RESULTAT
Julklappsjakten 2017-12-02/03
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2017-12-03
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista  Föreningstävlingen (pdf) 


 
M 60m
Försök heat 12 dec 
Daniel Andersson91SWEIstrums SK 7.37q
Rune Drongesen96DENViborg AM 7.61q
Erik Hagström73SWEIF Kville 7.72q
Christer Nilsson73SWEIK Sisu 7.78q
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK13.35

Försök heat 22 dec 
Carl Narup98SWEUllevi FK 7.26q
Viktor Johansson97SWEUllevi FK 7.53q
Robin Noping96SWEIF Kville 7.77q
Vilgot Engberg Pramling95SWEIFK Halmstad 8.20q
Martin Danerud63SWESävedalens AIK 9.14

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Daniel Andersson91SWEIstrums SK 7.37
Carl Narup98SWEUllevi FK 7.38
Rune Drongesen96DENViborg AM 7.62
Robin Noping96SWEIF Kville 7.71
Christer Nilsson73SWEIK Sisu 7.74
Vilgot Engberg Pramling95SWEIFK Halmstad 8.25
Erik Hagström73SWEIF Kvilleej start
Viktor Johansson97SWEUllevi FKej start


M 400m
Final2 dec 
Anders Logg76SWEHälle IF52.22
Simon Strand00SWEHögby IF53.79
Vilgot Engberg Pramling95SWEIFK Halmstad56.92


M 1500m
Final2 dec 
Erik Jälknäs00SWESävedalens AIK 4:08.08P19 1:a
Olle Meijer98SWEMalmö AI 4:12.03M 1:a
Elias Shifris02DENViborg AM 4:16.42M 2:a
Simon Carrington00SWEHögby IF 4:30.15P19 2:a
Casper Ohlin99SWETjalve IF Norrköping 5:12.90P19 3:a


M Stav
2 dec 
Robin Jakobsson98SWEUllevi FK450
Johan Björk91SWEIstrums SK330
Patrik Söderqvist59SWELerum Friidrott270

240250260270280320330350440450460
R.Jakobsson--------oxxoxxx
P.Söderqvistoxoooxxx
J.Björk-----oxoxxx


M Längd
2 dec 
Viktor Johansson97SWEUllevi FK6,20
Oscar Söderbergh96SWEUllevi FK6,11
Rune Drongesen96DENViborg AM6,02
Erik Hagström73SWEIF Kville5,33

1 2 3 4 5 6 
V.Johansson5,846,146,20X4,805,89
O.Söderbergh5,74X5,986,11X5,87
R.Drongesen6,02XXX5,705,72
E.Hagström5,105,225,305,33--


M Kula7.26 kg
2 dec 
Carl Narup98SWEUllevi FK11,58
Erik Ardengård92SWEIF Kronan9,28
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK7,662.0kg

1 2 3 4 5 6 
J.Sagdahl7,66XX7,374,137,43
E.Ardengård8,928,299,039,288,788,28
C.Narup9,8410,3210,1910,6411,5411,58


M 4 x 200m
Final2 dec 
IF Kville 1 P16Erik Isaksson-02
Fredrik Grund-02
Gustav Tartu-02
Emil Bengtsson-02

1:37.94
Mölndals AIK 1 Felix Ljung-02
William Sander-01
Marcus Blixt-02
Marcel Schweikart-02

1:38.17
IFK Helsingborg MSamuell Combelles-03
Erik Albin-02
Erik Hasselguen-02
Adam Lunden-02

1:42.42


P19 60m
Final2 dec Qualisys Photofinish 
Ludvig Brorsson00SWEIK Wilske 7.29
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg 7.30
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg 7.55
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 7.68
Sakhi Husseini99SWEHåfreströms IF 7.69
Mark Drongesen00DENViborg AM 7.76
Robin Strömberg00SWEIFK Göteborg 7.77
Filip Linnér00SWEIFK Göteborg 8.54


P19 Stav
2 dec 
Anton Olsson99SWEFIK Färjestaden390

380390410
A.Olssonooxxx


P19 Längd
2 dec 
Marcus Lidman99SWEHälle IF6,45
Ludvig Brorsson00SWEIK Wilske6,09
Sakhi Husseini99SWEHåfreströms IF5,45
Mark Drongesen00DENViborg AM5,24
Christoffer Wockats00SWEIF Kville5,04

1 2 3 4 5 6 
C.Wockats4,664,504,794,985,04X
M.Drongesen5,245,014,824,634,883,04
L.Brorsson6,096,046,075,905,996,08
M.LidmanX6,365,116,20X6,45
S.Husseini5,335,065,455,275,364,95


P17 60m
Försök heat 12 dec 
Bimo Soenarso01SWEKFUM Örebro 7.21q
Otto Nilsson01SWEIK Sisu 7.51q
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville 7.65q
Sam Wingqvist01SWEHälle IF 7.74q
Jesper Rauk01SWEUllevi FK 7.74

Försök heat 22 dec 
Favour Chidison01SWEUllevi FK 7.47q
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 7.60q
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 7.61q
Philip Ryding01SWEIF Kville 7.64q
Vahid Hassani01SWEHåfreströms IF 7.97
Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborg 8.61

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Favour Chidison01SWEUllevi FK 7.45
Otto Nilsson01SWEIK Sisu 7.50
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 7.51
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 7.55
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville 7.65
Sam Wingqvist01SWEHälle IF 7.65
Philip Ryding01SWEIF Kville 7.68
Bimo Soenarso01SWEKFUM Örebroej start


P17 1500mOBS! 1700 meter
Final2 dec 
Omar Nuur01SWEIFK Växjö 4:43.571700m
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77 4:50.281700m
Melvin Johansson01SWEIF Kville 5:18.721700m
Melker Tillenius01SWESävedalens AIK5:01.0m1500m
Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborgbröt


P17 Stav
2 dec 
Nils Jensen01SWESävedalens AIK320
Thomas Sabro Larsen01DENAalborg Atletik260

220230240250260270300320330
N.Jensen------xooxxx
T.Larsenxooooxoxxx


P17 Längd
2 dec 
Favour Chidison01SWEUllevi FK6,28
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK6,19
Andreas Ehn01SWEIK Ymer6,16
Otto Nilsson01SWEIK Sisu6,16
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville5,98
Sören Pauli01SWEUllevi FK5,52
Melker Drackner01SWELidköpings IS5,50
Melker Manne01SWEUllevi FK5,43
Vahid Hassani01SWEHåfreströms IF5,39
10 Philip Robertsson01SWELidköpings IS5,30
11 Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborg4,46

1 2 3 4 5 6 
F.Chidison5,775,946,076,056,146,28
M.Al Masri5,985,835,895,865,735,67
D.UhrbomX4,354,46
M.Manne5,385,435,155,425,081,79
P.Robertsson5,205,295,30
A.Ehn4,836,166,044,626,126,09
M.DracknerXX5,50XXX
S.Pauli5,525,305,375,255,305,35
O.Weidenholm6,026,196,17-6,126,13
O.Nilsson6,016,166,006,01XX
V.Hassani5,395,184,60


P17 Kula5.0 kg
2 dec 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville17,47
Johannes Olsson01SWEHälle IF13,11
Erik Johansson01SWEUllevi FK11,20
Lucas Bolin01SWEUllevi FK10,94
Thomas Sabro Larsen01DENAalborg Atletik10,13
Oliwer Danielsson01SWEUllevi FK9,79
Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborg9,06

1 2 3 4 5 6 
L.BolinX10,9410,03X10,66X
D.Uhrbom9,068,198,878,088,658,59
E.Johansson11,2010,8310,6810,7710,5310,45
O.Danielsson9,029,459,589,79XX
J.Olsson13,11X12,9213,04XX
A.Mägi Theorin15,1517,0615,9016,1417,0317,47
T.Larsen9,039,4810,139,839,469,59


P16 60m
Försök heat 12 dec 
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg 7.50q
Oscar Nilsson02SWEMölndals AIK 7.70q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 7.80
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-77 8.10
Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan 8.12
Patrick Overgaard Blauert02DENSilkeborg AK-77 8.61
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK 8.66

Försök heat 22 dec 
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 7.44q
Michael Johansson02SWEIK Ymer 7.68q
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FK 7.74q
Fredrik Grund02SWEIF Kville 7.83
Emil Bengtsson02SWEIF Kville 8.01
Gustav Tartu02SWEIF Kville 8.12
Herman Forsberg02SWEUllevi FK 8.23
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK 8.64

Försök heat 32 dec 
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 7.56q
Erik Isaksson02SWEIF Kville 7.59q
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 7.68q
Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-77 8.28
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS 8.39
Jonathan Wockatz02SWEIF Kville 8.65
Oscar Vega02SWEIF Kronan 9.19
Edvin Andersson02SWEVarbergs GIFej start

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg 7.30
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 7.33
Erik Isaksson02SWEIF Kville 7.53
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 7.54
Oscar Nilsson02SWEMölndals AIK 7.55
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 7.64
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FK 7.69
Michael Johansson02SWEIK Ymer 7.71


P16 1500m
Finalheat 12 dec 
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 4:33.301
Anton Hermansson02SWEHögby IF 4:33.312
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 4:33.633
Nikolaj Richter02DENAalborg Atletik 4:34.804
Oskar Karlsson02SWESK Graal 4:45.417
Sebastian Mouritzen02DENSilkeborg AK-77 4:49.049
Erik Hasselgren02SWEIFK Helsingborg 5:00.4410

Finalheat 22 dec 
Omar Ibrahim02SWEBohus IF 4:44.605
Hlynur Sigurbergsson02SWEMölndals AIK 4:45.126
Erik Albin02SWEIFK Helsingborg 4:48.048
Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan 5:07.1611
Rohullah Qasemi02SWEHåfreströms IF 5:09.6812
Ahmed Al Hayesh02SWEHåfreströms IF 5:30.4113


P16 Stav
2 dec 
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö420

410420430
E.Carlssonooxxx


P16 Längd
2 dec 
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-776,15
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö5,92
Gustav Tartu02SWEIF Kville5,74
Richie Leong02SWEUllevi FK5,73
Felix Ljung02SWEMölndals AIK5,68
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK5,41
Erik Isaksson02SWEIF Kville5,28
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-775,20
Herman Forsberg02SWEUllevi FK4,96
10 Waldemar Knight02SWESävedalens AIK4,96
11 Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan4,96
12 Rohullah Qasemi02SWEHåfreströms IF4,83
13 Karl Sten02SWEIF Kronan4,80
14 Ola Bokesjö02SWEUllevi FK4,79
15 Johan Wahlgren02SWEUllevi FK4,64
16 Emil Bengtsson02SWEIF Kville4,56
17 Sebastian Mouritzen02DENSilkeborg AK-774,25
18 Jonathan Wockatz02SWEIF Kville4,10
19 Oscar Vega02SWEIF Kronan3,11
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FKX

1 2 3 4 5 6 
O.Bokesjö4,794,684,76
F.Ljung5,384,853,115,015,685,63
G.Tartu5,585,585,475,615,475,74
E.Carlsson5,925,565,605,485,555,51
S.Mouritzen4,254,17
K.Sten4,614,804,77
R.Tejada De LeonXXX
J.Wahlgren4,644,57
R.Leong5,384,765,735,425,575,70
R.Qasemi4,664,83
E.Isaksson5,175,175,055,225,285,14
E.Bengtsson4,484,474,56
M.Schweikart5,415,305,165,092,965,36
G.Bexvall4,96X
H.ForsbergX4,954,96
O.VegaX3,113,06
J.Wockatz4,013,864,10
W.Knight4,664,964,74
O.Vejlgård4,875,665,565,685,726,15
V.Krejberg5,175,205,055,055,02


P16 Kula5.0 kg
2 dec 
Leo Janén02SWEIFK Växjö13,92
Fredrik Grund02SWEIF Kville12,26
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS12,24
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK12,17
Patrick Overgaard Blauert02DENSilkeborg AK-7710,84
Edvin Andersson02SWEVarbergs GIF9,61
Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-778,52
Richie Leong02SWEUllevi FK8,50
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK7,78
10 Jonathan Sörgren02SWEDals Södra FFI7,73

1 2 3 4 5 6 
L.Frid Göransson10,2311,7711,3911,3112,1712,07
O.Bokesjö7,225,567,78
P.Blauert10,84X10,2910,0310,029,33
R.Leong7,935,728,508,148,037,96
D.AdolfssonX11,98X12,24XX
F.Grund11,4211,0712,2412,2611,7212,04
J.Sörgren5,786,947,73
L.Janén13,92X12,9912,90X12,27
E.Andersson9,009,589,618,91X8,79
T.Bjørnholt8,147,667,887,448,527,57


P15 60m
Försök heat 12 dec 
David Ulstein03SWEMölndals AIK 7.79q
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 7.80q
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 7.96q
Samuel Combelles03SWEIFK Helsingborg 8.08q
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF 8.09
Isak Liljenberg03SWEMölndals AIK 8.09
Nicklas Non Nielsen03DENHerning GF 8.49
Sebastian Gilley03SWEÖrgryte IS 8.89

Försök heat 22 dec 
Moltas Strömberg03SWEIFK Växjö 7.64q
Fabian Steene03SWEIF Kville 7.65q
Jhon Johansson03SWEAlingsås IF 7.78q
Martin Allansson03SWEMölndals AIK 7.85q
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS 8.09
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor 8.36
Mads Jakobsen03DENSilkeborg AK-77 8.72

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Moltas Strömberg03SWEIFK Växjö 7.57
Fabian Steene03SWEIF Kville 7.58
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 7.64
David Ulstein03SWEMölndals AIK 7.69
Jhon Johansson03SWEAlingsås IF 7.70
Martin Allansson03SWEMölndals AIK 7.75
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 7.91
Samuel Combelles03SWEIFK Helsingborg 8.06


P15 1000m
Finalheat 12 dec 
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 2:49.671
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 2:51.782
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 2:56.753
Carl Erixon03SWEMölndals AIK 2:56.844
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg 3:02.037
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 3:02.048
Love Söderpalm03SWEÖrgryte IS 3:08.859

Finalheat 22 dec 
Andrew Rowland03SWEUllevi FK 3:00.395
Carl A. Allerød03DENAalborg Atletik 3:00.886
Love Ramhult03SWEIK Ymer 3:09.2610
Alfred Ramhult03SWEIK Ymer 3:12.2811
Sebastian Gilley03SWEÖrgryte IS 3:16.2812
Jonathan Norrman03SWEBohus IF 3:20.3013
Salim Fatheddine03SWEÖrgryte ISbröt-


P15 Stav
2 dec 
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS351
Svante Leijon03SWEIFK Växjö260
Victor Rothausen03SWEIF Rigor230

220230240250260270280290300310320330340351360
V.Rothausenxxooxxx
S.Hagström---------o-oooxxx
S.Leijon----oxxx


P15 Längd
2 dec 
Fabian Steene03SWEIF Kville5,89
Victor Hering03SWEUllevi FK5,81
Lukas Medina Sørensen03DENKöbenhavns IF5,75
Jimmy Hellström03SWEUllevi FK5,57
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS5,37
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö5,26
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-775,09
Patrik Bergstrand03SWEIFK Halmstad5,00
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS4,97
10 Svante Leijon03SWEIFK Växjö4,91
11 Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö4,89
12 Oliver Glans03SWEUllevi FK4,85
13 Oskar Björndal03SWEIF Kville4,81
14 Elliot Hamrå03SWEIF Rigor4,77
15 Nicklas Non Nielsen03DENHerning GF4,61
16 David Johansson03SWEHälle IF4,25
17 Andrew Rowland03SWEUllevi FK2,77

1 2 3 4 5 6 
D.Johansson4,214,254,13
H.Egonsson5,013,765,215,085,265,23
J.HellströmX5,205,205,485,105,57
K.Vestergaard4,584,935,045,094,875,05
R.Rickardsson4,844,814,89
L.Sørensen5,295,645,625,615,705,75
N.Nielsen4,594,614,42
F.Steene5,755,785,894,545,745,86
O.Glans2,874,664,85
I.Helgesson5,035,37X5,235,21X
P.Bergstrand4,844,885,004,772,79X
E.Hamrå4,554,774,60
V.Hering5,62X5,59X4,155,81
S.Leijon4,914,714,72
A.Rowland2,702,772,55
O.BjörndalX4,814,64
M.Carman4,914,764,97


P15 Kula4.0 kg
2 dec 
Fabian Steene03SWEIF Kville13,44
Henrik Lykke03DENSilkeborg AK-7712,87
Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 0411,56
Victor Rothausen03SWEIF Rigor10,88
Patrik Bergstrand03SWEIFK Halmstad10,84
Jacob Isaksen03DENSilkeborg AK-779,83
David Johansson03SWEHälle IF8,98
Mads Jakobsen03DENSilkeborg AK-778,96

1 2 3 4 5 6 
M.Jakobsen8,968,968,608,638,348,93
F.Aasa10,0110,2310,0211,569,8310,19
J.Isaksen7,768,958,639,319,838,12
P.Bergstrand9,2710,0310,4010,0310,3810,84
V.Rothausen10,6410,8410,55X10,7210,88
D.Johansson8,518,898,748,718,568,98
F.Steene12,0912,2411,5913,4412,0312,96
H.Lykke12,8710,9811,4111,8112,5910,64


P15 4 x 200m
Finalheat 12 dec 
Växjö, IFK 1 Svante Leijon-03
Moltas Strömberg-03
Robin Rickardsson-03
Hannes Egonsson-03

1:44.201
Ullevi FK 1 Johannes Lundquist-04
Joel Miller-05
Marcus Johansson-05
Viggo Andersson-04

1:54.764
IFK Halmstad P15Ludvig Palmqvist-05
Alexander Carlsson-05
Edvin Håkansson-05
Isac Svensson-04

2:00.605
Lerum Friidrott P15Vilgot Thyrén-04
Vincent Kihlström-07
Viggo Nilsen-05
Lucas Fren-04

2:12.907

Finalheat 22 dec 
Örgryte IS 1 P15Sten Hagström-
Mattias Carman-
Jakob Helgesson-
Isak Helgesson-

1:44.212
Danderyds SK P15Alexander Ludwigs-04
Viktor Skoglund-04
Alexander Davidsson Eriksson-04
Erik Skoglund-04

1:45.963
IFK Helsingborg P15Liam Andersson Hjälte-04
Viggo Wallin-06
Zac Jellum Ling-06
Casper Johansson-04

2:01.676


P14 60m
Försök heat 12 dec 
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett 7.81q
Felix Steene04SWEIF Kville 8.15q
Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-77 8.48
Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK 8.76
Sixten Hjalmarsson04SWEIFK Helsingborg 8.77
Elias Lindberg04SWEKlippans FK 9.34
Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-7710.39

Försök heat 22 dec 
Calle Frank04SWEIF Kville 7.60q
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK 8.03q
Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg 8.20q
Erik Skoglund04SWEDanderyds SK 8.51
Philip Karlsson04SWEUllevi FK 8.89
Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF 9.30
Silas Børsting04DENSilkeborg AK-77ej start

Försök heat 32 dec 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 7.56q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.16q
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 8.34q
Jacob Asker04SWEIF Kville 8.43q
Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-77 8.67
Leonidas Kardassis04SWEUllevi FK 9.34

Försök heat 42 dec 
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 7.93q
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö 8.13q
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK 8.25q
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor 8.59
John Lundqvist04SWEUllevi FK 8.74
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-77 8.80
Daniel Linberg04SWEKongahälla AIK 9.80

Försök heat 52 dec 
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK 7.99q
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg 8.00q
Isac Svensson04SWEIFK Halmstad 8.05q
Liam Andersson Hjälte04SWEIFK Helsingborg 8.67
Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK 8.80
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 8.86
Lucas Frew04SWELerum Friidrott 8.93

Försök heat 62 dec 
Andreas Rydén04SWEIF Kville 8.24q
Viggo Andersson04SWEUllevi FK 8.74
Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö 9.00
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK 9.13
Hjalmar Liljenberg04SWEMölndals AIK 9.18
Storm Berg Cronquist04DENSilkeborg AK-77 9.19
Vilgot Thyrén04SWELerum Friidrottej start

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 7.51
Calle Frank04SWEIF Kville 7.64
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett 7.68
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK 7.88
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK 8.01
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg 8.05
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 8.08
Isac Svensson04SWEIFK Halmstad 8.13

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.13
Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg 8.17
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö 8.21
Felix Steene04SWEIF Kville 8.22
Andreas Rydén04SWEIF Kville 8.33
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 8.36
Jacob Asker04SWEIF Kville 8.39
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK 8.42


P14 200m
Finalheat 12 dec 
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett24.281
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI24.292
Calle Frank04SWEIF Kville24.993
Andreas Rydén04SWEIF Kville26.416

Finalheat 22 dec 
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg26.314
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK26.819
Jelmer Scholten04DENDybvad IK26.9511
Erik Skoglund04SWEDanderyds SK27.1112

Finalheat 32 dec 
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö26.335
Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK26.788
Philip Frick04SWEAle FK26.819
Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-7728.7617

Finalheat 42 dec 
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS28.9918
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-7729.6719
Albin Coster04SWEÖrgryte ISej start-
Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SKej start-

Finalheat 52 dec 
Liam Andersson Hjälte04SWEIFK Helsingborg28.3114
Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF29.7620
Leonidas Kardassis04SWEUllevi FK30.6121
Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 62 dec 
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK28.6916
Storm Berg Cronquist04DENSilkeborg AK-7731.9922
Elias Lindberg04SWEKlippans FK33.0323
Rune Erik Rober04DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 72 dec 
Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg26.737
Jonathan Grahn04SWEMölndals AIK28.1213
Isak Einarsson04SWEBrattås CK28.4815


P14 Stav
2 dec 
William Asker04SWEIF Kville320
Sebastian Braunias04SWEIFK Växjö260
Felix Steene04SWEIF Kville250
David Adolfsson04SWETingbergs AIS220
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor220
William Kindbom04SWEÖrgryte IS200
Vilgot Thyrén04SWELerum Friidrott157

157170180190200210220230240250260270300310320330
V.Thyrénoxx-
G.Thyrman---oooxoxxx
W.Kindbom-oxoooxxx
S.Braunias--------ooxxoxxx
F.Steene-------ooxoxxx
D.Adolfsson---ooooxxx
W.Asker---------o-oooxxoxxx


P14 Längd
2 dec 
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK5,82
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett5,62
Calle Frank04SWEIF Kville5,56
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS5,56
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK5,25
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK5,06
Philip Frick04SWEAle FK4,81
Albin Coster04SWEÖrgryte IS4,74
Andreas Rydén04SWEIF Kville4,64
10 Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö4,63
11 Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK4,50
12 Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg4,46
13 Philip Karlsson04SWEUllevi FK4,45
14 Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK4,43
15 John Lundqvist04SWEUllevi FK4,39
16 Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS4,32
17 Sixten Hjalmarsson04SWEIFK Helsingborg4,27
18 Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-774,23
19 Erik Skoglund04SWEDanderyds SK4,20
20 Viggo Andersson04SWEUllevi FK4,19
21 Jonathan Grahn04SWEMölndals AIK4,18
22 Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-774,17
23 Lucas Frew04SWELerum Friidrott4,14
24 Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-774,08
25 Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg4,06
26 Viktor Dejke04SWEUllevi FK3,74
27 Malte Siewertsson04SWEIFK Växjö3,69
28 Elias Lindberg04SWEKlippans FK3,59
29 Rune Erik Rober04DENSilkeborg AK-773,50
30 Daniel Linberg04SWEKongahälla AIK3,44
31 Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK3,23
32 Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-773,17
33 Einar Sörensen04SWEIFK Växjö2,73

1 2 3 4 5 6 
O.Grahm GolesX4,464,43
J.Lundqvist5,064,855,00X4,63X
C.RasmussenXX3,17
V.DejkeX3,593,74
P.Karlsson4,294,45X
D.Linberg3,443,39
E.Skoglund3,564,202,43
R.Rober3,253,123,50
V.Andersson4,004,054,19
E.LindbergX3,593,43
M.Siewertsson3,693,663,63
C.Frank5,315,175,425,495,505,56
A.Apelgrim5,485,175,285,385,565,47
B.Cypryanski4,173,833,99
H.Hertzman4,484,524,63
A.LudwigsX4,95X4,844,965,25
A.Floyd Vincent5,395,555,625,43X5,11
N.Andersen4,083,85
J.Grahn3,98X4,18
S.HjalmarssonX4,27X
O.Niklasson5,65X5,614,444,035,82
O.Sonnerup4,263,814,50
A.Hagstedt4,324,154,17
E.Sörensen2,522,732,37
P.Frick4,684,634,784,814,654,70
V.Skoglund3,23X
L.Frew4,143,883,82
A.Coster4,614,234,744,284,504,49
A.Seindal4,234,004,12
A.Davidsson Eriks4,434,334,22
J.Lundqvist4,394,32X
A.Rydén4,334,154,64
C.Johansson4,062,33


P14 Kula4.0 kg
2 dec 
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK12,94
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK11,45
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett10,25
Felix Steene04SWEIF Kville10,15
Jacob Asker04SWEIF Kville9,83
Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-779,63
William Kindbom04SWEÖrgryte IS9,51
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK9,07
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö8,86
10 Albin Coster04SWEÖrgryte IS8,26
11 Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK8,08
12 Sixten Hjalmarsson04SWEIFK Helsingborg7,83
13 Vilgot Thyrén04SWELerum Friidrott6,13
14 Malte Siewertsson04SWEIFK Växjö5,95
15 Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-775,59
16 Einar Sörensen04SWEIFK Växjö5,29

1 2 3 4 5 6 
M.Siewertsson5,005,135,95
A.Davidsson Eriks8,087,767,24
W.Kindbom8,569,248,549,048,589,51
S.Hjalmarsson7,836,737,54
J.Asker9,369,779,839,53XX
A.Floyd Vincent10,259,53X9,909,289,93
V.Thyrén5,775,596,13
E.Sörensen5,294,354,59
B.Cypryanski8,968,788,459,359,639,18
O.Niklasson11,62X11,3212,94X11,49
A.Coster8,26X7,99
C.Ekberg9,078,448,468,168,638,98
O.Sonnerup9,9311,3511,459,9710,779,57
V.Nordqvist8,328,868,41
F.Steene8,5610,159,619,809,6410,15
C.Rasmussen5,155,575,59


P13 60m
Försök heat 12 dec 
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF 8.59q
Lars Hedlund05SWETrollhättan FIK 8.72q
Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg 8.92q
André Samrin Ribeiro05SWEÖrgryte IS 9.22q
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 9.51
Linus Cochran05DENSilkeborg AK-77 9.73
Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö10.22

Försök heat 22 dec 
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 8.52q
Filip Nesser05SWEMölndals AIK 8.70q
Alexander Eklund05SWEKlippans FK 8.79q
Melker Bernhardsson05SWEIFK Växjö 9.31
Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS 9.41
Alexander Carlsson05SWEIFK Halmstad 9.54
Filip Larsson05SWELidköpings ISej start

Försök heat 32 dec 
Joel Gustafsson Miller05SWEUllevi FK 8.35q
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 8.68q
Hampus Hassel05SWEIK Orient 9.15q
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK 9.22q
Milton Ahlin05SWESävedalens AIK 9.29
Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-77 9.40
Elias Bohman05SWEUllevi FK10.15

Försök heat 42 dec 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 8.12q
Milo Persson05SWELerum Friidrott 8.41q
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS 8.96q
Marco Sjöberg05SWEIK Ymer 9.07q
Filip Klaassen05SWEIF Kville 9.11q
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad 9.40
David Thilén05SWEIF Kville 9.68

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 8.09
Milo Persson05SWELerum Friidrott 8.41
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 8.44
Joel Gustafsson Miller05SWEUllevi FK 8.44
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 8.55
Lars Hedlund05SWETrollhättan FIK 8.63
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF 8.72
Filip Nesser05SWEMölndals AIK 8.92


P13 200m
Finalheat 12 dec 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK26.571
Victor Törnström05SWEDanderyds SK27.332
Theodor Johner05SWELerum Friidrott27.923
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK28.034

Finalheat 22 dec 
Filip Klaassen05SWEIF Kville29.556
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK30.489
Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS31.3013
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad31.6315

Finalheat 32 dec 
David Thilén05SWEIF Kville30.8710
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott31.2812
Milton Ahlin05SWESävedalens AIK32.4719
Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö36.1021

Finalheat 42 dec 
Axel Logg05SWEHälle IF28.635
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS30.068
Nils Askelund05SWEMölndals AIK32.5020

Finalheat 52 dec 
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK29.937
Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-7732.0517
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK32.3618

Finalheat 62 dec 
Felix Essman05SWESävedalens AIK31.0011
Linus Cochran05DENSilkeborg AK-7731.5114
Elias Wersten05SWELerum Friidrott31.9316


P13 Längdzon
2 dec 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK5,15
Jonas Gustén05SWEUllevi FK5,03
Victor Törnström05SWEDanderyds SK4,89
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF4,84
Lars Hedlund05SWETrollhättan FIK4,84
Leo Göransson05SWEKlippans FK4,60
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK4,54
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg4,47
Marcus Johansson05SWEUllevi FK4,44
10 Filip Larsson05SWELidköpings IS4,41
11 Felix Essman05SWESävedalens AIK4,39
12 Malte Johansson05SWELaholms IF4,35
13 Milo Persson05SWELerum Friidrott4,30
14 Marco Sjöberg05SWEIK Ymer4,20
15 Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott4,18
16 Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS4,15
17 Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad4,11
18 Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS4,06
19 Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg4,00
20 Noah Staaf05SWEMölndals AIK3,97
21 Elias Wersten05SWELerum Friidrott3,89
22 Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad3,87
23 Hampus Hassel05SWEIK Orient3,84
24 Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK3,83
25 Milton Ahlin05SWESävedalens AIK3,83
26 Alexander Carlsson05SWEIFK Halmstad3,77
27 Melker Bernhardsson05SWEIFK Växjö3,77
28 Elias Johansson05SWEUllevi FK3,62
29 Linus Cochran05DENSilkeborg AK-773,53
30 Nils Askelund05SWEMölndals AIK3,46
31 Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö3,45
32 Ruben Larsson05SWEIFK Växjö3,38
33 Elias Bohman05SWEUllevi FK3,37
34 Linus Alinder05SWEMölndals AIK3,32
35 Max Dahlström05SWELerum Friidrott2,78

1 2 3 4 5 6 
A.Eenfeldt4,844,724,744,77XX
A.Hallberg4,154,003,89
V.Törnström4,834,894,704,614,724,74
L.Göransson4,484,404,494,604,274,50
M.Sjöberg4,144,104,20
A.Carlsson3,733,763,77
E.Bohman3,12X3,37
R.Larsson3,383,253,37
N.Krantz Törnblom3,833,593,54
L.Alinder3,323,273,10
E.Johansson3,483,573,62
L.Palmkvist3,863,723,87
S.Meiby4,003,863,96
L.Karlevo5,115,084,884,945,154,81
M.Bernhardsson3,773,383,68
V.Nielsen4,184,084,10
M.Ahlin3,453,583,83
N.Staaf3,973,653,86
A.Fyhr4,063,883,47
H.Olsson3,033,293,45
J.Gustén3,725,034,864,874,923,71
N.Askelund3,093,463,32
E.Wersten3,893,483,73
L.Hedlund4,764,744,594,844,414,73
M.Persson4,024,304,26
M.Johansson4,254,444,37
H.HasselXX3,84
F.Essman4,394,29X
F.Larsson4,344,414,40
L.Cochran3,483,533,42
O.Ackebjer4,454,294,314,264,424,47
M.DahlströmX2,782,52
M.Johansson4,354,32X
L.Törnström4,484,464,424,504,384,54
E.Håkansson4,114,064,07


P13 Kula3.0 kg
2 dec 
Alexander Eklund05SWEKlippans FK10,19
Leo Göransson05SWEKlippans FK10,13
Theodor Johner05SWELerum Friidrott9,55
Victor Törnström05SWEDanderyds SK8,69
Kevin Pernervik05SWELerum Friidrott8,30
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK8,13
Filip Larsson05SWELidköpings IS8,10
Malte Johansson05SWELaholms IF7,67
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS7,65
10 Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg7,46
11 David Thilén05SWEIF Kville7,45
12 Hugo Tilldal05SWEUllevi FK7,28
13 Max Dahlström05SWELerum Friidrott6,88
14 Linus Cochran05DENSilkeborg AK-776,12
15 Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-776,01
16 Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott5,98
17 Elias Johansson05SWEUllevi FK5,68
18 Elias Wersten05SWELerum Friidrott5,46

1 2 3 4 5 6 
G.Thomsen-X6,01
A.Eklund9,459,5410,199,719,099,44
H.Tilldal6,24X7,28
D.Thilén6,887,367,45
V.Törnström8,458,698,13X8,118,38
S.MeibyX7,46X
L.Göransson10,139,349,079,429,799,67
V.Nielsen5,63X5,98
F.Larsson7,687,056,967,638,107,88
T.Johner9,559,068,678,828,538,99
M.Johansson7,675,926,367,187,097,20
A.Hallberg7,307,656,98
E.Wersten5,165,215,46
M.Dahlström6,606,286,88
L.Cochran5,676,126,01
E.Johansson5,685,685,60
L.Törnström7,938,027,207,658,137,87
K.Pernervik8,307,667,848,137,738,22


P12 60m
Försök heat 12 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.97q
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.13q
Linus Rosén06SWEIF Kronan 9.24q
Viggo Büller06SWESävedalens AIK10.03
Filip Mattsson06SWEMölndals AIK10.46
Richard Frisk06SWEIFK Göteborg10.78
Hannes Lukkari06SWELerum Friidrott10.84

Försök heat 22 dec 
Anton Kamperin06SWEKils AIK 9.00q
Leo Bergman06SWEBrattås CK 9.09q
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 9.35q
Vincent Asker06SWEIF Kville 9.36q
Erik Carlsson06SWEStenungsunds FI 9.85
Viggo Wallin06SWEIFK Helsingborg10.02
Adam Nero06SWEIK Sisu10.46

Försök heat 32 dec 
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK 8.97q
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg 9.08q
Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan 9.33q
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville 9.44q
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor 9.51
Edvin Liske06SWEKongahälla AIK 9.70
Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg 9.73
Anton Andersson06SWEBokenäs IF 9.84

Försök heat 42 dec 
Dennis Fransson06SWEAlingsås IF 9.25q
Albin Fakelius06SWEBokenäs IF 9.80
Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS 9.90
Sebastian Bexvall06SWEIF Kronan10.10
Alfred Andersson06SWEVarbergs GIF10.13
William Malmström06SWEÖrgryte IS10.80
Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK11.21

Försök heat 52 dec 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 8.67q
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 9.09q
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö 9.18q
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 9.36q
Felix Haagen06SWEMölndals AIK 9.53
Tristan Keller Kristensen06DENSilkeborg AK-77 9.94
Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK10.47

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 8.71
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.77
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK 8.95
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 8.95
Anton Kamperin06SWEKils AIK 8.99
Leo Bergman06SWEBrattås CK 9.00
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.00
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg 9.21

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Linus Rosén06SWEIF Kronan 8.93
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö 9.08
Vincent Asker06SWEIF Kville 9.23
Dennis Fransson06SWEAlingsås IF 9.25
Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan 9.30
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville 9.32
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 9.35
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 9.44


P12 Längdzon
2 dec 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor4,70
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg4,47
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg4,26
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö4,23
Oliver Manning06SWEMölndals AIK4,21
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK4,16
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK4,12
Isak Bergström06SWEIFK Växjö4,10
Leo Bergman06SWEBrattås CK4,05
10 Fredrik Wockatz06SWEIF Kville4,04
11 Anton Kamperin06SWEKils AIK4,00
12 Linus Rosén06SWEIF Kronan3,88
13 Edvin Liske06SWEKongahälla AIK3,87
14 Albin Edin06SWEIFK Göteborg3,83
15 Albin Fakelius06SWEBokenäs IF3,81
16 Alfred Andersson06SWEVarbergs GIF3,75
17 Anton Andersson06SWEBokenäs IF3,73
18 Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg3,72
19 Hector Gustafsson06SWEIF Rigor3,70
20 Felix Haagen06SWEMölndals AIK3,62
21 Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan3,61
22 Dennis Fransson06SWEAlingsås IF3,56
23 Tristan Keller Kristensen06DENSilkeborg AK-773,54
24 Filip Mattsson06SWEMölndals AIK3,43
25 Linus Olsson06SWEMölndals AIK3,43
26 Erik Carlsson06SWEStenungsunds FI3,39
27 Simon Thörnqvist06SWESävedalens AIK3,38
28 Arild Moreau06SWEÖrgryte IS3,36
29 Sebastian Bexvall06SWEIF Kronan3,28
30 Viggo Büller06SWESävedalens AIK3,25
31 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK3,25
32 Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS3,19
33 William Malmström06SWEÖrgryte IS3,06
34 Adam Nero06SWEIK Sisu3,01

1 2 3 4 5 6 
F.Mattsson3,433,433,303,22
S.Thörnqvist3,383,193,043,21
V.Büller3,153,063,173,25
I.Bergström4,024,004,103,99
L.Olsson3,413,433,403,33
L.Rosén3,833,863,773,88
D.Fransson3,563,393,283,53
Z.Jellum Ling4,354,454,474,40
A.Moreau2,763,013,133,36
N.Terho4,123,973,964,16
A.Olsson Prescoud3,613,533,403,51
H.Hamberg3,252,92X3,01
E.Liske3,873,193,703,61
E.Carlsson3,313,392,95X
S.Bexvall2,452,572,603,28
A.Nero2,963,012,852,69
D.Brevik3,964,124,034,10
H.Kündig4,244,124,263,84
K.Eneman3,523,723,653,70
A.Andersson3,523,693,593,73
O.Carlsson3,193,103,163,02
H.Gustafsson3,523,703,483,56
O.Manning4,084,014,214,18
A.Örnborg4,384,504,524,70
A.Kamperin4,003,513,553,95
F.Wockatz3,963,934,043,98
W.Malmström2,433,062,763,03
L.Bergman3,984,053,993,90
T.Kristensen3,333,133,363,54
V.Bergström4,134,064,074,23
A.Fakelius3,813,773,613,63
A.Edin3,693,833,593,75
F.Haagen3,05X3,353,62
A.Andersson3,513,563,533,75


P12 Kula3.0 kg
2 dec 
Isak Andersson06SWEBohus IF8,10
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö7,82
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg6,93
Oliver Manning06SWEMölndals AIK6,64
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg6,40
Isak Bergström06SWEIFK Växjö6,37
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK6,33
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville6,16
Tristan Keller Kristensen06DENSilkeborg AK-776,10
10 Arvid Utter06SWELerum Friidrott5,80
11 Adam Nero06SWEIK Sisu5,80
12 Marcus Lamm06SWEMölndals AIK5,80
13 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott5,79
14 Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg5,75
15 Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan5,70
16 Alfred Andersson06SWEVarbergs GIF5,50
17 Erik Carlsson06SWEStenungsunds FI5,48
18 Christopher Hermansson06SWEMölndals AIK5,48
19 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK5,34
20 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK5,29
21 Anton Kamperin06SWEKils AIK5,00

1 2 3 4 5 6 
M.Lamm5,255,355,605,80
T.Kristensen5,845,665,916,10
A.Olsson PrescoudX4,735,705,02
A.Andersson5,43X5,505,20
H.Kündig6,566,38X6,93
E.CarlssonXX5,335,48
A.Kamperin5,004,994,684,83
A.Baumann5,345,274,814,11
A.Nero5,455,805,795,51
I.Andersson7,827,458,107,54
V.BergströmX7,826,406,82
F.Wockatz5,545,945,736,16
I.Bergström5,406,376,065,81
C.Hermansson4,904,634,785,48
K.Eneman5,093,70X5,75
A.Toorell5,795,455,505,47
O.ManningX6,106,536,64
H.Hamberg5,245,29X5,10
A.Utter5,805,535,805,03
Z.Jellum Ling5,58XX6,40
D.BrevikX6,015,606,33


P11 60m
Försök heat 12 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.77q
Villiam Nesser07SWEMölndals AIK 9.56q
Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF 9.61q
Tristan Skivesen07DENSilkeborg AK-77 9.72
Vincent Kihlström07SWELerum Friidrott 9.90
Axel Ohlson07SWEKongahälla AIK10.24
Wilmer Skog07SWELaholms IF10.36
Joel Billberg07SWELerum Friidrott11.09

Försök heat 22 dec 
Nils Johner07SWELerum Friidrott 9.56q
Ragnarsson Ludvig07SWEIK Ymer 9.63q
Henric Almqvist07SWEIF Rigor 9.67q
Oscar Karlberg07SWEIFK Göteborg 9.71
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg 9.85
Viktor Ramber07SWEIFK Göteborg10.33
Måns Nilsson07SWEIF Rigor10.46
Anton Samuelsson07SWELerum Friidrott10.71

Försök heat 32 dec 
David Blixt07SWEMölndals AIK 9.35q
Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK 9.36q
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 9.63q
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg 9.69q
Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK 9.79
Widar Walldén07SWELerum Friidrott10.10
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK10.14

Försök heat 42 dec 
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 9.45q
Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu 9.75
Emil Wikestam Berggren07SWEÖrgryte IS 9.85
Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg10.13
Oliver Di Lorenzo07SWEAlingsås IF10.13
Karl Elfvin07SWEMölndals AIK10.27
Edwin Åström07SWEMölndals AIKej start

Försök heat 52 dec 
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 9.46q
Jack Krantz07SWESävedalens AIK 9.70
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott 9.96
Levis Jonåker07SWEMölndals AIK10.06
Bastian Carlsson07SWEIFK Halmstad10.10
Albin Landegren07SWEIK Ymer10.17
Wiktor Nordström07SWELerum Friidrott10.61
Rasmus Johnstone07SWEMajornas IK11.11

Försök heat 62 dec 
Felix Nilsson07SWEKlippans FK 9.29q
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg 9.40q
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg 9.40q
Elliot Montell07SWEBohus IF 9.53q
Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-77 9.91
Simon Jansson07SWEMölndals AIK10.20
Elvis Åberg07SWEKongahälla AIK10.62

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.62
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg 9.30
Felix Nilsson07SWEKlippans FK 9.31
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 9.31
David Blixt07SWEMölndals AIK 9.34
Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK 9.44
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg 9.52
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 9.55

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Villiam Nesser07SWEMölndals AIK 9.49
Ragnarsson Ludvig07SWEIK Ymer 9.61
Nils Johner07SWELerum Friidrott 9.61
Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF 9.64
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 9.65
Elliot Montell07SWEBohus IF 9.65
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg 9.79
Henric Almqvist07SWEIF Rigor 9.93


P11 Längdzon
2 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg4,80
Felix Nilsson07SWEKlippans FK4,21
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg4,03
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg3,93
Elliot Montell07SWEBohus IF3,86
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg3,79
Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg3,75
Tristan Skivesen07DENSilkeborg AK-773,73
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg3,73
10 Jack Krantz07SWESävedalens AIK3,70
11 Nils Johner07SWELerum Friidrott3,69
12 Edvin Sonedahl07SWEMölndals AIK3,66
13 Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK3,65
14 Henric Almqvist07SWEIF Rigor3,64
15 Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu3,60
16 Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK3,60
17 Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-773,59
18 Vincent Kihlström07SWELerum Friidrott3,59
19 Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg3,57
20 Ragnarsson Ludvig07SWEIK Ymer3,54
21 Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg3,53
22 Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF3,47
23 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK3,45
24 Oscar Karlberg07SWEIFK Göteborg3,45
25 Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott3,44
26 Albin Landegren07SWEIK Ymer3,35
27 Amandus Lundgren07SWEIF Rigor3,33
28 Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg3,31
29 Viktor Ramber07SWEIFK Göteborg3,29
30 Elvis Åberg07SWEKongahälla AIK3,29
31 Anton Samuelsson07SWELerum Friidrott3,29
32 Oliver Di Lorenzo07SWEAlingsås IF3,26
33 Wilmer Skog07SWELaholms IF3,23
34 Olle Östling Partheen07SWEMölndals AIK3,17
35 Måns Nilsson07SWEIF Rigor3,16
36 Widar Walldén07SWELerum Friidrott3,15
37 Rasmus Ebefors07SWETrollhättan FIK3,03
38 Bastian Carlsson07SWEIFK Halmstad3,03
39 Rasmus Johnstone07SWEMajornas IK2,99
40 Emil Wikestam Berggren07SWEÖrgryte IS2,96
41 Wiktor Nordström07SWELerum Friidrott2,89
42 Joel Billberg07SWELerum Friidrott2,66

1 2 3 4 5 6 
D.Bertelsen3,593,223,493,34
E.Montell3,863,833,823,80
T.Skivesen3,643,443,733,72
A.Rogö4,564,704,604,80
N.Johner3,663,453,693,65
M.Nilsson3,163,002,902,97
W.Nordström2,762,892,662,68
V.Kihlström3,393,363,593,46
A.Samuelsson3,29X2,893,03
R.Arnell3,793,773,603,62
H.Sandstedt3,583,513,603,56
E.Klockars3,69X3,753,68
E.Borg3,573,533,423,08
I.Fransson Larsso3,443,203,083,27
V.Ramber3,213,033,263,29
A.Zackrisson Ljun3,433,343,293,47
V.SmedbergX3,38X3,53
B.Carlsson2,923,03X2,98
O.Östling Parthee2,833,012,993,17
E.Åberg3,093,133,113,29
J.Pettersson3,543,493,513,73
F.Ackebjer3,943,764,004,03
W.Walldén3,153,152,952,84
T.Hjortbäck3,453,253,273,37
K.Öljemark3,652,683,393,64
J.Billberg2,632,662,622,66
W.Grahn3,60
E.Wikestam Berggr2,962,932,362,88
J.Bergman3,313,20X3,13
R.Ebefors2,803,002,833,03
H.Almqvist3,463,403,643,35
O.Di Lorenzo3,26XX2,99
J.Krantz3,683,653,703,45
A.Lundgren2,783,103,223,33
O.Karlberg3,28X3,153,45
R.Johnstone2,912,952,992,98
W.Skog3,193,172,963,23
R.Ludvig3,513,423,543,10
M.Lindqvist3,553,93XX
E.Sonedahl3,663,553,342,67
A.Landegren3,143,073,353,18
F.Nilsson4,214,063,954,05


P11 Kula2.0 kg
2 dec 
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott8,80
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg8,72
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg8,60
Felix Nilsson07SWEKlippans FK8,46
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg8,28
Simon Jansson07SWEMölndals AIK8,21
Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK8,20
Edwin Åström07SWEMölndals AIK7,96
Elliot Montell07SWEBohus IF7,96
10 Albin Elmgren-Warberg07SWEUllevi FK7,90
11 Axel Ohlson07SWEKongahälla AIK7,79
12 Albin Landegren07SWEIK Ymer7,63
13 David Blixt07SWEMölndals AIK7,49
14 Victor Andersson07SWEIK Ymer7,04
15 Ivan Fredberg07SWEÖrgryte IS6,98
16 Oscar Karlberg07SWEIFK Göteborg6,91
17 Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu6,91
18 Nils Johner07SWELerum Friidrott6,90
19 Vincent Kihlström07SWELerum Friidrott6,82
20 Elvis Åberg07SWEKongahälla AIK6,75
21 Tristan Skivesen07DENSilkeborg AK-776,69
22 Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg6,65
23 Emil Wikestam Berggren07SWEÖrgryte IS6,63
24 Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-776,52
25 Rasmus Ebefors07SWETrollhättan FIK6,41
26 Widar Walldén07SWELerum Friidrott6,14
27 Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg6,07
28 Wiktor Nordström07SWELerum Friidrott6,03
29 Amandus Lundgren07SWEIF Rigor6,00
30 Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg5,86
31 Viktor Ramber07SWEIFK Göteborg5,59
32 Bastian Carlsson07SWEIFK Halmstad4,89
33 Rasmus Johnstone07SWEMajornas IK4,16

1 2 3 4 5 6 
V.Kihlström5,836,346,826,48
W.Nordström6,035,055,495,65
R.Johnstone3,874,104,124,16
A.Ohlson7,047,387,087,79
A.Rogö8,728,228,678,45
E.Åberg6,725,996,076,75
E.Borg5,696,655,915,56
R.Arnell8,188,098,158,28
K.Öljemark8,207,31--
I.Fredberg6,986,816,746,48
E.Wikestam Berggr6,006,635,965,86
E.Montell7,347,457,967,38
S.Jansson8,217,277,517,42
A.Lundgren5,725,216,005,43
J.Bergman5,665,865,705,62
V.AnderssonX6,207,046,95
F.Nilsson7,157,898,467,91
H.Sandstedt5,996,426,706,91
O.Karlberg6,916,805,596,69
N.Johner6,906,235,426,55
A.Elmgren-Warberg7,657,46X7,90
D.Bertelsen6,526,036,226,37
T.Skivesen6,346,696,546,54
D.Blixt7,49X7,297,02
I.Fransson Larsso8,548,808,348,73
W.Walldén5,435,745,926,14
A.Landegren6,987,267,197,63
V.Ramber5,235,195,495,59
R.Ebefors6,41X6,245,98
B.Carlsson4,894,554,844,54
M.Lindqvist7,298,608,327,93
E.Åström7,687,966,697,59
E.Klockars6,075,915,635,83


P10 60m
Försök heat 12 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 9.27q
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö 9.44q
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK 9.87q
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF10.02q
Victor Skoglund08SWEKarlskoga FIF10.24q
Hugo Edin08SWEIFK Göteborg10.35
Arvid Magnusson08SWEIK Ymer10.79

Försök heat 22 dec 
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK 9.18q
Edvin Örnborg08SWEIF Rigor 9.22q
Melwin Österberg08SWESävedalens AIK 9.98q
Olle Rasmusson08SWEMölndals AIK10.13q
Ebbe Lundström08SWEMölndals AIK10.31
William Pålsson08SWEIFK Halmstad10.41
Sixten Birch08SWEIFK Göteborg10.86
Carl Nilsson08SWEIF Rigor11.52

Försök heat 32 dec 
Gustav Ramsin08SWEIstrums SK 9.73q
Nicolas Samrin Ribeiro08SWEÖrgryte IS 9.89q
Emil Englund08SWEMölndals AIK10.14q
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-7710.49
Gustav Engdegård08SWEIF Rigor10.50
Vincent Lundquist08SWEMölndals AIK10.61
Hugo Sandström08SWEIFK Göteborg11.00
Elias Najafpour08SWEIFK Göteborg11.27

Försök heat 42 dec 
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 9.50q
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK10.03q
Oskar Klintbäck08SWEIF Rigor10.08q
Arvid Sebestyen08SWEIF Kville10.12q
Andor Zackrisson Ljung09SWEHälle IF10.63
Sixten Åberg09SWEKongahälla AIK10.91
Ludvig Hallberg08SWEHässleholms AIS11.34

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK 9.11
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 9.17
Edvin Örnborg08SWEIF Rigor 9.35
Gustav Ramsin08SWEIstrums SK 9.40
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö 9.43
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 9.49
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK 9.83
Nicolas Samrin Ribeiro08SWEÖrgryte IS 9.90

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF 9.75
Melwin Österberg08SWESävedalens AIK 9.93
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK 9.98
Emil Englund08SWEMölndals AIK10.04
Oskar Klintbäck08SWEIF Rigor10.06
Olle Rasmusson08SWEMölndals AIK10.12
Victor Skoglund08SWEKarlskoga FIF10.14
Arvid Sebestyen08SWEIF Kville10.16


P10 Kula2.0 kg
2 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 047,06
Nicolas Samrin Ribeiro08SWEÖrgryte IS6,93
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF6,89
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö6,62
Oskar Klintbäck08SWEIF Rigor6,56
Arvid Sebestyen08SWEIF Kville6,34
Victor Skoglund08SWEKarlskoga FIF6,26
Nils Amundin08SWESävedalens AIK5,93
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-775,81
10 Sixten Birch08SWEIFK Göteborg5,63
11 Gustav Ramsin08SWEIstrums SK5,58
12 Hugo Sandström08SWEIFK Göteborg5,57
13 Ludvig Hallberg08SWEHässleholms AIS5,30
14 Sixten Åberg09SWEKongahälla AIK5,28
15 Elias Najafpour08SWEIFK Göteborg5,24
16 Carl Nilsson08SWEIF Rigor5,23
17 Hugo Edin08SWEIFK Göteborg5,07
18 Gustav Engdegård08SWEIF Rigor4,88
19 Arvid Magnusson08SWEIK YmerX
20 William Pålsson08SWEIFK Halmstad3,48

1 2 3 4 5 6 
O.Laycock5,815,70X4,45
N.Samrin RibeiroX6,936,856,36
S.Birch5,585,635,254,87
G.Ramsin4,935,585,194,78
L.Hallberg5,30X5,115,19
A.MagnussonXXX4,45
G.Engdegård4,884,85X4,66
O.KlintbäckX6,565,84X
T.Rogö6,547,067,03X
W.PålssonX3,482,712,99
H.Edin4,735,074,944,55
E.Najafpour4,555,244,845,17
E.Karlsson6,566,626,166,62
A.Sebestyen6,186,345,826,05
V.Skoglund5,125,876,266,10
S.Åberg5,285,155,114,94
N.Amundin5,545,035,645,93
C.Nilsson5,235,185,004,50
S.Sagnia6,086,426,896,45
H.Sandström5,395,225,575,36


K 400m
Final2 dec 
Majken Lützen03DENBallerup AK61.50
Olivia Kempi98SWEIFK Helsingborg62.42
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad65.06
Nikki Berglund94SWEFIK Färjestaden66.31


K 1500m
Final2 dec 
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg 4:46.98K 1:a
Marie Møller Schmidt01DENViborg AM 4:47.63F17 1:a
Mie Gam01DENViborg AM 4:47.82F17 2:a
Ebba Wahlberg02SWEIK Ymer 5:07.61F16 1:a
Amanda Olsson03SWESäffle FIK 5:09.43K 2:a
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI 5:10.71K 3:a
Linnea Smalström99SWESävedalens AIK 5:15.32F19 1:a
Karin Schön62SWEIF Kville 5:17.46K 4:a
Lina Karlsson02SWELidköpings IS 5:26.71F16 2:a
10 Elin Dejke02SWEUllevi FK 5:40.20F16 3:a
Kajsa Åkeflo00SWEIFK GöteborgbrötF19
Elin Frisk02SWEIFK Växjöej startF16


K Höjd
2 dec 
Carolin Kobel92SWEBrattås CK156

151156160
C.Kobeloxoxxx


K Tresteg
2 dec 
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,48

1 2 3 4 5 6 
S.Sjögren11,4511,1611,2911,3311,4811,38


K 4 x 200m
Finalheat 12 dec 
Aalborg Atletik 1 F16Mathilde Gregersen-03
Laura G. Andersen-04
Mai R. Warness-02
Johanne Westergaard-02

1:52.504
IFK Helsingborg K - 1Moa Nilsson-01
Alva Bengtsson-01
Tilda Lilja-03
Hanna Persson-02

1:54.226
IF Kville 1 F16Ellen Blockenfelt-02
Emilia Lönnqvist-02
Hilda Johnsson-02
Sissela Brenne-02

1:58.719
Ullevi FK KHanna Zachrisson-99
Ide Ileso-00
Louise Duvlig A.-00
Lovisa Sjödin J.-97

bröt-

Finalheat 22 dec 
Örgryte IS 1 F17Klara Mattsson-01
Sandra Jonsson-01
Hedda Tellow-02
Nike Thanner-01

1:47.561
Aalborg Atletik 1 F17Anne Andersen-01
Nanna Muurholm-01
Mille B. Olesen-02
Ida Jörgensen-01

1:50.972
Göteborgs KIK 1 Moa Dahlsjö-02
Ebba Rössberger-02
Johanna Sjögren-02
Wilma Nielsen-1

1:53.625
IFK Helsingborg K - 2Titti Ewertz-03
Tindra Palmér-02
Frida Meiby-01
Anna Lukic-02

1:56.047

Finalheat 32 dec 
IFK Växjö 1Matilda Honeth-02
Tilde Bengtsson-02
Kertsin Siwertsson-03
Tove Larsson-02

1:52.333
Sävedalens AIK 1 Emilie Mathisen-02
Ellen Thörnqvist-02
Sofia Ensberg-02
Ebbe Niklasson-03

1:56.748
Viborg AF 1 ViborgCamilla Sass-04
Marie Schmith Möller-01
Mie Gam-01
Nanna E.Andersen-01

2:02.4610
Ullevi FK, 1 F17Cindy Darell-02
Wendela Yhlén Graf-02
Elin Hallbjörner-02
Elin Dejke-02

bröt-


F19 Höjd
2 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF164
Ellen Hedin00SWEIK Orient160
Cornelia Storm-Karlén99SWEIstrums SK141

128135141146151156160164167169
C.Storm-Karlénoxoxxoxxx
E.Hedin----ooxxoxxx
L.Karlsson----ooxooxxx


F19 Tresteg
2 dec 
Emelina Wirebro99SWEMotala AIF10,63
Ellen Hedin00SWEIK Orient9,25
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK0,00

1 2 3 4 5 6 
E.Hedin----X9,25
E.Wirebro10,3110,6310,5010,57X10,45
S.Sandström------


F17 400m
Finalheat 12 dec 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK56.181
Ida Jørgensen01DENAalborg Atletik59.692
Anne Andersen01DENAalborg Atletik59.953

Finalheat 22 dec 
Wilma Nielsen01SWEGöteborgs KIK60.554
Nanna Muurholm01DENAalborg Atletik60.815
Kajsa Åkeflo00SWEIFK Göteborg67.79F19 1:a


F17 Häck 60m76 cm
Final2 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF 9.15F19 84cm
Sandra Jonsson01SWEÖrgryte IS 9.22F17 1:a
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott 9.61F17 2:a
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 9.76F17 3:a
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 9.88F17 4:a


F17 Höjd
2 dec 
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott167
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF164
Hilda Gyldén01SWEIF Kville160
Elina Bergman01SWEBrattås CK160
Nellie Malmros01SWEBåstads GIF156
Ida Björndal01SWEIF Kville156
Linnea Borrman01SWEStrömstads IF146
Isa Larsson01SWEBohus IF146
Sofia Andersson01SWEUllevi FK141

128135141146151156160164167169
I.Larsson-ooxoxxx
L.Lindholm-----oooxxx
N.Malmros---ooxoxxx
E.Carlén----xooxoxxooxxx
H.Gyldén----ooxoxxx
S.Andersson-oxxoxxx
L.Borrman-oooxxx
E.Bergman---oooxxoxxx
I.Björndal----xxoxxoxxx


F17 Tresteg
2 dec 
Linnéa Lind01SWEIK Orient10,12
Ida Björndal01SWEIF Kville9,81
Linnea Borrman01SWEStrömstads IF9,68
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville9,49

1 2 3 4 5 6 
L.Lind9,389,789,7410,12X10,06
I.Björndal-9,659,759,81XX
L.Borrman9,489,339,68X9,499,56
A.KilvikXX9,49XXX


F16 400m
Finalheat 12 dec 
Mille B. Olesen02DENAalborg Atletik61.381
Alma Svanberg02SWEIF Kville64.333
Tindra Palmér02SWEIFK Helsingborg64.484
Andrea Åberg02SWEUllevi FK70.8312

Finalheat 22 dec 
Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK65.335
Ellen Blackenfelt02SWEIF Kville67.389
Evelina Österman02SWETrollhättan FIK68.4310
Lovisa Kjellén02SWEMölndals AIK69.7811

Finalheat 32 dec 
Sonia Fors02SWESävedalens AIK63.292
Paulina Wikemar02SWEMölndals AIK65.606
Ebba Rössberger02SWEGöteborgs KIK66.497
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK67.388


F16 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 dec 
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 9.67q
Rebecca Runfors Carlzzon02SWEÖrgryte IS10.21q
Hilda Johnsson02SWEIF Kville10.62
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS10.74
Sissela Brenne02SWEIF Kville10.84

Försök heat 22 dec 
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 9.20q
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg 9.60q
Hanna Hedin02SWEIK Orient 9.64q
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS10.08q
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville10.25q
Selma Lundin02SWEHögby IF10.28q

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 9.18
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg 9.54
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 9.78
Rebecca Runfors Carlzzon02SWEÖrgryte IS10.18
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville10.18
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS10.22
Selma Lundin02SWEHögby IF10.39
Hanna Hedin02SWEIK Orient18.64


F16 Höjd
2 dec 
Sophie Reid02SWEIK Ymer160
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS151
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott151
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK151
Selma Lundin02SWEHögby IF151
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF146
Melanie Simon02SWEIK Ymer146
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS146
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AM146
10 Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville146
11 Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-77141
Hanna Hedin02SWEIK OrientX

128135141146151156160164167169
L.Holmberg-oooxo-xxx
M.Simon--xooxxx
S.Madsen-xoxxoxxx
S.Lundin--ooxxoxxx
T.Johansson-oooxxx
W.Yhlen Graf--oxoxoxxx
S.Reid---xoooxoxxx
E.Lönnqvist--oxxoxx-
A.Dahlberg-ooxoxoxxx
A.Kjeldsteen--oxoxxx
H.Hedin--xxx
J.Jonsson-ooxoxxx


F16 Tresteg
2 dec 
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF10,52
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK10,39
Nike Wäljegård02SWEMölndals AIK10,28
Johanna Wirebro02SWEMotala AIF9,93
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIK9,46
Signe Lehman02DENAalborg Atletik9,44
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS9,25

1 2 3 4 5 6 
J.Jonsson9,099,01X8,939,259,15
N.WäljegårdXX9,958,6110,2810,23
S.Lehman9,449,26----
E.Mathiesen9,40X8,769,089,199,46
T.Terho10,3210,22X10,0910,3910,22
J.Wirebro9,65X9,91X9,559,93
T.Johansson10,37X10,11X10,0210,52


F15 200m
Finalheat 12 dec 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK26.842
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF26.983
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK27.034
Alva Bengtström03SWEÖrgryte ISej start-

Finalheat 22 dec 
Katharina Gråman03SWETyresö FK26.691
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg27.135
Minna Geerts03SWEHåfreströms IF27.327
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik27.459

Finalheat 32 dec 
Thea Hammarström03SWEVillstads GIF27.256
Felicia Åberg03SWEVillstads GIF27.408
Nelly Össmar03SWEHögby IF28.5011
Emma Borovac03SWEIK Ymer29.1613

Finalheat 42 dec 
Alice Vallesjö03SWEVillstads GIF28.9712
Ida Genitz03SWEIstrums SK29.6315
Amalie S. Kanstrup03DENViborg AM29.7716
Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö29.9417

Finalheat 52 dec 
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK30.0319
Amalie Rudrasingam03DENHerning GF30.1721
Lisa Bäckström03SWEIstrums SK30.6823
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 62 dec 
Erika Sjögren03SWEMölndals AIK29.4414
Victoria Hedegaard03DENAalborg Atletik29.9618
Shirin Husseini03SWEHåfreströms IF31.3025
Lærke Bay Smidt04DENHerning GF32.0427

Finalheat 72 dec 
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK30.1120
Elena Mack03SWEUllevi FK31.4726
Zoe Odell03SWEIFK Göteborg33.2328

Finalheat 82 dec 
Christine Klitgaard04DENAalborg Atletik28.2210
Laura Sigsgaard Clausen04DENAalborg Atletik30.4122
Camilla Sass04DENViborg AM31.0924
Eva S. Larsen04DENAalborg Atletik33.2429


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 dec 
Tilda Lilja03SWEIFK Helsingborg 9.64q
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott 9.94q
Irma Törngård03SWEHälle IF10.49
Tove Andersson03SWEIFK Växjö11.78
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS12.02
Victoria Hedegaard03DENAalborg Atletik12.27

Försök heat 22 dec 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 9.08q
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF 9.58q
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK 9.96q
Lova Nilsson03SWEIFK Växjö10.71
Kerstin Siwertsson03SWEIFK Växjö11.00
Ida Genitz03SWEIstrums SK11.41

Försök heat 32 dec 
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 9.51q
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö 9.61q
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS10.12q
Freddie Mosten-Jacob03SWEDanderyds SK10.76
Filippa Walderstedt03SWEAlingsås IF12.19
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIKej start

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 8.89
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF 9.41
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö 9.60
Tilda Lilja03SWEIFK Helsingborg 9.64
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 9.65
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.00
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK10.07
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS10.28


F15 Höjd
2 dec 
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK158
Tindra Redenfors03SWEIFK Halmstad155
Siobhan Cronin03SWEIstrums SK151
Alice Vallesjö03SWEVillstads GIF151
Kerstin Siwertsson03SWEIFK Växjö151
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö146
Matilda Bergand03SWEBohus IF146
Lisa Bäckström03SWEIstrums SK141
Kim Rodén03SWEHåfreströms IF141
Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö141
11 Christine K. Jørgensen03DENSilkeborg AK-77136
11 Elin Åberg03SWEBohus IF136
13 Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS123

123130136141146151155158161168
G.Smedberg-oooxxx
L.Bäckström--ooxxx
S.Elofsson--ooxoxxx
K.Rodén---oxxx
F.Storm-Karlénxxoxxx
M.Bergand--oxxoxxoxxx
L.Ewerblad----ooxooxxx
C.Jørgensenoooxxx
T.Redenfors---ooxooxxx
K.Siwertsson-oxoooxxoxxx
A.Vallesjö--oooxxoxxx
S.Cronin--oooxxoxxx
E.Åberg-ooxxx


F15 Tresteg
2 dec 
Katharina Gråman03SWETyresö FK11,35
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK10,14
Siobhan Cronin03SWEIstrums SK9,72
Josephine Idriss Kise03DENSilkeborg AK-779,32
Amalie Rudrasingam03DENHerning GF8,98
Kristine Kildehøj03DENHerning GF8,78
Julie Hesselvig03DENHerning GF8,65

1 2 3 4 5 6 
J.Kise9,008,73X9,329,29X
E.NiklassonX10,14X9,999,959,97
A.Rudrasingam8,698,688,627,908,828,98
S.Cronin9,689,729,549,32X9,54
K.Kildehøj7,468,627,528,788,738,78
K.Gråman11,3510,939,3110,55--
J.Hesselvig8,588,488,65X8,508,46


F15 4 x 200m
Finalheat 12 dec 
Örgryte IS 1 F15Tilly Backman-03
Sofie Hammarström-03
Liv Backman-04
Alva Bengtström-03

1:55.353
IFK Växjö F15 - 1Siri Elofsson-03
Gabriella Smedberg-03
Lova Nilsson-03
Ellen Pettersson-03

1:56.484
Varbergs GIF 1Liv Nilsander-03
Sofia Wallin-04
Elsa Kaspersson-03
Tilda Kihlström-03

1:58.728
Lerum Friidrott F15 - 1Elin Jansson-05
Ingrid Lindén Nilsson-06
Elsa Dåverhög-04
Josefine Holmesson-05

2:04.3413

Finalheat 22 dec 
Mölndals AIK 1 F14Elin Molinder-04
Ella Borg-04
Sofia Johansson-04
Emilia Åström-04

1:52.272
Klippans FK 1Wilma Nilsson-05
Tilda Persson-04
Emilia Franzén-04
Emilia Johansson-05

1:57.496
Ullevi FK F15Corinne Danielsson-05
Agnes Hallbjörner-04
Aicha Cone-04
Julia Wernvik-05

2:00.2410
IFK Helsingborg F15Ella Sandwång-04
Sanna Svensson-04
Alma Cederberg-05
Juni Palm-04

2:02.5512

Finalheat 32 dec 
Danderyds SK F15Lovisa Ewerblad-03
Alexandra Frurnerie-04
Josephine Lindestam-04
Freddie Mosten-Jacob-03

1:56.485
IFK Växjö F15 -2Amanda Lennartsson-05
Ronja Rickardsson-05
Eleine Carlsson-05
Ella Ejermark-05

1:57.737
IF Kville 1 F15Tilda Olsson
Lillan Kilvik
Calista Ezeh
Nicole Dinu

2:00.7311
Lerum Friidrott 2Matilda Bergqvist-05
Angelin Sundberg-05
Michelle Pernervik-04
Maja Frölander-04

2:14.1415

Finalheat 42 dec 
Göteborgs KIK F15Felicia Nordahl Vieira-03
Sandra Åberg-03
Anna
Nina Hertz Saebbö-04

1:49.741
Aalborg Atletik 1 F15Laura Sigsgaard Clausen-04
Eva S.Larsen-04
Victoria Hedegaard-03
Christine Klitgaard-04

1:59.539
Herning GF 1Kristine Kildehöj-03
Julie Hesselvig-03
Laerke Bay Smidt-04
Trine Hjorth-04

2:06.4814


F14 1000m
Finalheat 12 dec 
Laura G. Andersen04DENAalborg Atletik 3:18.912
Filippa Fagerström04SWEMölndals AIK 3:19.073
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 3:19.104
Hanna Joabsson04SWEIFK Växjö 3:19.565
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK 3:19.566
Felicia Brink04SWEIF Kville 3:20.407
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS 3:27.8812
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 3:34.2517

Finalheat 22 dec 
Emilia Mandl04SWEMalmö AI 3:17.261
Nora Denti04SWEIFK Göteborg 3:23.168
Elin Joabsson04SWEIFK Växjö 3:26.229
Hilda Törngård04SWEHälle IF 3:27.6011
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 3:30.0313
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK 3:31.8315
Madison Lind04SWEIF Kvilleej start-
Lærke Bay Smidt04DENHerning GFej start-
Olivia Vilstrup04DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 32 dec 
Amanda Magnusson04SWEGöteborgs KIK 3:26.5710
Indra Johansson04SWETrollhättan FIK 3:30.9814
Una Ademovic04SWEMalmö AI 3:32.4616
Ida Thunberg04SWEIF Rigor 3:37.1518
Emilia Franzén04SWEKlippans FK 3:40.0119
Alexandra Frumerie04SWEDanderyds SK 3:41.7920
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS 3:44.2121
Kajsa Lindh04SWEIFK Växjö 3:55.6122


F14 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 dec 
Una Ademovic04SWEMalmö AI10.26
Liv T Selmer04DENSilkeborg AK-7710.30
Elin Joabsson04SWEIFK Växjö10.37
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS10.38
Stella Rönnmark04SWEIFK Växjö10.68
Alma Olsson04SWEIF Rigor10.81
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS11.53
Andrea Engström04SWEÖrgryte IS12.29

Försök heat 22 dec 
Elin Molinder04SWEMölndals AIK 9.68q
Emilia Åström04SWEMölndals AIK10.07q
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK10.15q
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK10.37
Tilda Persson04SWEKlippans FK10.51
Ida Thunberg04SWEIF Rigor11.86
Tyra Erlandsson04SWEIFK Växjö13.48
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte ISbröt

Försök heat 32 dec 
Ella Borg04SWEMölndals AIK 9.74q
Nova Ohlin04SWETjalve IF Norrköping 9.82q
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF10.17q
Hanna Joabsson04SWEIFK Växjö10.33
Ellen Fröberg04SWEÖrgryte IS11.18
Laura Sigsgaard Clausen04DENAalborg Atletik11.75
Smilla Bengtsson04SWEIFK Växjö12.63
Amelie Götesson04SWEHässleholms AISej start

Försök heat 42 dec 
Linnea Svanhall04SWEFIK Färjestaden 9.22q
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad 9.54q
Maja Westhoff04SWEIFK Växjö10.21
Jonna Lundgren04SWESkruvs IF10.53
Ellen Hansson04SWELerum Friidrott10.55
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK10.66
Saveetha Satkunananthan04NORRomerike Friidrett11.74
Emilia. Juncher04DENSilkeborg AK-7712.12

Final2 dec 
Linnea Svanhall04SWEFIK Färjestaden 9.07
Elin Molinder04SWEMölndals AIK 9.58
Ella Borg04SWEMölndals AIK 9.89
Nova Ohlin04SWETjalve IF Norrköping 9.91
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad 9.92
Emilia Åström04SWEMölndals AIK10.04
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK10.07
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF10.14


F14 Höjd
2 dec 
Linnea Svanhall04SWEFIK Färjestaden160
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK154
Emilia Mandl04SWEMalmö AI154
Liv T Selmer04DENSilkeborg AK-77154
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott150
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF145
Josephine Lindestam04SWEDanderyds SK145
Saveetha Satkunananthan04NORRomerike Friidrett145
Trine Hjorth04DENHerning GF140
10 Maja Westhoff04SWEIFK Växjö140
11 Emilia Åström04SWEMölndals AIK140
12 Stina Larsson04SWEIK Wilske140
12 Ida Thörsman04SWEIF Kville140
14 Eva S. Larsen04DENAalborg Atletik140
15 Ellen Hansson04SWELerum Friidrott140
16 Ellen Ohlsson04SWEHögby IF135
16 Alma Olsson04SWEIF Rigor135
16 Alice Warpman04SWELaholms IF135
19 Linn Ejnarsson04SWELaholms IF129
20 Linn Magnusson04SWEIF Kville129
21 Ida Berg04SWEIF Kville122
21 Linnea Lind04SWEIFK Växjö122
Fanny Vulin04SWEIF KvilleX

122129135140145150154157160163164
L.Ejnarssonooxxx
E.Mandl--ooooxoxxx
A.Warpmanooxxoxxx
M.Westhoff-xoooxxx
E.Hanssonoooxxoxxx
N.Hertz-Saebbö----ooxoxxx
F.Vulinxxx
E.Larsen-xooxoxxx
T.Hjorthooooxxx
L.Magnussonxooxxx
S.Larsson-ooxoxxx
E.Ohlsson-oxxoxxx
J.Lindestam-oooxoxxx
L.Lindoxxx
A.Olssonooxxoxxx
E.Åström-xoxooxxx
S.Satkunananthanooooxxoxxx
E.Wållgren-ooooxoxxx
I.Engelbrektsson---oxoxxx
L.Svanhall-----ooxooxxx
I.Thörsman---xoxxx
I.Bergoxxx
L.Selmer-ooooxxoxxoxxx


F14 Tresteg
2 dec 
Saveetha Satkunananthan04NORRomerike Friidrett11,02
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF10,78
Aicha Koné04SWEUllevi FK10,62
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS10,34
Elin Joabsson04SWEIFK Växjö10,25
Jonna Lundgren04SWESkruvs IF10,03
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK9,90
Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK9,64
Nicoline Bundgaard-Hansen04DENSilkeborg AK-779,41
10 Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK9,15
11 Elin Molinder04SWEMölndals AIK9,09
12 Ellen Fröberg04SWEÖrgryte IS8,49
13 Elsa Dåverhög04SWELerum Friidrott8,30
14 Hanna Löfqvist04SWEIFK Växjö7,55
15 Michelle Pernervik04SWELerum Friidrott7,48

1 2 3 4 5 6 
J.Lundgren9,929,809,949,609,8610,03
H.Löfqvist7,447,557,49
S.WallinX10,60XX10,7810,75
A.Koné10,3010,62X10,4610,4510,45
E.Dåverhög8,308,30X
M.Gustafsson9,409,779,909,399,219,38
M.PernervikX7,267,48
S.Satkunananthan9,529,8310,159,7610,6711,02
N.Bundgaard-Hanse9,419,419,38
E.Fröberg8,248,498,43
E.Ahlfors9,619,589,639,64X9,48
E.Joabsson9,6710,149,8610,2510,2510,07
E.Molinder9,098,198,94
I.Lahti9,159,009,12
N.Jolbäck9,239,4210,3410,119,688,40


F13 800m
Finalheat 12 dec 
Tilde Adolfsson05SWEMotala AIF 2:31.881
Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF 2:32.332
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 2:33.143
Agnes Thundal05SWEIFK Göteborg 2:33.304
Elna Wester05SWEÖrgryte IS 2:34.325
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK 2:37.596
Emelie Olsson05SWESäffle FIK 2:37.727
Matilda Larsson05SWEKullaviks IF 2:49.1612

Finalheat 22 dec 
Tindra Ladestam05SWEIFK Göteborg 2:48.8611
Victoria Giessing05DENAalborg Atletik 2:52.3014
Tova Gustafsson05SWEIstrums SK 2:53.0115
Maja Kropp Lindh05SWEIFK Helsingborg 2:53.3716
Linnea Lind05SWESödra Vi IF 3:00.8218
Ida Kindbom05SWESkeninge IKej start-
Nora Malmgren05SWEMotala AIFej start-

Finalheat 32 dec 
Svea Eklundh05SWEMotala AIF 2:41.278
Ebba Cronholm05SWELjungby FIK 2:47.439
Matilde Herskind05DENSilkeborg AK-77 2:48.7010
Wilma Bergman05SWEIFK Göteborg 2:52.2413
Felicia Thorell05SWESäffle FIK 2:58.7417
Jojhanna Fäldt05SWEIK Ymer 3:11.3319
Meja Törn05SWELidköpings IS 3:14.4220
Erica Larsson05SWELaholms IF 3:14.6621


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 12 dec 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK10.32q
Lina Ånstad05SWEMotala AIF10.66
Tess Widov05SWEIFK Växjö10.70
Wilma Bergman05SWEIFK Göteborg11.08
Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK11.32
Stina Littorin05SWEIF Kville12.22
Linnea Lind05SWESödra Vi IF13.01

Försök heat 22 dec 
Linnéa Hermansson05SWEHögby IF 9.83q
Malva Axén05SWEMotala AIF10.52q
Emma Hjelm05SWEMotala AIF10.78
Ellen Stenqvist05SWEIFK Göteborg11.13
Elin Jansson05SWELerum Friidrott11.77
Emma Hansson05SWEBohus IF12.07
Tilde Adolfsson05SWEMotala AIF12.68

Försök heat 32 dec 
Linnea Säfström05SWEHässleholms AIS10.41q
Elenie Carlsson05SWEIFK Växjö10.67
Thea Johansson05SWEIF Kville11.22
Agnes Thundal05SWEIFK Göteborg11.51
Nora Malmgren05SWEMotala AIF11.52
Doris Erixon05SWEStenungsunds FI11.68
Matilde Herskind05DENSilkeborg AK-7712.13

Försök heat 42 dec 
Wilma Nilsson05SWEKlippans FK10.12q
Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK10.53
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott10.64
Emelie Olsson05SWESäffle FIK11.66
Victoria Giessing05DENAalborg Atletik12.52
Saga Zettergren05SWEVarbergs GIF12.93
Emma Kirsten05SWEIFK Växjöej start

Försök heat 52 dec 
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg10.39q
Alice Löfgren05SWELidköpings IS10.52q
Emma Sandin05SWEIK Hakarpspojkarna10.81
Annie Sturesson05SWEFalkenbergs IK11.12
Majken Sommar05SWEMölndals AIK11.59
Rachel Enninful05DENHerning GF11.76
Agnes Aiff05SWELerum Friidrott12.58

Försök heat 62 dec 
Emilia Johansson05SWEKlippans FK 9.33q
Cornelia Andersson05SWEMölndals AIK10.94
Svea Eklundh05SWEMotala AIF11.09
Sara Björkdahl05SWEAlingsås IF11.97
Meja Törn05SWELidköpings IS12.95
Siri Kaspersson05SWEVarbergs GIF12.99
Jonna Säwström05SWEIFK Göteborgej start

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Emilia Johansson05SWEKlippans FK 9.14
Wilma Nilsson05SWEKlippans FK 9.88
Linnéa Hermansson05SWEHögby IF 9.99
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK10.20
Malva Axén05SWEMotala AIF10.37
Linnea Säfström05SWEHässleholms AIS10.44
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg10.53
Alice Löfgren05SWELidköpings ISej start


F13 Höjd
2 dec 
Emma Sandin05SWEIK Hakarpspojkarna160
Wilma Nilsson05SWEKlippans FK150
Ellie Karlsson05SWELerum Friidrott146
Moa Cornéer05SWEIFK Göteborg146
Annie Sturesson05SWEFalkenbergs IK146
Emma Hjelm05SWEMotala AIF142
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK142
Doris Erixon05SWEStenungsunds FI142
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott138
Tess Widov05SWEIFK Växjö138
11 Ebba Cronholm05SWELjungby FIK138
12 Engla Nilsson05SWEKongahälla AIK138
13 Ida Kindbom05SWESkeninge IK138
14 Alma Cederberg05SWEIFK Helsingborg133
14 Thea Johansson05SWEIF Kville133
14 Linnea Säfström05SWEHässleholms AIS133
17 Rachel Enninful05DENHerning GF133
17 Inez Yngve05SWEÖrgryte IS133
19 Nora Malmgren05SWEMotala AIF133
20 Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK127
20 Filippa Couture05SWEIF Kville127
20 Tova Gustafsson05SWEIstrums SK127
20 Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-77127
20 Linnea Lind05SWESödra Vi IF127
20 Agnes Thundal05SWEIFK Göteborg127
26 Linnea Frylestam 05SWEIFK Halmstad127
27 Ebba Bengtsson05SWELaholms IF127
27 Siri Kaspersson05SWEVarbergs GIF127
29 Emma Hansson05SWEBohus IF127
30 Svea Eklundh05SWEMotala AIF127
31 Jojhanna Fäldt05SWEIK Ymer127
32 Felicia Thorell05SWESäffle FIK120
33 Ella Olsson05SWEKongahälla AIK120
33 Saga Zettergren05SWEVarbergs GIF120
35 Malva Axén05SWEMotala AIF120
36 Amanda Wallin05SWELerum Friidrott120
37 Angelin Sundberg05SWELerum Friidrott112

112120127133138142146150153155158160163
M.Axénxoxox-
H.Hjortbäck-oooxooxxx
T.Gustafsson-ooxxx
S.Eklundh-oxxoxxx
A.Wallinoxxo-
A.Cederbergooooxxx
O.Amberntssonoooxxx
T.Johansson-oooxxx
N.Malmgren-oxxoxxoxxx
F.Thorellxooxxx
L.Säfström-oooxxx
I.Kindbom-ooxoxxoxxx
L.Frylestam oxxoox-
A.Thundaloooxxx
J.Fäldtoxoxxoxxx
M.Cornéer-oooxoxoxoxxx
E.Sandin----oooxooooxxoxx-
E.Bengtssonoxoxoxxx
E.Karlsson--oooxoxoxxx
S.Kasperssonxooxoxxx
E.Hanssonxoxoxoxxx
E.Olsson-xoxxx
S.Zettergrenoxoxxx
R.Enninfuloooxxoxxx
F.Couture-ooxxx
E.Cronholmooxoxxoo-
W.Nilsson---oooooxxx
D.Erixonooooxxoxxoxxx
T.Widov-ooooxxx
E.Nilsson-oooxoxxx
C.Jensen-ooxxx
L.Lind-ooxxx
I.Yngveoooxxoxxx
A.Sundbergo-
J.Holmesson--oooxxx
E.Hjelm-oooooxxx
A.Sturessonoooxxooxoxxoxxx


F13 Trestegzon
2 dec 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg10,54
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK10,13
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg10,01
Linnea Säfström05SWEHässleholms AIS10,00
Lina Ånstad05SWEMotala AIF9,88
Ronja Rickardsson05SWEIFK Växjö9,74
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK9,67
Malva Axén05SWEMotala AIF9,64
Ellen Stenqvist05SWEIFK Göteborg9,36
10 Ella Ejermark05SWEIFK Växjö9,24
11 Svea Eklundh05SWEMotala AIF9,15
12 Ida Kindbom05SWESkeninge IK8,98
13 Thea Johansson05SWEIF Kville8,93
14 Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott8,92
15 Emma Hjelm05SWEMotala AIF8,85
16 Rachel Enninful05DENHerning GF8,76
17 Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-778,73
18 Emma Hansson05SWEBohus IF8,66
19 Astrid Baunge05SWEMölndals AIK8,65
20 Linnea Lind05SWESödra Vi IF8,64
21 Ebba Bengtsson05SWELaholms IF8,59
22 Filippa Couture05SWEIF Kville8,58
23 Emma Kirsten05SWEIFK Växjö8,57
24 Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK8,51
25 Tilde Adolfsson05SWEMotala AIF8,43
26 Ebba Cronholm05SWELjungby FIK8,43
27 Matilde Herskind05DENSilkeborg AK-778,41
28 Linnea Frylestam 05SWEIFK Halmstad8,38
29 Elsa Sandsten05SWEIF Kville8,26
30 Nora Malmgren05SWEMotala AIF8,20
31 Stina Littorin05SWEIF Kville8,19
32 Felicia Thorell05SWESäffle FIK8,06
33 Ella Papoz Wåhlin05SWEÖrgryte IS8,02
34 Elin Jansson05SWELerum Friidrott7,93
35 Ebba Elfström05SWELidköpings IS7,75
36 Maja Ebefors05SWETrollhättan FIK7,67
37 Karla My Neess05DENSilkeborg AK-777,64
38 Romina Alfaro05SWELerum Friidrott7,17
39 Meja Törn05SWELidköpings IS7,07
40 Emma Norrman05SWEBohus IF7,03

1 2 3 4 5 6 
E.Stenqvist8,869,369,35
S.Eklundh8,818,959,15
E.Norrman7,016,807,03
L.Frylestam 8,38XX
I.Kindbom8,788,878,98
I.Pekic9,9210,3010,5410,389,7010,26
E.Elfström7,75X7,50
F.Couture8,58XX
A.Baunge8,458,328,65
E.Ejermark9,248,979,12
M.Törn6,946,747,07
T.Zettergren8,428,088,51
C.JensenXX8,73
F.Thorell7,757,838,06
E.Sandsten8,088,267,90
T.Adolfsson8,348,428,43
L.Lind8,378,408,64
H.Hjortbäck10,0410,139,799,7610,059,95
L.Säfström9,459,589,958,629,4510,00
S.LittorinX8,078,19
M.Ebefors7,647,677,62
K.Neess7,587,607,64
A.Iversen9,499,679,599,609,109,62
E.Papoz Wåhlin8,02XX
T.JohanssonX8,938,84
R.Alfaro7,017,177,04
M.HerskindX8,238,41
N.MalmgrenX8,048,20
E.Jansson7,937,657,72
M.Bertilsson9,779,949,969,789,6510,01
E.Hansson8,668,618,64
M.Axén9,449,369,439,569,649,55
L.Ånstad9,839,889,649,689,709,85
E.HjelmX8,738,85
R.Enninful8,648,738,76
R.Rickardsson9,379,619,579,749,569,49
E.Kirsten8,578,408,34
E.BengtssonX8,528,59
A.Bengtsson8,718,928,82
E.Cronholm8,437,868,31


F12 800m
Finalheat 12 dec 
Nelly Elned06SWEHälle IF 2:33.451
Celine Aagaard06SWESK Graal 2:40.382
Lisa Holmer06SWEAlingsås IF 2:41.843
Willow Lind06SWEIF Kville 2:43.084
Malva Arvidsson06SWEBrattås CK 2:43.945
Alva Thunberg06SWEUllevi FK 2:47.026
Lovisa Emanuelsson06SWEIFK Göteborg 2:50.327
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö 2:59.9514
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborgej start-

Finalheat 22 dec 
Thea Berlin06SWESävedalens AIK 2:51.418
Moa Påhlman06SWEMölndals AIK 2:56.179
Greta Zacharoff06SWEMajornas IK 2:56.9410
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK 2:58.1911
Cornelia Ullsten06SWEMölndals AIK 2:59.5312
Linn Walvenius06SWEIFK Göteborg 3:10.3516
Emilia Segerfeldt06SWEIFK Helsingborgbröt-
Stina Lindblad06SWELaholms IFej start-
Leonie Mörstam06SWEIFK Växjöej start-

Finalheat 32 dec 
Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK 2:59.6713
Samiah Khan06SWEGöteborgs KIK 3:03.4815
Leia Isaksson06SWEIFK Göteborg 3:12.0917
Julia Svarfvar06SWEMölndals AIK 3:15.4818
Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-77 3:15.6919
Elenor Hesselgren06SWEIF Kville 3:18.9720
Ella Sennevik06SWEIF Kville 3:19.5021
Alva Modig Citron06SWEIFK Växjö 3:27.5522
Sofia Najafpour06SWEIFK Göteborgej start-


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 12 dec 
Tilda Lindqvist06SWEBohus IF11.00q
Rebecca Carlsson06SWEFalkenbergs IK11.18q
Tilde Persson06SWEIFK Växjö11.76
Ingrid Lindèn Nilsson06SWELerum Friidrott12.12
Mikaela Medina Sørensen06DENKöbenhavns IF12.49
Cornelia Ullsten06SWEMölndals AIK12.90
Tilde Robertsson06SWEIFK Helsingborg13.37
Ebba Pauli06SWEUllevi FKbröt

Försök heat 22 dec 
Kajsa Roth06SWEIFK Göteborg11.16q
Ida Hult06SWEVarbergs GIF11.32q
Julia Kühnel Pappila06SWEIF Kville11.36q
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK11.64
Maja Olofsson06SWEIFK Helsingborg12.12
Leonie Mörstam06SWEIFK Växjö12.79
Yerlin Näslund Hammarström06SWEÖrgryte IS14.26
Olivia Bose06DENHerning GF15.21

Försök heat 32 dec 
Frida Steene06SWEIF Kville11.73
Klara Berntsson06SWEBrattås CK12.34
Lovisa Emanuelsson06SWEIFK Göteborg12.99
Stina Lindblad06SWELaholms IF13.55
Elenor Hesselgren06SWEIF Kville13.92
Lisa Lökkeberg06SWEÖrgryte IS14.58
Alma Garplid06SWEMölndals AIK14.58
Lily Josefsson06SWEGöteborgs KIKej start

Försök heat 42 dec 
Frida Anersson06SWEIFK Helsingborg11.54
Alva Thunberg06SWEUllevi FK11.70
Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK12.61
Thea Berlin06SWESävedalens AIK12.96
Micaela Andersson06SWEBohus IF14.71
Vanessa Eriksson06SWEÖrgryte ISej start
Sofia Najafpour06SWEIFK Göteborgej start

Försök heat 52 dec 
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö10.75q
Annie Sjösten06SWESävedalens AIK11.47q
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg11.71
Linnéa Skoglund06SWEKarlskoga FIF11.78
Ronja Berg06SWELaholms IF12.01
Linn Walvenius06SWEIFK Göteborg12.23
Tuva Aebischer Skogbäck06SWEMölndals AIK13.44
Flisa Ruda06SWELerum Friidrott13.70

Försök heat 62 dec 
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg10.99q
Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK12.13
Ellen Piros06SWEÖrgryte IS12.65
Ella Sennevik06SWEIF Kville12.90
Lovisa Frisk06SWEIFK Växjö13.05
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK13.53
Judit Forsberg06SWEMölndals AIK13.71
Alva Modig Citron06SWEIFK Växjö14.11
Viola Engdegård06SWEIF Rigorej start

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Kajsa Roth06SWEIFK Göteborg10.63
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö10.71
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg10.95
Tilda Lindqvist06SWEBohus IF11.16
Ida Hult06SWEVarbergs GIF11.17
Julia Kühnel Pappila06SWEIF Kville11.22
Annie Sjösten06SWESävedalens AIK11.45
Rebecca Carlsson06SWEFalkenbergs IK11.62


F12 Höjd
2 dec 
Agnes Vinghamre06SWEBrattås CK145
Linnea Hallsten06SWEDals Södra FFI143
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg140
Tilde Persson06SWEIFK Växjö137
Linnéa Skoglund06SWEKarlskoga FIF137
Celine Aagaard06SWESK Graal133
Frida Anersson06SWEIFK Helsingborg133
Mimmi Hellberg06SWESävedalens AIK133
Malva Arvidsson06SWEBrattås CK128
Leonie Mörstam06SWEIFK Växjö128
Isobel Verdrengh06SWEAlingsås IF128
12 Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK128
12 Samiah Khan06SWEGöteborgs KIK128
12 Mikaela Medina Sørensen06DENKöbenhavns IF128
15 Linnéa Fohlén Gladh06SWETrollhättan FIK128
15 Annie Sjösten06SWESävedalens AIK128
17 Ingrid Lindèn Nilsson06SWELerum Friidrott128
17 Ebba Pauli06SWEUllevi FK128
19 Lisa Holmer06SWEAlingsås IF128
19 Tilda Lindqvist06SWEBohus IF128
19 Emma Wendel06SWEBohus IF128
22 Klara Berntsson06SWEBrattås CK123
22 Julia Kühnel Pappila06SWEIF Kville123
24 Rebecca Carlsson06SWEFalkenbergs IK117
24 Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg117
24 Ella Hallin06SWESävedalens AIK117
24 Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK117
28 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK117
29 Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK117
30 Tuva Aebischer Skogbäck06SWEMölndals AIK117
31 Linn Walvenius06SWEIFK Göteborg110
32 Ronja Berg06SWELaholms IF110
33 Lovisa Frisk06SWEIFK Växjö110
33 Ella Sennevik06SWEIF Kville110
35 Lovisa Emanuelsson06SWEIFK Göteborg102
35 Leia Isaksson06SWEIFK Göteborg102
35 Alma Kjær06DENSilkeborg AK-77102
35 Freja Lindeman06SWEMölndals AIK102
35 Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-77102
35 Flisa Ruda06SWELerum Friidrott102
41 Alba Fürst06SWEGöteborgs KIK102
41 Willow Lind06SWEIF Kville102
Sofia Najafpour06SWEIFK GöteborgX

102110117123128133137140143145147
A.Kjærox-
J.Kühnel Pappilaoooxxoxxx
L.Walveniusooxxx
E.Pauli-oooxxoxxx
S.Khanooooxoxxx
S.Najafpourxxx
L.Skoglund--oxooxxoxxoxxx
L.Isakssonox--
S.Delrydoooxxx
E.Gianneschi-oxoxxx
T.Lindqvist-oxooxxoxxx
L.Friskoxxoxx-
L.Mörstam-ooooxxx
M.Nicholsonoxxx
W.Lindxoxxx
M.Arvidsson-ooooxxx
L.Hallsten--ooooooxoxxx
R.Bergoxoxxx-
F.Anersson-ooooxxoxxx
E.Wendel-ooxoxxoxxx
L.Holmeroooxoxxoxxx
F.Lindemanoxxx
L.Fohlén Gladh-oxooxoxxx
I.Rydén-oooooooxxx
A.Vinghamre-oooooxooxxoxo
C.Aagaardoooooxxoxxx
M.Hellberg-oooxoxxoxxx
T.Aebischer Skogbooxxoxxx
T.Jildefjordoxxoxoxxx
M.Medina Sørensen-oooxoxxx
E.Hallinoooxxx
K.Berntssonoooxxoxxx
A.Fürstxox-
A.Nordlinderoooxxx
A.Sjösten-ooxoxoxxx
I.Verdrengh-oooox-
E.Sennevikoxxoxxx
B.Amundin-oooxoxxx
I.Lindèn Nilsson-oooxxoxxx
F.Rudaoxxx
R.Carlssonoooxxx
T.Persson-oooooxoxxx
L.Emanuelssonoxxx


F12 Trestegzon
2 dec 
Ida Hult06SWEVarbergs GIF9,34
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK9,24
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK9,23
Fia Koné06SWEUllevi FK9,13
Moa Stagemyr06SWEMölndals AIK8,87
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö8,78
Ellen Piros06SWEÖrgryte IS8,75
Frida Steene06SWEIF Kville8,62
Clara Nilsson06SWELaholms IF8,31
10 Julia Kühnel Pappila06SWEIF Kville8,29
11 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK8,13
12 Alice Tartu06SWEIF Kville8,07
13 Ronja Berg06SWELaholms IF7,86
14 Viola Engdegård06SWEIF Rigor7,86
15 Emma Wendel06SWEBohus IF7,45
16 Stella Hagstedt06SWEÖrgryte IS7,40
17 Julia Asker06SWEIF Kville7,35
18 Julia Svarfvar06SWEMölndals AIK7,28
19 Greta Zacharoff06SWEMajornas IK7,27
20 Lisa Lökkeberg06SWEÖrgryte IS6,97
21 Stina Lindblad06SWELaholms IF6,68
22 Olivia Bose06DENHerning GF6,62
23 Julia Elliot06SWEIF Kville6,41
24 Alma Garplid06SWEMölndals AIK6,27

1 2 3 4 5 6 
R.Berg7,867,707,607,56
A.Tartu8,007,987,968,07
J.Kühnel Pappila8,218,298,248,24
F.Koné9,128,768,489,13
A.Garplid6,275,915,70X
G.ZacharoffXX7,27X
E.GianneschiX8,13XX
I.Hult8,528,948,899,34
M.Ahlfors9,249,169,009,15
A.Nordlinder9,239,068,908,75
S.Lindblad6,626,636,686,60
V.Engdegård7,657,547,86X
M.Stagemyr8,828,878,728,65
T.Roth8,788,228,468,60
J.Elliot6,386,336,416,37
J.Svarfvar7,287,117,047,24
E.Wendel7,227,45X7,42
E.Piros8,348,438,248,75
S.Hagstedt7,337,407,27X
C.Nilsson8,128,188,128,31
J.Asker7,247,197,357,33
L.Lökkeberg6,976,856,906,64
O.Bose6,626,286,306,52
F.Steene8,628,498,378,47


F11 600m
Finalheat 12 dec 
Majken Söderlund Larsson07SWEStenungsunds FI 1:50.271
Tova Karlsson07SWEHönö IS 1:52.952
Saga Fredriksson07SWEKongahälla AIK 1:58.113
Moa Kindbom07SWESkeninge IK 2:00.574
Bianca Holgersson07SWEFalkenbergs IK 2:01.455
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI 2:03.236
Lina Sandström07SWEIFK Göteborg 2:03.637
Elsa Claesson07SWEMölndals AIK 2:06.3510
Marie B. Olesen07DENAalborg Atletik 2:08.0612
10 Agnes Knauer07SWEHälle IF 2:15.9622

Finalheat 22 dec 
Signe Palm07SWESävedalens AIK 2:16.6824
Nadja Ahnoff07SWEÖrgryte IS 2:17.0925
Ella Magnusson Röjfors07SWEMajornas IK 2:17.5726
Siri Provci07SWEIFK Göteborg 2:19.6927
Julie B Jensen07DENSilkeborg AK-77 2:19.8328
Lisa Sagre Sinclair07SWEAlingsås IF 2:22.6529
Nora Helgesson07SWEGöteborgs KIK 2:23.4930
Nora Khan07SWEGöteborgs KIK 2:25.3231
Stella Johansson07SWEIFK Göteborgej start-

Finalheat 32 dec 
Bella Wennbom07SWEUllevi FK 2:08.6213
Isabella Cochran07DENSilkeborg AK-77 2:12.4115
Léopoldine Lindestam07SWEDanderyds SK 2:12.9816
Majken Berggren07SWEMajornas IK 2:13.1417
Uma Fieril07SWEGöteborgs KIK 2:14.4719
Lova Carlsson07SWEMölndals AIK 2:15.3520
Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg 2:15.7621
Svea Götestam07SWEGöteborgs KIKbröt-
Ebba Österlund07SWEIFK Göteborgbröt-

Finalheat 42 dec 
Märta Rhodin07SWELerum Friidrott 2:04.998
Maja My Vejlgård07DENSilkeborg AK-77 2:05.139
Johanna Gustén07SWEUllevi FK 2:07.9711
Elvira Scheutz Attefors07SWEMölndals AIK 2:12.3114
Olivia Fåglefelt Johansson07SWEGöteborgs KIK 2:13.2118
Alice Hjort07SWEIFK Göteborg 2:16.0123
Livia Kristensson07SWEIFK Göteborg 2:26.3832
Emilia Ölund07SWEIFK Göteborg 2:27.3333
Karla Mærkedahl07DENSilkeborg AK-77ej start-


F11 Höjd
2 dec 
Frida Svensson07SWEKongahälla AIK132
Thelma Gustafsson07SWEBrattås CK132
Emma Nordahl Vieira07SWEKongahälla AIK129
Ida Cronholm07SWELjungby FIK125
Majken Söderlund Larsson07SWEStenungsunds FI121
Elin Andersson07SWEBrattås CK121
Sofia Hägg07SWEBohus IF121
Stella Johansson07SWEIFK Göteborg121
Alma Jolbäck07SWELidköpings IS121
10 Moa Kindbom07SWESkeninge IK116
11 Karla Mærkedahl07DENSilkeborg AK-77116
11 Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg116
13 Alice Hjort07SWEIFK Göteborg116
14 Astrid Milding07SWETrollhättan FIK116
15 Sandra Carlryd07SWEÖrgryte IS111
15 Nora Helgesson07SWEGöteborgs KIK111
15 Tova Karlsson07SWEHönö IS111
15 Livia Kristensson07SWEIFK Göteborg111
15 Lina Sandström07SWEIFK Göteborg111
20 Liv Wahlgren07SWEIFK Göteborg111
21 Emilia Ölund07SWEIFK Göteborg111
22 Siri Borg07SWEIFK Göteborg111
22 Léopoldine Lindestam07SWEDanderyds SK111
22 Sonja Nydéus07SWEIFK Göteborg111
25 Tyra Gustafsson07SWEMölndals AIK105
25 Nora Khan07SWEGöteborgs KIK105
25 Jill Klint07SWEKongahälla AIK105
28 Olivia Fåglefelt Johansson07SWEGöteborgs KIK105
28 Hedda Ljungberg07SWEKongahälla AIK105
30 Nadja Ahnoff07SWEÖrgryte IS105
31 Julie B Jensen07DENSilkeborg AK-7798
31 Lisa Sagre Sinclair07SWEAlingsås IF98
33 Tindra Bozkurt07SWEIFK Göteborg90
33 Ella Magnusson Röjfors07SWEMajornas IK90
Svea Götestam07SWEGöteborgs KIKX

9098105111116121125129132134136
F.Svenssonooooxxoooxooxxx
J.Klintoooxxx
J.Jensen-oxxx
L.Sagre Sinclairooxxx
T.Karlssonooooxxx
T.Gustafsson--oooooxxoxoxxx
T.Gustafssonoooxxx
E.Anderssonooooxoxoxxx-
T.Bozkurtxoxxx
E.Ölund-xooxoxxx
E.Magnusson Röjfoxoxxx
L.Lindestam-ooxxoxxx
S.Götestamxxx
H.Ljungbergoxooxxx
S.Häggoooooxxoxxx
K.Mærkedahl---xooxxx
N.Khanoooxxx
L.Wahlgrenoooxoxxx
M.Söderlund Larss-oooxooxxx
M.Kindbom--oooxxx
A.Hjort-ooxxooxxx
S.Nydéusoooxxoxxx
C.Wanhainen-ooxooxxx
S.Borgoooxxoxxx
E.Nordahl Vieira--ooooxoxxoxxx
I.Cronholm-ooooxxooxxx
N.Helgessonooooxxx
A.Mildingooooxoxxx
N.Ahnoffoxoxxoxxx
S.Johansson-ooooxxoxxx
L.Sandström-oooxxx
O.Fåglefelt Johanoxooxxx
S.Carlryd--ooxxx
A.Jolbäck-ooxxooxxoxxx
L.Kristensson-oooxxx


F11 Trestegzon
2 dec 
Stella Johansson07SWEIFK Göteborg8,75
Hanna Amundin07SWEUllevi FK8,53
Tova Karlsson07SWEHönö IS8,53
Ellen Bäckström07SWEIstrums SK8,45
Majken Söderlund Larsson07SWEStenungsunds FI8,40
Johanna Gustén07SWEUllevi FK8,19
Bella Wennbom07SWEUllevi FK8,00
Livia Kristensson07SWEIFK Göteborg7,94
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI7,92
10 Nora Helgesson07SWEGöteborgs KIK7,65
11 Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg7,55
12 Alma Jolbäck07SWELidköpings IS7,54
13 Olivia Johansson07SWEUllevi FK7,52
14 Agnes Knauer07SWEHälle IF7,47
15 Tyra Gustafsson07SWEMölndals AIK7,40
16 Nadja Ahnoff07SWEÖrgryte IS7,39
17 Alice Hjort07SWEIFK Göteborg7,38
18 Moa Kindbom07SWESkeninge IK7,37
19 Sonja Nydéus07SWEIFK Göteborg7,24
20 Olivia Fåglefelt Johansson07SWEGöteborgs KIK7,15
21 Sigrid Hildell07SWEMölndals AIK7,10
22 Nora Khan07SWEGöteborgs KIK6,98
23 Sofia Hägg07SWEBohus IF6,87
24 Emilia Ölund07SWEIFK Göteborg6,30
25 Svea Götestam07SWEGöteborgs KIK6,21
Elvira Scheutz Attefors07SWEMölndals AIKX

1 2 3 4 5 6 
N.Ahnoff7,077,307,397,20
M.Kindbom7,207,367,377,06
N.Helgesson7,657,627,50X
E.Bäckström8,238,458,178,33
N.Khan6,446,986,986,79
H.Amundin8,538,038,188,53
B.WennbomX7,657,398,00
S.Hildell7,106,876,906,97
M.Söderlund Larss8,408,258,268,08
V.Thiringer Coste7,407,55X7,42
A.Knauer7,477,477,33X
J.Gustén8,058,058,108,19
E.Perman7,877,927,927,91
L.Kristensson7,867,94X7,89
A.Hjort7,387,306,967,03
S.GötestamX6,21XX
O.Johansson7,48X7,407,52
S.Nydéus7,247,077,106,55
A.Jolbäck7,397,547,34X
S.Johansson8,648,758,658,67
T.Karlsson7,738,238,538,45
E.Scheutz AtteforXXXX
O.Fåglefelt Johan7,15X7,056,94
S.Hägg6,87XXX
E.ÖlundXX6,30X
T.Gustafsson7,28X7,187,40


F10 600m
Finalheat 12 dec 
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI 2:04.471
Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK 2:05.792
Saga Andersson08SWEIK Ymer 2:06.033
Maja Liske08SWEKongahälla AIK 2:09.034
Klara Stubner09SWEGöteborgs KIK 2:14.245
Elsa Grill08SWEIF Rigor 2:17.218
Maja Carlsson08SWEKongahälla AIK 2:18.2410
Agnes Ramhult08SWEIK Ymer 2:25.1419
Alice Elliot08SWEIF Kville 2:31.4724
10 Mila Slijepcevic08SWEIFK Halmstad 2:31.8225
11 Vilma Hermansson10SWEFIK Färjestaden 2:40.0928

Finalheat 22 dec 
Julia Berglund08SWEIFK Göteborg 2:15.776
Elina Karlsson08SWEMölndals AIK 2:19.3511
Alice Fagerström08SWEMölndals AIK 2:20.1812
Meja Henriksson08SWEMölndals AIK 2:20.2713
Alice Stigåker08SWEIFK Göteborg 2:21.5614
Linnea Ljungberg08SWEGöteborgs KIK 2:21.9815
Bianca Skog08SWEIK Sisu 2:26.5420
Elly Persson08SWEGöteborgs KIK 2:29.4322
Isabell Hermansson08SWEFIK Färjestaden 2:42.7431
Annie Säwström08SWEIFK Göteborgej start-

Finalheat 32 dec 
Stella Haraldsson08SWEGöteborgs KIK 2:17.157
Amanda Ryding08SWEIF Kville 2:18.039
Michaela Frumerie08SWEDanderyds SK 2:23.0516
Natalie Fallgren08SWESävedalens AIK 2:24.5217
Frida Janson08SWEGöteborgs KIK 2:24.9918
Julia Taflin08SWEGöteborgs KIK 2:28.4321
Alva Wennbom08SWEUllevi FK 2:30.4423
Matilda Persson08SWEIF Kville 2:36.0926
Emma Falk10SWEIFK Göteborg 2:39.1927
10 Elly Wahlqvist08SWEIFK Göteborg 2:40.2529
11 Kajsa Bengtsson08SWEMölndals AIK 2:40.7730
Frida Pagrotsky08SWEGöteborgs KIKej start-


F10 Längdzon
2 dec 
Astrid Fakelius08SWEBokenäs IF4,24
Saga Andersson08SWEIK Ymer3,93
Julia Berglund08SWEIFK Göteborg3,89
Noomi Bergman09SWEBrattås CK3,86
Blessing Ezennaya08SWEUllevi FK3,82
Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK3,80
Ida Ekengren08SWEMölndals AIK3,80
Wilda Lamprecht08SWEMölndals AIK3,71
Leah Palmestål08SWESävedalens AIK3,69
10 Emma Rogö09SWEIFK Göteborg3,62
11 Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI3,61
12 Amanda Ryding08SWEIF Kville3,57
13 Linnea Ljungberg08SWEGöteborgs KIK3,46
14 Ella Alvelin08SWEMölndals AIK3,41
15 Nelly Nilsson08SWEMölndals AIK3,37
16 Stella Haraldsson08SWEGöteborgs KIK3,36
17 Klara Stubner09SWEGöteborgs KIK3,35
18 Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg3,35
19 Michaela Frumerie08SWEDanderyds SK3,33
20 Mila Slijepcevic08SWEIFK Halmstad3,32
21 Maja Liske08SWEKongahälla AIK3,31
22 Iezenia Kabongo Tshiabu08SWEUllevi FK3,29
23 Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor3,23
24 Klara Persson08SWEMölndals AIK3,20
25 Wilma Asker08SWEIF Kville3,17
26 Elsa Grill08SWEIF Rigor3,17
27 Elly Wahlqvist08SWEIFK Göteborg3,16
28 Idun Zetterquist08SWEIFK Göteborg3,15
29 Amanda Henriksson Winberg08SWEMölndals AIK3,12
30 Ellen Berntsson09SWEBrattås CK3,09
31 Julia Mellbin08SWEGöteborgs KIK3,07
32 Matilda Persson08SWEIF Kville3,06
33 Amanda Eklöf09SWEGöteborgs KIK3,06
34 Amanda Lind08SWESödra Vi IF3,04
35 Vilma Vikström08SWEIFK Göteborg3,02
36 Annie Säwström08SWEIFK Göteborg3,02
37 Amelie Luther08SWEMölndals AIK3,00
38 Elly Persson08SWEGöteborgs KIK2,99
39 Elsa Berg08SWEIF Kville2,97
40 Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor2,97
41 Felicia Andersson08SWEBokenäs IF2,95
42 Rosa Dalum08SWEIFK Göteborg2,93
43 Frida Janson08SWEGöteborgs KIK2,92
44 Stella Gadd08SWEIF Rigor2,92
45 Isabell Hermansson08SWEFIK Färjestaden2,92
46 Bianca Skog08SWEIK Sisu2,91
47 Matilda Fjellman08SWEIFK Göteborg2,86
48 Alva Wennbom08SWEUllevi FK2,83
49 Hedvig Elfström10SWELidköpings IS2,81
50 Maja Carlsson08SWEKongahälla AIK2,77
51 Julia Taflin08SWEGöteborgs KIK2,75
52 Julia Eriksson08SWEMölndals AIK2,72
53 Emma Falk10SWEIFK Göteborg2,71
54 Ida Söderström08SWEMölndals AIK2,68
55 Moa Nyman09SWEGöteborgs KIK2,65
56 Lily Sandsten08SWEIF Kville2,63
57 Olivia Bogeblad08SWEIFK Göteborg2,60
58 Vilma Hermansson10SWEFIK Färjestaden2,57
59 Julia Johansson08SWEGöteborgs KIK2,48
60 Molly Bodin08SWEIFK Göteborg1,94

1 2 3 4 5 6 
M.Persson3,062,812,953,00
A.Lind3,042,802,982,97
F.Janson2,922,922,762,89
S.Haraldsson2,502,863,273,36
M.Nyman2,592,422,332,65
E.Falk2,512,472,712,66
R.Dalum2,932,712,682,61
N.Sturesson3,603,803,803,69
E.Ekgrim3,232,632,903,00
A.Fakelius4,224,244,144,23
J.Johansson2,382,292,282,48
M.Slijepcevic3,323,283,263,00
F.Andersson2,742,802,922,95
I.Hermansson2,812,732,922,86
A.Luther2,732,722,723,00
E.Persson2,352,822,992,94
I.Kabongo Tshiabu2,973,072,863,29
M.Fjellman2,782,772,812,86
E.Berg2,972,822,892,90
E.Rogö3,313,403,463,62
K.Persson3,203,023,003,16
E.Holmén3,203,193,213,35
J.Mellbin2,703,032,933,07
B.Ezennaya3,583,603,823,79
J.Berglund3,763,693,893,69
W.Lamprecht3,713,483,323,12
E.Grill3,172,983,073,07
I.SöderströmXX2,452,68
A.Ryding3,413,433,373,57
A.Wennbom2,762,832,752,81
M.Frumerie3,053,163,063,33
J.Eriksson2,622,602,632,72
A.Säwström2,923,022,992,94
L.Palmestål3,423,623,693,69
J.Taflin2,752,522,572,55
I.Zetterquist2,993,153,123,03
E.Berntsson3,06X3,003,09
L.SandstenX2,612,632,58
L.Ljungberg3,333,393,463,44
K.Stubner3,303,133,353,33
A.Eklöf3,062,822,882,98
E.Wahlqvist3,073,073,133,16
I.Ekengren3,573,563,803,73
A.Henriksson Winb2,932,883,122,94
S.Gadd2,782,912,922,90
M.Söderlund Larss3,213,613,513,58
M.Bodin1,861,901,941,57
V.Vikström3,002,982,923,02
E.AlvelinX3,41XX
S.Andersson3,723,933,623,85
W.Asker3,113,172,983,00
V.Hermansson2,572,482,572,49
E.Wåhlberg2,882,972,842,73
O.Bogeblad2,522,402,582,60
M.Liske3,283,233,173,31
N.Bergman3,863,423,003,50
N.Nilsson3,113,053,063,37
H.Elfström2,812,672,492,72
B.Skog2,912,682,722,82
M.Carlsson2,772,672,622,62



© Track & Field, Christer Falk