RESULTAT
Göteborgs Inomhus 2020-02-01/02
Göteborg, Friidrottens Hus
IK Vikingen
Uppdaterad: 2020-02-02 11:05
Resultatlänk lördag  söndag     


 
M 60m
Försök heat 11 feb 
Jean-Christian Zirignon95Malmö AI 6.90q   
Sebastian Pedersen97Sparta Atletik 6.98q   
Gustaf Bålström98Ullevi FK 7.25    
Peter Andreas81Ullevi FK 7.26    
Kasper Andersson97Greve Atletik 7.28    
Filip Wicklund02IF Kville 8.17    
Martin Danerud63Sävedalens AIK 9.20    

Försök heat 21 feb 
Alexander Hult96IF Göta Karlstad 6.98q   
Lion Martinez78AIK Friidrott 6.99q   
Olle Forslin93Hässelby SK 7.10q   
Fred Österblom02Täby IS 7.26    
Richie Leong02Ullevi FK 7.27    
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK 7.32    
Michael Johansson02IK Ymer 7.51    
Emil Thölix95Linköpings GIFej start    

Försök heat 31 feb 
Filip Schwartz98Mölndals AIK 6.90q   
Isak Barrow96Ullevi FK 7.17q   
Linus Johansson03IK Wilske 7.20q   
Glody Ngoma00IFK Göteborg 7.22q   
Erik Pålsson01IFK Göteborg 7.38    
Anders Logg76Hälle IF 7.49    
Jonathan Johansson00Sävedalens AIK 7.64    
Håkon Sand01Larvik Turn &IF 7.87    

Försök heat 41 feb 
Tom Kling-Baptiste90Huddinge AIS 6.81q   
Emil Frænde00Sparta Atletik 7.13q   
Marius Glenner-Frandsen95Köbenhavns IF 7.16q   
Lucas Bolin01Ullevi FK 7.21q   
Simon Wennolf00IFK Lund 7.50    
Robin Noping96Sävedalens AIK 7.62    
Samuel Lestander00IFK Göteborg 7.68    

Försök heat 51 feb 
Zion Eriksson02Täby IS 6.91q   
Tarley Allison97Mölndals AIK 7.01q   
Marcus Hagerud01AIK Friidrott 7.25    
Ludvig Brorsson00IK Wilske 7.32    
Andreas Norström92Ullevi FK 7.32    
Gustav Ölund94Örgryte IS 7.61    
Benny Lundström75Spårvägens FK 7.91    

Försök heat 61 feb 
Stefan Tärnhuvud85Sundsvalls FI 6.91q   
Simon Plesse02Upsala IF 7.01q   
Oskar Edlund02Täby IS 7.15q   
Isak Kristensen00Ullevi FK 7.31    
Edvin Andersson02Varbergs GIF 7.33    
Herman Forsberg02Ullevi FK 7.38    
Malte Rosvall02Sävedalens AIK 8.01    

Försök heat 71 feb 
Emmanuel Dawlson92Hammarby IF 6.86q   
Douglas Hellbratt95Malmö AI 7.09q   
Sebastian Kadestål96Malmö AI 7.16q   
Andreas Ofstad Kulseng01Larvik Turn &IF 7.19q   
Philip Braun90Sparta Atletik 7.30    
Jesper Nordström02IF Kville 7.32    
Erik Johansson01Ullevi FKej start    

Försök heat 81 feb 
Patrik Andersson91Ullevi FK 6.96q   
Ludvig All02Täby IS 7.20q   
Emmanuel Ogwo02Ullevi FK 7.24    
Rodi Kay98Täby IS 7.26    
Mårten Skogman67Spårvägens FK 7.74    
Anton Östebo96Linköpings GIF 7.77    
Alex Berhe01Ullevi FK 8.03    

Finalheat 11 feb 
Emmanuel Dawlson92Hammarby IF 6.75   
Tom Kling-Baptiste90Huddinge AIS 6.76   
Jean-Christian Zirignon95Malmö AI 6.87   
Filip Schwartz98Mölndals AIK 6.92   
Patrik Andersson91Ullevi FK 6.92   
Alexander Hult96IF Göta Karlstad 6.98   
Zion Eriksson02Täby IS 8.07   
Stefan Tärnhuvud85Sundsvalls FIej start   

Finalheat 21 feb 
Simon Plesse02Upsala IF 6.98   
Lion Martinez78AIK Friidrott 6.99   
Tarley Allison97Mölndals AIK 7.03   
Douglas Hellbratt95Malmö AI 7.06   
Oskar Edlund02Täby IS 7.22   
Sebastian Pedersen97Sparta Atletikej start   
Emil Frænde00Sparta Atletikej start   
Olle Forslin93Hässelby SKej start   

Finalheat 31 feb 
Lucas Bolin01Ullevi FK 7.12   
Linus Johansson03IK Wilske 7.15   
Sebastian Kadestål96Malmö AI 7.21   
Marius Glenner-Frandsen95Köbenhavns IF 7.29   
Ludvig All02Täby IS 7.31   
Glody Ngoma00IFK Göteborg 7.31   
Isak Barrow96Ullevi FK 7.36   
Andreas Ofstad Kulseng01Larvik Turn &IF 7.44   


M 200m
Finalheat 11 feb 
Carl Bengtström00Örgryte IS21.481   
Dennis Otieno91Hammarby IF21.732   
Kasper Kadestål99Malmö AI22.224   
Alexander Lesser93Ullevi FK22.657   

Finalheat 21 feb 
Oskar Edlund02Täby IS22.063   
Kasper Andersson97Greve Atletik22.335   
Sebastian Kadestål96Malmö AI22.708   
Emil Thölix95Linköpings GIFej start-   

Finalheat 31 feb 
Ludvig All02Täby IS22.636   
Isak Kristensen00Ullevi FK22.9110   
Fred Österblom02Täby IS23.1012   
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK23.2814   

Finalheat 41 feb 
Emmanuel Ogwo02Ullevi FK22.919   
Lucas Bolin01Ullevi FK23.3115   
Frederik Thorup Sørensen04Sparta Atletik23.3716   
Sofus Peter Lassen03Sparta Atletik23.7419   

Finalheat 51 feb 
Elias Wennolf03IFK Lund23.0511   
Andreas Norström92Ullevi FK23.2513   
Luis Maillet04Sparta Atletik23.6518   
Benny Lundström75Spårvägens FKej start-   

Finalheat 61 feb 
Richie Leong02Ullevi FK23.3717   
Jonathan Johansson00Sävedalens AIK24.2021   
Gustav Ölund94Örgryte IS24.6622   

Finalheat 71 feb 
Mattias Sunneborn70Spårvägens FK23.7419   
Mårten Skogman67Spårvägens FK24.9223   
Robin Noping96Sävedalens AIK25.1524   


M 400m
Finalheat 11 feb 
Gustav Lundholm Nielsen98Sparta Atletik48.881   
Martin Selin95Ullevi FK49.602   
Vidar Stenqvist00Täby ISbröt-   

Finalheat 21 feb 
Andreas Ofstad Kulseng01Larvik Turn &IF50.464   
Philip Braun90Sparta Atletik50.665   
Anton Bengtsson99Ullevi FK50.716   
Jacob Helsing00IK Orientej start-   

Finalheat 31 feb 
Gustav Gahne01Hässelby SK50.193   
Viktor Bondesson98Malmö AI52.008   
Ludvig Brorsson00IK Wilske52.3911   
Erik Rosqvist98AIK Friidrott53.2915   

Finalheat 41 feb 
Axel Glavare Karlsson01Täby IS52.0910   
Erik Lindahl90Ullevi FK52.7613   
Mattias Sunneborn70Spårvägens FKej start-   
Albin Hedén01IF Göta Karlstadej start-   

Finalheat 51 feb 
Raphael Akendo02Örgryte IS52.6212   
Fredrik Sangberg90Örgryte IS52.7714   
Hector Falk93Eskilstuna FI53.4116   

Finalheat 61 feb 
Jakob Zäll01Ängelholms IF51.247   
Luis Maillet04Sparta Atletik52.039   
Håkon Sand01Larvik Turn &IF56.1517   


M 800m
Finalheat 11 feb 
Joakim Andersson92Spårvägens FK1:51.281   
Felix Francois90Örgryte IS1:51.502   
Anton Persson96Hässelby SK1:53.003   
Christoffer Frost-Jensen Johansen97Bagsvaerd AC1:53.214   
Benjamin Åberg95Hälle IF1:53.695   
Gustav Lundholm Nielsen98Sparta Atletikbröt-   

Finalheat 21 feb 
Leo Magnusson98Sävedalens AIK 1:54.666   
Simon Wallenlind97Mölndals AIK 1:55.197   
Max Bechtel01Hässelby SK 1:55.468   
Mattias Ohlsson94Heleneholms IF 1:56.4010   
Anton Axelsson01Hässelby SK 1:59.2015   

Finalheat 31 feb 
Elias Brink01IF Kville 1:55.639   
Erik Jälknäs00Sävedalens AIK 1:57.6711   
Thor Skifte97Odense Atletik 1:57.8012   
Victor Wahlgren02Mölndals AIK 1:58.6113   
Rasmus Baltzersen02Bagsvaerd AC 1:58.8614   

Finalheat 41 feb 
Jonas Magnusson04Hälle IF 2:02.4016   
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 2:06.4718   
Andreas Carlsson02Stenungsunds FI 2:10.9920   
Rasmus Haak03Stenungsunds FI 2:13.0922   
Arvid Backteman02Sävedalens AIKbröt-   

Finalheat 51 feb 
Noah Grunnet Nouri02Bagsvaerd AC 2:04.9517   
Carl Erixon03Mölndals AIK 2:08.0019   
Alexander Sörensen02Örgryte IS 2:12.9621   
Erik Framme73Hälle IF 2:14.4323   
Louis Schmitz04Ullevi FK 2:16.2624   


M 3000m
Finalheat 11 feb 
Anders Grahl87Hälle IF8:21.081   
Alexander Nilsson95Mölndals AIK8:28.792   
Håvard Sandstad Eidsmo98IFK Göteborg8:38.253   
Sharmarke Ahmed02Hälle IF8:48.435   
Dag Blandkjenn96IFK Göteborg8:52.637   
Andreas Davidsson95Högby IF8:58.889   
Hafiz Ibrahem96Sävedalens AIK9:07.4411   
Frederik Fürstenberg93Sparta Atletik9:12.0012   
Vidar Johansson96Sävedalens AIKbröt   

Finalheat 21 feb 
Samuel Pihlström01OK Landehof8:44.554   
Nils Bredin02Hälle IF8:52.516   
Daniel Cullin97Hälle IF8:55.898   
Samrawit Mengsteab90Hälle IF8:56.76    K 1:a
Hugo Setthagen01Umara Sports Club8:59.8610   
Øyvind Hjermstad99Akershus Friidrettskrets9:26.1213   
Jonas Gustafsson97Örgryte IS9:31.8614   
Sebastian Daland99IFK Göteborg9:34.0015   
Jesper Evervall94Örgryte IS9:38.1116   
10 Linn Söderholm96Sävedalens AIK9:54.18    K 2:a
11 Johanna Larsson93Örgryte IS10:06.19    K 3:a
12 Deborah Stadler97IFK Göteborg10:20.84    K 4:a


M Höjd
1 feb 
Oskar Lundqvist97Upsala IF213   
Simon Wiklund99IK Wilske211   
Melwin Lycke-Holm04Kils AIK209   
Arvid Ryberg98IF Göta Karlstad207   
Mohammed Nouh03Qatar201   
Herman Olvik96Ullevi FK198   
Robin Jacobsson98Ullevi FK194   
Lukas Edqvist02Örgryte IS194   
Simon Throgen97IF Göta Karlstad186   
10 Magnus Elsted01Sparta Atletik186   
11 Sören Pauli01Ullevi FK186   
12 Wilhelm Kopp03Sparta Atletik177   
12 Johan Lennvik02Kongahälla AIK177   
Victor Kruse02IFK GöteborgX   


M Stav
1 feb 
Robin Jacobsson98Ullevi FK500   
Jonas Asplund73IFK Märsta490   
Oscar Janson75Ullevi FK480   
Rasmus Carlsson88KFUM Örebro480   
Erik Thorstensson89Spårvägens FK470   
Jonathan Ruffieux91Örgryte IS440   
Peter Svensson02IF Rigor410   
Sten Hagström03Örgryte IS390   
Patric Rodås95Ullevi FKX   
Filip Gyllensten92Örgryte ISX   
Malte Rosvall02Sävedalens AIKX   
Carl Einar Söderström Eskonniemi99Hellas FKX   


M Längd
1 feb 
Sebastian Pedersen97Sparta Atletik7,46   
Jonatan Hirsh98Örgryte IS7,18   
Kasper Larsen99Aarhus 1900 A/M7,15   
Tobias Carlryd00Örgryte IS6,76   
Alexander Andreasson99Örgryte IS6,72   
Emil Frænde00Sparta Atletik6,61   
Kevin Fankl95Örgryte IS6,53   
Anton Östebo96Linköpings GIF6,38   
David Ulstein03Mölndals AIK6,32   
10 Oliver Papinski02Täby IS6,16   
11 Samuel Lestander00IFK Göteborg6,00   
12 Marcel Schweikart02Mölndals AIK5,68   


M Tresteg
1 feb 
Erik Ehrlin90Hammarby IF15,66   
Artur Engström96Örgryte IS15,15   
Markus Lundborg99Ullevi FK14,86   
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK14,23   
Anton Bisgaard01Aarhus 1900 A/M13,24   
Favour Chidison01Ullevi FK12,87   
Johan Wahlgren02Ullevi FK12,61   
Elmer Evanson02Örgryte ISX   


M Kula7.26 kg
1 feb 
Gabriel Heen95Hässelby SK17,89   
Viktor Gardenkrans95Athletics 24Seven SK17,41   
Kevin Fankl95Örgryte IS12,69   
Jonathan Carbe90Örgryte IS11,91   
Henrik Klingener78Lerum Friidrott10,45   


P19 Kula6.0 kg
1 feb 
Fredrik Grund02IF Kville12,58   
Gustav Tartu02IF Kville10,64   


P17 60m
Försök heat 11 feb 
Victor Hering03Ullevi FK 7.23q   
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg 7.32q   
Kalle Nilsson03Varbergs GIF 7.50    
Benjamin Kadestål03Öresund FK 7.56    
Nils Thorin03Örgryte IS 7.66    
Josef Weiner03Mölndals AIK 7.94    

Försök heat 21 feb 
Linus Johansson03IK Wilske 7.16q   
Anton Essén03IK Orient 7.34q   
Isak Helgesson03Örgryte IS 7.39    
Viggo Andersson04Ullevi FK 7.63    
Casper Elliot03Huddinge AIS 7.82    
Viggo Henriksson04Mölndals AIK 7.89    
Mattias Carman03Örgryte IS 8.03    

Försök heat 31 feb 
Elias Wennolf03IFK Lund 7.21q   
Frederik Thorup Sørensen04Sparta Atletik 7.27q   
Nicholas Thoong03IFK Göteborg 7.51    
Johannes Lundqvist04Ullevi FK 7.53    
Albin Jannesson03Örgryte IS 7.89    
Joakim Hellbratt03Huddinge AIS 7.91    

Försök heat 41 feb 
Alex Apelgrim04Örgryte IS 7.20q   
Anton Säll03Huddinge AIS 7.38q   
Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg 7.42    
Simon Hellsing03IF Kville 7.70    
Sten Hagström03Örgryte IS 7.75    
Elliot Hota Parbring04Ullevi FK 8.07    
Jackmael Kabongo03Ullevi FK 8.58    

Final1 feb 
Alex Apelgrim04Örgryte IS 7.12   
Elias Wennolf03IFK Lund 7.18   
Linus Johansson03IK Wilske 7.20   
Victor Hering03Ullevi FK 7.20   
Frederik Thorup Sørensen04Sparta Atletik 7.28   
Anton Essén03IK Orient 7.37   
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg 7.39   
Anton Säll03Huddinge AIS 7.50   


P17 400m
Final1 feb 
Alex Pilgrim03Mölndals AIK53.74   
Simon Wikell03Mölndals AIK53.95   
Love Ramhult03IK Ymer55.24   
Alfred Ramhult03IK Ymer55.51   


P17 Höjd
1 feb 
Fabian Steene03IF Kville189   
Philip Bayer03Mölndals AIK185   
Victor Hering03Ullevi FK177   
Jonathan Norrman03Bohus IF167   


P17 Tresteg
1 feb 
Victor Hering03Ullevi FK13,23   
Nils Thorin03Örgryte IS13,03   
Viggo Andersson04Ullevi FK10,94   
Arvid Kylberg04Sävedalens AIK10,57   


P16 400m
Finalheat 11 feb 
Robin Turan04IFK Göteborg53.011   
Vilmer Andersson04Trollhättan FIK56.173   
Albin Hagstedt04Örgryte IS57.667   
Oden Grahm Goles04IFK Göteborgbröt   

Finalheat 21 feb 
Oskar Davidsson04Varbergs GIF54.282   
Gustav Thyrman04IF Rigor56.224   
Philip Frick04Örgryte IS56.996   
Isak Einarsson04Brattås CK59.768   

Finalheat 31 feb 
Lucas Frew04Lerum Friidrott56.875   
Yasir Nur04IK Wilske61.629   
Isac Missin04Brattås CK61.9810   


P16 Höjd
1 feb 
Viggo Henriksson04Mölndals AIK177   
Gustav Thyrman04IF Rigor172   
Malte Döbeln04IK Orient157   


P15 200m
Finalheat 11 feb 
Johan Hedenberg05IF Hagen FIK24.181   
Theodor Johner05Lerum Friidrott24.862   
Noel Krantz Törnblom05Sävedalens AIK25.453   
Enzo Martini Tedfelt05Mölndals AIK26.564   

Finalheat 21 feb 
David Levegård05IF Rigor26.865   
Viggo Nielsen05Lerum Friidrott27.606   
Hampus Hassel05IK Orient27.997   
Nils Askelund05Mölndals AIK30.178   


P15 Höjd
1 feb 
Ludvig Holgersson05Bohus IF183   
Melker Svanberg05IF Kville170   
Axel Eenfeldt05Bohus IF170   
Gabriel Torgersson05IF Kville162   
Hugo Tilldal05Ullevi FK157   
Rasmus Persson05Mölndals AIK157   
Seth Svensson05Varbergs GIF152   
Elias Johansson05Ullevi FK142   


P15 Tresteg
1 feb 
Axel Eenfeldt05Bohus IF11,75   
Jonas Gustén05Ullevi FK11,40   
Linus Wahl05Lerum Friidrott11,11   
Filip Larsson05Lidköpings IS10,94   
Lukas Lehto06Mölndals AIK10,68   
Valdemar Wik06Sävedalens AIK10,34   
Jakob Kogler05Varbergs GIF10,22   
David Levegård05IF Rigor9,96   
Emanuel Larsson06Varbergs GIF9,57   
10 Kristoffer Eneman06IFK Göteborg9,42   
11 Elias Johansson05Ullevi FK9,27   
12 Otto Redelius06Sävedalens AIK8,95   
13 Viggo Büller06Sävedalens AIK8,27   


P14 200m
Finalheat 11 feb 
Sebastian Sjöholm06Hälle IF26.50   
Lukas Lehto06Mölndals AIK27.03   
Ebbe Dahlenborg06Varbergs GIF27.27   
Linus Göpel06Mölndals AIK30.57   

Finalheat 21 feb 
Otto Redelius06Sävedalens AIKej start   
Valdemar Wik06Sävedalens AIKej start   
Viggo Büller06Sävedalens AIKej start   


P14 Höjd
1 feb 
Ebbe Dahlenborg06Varbergs GIF159   
Sebastian Sjöholm06Hälle IF156   
Kristoffer Eneman06IFK Göteborg137   
Emanuel Larsson06Varbergs GIF132   


P14 Kula4.0 kg
1 feb 
Valdemar Wik06Sävedalens AIK8,61   
Arvid Toorell06Lerum Friidrott7,16   
Otto Redelius06Sävedalens AIK6,59   
Hjalmar Hamberg06Sävedalens AIK6,39   


P13 200m
Finalheat 11 feb 
Daniel Otterdahl07Örgryte IS26.131   
Joel Pettersson07IFK Göteborg27.162   
William Svensson07Sävedalens AIK27.223   
Josh Anthony Bjerke07Larvik Turn &IF29.538   

Finalheat 21 feb 
Alfred Danerud07Sävedalens AIK27.764   
Kalle Thyrman07IF Rigor28.005   
Nils Johner07Lerum Friidrott29.127   
Oskar Andersson07Mölndals AIK30.1410   

Finalheat 31 feb 
Oskar Ekström07Kongahälla AIK30.8412   
Axel Johansson07Kongahälla AIK31.8613   
Mellvin Lessner Sveen07Majornas IK34.7516   

Finalheat 41 feb 
Måns Lindqvist07IFK Göteborg29.579   
William Karlsson07IF Rigor33.2215   
William Falkenström07Kongahälla AIK35.1817   

Finalheat 51 feb 
Ailo Zackrisson Ljung07Hälle IF28.206   
Victor Klein07Lerum Friidrott30.7011   
Oliver Lo07Kongahälla AIK32.5314   


P13 Höjd
1 feb 
Axel Ohlson07Kongahälla AIK153   
Hugo Holgersson07Bohus IF145   
David Blixt07Mölndals AIK133   
Nuuno Grytter07Mölndals AIK129   
Caleb Tessema07Mölndals AIK129   
Ivan Fredberg07Örgryte IS124   
Loke Nilsson07Bohus IF119   
Oliver Lo07Kongahälla AIK114   


P13 Trestegzon
1 feb 
Alfred Danerud07Sävedalens AIK10,12   
William Svensson07Sävedalens AIK10,05   
Sebastian Siering08IFK Göteborg10,00   
David Blixt07Mölndals AIK9,28   
Axel Johansson07Kongahälla AIK9,02   
Gustav Lagerstedt07Mölndals AIK8,65   
Oliver Lo07Kongahälla AIK8,07   


P13 Kula3.0 kg
1 feb 
Albin Elmgren-Warberg07Bohus IF9,51   
Ivar Fransson Larsson07Lerum Friidrott9,26   
Axel Ohlson07Kongahälla AIK9,07   
Ivan Fredberg07Örgryte IS8,86   
Alfred Danerud07Sävedalens AIK8,41   
William Svensson07Sävedalens AIK8,27   
Nils Johner07Lerum Friidrott8,24   
Hugo Hallnor07Lerum Friidrott7,93   
Oskar Haak07Stenungsunds FI7,55   
10 Gustav Lagerstedt07Mölndals AIK7,21   
11 William Karlsson07IF Rigor7,06   
12 William Falkenström07Kongahälla AIK6,92   
13 Caleb Tessema07Mölndals AIK6,40   
14 Oskar Ekström07Kongahälla AIK6,39   
15 Victor Klein07Lerum Friidrott6,27   
16 Nuuno Grytter07Mölndals AIK6,24   
17 Oliver Lo07Kongahälla AIK4,24   


P12 60m
Finalheat 11 feb 
Eskil Fernström08Mölndals AIK 8.50   
Linus Weihard08Mölndals AIK 9.53   
Vidar Törnqvist08IFK Göteborg 9.77   
Victor Falk08IFK Göteborg10.15   
Maximilian Jonsrud08IFK Göteborg10.37   

Finalheat 21 feb 
Uno Stål08KA 2 IF 8.50   
Elliot Flach08IFK Göteborg 9.25   
Ville Fallqvist08Hälle IF 9.46   
Maximiliam Bulow08Ullevi FK 9.67   
Julian Quist08IFK Göteborg 9.89   
Lukas Halling08Örgryte IS11.53   


P11 60m
Finalheat 11 feb 
Alfred Wendt09Sävedalens AIK 9.09   
Karl Fredberg09Örgryte IS 9.50   
Tim Frid Göransson09Sävedalens AIK 9.58   
Herman Ryding09IFK Göteborg 9.77   
Albin Nilsson09Varbergs GIF10.17   
Noel Danielsson09Ullevi FK10.76   

Finalheat 21 feb 
Alexander Ahlin09IFK Göteborg 9.49   
Justin Harwood09Ullevi FK 9.64   
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF 9.85   
Rasmus Carlberg09Ullevi FK 9.97   
Gustaf Wärenstål09Mölndals AIK11.94   
Vincent Sjöholm09Mölndals AIKej start-   

Finalheat 31 feb 
Edvin Andersson09Lidköpings IS 9.37   
Olle Krenauer09Mölndals AIK 9.55   
Adrian Krantz09IFK Göteborg 9.59   
Alvin Nettus09Ullevi FK 9.69   
Wilmer Redelius09Sävedalens AIK 9.71   
Max Johansson09Ullevi FK 9.95   


P10 60m
Final1 feb 
Svante Fernström10Mölndals AIK 9.40   
Gustav Waborg10IFK Göteborg 9.43   
Alfred Björkenor10IFK Göteborg 9.63   
Max Rongård Juhnke10IFK Göteborg 9.70   
Victor Barck Dahlberg10IFK Göteborg 9.86   
Hjalmar Hjort10IFK Göteborg10.05   
Adam Niklasson10IFK Göteborg10.70   
Filip Stamborg10Mölndals AIK11.16   


K 60m
Försök heat 11 feb 
Elin Östlund91KFUM Örebro 7.48q   
Ella Sjöblom02AIK Friidrott 7.84q   
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott 8.07    
Maria Södergren98Täby IS 8.09    
Rebecca Strand99Ullevi FK 8.13    
Moa Kjellander99Ullevi FK 8.15    
Alma Eriksson01IK Ymer 8.43    
Moa Kilén01Göteborgs KIK 8.76    

Försök heat 21 feb 
Maja Almgren98Täby IS 7.59q   
Caroline Larsson93Hässelby SK 7.75q   
Johanna Holmén Svensson95Ullevi FK 7.86q   
Emilie Florin01Helsingör IF 8.25    
Saranda Kryeziu02Larvik Turn &IF 8.28    
Aicha Camara91Ullevi FK 8.53    
Maria Kinn Olsen00Larvik Turn &IF 8.56    
Alexandra Pekic00Mölndals AIKej start    

Försök heat 31 feb 
Astrid Glenner-Frandsen93Köbenhavns IF 7.47q   
Julia Wennersten01IK Ymer 7.76q   
Felicia Sjöblom99IK Orient 7.79q   
Elin Hallbjörner02Ullevi FK 7.96q   
Elvira Erixon96Mölndals AIK 8.25    
Ebba Magnusson01IFK Göteborg 8.29    
Julia Petrozsenyi02Örgryte IS 8.50    
Jenny Åkervall72Spårvägens FK 8.66    

Försök heat 41 feb 
Julia Björkman00IF Kville 7.74q   
Clara Augustsson00IK Ymer 7.86q   
Mathilda Gustafsson00Tanums IF 7.92q   
Victoria Lee Lendal02Sparta Atletik 8.04q   
Alva Larsson02Mölndals AIK 8.06    
Sandra Böll94Sparta Atletik 8.22    
Johanna Alvarsson84IK Ymer 8.48    
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK 8.49    

Försök heat 51 feb 
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.62q   
Emma Jansson97KFUM Örebro 7.68q   
Stina Gustafsson96Linköpings GIF 7.92q   
Ide Ileso00Ullevi FK 8.16    
Leticia Buchli02Täby IS 8.16    
Freja Avebäck95Malmö AI 8.23    
Sofia Björk97IFK Göteborg 8.95    
Anna Logg78Hälle IF 9.12    

Finalheat 11 feb 
Elin Östlund91KFUM Örebro 7.43   
Astrid Glenner-Frandsen93Köbenhavns IF 7.51   
Maja Almgren98Täby IS 7.57   
Caroline Larsson93Hässelby SK 7.66   
Julia Wennersten01IK Ymer 7.66   
Emma Jansson97KFUM Örebro 7.73   
Julia Björkman00IF Kville 7.74   
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.78   

Finalheat 21 feb 
Felicia Sjöblom99IK Orient 7.75   
Ella Sjöblom02AIK Friidrott 7.79   
Johanna Holmén Svensson95Ullevi FK 7.83   
Clara Augustsson00IK Ymer 7.89   
Stina Gustafsson96Linköpings GIF 7.95   
Mathilda Gustafsson00Tanums IF 8.00   
Victoria Lee Lendal02Sparta Atletik 8.02   
Elin Hallbjörner02Ullevi FK 8.08   


K 200m
Finalheat 11 feb 
Elin Östlund91KFUM Örebro23.871   
Lisa Lilja96Ullevi FK24.042   
Astrid Glenner-Frandsen93Köbenhavns IF24.243   
Emma Jansson97KFUM Örebro25.027   

Finalheat 21 feb 
Julia Henriksson00IFK Helsingborg24.444   
Emelie Rantzow98IK Ymer24.495   
Pernilla Nilsson92IFK Trelleborg24.786   
Ella Sjöblom02AIK Friidrottej start-   

Finalheat 31 feb 
Marie Høgh Larsen03Sparta Atletik25.388   
Felicia Ascard96IFK Lund25.769   
Madeleine Winberg00Mölndals AIK26.0911   
Sandra Jonsson01Örgryte IS26.1812   

Finalheat 41 feb 
Clara Augustsson00IK Ymer25.8710   
Maria Södergren98Täby IS26.2413   
Sandra Böll94Sparta Atletik26.3414   
Leticia Buchli02Täby IS26.5516   

Finalheat 51 feb 
Ide Ileso00Ullevi FK26.5617   
Elvira Erixon96Mölndals AIK26.5618   
Saranda Kryeziu02Larvik Turn &IF27.4822   
Moa Kjellander99Ullevi FK27.4923   

Finalheat 61 feb 
Linnea Pihl01Lerum Friidrott26.8519   
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott27.0020   
Maria Kinn Olsen00Larvik Turn &IF27.6524   
Johanna Alvarsson84IK Ymer27.6825   

Finalheat 71 feb 
Elisabeth Dorsche98Sparta Atletik28.1027   
Julia Petrozsenyi02Örgryte IS29.1229   
Sofia Björk97IFK Göteborg29.3430   
Esther Eydner97Lerum Friidrottej start-   

Finalheat 81 feb 
Stina Gustafsson96Linköpings GIF26.4015   
Aicha Camara91Ullevi FK28.5628   
Megane Consil01IF Rigor29.4131   
Anna Logg78Hälle IF30.9932   

Finalheat 91 feb 
Tova Gabrielsson03Täby IS27.1221   
Sissel Eliasson04Alingsås IF27.7326   
Mathilda Gustafsson00Tanums IFej start-   


K 400m
Finalheat 11 feb 
Moa Hjelmer90Spårvägens FK54.601   
Matilda Hellqvist93Ullevi FK55.022   
Rebecca Högberg84KFUM Örebro55.433   
Ebba Svantesson97Upsala IF56.656   

Finalheat 21 feb 
Vendela Rydbäck97IFK Växjö56.384   
Lovisa Linde98Täby IS56.505   
Ebba Åhman02IK Ymer58.179   

Finalheat 31 feb 
Annemarie Nissen94Sparta Atletik57.667   
Emma Beiter Bomme98Sparta Atletik58.028   
Carolina Söderbom99Ärla IF58.7310   
Sandra Åberg03Göteborgs KIK60.3112   

Finalheat 41 feb 
Felicia Ascard96IFK Lund60.2111   
Linnea Borrman01Strömstads IF60.4613   
Eline Johannessen02Larvik Turn &IF62.5114   
Sandra Jonsson01Örgryte ISej start   

Finalheat 51 feb 
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK63.7815   
Elisabeth Dorsche98Sparta Atletik64.0416   
Emilia Larson01Täby IS65.1117   
Megane Consil01IF Rigor66.3718   


K 800m
Finalheat 11 feb 
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg 2:12.321   
Josefine Rytter94Bagsvaerd AC 2:14.362   
Wilma Nielsen01Göteborgs KIK 2:14.663   
Greta Graziani94Täby IS 2:14.924   
Saga Provci04IFK Göteborg 2:18.105   
Rebecca Högberg84KFUM Örebrobröt-   

Finalheat 21 feb 
Stina Pettersson02Sävedalens AIK 2:18.236   
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI 2:19.737   
Paulina Hultberg05Alingsås IF 2:20.579   
Johanna Bülow02Hovslätts IK 2:22.7410   
Lisa Wreeby02Sävedalens AIKej start-   

Finalheat 31 feb 
Emelie Öberg97Ullevi FK 2:20.048   
Agnes Thundal05IFK Göteborg 2:25.4011   
Maud de Coninck05Sävedalens AIK 2:26.0412   
Vilde Gulvik03Larvik Turn &IF 2:30.8113   
Linnea Kristine R Larsen04Larvik Turn &IF 2:35.4514   


K 3000mSe M 3000m
1 feb 


K Höjd
1 feb 
Rikke Andersen98Sparta Atletik176   
Evelina Erlandsson94IF Göta Karlstad173   
Emma Söderström98Göteborgs KIK173   
Lina Löfqvist93Ullevi FK167   
Linda Skantze95IFK Lidingö167   
Ellen White01IFK Lund167   
Moa Sjödell99IK Hakarpspojkarna163   
Emilia Lönnqvist02IF Kville155   
Sara Bleibach Olsen01Sparta Atletik150   
10 Esther Eydner97Lerum Friidrott150   
11 Isa Larsson01Bohus IF145   
11 Agnes Dahlberg02Lerum Friidrott145   
11 Hilda Gyldén01IF Kville145   


K Stav
1 feb 
Line Renée Jensen92Sparta Atletik392   
Hanna Jansson95Ullevi FK392   
Malin Dahlström89Örgryte IS392   
Fanny Berglund88Örgryte IS382   
Klara Mattsson97IK Orient382   
Laura Grønbech99Sparta Atletik362   
Linnea Pihl01Lerum Friidrott332   
Alma Eriksson01IK YmerX   


K Längd
1 feb 
Malin Otterling Marmbrandt85Västerås FK6,04   
Emilia Kjellberg96IF Göta Karlstad5,92   
Ida Nilsson98Mölndals AIK5,73   
Margrethe Renstrøm85IK Tjalve5,63   
Mari Klaup90Ullevi FK5,59   
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK5,58   
Cajsa Augustsson02IK Ymer5,53   
Anja Olsson01Malmö AI5,50   
Jenny Lestander98Örgryte IS5,40   
10 Filippa Rodrigues99Mölndals AIK5,26   
11 Victoria Lee Lendal02Sparta Atletik5,20   
12 Hanna Persson02IFK Helsingborg5,16   
13 Emma Andreasson00Göteborgs KIK5,13   
14 Judith Wagersten98Örgryte IS5,08   
15 Sara Sjögren98Mölndals AIK5,07       5,01 4,98
16 Laura Tølløse97Sparta Atletik5,07       5,01 x
17 Tilda Kihlström03Varbergs GIF4,61       4,60
18 Esther Eydner97Lerum Friidrott4,61       4,56
19 Josefine Lundvall99Täby IS4,47   
20 Martina Olsson02IK Orient3,20   
Nike Wäljegård02Täby ISX   


K Tresteg
1 feb 
Rebecka Abrahamsson94Örgryte IS13,02   
Isabell Paprotny97Aarhus 1900 A/M13,01   
Jenny Lestander98Örgryte IS12,32   
Judith Wagersten98Örgryte IS11,75   
Linn Hertz-Saebbö00Göteborgs KIK11,70   
Emma Ehrlin93Hammarby IF11,69   
Elvira Richardsson96Göteborgs KIK11,50   
Johanna Konseleus95Ullevi FK11,28   
Hilma Hofström00Örgryte IS11,16   
10 Emelina Wirebro99Motala AIF11,02   
11 Sofie Hallman92Ullevi FK10,89   
12 Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK10,41   
13 Moa Karlin Josefsson94Ullevi FK10,27   
14 Sofia Ensberg02Sävedalens AIK10,13   
Emilia Lönnqvist02IF KvilleX   
Nike Thanner01Örgryte ISX   
Judith Sjöman99Örgryte ISX   
Sofia Andersson01Ullevi FKX   


K Kula4.0 kg
1 feb 
Maria Nilsson95IK Orient14,99   
Amanda Malmehed98IF Göta Karlstad13,91   
Mari Klaup90Ullevi FK13,12   
Emma Harrysson97Hälle IF12,14   
Anna Ek73IK Hakarpspojkarna10,06   
Cajsa Augustsson02IK Ymer10,05   


F17 60m
Försök heat 11 feb 
Marie Høgh Larsen03Sparta Atletik 7.72q   
Klara Persson04IFK Lund 8.12q   
Elin Molinder04Mölndals AIK 8.16q   
Annie Berntsson03Brattås CK 8.26    
Sissel Eliasson04Alingsås IF 8.31    
Linnéa Bolin04IFK Göteborg 8.47    
Meja Kjellberg-Larsson04Lidköpings IS 8.69    
Lillan Kilvik03IF Kville 8.84    

Försök heat 21 feb 
Ellen Hansson04Örgryte IS 8.16q   
Magda Karlsson04IFK Lund 8.16    
Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK 8.28    
Tilda Kihlström03Varbergs GIF 8.49    
Ester Schenk04Ullevi FK 8.57    
Ida Hägnander04Trollhättan FIK 8.75    
Klara Hillman04IF Rigor 8.99    

Försök heat 31 feb 
Famke Persson03IFK Lund 7.81q   
Sofia Björkman03IF Kville 7.96q   
Tova Gabrielsson03Täby IS 8.12q   
Filippa Palmås04IFK Göteborg 8.13q   
Tilda Wahlén04Mölndals AIK 8.29    
Vera Malmbratt03Sävedalens AIK 8.39    
Nicole Dinu03Ullevi FK 8.47    
Megan Sprunger04IK Ymer 9.70    

Final1 feb 
Marie Høgh Larsen03Sparta Atletik 7.72   
Famke Persson03IFK Lund 7.90   
Sofia Björkman03IF Kville 7.97   
Elin Molinder04Mölndals AIK 8.11   
Klara Persson04IFK Lund 8.13   
Filippa Palmås04IFK Göteborg 8.16   
Ellen Hansson04Örgryte IS 8.18   
Tova Gabrielsson03Täby IS 8.23   


F17 Höjd
1 feb 
Kim Rodén03IK Orient148   


F17 Tresteg
1 feb 
Aicha Koné04Ullevi FK11,42   
Nora Jolbäck04Lidköpings IS11,34   
Moa Gustafsson04Göteborgs KIK11,09   
Sophie Säwe04Kils AIK10,97   
Alicia Jisbrant04Örgryte IS10,56   
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK10,54   
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK10,19   
Louise Tilly04Täby IS10,13   
Clara Weetom04Örgryte IS9,83   
10 Meja Kjellberg-Larsson04Lidköpings IS9,66   
11 Isabel Lessmark04IFK Göteborg9,14   


F17 Vikt7.26 kg
1 feb 
Johanna Hallsten03Hälle IF16,02   
Linnéa Claesson Fransson03Mölndals AIK15,10   
Elvira Högman04Kils AIK14,84   
Elin Rydqvist04IFK Halmstad14,78   
Linnea Persson03IFK Göteborg12,50   
Amanda Ehn04IK Ymer12,08   
Nora Jolbäck04Lidköpings IS11,51   
Klara Hillman04IF Rigor8,39   


F16 400m
Finalheat 11 feb 
Elna Wester05Örgryte IS58.971   
Filippa Zäll03Ängelholms IF60.142    F17
Tilda Mjörnell04Ullevi FK62.344   
Mi Kallio Bergman04IF Hagen FIK63.807   

Finalheat 21 feb 
Magda Karlsson04IFK Lund61.383   
Paulina Hultberg05Alingsås IF63.055   
Alicia Jisbrant04Örgryte IS63.596   
Ebba Francois04Örgryte IS64.218   


F16 Höjd
1 feb 
Ida Hägnander04Trollhättan FIK156   
Stina Larsson04IK Wilske156   
Elsa Wållgren04Lerum Friidrott156   
Alma Holmberg04IK Ymer156   
Ida Engelbrektsson04Alingsås IF152   
Nora Jolbäck04Lidköpings IS148   


F15 200m
Finalheat 11 feb 
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK25.871   
Inez Yngve05Örgryte IS27.382   
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott27.593   
Tilda Davidsson05Bohus IF29.258   

Finalheat 21 feb 
Tindra Ladestam05IFK Göteborg28.515   
Emilia Lundstedt05Mölndals AIK28.576   
Majken Sommar05Mölndals AIK28.887   
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott29.8010   

Finalheat 31 feb 
Moa Cornéer05IFK Göteborg28.314   
Corinne Danielsson05Ullevi FK29.669   
Julia Wernvik05Ullevi FK30.1311   
Tove Kajsjö05Lerum Friidrott33.1212   


F15 Höjd
1 feb 
Ebba Elfström05Lidköpings IS159   
Engla Nilsson05Bohus IF155   
Moa Cornéer05IFK Göteborg155   
Annie Sturesson05Falkenbergs IK151   
Ellie Karlsson05Lerum Friidrott147   
Filippa Couture05Ullevi FK142   
Felicia Asmar05Örgryte IS137   
Ebba Halling05Örgryte IS137   
Leia Holm05Lerum Friidrott132   
10 Helle Kvalheim05Halden IL120   


F15 Tresteg
1 feb 
Noortje Thien Berglin05Sävedalens AIK10,95   
Doris Erixon05Stenungsunds FI10,32   
Filippa Couture05Ullevi FK9,98   
Julia Kühnel Pappila06IFK Göteborg9,95   
Jeriel Kabongo05Ullevi FK9,82   
Tilda Davidsson05Bohus IF9,61   
Victory Ezennaya06Bohus IF9,60   
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott9,44   
Helle Kvalheim05Halden IL9,31   
10 Alva Nordlinder06Göteborgs KIK9,22   
11 Ebba Elfström05Lidköpings IS9,20   
12 Matilda Svenkvist06IK Ymer9,08   
13 Alice Tartu06IF Kville9,00   
14 Emma Norrman05Bohus IF8,48   
15 Emma Thorbjörnsson05Göteborgs KIK7,94   
Thea Johansson05Ullevi FKX   
Ella Gianneschi06Sävedalens AIKX   


F15 Kula3.0 kg
1 feb 
Emma Larsson05Kils AIK10,65   
Emma Hansson05Bohus IF10,37   
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott10,24   
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott9,87   
Ebba Halling05Örgryte IS9,27   
Jeriel Kabongo05Ullevi FK9,14   
Ella Papoz Wåhlin05Örgryte IS8,05   
Lo Rosengren05Varbergs GIF7,71   
Corinne Danielsson05Ullevi FK6,67   
10 Tove Kajsjö05Lerum Friidrott4,66   


F15 Vikt7.26 kg
1 feb 
Emma Krantz05Bohus IF13,70   
Emma Larsson05Kils AIK12,75   
Molly Klingener06Lerum Friidrott11,75   
Joanna Ek05IFK Helsingborg11,05   
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott10,87   
Alva Sjöström06Sävedalens AIK9,30   
Matilda Bloom05Örgryte IS7,54   


F14 200m
Finalheat 11 feb 
Tilde Dahlberg06Hälle IF25.941   
Julia Kühnel Pappila06IFK Göteborg27.042   
Ester Ahlbäck Björck06IFK Göteborg27.363   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK27.734   

Finalheat 21 feb 
Kajsa Roth06IFK Göteborg28.255   
Selma Boesen Skisaker06Larvik Turn &IF28.396   
Tuva Aebischer Skogbäck06Mölndals AIK28.407   
Rebecca Carlsson06Falkenbergs IK28.949   

Finalheat 31 feb 
Alva Thunberg06IFK Göteborg29.0310   
Ella Hallin06Sävedalens AIK29.8913   
Ebba Pauli06Sävedalens AIK31.2216   
Sueli Löfvenholm06Göteborgs KIK32.1917   

Finalheat 41 feb 
Victory Ezennaya06Bohus IF28.808   
Leonor Mangas Larsson06Varbergs GIF29.6312   
Kalla Jadelius Giorgi06Göteborgs KIK30.4714   
Ida Bäck06Lerum Friidrott33.2718   

Finalheat 51 feb 
Sigrid Carlsson06Mölndals AIK29.2711   
Ida Holming06IF Rigor30.8715   
Alexandra Kvarnst06Göteborgs KIK34.5819   


F14 Kula3.0 kg
1 feb 
Klara Berntsson06Brattås CK14,16   
Sigrid Altus06Bohus IF12,49   
Elin Björn06Bohus IF11,58   
Molly Klingener06Lerum Friidrott9,83   
Amelia Röstlund06IF Rigor9,18   
Alva Thunberg06IFK Göteborg7,11   
Ida Bäck06Lerum Friidrott6,14   


F13 200m
Finalheat 11 feb 
Hanna Amundin07Ullevi FK27.591   
Astrid Fakelius08Brattås CK27.902   
Mary Harwood07Ullevi FK29.385   
Bella Wennbom07Ullevi FK29.686   

Finalheat 21 feb 
Elsa Claesson07Mölndals AIK29.124   
Ester Aulin07IF Rigor30.029   
Alice Hjort07IFK Göteborg30.0810   
Moa Enander07Hälle IF30.1511   

Finalheat 31 feb 
Klara De Feo07IF Kville29.707   
Emma Nordahl Vieira07Kongahälla AIK30.4913   
Agnes Knauer07Hälle IF30.5215   
Olivia Fåglefelt Johansson07Göteborgs KIK30.8919   

Finalheat 41 feb 
Livia Kristensson07IFK Göteborg30.6716   
Tyra Lundqvist07Mölndals AIK30.7618   
Lova Carlsson07Mölndals AIK31.6325   
Ines Olausson07Stenungsunds FI31.8928   

Finalheat 51 feb 
Linnea Johansson07Bohus IF31.0921   
Svea Götestam07Göteborgs KIK31.1722   
Lisa Karlsson07Sävedalens AIK33.3931   
Lovisa Ludwigsson07Göteborgs KIK34.2732   

Finalheat 61 feb 
Daniella Kloth07Sävedalens AIK30.5214   
Stella Svensson07Varbergs GIF30.7617   
Maja Malmström07IF Rigor31.0120   
Johanna Gustén07Ullevi FK31.8226   

Finalheat 71 feb 
Leah Söder07IF Göta Karlstad30.2912   
Lena Run Aronsdottir07IFK Göteborg31.6124   
Hanna Granath07Sävedalens AIK32.6330   
Siri Provci07IFK Göteborg34.4533   

Finalheat 81 feb 
Hilda Rydén07Sävedalens AIK29.978   
Moa Kogler07Varbergs GIF31.8427   
Hannah Granelli07Sävedalens AIK40.1134   

Finalheat 91 feb 
Emilia Emilsson07IFK Göteborg28.873   
Ella Thompson07Göteborgs KIK31.2623   
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK32.0129   


F13 Trestegzon
1 feb 
Vera Thiringer Coster07IFK Göteborg10,06   
Elin Andersson07Brattås CK9,99   
Livia Kristensson07IFK Göteborg9,26   
Olivia Fåglefelt Johansson07Göteborgs KIK9,24   
Linnea Johansson07Bohus IF9,18   
Moa Kogler07Varbergs GIF9,16   
Alice Hjort07IFK Göteborg9,07   
Leah Söder07IF Göta Karlstad8,94   
Maja Malmström07IF Rigor8,74       8,59
10 Johanna Gustén07Ullevi FK8,74       8,58
11 Linn Fernqvist07Sävedalens AIK7,67   


F13 Kula2.0 kg
1 feb 
Fatima Diaby07Ullevi FK10,68   
Alma Jolbäck07Lidköpings IS10,18   
Linnea Johansson07Bohus IF8,67   
Emilia Emilsson07IFK Göteborg8,60   
Ella Thompson07Göteborgs KIK8,56   
Ester Aulin07IF Rigor8,46   
Hilda Rydén07Sävedalens AIK7,76   
Hanna Granath07Sävedalens AIK7,44   
Lisa Karlsson07Sävedalens AIK7,12   
10 Bella Grahn07Mölndals AIK6,70   
11 Siri Provci07IFK Göteborg5,90   


F12 60m
Finalheat 11 feb 
Astrid Fakelius08Brattås CK 8.50   
Blessing Ezennaya08Bohus IF 8.95   
Alva Boesen Skisaker08Larvik Turn &IF 8.95   
Ida Ekengren08Mölndals AIK 8.98   
Ebba Holmén08IFK Göteborg 9.33   
Beata Berg08Göteborgs KIK10.31   
Nellie Kjellström08Lidköpings IS10.45   

Finalheat 21 feb 
Ella Alvelin08Mölndals AIK 8.55   
Amanda Fredrikke S Lilleeidet08Larvik Turn &IF 9.46   
Meja Henriksson08Mölndals AIK 9.68   
Lovisa Kågebäck08Ullevi FK 9.74   
Alva Andblad08Örgryte IS10.11   
Selma Kristiansson08Göteborgs KIK10.30   
Frida Janson08Göteborgs KIKej start-   

Finalheat 31 feb 
Leah Palmestål08Sävedalens AIK 9.04   
Lilly Oresten08Sävedalens AIK 9.69   
Ebony Usuani08IFK Göteborg 9.76   
Matilda Litzell08Mölndals AIK 9.79   
Livia Hedberg08Göteborgs KIK 9.92   
Lova Åkerberg08Ullevi FK10.16   
Linnea Berger08Kongahälla AIK10.38   


F11 60m
Finalheat 11 feb 
Gabriella Larsson09IFK Göteborg 9.14   
Amanda Eklöf09Göteborgs KIK 9.90   
Milla Andreasson09Göteborgs KIK10.46   
Linnéa Holmén09IFK Göteborg10.58   
Sonja Linden09Ullevi FK10.64   
Selin Alici09Mölndals AIK10.95   

Finalheat 21 feb 
Jeanelle Hanna09Falköpings AIK 9.44   
Ebba Hagelin09Mölndals AIK 9.95   
Ebba Renholm09Mölndals AIK10.20   
Stella Götestam09Göteborgs KIK10.22   
Amelie Tjärnström09IFK Göteborg10.28   
Emma Peterson09Ullevi FK10.68   
Ebba Wikström09IFK Göteborg10.68   

Finalheat 31 feb 
Vilma Folkeson09Mölndals AIK10.44   
Noeli Niklasson09Göteborgs KIK10.55   
Julia Granelli09Sävedalens AIK10.95   
Rut Litsne09IFK Göteborg10.98   
Johanna Peterson09Ullevi FK11.02   
Tindra Nyman09IFK Göteborg11.27   
Judith Linden09Ullevi FK11.29   

Finalheat 41 feb 
Klara Stübner09Göteborgs KIK 9.30   
Judit Markhede09Majornas IK 9.35   
Jezania Kabongo09Ullevi FK 9.44   
Klara Sif Aronsdottir09IFK Göteborg10.39   
Paulina Pappi09IFK Göteborg10.53   
Emma Ehrnborg09Mölndals AIK10.71   
Svea Strömberg09Göteborgs KIK11.79   

Finalheat 51 feb 
Judith Högberg09Majornas IK 9.83   
Ella Gross09Mölndals AIK 9.89   
Thea Sundler09IF Rigor 9.96   
Svea Graaf09IFK Göteborg10.02   
Ellen Peterson09IFK Göteborg10.29   
Alice Lindblad09IFK Göteborg10.33   


F10 60m
Finalheat 11 feb 
Elin Amundin10Ullevi FK 9.41   
Emma Falk10IFK Göteborg 9.79   
Elisabeth Andersson Brown10Göteborgs KIK10.12   
Wilma Ruth Berger10Kongahälla AIK10.40   
Siri Sjöstrand10Mölndals AIK10.66   
Ellen Stolt Perlbo10IFK Göteborg10.87   
Jayda Boakye10Göteborgs KIK11.01   

Finalheat 21 feb 
Alysia Mohalland10IFK Göteborg 9.40   
Ellen Bernhardsson10Hälle IF 9.72   
Felicia Luukkonen10Mölndals AIK 9.77   
Siri Thompson10Göteborgs KIK10.28   
Molly Emilsson10IFK Göteborg10.53   
Nahla Garrote Khaldoun10Göteborgs KIK11.72   



© Track & Field, Christer Falk