RESULTAT
Stonehill Games 2018-09-01/02
Lerum, Stenkullens IP
Lerum Friidrott
Uppdaterad: 2018-09-02 16:34
Resultatlänk lördag  söndag     
 
M 100m
Försök heat 1-0,82 sep 
Tarley Allison97Alingsås IF11.35q   
Gabriel Tiveskog95Mölndals AIK11.54q   
Robin Jacobsson98Ullevi FK11.65q   
Christoffer Wockats00IF Kville12.40q   
Malte Berggren00IF Kville12.63q   

Försök heat 20,12 sep 
Carl Narup98Ullevi FK11.15q   
Chidozie Abika97IF Kville11.53q   
Daniel Andersson91Istrums SK11.53q   
Isak Kristensen00Ullevi FK11.55q   
Elias Martinsson97Mölndals AIK11.61q   

Finalheat 10,22 sep 
Carl Narup98Ullevi FK11.05   
Robin Jacobsson98Ullevi FK11.38   
Gabriel Tiveskog95Mölndals AIK11.42   
Chidozie Abika97IF Kville11.44   
Isak Kristensen00Ullevi FK11.46   

Finalheat 20,02 sep 
Elias Martinsson97Mölndals AIK11.53   
Christoffer Wockats00IF Kville12.09   
Malte Berggren00IF Kville12.49   
Tarley Allison97Alingsås IFej start   
Daniel Andersson91Istrums SKej start   


M 200m
Final0,42 sep 
Daniel Andersson91Istrums SK22.92   
Chidozie Abika97IF Kville22.99   
Christoffer Wockats00IF Kville24.46   
Patrik Hägg72Hälle IF24.49   
Robin Noping96IF Kville24.76   
Asadullah Sarwari99Håfreströms IF26.12   


M 1500m
Final2 sep 
Ali Al-Janabi94Ullevi FK 3:54.29   
Victor Wahlgren02Mölndals AIK 4:21.63   
Erik Barr Zeilon97Örgryte IS 4:23.04   


M Längd
2 sep 
Andreas Carlsson95IK Ymer7,320,6   
Robin Jacobsson98Ullevi FK6,770,1   
Jesper Simonsson00IK Orient6,010,0   


M Kula7.26 kg
2 sep 
Simon Lanngren00Sävedalens AIK12,43   
Emil Persson95KA 2 IF10,75   
Henrik Klingener78Lerum Friidrott10,16   


M Spjut800 g
2 sep 
Emil Persson95KA 2 IF51,80   
Robin Jacobsson98Ullevi FK34,78   
Kim Holmgren99IFK Göteborg26,05   


P17 100m
Final0,02 sep 
Lucas Bolin01Ullevi FK11.51   
Favour Chidison01Ullevi FK11.54   
Harit Aukkahat01Lerum Friidrott11.80   
Erik Isaksson02IF Kville11.82   
Erik Pålsson01IFK Göteborg12.13   
Emil Bengtsson02IF Kville12.31   


P17 200m
Final0,72 sep 
Erik Pålsson01IFK Göteborg24.41   
Emil Bengtsson02IF Kville24.74   


P17 Stav
2 sep 
Karl-William Einarson02Wedevågs IF271   


P17 Längd
2 sep 
Favour Chidison01Ullevi FK6,090,0   
Melker Manne01Ullevi FK5,940,1   
Karl-William Einarson02Wedevågs IF5,651,6   
Lucas Bolin01Ullevi FK5,370,0   


P17 Kula5.0 kg
2 sep 
Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK13,32   


P17 Spjut700 g
2 sep 
William Lanndalen01IF Kville50,08   
Jakob Rahm02Sävedalens AIK41,35   
Karl-William Einarson02Wedevågs IF27,11   


P15 80m
Försök heat 1-0,62 sep 
David Ulstein03Mölndals AIK 9.64q   
Frank Nissen03IF Kville10.57q   
Claes Astrabeck03Trollhättan FIK10.80q   
Viggo Andersson04Ullevi FK10.94q    P14
Isak Einarsson04Brattås CK11.44q    P14

Försök heat 2-0,32 sep 
Anton Essén03IK Orient 9.98q   
Simon Wikell03Mölndals AIK10.07q   
Isak Liljenberg03Mölndals AIK10.29q   
Johannes Lundqvist04Ullevi FK10.32q    P14
Felix Jordebrandt03Kongahälla AIK10.93q   

Finalheat 10,62 sep 
David Ulstein03Mölndals AIK 9.62   
Simon Wikell03Mölndals AIK 9.89   
Anton Essén03IK Orient10.00   
Johannes Lundqvist04Ullevi FK10.26    P14 1:a
Isak Liljenberg03Mölndals AIK10.31   

Finalheat 20,82 sep 
Frank Nissen03IF Kville10.38   
Claes Astrabeck03Trollhättan FIK10.70   
Viggo Andersson04Ullevi FK10.70    P14 2:a
Isak Einarsson04Brattås CK11.36    P14 3:a
Felix Jordebrandt03Kongahälla AIKej start   


P15 300m
Final2 sep 
Simon Wikell03Mölndals AIK39.68   
Claes Astrabeck03Trollhättan FIK43.73   
Isak Einarsson04Brattås CK47.31    P14 1:a


P15 Längd
2 sep 
Jimmy Hellström03Ullevi FK5,510,3   
Frank Nissen03IF Kville5,350,6   
Oliver Glans03Ullevi FK5,130,0   


P15 Kula4.0 kg
2 sep 
Felix Jordebrandt03Kongahälla AIK13,44   
Victor Rothausen03IF Rigor12,70   
Agustin Hilmersson03IK Orient11,17   


P15 Spjut600 g
2 sep 
Agustin Hilmersson03IK Orient33,67   
Felix Jordebrandt03Kongahälla AIK28,71   


P14 2000m
Final2 sep 
Philip Frick04Kongahälla AIK 6:18.78   
Nils Olsson04Lerum Friidrott 6:18.85   
Jonathan Grahn04Mölndals AIK 6:23.86   
Wegan Eyob04Ullevi FK 6:47.49   
Martin Jarlbäck04Mölndals AIK 6:56.88   
Filip Klefsjö04Trollhättan FIK 7:23.06   
Oden Grahm Goles04IFK Göteborgbröt   


P14 Höjd
2 sep 
William Asker04IF Kville163   
Oden Grahm Goles04IFK Göteborg163   
Lucas Frew04Lerum Friidrott145   
Vilgot Thyrén04Lerum Friidrott136   


P14 Spjut600 g
2 sep 
Axel Boniel04Örgryte IS26,43   
Adrihan Alsér Pryce04Mölndals AIK21,46   
Johannes Lundqvist04Ullevi FK20,95   
Vilgot Thyrén04Lerum Friidrott20,52   
Viggo Andersson04Ullevi FK15,82   


P13 60m
Final0,02 sep 
Leo Karlevo05Sävedalens AIK 8.05   
Milo Persson05Lerum Friidrott 8.16   
Johan Hedenberg05IF Hagen FIK 8.19   


P13 1500m
Final2 sep 
Adam Sörqvist05Sävedalens AIK 4:48.01   
Elias Ramhult05IK Ymer 5:08.70   
Axel Håkansson05Mölndals AIK 5:24.78   


P13 Höjd
2 sep 
Calle Rydén05Stenungsunds FI151   
Filip Klaassen05IF Kville131   
Elias Johansson05Ullevi FK131   


P13 Kula3.0 kg
2 sep 
Johan Hedenberg05IF Hagen FIK10,33   
David Thilén05IF Kville10,18   
Linus Wahl05Lerum Friidrott9,44   
Kevin Pernervik05Lerum Friidrott8,91   
Arvid Toorell06Lerum Friidrott6,50   


P13 Spjut400 g
2 sep 
Albin Friberg06Sävedalens AIK33,36   
Kevin Pernervik05Lerum Friidrott32,48   
Ben Kamijo05Mölndals AIK29,69   
David Thilén05IF Kville25,93   
Nils Askelund05Mölndals AIK25,82   
Jacob Tegnér05Lerum Friidrott25,51   
Viggo Nielsen05Lerum Friidrott21,71   
Linus Wahl05Lerum Friidrott17,18   
Arvid Toorell06Lerum Friidrott15,61   


P12 3-kamp d2
2 sep 
Lukas Lehto06Mölndals AIK1868   
25,6428.464,20
626595647
Oliver Manning06Mölndals AIK1816   
19,3128.854,61
464565787
Måns Persson06Mölndals AIK1774   
21,0528.414,25
511599664
Jack Cederfeldt06Mölndals AIK1415   
17,5731.824,17
416362637
Arvid Utter06Lerum Friidrott1328   
22,6533.993,87
552240536
Linus Olsson06Mölndals AIK1259   
17,1231.523,69
403381475
Albin Edin06IFK Göteborg1258   
15,5330.923,71
356420482
Pontus Martinsson06Lerum Friidrott1045   
15,5134.593,70
356210479


P11 3-kamp d2
2 sep 
Joel Pettersson07IFK Göteborg1393   
4,0330.9316,45
590419384
Filip Ackebjer07IFK Göteborg1381   
4,0131.0216,51
583413385
Rasmus Arnell07IFK Göteborg1150   
3,8133.2615,49
516279355
Nils Johner07Lerum Friidrott1139   
3,5631.6814,87
432371336
Elmer Klockars07IFK Göteborg1129   
3,6634.0818,01
465236428
Olle Östling Partheen07Mölndals AIK1059   
3,3334.7320,63
355204500
Axel Johansson07Kongahälla AIK933   
3,4834.5214,17
405214314
Julius Dahlqvist07IF Kville869   
3,2736.3116,95
336135398
Dennis Halalkic07IF Kville716   
3,0934.2011,10
277229210
10 Calle Wärn07Lerum Friidrott674   
2,9235.5513,30
221166287
11 Oscar Lansenfeldt07Lerum Friidrott660   
3,0434.8010,83
260200200
12 Alwar Johansen07Lerum Friidrott477   
2,8438.3011,21
19667214
12 Wiktor Nordström07Lerum Friidrott477   
3,1335.527,15
29016819
Vilgot Smedberg07IFK Göteborgbröt   
3,39ej start13,15
3750281


K 100m
Final0,02 sep 
Ide Ileso00Ullevi FK12.92   
Mia Stenvall90Ullevi FK13.42   


K 200m
Final1,62 sep 
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK25.29   
Ide Ileso00Ullevi FK26.27   
Mia Stenvall90Ullevi FK27.92   
Lovisa Johansson Sjödin97Ullevi FKej start   


K Längd
2 sep 
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK5,310,0   
Ellen Hedin00IK Orient4,750,0   
Linnéa Mossberg99IK Orient4,590,0   
Ide Ileso00Ullevi FK4,30-1,2   


K Kula4.0 kg
2 sep 
Hanna Borgemyr99Trollhättan FIK10,38   


K Spjut600 g
2 sep 
Hanna Borgemyr99Trollhättan FIK32,66   


F17 100m
Final0,02 sep 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK12.98   
Ida Bäckman02Varbergs GIF13.54   
Alma Eriksson01IK Ymer13.83   
Anna Lestander01IFK Göteborg14.02   


F17 200m
Finalheat 11,62 sep 
Stina Pettersson02Lerum Friidrott28.013   
Tilda Knauer03Hälle IF28.334   
Lovisa Ronge01IF Rigor28.855   
Ella Fedthusen03Trollhättan FIK28.906   

Finalheat 20,92 sep 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott27.041   
Ida Bäckman02Varbergs GIF27.952   
Andrea Åberg02Ullevi FK29.217   


F17 Stav
2 sep 
Linnea Pihl01Lerum Friidrott310   
Eveline Wanhainen02IFK Göteborg200   
Alma Eriksson01IK YmerX   


F17 Längd
2 sep 
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK4,960,0   
Ella Darrell01Lerum Friidrott4,890,0   
Ebba Magnusson01IFK Göteborg4,860   
Hedda Tellow02Örgryte IS4,84-1,1   
Sophie Reid02IK Ymer4,750,0   
Hanna Hedin02IK Orient4,62-0,7   
Sofia Andersson01Ullevi FK4,42-1,4   


F17 Kula3.0 kg
2 sep 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott11,73   
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK9,24   


F17 Spjut500 g
2 sep 
Isa Larsson01Bohus IF28,14   
Wendela Yhlen Graf02Ullevi FK21,33   
Elvira Carlén01Lerum FriidrottX   


F15 80m
Final0,22 sep 
Minna Geerts03Håfreströms IF10.68   
Ella Fedthusen03Trollhättan FIK11.26   
Ebba Toorell03Lerum Friidrott11.36   
Shirin Husseini03Håfreströms IF11.66   
Tilda Steen Svensson03IF Kville11.70   


F15 300m
Final2 sep 
Minna Geerts03Håfreströms IF47.18   
Kim Rodén03Håfreströms IF47.85   
Tilda Steen Svensson03IF Kville49.53   


F15 Längd
2 sep 
Elin Pettersson03IFK Göteborg5,390,3   
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK4,800,0   
Sofia Wallin04Varbergs GIF4,730,4   
Minna Geerts03Håfreströms IF4,721,5   
Maja Nilsson03Varbergs GIF4,650,8   
Lisa Bäckström03Istrums SK4,631,5   
Kim Rodén03Håfreströms IF4,470,6   
Tilda Steen Svensson03IF Kville4,371,2   
Siobhan Cronin03Istrums SK3,971,5   
10 Shirin Husseini03Håfreströms IF3,601,0   


F15 Kula3.0 kg
2 sep 
Linnea Persson03IFK Göteborg10,45   


F15 Spjut500 g
2 sep 
Evelina Wikell03Mölndals AIK35,07   
Linnea Persson03IFK Göteborg33,58   
Ebba Toorell03Lerum Friidrott25,19   
Kim Rodén03Håfreströms IF21,05   


F14 80m
Försök heat 10,92 sep 
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK10.18q   
Ella Borg04Mölndals AIK10.52q   
Elin Molinder04Mölndals AIK10.55q   
Ida Thörsman04IF Kville11.21q   
Julia Alhbin04IF Rigor11.22q   
Isabel Lessmark04IFK Göteborg11.89q   

Försök heat 20,62 sep 
Sissel Eliasson04Alingsås IF10.63q   
Filippa Palmås04IFK Göteborg10.68q   
Wilma Garplid04Mölndals AIK10.70q   
Emilia Åström04Mölndals AIK10.78q   
Ida Kühnel Pappila04IF Kville10.87q   
Mi Kallio Bergman04IF Hagen FIK11.12q   

Finalheat 10,32 sep 
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK10.18   
Wilma Garplid04Mölndals AIK10.52   
Filippa Palmås04IFK Göteborg10.54   
Sissel Eliasson04Alingsås IF10.57   
Ella Borg04Mölndals AIK10.65   
Elin Molinder04Mölndals AIK10.67   

Finalheat 20,02 sep 
Emilia Åström04Mölndals AIK10.70   
Ida Kühnel Pappila04IF Kville10.96   
Mi Kallio Bergman04IF Hagen FIK11.11   
Julia Alhbin04IF Rigor11.22   
Ida Thörsman04IF Kville11.27   
Isabel Lessmark04IFK Göteborg11.90   


F14 300m
Finalheat 12 sep 
Elvira Tanderud04Trollhättan FIK40.721   
Ida Kühnel Pappila04IF Kville43.463   
Filippa Palmås04IFK Göteborg44.354   
Emilia Åström04Mölndals AIK46.347   
Elsa Stålhandske04Hälle IF48.649   

Finalheat 22 sep 
Ella Borg04Mölndals AIK41.952   
Mi Kallio Bergman04IF Hagen FIK45.675   
Julia Alhbin04IF Rigor46.126   
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK48.218   
Ida Thörsman04IF Kvilleej start-   


F14 2000m
Final2 sep 
Alma Svantesson04Mölndals AIK 6:52.63   
Louise Larsson04Kongahälla AIK 7:00.51   
Saga Provci04IFK Göteborg 7:07.78   
Hanna Lagerkvist04Lysekil SL 7:13.11   
Felicia Brink04IF Kville 7:28.84   
Sofia Johansson04Mölndals AIK 8:24.75   


F14 Höjd
2 sep 
Ingrid Ronge04IF Rigor161   
Stina Larsson04IK Wilske158   
Emma Carlsson04Istrums SK152   
Ellen Hansson04Lerum Friidrott152   
Ida Engelbrektsson04Alingsås IF152   
Elsa Wållgren04Lerum Friidrott146   
Emma Andblad04Mölndals AIK146   
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK146   
Maja Frölander04Lerum Friidrott146   
10 Sofia Olsson04IF Rigor140   
11 Julia Alhbin04IF Rigor140   
11 Ida Warfvinge04Alingsås IF140   
13 Alma Olsson04IF Rigor137   
14 Tuva Brann Vidén04Ullevi FK129   


F14 Kula3.0 kg
2 sep 
Emilia Åström04Mölndals AIK11,38   
Elsa Wållgren04Lerum Friidrott9,76   
Emma Carlsson04Istrums SK9,29   
Maja Frölander04Lerum Friidrott9,21   
Amelie Götesson04Hässleholms AIS6,98   


F14 Spjut500 g
2 sep 
Sofia Olsson04IF Rigor26,00   
Elsa Wållgren04Lerum Friidrott24,49   
Maja Frölander04Lerum Friidrott21,72   
Alma Olsson04IF Rigor21,34   
Ida Warfvinge04Alingsås IF20,24   
Elsa Svensson04Mölndals AIK19,68   
Matilda Bergqvist04Lerum Friidrott16,12   


F13 60m
Försök heat 10,32 sep 
Ivana Pekic05IFK Göteborg 8.62q   
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott 8.99q   
Josefine Luther05Mölndals AIK 9.10q   
Märta Nordell05IF Kville 9.36q   
Juni Cederfeldt05Mölndals AIK 9.44q   

Försök heat 20,02 sep 
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 8.43q   
Kajsa Roth06IFK Göteborg 8.71q   
Cornelia Andersson05Mölndals AIK 9.17q   
Majken Sommar05Mölndals AIK 9.23q   
Corinne Danielsson05Ullevi FK 9.28q   
Elsa Rosenberg06Lerum Friidrott 9.42q   

Finalheat 10,02 sep 
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 8.33    
Ivana Pekic05IFK Göteborg 8.61    
Kajsa Roth06IFK Göteborg 8.71    
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott 9.01    
Josefine Luther05Mölndals AIK 9.22    
Cornelia Andersson05Mölndals AIK 9.27    

Finalheat 20,02 sep 
Majken Sommar05Mölndals AIK 9.21    
Corinne Danielsson05Ullevi FK 9.31    
Märta Nordell05IF Kville 9.50    
Juni Cederfeldt05Mölndals AIK 9.57    
Elsa Rosenberg06Lerum Friidrott 9.57    


F13 200m
Finalheat 11,02 sep 
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK27.151   
Ivana Pekic05IFK Göteborg27.502   
Cornelia Andersson05Mölndals AIK30.453   
Märta Nordell05IF Kville31.486   

Finalheat 20,02 sep 
Engla Nilsson05Bohus IF30.964   
Willow Lind06IF Kville30.985   
Elsa Rosenberg06Lerum Friidrott32.177   
Johanna Eklöf05Kongahälla AIK33.448   


F13 1500m
Final2 sep 
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI 5:04.81   
Emilia Lundstedt05Mölndals AIK 5:09.50   
Agnes Thundal05IFK Göteborg 5:09.66   
Willow Lind06IF Kville 5:17.64   
Tilde Svensson05IF Rigor 5:31.15   
Svea Eklundh05Motala AIF 5:54.35   
Jonna Säwström05IFK Göteborg 6:11.74   
Moa Bengtsson05Lerum Friidrott 6:31.41   


F13 Höjd
2 sep 
Engla Nilsson05Bohus IF157   
Moa Cornéer05IFK Göteborg143   
Svea Eklundh05Motala AIF143   
Agnes Vinghamre06Brattås CK140   
Märta Nordell05IF Kville129   
Ebba Halling05Örgryte IS129   
Josefine Luther05Mölndals AIK116   


F13 Kula2.0 kg
2 sep 
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott11,45   
Beatrice Pettersson05Mölndals AIK11,41   
Svea Eklundh05Motala AIF10,31   
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott9,86   
Emma Hansson05Bohus IF9,67   
Johanna Eklöf05Kongahälla AIK8,93   
Molly Klingener06Lerum Friidrott8,92   
Alice Tartu06IF Kville8,37   
Liv Holmberg05Lerum Friidrott8,04   
10 Ebba Halling05Örgryte IS7,49   
11 Ella Papoz Wåhlin05Örgryte IS7,38   


F13 Spjut400 g
2 sep 
Josefine Holmesson05Lerum Friidrott22,97   
Molly Klingener06Lerum Friidrott20,95   
Svea Eklundh05Motala AIF20,46   
Elin Jansson05Lerum Friidrott17,54   
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott17,39   
Liv Holmberg05Lerum Friidrott11,44   
Beatrice Pettersson05Mölndals AIK11,14   


F12 3-kamp d2
2 sep 
Julia Kühnel Pappila06IF Kville2033   
9,0329.78132
756498779
Emma Wendel06Bohus IF1952   
7,9930.94141
651418883
Ebba Pauli06Ullevi FK1878   
7,6229.93132
612487779
Tilia Olsson06Bokenäs IF1783   
9,0932.06123
762348673
Sigrid Altus06Bohus IF1637   
10,7632.0398
920350367
Moa Stagemyr06Mölndals AIK1592   
6,3631.01126
470414708
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK1590   
8,0534.28126
657225708
Moa Påhlman06Mölndals AIK1567   
6,5129.89116
488490589
Nathalie Fors06Mölndals AIK1318   
6,3134.46120
464217637
10 Alma Garplid06Mölndals AIK720   
4,6737.0898
247106367
99 Alva Thunberg06Ullevi FKbröt   
7,16ej start
5620


F11 3-kamp d2
2 sep 
Lina Sandström07IFK Göteborg1748   
12630.947,72
708418622
Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIK1675   
12032.998,91
637294744
Molly Portillo07Kongahälla AIK1430   
12332.085,86
673347410
Jill Klint07Kongahälla AIK1417   
12333.766,54
673252492
Ella Thompson07Göteborgs KIK1320   
11635.757,26
589158573
Märta Rhodin07Lerum Friidrott1309   
10432.196,85
442340527
Alice Berggren07Sävedalens AIK1205   
11633.955,58
589242374
Agnes Knauer07Hälle IF1153   
11232.524,97
541321291
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK1069   
10833.625,16
492259318
10 Elin Wrange Linder07Sävedalens AIK1046   
12035.904,74
637151258
11 Lisa Westlund07Lerum Friidrott854   
9835.945,30
367150337
12 Maya Garrido Hallgren07Lerum Friidrott783   
10436.054,35
442145196


P12 Spjut400 g
2 sep 
Lukas Lehto06Mölndals AIK25,64   
Arvid Utter06Lerum Friidrott22,65   
Måns Persson06Mölndals AIK21,05   
Oliver Manning06Mölndals AIK19,31   
Jack Cederfeldt06Mölndals AIK17,57   
Linus Olsson06Mölndals AIK17,12   
Albin Edin06IFK Göteborg15,53   
Pontus Martinsson06Lerum Friidrott15,51   


P12 200m
Finalheat 1-1,32 sep 
Måns Persson06Mölndals AIK28.411   
Oliver Manning06Mölndals AIK28.853   
Jack Cederfeldt06Mölndals AIK31.826   
Arvid Utter06Lerum Friidrott33.997   

Finalheat 2-0,12 sep 
Lukas Lehto06Mölndals AIK28.462   
Albin Edin06IFK Göteborg30.924   
Linus Olsson06Mölndals AIK31.525   
Pontus Martinsson06Lerum Friidrott34.598   


P12 Längdzon
2 sep 
Oliver Manning06Mölndals AIK4,610,2   
Måns Persson06Mölndals AIK4,250,0   
Lukas Lehto06Mölndals AIK4,20-0,9   
Jack Cederfeldt06Mölndals AIK4,170,0   
Arvid Utter06Lerum Friidrott3,870,0   
Albin Edin06IFK Göteborg3,71-0,9   
Pontus Martinsson06Lerum Friidrott3,700,0   
Linus Olsson06Mölndals AIK3,690,0   


P11 Längdzon
2 sep 
Joel Pettersson07IFK Göteborg4,03-0,5   
Filip Ackebjer07IFK Göteborg4,01-0,7   
Rasmus Arnell07IFK Göteborg3,810,0   
Elmer Klockars07IFK Göteborg3,660,0   
Nils Johner07Lerum Friidrott3,560,0   
Axel Johansson07Kongahälla AIK3,48-0,4   
Vilgot Smedberg07IFK Göteborg3,390,0   
Olle Östling Partheen07Mölndals AIK3,330,0   
Julius Dahlqvist07IF Kville3,27-1,1   
10 Wiktor Nordström07Lerum Friidrott3,130,0   
11 Dennis Halalkic07IF Kville3,090,0   
12 Oscar Lansenfeldt07Lerum Friidrott3,040,0   
13 Calle Wärn07Lerum Friidrott2,920,0   
14 Alwar Johansen07Lerum Friidrott2,84-0,9   


P11 200m
Finalheat 10,82 sep 
Joel Pettersson07IFK Göteborg30.931   
Dennis Halalkic07IF Kville34.206   
Axel Johansson07Kongahälla AIK34.527   
Alwar Johansen07Lerum Friidrott38.3013   
Vilgot Smedberg07IFK Göteborgej start-   

Finalheat 20,02 sep 
Nils Johner07Lerum Friidrott31.683   
Rasmus Arnell07IFK Göteborg33.264   
Wiktor Nordström07Lerum Friidrott35.5210   
Julius Dahlqvist07IF Kville36.3112   

Finalheat 30,12 sep 
Filip Ackebjer07IFK Göteborg31.022   
Elmer Klockars07IFK Göteborg34.085   
Olle Östling Partheen07Mölndals AIK34.738   
Oscar Lansenfeldt07Lerum Friidrott34.809   
Calle Wärn07Lerum Friidrott35.5511   


P11 Spjut400 g
2 sep 
Olle Östling Partheen07Mölndals AIK20,63   
Elmer Klockars07IFK Göteborg18,01   
Albin Elmgren-Walberg07Ullevi FK17,92   
Julius Dahlqvist07IF Kville16,95   
Filip Ackebjer07IFK Göteborg16,51   
Joel Pettersson07IFK Göteborg16,45   
Rasmus Arnell07IFK Göteborg15,49   
Nils Johner07Lerum Friidrott14,87   
Axel Johansson07Kongahälla AIK14,17   
10 Calle Wärn07Lerum Friidrott13,30   
11 Vilgot Smedberg07IFK Göteborg13,15   
12 Alwar Johansen07Lerum Friidrott11,21   
13 Dennis Halalkic07IF Kville11,10   
14 Oscar Lansenfeldt07Lerum Friidrott10,83   
15 Wiktor Nordström07Lerum Friidrott7,15   


F12 Kula2.0 kg
2 sep 
Sigrid Altus06Bohus IF10,76   
Tilia Olsson06Bokenäs IF9,09   
Julia Kühnel Pappila06IF Kville9,03   
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK8,05   
Emma Wendel06Bohus IF7,99   
Ebba Pauli06Ullevi FK7,62   
Alva Thunberg06Ullevi FK7,16   
Moa Påhlman06Mölndals AIK6,51   
Moa Stagemyr06Mölndals AIK6,36   
10 Nathalie Fors06Mölndals AIK6,31   
11 Alma Garplid06Mölndals AIK4,67   


F12 200m
Finalheat 10,02 sep 
Moa Påhlman06Mölndals AIK29.892   
Ebba Pauli06Ullevi FK29.933   
Emma Wendel06Bohus IF30.944   
Alma Garplid06Mölndals AIK37.0810   
Alva Thunberg06Ullevi FKej start-   

Finalheat 20,02 sep 
Julia Kühnel Pappila06IF Kville29.781   
Moa Stagemyr06Mölndals AIK31.015   
Sigrid Altus06Bohus IF32.036   
Tilia Olsson06Bokenäs IF32.067   
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK34.288   
Nathalie Fors06Mölndals AIK34.469   


F12 Höjd
2 sep 
Emma Wendel06Bohus IF141   
Ebba Pauli06Ullevi FK132   
Julia Kühnel Pappila06IF Kville132   
Moa Stagemyr06Mölndals AIK126   
Alva Nordlinder06Göteborgs KIK126   
Tilia Olsson06Bokenäs IF123   
Nathalie Fors06Mölndals AIK120   
Moa Påhlman06Mölndals AIK116   
Sigrid Altus06Bohus IF98   
Alma Garplid06Mölndals AIK98   


F11 Höjd
2 sep 
Lina Sandström07IFK Göteborg126   
Jill Klint07Kongahälla AIK123   
Molly Portillo07Kongahälla AIK123   
Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIK120   
Elin Wrange Linder07Sävedalens AIK120   
Alice Berggren07Sävedalens AIK116   
Ella Thompson07Göteborgs KIK116   
Agnes Knauer07Hälle IF112   
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK108   
10 Maya Garrido Hallgren07Lerum Friidrott104   
11 Märta Rhodin07Lerum Friidrott104   
12 Lisa Westlund07Lerum Friidrott98   


F11 200m
Finalheat 10,02 sep 
Lina Sandström07IFK Göteborg30.941   
Molly Portillo07Kongahälla AIK32.082   
Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIK32.995   
Jill Klint07Kongahälla AIK33.767   
Elin Wrange Linder07Sävedalens AIK35.9010   
Maya Garrido Hallgren07Lerum Friidrott36.0512   

Finalheat 22 sep 
Märta Rhodin07Lerum Friidrott32.193   
Agnes Knauer07Hälle IF32.524   
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK33.626   
Alice Berggren07Sävedalens AIK33.958   
Ella Thompson07Göteborgs KIK35.759   
Lisa Westlund07Lerum Friidrott35.9411   


F11 Kula2.0 kg
2 sep 
Alice Boström Holmberg07Sävedalens AIK8,91   
Lina Sandström07IFK Göteborg7,72   
Ella Thompson07Göteborgs KIK7,26   
Märta Rhodin07Lerum Friidrott6,85   
Jill Klint07Kongahälla AIK6,54   
Molly Portillo07Kongahälla AIK5,86   
Alice Berggren07Sävedalens AIK5,58   
Lisa Westlund07Lerum Friidrott5,30   
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK5,16   
10 Agnes Knauer07Hälle IF4,97   
11 Elin Wrange Linder07Sävedalens AIK4,74   
12 Maya Garrido Hallgren07Lerum Friidrott4,35   



© Track & Field, Christer Falk