RESULTAT mellan 22 feb och 23 feb
Nordiska Ungdomsspelen 2020-02-22/23
Ås, Jämtkrafthallen
Östersunds GIF
Uppdaterad: 2020-02-25
 
P17 60m
Försök heat 122 feb 
Vidar Kempe04Sundsvalls FI 7.64q   
Isac Alfonso Juselius03IFK Umeå 7.96q   
Alvar Broth04Järvsö IF 8.37    
Christof Neib04Sundsvalls FIej start    

Försök heat 222 feb 
Hugo Wallberg03Östersunds GIF 7.42q   
Felix Jousse04Sundsvalls FI 7.91q   
Gustav Pettersson04Östersunds GIF 8.08q   
Joar Modèn04Östersunds GIF 8.20q   
Albin Wikman04Östersunds GIF 8.57    

Final22 feb 
Hugo Wallberg03Östersunds GIF 7.38   
Vidar Kempe04Sundsvalls FI 7.64   
Isac Alfonso Juselius03IFK Umeå 7.91   
Felix Jousse04Sundsvalls FI 8.03   
Joar Modèn04Östersunds GIF 8.06   
Gustav Pettersson04Östersunds GIF 8.15   


P17 200m
Finalheat 123 feb 
Joar Modèn04Östersunds GIF26.962   
Jesper Unander04Sundsvalls FI27.503   

Finalheat 223 feb 
Gustav Pettersson04Östersunds GIF26.431   
Albin Wikman04Östersunds GIF27.854   
Alvar Broth04Järvsö IF28.075   


P17 800m
Final22 feb 
Alvar Broth04Järvsö IF 2:25.56   
Jesper Unander04Sundsvalls FI 2:29.97   
Albin Wikman04Östersunds GIF 2:30.34   


P17 Häck 60m91 cm
Final23 feb 
Hugo Wallberg03Östersunds GIF 8.94   
Arvid Hedin03Östersunds GIF 8.98   
Felix Jousse04Sundsvalls FI 9.68   
Gustav Pettersson04Östersunds GIF 9.71   
Jesper Unander04Sundsvalls FI11.09   


P17 Höjd
23 feb 
Aron Swartz04Östersunds GIF170   
Jesper Unander04Sundsvalls FI160    1:2
Felix Jousse04Sundsvalls FI160    3:0
Alvar Broth04Järvsö IF150   


P17 Stav
22 feb 
Felix Jousse04Sundsvalls FI310   
Jesper Unander04Sundsvalls FI300   
Christof Neib04Sundsvalls FI290   


P17 Längd
22 feb 
Christof Neib04Sundsvalls FI6,16   
Gustav Pettersson04Östersunds GIF5,59   
Joar Modèn04Östersunds GIF5,10   
Alvar Broth04Järvsö IF5,09   
Vidar Kempe04Sundsvalls FI5,07   
Jesper Unander04Sundsvalls FI5,02   
Albin Wikman04Östersunds GIF4,87   
Felix Jousse04Sundsvalls FI4,72   


P17 Kula5.0 kg
23 feb 
Oscar Sederholm Hoff03Stjørdal FK15,31   
Isac Alfonso Juselius03IFK Umeå11,88   
Felix Jousse04Sundsvalls FI8,53   


P15 60m
Försök heat 122 feb 
Julian Ferretti Horst05IFK Umeå 7.68q   
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI 8.00q   
Marius Ersøybakk05Stadsbygd IL 8.08q   
Trond Bratvold06IFK Umeå10.11    

Försök heat 222 feb 
Simon Grahn06Östersunds GIF 7.78q   
Lukas Elfström05Sundsvalls FI 8.49    
Julian Oskar Hønsvik06Stadsbygd IL 8.93    
Anton Persson06Östersunds GIF 9.00    
Olle Pettersson06IFK Umeå 9.41    

Försök heat 322 feb 
Henning Ehn05Sundsvalls FI 7.74q   
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL 8.30q   
Viktor Jonsson06Östersunds GIF 8.86    
Henning Vikan06Stadsbygd IL 9.29    

Final22 feb 
Julian Ferretti Horst05IFK Umeå 7.54   
Simon Grahn06Östersunds GIF 7.73    7.726
Henning Ehn05Sundsvalls FI 7.73    7.730
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI 7.97   
Marius Ersøybakk05Stadsbygd IL 8.06   
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL 8.25   


P15 200m
Finalheat 123 feb 
Anton Persson06Östersunds GIF30.4713   
Albin Westlund06IFK Umeå32.3615   

Finalheat 223 feb 
Emil Nordin05Trångsvikens IF27.937   
Jakob Jungner06IFK Lund28.258   
Vilgot Westling05Sundsvalls FI28.269   

Finalheat 323 feb 
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI25.984   
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL26.935   
Marius Ersøybakk05Stadsbygd IL27.336   

Finalheat 423 feb 
Julian Ferretti Horst05IFK Umeå24.681   
Henning Ehn05Sundsvalls FI25.582   
Simon Grahn06Östersunds GIF25.853   

Finalheat 523 feb 
Robin Hilli06IFK Umeå30.0410   
Henning Vikan06Stadsbygd IL30.2311   
Trond Bratvold06IFK Umeå33.7116   

Finalheat 623 feb 
Julian Oskar Hønsvik06Stadsbygd IL30.3712   
Olle Pettersson06IFK Umeå31.3414   


P15 800m
Finalheat 122 feb 
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL 2:16.991   
Robin Hilli06IFK Umeå 2:29.534   
Vilgot Westling05Sundsvalls FI 2:46.817   
Lukas Elfström05Sundsvalls FI 2:50.028   

Finalheat 222 feb 
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI 2:27.992    2:27,986
Emil Nordin05Trångsvikens IF 2:27.993    2:27,990
Jakob Jungner06IFK Lund 2:29.715   
Olle Pettersson06IFK Umeå 2:46.096   
Anton Persson06Östersunds GIFej start-   

Finalheat 322 feb 


P15 Häck 60m84 cm
Försök heat 123 feb 
Julian Ferretti Horst05IFK Umeå 8.75q   
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL10.64q   
Jacob Sederholm Hoff06Stjørdal FKej start    
Simon Grahn06Östersunds GIFej start    

Försök heat 223 feb 
Henning Ehn05Sundsvalls FI 9.37q   
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI 9.92q   
Marius Ersøybakk05Stadsbygd IL11.26q   
Olle Pettersson06IFK Umeå11.91q   
Julian Oskar Hønsvik06Stadsbygd IL12.03    

Final23 feb 
Julian Ferretti Horst05IFK Umeå 8.97   
Henning Ehn05Sundsvalls FI 9.33   
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI 9.80   
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL10.56   
Marius Ersøybakk05Stadsbygd IL10.73   
Olle Pettersson06IFK Umeå12.02   


P15 Höjd
23 feb 
Jacob Sederholm Hoff06Stjørdal FK155    1:0
Henning Ehn05Sundsvalls FI155    1:2
Vilgot Westling05Sundsvalls FI150    2:2
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI150    3:3


P15 Stav
22 feb 
Viktor Jonsson06Östersunds GIF275   
Lukas Elfström05Sundsvalls FI240   


P15 Längd
22 feb 
Henning Ehn05Sundsvalls FI5,40   
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI5,29   
Simon Grahn06Östersunds GIF5,11   
Marius Ersøybakk05Stadsbygd IL5,10   
Lukas Elfström05Sundsvalls FI5,05   
Vilgot Westling05Sundsvalls FI4,84   
Viktor Jonsson06Östersunds GIF4,68   
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL4,05   
Julian Oskar Hønsvik06Stadsbygd IL3,70   
10 Albin Westlund06IFK Umeå3,51   
11 Henning Vikan06Stadsbygd IL3,19   
12 Trond Bratvold06IFK Umeå3,12   
13 Axel Bergström06Östersunds GIF2,98   


P15 Kula4.0 kg
23 feb 
Jacob Sederholm Hoff06Stjørdal FK12,58   
Leon Ölmerud Kjellman06Sundsvalls FI9,47   
Simon Grahn06Östersunds GIF9,37   
Anton Persson06Östersunds GIF8,46   
Marius Ersøybakk05Stadsbygd IL8,05   
Ville Garvén05Östersunds GIF7,59   
Sondre Svarholt06Stadsbygd IL7,24   
Julian Oskar Hønsvik06Stadsbygd IL7,19   
Henning Vikan06Stadsbygd IL6,92   


P13 60m
Försök heat 122 feb 
Matteus Edetoft07Danderyds SK 9.10q   
Sam Rondung07Östersunds GIF 9.20q   
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott 9.52q   
Mark Karlberg08Trångsvikens IF 9.92    

Försök heat 222 feb 
Edvin Käller07Järvsö IF 8.74q   
Casper Runfors08Trångsvikens IF 9.30q   
Alfons Sjöberg07Sollefteå GIF 9.69q   

Final22 feb 
Edvin Käller07Järvsö IF 8.78   
Sam Rondung07Östersunds GIF 9.05    9.042
Matteus Edetoft07Danderyds SK 9.05    9.046
Casper Runfors08Trångsvikens IF 9.16   
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott 9.34   
Alfons Sjöberg07Sollefteå GIF 9.67   


P13 200m
Finalheat 123 feb 
Matteus Edetoft07Danderyds SK29.542   
Sam Rondung07Östersunds GIF29.883   
Alexander Petrini08Trångsvikens IF37.338   

Finalheat 223 feb 
Edvin Käller07Järvsö IF28.961   
August Nordin07Trångsvikens IF33.787   
Casper Runfors08Trångsvikens IFej start-   

Finalheat 323 feb 
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott32.144   
Mark Karlberg08Trångsvikens IF32.895   
Anton Ringdahl07Marieby GoIF33.056   


P13 800m
Finalheat 122 feb 
Sam Rondung07Östersunds GIF 2:46.761   
Edvin Käller07Järvsö IF 2:50.373   
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott 3:02.234   
Filip Berglund07Trångsvikens IFej start-   

Finalheat 222 feb 
Matteus Edetoft07Danderyds SK 2:48.862   
Melker Israelsson08Trångsvikens IF 3:06.695   
Alfons Sjöberg07Sollefteå GIF 3:08.296   


P13 Häck 60m76 cm
Final23 feb 
Sam Rondung07Östersunds GIF11.18   
Matteus Edetoft07Danderyds SK11.61   
Anton Ringdahl07Marieby GoIF12.14   
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott13.29   
Alexander Petrini08Trångsvikens IF13.60   
Jonatan Höiem Flyckt07Östersunds GIF20.63   


P13 Höjd
22 feb 
Sam Rondung07Östersunds GIF139   
Edvin Käller07Järvsö IF135   
Anton Ringdahl07Marieby GoIF130    3:0
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott130    3:0
Jonatan Höiem Flyckt07Östersunds GIF125   


P13 Stav
22 feb 
Anton Ringdahl07Marieby GoIF204   
Jonatan Höiem Flyckt07Östersunds GIF160   
Matteus Edetoft07Danderyds SK150   


P13 Längdzon
23 feb 
Sam Rondung07Östersunds GIF4,56   
Matteus Edetoft07Danderyds SK4,47   
Edvin Käller07Järvsö IF4,19   
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott4,01   
Anton Ringdahl07Marieby GoIF3,96   
Jonatan Höiem Flyckt07Östersunds GIF3,94   
Mark Karlberg08Trångsvikens IF3,93   
Alexander Petrini08Trångsvikens IF3,71   
Casper Runfors08Trångsvikens IF3,68   


P13 Kula3.0 kg
23 feb 
Edvin Käller07Järvsö IF8,95   
Sam Rondung07Östersunds GIF7,89   
Victor Blårand08IFK Mora Friidrott7,50   
Dennis Eriksson08Sundsvalls FI7,26   
August Nordin07Trångsvikens IF6,93   
Alexander Petrini08Trångsvikens IF6,18   


P11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Häck 60m76 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F17 60m
Final22 feb 
Stella Sällström04IFK Umeå 7.99   
Engla Grafström Andersson03Sundsvalls FI 8.27   
Nina Lindholm03Trångsvikens IF 9.04   
Levina Ringdahl04Marieby GoIF 9.21   


F17 200m
Finalheat 123 feb 
Linn Hagervall03IFK Umeå29.622   
Levina Ringdahl04Marieby GoIF31.004   

Finalheat 223 feb 
Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF27.951   
Elin Hammar03IFK Umeå30.203   


F17 800m
Final22 feb 
Elsa Palmgren03Sundsvalls FI 2:27.89   
Linn Hagervall03IFK Umeå 2:41.19   
Elin Hammar03IFK Umeå 2:55.38   


F17 Häck 60m76 cm
Final23 feb 
Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF 9.51   


F17 Höjd
23 feb 
Olivia Kålen04Marieby GoIF158   
Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF154   
Levina Ringdahl04Marieby GoIF135   


F17 Stav
22 feb 
Lovisa Blomqvist04Marieby GoIF300   
Levina Ringdahl04Marieby GoIF240   


F17 Längd
22 feb 
Engla Grafström Andersson03Sundsvalls FI5,17   
Olivia Kålen04Marieby GoIF4,94   
Nina Lindholm03Trångsvikens IF4,03   


F17 Kula3.0 kg
23 feb 
Levina Ringdahl04Marieby GoIF10,85   
Olivia Kålen04Marieby GoIF10,66   
Emelie Wikström04Marieby GoIF10,48   
Stella Sällström04IFK Umeå9,20   


F15 60m
Försök heat 122 feb 
Tyra Öhman06Sundsvalls FI 8.49q   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF 8.57q   
Tuva Steneberg06IFK Umeå 8.68    
Allis Forsgren06IFK Umeå 8.92    
Klara Fjällström06IF Vingarna 9.06    
Agnes Degermark06Trångsvikens IF 9.68    

Försök heat 222 feb 
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 8.53q   
Chidinma Francis05Sundsvalls FI 8.69    
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF 8.91    
Therese Silfver05Trångsvikens IF 8.94    
Elin Sander06IF Vingarna 9.21    
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF 9.30    

Försök heat 322 feb 
Hanna Urpiala Seeman06IFK Umeå 8.26q   
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF 8.34q   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF 8.36q   
Astrid Scott06Sundsvalls FI 9.25    
Maja Lodwika06IFK Umeå 9.73    
Anja Holmgren06Östersunds GIF 9.95    

Final22 feb 
Hanna Urpiala Seeman06IFK Umeå 8.22   
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF 8.32   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF 8.46   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF 8.48   
Tyra Öhman06Sundsvalls FI 8.59   
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 8.60   


F15 200m
Finalheat 123 feb 
Elin Sander06IF Vingarna30.496   
Therese Silfver05Trångsvikens IF31.158   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF31.9510   

Finalheat 223 feb 
Vera Lauri06IFK Umeå29.235   
Agnes Degermark06Trångsvikens IF31.299   
Ella Green05Östersunds GIF32.3111   

Finalheat 323 feb 
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI28.614   
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF31.057   
Klara Fjällström06IF Vingarnaej start-   

Finalheat 423 feb 
Ida Svedberg06Trångsvikens IF28.293   
Maja Lodwika06IFK Umeå32.6612   

Finalheat 523 feb 
Hanna Urpiala Seeman06IFK Umeå27.451   
Tuva Steneberg06IFK Umeå27.622   
Tyra Öhman06Sundsvalls FIej start-   


F15 800m
Finalheat 122 feb 
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF 2:42.582   
Vera Lauri06IFK Umeå 2:46.593   
Astrid Scott06Sundsvalls FI 2:52.134   

Finalheat 222 feb 
Elin Sander06IF Vingarna 2:40.071   
Agnes Degermark06Trångsvikens IF 3:03.375   
Amanda Hedlund05Sundsvalls FIej start-   


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 123 feb 
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF 9.94q   
Tyra Öhman06Sundsvalls FI10.37q   
Alva Åkesson06Sundsvalls FI10.49    
Ida Svedberg06Trångsvikens IF11.30    
Agnes Degermark06Trångsvikens IF11.40    

Försök heat 223 feb 
Tuva Steneberg06IFK Umeå 9.78q   
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 9.89q    9,886
Kajsa Myhr05Marieby GoIF 9.89q    9,888
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF10.45q   
Alva Karlström05Sollefteå GIF12.60    

Final23 feb 
Tuva Steneberg06IFK Umeå 9.67   
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF 9.76   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF 9.78    9,888
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI 9.90    9,886
Tyra Öhman06Sundsvalls FI10.03   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF10.07   


F15 Höjd
23 feb 
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF159   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF156   
Alva Åkesson06Sundsvalls FI153   
Tyra Öhman06Sundsvalls FI140    1:1
Irma Andersson06Östersunds GIF140    2:0
Therese Silfver05Trångsvikens IF140    2:0
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF135    1:0
Allis Forsgren06IFK Umeå135    1:0
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI135    1:0
10 Irma Jonsson06Sundsvalls FI135    3:1
11 Emma Flinkberg06Trångsvikens IF130    1:1
11 Agnes Degermark06Trångsvikens IF130    1:1
13 Ida Svedberg06Trångsvikens IF130    3:0
14 Alva Karlström05Sollefteå GIF130    3:1


F15 Stav
22 feb 
Tyra Öhman06Sundsvalls FI260   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF240   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF230   
Vera Lauri06IFK Umeå220   
Maja Lodwika06IFK Umeå180   
Alva Åkesson06Sundsvalls FIX   


F15 Längd
22 feb 
Irma Jonsson06Sundsvalls FI4,98       4,87
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF4,98       4,85
Hanna Urpiala Seeman06IFK Umeå4,94   
Tyra Öhman06Sundsvalls FI4,92   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF4,83   
Tuva Steneberg06IFK Umeå4,77   
Klara Fjällström06IF Vingarna4,72   
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI4,69   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF4,50   
10 Alva Åkesson06Sundsvalls FI4,45   
11 Therese Silfver05Trångsvikens IF4,44   
12 Ida Svedberg06Trångsvikens IF4,21   
13 Elin Sander06IF Vingarna4,05   
14 Chidinma Francis05Sundsvalls FI3,95   
15 Astrid Scott06Sundsvalls FI3,75   
16 Emma Flinkberg06Trångsvikens IF3,61   
17 Anja Holmgren06Östersunds GIF3,58   


F15 Kula3.0 kg
23 feb 
Kajsa Myhr05Marieby GoIF9,85   
Tyra Öhman06Sundsvalls FI9,56   
Amanda Hedlund05Sundsvalls FI9,39   
Hanna Urpiala Seeman06IFK Umeå9,27   
Therese Silfver05Trångsvikens IF9,16   
Alva Åkesson06Sundsvalls FI8,71   
Irma Jonsson06Sundsvalls FI7,56   
Alva Karlström05Sollefteå GIF7,26   
Klara Fjällström06IF Vingarna7,23   
10 Elin Sander06IF Vingarna7,06   
11 Ella Green05Östersunds GIF6,96   


F13 60m
Försök heat 122 feb 
Stella Lundström07Östersunds GIF 8.56q   
Iris Grimbert07IFK Umeå 9.12q   
Thea Sörensen07Trångsvikens IF 9.37    
Tyra Finke08Trångsvikens IF 9.60    
Hanna Lindberg07Åre SLK 9.67    

Försök heat 222 feb 
Sophie Grahn08Östersunds GIF 8.96q   
Vendela Eriksson07Gefle IF 9.03q   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF 9.25q   
Ella Falk08Östersunds GIF 9.76    

Försök heat 322 feb 
Saga Brink07Sollefteå GIF 8.82q   
Ella Östblom08Gefle IF 9.29    
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF 9.96    
Edith Jousse07Sundsvalls FI10.01    

Final22 feb 
Stella Lundström07Östersunds GIF 8.62   
Saga Brink07Sollefteå GIF 8.79   
Vendela Eriksson07Gefle IF 9.10   
Iris Grimbert07IFK Umeå 9.13   
Sophie Grahn08Östersunds GIF 9.16   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF 9.21   


F13 200m
Finalheat 123 feb 
Moa Svedberg08Trångsvikens IF30.986   
Sophie Grahn08Östersunds GIF31.057   
Anni Westlund08IFK Umeå32.138   

Finalheat 223 feb 
Tyra Finke08Trångsvikens IF33.419   
Hannah Eriksson07Sollefteå GIF33.6310   

Finalheat 323 feb 
Stella Lundström07Östersunds GIF28.711   
Saga Brink07Sollefteå GIF29.382   
Ella Östblom08Gefle IF30.063   

Finalheat 423 feb 
Iris Grimbert07IFK Umeå30.164   
Thea Sörensen07Trångsvikens IF30.645   
Vera Johansson Källstrand08Östersunds GIFej start-   


F13 800m
Finalheat 122 feb 
Ella Östblom08Gefle IF 2:40.011   
Iris Grimbert07IFK Umeå 2:42.372   
Thea Sörensen07Trångsvikens IF 2:44.783   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF 3:02.286   

Finalheat 222 feb 
Anni Westlund08IFK Umeå 2:55.244   
Tyra Finke08Trångsvikens IF 3:01.185   
Hannah Eriksson07Sollefteå GIF 3:02.617   


F13 Häck 60m68 cm
Finalheat 123 feb 
Saga Brink07Sollefteå GIF10.001   
Iris Grimbert07IFK Umeå10.333   
Amanda Lilja07Estuna IF12.097   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF12.368   
Edith Jousse07Sundsvalls FI13.289   

Finalheat 223 feb 
Ella Östblom08Gefle IF10.232   
Stella Lundström07Östersunds GIF10.404   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF11.395   
Tyra Finke08Trångsvikens IF11.916   


F13 Höjd
22 feb 
Saga Brink07Sollefteå GIF143   
Felicia Wikström07Marieby GoIF138   
Stella Lundström07Östersunds GIF134    1:0
Thea Sörensen07Trångsvikens IF134    3:1
Vendela Eriksson07Gefle IF130    1:1
Anni Westlund08IFK Umeå130    3:0
Ella Falk08Östersunds GIF130    3:1
Ella Östblom08Gefle IF125   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF120    1:0
10 Carla Ulvenstam08Östersunds GIF120    2:0
11 Hannah Eriksson07Sollefteå GIF105   


F13 Stav
22 feb 
Iris Grimbert07IFK Umeå227   
Vendela Eriksson07Gefle IF200   
Stella Lundström07Östersunds GIF180   


F13 Längdzon
23 feb 
Alma Grundström07Östersunds GIF4,77   
Saga Brink07Sollefteå GIF4,75   
Vendela Eriksson07Gefle IF4,64   
Ella Östblom08Gefle IF4,60   
Stella Lundström07Östersunds GIF4,51   
Iris Grimbert07IFK Umeå4,45   
Thea Sörensen07Trångsvikens IF4,42   
Anni Westlund08IFK Umeå4,18   
Felicia Wikström07Marieby GoIF4,16   
10 Moa Svedberg08Trångsvikens IF4,10   
11 Sophie Grahn08Östersunds GIF3,95   
12 Amanda Lilja07Estuna IF3,94   
13 Tyra Finke08Trångsvikens IF3,87   
14 Carla Ulvenstam08Östersunds GIF3,78   
15 Edith Jousse07Sundsvalls FI3,66   
16 Hannah Eriksson07Sollefteå GIF3,58   


F13 Kula2.0 kg
23 feb 
Saga Brink07Sollefteå GIF10,06   
Felicia Wikström07Marieby GoIF9,92   
Alma Grundström07Östersunds GIF9,74   
Stella Lundström07Östersunds GIF9,22   
Vendela Eriksson07Gefle IF8,68   
Selma Karlström07Sollefteå GIF8,37   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF7,24   
Sophie Grahn08Östersunds GIF6,65   
Natalie Iversen07Östersunds GIF6,46   
10 Edith Jousse07Sundsvalls FI6,42   
11 Moa Svedberg08Trångsvikens IF6,13   


F11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Häck 60m68 cmResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 HöjdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P17 4 x 200m
Final22 feb 
Svall P17 Christof Neib 04
Jesper Unander 04
Vidar Kempe 04
Felix Jousse 04

1:46.36   


P15 4 x 200m
Finalheat 122 feb 
Svall P15 Henning Ehn 05
Lukas Elfström 05
Leon Önerud Källman 06
Vilgot Westling 05

1:45.731   
Stadsbygd IL, 1 Julian Hönsvik -06
Marius Ersöybakk -05
Hennig Vikan -06
Sondre Svarholt -06

1:53.192   

Finalheat 222 feb 
ÖGIF o Lund P15 Simon Grahn 06 ÖGIF
Anton Persson 06 ÖGIF
Viktor Jonsson 06 ÖGIF
Jakob Jungner 06 Lund

1:53.723   
IFK Umeå 1Olle Pettersson 06
Albin Westlund 06
Robin Hilli 06
Trond Bratvold 06

2:06.474   


P13 4 x 200m
Final22 feb 
Järvsö o Mora P13 Anna Maria Käller 09, Järvsö
Victor Blårand 08, Mora
Elsa Blårand 10, Mora
Edvin Käller 07, Järvsö

2:05.49   
TIF o ÖGIF P13 Mark Karlberg 08 TIF
Casper Runfors 08 TIF
Filip Berglund 07 TIF
Sam Rondung 07 ÖGIF

2:09.76   


P11 4 x 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F15 4 x 200m
Finalheat 122 feb 
Svall F15 Amanda Hedlund 05
Chidi Francis 05
Tyra Öhman 06
Alva Åkesson 06

1:55.472   
ÖGIF F15 Lovisa Ulvenstam 06
Ella Green 05
Anja Holmgren 06
Stella Lundström 07

2:00.563   

Finalheat 222 feb 
Umeå, IFK 1 F15Tuva Steneberg 06
Vera Lavvi 06
Allis Forsgren 06
Hanna Urpiala Seeman 06

1:53.561   
TIF F15 Therese Silver 05
Emma Flinkberg 06
Agnes Degermark 06
Ida Swedberg 06

2:02.344   


F13 4 x 200m
Final22 feb 
TIF F13 Moa Svedberg 08
Tyra Finke 08
Maja Wallin 08
Thea Sörenssen 07

2:08.29   
ÖGIF F13 Sofie Grahn 08
Ella Falk 08
Siri Herkules 10
Carla Ulvestam 08

2:11.31   


F11 4 x 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 4 x 200mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk