschner14,2915,8915,3616,0415,1415,08


M22 Vikt
Final29 feb 
Ragnar Carlsson00Hässelby SK21,11       
Ivar Moisander00Spårvägens FK18,76       
Patrik Lindstedt99Hässelby SK17,71    pb   
Johannes Nilsson98Västerås FK16,68    pb   
Simon Thor00Hässelby SK12,77       

1 2 3 4 5 6 
S.Thor10,6211,74XX12,0712,77
R.Carlsson20,93XXX21,11X
P.Lindstedt17,5017,0217,71---
J.Nilsson16,11XX16,1816,6816,38
I.MoisanderX17,64XX18,5418,76


P19 60m
Försök heat 11 mar 
Zion Eriksson02Täby IS 6.99Q       
Rafael Tejada de Leon02Ullevi FK 7.18Q       
Erik Isaksson02IF Kville 7.21Q    pb   
Ludvig Ramhult01IK Ymer 7.34        
Tim Singmandeewised02Västerås FK 7.40        
Teodor Sobczyk01Hovslätts IK 7.50        
Joel Färjhage02Trollhättan FIK 7.66     pb   

Försök heat 21 mar 
Thomas Jones01Kyrkhults SK 6.93Q       
Ludvig All02Täby IS 7.19Q    pb   
Victor Akande02Hovslätts IK 7.24Q       
Edvin Andersson02Varbergs GIF 7.26q    pb   
Herman Forsberg02Ullevi FK 7.28q    pb   
Fredrik Nilsson01IF Göta Karlstad 7.51     pb   
Yosef Al Masri02IF Kville 7.90        

Försök heat 31 mar 
Milo Wahlgren02AIK Friidrott 6.94Q       
Caleb Conable01Malmö AI 7.19Q    sb   
Julian Swanberg Roscher02Tjalve IF Norrköping 7.30Q    pb   
Viktor Palmén02Karlskoga FI 7.32        
William Larsson02Gefle IF 7.50        
Albin Enbacker01IF Göta Karlstad 7.77        
Imran Lernebo01Turebergs FKej start        

Försök heat 41 mar 
Lucas Bolin01Ullevi FK 7.02Q    pb   
Martin Hagberg01Hässelby SK 7.08Q       
Henrik Renz01Tjalve IF Norrköping 7.12Q    pb   
Anton Runemar02Turebergs FK 7.26q       
Erik Pålsson01IFK Göteborg 7.35     pb   
Lukas Bertilsson02Örgryte IS 7.36     pb   
Leo Johansson01IFK Kristinehamn 7.39        

Försök heat 51 mar 
Benjamin Tinglöf01Ärla IF 7.05Q    pb   
Erik Johansson01Ullevi FK 7.17Q       
Viktor Hedlund02Falu IK 7.35Q    pb   
Felix Ekman01Sundbybergs IK 7.37        
Raphael Akendo02Örgryte IS 7.52        
Paul Förnestig01Hammarby IFDQ         tjuvstart
Elias Hedner02Malmö AIej start        

Försök heat 61 mar 
Emil Johansson02Turebergs FK 7.06Q       
Gabriel Gunnarsson01IF Göta Karlstad 7.16Q       
Carl Hedin01Eksjö Södra IK 7.20Q       
Jonatan Håkansson01Hässelby SK 7.23q    pb   
Petter Roos01KA 2 IF 7.28q    pb   
Richie Leong02Ullevi FK 7.31q       
Sidrak Afework01Spårvägens FK 7.40     pb   

Semifinal heat 11 mar 
Thomas Jones01Kyrkhults SK 6.87Q       
Emil Johansson02Turebergs FK 6.99Q    sb   
Martin Hagberg01Hässelby SK 7.01q    pb   
Caleb Conable01Malmö AI 7.07     pb   
Henrik Renz01Tjalve IF Norrköping 7.13        
Jonatan Håkansson01Hässelby SK 7.27        
Viktor Hedlund02Falu IK 7.37        
Richie Leong02Ullevi FKej start        

Semifinal heat 21 mar 
Zion Eriksson02Täby IS 6.91Q       
Erik Johansson01Ullevi FK 6.95Q    pb   
Lucas Bolin01Ullevi FK 6.98q    pb   
Rafael Tejada de Leon02Ullevi FK 7.16     pb   
Erik Isaksson02IF Kville 7.24        
Anton Runemar02Turebergs FK 7.28        
Petter Roos01KA 2 IF 7.30        
Victor Akande02Hovslätts IKDQ         tjuvstart

Semifinal heat 31 mar 
Milo Wahlgren02AIK Friidrott 6.92Q       
Benjamin Tinglöf01Ärla IF 7.04Q    pb   
Carl Hedin01Eksjö Södra IK 7.11     pb   
Gabriel Gunnarsson01IF Göta Karlstad 7.16        
Ludvig All02Täby IS 7.19     pb   
Edvin Andersson02Varbergs GIF 7.23     pb   
Herman Forsberg02Ullevi FK 7.28     pb   
Julian Swanberg Roscher02Tjalve IF Norrköping 7.52        

Final1 mar 
Thomas Jones01Kyrkhults SK 6.78       
Milo Wahlgren02AIK Friidrott 6.82    pb   
Emil Johansson02Turebergs FK 6.89    pb   
Erik Johansson01Ullevi FK 6.94    pb   
Martin Hagberg01Hässelby SK 7.00    pb   
Lucas Bolin01Ullevi FK 7.03       
Benjamin Tinglöf01Ärla IF 7.09       
Zion Eriksson02Täby IS 9.56       


P19 400m
Försök heat 129 feb 
Jakob Zäll01Ängelholms IF50.97q    pb   
Albert Nurmi01Malmö AI52.96     sb   
Emil Bengtsson02IF Kville55.32        
Anton Sjölund01Spårvägens FKej start        

Försök heat 229 feb 
Stefan Savic02Örgryte IS52.07q       
Kevin Bodén02Motala AIF53.23     pb   
William Larsson02Gefle IF60.32        
Fred Österblom02Täby ISDQ         linjetramp

Försök heat 329 feb 
Albert Nygren01Upsala IF51.48q       
Tor Ekström02Spårvägens FK51.94q       
Linus Simmerlein02Huddinge AIS52.61     pb   
Vincent Johnson01Matfors SK53.67        

Försök heat 429 feb 
Linus Strand01KFUM Örebro51.87q    pb   
Lukas Sällström02IFK Umeå53.21        
Gustav Gahne01Hässelby SKbröt        

Försök heat 529 feb 
Johan Claeson01Linköpings GIF49.82q       
Andreas Jönsson02Malmö AI52.33     pb   
Raphael Akendo02Örgryte ISDQ         linjetramp

Försök heat 629 feb 
Emil Johansson02Turebergs FK50.08q       
Olof Hedin02Eksjö Södra IK52.32q    pb   
Frans Ingelstam02Upsala IF52.55     pb   

B-final1 mar 
Stefan Savic02Örgryte IS50.84    pb   
Tor Ekström02Spårvägens FK51.59    pb   
Linus Strand01KFUM Örebro51.69    pb   
Olof Hedin02Eksjö Södra IK52.19    pb   

A-final1 mar 
Emil Johansson02Turebergs FK48.41       
Johan Claeson01Linköpings GIF49.00       
Jakob Zäll01Ängelholms IF50.94    pb   
Albert Nygren01Upsala IFej start       


P19 1500m
Försök heat 129 feb 
Samuel Pihlström01OK Landehof 4:07.72Q       
Emil Millán de la Oliva01Eskilstuna FI 4:09.04Q       
David Cannmo01Trollhättan FIK 4:09.52        
Jimmy Öhman01Gefle IF 4:09.84     pb   
Victor Wahlgren02Mölndals AIK 4:10.21     pb   
Hassan Abdiqadir01Västerås FK 4:10.98        
Andreas Carlsson02Stenungsunds FI 4:23.26     pb   
Ivan Magnusson02Sävedalens AIK 4:24.92     pb   

Försök heat 229 feb 
Omar Nuur01IFK Växjö 4:12.53Q       
Elias Brink01IF Kville 4:13.10Q       
Wilhelm Bergentz02KFUM Örebro 4:13.84        
Nils Bredin02Hälle IF 4:14.32     pb   
Elliot Anderstedt01Höörs IS 4:16.86        
Kevin Bodén02Motala AIF 4:20.29     pb   
Jacob Klinth01IFK Lidingö 4:23.04        
Gustav Harning02Upsala IF 4:26.19        
Abdale Omar02Haparanda SKT 4:26.51        

Försök heat 329 feb 
Anton Axelsson01Hässelby SK 4:06.38Q       
Julius Mördrup02IFK Lidingö 4:06.54Q    pb   
Sharmarke Ahmed02Hälle IF 4:06.54q       
Max Bechtel01Hässelby SK 4:07.65q       
Arvid Backteman02Sävedalens AIK 4:09.05q    pb   
Noha Olsson02KFUM Örebro 4:10.37        
Oskar Karlsson02SK Graal 4:14.42     sb   
Simon Sandkvist01IF Triangeln 4:30.65     sb   

Final1 mar 
Omar Nuur01IFK Växjö 3:52.05    pb   
Emil Millán de la Oliva01Eskilstuna FI 3:53.46    pb   
Samuel Pihlström01OK Landehof 3:57.22    pb   
Sharmarke Ahmed02Hälle IF 3:58.34    pb   
Max Bechtel01Hässelby SK 3:59.85    pb   
Elias Brink01IF Kville 4:00.43    pb   
Julius Mördrup02IFK Lidingö 4:08.31       
Anton Axelsson01Hässelby SK 4:09.93       
Arvid Backteman02Sävedalens AIK 4:14.82       


P19 Häck 60m100 cm
Försök heat 129 feb 
Thomas Jones01Kyrkhults SK 8.00Q       
Ludvig All02Täby IS 8.50Q       
Gustaf Vennerholm01Gefle IF 8.70     pb   
Mohammad Al Masri01IF Kville 8.72        
Måns Boshuis02IFK Lidingö 8.72        
Sidrak Afework01Spårvägens FKbröt        

Försök heat 229 feb 
Jonatan Håkansson01Hässelby SK 8.09Q       
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI 8.34Q       
Marcus Blixt02Mölndals AIK 8.45q    pb   
Fred Österblom02Täby IS 8.48     pb   
Viktor Hedlund02Falu IK 8.72     pb   
Edvin Andersson02Varbergs GIF 8.78     pb   

Försök heat 329 feb 
Benjamin Tinglöf01Ärla IF 7.90Q       
Carl af Forselles01Hässelby SK 8.22Q       
Edvin Månsson02IFK Växjö 8.41q    pb   
Teodor Sobczyk01Hovslätts IK 8.68        
Theodor Duvert01Turebergs FK 8.79     pb   
Jesper Nordström02IF Kville 8.86     sb   

Final29 feb 
Benjamin Tinglöf01Ärla IF 7.72    pb   
Thomas Jones01Kyrkhults SK 7.79    pb   
Jonatan Håkansson01Hässelby SK 7.96    pb   
Carl af Forselles01Hässelby SK 8.10    pb   
Ludvig All02Täby IS 8.17    pb   
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI 8.20    pb   
Edvin Månsson02IFK Växjö 8.28    pb   
Marcus Blixt02Mölndals AIK 8.50       


P19 Höjd
Final1 mar 
Oliver Ericsson01Upsala IF202       
Olle Bång02Umedalens IF200       
Theodor Duvert01Turebergs FK194       
Per Liljegren01Spårvägens FK188       
Erik Dahlberg02Turebergs FK188       
Emil de Maria Petersson02Turebergs FK183       
Lukas Edqvist02Örgryte IS183       
Melker Manne01Ullevi FK183    sb   
Erik Olzon01IF Kville183       
10 Hugo Schoug02Wärnamo SK178    pb   
11 Johan Lennvik02Kongahälla AIK178       
11 Olle Hammarberg01Huddinge AIS178       
13 Victor Kruse02IFK Göteborg173    sb   
14 Gustav Wisniewski02KFUM Örebro173       

157165173178183188191194196198200202206
H.Schoug-oooxxx
P.Liljegren---ooxoxxx
E.Olzon--ooxxoxxx
O.Hammarberg-ooxoxxx
M.Manne--ooxxoxxx
E.Dahlberg----oxxoxxx
T.Duvert--ooooooxxx
G.Wisniewskixoxxooxxx
J.Lennvik-ooxoxxx
O.Bång---o-o-ooxooxxx
L.Edqvist----xxoxxx
O.Ericsson------ooooxoxoxxx
V.Kruse--oxxx
E.de Maria Peters--ooxoxxx


P19 Stav
Final29 feb 
Carl af Forselles01Hässelby SK486    sb   
Emil Carlsson02IFK Växjö461       
Samuel Eriksson02Rånäs 4H461    pb   
Tobias Solberg01Hässelby SK456    pb   
Jonatan Håkansson01Hässelby SK427       
Joel Andersson02Kvarnsvedens GoIF417       
Karl Johansson01Stocksäters IF417    pb   
Teodor Sobczyk01Hovslätts IK403       
Erik Dahlberg02Turebergs FK389    pb   
10 Jonathan Howser02Täby IS389       
11 Leo Thillou Thomasson02Spårvägens FK349       
Robin Isaksson02IFK LidingöX       

329349369389403417427437444451456461466471486501
C.af Forselles--------o--o-xoxoxxx
R.Isaksson----xxx
T.Sobczyk---oxoxxx
K.Johansson--oooxoxxx
J.Howser--oxoxxx
E.Dahlberg--ooxxx
J.Andersson--oxoxxooxxx
E.Carlsson-----------o-xxx
J.Håkansson----xoxxoxxoxxx
L.Thillou Thomassoxoxxx
S.Eriksson-----oooooxxooxxx
T.Solberg-------xxoxoxoox-xx


P19 Längd
Final29 feb 
Erik Johansson01Ullevi FK7,28    pb   
Otto Nilsson01Hovslätts IK6,77    pb   
Teodor Sobczyk01Hovslätts IK6,71       
Robin Isaksson02IFK Lidingö6,64       
Elias Sahlin01Hellas FK6,59       
Gustaf Vennerholm01Gefle IF6,58    pb   
Rasmus Hugosson01KFUM Örebro6,57       
Gustav Tartu02IF Kville6,55       
Julian Swanberg Roscher02Tjalve IF Norrköping6,41       
10 Jesper Nordström02IF Kville6,38    pb   
11 Johan Wahlgren02Ullevi FK6,28    pb   
12 Mohammad Al Masri01IF Kville6,24       
13 Josh Routh02Huddinge AIS6,20       
14 Filip Lindh01IFK Växjö6,14       
15 Herman Forsberg02Ullevi FK6,01       
16 Viktor Palmén02Karlskoga FI6,01       
17 Gabriel Axelsson02Upsala IF5,98       
18 Karl-William Einarson02Wedevågs IF5,86       
19 Hugo Schoug02Wärnamo SK5,59       
20 Victor Akande02Hovslätts IK5,46       
21 Albin Enbacker01IF Göta Karlstad5,13       

1 2 3 4 5 6 
J.Nordström6,38X6,04
G.Vennerholm6,58X6,415,546,436,30
O.Nilsson6,41X6,406,366,77X
V.Palmén5,866,015,79
F.Lindh6,14X6,12
K.EinarsonX5,86X
G.Axelsson5,605,595,98
E.Johansson6,877,247,157,27X7,28
J.Routh5,836,206,11
R.Isaksson6,516,41XX6,506,64
H.Schoug5,595,44X
G.Tartu6,516,55-6,506,49-
V.Akande5,395,465,29
J.Swanberg Rosche6,035,806,41
J.Wahlgren5,826,276,28
H.Forsberg5,756,015,98
E.Sahlin6,326,596,576,55X-
R.Hugosson6,436,406,496,526,566,57
T.SobczykX6,656,546,716,64X
A.Enbacker5,13X3,27
M.Al Masri6,186,246,18


P19 Tresteg
Final1 mar 
Lukas Edqvist02Örgryte IS14,66    pb   
Melker Manne01Ullevi FK14,49    pb   
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK14,20       
Gustav Tartu02IF Kville14,19    pb   
Filip Lindh01IFK Växjö13,38    pb   
Josh Routh02Huddinge AIS13,24       
Johan Wahlgren02Ullevi FK13,14       
Favour Chidison01Ullevi FK13,10    sb   
Pontus Gustavsson02Västerås FK12,64       
10 Olle Hammarberg01Huddinge AIS12,58       
11 Karl-William Einarson02Wedevågs IF12,31       
12 Philip Wilhelmsson01KFUM Örebro12,07    sb   

1 2 3 4 5 6 
P.Gustavsson12,2612,3912,64
G.Tartu13,7414,19-13,63X14,16
F.ChidisonXX13,10XX12,45
F.LindhX12,9212,9013,3811,20X
L.Edqvist14,2114,5014,66XX14,51
J.Wahlgren12,8712,9513,0613,1412,7713,08
O.Hammarberg12,2112,4112,58
P.Wilhelmsson12,07X11,77
K.Einarson12,3012,31X
J.Routh12,7912,8713,1813,1813,0013,24
O.Weidenholm14,1914,0414,14X14,2014,16
M.ManneX14,4914,0114,0514,35X


P19 Kula6.0 kg
Final1 mar 
Arvid Mägi Theorin01IF Kville17,65       
Caspar Larsson02Huddinge AIS16,45    pb   
Måns Roos02Mölndals AIK16,08    pb   
Victor Wisén01Upsala IF15,44       
Karl Ludvik02Turebergs FK14,89       
Leo Janén02IFK Växjö14,87       
Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK14,63       
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS14,15    pb   
Hampus Wallin02Hovslätts IK13,33       
10 Emil Holm01Turebergs FK12,92       
11 Fredrik Grund02IF Kville12,19       
12 Gustaf Vennerholm01Gefle IF11,92       
13 Samuel Eriksson02Rånäs 4H11,87       
Gabriel Axelsson02Upsala IFX       

1 2 3 4 5 6 
F.Grund12,19X11,23
L.Frid Göransson14,4314,63XXXX
H.Wallin12,4713,3312,77
M.Roos14,9815,9015,0415,4615,3016,08
C.LarssonX16,45XX16,2115,17
D.Adolfsson14,15X13,9713,3213,40X
L.Janén14,65X14,6514,3914,8714,61
E.Holm12,92XX
S.Eriksson11,8711,4411,35
G.AxelssonXXX
G.Vennerholm11,1410,9611,92
K.Ludvik14,65XX14,8914,48X
A.Mägi Theorin16,7017,3517,1417,2717,65X
V.WisénXX15,44X15,00X


P19 Vikt15.88 kg
Final29 feb 
Karl Ludvik02Turebergs FK16,67       
Victor Wisén01Upsala IF15,44    pb   
William Lanndalen01Ullevi FK14,95       
Hampus Wallin02Hovslätts IK14,58    pb   
Emil Holm01Turebergs FK12,43    pb   

1 2 3 4 5 6 
H.WallinX14,23XX14,58X
E.HolmXXX11,2812,43X
W.Lanndalen14,47X14,9514,52X14,94
K.LudvikX15,7816,19X15,7916,67
V.Wisén14,02X15,4415,2114,93X


P17 60m
Försök heat 11 mar 
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 7.19Q       
Vilmer Vännman03IFK Umeå 7.25Q       
Birck Wärnström03Falu IK 7.28Q    pb   
Jimmy Hellström03Ullevi FK 7.30q    pb   
Hugo Wallberg03Östersunds GIF 7.32q       
Emil Sörqvist03Huddinge AIS 7.44     pb   
Nicholas Thoong03IFK Göteborg 7.52        
Anton Rönnquist03Linköpings GIF 7.66     pb   

Försök heat 21 mar 
Niklas Wall03Hammarby IF 7.22Q       
Anton Säll03Huddinge AIS 7.24Q    pb   
Samuel Vinberg03Upsala IF 7.26Q       
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg 7.34q       
Ville Makslahti03Luleå Friidrott 7.42        
Kalle Nilsson03Varbergs GIF 7.44        
David Ulstein03Mölndals AIK 7.46        
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 7.83     pb   

Försök heat 31 mar 
Linus Johansson03IK Wilske 7.22Q       
Petter Lundberg03Bromma IF 7.27Q       
Victor Hering03Ullevi FK 7.33Q       
Moltas Strömberg03IFK Växjö 7.33q    pb   
Oskari Peura03Upsala IF 7.40        
Nils Ekström03Trollhättan FIK 7.53        
Esbjörn Eriksson03Turebergs FK 7.53        
Casper Elliot03Huddinge AIS 7.76     pb   

Försök heat 41 mar 
Elias Wennolf03IFK Lund 7.16Q    pb   
Josef Berggren03Umedalens IF 7.28Q    pb   
Hannes Egonsson03IFK Växjö 7.35Q       
Samuel Ekelund03Eslövs AI 7.39        
Johan Sundgren03Huddinge AIS 7.42     pb   
Lucas Ulegård03Västerås FK 7.52     pb   
Gabriel Ant Styffe03IFK Sunne FK 7.54     pb   
Jonatan Borg03Hammarby IFej start        

Semifinal heat 11 mar 
Elias Wennolf03IFK Lund 7.11Q    pb   
Josef Berggren03Umedalens IF 7.22Q    pb   
Samuel Vinberg03Upsala IF 7.26Q       
Hannes Egonsson03IFK Växjö 7.28q    pb    7.275
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg 7.30        
Anton Säll03Huddinge AIS 7.30        
Jimmy Hellström03Ullevi FK 7.33        
Linus Johansson03IK Wilskeej start        

Semifinal heat 21 mar 
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 7.17Q    pb   
Niklas Wall03Hammarby IF 7.24Q       
Victor Hering03Ullevi FK 7.26Q       
Moltas Strömberg03IFK Växjö 7.28         7.279 lottning
Vilmer Vännman03IFK Umeå 7.28q        7.279 lottning
Birck Wärnström03Falu IK 7.31        
Hugo Wallberg03Östersunds GIF 7.31        
Petter Lundberg03Bromma IFDQ         tjuvstart

Final1 mar 
Elias Wennolf03IFK Lund 7.06    pb   
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 7.10    pb   
Josef Berggren03Umedalens IF 7.21    pb   
Niklas Wall03Hammarby IF 7.26       
Victor Hering03Ullevi FK 7.26       
Hannes Egonsson03IFK Växjö 7.27    pb   
Samuel Vinberg03Upsala IF 7.28       
Vilmer Vännman03IFK Umeå 7.30       


P17 400m
Försök heat 129 feb 
Alex Pilgrim03Mölndals AIK51.74Q    pb   
Emil Tegenborg Sjöström03Umedalens IF52.55        
David Rindetoft03Västerås FK54.23        
Hugo Liljegren03Turebergs FK55.07        

Försök heat 229 feb 
Henrik Franzén03KFUM Örebro51.43Q       
Viktor Frisk03Huddinge AIS51.67q       
Emil Sörqvist03Huddinge AIS53.19        
Lukas Holm03Gefle IF55.86        

Försök heat 329 feb 
Markus Moberg03Hammarby IF52.11Q       
Casper Elliot03Huddinge AIS53.09     pb   
Love Ramhult03IK Ymer56.03        
Esbjörn Eriksson03Turebergs FKDQ     pb    linjetramp

Final1 mar 
Markus Moberg03Hammarby IF49.58    pb   
Henrik Franzén03KFUM Örebro50.98    pb   
Alex Pilgrim03Mölndals AIK51.07    pb   
Viktor Frisk03Huddinge AIS52.67       


P17 1500m
Final1 mar 
Viktor Frisk03Huddinge AIS 4:12.30       
Simon Wikell03Mölndals AIK 4:15.07    pb   
Filip Svahn03Sundsvalls FI 4:17.73    pb   
David Steen03Flens FS 4:19.62    pb   
Vidar Arvidsson03Upsala IF 4:20.92       
Carl Erixon03Mölndals AIK 4:21.78       
Rasmus Haak03Stenungsunds FI 4:39.49       
Lukas Jakobsson03Sävedalens AIK 4:40.86    pb   


P17 Häck 60m91 cm
Försök heat 129 feb 
Hannes Egonsson03IFK Växjö 7.90Q    pb   
Nils Ekström03Trollhättan FIK 8.39Q       
Moltas Strömberg03IFK Växjö 8.40q    pb   
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg 8.69        
Mattias Carman03Örgryte IS 8.72     pb   
Rikard Throgen-Hedin03SK Bore 9.07     pb   

Försök heat 229 feb 
Oskari Peura03Upsala IF 8.32Q       
Elliot Duvert03Turebergs FK 8.39Q    pb   
Nils Thorin03Örgryte IS 8.49        
Lukas Holm03Gefle IF 8.67     pb   
Samuel Vinberg03Upsala IF 9.04        
Kasper Hammarlund03Alunda SK 9.04        

Försök heat 329 feb 
Markus Moberg03Hammarby IF 7.96Q       
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 8.24Q    pb   
Oliver Nilsson03Linköpings GIF 8.30q    pb   
Hugo Wallberg03Östersunds GIF 8.65     pb   
Pontus Lindell03Upsala IF 8.94        

Final29 feb 
Markus Moberg03Hammarby IF 7.88    pb   
Hannes Egonsson03IFK Växjö 7.92       
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF 8.19    pb   
Elliot Duvert03Turebergs FK 8.26    pb   
Oskari Peura03Upsala IF 8.26    pb   
Nils Ekström03Trollhättan FIK 8.43       
Moltas Strömberg03IFK Växjö 8.48       
Oliver Nilsson03Linköpings GIF 8.60       


P17 Höjd
Final1 mar 
Elliot Duvert03Turebergs FK203       
Adam Svensson03Malmö AI196       
Jonatan Borg03Hammarby IF194       
Zacharias Parmatow03Malmö AI183       
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF183       
Eric Forsberg03Skellefteå AIK183       
Vincent Arousell03Hässelby SK183       
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg183    pb   
Oliver Nilsson03Linköpings GIF183    pb   
10 Philip Bayer03Mölndals AIK178       
11 William Peiro03Turebergs FK178       
12 Linus Pihl03Lerum Friidrott173    pb   
13 Sigge Lindell03Mariestads AIF173    pb   
14 William Nestor03Linköpings GIF165       
15 Rikard Throgen-Hedin03SK Bore165       

149157165173178183188191194196198203207
W.Nestor--oxxx
M.Fuchs Edberg---o-oxxx
L.Pihl-oooxxx
W.Peiro--ooxoxxx
A.Svensson-----ooooxoxxx
R.Throgen-Hedin-oxoxxx
Z.Parmatow----ooxxx
S.Lindell--xxoxxoxxx
E.Duvert-----o-oxooxoxxoxxx
O.Nilsson--ooxoxxoxxx
L.Lorentzon---ooxoxxx
E.Forsberg---oxxooxxx
V.Arousell---xxo-oxxx
P.Bayer---ooxxx
J.Borg---o-ooxoxoxxx


P17 Stav
Final29 feb 
Teodor Borgius03Hammarby IF461    pb   
Oliver Lundström03KFUM Örebro451       
Elliot Duvert03Turebergs FK439       
Viktor Rydåker03Alunda SK439    pb   
Felix Nyberg03Bromma IF421       
Malte Fuchs Edberg03Bromma IF421       
William Nestor03Linköpings GIF410       
Oliver Nilsson03Linköpings GIF395    pb   
Johan Sundgren03Huddinge AIS380       
10 Elias Lind03Hässelby SK361       
11 Johan Jurander03Motala AIF342       
12 Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan342       
13 Pontus Lindell03Upsala IF323       
Sten Hagström03Örgryte IS0       

323342361380395410421432439446451456461470
J.Jurander-oxxx
M.Fuchs Edberg------xxoxxx
F.Nyberg-----oxxox-
P.Lindellxxoxxx
M.Lennartsson-xoxxx
T.Borgius-----ooooooooxxx
J.Sundgren---oxxx
S.Hagström-----xxx
E.Duvert-----ooxxoxxoxxx
O.Lundström-----xooxoxxooox-xx
E.Lind--oxxx
W.Nestor----xxoxxo-xxx
O.Nilsson--xoooxxx
V.Rydåker--xooooxoxxoxxoxxx


P17 Längd
Final29 feb 
Victor Hering03Ullevi FK6,96    pb   
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad6,93       
Jimmy Hellström03Ullevi FK6,73       
Niklas Wall03Hammarby IF6,67       
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS6,56    pb   
Vincent Arousell03Hässelby SK6,46    pb   
Samuel Ekelund03Eslövs AI6,45       
Viktor Rydåker03Alunda SK6,30    pb   
David Ulstein03Mölndals AIK6,26       
10 Birck Wärnström03Falu IK6,19       
11 Noa Skomorowski03Kvarnsvedens GoIF5,96       
12 Zacharias Parmatow03Malmö AI5,91       
13 Kasper Hammarlund03Alunda SK5,77       
14 Sigge Lindell03Mariestads AIF5,57       
15 Nicholas Thoong03IFK Göteborg5,42       
16 Ville Makslahti03Luleå Friidrott3,57       

1 2 3 4 5 6 
N.SkomorowskiXX5,96
V.Arousell3,28X6,466,456,356,40
S.LindellX5,575,48
D.Ulstein6,26X6,02
B.Wärnström6,016,196,17
J.HellströmX6,73XXX6,68
V.Hering6,386,526,696,666,546,96
V.Rydåker5,836,206,30X6,296,18
J.HellbrattX6,396,426,566,456,50
S.EkelundXX6,454,66X6,40
O.Ellström6,696,606,676,296,106,93
V.Makslahti3,413,443,57
N.Wall6,382,096,403,906,616,67
K.Hammarlund5,39X5,77
Z.Parmatow5,555,655,91
N.Thoong5,425,25X


P17 Tresteg
Final1 mar 
Niklas Wall03Hammarby IF13,88    pb   
Victor Hering03Ullevi FK13,54       
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad13,26    pb   
Agustin Hilmersson03IK Orient12,96       
Noa Skomorowski03Kvarnsvedens GoIF12,81    pb   
Maximilian Lennartsson03FIF Gnistan12,01    sb   

1 2 3 4 5 6 
N.Wall13,88-X-13,49-
A.HilmerssonX12,4912,5312,9412,9612,31
M.Lennartsson12,0111,8411,5911,7811,8011,84
V.Hering13,0612,8213,28-13,3813,54
O.Ellström13,13X13,26-13,2510,75
N.Skomorowski12,5312,3412,38XX12,81


P17 Kula5.0 kg
Final1 mar 
Jesper Ahlin03Turebergs FK19,63       
Teo Paganus03Turebergs FK15,84    pb   
Olle Hübert03IK Heros15,71       
Martin Sundberg03Hammarby IF15,56       
Elias Lind03Hässelby SK15,23       
Tushar Nyqvist03Råby-Rekarne FIF14,74       
Pontus Lindell03Upsala IF14,04    pb   
Viktor Wall03Hammarby IF13,92    pb   
Noa Skomorowski03Kvarnsvedens GoIF13,57       
10 Felix Jordebrandt03IF Kville13,20       
11 Albin Silén03Strands IF13,14       
12 André Bergenhem03IFK Halmstad12,30       

1 2 3 4 5 6 
P.Lindell12,7813,3214,0014,04XX
A.Bergenhem11,8412,3011,36
T.Paganus14,5514,2815,0815,2915,8415,53
A.Silén13,1412,8313,02
O.HübertX15,1214,8115,71XX
M.Sundberg14,1314,0415,5615,35XX
V.Wall11,3513,3513,6712,5713,92X
E.Lind14,0114,9815,23X15,0414,85
T.Nyqvist14,35XXX14,1714,74
N.Skomorowski12,61X13,57
J.Ahlin18,8618,3519,6318,90XX
F.Jordebrandt12,4812,9913,20


P17 Vikt11.34 kg
Final29 feb 
Leo Bystedt03Västerås FK21,12    pb   
Fredrik Frunck03Turebergs FK20,27       
Jesper Ahlin03Turebergs FK19,83    pb   
Albin Silén03Strands IF17,42       
Alexander Lindefalk03Hammarby IF16,35    pb   
Wille Öhman03IF Rigor15,22    pb   
Hugo Kajsjö03Lerum Friidrott13,44       
André Bergenhem03IFK Halmstad12,40       

1 2 3 4 5 6 
L.BystedtX21,12X20,7020,22X
F.Frunck20,27XXXX19,19
A.LindefalkXX15,25X15,2716,35
W.ÖhmanX15,1714,8615,22XX
A.BergenhemX10,5011,8811,46X12,40
J.AhlinXX18,63X19,6319,83
A.Silén17,1016,3517,4216,88X17,27
H.KajsjöXXXX13,44X


K22 60m
Försök heat 129 feb 
Maja Almgren98Täby IS 7.46Q       
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 7.67Q    pb   
Felicia Sjöblom99IK Orient 7.78q       
Michelle de Silva99Mölndals AIK 7.82q    pb   
Mathilda Gustafsson00Tanums IF 7.97        
Vanja Blomberg98Klippans FK 8.01     sb   
Rebecca Strand99Ullevi FK 8.26        

Försök heat 229 feb 
Julia Henriksson00IFK Helsingborg 7.48Q    pb   
Nikki Sjöberg98Bollnäs FIK 7.64Q    sb   
Madeleine Winberg00Mölndals AIK 7.76q    pb   
Clara Augustsson00IK Ymer 7.85q    pb   
Carolina Söderbom99Ärla IF 7.94     sb   
Hannah Hansson00Åhus FIK 8.02        
Ide Ileso00Ullevi FK 8.27        

Final29 feb 
Maja Almgren98Täby IS 7.40    pb   
Julia Henriksson00IFK Helsingborg 7.51       
Nikki Sjöberg98Bollnäs FIK 7.66       
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 7.68       
Madeleine Winberg00Mölndals AIK 7.79       
Felicia Sjöblom99IK Orient 7.81       
Michelle de Silva99Mölndals AIK 7.82    pb   
Clara Augustsson00IK Ymer 7.85    pb   


K22 400m
Försök heat 129 feb 
Carolina Söderbom99Ärla IF58.34Q       
Emelie Rantzow98IK Ymer58.64q    sb   

Försök heat 229 feb 
Lovisa Linde98Täby IS57.21Q       
Maria Freij98Malmö AI58.01q    pb   
Thea Norlund00Skellefteå AIK59.93        

Final1 mar 
Lovisa Linde98Täby IS56.39       
Maria Freij98Malmö AI57.36    pb   
Carolina Söderbom99Ärla IF57.99       
Emelie Rantzow98IK Ymerej start       


K22 1500m
Final1 mar 
Elin Marcusson99Trångsvikens IF 4:43.75       
Thea Norlund00Skellefteå AIK 4:50.66       
Ida Esperi00Haparanda SKT 4:59.62       


K22 Häck 60m
Försök heat 11 mar 
Lovisa Karlsson00Högby IF 8.30Q    pb   
Sofia Lindh98Upsala IF 8.69Q    pb   
Maria Södergren98Täby IS 8.89q       
Alva von Gerber00Huddinge AIS 9.22q    sb   
Moa Kjellander99Ullevi FKDQ         tjuvstart

Försök heat 21 mar 
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.60Q       
Tess Hertz Saebbö98Göteborgs KIK 8.81Q       
Filippa Rodrigues99Mölndals AIK 8.87q    pb   
Emelie Nyman Wänseth98Östersunds GIF 8.92q       
Helena Kolte98Täby IS 9.28        

Final1 mar 
Lovisa Karlsson00Högby IF 8.27    pb   
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.43    pb   
Tess Hertz Saebbö98Göteborgs KIK 8.57    sb   
Sofia Lindh98Upsala IF 8.67    pb   
Emelie Nyman Wänseth98Östersunds GIF 8.87       
Maria Södergren98Täby IS 8.88       
Filippa Rodrigues99Mölndals AIK 8.93       
Alva von Gerber00Huddinge AIS 9.05    sb   


K22 Höjd
Final29 feb 
Bianca Salming98Turebergs FK183       
Maja Nilsson99Örgryte IS181       
Emma Söderström98Göteborgs KIK177    sb   
Moa Sjödell99IK Hakarpspojkarna156       
Linn Hertz Saebbö00Göteborgs KIK156       

148156164169174177179181183189
M.Sjödellooxxx
L.Hertz Saebbö-oxxx
E.Söderström--oxooxxo-xxx
B.Salming---ooo-ooxxx
M.Nilsson----oo-xxoxxx


K22 Stav
Final1 mar 
Ebba Blomstrand00KFUM Örebro342       
Johanna Hellman99IFK Lidingö315    sb   
Linnea Jönsson99IFK HelsingborgX       

283299315331342353382
J.Hellman-ooxxx
L.Jönsson------xxx
E.Blomstrand---xooxxx


K22 Längd
Final1 mar 
Jenny Lestander98Örgryte IS6,23    pb   
Ida Nilsson98Mölndals AIK6,01    pb   
Lovisa Karlsson00Högby IF5,92       
Tess Hertz Saebbö98Göteborgs KIK5,82    sb   
Ida Thunberg99KFUM Örebro5,79    pb   
Filippa Rodrigues99Mölndals AIK5,76    sb   
Anna Lennman98Falu IK5,58       
Judith Wagersten98Örgryte IS5,52    sb   
Emma Andreasson00Göteborgs KIK5,51    pb   
10 Bianca Salming98Turebergs FK5,46       
11 Sara Sjögren98Mölndals AIK5,41    sb   
12 Izabella Ripsweden00Huddinge AIS5,32       
13 Clara Augustsson00IK Ymer5,31       
14 Annina Stens99Spårvägens FK5,30       
15 Helena Kolte98Täby IS5,23       

1 2 3 4 5 6 
I.RipswedenX5,32X
A.StensX5,305,18
J.Lestander5,62X5,525,765,966,23
J.WagerstenXX5,525,29XX
H.Kolte5,225,205,23
B.Salming5,46XX
E.Andreasson5,51XX
T.Hertz SaebböX5,355,585,82X5,71
F.Rodrigues5,505,765,645,541,875,56
L.Karlsson5,76XX5,905,925,92
S.Sjögren5,265,415,28
C.Augustsson5,265,315,20
I.Nilsson5,785,95X5,906,01X
A.Lennman5,315,205,585,435,20X
I.Thunberg5,695,765,72X5,695,79


K22 Tresteg
Final29 feb 
Jenny Lestander98Örgryte IS12,37       
Bianca Salming98Turebergs FK12,25       
Linn Hertz Saebbö00Göteborgs KIK11,96    sb   
Judith Wagersten98Örgryte IS11,93    sb   
Annina Stens99Spårvägens FK11,70    pb   
Lisa Weyhenmeyer00Upsala IF11,60    sb   
Sara Sjögren98Mölndals AIK11,52       
Emelina Wirebro99Motala AIF11,17    sb   
Hilma Hofström00Örgryte IS11,10       
10 Sara Grahn00Linköpings GIF10,37       

1 2 3 4 5 6 
B.Salming12,2512,2212,22---
E.WirebroX11,1710,8811,17X11,01
S.Grahn10,1110,3710,22
H.Hofström10,8311,1011,10
S.SjögrenX11,2611,4711,52X11,45
J.WagerstenXX11,4811,8911,93X
A.StensX11,4011,4511,70X11,67
L.Weyhenmeyer11,22XX11,29X11,60
L.Hertz Saebbö11,8911,9611,7511,8411,9511,96
J.LestanderX11,77X12,2812,2412,37


K22 Kula
Final29 feb 
Axelina Johansson00Hässelby SK15,49       
Caisa-Marie Lindfors00Upsala IF15,22       
Amanda Malmehed98IF Göta Karlstad14,49       
Amanda Lejros99Hässelby SK13,82       
Mathilda Eriksson98Malmö AI13,51    pb   
Bianca Salming98Turebergs FK13,20       
Frida Bergvall99IFK Växjö12,82    pb   
Jennifer Rudberg98Athletics 24Seven SK12,36       

1 2 3 4 5 6 
A.Lejros13,21X13,8213,69X13,60
J.Rudberg12,2412,1412,2812,0712,36X
B.Salming12,59X12,8513,20X-
C.Lindfors15,0515,04X15,22XX
F.Bergvall12,66X12,24X12,3712,82
A.Johansson14,38X15,1813,1215,4915,44
A.Malmehed14,4514,1014,3813,8013,4914,49
M.Eriksson12,95X12,8413,5113,1013,40


K22 Vikt
Final29 feb 
Grete Ahlberg98Hammarby IF19,45       
Vanessa Kamga98Upsala IF19,22    sb   
Sara Forssell00Motala AIF17,84       
Axelina Johansson00Hässelby SK15,70       
Mathilda Eriksson98Malmö AI15,58       
Matilda Ekenberg00Sävedalens AIK14,72    pb   
Ebba Molinder00Mölndals AIK11,82       
Jessica Preiman98Haparanda SKT11,80       

1 2 3 4 5 6 
M.Eriksson14,8814,7914,3615,58XX
A.Johansson14,7314,89X14,9615,70X
S.Forssell17,2317,4417,02X17,7317,84
J.Preiman11,5910,82X11,8011,7311,55
M.Ekenberg14,0914,16X14,6314,72X
V.KamgaX19,22XX17,7718,75
G.AhlbergXX19,45X19,32X
E.Molinder11,6911,6011,82XXX


F19 60m
Försök heat 129 feb 
Maja Maunsbach01IFK Lund 7.69Q    pb   
Freja Andersdotter01Malmö AI 7.70Q    pb   
Julia Wennersten01IK Ymer 7.71Q       
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 7.82q    sb   
Tiffanie Magnusson02Upsala IF 7.98q    pb   
Ida Persson02IK Ymer 8.09     sb   
Caroline Cedergren02AIK Friidrottej start        

Försök heat 229 feb 
Wilma Rosenquist01Malmö AI 7.65Q    sb   
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF 7.70Q    pb   
Olivia Stridh02Malmö AI 7.81Q    sb   
Ella Hagman02Huddinge AIS 7.82q    sb   
Leticia Buchli02Täby IS 8.07     sb   
Tuva Lindqvist02Finspångs AIK 8.17        
Melanie Simon02IK Ymer 8.35     pb   

Försök heat 329 feb 
Filippa Sivnert01Malmö AI 7.60Q       
Cajsa Augustsson02IK Ymer 7.85Q       
Kajsa Kjellergren01IFK Halmstad 7.87Q       
Alva Larsson02Mölndals AIK 8.01     pb   
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 8.03        
Stina Östklint01Hovslätts IK 8.12     pb   
Sofia Carlberg01Stocksäters IF 8.24        

Försök heat 429 feb 
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 7.55Q    pb   
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 7.73Q    pb   
Ella Sjöblom02AIK Friidrott 7.74Q    sb   
Elin Hallbjörner02Ullevi FK 7.91q    pb   
Elwira Ripsweden02Huddinge AIS 8.07     sb   
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott 8.12        
Anna Back Nilsson02Leksands FIK 8.16     pb   

Semifinal heat 129 feb 
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 7.57Q       
Maja Maunsbach01IFK Lund 7.70Q       
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 7.71Q    pb   
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF 7.72q       
Ella Hagman02Huddinge AIS 7.80     pb   
Kajsa Kjellergren01IFK Halmstad 7.96        
Tiffanie Magnusson02Upsala IF 7.98     pb   
Cajsa Augustsson02IK Ymerej start        

Semifinal heat 229 feb 
Filippa Sivnert01Malmö AI 7.45Q       
Julia Wennersten01IK Ymer 7.60Q    sb   
Wilma Rosenquist01Malmö AI 7.68Q       
Freja Andersdotter01Malmö AI 7.71q       
Ella Sjöblom02AIK Friidrott 7.74     sb   
Olivia Stridh02Malmö AI 7.86        
Josefin Wikfeldt02Mälarhöjdens IK 7.87        
Elin Hallbjörner02Ullevi FK 7.95        

Final29 feb 
Filippa Sivnert01Malmö AI 7.43       
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 7.51    pb   
Julia Wennersten01IK Ymer 7.58    sb   
Wilma Rosenquist01Malmö AI 7.65    sb   
Maja Maunsbach01IFK Lund 7.67    pb   
Elise Legzdins02Mälarhöjdens IK 7.71    pb   
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF 7.75       
Freja Andersdotter01Malmö AI 7.78       


F19 400m
Försök heat 129 feb 
Ellinor Aurell01Ängelholms IF58.16Q    sb   
Cecilia Nybleus02Bromma IF59.12        
Melina Mancuso01Västerås FK60.97     sb   
Cornelia Helgesson02Åhus FIK67.94        

Försök heat 229 feb 
Tuvalisa Rosenquist02Tjalve IF Norrköping57.11Q    pb   
Ebba Åhman02IK Ymer57.82q    sb   
Wilma Nielsen01Göteborgs KIK59.60        
Alfrida Kilvik01IF Kville69.30        

Försök heat 329 feb 
Lovisa Bivstedt01Hässelby SK58.17Q       
Sandra Jonsson01Örgryte IS59.00     sb   
Linnea Borrman01Strömstads IF59.03     pb   

Final1 mar 
Tuvalisa Rosenquist02Tjalve IF Norrköping56.88    pb   
Lovisa Bivstedt01Hässelby SK57.45       
Ebba Åhman02IK Ymer57.51    pb   
Ellinor Aurell01Ängelholms IF58.31       


F19 1500m
Final1 mar 
Ellinor Aurell01Ängelholms IF 4:37.30       
Wilma Nielsen01Göteborgs KIK 4:37.48    pb   
Elsa Wallenius01Västerås FK 4:39.29       
Nadja Rugland01Höörs IS 4:46.14       
Klara Frih02Åsbro GoIF 4:47.32    pb   
Julia Nielsen01Göteborgs KIK 4:47.49       
Stina Pettersson02Sävedalens AIK 4:48.53    pb   
Ebba Berglin01KA 2 IF 4:51.99    sb   
Astou Sene02Tullinge FF 4:55.76    pb   
10 Alina Vuokila02IFK Lidingö 5:32.20       
11 Linnéa Ericsson Bäckvall02Turebergs FK 5:37.61       
Lisa Wreeby02Sävedalens AIKbröt       


F19 Häck 60m84 cm
Försök heat 11 mar 
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 8.54Q       
Sophie Reid02IK Ymer 9.03Q       
Cecilia Nybleus02Bromma IF 9.10q    pb   
Elwira Ripsweden02Huddinge AIS 9.22        
Stina Östklint01Hovslätts IK 9.56        
Alfrida Kilvik01IF Kville10.13        

Försök heat 21 mar 
Julia Wennersten01IK Ymer 8.64Q       
Ebba Åhman02IK Ymer 8.64Q    pb   
Alva Wolwan01Upsala IF 9.04q    sb   
Kajsa Kjellergren01IFK Halmstad 9.45        
Leticia Buchli02Täby IS 9.50        
Tove Larsson02IFK Växjö 9.66     pb   

Försök heat 31 mar 
Maja Maunsbach01IFK Lund 8.61Q       
Freja Andersdotter01Malmö AI 8.65Q       
Anna Back Nilsson02Leksands FIK 9.30     pb   
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK 9.37     pb   
Kajsa Engblom01Huddinge AIS 9.48        
Tiffanie Magnusson02Upsala IFbröt        

Final1 mar 
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 8.37    sb   
Maja Maunsbach01IFK Lund 8.44    pb   
Julia Wennersten01IK Ymer 8.49       
Freja Andersdotter01Malmö AI 8.68       
Ebba Åhman02IK Ymer 8.70       
Alva Wolwan01Upsala IF 9.11       
Cecilia Nybleus02Bromma IF 9.12       
Sophie Reid02IK Ymer 9.25       


F19 Höjd
Final29 feb 
Kajsa Engblom01Huddinge AIS170       
Lisa Holmberg02Lidköpings IS168    pb   
Pernilla Norgren02Umedalens IF166       
Tilde Gudmundsson02Athletics 24Seven SK166       
Emilia Lönnqvist02IF Kville163    pb   
Sophie Reid02IK Ymer163       
Ellen White01IFK Lund160       
Melanie Simon02IK Ymer156    pb   
Olivia Österling Strömstedt01IF Göta Karlstad156       
10 Mea Gedin01Malmö AI156       
11 Emma Stenman02KFUM Örebro156       
12 Ebba Melin02Katrineholms SK152       
13 Helena Kuksa02Åsbro GoIF152       

140146152156160163166168170173
E.Stenman-xoxoxoxxx
M.Simon-oooxxx
L.Holmberg--ooooxooxxx
K.Engblom----oooooxxx
E.Lönnqvist--oooxoxxx
O.Österling Ström-oooxxx
P.Norgren--ooooxoxxx
E.Melin-oxoxxx
M.Gedin-oxoxoxxx
E.White----oxxx
S.Reid---ooxxoxxx
T.Gudmundsson---oxxooxxoxxx
H.Kuksa-oxxoxxx


F19 Stav
Final1 mar 
Gabriella Jönsson01IFK Helsingborg411    pb   
Freja Andersdotter01Malmö AI371       
Hilma Hindsberg02Kvarnsvedens GoIF360       
Sanna Häggström01Skellefteå AIK345       
Linnea Pihl01Lerum Friidrott345       
Matilda Honeth02IFK Växjö330       
Emma Johansson02Stocksäters IF330       
Emelie Forsberg02Huddinge AIS330    pb   
Alma Eriksson01IK Ymer310    sb   
Frida Thornander02Upsala IF310       
11 Ylva Björnsjö02Huddinge AIS290    pb   

250270290310330345360371382390395411416
S.Häggström---ooxoxxx
E.Forsberg--xxooxoxxx
M.Honeth---ooxxx
H.Hindsberg----oooxxx
F.Andersdotter-----xooxoxxx
L.Pihl----oxxoxxx
G.Jönsson-------oxo-oxoxxx
A.Eriksson--xooxxx
Y.Björnsjöoxoxxoxxx
F.Thornander--xooxxx
E.Johansson--oxxooxxx


F19 Längd
Final1 mar 
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF5,75       
Samantha Oware01Malmö AI5,73    sb   
Anja Olsson01Malmö AI5,68       
Olivia Bojang02Örgryte IS5,65    sb   
Emilia Sjöstrand02AIK Friidrott5,65    pb   
Tuvalisa Rosenquist02Tjalve IF Norrköping5,63       
Ida Persson02IK Ymer5,55    sb   
Olivia Österling Strömstedt01IF Göta Karlstad5,49       
Angel Richmore01Malmö AI5,40       
10 Freja Andersdotter01Malmö AI5,38       
11 Tuva Lindqvist02Finspångs AIK5,32       
12 Emily Capobianco01KFUM Örebro5,31    sb   
13 Hanna Persson02IFK Helsingborg5,27       
14 Kajsa Kjellergren01IFK Halmstad5,09       
15 Sofia Carlberg01Stocksäters IF5,04       
16 Agnes Ekman01Hammarby IF5,02       
17 Emmy Nyström Jansson02IF Göta Karlstad5,01       
18 Ebba Melin02Katrineholms SK4,94       
19 Tilde Gudmundsson02Athletics 24Seven SK4,92       
20 Maja Karlsson01IF Göta Karlstad4,73       

1 2 3 4 5 6 
I.Persson5,355,295,555,405,31X
E.Melin4,754,854,94
E.Nyström Jansson4,894,855,01
O.Bojang5,655,625,625,605,56X
A.RichmoreXX5,40
S.Oware5,505,73X5,60X3,48
T.Lindqvist5,095,324,99
A.OlssonX5,675,545,51X5,68
A.Ekman4,884,975,02
S.Carlberg5,014,935,04
T.Rosenquist5,47X5,63---
F.Andersdotter5,38XX
T.GudmundssonX4,754,92
K.Kjellergren4,745,094,97
O.Österling Ström5,265,415,49X5,334,07
H.Persson5,245,275,08
E.SjöstrandX5,345,58XX5,65
M.Åskag5,365,755,395,585,565,55
M.Karlsson4,714,604,73
E.CapobiancoXX5,31


F19 Tresteg
Final29 feb 
Maja Åskag02Råby-Rekarne FIF13,13       
Olivia Bojang02Örgryte IS12,26    sb   
Emilia Lönnqvist02IF Kville11,96    pb   
Emilia Sjöstrand02AIK Friidrott11,95    sb   
Cornelia Nilsson01Skellefteå AIK11,59       
Clara Johansson02KA 2 IF11,07    sb   
Hanna Johansson01KA 2 IF11,05       
Nora Swartz01Östersunds GIF10,84       
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK10,67    pb   
10 Hanna Falck01KA 2 IF10,53    sb   

1 2 3 4 5 6 
N.Swartz10,8410,67-10,53X-
C.JohanssonX10,98X10,93X11,07
E.LönnqvistX11,2011,969,7911,0311,09
W.Yhlen GrafXX10,67
H.Falck10,53X10,50
O.Bojang12,2112,1212,2611,99XX
H.JohanssonXX10,71X10,9611,05
C.Nilsson11,3911,59XX11,50X
E.Sjöstrand11,0411,73X11,6111,7811,95
M.Åskag12,7712,7812,6012,3813,13-


F19 Kula4.0 kg
Final29 feb 
Emilia Malmehed01Linköpings GIF13,38       
Angel Richmore01Malmö AI13,04       
Victoria Quainoo02Malmö AI13,03       
Sophie Reid02IK Ymer13,00    pb   
Stina Gustafsson01Hässelby SK12,58    pb   
Hannah Hilding02Spårvägens FK12,34       
Hillevi Carlsson02Hässelby SK11,79       
Hanna Didricksson02Malmö AI11,78       
Maja Fernström02Malmö AI10,49       
10 Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad10,08       

1 2 3 4 5 6 
M.Fernström10,499,8510,03
V.Quainoo13,03X12,56XXX
S.Gustafsson12,1412,5811,9412,10XX
H.Hilding12,3412,10X11,4412,00X
A.Fridberg9,94X10,08
E.Malmehed12,6612,90X12,9512,8413,38
H.Carlsson11,77XXXX11,79
H.Didricksson11,2211,68XX11,7811,43
A.Richmore12,6712,9413,04X13,02X
S.Reid11,7412,7013,00XX12,77


F19 Vikt9.08 kg
Final29 feb 
Anna Götberg01Västerås FK17,30    sb   
Molly Broback01Sävedalens AIK17,14    pb   
Hillevi Carlsson02Hässelby SK17,07    pb   
Jennifer Andersson01Västerås FK16,74    pb   
Victoria Quainoo02Malmö AI16,54    pb   
Emma Palmgren01Nyköpings BIS15,63       
Hannah Hilding02Spårvägens FK15,39       
Emma Holmgren-Löf02Upsala IF14,64    pb   
Maj Yngveson02Västerås FK14,24    pb   
10 Amanda Fridberg02IF Göta Karlstad13,90       
11 Harriet Hjern02Strands IF13,73    pb   
12 Alexandra Nilsson02Götlunda IF13,62       
13 Vilma Makslahti02Luleå Friidrott13,13       
14 Hannah Luxemburg02Turebergs FK12,93       
15 Sofia Boman02Hässelby SK12,38       
16 Alicia Byström01Hässleholms AIS11,66       
17 Maja Åkerblom02Västerås FK11,12       

1 2 3 4 5 6 
A.GötbergX15,4117,3016,48X16,93
E.PalmgrenXX14,4015,6314,4615,43
M.ÅkerblomX11,12X
V.Makslahti12,8313,13X
M.Broback16,0516,14XX17,14X
V.Quainoo16,54X14,86X16,1616,17
M.Yngveson13,5614,2413,23
S.Boman12,38XX
A.NilssonXX13,62
J.Andersson15,7516,6615,8114,97X16,74
A.Byström11,4311,6611,63
H.Luxemburg12,4312,9312,54
H.Carlsson16,78X17,0717,07XX
H.HjernX13,73X
E.Holmgren-LöfXX14,3614,6413,84X
H.HildingX13,8715,39XXX
A.Fridberg13,3913,9013,41


F17 60m
Försök heat 129 feb 
Wilma Svenson03Oskarshamns SK 7.71Q    pb   
Lisen Rignell03Bromma IF 7.96Q       
Joy Thulin03Malmö AI 8.03     pb   
Annie Norström03Alunda SK 8.05        
Moa Nyström03Turebergs FK 8.33        
Felicia Eriksson03IF Göta Karlstad 8.91        

Försök heat 229 feb 
Katharina Gråman03Tyresö FK 7.54Q    pb   
Ella Axen03Hovslätts IK 7.87Q    pb   
Sofia Björkman03IF Kville 7.98q       
Engla Grafström Andersson03Sundsvalls FI 8.17     pb   
Ella Fedthusen03Trollhättan FIK 8.26        
Elin Stenhammar03Alingsås IF 8.29        
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 8.30        

Försök heat 329 feb 
Justina Esangbedo03Kvarnsvedens GoIF 7.73Q    pb   
Ida Staafgård03Malmö AI 7.74Q       
Daga Indebetou03IFK Lund 7.95q    pb   
Silvia Popa03Mariestads AIF 8.18     pb   
Tilda Lilja03IFK Helsingborg 8.27        
Emma Borovac03IK Ymer 8.66     pb   

Final29 feb 
Katharina Gråman03Tyresö FK 7.45    pb   
Ida Staafgård03Malmö AI 7.66    pb   
Wilma Svenson03Oskarshamns SK 7.68    pb   
Justina Esangbedo03Kvarnsvedens GoIF 7.76       
Ella Axen03Hovslätts IK 7.93       
Daga Indebetou03IFK Lund 7.94    pb   
Sofia Björkman03IF Kville 7.95    pb   
Lisen Rignell03Bromma IF 8.01       


F17 400m
Försök heat 129 feb 
Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad58.06Q    pb   
Filippa Zäll03Ängelholms IF58.61q    pb   
Filippa Hägglund03Upsala IF60.22q    pb   
Vanna Ullén03Turebergs FK60.73     sb   

Försök heat 229 feb 
Lova Perman03IF Göta Karlstad58.13Q       
Sandra Åberg03Göteborgs KIK60.52       
Laura Fodor03Hässelby SK60.70        

Final1 mar 
Lova Perman03IF Göta Karlstad56.76    pb   
Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad57.88    pb   
Filippa Zäll03Ängelholms IF58.52    pb   
Filippa Hägglund03Upsala IF60.97       


F17 1500m
Final1 mar 
Nora Lundin03Hammarby IF 4:38.54       
Tilda Knauer03Hälle IF 4:48.72       
Juni Rugland03Höörs IS 4:49.60    pb   
Alva Malmsten Nilsson03IF Skade 4:50.63       
Elvira Bredin03Turebergs FK 4:52.46       
My Rundgren03Luleå Friidrott 4:54.80       
Sofia Amini03Upsala IF 4:56.04    pb   
Saga Hagelin03Mölndals AIK 4:56.13       
Maja Björnsson03Upsala IF 4:56.72    pb   
10 Nichole Ljungström03Ängelholms IF 5:03.94    pb   
Livia Faraasen03KA 2 IFej start       


F17 Häck 60m76 cm
Försök heat 11 mar 
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.52Q       
Silvia Popa03Mariestads AIF 9.04Q    pb   
Julia Håkansson03Spårvägens FK 9.07q       
Annie Berntsson03Brattås CK 9.15q    pb   
Laura Fodor03Hässelby SK 9.18q       
Filippa Svensson03Åhus FIK 9.67        
Kerstin Siwertsson03IFK Växjö 9.93        

Försök heat 21 mar 
Clara Fallenius03Hässelby SK 8.92Q       
Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 9.25Q       
Siri Elofsson03IFK Växjö 9.30q       
Klara Frykholm03Glanshammars IF 9.40        
Lisen Rignell03Bromma IF 9.50        
Fia Viklund03Skellefteå AIK 9.64        
Edda Flink03Upsala IF 9.79        

Final1 mar 
Katharina Gråman03Tyresö FK 8.44       
Clara Fallenius03Hässelby SK 8.93       
Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad 8.93    pb   
Julia Håkansson03Spårvägens FK 9.04       
Silvia Popa03Mariestads AIF 9.07       
Annie Berntsson03Brattås CK 9.10    pb   
Laura Fodor03Hässelby SK 9.18       
Siri Elofsson03IFK Växjö 9.30       


F17 Höjd
Final29 feb 
Alma Uhlin03Falu IK172    pb   
Klara Frykholm03Glanshammars IF170       
Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF168    pb   
Edda Flink03Upsala IF162       
Elvira Jonsson03Västerås FK162       
Frida Andersson03Malmö AI157       
Tindra Redenfors03IFK Halmstad157       
Kerstin Siwertsson03IFK Växjö152       
Cornelia Kennerstad03Kils AIK152    pb   
10 Ally Robertsson Holmberg03Skellefteå AIK152       
11 Kim Rodén03IK Orient152    sb   

138145152157162165168170172174
A.Uhlin---oooxooxoxxx
C.Kennerstad-ooxxx
K.Rodénooxxoxxx
E.Hedberg--oooxooxxx
K.Siwertssonoooxxx
F.Anderssonooooxxx
T.Redenfors-oooxxx
E.Jonsson---oxoxxx
K.Frykholm----oooxxoxxx
E.Flink--oxooxxx
A.Robertsson Holm-oxoxxx


F17 Stav
Final1 mar 
Myra Eriksson03Stocksäters IF341       
Moa Ivarsson03Huddinge AIS315    pb   
Frida Andersson03Malmö AI315       
Milla Ekstrand03KA 2 IF304       
Ellinor Hannerfors03Haparanda SKT304       
Ebba Kristiansson03Huddinge AIS304       
Elsa Kaspersson03Varbergs GIF293       
Lova Nilsson03IFK Växjö293       
Elsa Eriksson03Hässelby SK293    pb   
10 Ida Absér03Huddinge AIS277       
11 Ellen Persson03Malmö AI245       

245261277293304315323341366
I.Absér--oxxx
E.Kaspersson--ooxxx
L.Nilsson--xooxxx
M.Eriksson------ooxxx
E.Kristiansson----xxoxxx
E.Eriksson-xoooxxx
M.Ekstrand--ooxoxxx
F.Andersson--xooxooxxx
E.Hannerfors--oxoxoxxx
E.Perssonoxxx
M.Ivarsson---xoooxxx


F17 Längd
Final1 mar 
Katharina Gråman03Tyresö FK5,95    pb   
Clara Fallenius03Hässelby SK5,89    pb   
Elin Pettersson03IFK Göteborg5,52    sb   
Ebba Hedberg03Kvarnsvedens GoIF5,38       
Lisen Rignell03Bromma IF5,31    pb   
Annie Norström03Alunda SK5,22    pb   
Moa Örevik03Visby IF Gute FIK5,17       
Alma Uhlin03Falu IK5,16       
Hanna Karlsson03IF Göta Karlstad5,08       
10 Ella Axen03Hovslätts IK5,08    pb   
11 Tindra Frykholm03Glanshammars IF5,07       
12 Engla Grafström Andersson03Sundsvalls FI5,03       
13 Tindra Redenfors03IFK Halmstad4,98       
14 Jennifer Axelsson03Wedevågs IF4,85       
15 Caroline Graveley03Hässelby SK4,85       
16 Jessica Holmberg03Hässelby SK4,72    sb   
17 Kerstin Siwertsson03IFK Växjö4,54       
18 Moa Erenbrand03Strands IF4,45       

1 2 3 4 5 6 
E.Axen4,994,795,08
E.Grafström Ander4,855,034,83
H.Karlsson4,875,085,08
M.Örevik5,045,175,124,87X5,17
C.Graveley4,85XX
J.Holmberg4,544,724,47
A.Norström4,635,11X4,624,815,22
C.Fallenius5,555,655,24-5,895,83
K.GråmanX5,935,575,95XX
M.Erenbrand4,45X4,51
K.Siwertsson4,414,544,50
J.Axelsson4,664,854,59
L.Rignell5,034,995,175,185,055,31
E.Hedberg5,20XXX5,385,06
E.Pettersson5,205,155,165,395,335,52
T.Frykholm5,054,945,07
T.Redenfors4,924,984,81
A.Uhlin5,123,975,165,071,52-


F17 Tresteg
Final29 feb 
Klara Frykholm03Glanshammars IF11,93    pb   
Tindra Frykholm03Glanshammars IF11,80    pb   
Frida Andersson03Malmö AI11,71    pb   
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK11,00    pb   
Fia Viklund03Skellefteå AIK10,95       
Caroline Graveley03Hässelby SK10,84    pb   
Jennifer Axelsson03Wedevågs IF10,73       
Jessica Holmberg03Hässelby SK10,64       
Julia Nilsson03Sundbybergs IK10,43       
10 Moa Nyström03Turebergs FK10,29       
11 Anna Constantinescu03Göteborgs KIK9,94       

1 2 3 4 5 6 
T.Frykholm11,2811,67X11,68X11,80
K.Frykholm11,1411,30-11,45X11,93
J.Axelsson10,1110,7310,46XXX
F.Andersson11,1411,5511,7010,0911,1811,71
E.Niklasson10,86X10,9210,4511,0010,94
F.Viklund10,6210,8810,959,3810,56X
J.Holmberg10,0310,2910,6410,50X9,98
J.Nilsson10,2710,439,67
M.Nyström10,2910,2510,13
A.ConstantinescuXX9,94
C.GraveleyXX10,5910,8410,8010,67


F17 Kula3.0 kg
29 feb 
Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FIF14,74    pb   
Thea Löfman03Malmö AI14,65    pb   
Justina Esangbedo03Kvarnsvedens GoIF14,54    pb   
Julia Scharnell03Eslövs AI14,51    pb   
Ninni Lundberg03IFK Växjö13,27    pb   
Victoria Wickman03Alunda SK12,57    pb   
Linnea Persson03IFK Göteborg12,42    pb   
Felicia Eriksson03IF Göta Karlstad12,16    pb   
Nicole Dinu03Ullevi FK12,03    pb   
10 Ally Robertsson Holmberg03Skellefteå AIK11,88    pb   
11 Agnes Claesson03Hovslätts IK11,51    sb   
12 Ella Nilsson03Hanvikens SK11,11    pb   
13 Moa Erenbrand03Strands IF11,11    pb   
14 Emma Jelic03IK Ymer10,28       

1 2 3 4 5 6 
F.Eriksson12,1610,88XX9,649,63
E.Nilsson10,62X11,11
T.Löfman14,4214,0514,2014,4714,6514,41
E.Jelic10,2710,2810,06
L.Persson10,6510,7512,42X11,28X
J.Esangbedo14,0313,04X14,5114,4414,54
N.Lundberg11,5413,2712,4612,79XX
M.ErenbrandX11,11X
N.Dinu12,0311,1911,29
V.Wickman12,57XXXXX
A.Robertsson Holm11,0010,9511,88
J.Scharnell14,5112,7713,8214,5113,7713,18
L.Gabrielli Gusta13,2714,5414,4814,3814,3814,74
A.Claesson11,0211,0711,51


F17 Vikt7.26 kg
Final29 feb 
Thea Löfman03Malmö AI17,83    pb   
Isabella Wiklund03Västerås FK17,78       
Molly Skugge03Turebergs FK17,11    pb   
Linn Harryson03Hammarby IF15,07       
Linnéa Claesson Fransson03Mölndals AIK14,93       
Emelie Malmborg03Hässelby SK14,04    pb   
Linn Gabrielli Gustafsson03Råby-Rekarne FIF13,82       
Linnea Persson03IFK Göteborg13,57       
Johanna Hallsten03Hälle IF13,26       
10 Frida Christoffersson03Bohus IF13,09    pb   
11 Rebecka Essman03Råby-Rekarne FIF13,02       
12 Victoria Wickman03Alunda SK11,81       
13 Ella Nilsson03Hanvikens SK11,61       
Vilma Damberg03Turebergs FKX       

1 2 3 4 5 6 
L.Harryson15,06X14,5014,9014,7815,07
L.Claesson Franss14,5414,1914,9314,8114,48X
M.Skugge16,6717,11X16,48X15,21
T.LöfmanXX15,0716,8117,2817,83
I.Wiklund17,78X16,56X17,0614,72
E.NilssonX11,6111,07
L.Gabrielli Gusta13,4713,8213,6112,8113,4813,00
L.Persson12,3913,2513,57XXX
V.DambergXXX
J.Hallsten13,2612,9512,75
V.Wickman11,81XX
R.Essman12,6113,0212,99
F.Christoffers12,9512,5813,09
E.Malmborg13,6513,6014,0413,9713,39X



© Track & Field, Christer Falk