RESULTAT
IUDM 13-17 år 2019-01-13
Friidrottens Hus
Göteborgs FIF
Uppdaterad: 2019-01-13 17:31


 
M 60m
Försök heat 113 jan 
Patrik Andersson91Ullevi FK 7.04q   
Isak Barrow96Ullevi FK 7.11q   
Samuel Wiik98Örgryte IS 7.31q   
Elias Martinsson97Mölndals AIK 7.35q   
Otto Hammarström99Örgryte IS 7.42    
Aidaros Ali Mohamed01Angereds IS 7.83    

Försök heat 213 jan 
Carl Bengtström00Örgryte IS 7.02q   
Glody Ngoma00IFK Göteborg 7.19q   
Joakim Karlsson97Ullevi FK 7.27q   
Darko Sarovic90IFK Göteborg 7.39q   
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 7.43    
Gustav Ölund94Örgryte IS 7.56    

Försök heat 313 jan 
Filip Schwartz98Mölndals AIK 6.94q   
Alexander Andreasson99Örgryte IS 7.16q   
Victor Koch 98Örgryte IS 7.26q   
Gabriel Tiveskog95Mölndals AIK 7.36q   
Hampus Helamb01Ullevi FK 7.49    
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 7.89    

Försök heat 413 jan 
Adam Denguir94Ullevi FK 6.92q   
Nils Thornberg94Bollnäs FIK 7.02q   
Tobias Carlryd00Örgryte IS 7.18q   
Erik Johansson01Ullevi FK 7.28q   
Robin Noping96IF Kville 7.64    
Viktor Åberg93Angereds IS 8.58    

Finalheat 113 jan 
Adam Denguir94Ullevi FK 6.89   
Filip Schwartz98Mölndals AIK 6.92   
Carl Bengtström00Örgryte IS 6.95   
Nils Thornberg94Bollnäs FIK 7.02   
Isak Barrow96Ullevi FK 7.13   
Patrik Andersson91Ullevi FK 7.15   
Tobias Carlryd00Örgryte IS 7.15   
Alexander Andreasson99Örgryte IS 7.19   

Finalheat 213 jan 
Glody Ngoma00IFK Göteborg 7.17   
Samuel Wiik98Örgryte IS 7.24   
Erik Johansson01Ullevi FK 7.26   
Joakim Karlsson97Ullevi FK 7.26   
Elias Martinsson97Mölndals AIK 7.33   
Gabriel Tiveskog95Mölndals AIK 7.34   
Victor Koch 98Örgryte ISej start   
Darko Sarovic90IFK Göteborgej start   


M 200m
Finalheat 113 jan 
Alexander Lesser93Ullevi FK22.161   
Joakim Karlsson97Ullevi FK22.672   
Andreas Norström92Ullevi FK24.137   

Finalheat 213 jan 
Chidozie Abika97IF Kville23.453   
Ludwig Sämann91SG Schorndorf 184623.554   
Aaron Ladestam00IFK Göteborgbröt-   

Finalheat 313 jan 
David Ulstein03Mölndals AIK24.096   
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK24.749   
Robin Noping96IF Kville25.7511   

Finalheat 413 jan 
Stefan Savic02Örgryte IS23.735   
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS24.188   
Aidaros Ali Mohamed01Angereds IS25.6810   
Josef Weiner03Mölndals AIK26.3912   


P17 60m
Försök heat 113 jan 
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK 7.40q   
Stefan Savic02Örgryte IS 7.44q   
Felix Ljung02Mölndals AIK 7.56q   
Devon Hallberg03Mölndals AIK 7.92    
Josef Weiner03Mölndals AIK 8.05    
Filip Wicklund02IF Kville 8.30    
Rizvan Ektymaev03Lerum Friidrott 8.48    
Herman Forsberg02Ullevi FKej start    

Försök heat 213 jan 
Erik Isaksson02IF Kville 7.40q   
David Ulstein03Mölndals AIK 7.52q   
Gustav Tartu02IF Kville 7.58q   
Emil Bengtsson02IF Kville 7.76    
Albin Jannesson03Örgryte IS 8.00    
Sebastian Gilley03Örgryte IS 8.62    
Lucas Lorentzon03IFK Göteborgej start    

Försök heat 313 jan 
Marcus Blixt02Mölndals AIK 7.55q   
Oscar Nilsson02Mölndals AIK 7.56q   
Sten Hagström03Örgryte IS 7.82    
Carl Hermansson03Bohus IF 8.20    
Rasmus Samuelsson02Ullevi FK 8.36    
Richie Leong02Ullevi FKej start    
Marcel Schweikart02Mölndals AIKej start    

Final13 jan 
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK 7.34   
Erik Isaksson02IF Kville 7.37   
Stefan Savic02Örgryte IS 7.40   
Felix Ljung02Mölndals AIK 7.54   
David Ulstein03Mölndals AIK 7.55   
Oscar Nilsson02Mölndals AIK 7.57   
Marcus Blixt02Mölndals AIK 7.59   
Gustav Tartu02IF Kvilleej start   


P17 400m
Finalheat 113 jan 
Isak Helgesson03Örgryte IS53.33   
Simon Wikell03Mölndals AIK53.59   
Jesper Hermansson02Mölndals AIK54.40   

Finalheat 213 jan 
Emil Bengtsson02IF Kville55.81   
Albin Jannesson03Örgryte IS57.87   
Jesper Nordström02IF Kvillebröt   

Finalheat 313 jan 
Jacob Helgesson03Örgryte IS58.17   
Alexander Hedar03IFK Göteborg58.48   
Jonathan Wockatz02IF Kville61.32   


P17 1500m
Final13 jan 
Fabian Haeffler03Mölndals AIK 4:45.23   
Alexander Hedar03IFK Göteborg 4:50.06   
Jonathan Norrman03Bohus IF 5:08.96   


P17 Häck 60m91 cm
Finalheat 113 jan 
Marcus Blixt02Mölndals AIK 8.55   
Felix Ljung02Mölndals AIK 8.60   
Nils Thorin03Örgryte IS 8.85   
Fredrik Grund02IF Kville 9.06   
Mattias Carman03Örgryte IS 9.18   

Finalheat 213 jan 
Isak Helgesson03Örgryte IS 9.30   
Jacob Helgesson03Örgryte IS 9.57   
Oliver Glans03Ullevi FK 9.77   
Jonathan Wockatz02IF Kville 9.97   
Jimmy Hellström03Ullevi FKej start   


P17 Höjd
13 jan 
Gabriel Wallmark02Örgryte IS196   
Sören Pauli01Ullevi FK184    ut
Melker Manne01Ullevi FK181    ut
Johan Lennvik02Kongahälla AIK169    P17 2:a
Lina Löfqvist93Ullevi FK169    ut
Elmer Evanson02Örgryte IS166    P17 3:a
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg166    P17 4:a
Olof Ryberg00Örgryte IS163   
Jonathan Norrman03Bohus IF155    P17 5:a
10 Johan Wahlgren02Ullevi FK155    P17 6:a


P17 Stav
13 jan 
Sten Hagström03Örgryte IS395   


P17 Längd
13 jan 
Erik Johansson01Ullevi FK6,65    ut
Jimmy Hellström03Ullevi FK6,27    P17 1:a
Hampus Helamb01Ullevi FK6,13    ut
Victor Hering03Ullevi FK6,12    P17 2:a
Mohammad Al Masri01IF Kville5,95    ut
Marcel Schweikart02Mölndals AIK5,78    P17 3:a
Lucas Lorentzon03IFK Göteborg5,74    P17 4:a
Jesper Nordström02IF Kville5,71    P17 5:a
Fredrik Grund02IF Kville5,70    P17 6:a
10 Herman Forsberg02Ullevi FK5,35    P17 7:a
11 Yosef Al Masri02IF Kville5,14    P17 8:a
12 Viktor Åberg93Angereds IS5,04    ut
13 Aidaros Ali Mohamed01Angereds IS4,82    ut
14 Rizvan Ektymaev03Lerum Friidrott4,68    P17 9:a


P17 Tresteg
13 jan 
Gustav Tartu02IF Kville13,53   
Lukas Edqvist02Örgryte IS13,33   
Melker Manne01Ullevi FK13,09    ut
Mohammad Al Masri01IF Kville12,97    ut
Victor Hering03Ullevi FK12,78    P17 3:a
Mattias Carman03Örgryte IS12,03    P17 4:a
Nils Thorin03Örgryte IS11,58    P17 5:a
Oliver Glans03Ullevi FK11,37    P17 6:a


P17 Kula5.0 kg
13 jan 
Måns Roos02Mölndals AIK15,49   
Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK14,76   
Fredrik Grund02IF Kville12,83   
Felix Jordebrandt03IF Kville12,08   
Devon Hallberg03Mölndals AIK11,58   
Fabian Steene03IF Kville11,26   
Rasmus Samuelsson02Ullevi FK9,97   
Hugo Kajsjö03Lerum Friidrott9,90   
Carl Narup98Ullevi FKX    ut


P17 Vikt11.34 kg
13 jan 
Måns Roos02Mölndals AIK15,27   
William Lanndalen01IF Kville15,16    15,88kg M
Hugo Kajsjö03Lerum Friidrott12,06    P17 2:a


P15 60m
Final13 jan 
Calle Frank04IF Kville 7.36   
Alex Apelgrim04Örgryte IS 7.43   
Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg 7.73   
Leo Zikovic04IF Kville 8.01   


P15 200m
Finalheat 113 jan 
Calle Frank04IF Kville24.771   
Leo Zikovic04IF Kville25.854   
Taysir Alchay04Mölndals AIK25.895   
Jonathan Grahn04Mölndals AIK26.886   

Finalheat 213 jan 
Johannes Lundqvist04Ullevi FK25.602   
Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg25.683   
Viggo Andersson04Ullevi FKej start-   


P15 1000m
Final13 jan 
Jonathan Grahn04Mölndals AIK 2:53.36   
Philip Frick04Kongahälla AIK 2:55.68   
Oden Grahm Goles04IFK Göteborg 2:58.03   
Martin Jarlbäck04Mölndals AIK 3:03.26   
Tim Tompsett04Örgryte IS 3:16.59   


P15 Häck 60m84 cm
Final13 jan 
Alex Apelgrim04Örgryte IS 8.73   
Johannes Lundqvist04Ullevi FK 9.32   
Viggo Henriksson04Mölndals AIK 9.46   
Albin Coster04Örgryte IS 9.95   
Philip Karlsson04Ullevi FKej start   


P15 Höjd
13 jan 
Albin Coster04Örgryte IS163   
Oden Grahm Goles04IFK Göteborg159   
Viggo Henriksson04Mölndals AIK159   


P15 Stav
13 jan 
Adrihan Alsér Pryce04Mölndals AIKX   


P15 Längd
13 jan 
Taysir Alchay04Mölndals AIK5,31   
Philip Karlsson04Ullevi FK5,10   
Viggo Henriksson04Mölndals AIK4,92   


P15 Tresteg
13 jan 
Johannes Lundqvist04Ullevi FK12,22   
Oden Grahm Goles04IFK Göteborg11,71   
Viggo Andersson04Ullevi FK9,83   


P15 Kula4.0 kg
13 jan 
Leo Zikovic04IF Kville13,03   
Calle Frank04IF Kville12,17   
Carl Ekberg04Sävedalens AIK9,80   
Elliot Gustavsson04Örgryte IS9,70   


P15 Vikt9.08 kg
13 jan 
David Thilén05IF Kville9,73   


P14 60m
Försök heat 113 jan 
Joel Gustafsson Miller05Ullevi FK 7.81q   
Filip Nesser05Mölndals AIK 8.18q   
Axel Korsgren Norrby05IFK Göteborg 8.18q   
Theodor Johner05Lerum Friidrott 8.39q   
Viggo Nielsen05Lerum Friidrott 8.54    
Johan Conway05Mölndals AIK 8.63    
Anton Fyhr05Örgryte IS 9.03    
Elias Johansson05Ullevi FK 9.89    

Försök heat 213 jan 
Ludvig Iveroth05IF Kville 7.91q   
Leo Karlevo05Sävedalens AIK 7.94q   
Ludvig Holgersson05Bohus IF 8.40q   
Linus Lännerbo05Mölndals AIK 8.42q   
Linus Wahl05Lerum Friidrott 8.43    
Elliot Lindbom05Lerum Friidrott 9.07    
Hugo Tilldal05Ullevi FK 9.10    
Max Persson05Mölndals AIK 9.17    

Final13 jan 
Joel Gustafsson Miller05Ullevi FK 7.73   
Leo Karlevo05Sävedalens AIK 7.79   
Axel Korsgren Norrby05IFK Göteborg 8.19   
Ludvig Iveroth05IF Kville 8.24   
Filip Nesser05Mölndals AIK 8.34   
Theodor Johner05Lerum Friidrott 8.38   
Linus Lännerbo05Mölndals AIK 8.40   
Ludvig Holgersson05Bohus IF 8.54   


P14 200m
Finalheat 113 jan 
Filip Nesser05Mölndals AIK26.521   
Melker Svanberg05IF Kville26.802   
Anton Matte05Örgryte IS27.323   

Finalheat 213 jan 
Shakeem Reid05Ullevi FK27.824   
Sebastian Wikström05Mölndals AIK29.095   
Wilmer Olsson05Mölndals AIK30.336   
Max Persson05Mölndals AIK31.007   


P14 1000m
Final13 jan 
Olle Ackebjer05IFK Göteborg 2:57.86   
Adam Sörqvist05Sävedalens AIK 2:59.17   
Trond Forssten05Kongahälla AIK 3:06.93   
Olle Hansryd05Mölndals AIK 3:13.23   
Fabian Alinder05Mölndals AIK 3:15.75   
Ben Kamijo05Mölndals AIK 3:25.31   
Wilmer Olsson05Mölndals AIK 3:30.77   
Max Persson05Mölndals AIK 3:45.85   

Final13 jan 


P14 Häck 60m84 cm
Final13 jan 
Axel Eenfeldt05Bohus IF 9.62   
Marcus Johansson05Ullevi FK10.71   
Anton Matte05Örgryte IS10.72   


P14 Höjd
13 jan 
Ludvig Holgersson05Bohus IF175   
Axel Eenfeldt05Bohus IF167   
Theodor Johner05Lerum Friidrott152   
Hugo Tilldal05Ullevi FK152   
Rasmus Persson05Mölndals AIK152   
Felix Essman05Sävedalens AIK146   
Elias Johansson05Ullevi FK137   
Nils Askelund05Mölndals AIK124   


P14 Stav
13 jan 
Gabriel Torgersson05IF Kville300   
David Thilén05IF Kville255   
Nils Askelund05Mölndals AIK240   
Marcus Johansson05Ullevi FK200   
Elliot Lindbom05Lerum FriidrottX   


P14 Längd
13 jan 
Melker Svanberg05IF Kville5,00   
Marcus Johansson05Ullevi FK4,53   
Axel Korsgren Norrby05IFK Göteborg4,50   
Viggo Nielsen05Lerum Friidrott4,49   
Anton Fyhr05Örgryte IS4,48   
Rasmus Persson05Mölndals AIK4,26   


P14 Tresteg
13 jan 
Axel Eenfeldt05Bohus IF10,95   
Gabriel Torgersson05IF Kville10,54   
Linus Wahl05Lerum Friidrott10,32   
Elias Johansson05Ullevi FK8,35   


P14 Kula4.0 kg
13 jan 
Leo Karlevo05Sävedalens AIK11,30   
David Thilén05IF Kville10,60   
Theodor Johner05Lerum Friidrott10,13   
Ben Kamijo05Mölndals AIK8,20   
Linus Wahl05Lerum Friidrott6,95   
Viggo Nielsen05Lerum Friidrott6,83   


P13 60m
Försök heat 113 jan 
Hugo Kündig06IFK Göteborg 8.31q   
Carl Millard Jawette06Sävedalens AIK 8.60q   
Allan Elgemark06Mölndals AIK 9.06q   
Axel Widerberg06IFK Göteborg 9.39q   
Oscar Carlsson06Örgryte IS 9.83    
Jakob Skoglund06Mölndals AIK10.34    
Hjalmar Hamberg06Sävedalens AIK10.55    

Försök heat 213 jan 
Jonas Ellison06Örgryte IS 8.26q   
Måns Persson06Mölndals AIK 8.38q   
Lukas Lehto06Mölndals AIK 8.63q   
Viggo Büller06Sävedalens AIK 9.59q   
Nils Lindblad06IFK Göteborg 9.94    
Lukas Moberger06Mölndals AIK10.17    

Final13 jan 
Hugo Kündig06IFK Göteborg 8.21   
Jonas Ellison06Örgryte IS 8.22   
Måns Persson06Mölndals AIK 8.45   
Carl Millard Jawette06Sävedalens AIK 8.55   
Lukas Lehto06Mölndals AIK 8.60   
Allan Elgemark06Mölndals AIK 9.29   
Axel Widerberg06IFK Göteborg 9.30   
Viggo Büller06Sävedalens AIK 9.60   


P13 200m
Finalheat 113 jan 
Hugo Kündig06IFK Göteborg27.791   
Lukas Lehto06Mölndals AIK28.032   
Jonas Ellison06Örgryte IS28.133   
Vinton Landelius06Mölndals AIK30.784   

Finalheat 213 jan 
Axel Widerberg06IFK Göteborg31.165   
Otto Redelius06Sävedalens AIK31.936   
Nils Kardemark06Örgryte IS36.699   

Finalheat 313 jan 
Nils Lindblad06IFK Göteborg34.577   
Oliver Öhlander06Mölndals AIK35.898   
Jakob Skoglund06Mölndals AIKDQ-    linjetramp


P13 800m
Final13 jan 
Filip Jonsson06Bohus IF 2:15.78   
Daniel Brevik06Sävedalens AIK 2:35.46   
Ludwig Rosén06Mölndals AIK 2:38.11   
Nils Kardemark06Örgryte IS 3:07.32   
Nils Lindblad06IFK Göteborg 3:08.84   


P13 Häck 60m76 cm
Final13 jan 
Hugo Kündig06IFK Göteborg10.59   
Kristoffer Eneman06IFK Göteborg11.78   
Nils Lindblad06IFK Göteborg12.70   
Axel Widerberg06IFK GöteborgDQ    tjuvstart


P13 Höjd
13 jan 
Jack Cederfeldt06Mölndals AIK148   
Daniel Brevik06Sävedalens AIK133   
Kristoffer Eneman06IFK Göteborg133   
Erik Toll06IFK Göteborg133   
Lukas Moberger06Mölndals AIK119   
Nils Lindblad06IFK Göteborg119   


P13 Stav
13 jan 
Axel Widerberg06IFK Göteborg220   


P13 Längdzon
13 jan 
Carl Millard Jawette06Sävedalens AIK5,00   
Hugo Kündig06IFK Göteborg4,83       4,73
Oliver Manning06Mölndals AIK4,83       4,70
Jack Cederfeldt06Mölndals AIK4,44   
Vinton Landelius06Mölndals AIK4,12   
Oscar Carlsson06Örgryte IS4,02   
Otto Redelius06Sävedalens AIK3,82   
Viggo Büller06Sävedalens AIK3,69   
Filip Mattsson06Mölndals AIK3,68   
10 Nils Lindblad06IFK Göteborg3,34   


P13 Trestegzon
13 jan 
Måns Persson06Mölndals AIK9,88   
Hugo Kündig06IFK Göteborg9,57   
Daniel Brevik06Sävedalens AIK9,40   
Kristoffer Eneman06IFK Göteborg8,88   


P13 Kula3.0 kg
13 jan 
Valdemar Wik06Sävedalens AIK8,06   
Lukas Lehto06Mölndals AIK7,92   
Erik Toll06IFK Göteborg7,76   
Hjalmar Hamberg06Sävedalens AIK6,77   
Otto Redelius06Sävedalens AIK6,41   
Christopher Hermansson06Mölndals AIK6,30   
Nils Lindblad06IFK Göteborg5,48   


K 60m
Försök heat 113 jan 
Michelle De Silva99Mölndals AIK 7.97q   
Rebecca Strand99Ullevi FK 7.98q   
Judith Wagersten98Örgryte IS 8.10q   
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott 8.19q   
Ebba Molinder00Mölndals AIK 8.29    
Ide Ileso00Ullevi FK 8.34    
Anna Lestander01IFK Göteborg 8.61    
Emelie Öberg97Ullevi FK 8.74    

Försök heat 213 jan 
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.51q   
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK 8.09q   
Ebba Magnusson01IFK Göteborg 8.16q   
Alexandra Pekic00Örgryte IS 8.22q   
Alexandra Schill00Örgryte IS 8.40    
Aicha Camara92Ullevi FK 8.47    
Sofia Björk97IFK Göteborg 9.18    

Final13 jan 
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.49   
Michelle De Silva99Mölndals AIK 8.00   
Judith Wagersten98Örgryte IS 8.03   
Rebecca Strand99Ullevi FK 8.06   
Ebba Magnusson01IFK Göteborg 8.18   
Alexandra Pekic00Örgryte IS 8.19   
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott 8.22   
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FKej start   


K 200m
Finalheat 113 jan 
Sandra Jonsson01Örgryte IS26.261   
Sonia Fors02Sävedalens AIK26.973   
Hedda Tellow02Örgryte IS26.984   

Finalheat 213 jan 
Ide Ileso00Ullevi FK26.752   
Ebba Magnusson01IFK Göteborg26.985   
Alfrida Kilvik01IF Kville28.109   

Finalheat 313 jan 
Elin Hallbjörner02Ullevi FK27.886   
Aicha Camara92Ullevi FK27.967   
Emelie Öberg97Ullevi FK28.058   


F17 60m
Försök heat 113 jan 
Elin Hallbjörner02Ullevi FK 8.12q   
Nicole Dinu03IF Kville 8.32q   
Emilie Mathiesen02Sävedalens AIK 8.43q   
Mimmi Sebestyèn03Örgryte IS 8.71    
Ebba Toorell03Lerum Friidrott 8.84    
Ida Elmén03IF Kville 9.08    
Alva Larsson02Mölndals AIKej start    

Försök heat 213 jan 
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 8.02q   
Sofia Björkman03IF Kville 8.17q   
Elin Pettersson03IFK Göteborg 8.33q   
Alma Svanberg02IF Kville 8.35q   
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 8.37q   
Tilda Steen Svensson03IF Kville 9.19    
Victoria Dalum03IFK Göteborg 9.32    

Final13 jan 
Sofia Björkman03IF Kville 8.13   
Elin Hallbjörner02Ullevi FK 8.16   
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 8.25   
Emilie Mathiesen02Sävedalens AIK 8.33   
Alma Svanberg02IF Kville 8.36   
Nicole Dinu03IF Kville 8.38   
Ebba Gustafsson02Mölndals AIKDQ    tjuvstart
Elin Pettersson03IFK Göteborgej start   


F17 400m
Finalheat 113 jan 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK60.561   
Alma Svanberg02IF Kville62.932   
Hilda Johnsson02IF Kville65.873   

Finalheat 213 jan 
Wilma Holmén03Mölndals AIK66.854   
Klara Kindblom03IFK Göteborg67.155   


F17 1500m
Final13 jan 
Julia Svennblad03Bohus IF 4:57.77   
Olivia Brunbäck03Sävedalens AIK 5:00.87   
Saga Hagelin03Mölndals AIK 5:05.52   
Stina Pettersson02Lerum Friidrott 5:14.93   
Frida Palmqvist03Mölndals AIK 5:30.62   
Sandra Åberg03Göteborgs KIKbröt   


F17 Häck 60m76 cm
Finalheat 113 jan 
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK 9.34   
Sofie Hammarström03Örgryte IS 9.35   
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 9.61   
Hilda Johnsson02IF Kville10.48   
Cindy Darrell02Ullevi FKej start   

Finalheat 213 jan 
Khaddi Sagnia94Ullevi FK 8.17    K 84cm
Sandra Jonsson01Örgryte IS 9.27    K 84cm
Ella Darrell01Lerum Friidrott 9.46    K 84cm
Alfrida Kilvik01IF Kville10.18   


F17 Höjd
13 jan 
Sofia Wingård02Örgryte IS161   
Emilia Lönnqvist02IF Kville155   


F17 Stav
13 jan 
Linnea Pihl01Lerum Friidrott310    ut
Alma Eriksson01IK Ymer290    ut
Sissela Brenne02IF Kville180    F17 1:a


F17 Längd
13 jan 
Elin Pettersson03IFK Göteborg5,41    F17 1:a
Emma Söderström98Göteborgs KIK5,39    ut
Hedda Tellow02Örgryte IS4,96    F17 2:a
Tilly Backman03Örgryte IS4,79    F17 3:a
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK4,70    F17 4:a
Mimmi Sebestyèn03Örgryte IS4,62    F17 5:a
Elin Åberg03Bohus IF4,30    F17 6:a
Tilda Steen Svensson03IF Kville4,23    F17 7:a
Matilda Bergand03Bohus IF3,99    F17 8:a
Alva Bengtström03Örgryte ISX   
Elin Hallbjörner02Ullevi FKX   


F17 Tresteg
13 jan 
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK10,96   
Sofie Hallman92Ullevi FK10,95    ut
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK10,68    F17 2:a
Emilia Lönnqvist02IF Kville10,60    F17 3:a
Rebecca Runfors Carlzzon02Örgryte IS10,14    F17 4:a


F17 Kula3.0 kg
13 jan 
Ebba Toorell03Lerum Friidrott12,27   
Calista Ezeh03IF Kville11,48   
Nicole Dinu03IF Kville11,43   
Linnea Persson03IFK Göteborg10,65   
Emma Söderström98Göteborgs KIK10,26   
Ida Elmén03IF Kville9,09   
Alexandra Torgersson03IF Kville8,30   
Evelina Wikell03Mölndals AIK8,08   
Alicia Nesbeth02Ullevi FK6,70   
Sofia Andersson01Ullevi FKX   


F17 Vikt7.26 kg
13 jan 
Molly Broback01Sävedalens AIK15,03    K 9,08 kg
Matilda Ekenberg00Sävedalens AIK13,20    K 9,08 kg
Ebba Molinder00Mölndals AIK13,04    K 9,08 kg
Linnea Persson03IFK Göteborg12,00    F17 1:a
Evelina Wikell03Mölndals AIK8,94    F17 2:a


F15 60m
Försök heat 113 jan 
Ellen Hansson04Örgryte IS 8.27q   
Ida Kühnel Pappila04IF Kville 8.36q   
Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK 8.78q   
Isabel Lessmark04IFK Göteborg 9.00    
Lisa Ellison04Örgryte IS 9.29    

Försök heat 213 jan 
Filippa Palmås04IFK Göteborg 8.20q   
Emilia Åström04Mölndals AIK 8.45q   
Ester Schenk04Ullevi FK 8.74q   
Ebba Bremer04Brattås CK 8.80     ej udm
Ida Magnusson04IFK Göteborg 9.31    
Ellen Fröberg04Örgryte IS 9.54    

Försök heat 313 jan 
Elin Molinder04Mölndals AIK 8.24q   
Tilda Wahlén04Mölndals AIK 8.57q   
Ida Stenman04Örgryte IS 9.30    
Clara Weetom04Örgryte IS 9.41    
Felicia Lökke04Ullevi FK 9.60    

Final13 jan 
Filippa Palmås04IFK Göteborg 8.14   
Elin Molinder04Mölndals AIK 8.15   
Ellen Hansson04Örgryte IS 8.24   
Ida Kühnel Pappila04IF Kville 8.34   
Emilia Åström04Mölndals AIK 8.53   
Tilda Wahlén04Mölndals AIK 8.56   
Ester Schenk04Ullevi FK 8.74   
Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK 8.79   


F15 200m
Finalheat 113 jan 
Ida Kühnel Pappila04IF Kville27.131   
Filippa Palmås04IFK Göteborg27.312   
Aicha Koné04Ullevi FK27.943   
Saga Provci04IFK Göteborg28.816   

Finalheat 213 jan 
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK28.304   
Tilda Wahlén04Mölndals AIK28.545   
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK29.607   


F15 1000m
Final13 jan 
Alma Svantesson04Mölndals AIK 3:06.28   
Saga Provci04IFK Göteborg 3:06.98   
Felicia Brink04IF Kville 3:12.98   
Linnea Folkow04Göteborgs KIK 3:16.64   
Ebba Francois04Örgryte IS 3:32.36   
Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK 3:34.88   
Tilda Wahlén04Mölndals AIK 3:48.89   
Josefine Källvik04Örgryte IS 3:51.00   


F15 Häck 60m76 cm
Final13 jan 
Elin Molinder04Mölndals AIK 9.77   
Ellen Fröberg04Örgryte IS14.53   


F15 Höjd
13 jan 
Ellen Hansson04Örgryte IS149   
Ebba Bremer04Brattås CK145    ut
Emma Andblad04Mölndals AIK136    F15 2:a
Ida Stenman04Örgryte IS136    F15 2:a
Emma Rosgardt04Mölndals AIKX   


F15 Stav
13 jan 
Ester Schenk04Ullevi FK235   
Elsa Dåverhög04Lerum Friidrott220   


F15 Längd
13 jan 
Aicha Koné04Ullevi FK5,56   
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK5,05   
Filippa Palmås04IFK Göteborg4,89   
Ida Kühnel Pappila04IF Kville4,85   
Isabel Lessmark04IFK Göteborg4,50   
Emma Rosgardt04Mölndals AIK4,49   
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK4,41   
Ida Magnusson04IFK Göteborg4,24   
Emma Andblad04Mölndals AIK3,98   
10 Josefine Källvik04Örgryte IS3,89   
11 Clara Weetom04Örgryte IS3,88   
12 Felicia Lökke04Ullevi FK3,52   
13 Emilia Åström04Mölndals AIK3,40   
Lisa Ellison04Örgryte ISX   


F15 Tresteg
13 jan 
Aicha Koné04Ullevi FK11,69   
Moa Gustafsson04Göteborgs KIK10,84   
Emilia Åström04Mölndals AIK9,29   


F15 Kula3.0 kg
13 jan 
Emilia Åström04Mölndals AIK9,91   
Elsa Svensson04Mölndals AIK7,45   
Vanessa Mbera04Mölndals AIK6,80   
Maja Ek04Mölndals AIK6,34   


F14 60m
Försök heat 113 jan 
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK 8.23q   
Ane Torine Iversen05Mölndals AIK 8.40q   
Astrid Baunge05Mölndals AIK 9.23    
Eleonora Piga05IFK Göteborg 9.59    
Emma Krantz05Bohus IF 9.67    
Emma Thorbjörnsson05Göteborgs KIK10.07    

Försök heat 213 jan 
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 8.46q   
Inez Yngve05Örgryte IS 8.57q   
Ingrid Öh05IFK Göteborg 8.89q   
Märtha Sjöholm05Mölndals AIK 9.05q   
Julia Wernvik05Ullevi FK 9.10    
Majken Sommar05Mölndals AIK 9.23    

Försök heat 313 jan 
Ivana Pekic05IFK Göteborg 8.36q   
Tilda Davidsson05Bohus IF 9.10q   
Corinne Danielsson05Ullevi FK 9.26    
Sofia Hulthén05IF Kville 9.77    
Lux Yttermyr05Göteborgs KIK10.35    

Final13 jan 
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK 8.17   
Ivana Pekic05IFK Göteborg 8.24   
Ane Torine Iversen05Mölndals AIK 8.41   
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 8.45   
Inez Yngve05Örgryte IS 8.54   
Ingrid Öh05IFK Göteborg 8.75   
Tilda Davidsson05Bohus IF 8.75   
Märtha Sjöholm05Mölndals AIK 8.99   


F14 200m
Finalheat 113 jan 
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK26.521   
Ivana Pekic05IFK Göteborg27.182   
Inez Yngve05Örgryte IS27.763   
Cornelia Andersson05Mölndals AIK29.675   

Finalheat 213 jan 
Tilda Davidsson05Bohus IF29.927   
Elin Jansson05Lerum Friidrott30.138   
Julia Wernvik05Ullevi FK30.299   
Tindra Ladestam05IFK Göteborg30.3110   

Finalheat 313 jan 
Ingrid Öh05IFK Göteborg29.634   
Nicole Tiourine05IFK Göteborg29.766   
Eleonora Piga05IFK Göteborg31.3611   


F14 1000m
Final13 jan 
Nicole Tiourine05IFK Göteborg 3:16.38   
Elna Wester05Örgryte IS 3:22.38   
Elsa Friberg05Örgryte IS 3:50.64   
Emma Norrman05Bohus IF 3:50.74   


F14 Häck 60m76 cm
Final13 jan 
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 9.79   
Isabella Petrusic05IFK Göteborg 9.83   
Cornelia Andersson05Mölndals AIK10.33   
Filippa Couture05IF Kville10.48   
Moa Cornéer05IFK Göteborg10.53   
Engla Nilsson05Bohus IF10.55   
Tilda Davidsson05Bohus IF12.21   
Tove Kajsjö05Lerum Friidrott13.69   
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIKej start   


F14 Höjd
13 jan 
Engla Nilsson05Bohus IF161   
Moa Cornéer05IFK Göteborg145   
Isabella Petrusic05IFK Göteborg138   
Felicia Asmar05Örgryte IS134   
Josefine Luther05Mölndals AIK134   
Elna Wester05Örgryte IS134   
Ebba Halling05Örgryte IS125   


F14 Stav
13 jan 
Elin Jansson05Lerum Friidrott250   
Juliette Östling05IF Kville235   
Stina Littorin05IF Kville220   
Moa Bengtsson05Lerum Friidrott150   


F14 Längd
13 jan 
Ivana Pekic05IFK Göteborg5,21   
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK4,76   
Inez Yngve05Örgryte IS4,62   
Felicia Asmar05Örgryte IS4,37   
Ella Papoz Wåhlin05Örgryte IS4,24   
Josefine Luther05Mölndals AIK4,15   
Elsa Sandsten05IF Kville4,13   
Majken Sommar05Mölndals AIK4,08   
Beatrice Pettersson05Mölndals AIK4,07   
10 Astrid Baunge05Mölndals AIK4,06   
11 Corinne Danielsson05Ullevi FK4,04   
12 Ingrid Öh05IFK Göteborg4,01   
13 Märtha Sjöholm05Mölndals AIK3,96   
14 Emma Norrman05Bohus IF3,86   
15 Moa Andersson05Mölndals AIK3,85   
16 Emma Hansson05Bohus IF3,83   
17 Emma Thorbjörnsson05Göteborgs KIK3,68   
18 Sofia Hulthén05IF Kville3,67   
19 Elin Norström05Mölndals AIK3,49   
20 Carolina Johansson05IF Kville3,18   
21 Tove Kajsjö05Lerum Friidrott2,99   
22 Klara Wallerbert05Mölndals AIK2,90   


F14 Tresteg
13 jan 
Ivana Pekic05IFK Göteborg10,52   
Filippa Couture05IF Kville9,73   
Tilda Davidsson05Bohus IF9,29   
Astrid Baunge05Mölndals AIK9,20   
Ingrid Öh05IFK Göteborg9,00   
Elsa Sandsten05IF Kville8,86   
Emma Norrman05Bohus IF7,69   


F14 Kula3.0 kg
13 jan 
Beatrice Pettersson05Mölndals AIK10,50   
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott9,24   
Ane Torine Iversen05Mölndals AIK9,07   
Isabella Petrusic05IFK Göteborg9,01   
Emma Hansson05Bohus IF8,86   
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott8,39   
Ebba Halling05Örgryte IS7,89   
Matilda Bloom05Örgryte IS6,89   
Ella Papoz Wåhlin05Örgryte IS6,53   
10 Corinne Danielsson05Ullevi FK6,45   
11 Julia Sandelius05Bohus IF6,28   
12 Linnea Düring05Ullevi FK5,98   
13 Julia Wernvik05Ullevi FK5,52   
14 Klara Wallerbert05Mölndals AIK5,13   


F13 60m
Försök heat 113 jan 
Annie Sjösten06Sävedalens AIK 8.92q   
Fia Koné06Mölndals AIK 9.00q   
Hanna Schälin06Kongahälla AIK 9.59    
Freja Lindeman06Mölndals AIK 9.61    
Lina Mikael06Angereds IS 9.96    
Molly Klingener06Lerum Friidrott10.64    
Alma Garplid06Mölndals AIK11.18    

Försök heat 213 jan 
Tilda Lindqvist06Bohus IF 8.83q   
Tilda Jildefjord06Sävedalens AIK 8.84q   
Ebba Pauli06Ullevi FK 8.89q   
Ella Hallin06Sävedalens AIK 9.43    
Jasmin Salman06Angereds IS 9.72    
Agnes Fernström Roxhage06Mölndals AIK10.31    
Mikal Loul06Angereds IS10.88    
Stella Folkeson06Mölndals AIK11.28    

Försök heat 313 jan 
Olivia Lundberg06Mölndals AIK 8.53q   
Elsa Heyden06Ullevi FK 9.32q   
Agnes Fredriksson06Sävedalens AIK 9.41q   
Ella Gianneschi06Sävedalens AIK 9.74    
Nellie Gullberg06Lerum Friidrott10.34    
Ellinor Djurachkovitch06Angereds IS10.40    
Stella Fransson06Mölndals AIK10.56    

Final13 jan 
Olivia Lundberg06Mölndals AIK 8.47   
Ebba Pauli06Ullevi FK 8.87   
Tilda Lindqvist06Bohus IF 8.91   
Tilda Jildefjord06Sävedalens AIK 8.95   
Fia Koné06Mölndals AIK 9.04   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK 9.09   
Elsa Heyden06Ullevi FK 9.25   
Agnes Fredriksson06Sävedalens AIK 9.43   


F13 200m
Finalheat 113 jan 
Julia Kühnel Pappila06IF Kville29.272   
Stella Babovic06Ullevi FK29.793   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK29.814   
Lovisa Emanuelsson06IFK Göteborg31.366   

Finalheat 213 jan 
Ella Gianneschi06Sävedalens AIK32.589   
Ella Hallin06Sävedalens AIK32.9411   
Hanna Schälin06Kongahälla AIK33.5413   
Stella Folkeson06Mölndals AIK38.5217   

Finalheat 313 jan 
Olivia Lundberg06Mölndals AIK28.511   
Cornelia Ullsten06Mölndals AIK32.7110   
Jasmin Salman06Angereds IS33.4312   
Ellinor Djurachkovitch06Angereds IS37.9216   

Finalheat 413 jan 
Fia Koné06Mölndals AIK30.265   
Sigrid Carlsson06Mölndals AIK31.758   
Mikal Loul06Angereds IS37.3615   
Elsa Rosenberg06Lerum Friidrottej start-   

Finalheat 513 jan 
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK31.437   
Lina Mikael06Angereds IS34.3414   
Agnes Fernström Roxhage06Mölndals AIKDQ-    linjetramp


F13 800m
Final13 jan 
Lovisa Emanuelsson06IFK Göteborg 2:41.55   
Alva Thunberg06Ullevi FK 2:45.00   
Tilda Jildefjord06Sävedalens AIK 2:45.34   
Wilma Ehrnborg06Mölndals AIK 2:48.58   
Samiah Khan06Göteborgs KIK 3:10.73   


F13 Häck 60m68 cm
Finalheat 113 jan 
Kajsa Roth06IFK Göteborg10.03   
Ebba Pauli06Ullevi FK10.25   
Julia Kühnel Pappila06IF Kville10.49   
Alva Thunberg06Ullevi FK10.59   
Elsa Heyden06Ullevi FK11.16   
Tuva Aebischer Skogbäck06Mölndals AIK11.67   
Maja Pehrsson06Mölndals AIK11.87   

Finalheat 213 jan 
Tilda Lindqvist06Bohus IF10.74   
Emma Wendel06Bohus IF10.90   
Cornelia Ullsten06Mölndals AIK12.13   
Agnes Fredriksson06Sävedalens AIK12.18   
Isabelle Colliander06Mölndals AIK13.33   
Alma Garplid06Mölndals AIK14.81   
Elsa Rosenberg06Lerum Friidrottbröt   


F13 Höjd
13 jan 
Emma Wendel06Bohus IF142   
Mimmi Hellberg06Sävedalens AIK138   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK138   
Ebba Pauli06Ullevi FK134   
Tilda Lindqvist06Bohus IF130   
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK125   
Moa Stagemyr06Mölndals AIK125   
Samiah Khan06Göteborgs KIK120   
Sara Elander06Mölndals AIK120   
Agnes Fredriksson06Sävedalens AIK120   
11 Nathalie Fors06Mölndals AIK115   
12 Ellinor Djurachkovitch06Angereds IS110   
13 Stella Folkeson06Mölndals AIK105   
Mikal Loul06Angereds ISX   


F13 Stav
13 jan 
Kajsa Roth06IFK Göteborg235   


F13 Längdzon
13 jan 
Alva Thunberg06Ullevi FK4,77   
Julia Kühnel Pappila06IF Kville4,71   
Tilda Lindqvist06Bohus IF4,55   
Annie Sjösten06Sävedalens AIK4,38   
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK4,36   
Tuva Aebischer Skogbäck06Mölndals AIK4,33   
Fia Koné06Mölndals AIK4,27   
Moa Stagemyr06Mölndals AIK4,26   
Kalla Jadelius Giorgi06Göteborgs KIK4,12   
10 Selma Oldenby06Sävedalens AIK3,90   
11 Ella Hallin06Sävedalens AIK3,89   
12 Elsa Rosenberg06Lerum Friidrott3,84   
13 Freja Lindeman06Mölndals AIK3,78   
14 Maja Pehrsson06Mölndals AIK3,76   
15 Lina Mikael06Angereds IS3,65   
16 Sigrid Carlsson06Mölndals AIK3,63   
17 Jasmin Salman06Angereds IS3,61   
18 Nellie Gullberg06Lerum Friidrott3,47   
19 Agnes Fernström Roxhage06Mölndals AIK3,27   
20 Ellinor Djurachkovitch06Angereds IS3,20   
21 Molly Klingener06Lerum Friidrott3,15   
22 Mikal Loul06Angereds IS2,88   
23 Hanna Schälin06Kongahälla AIK2,84   
24 Alma Garplid06Mölndals AIK2,83   


F13 Trestegzon
13 jan 
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK9,98   
Alva Thunberg06Ullevi FK9,78   
Julia Kühnel Pappila06IF Kville9,70   
Moa Stagemyr06Mölndals AIK9,06   
Sigrid Altus06Bohus IF9,01   
Alice Tartu06IF Kville8,64   
Ella Gianneschi06Sävedalens AIK8,61   


F13 Kula2.0 kg
13 jan 
Sigrid Altus06Bohus IF11,24   
Molly Klingener06Lerum Friidrott10,79   
Alice Tartu06IF Kville9,97   
Tilda Lindqvist06Bohus IF9,86   
Lina Mikael06Angereds IS7,35   
Jasmin Salman06Angereds IS6,98   
Ellinor Djurachkovitch06Angereds IS5,89   
Mikal Loul06Angereds IS5,76   



© Track & Field, Christer Falk