RESULTAT
Sävedalsspelen 2017-06-10/11
Slottsskogsvallen, Göteborg
Sävedalens AIK
Uppdaterad: 2017-06-11 08:40
Resultatlänk lördag  söndag     


 
M 100m
Försök heat 1-0,910 jun 
Linus Andersson98SWEAlingsås IF11.51q   
Chidozie Abika97SWEIF Kville11.52q   
Axel Dillner97SWEUllevi FK11.69q   
Marcus Nilsson91SWEHögby IF11.75q   
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS11.90    
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg12.21    

Försök heat 2-0,410 jun 
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.17q   
Erik Johansson99SWEVarbergs GIF11.19q   
Isak Adam98SWEUllevi FK11.63q   
Gabriel Tiveskog95SWEMölndals AIK11.69q   
Samuel Andreasson99SWEIFK Göteborg11.79    
Michael Skalenius90SWEIF Kville11.92    

Final-2,210 jun 
Erik Johansson99SWEVarbergs GIF11.15   
Linus Andersson98SWEAlingsås IF11.41   
Chidozie Abika97SWEIF Kville11.47   
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.48   
Axel Dillner97SWEUllevi FK11.64   
Gabriel Tiveskog95SWEMölndals AIK11.74   
Marcus Nilsson91SWEHögby IFdns   
Isak Adam98SWEUllevi FKdns   


M Höjd
10 jun 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK202   
Herman Olvik96SWEUllevi FK196   
Erik Hagström73SWEIF Kville160   


M Stav
10 jun 
Marcus Nilsson91SWEHögby IF470   
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK450   
Erik Hagström73SWEIF Kville420   
Adam Bengtsson99SWEUllevi FK400   
Michael Bohman71SWEIFK Halmstad380   
Filip Anell99SWEIK YmerX   


P19 Häck 110m100 cm
Final-1,110 jun 
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK14.63   
Marcus Nilsson91SWEHögby IF14.88    M 107cm
Sondre Guttormsen99NORSki IL14.99   
Robin Gustafsson99SWEHälle IF15.27   
Philip Ngwe Luckey95SWEMölndals AIK15.45    M 107cm
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte ISdns   


P19 Diskus1.75 kg
10 jun 
Mattias Eklund98SWEIK Ymer31,44   


P17 100m
Försök heat 1-1,310 jun 
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg11.54q   
Erik Johansson01SWEUllevi FK11.72q   
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg11.82q   
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville11.86q   
Hampus Helamb01SWEUllevi FK12.29q   
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF12.36    
William Lager01SWEIF Rigor12.98    

Försök heat 2-2,510 jun 
Oliwer Danielsson01SWEUllevi FK11.28q   
Aaron Ladestam00SWEIFK Göteborg11.74q   
Robin Strömberg00SWEIFK Göteborg12.33q   
Michell Jovic00SWEFalkenbergs IK12.40    
Christoffer Wockats00SWEIF Kville12.91    
Malte Berggren00SWEIF Kville12.97    
Joel Stål00SWEIF Rigor13.78    
Isak Kristensen00SWEUllevi FKdns    

Final-1,710 jun 
Oliwer Danielsson01SWEUllevi FK11.23   
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg11.54   
Erik Johansson01SWEUllevi FK11.74   
Aaron Ladestam00SWEIFK Göteborg11.76   
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg11.87   
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville12.03   
Robin Strömberg00SWEIFK Göteborg12.31   
Hampus Helamb01SWEUllevi FK12.38   


P17 800m
Final10 jun 
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS 2:02.06   
Carl Malmström00SWEKongahälla AIK 2:05.66   
Markus Engsner01SWESävedalens AIK 2:05.85   
Melvin Johansson01SWEIF Kville 2:10.98   
Goytom Mengstu01SWESävedalens AIK 2:13.48   
Johan Sjöström01SWEVarbergs GIF 2:20.08   


P17 Häck 110m91 cm
Final-0,610 jun 
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg15.94   
Simen Guttormsen01NORSki IL17.30   
Philip Ryding01SWEIF Kvilledns   


P17 Höjd
10 jun 
Sören Pauli01SWEUllevi FK175   
Philip Ryding01SWEIF Kville175   
Oliver Edman01SWEÖrgryte IS175   
Melker Manne01SWEUllevi FK170   
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS170   
Simen Guttormsen01NORSki IL165   


P17 Stav
10 jun 
 Simen Guttormsen01NORSki IL420   
 Nils Jensen01SWESävedalens AIK350   
 William Rydin00SWEUllevi FKX   


P17 Diskus1.5 kg
10 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville36,87   
William Lanndalen01SWEIK YmerX   


P15 80m
Försök heat 10,510 jun 
Richie Leong02SWEUllevi FK 9.80q   
Stefan Savic02SWESävedalens AIK 9.84q   
Oscar Nilsson02SWEMölndals AIK 9.85q   
Emil Bengtsson02SWEIF Kville10.27q   
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK10.35    
Lukas Bertilsson02SWEÖrgryte IS10.88    
Herman Forsberg02SWEUllevi FK11.21    
Jonathan Wockatz02SWEIF Kville11.26    

Försök heat 2-2,010 jun 
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 9.79q   
Erik Isaksson02SWEIF Kville 9.98q   
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK10.17q   
Amrullah Stanikzai02SWEIF Kville10.29q   
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK10.32    
Christian Bundgaard02DENDybvad IK11.29    
Edvin Wahlström02SWEMölndals AIK11.49    
Victor Kruse02SWEIFK Göteborgdns    

Final1,610 jun 
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 9.61   
Richie Leong02SWEUllevi FK 9.64   
Stefan Savic02SWESävedalens AIK 9.65   
Oscar Nilsson02SWEMölndals AIK 9.80   
Amrullah Stanikzai02SWEIF Kville10.00   
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK10.07   
Emil Bengtsson02SWEIF Kville10.07   
Erik Isaksson02SWEIF Kvilledns   


P15 800m
Final10 jun 
Erik Guander02SWESävedalens AIK 2:04.93   
Amrullah Stanikzai02SWEIF Kville 2:05.58   
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 2:11.39   
Hlynur Sigurbergsson02SWEMölndals AIK 2:11.73   
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK 2:19.74   
Emil Bengtsson02SWEIF Kville 2:23.41   
Samuel Melin02SWEIF Kville 2:23.50   


P15 Häck 80m84 cm
Final-1,310 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK11.47   
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK12.03   
Fredrik Grund02SWEIF Kville12.47   
Jesper Nordström02SWEIF Kville12.71   
Samuel Melin02SWEIF Kville13.89   
Peter Svensson02SWEIF Rigor14.29   


P15 Stav
10 jun 
Peter Svensson02SWEIF Rigor345   
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK310   
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK280   
Edvin Wahlström02SWEMölndals AIK280   


P15 Längd
10 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK5,770,9   
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK5,621,9   
Fredrik Grund02SWEIF Kville5,541,6   
Jesper Nordström02SWEIF Kville5,211,7   
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK5,181,6   
Herman Forsberg02SWEUllevi FK4,890,0   
Samuel Melin02SWEIF Kville4,690,4   
Jonathan Wockatz02SWEIF Kville4,680,6   
Christian Bundgaard02DENDybvad IK4,440,3   
10 Sam Ghasemi02SWESävedalens AIK3,581,1   
Victor Kruse02SWEIFK GöteborgX   


P15 Diskus1.0 kg
10 jun 
 Måns Roos02SWEMölndals AIK46,98   
 Daniel Adolfsson02SWETingbergs AISX   


P14 80m
Försök heat 1-1,110 jun 
Linus Johansson03SWEIK Wilske 9.76q   
Fabian Steene03SWEIF Kville10.04q   
Oliver Glans03SWEUllevi FK10.96q   
Anton Essén03SWEIK Orient11.20    
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS12.20    

Försök heat 2-0,610 jun 
David Ulstein03SWEMölndals AIK10.16q   
Jhon Johansson03SWEAlingsås IF10.38q   
Victor Hering03SWEUllevi FK10.57q   
Victor Rothausen03SWEIF Rigor10.68q   
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient10.93q   
Måns Terfors03SWESävedalens AIK10.98    
Bertil Kristensson03SWEÖrgryte IS12.27    

Final-1,310 jun 
Linus Johansson03SWEIK Wilske 9.73   
David Ulstein03SWEMölndals AIK10.06   
Fabian Steene03SWEIF Kville10.11   
Victor Hering03SWEUllevi FK10.43   
Jhon Johansson03SWEAlingsås IF10.50   
Victor Rothausen03SWEIF Rigor10.69   
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient10.95   
Oliver Glans03SWEUllevi FK11.09   


P14 800m
Final10 jun 
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 2:12.40   
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 2:13.14   
Carl Erixon03SWEMölndals AIK 2:21.95   
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 2:23.86   
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS 2:25.85   
Jonathan Norrman03SWEBohus IF 2:25.87   
Love Ramhult03SWEIK Ymer 2:29.16   
Alfred Ramhult03SWEIK Ymer 2:31.08   
David Johansson03SWEBokenäs IFdns   


P14 Häck 80m84 cm
Final-1,710 jun 
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK12.90   
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS14.05   
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS15.66   


P14 Längd
10 jun 
David Ulstein03SWEMölndals AIK5,601,7   
Fabian Steene03SWEIF Kville5,560,4   
Victor Hering03SWEUllevi FK5,410,2   
Oliver Glans03SWEUllevi FK4,972,9       4,87 0,5
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK4,821,1   
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient4,771,5   
Victor Rothausen03SWEIF Rigor4,660,3   
Anton Essén03SWEIK Orient4,211,5   
David Johansson03SWEBokenäs IF3,730,0   
10 Bertil Kristensson03SWEÖrgryte IS3,600,3   
Gabriel Wennbom03SWEUllevi FKX   


P14 Diskus1.0 kg
10 jun 
Fabian Steene03SWEIF Kville32,16   
André Bergenhem03SWEIFK Halmstad30,94   
Philip Bayer03SWEMölndals AIK26,03   
Hugo Kajsjö03SWELerum Friidrott21,73   
David Johansson03SWEBokenäs IF20,77   
Axel Olausson03SWEIF Kville19,21   
Patrik Björnsson03SWELerum Friidrott19,16   


P13 600m
Final10 jun 
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 1:38.59   
Philip Frick04SWEAle FK 1:39.29   
Edvin Behn04SWESävedalens AIK 1:40.11   
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor 1:40.17   
Vilmer Andersson04SWETrollhättan FIK 1:44.26   
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF 1:50.12   
Simon Bååth04SWESävedalens AIK 1:55.06   
Gustaf Oom04SWEIF Rigor 1:55.34   
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte ISdns   


P13 Häck 60m76 cm
Final-1,110 jun 
William Asker04SWEIF Kville 9.63   
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 9.88   
Jacob Asker04SWEIF Kville10.25   
Felix Steene04SWEIF Kville10.26   
Philip Karlsson04SWEUllevi FK10.49   
John Lundqvist04SWEUllevi FK10.83   
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF11.11   
Simon Bååth04SWESävedalens AIK12.26   

Extralopp-1,110 jun 
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 9.85   
Philip Karlsson04SWEUllevi FK10.39   
John Lundqvist04SWEUllevi FK10.81   


P13 Höjd
10 jun 
Calle Frank04SWEIF Kville168   
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI150   
Philip Frick04SWEAle FK150   
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF150   
Jacob Asker04SWEIF Kville145   
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS140   
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK140   
Gustaf Oom04SWEIF Rigor135   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg135   
Felix Steene04SWEIF Kville135   
11 Gustav Thyrman04SWEIF Rigor130   
12 Eric Strannelind04SWEMölndals AIK130   


P13 Längdzon
10 jun 
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS5,350,0   
William Asker04SWEIF Kville5,331,4   
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI5,261,1   
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS4,711,9   
Philip Karlsson04SWEUllevi FK4,695,0       4,47 0,8
Jacob Asker04SWEIF Kville4,672,2       4,52 0,2
Albin Coster04SWEÖrgryte IS4,671,8   
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor4,412,0   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg4,402,4       4,27 1,4
10 John Lundqvist04SWEUllevi FK4,381,3   
11 Simon Bååth04SWESävedalens AIK4,112,2       4,01 1,3
12 Elias Alfredsson04SWEIFK Göteborg4,001,5   
13 Viktor Dejke04SWEUllevi FK3,911,8   
14 Svante Enarsson04SWEIF Kville3,711,6   
15 Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK3,622,5       3,61 1,1
16 Gustaf Oom04SWEIF Rigor3,541,2   


P13 Diskus0.6 kg
10 jun 
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK28,70   
Felix Steene04SWEIF Kville26,66   
Leo Carlsson04SWEAle FK26,17   
Philip Frick04SWEAle FK23,47   
Jelmer Scholten04DENDybvad IK23,34   


P12 600m
Final10 jun 
Emil Lindblad05SWESävedalens AIK 1:45.27   
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 1:46.20   
Adam Sörqvist05SWESävedalens AIK 1:46.50   
Elias Ramhult05SWEIK Ymer 1:47.65   
Melker Svanberg05SWEIF Kville 1:50.10   
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK 1:51.20   
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK 1:53.40   
David Thilén05SWEIF Kville 1:54.48   
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 1:54.98   
10 Jacob Tegnér05SWELerum Friidrott 1:58.23   
11 Linus Alinder05SWEMölndals AIK 2:00.50   
12 Felix Essman05SWESävedalens AIK 2:00.89   
13 Johannes Borup Olsen05DENSIK80 2:03.01   
14 Isak Lemurell05SWEMölndals AIK 2:06.38   


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 10,310 jun 
Jonas Gustén05SWEUllevi FK11.12q   
Theodor Johner05SWELerum Friidrott11.30q   
Albin Örnborg06SWEIF Rigor11.73q   
Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK13.12    
Isak Lemurell05SWEMölndals AIK13.32    
Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS13.53    
Linus Alinder05SWEMölndals AIK14.12    

Försök heat 2-1,110 jun 
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF10.86q   
Marcus Johansson05SWEUllevi FK11.39q   
Filip Larsson05SWELidköpings IS11.92q   
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK12.44q   
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott12.77q   
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK13.13    
Noah Staaf05SWEMölndals AIK13.29    
Alexander Engqvist05SWEKongahälla AIK13.29    

Final-1,410 jun 
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF10.68   
Jonas Gustén05SWEUllevi FK10.95   
Albin Örnborg06SWEIF Rigor10.99   
Theodor Johner05SWELerum Friidrott11.37   
Marcus Johansson05SWEUllevi FK11.60   
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK12.29   
Filip Larsson05SWELidköpings IS12.36   
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott12.65   


P12 Längdzon
10 jun 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK4,84-0,9   
Melker Svanberg05SWEIF Kville4,65-2,6   
Jonas Gustén05SWEUllevi FK4,54-1,0   
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF4,28-1,0   
Johan Hedenberg05SWEIF Hagen FIK4,140,0   
Gabriel Torgersson05SWEIF Kville4,06-1,2       3,97
Theodor Johner05SWELerum Friidrott4,06-1,6       3,82
Filip Larsson05SWELidköpings IS4,000,0   
Marcus Johansson05SWEUllevi FK3,92-1,3   
10 Erik Follin05SWEMölndals AIK3,86-2,1   
11 Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott3,83-0,8   
12 Niels Skovsgaard05DENDybvad IK3,77-1,0   
13 Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK3,760,0   
14 Kevin Pernervik05SWELerum Friidrott3,670,0   
15 Carl Jägemalm05SWELerum Friidrott3,63-2,6   
16 Nils Askelund05SWEMölndals AIK3,490,0   
17 Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS3,44-1,4   
18 Ben Kamijo05SWEMölndals AIK3,35-1,1   
19 Elias Johansson05SWEUllevi FK3,150,0   


P12 Kula3.0 kg
10 jun 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK9,34   
Theodor Johner05SWELerum Friidrott8,01   
Alexander Engqvist05SWEKongahälla AIK7,86   
Felix Essman05SWESävedalens AIK7,55   
Niels Skovsgaard05DENDybvad IK7,44   
Kevin Pernervik05SWELerum Friidrott7,43   
David Thilén05SWEIF Kville7,16   
Filip Larsson05SWELidköpings IS7,15   
Samuel Börlin05SWESävedalens AIK6,07   
10 Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK6,04   
11 Carl Jägemalm05SWELerum Friidrott6,00   
12 Johannes Borup Olsen05DENSIK805,38   


P12 Diskus0.6 kg
10 jun 
Niels Skovsgaard05DENDybvad IK26,23   
David Thilén05SWEIF Kville20,93   
Alexander Engqvist05SWEKongahälla AIK17,64   
Filip Larsson05SWELidköpings IS17,09   
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK16,45   
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott13,66   


P11 600m
Final10 jun 
 Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 1:55.26   
 Emil Nielsen06DENDybvad IK 1:56.87   
 Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 1:57.18   
 Hugo Åkesson06SWEIFK Göteborg 2:08.98   
 Erik Hellsén Levan06SWESävedalens AIK 2:14.15   
 Tristan Herrmann06SWEIFK Göteborg 2:19.16   
 Erik Toll06SWEIFK Göteborg 2:20.19   
 Anton Andersson06SWEBokenäs IF 2:20.22   
 Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK 2:22.93   
 Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK 2:26.57   


P11 Höjd
10 jun 
 Albin Örnborg06SWEIF Rigor140   
 Daniel Brevik06SWESävedalens AIK130   
 Anton Andersson06SWEBokenäs IF125   
 Jonathan Rönnäs06SWEMölndals AIK120   
 Erik Toll06SWEIFK Göteborg120   
 Lukas Moberger06SWEMölndals AIK115   
 Axel Lundquist06SWEMölndals AIK115   
 Hector Gustafsson06SWEIF Rigor115   
 Albin Edin06SWEIFK Göteborg115   
 Simon Thörnqvist06SWESävedalens AIK110   
 James Ekström06SWESävedalens AIK105   
 Milton Enstedt06SWEMölndals AIK95   


P11 Längdzon
10 jun 
 Albin Örnborg06SWEIF Rigor4,21-0,3   
 Emil Nielsen06DENDybvad IK3,90-0,4   
 Daniel Brevik06SWESävedalens AIK3,88-0,7   
 Noel Terho06SWEFalkenbergs IK3,87-0,5   
 Fredrik Wockatz06SWEIF Kville3,69-0,4   
 Hector Gustafsson06SWEIF Rigor3,68-0,8   
 Albin Edin06SWEIFK Göteborg3,660,0   
 Allan Elgemark06SWEMölndals AIK3,65-0,5   
 Erik Toll06SWEIFK Göteborg3,600,0   
 David Clemmensen06SWEIF Rigor3,53-0,5   
 James Ekström06SWESävedalens AIK3,470,0       3,44
 Hugo Åkesson06SWEIFK Göteborg3,47-0,8       3,42
 Anton Andersson06SWEBokenäs IF3,39-0,4   
 Albin Fakelius06SWEBokenäs IF3,36-0,8   
 Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS3,24-0,5   
 Erik Hellsén Levan06SWESävedalens AIK3,220,0   
 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK3,20-0,4   
 Lukas Moberger06SWEMölndals AIK3,18-0,7   
 William Malmström06SWEÖrgryte IS3,130,0   
 Simon Thörnqvist06SWESävedalens AIK3,020,00   
 Arild Moreau06SWEÖrgryte IS2,97-0,2   
 Tristan Herrmann06SWEIFK Göteborg2,95-1,1   
 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott2,92-0,7   
 Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK2,71-1,9   
 Ludvig Lundmark06SWELerum Friidrott2,700,0   
 Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK2,60-1,3   


P11 Kula2.0 kg
10 jun 
 Emil Nielsen06DENDybvad IK10,00   
 Isak Andersson06SWEBohus IF9,58   
 Jonathan Rönnäs06SWEMölndals AIK8,49   
 Fredrik Wockatz06SWEIF Kville8,43   
 Daniel Brevik06SWESävedalens AIK7,90   
 Erik Toll06SWEIFK Göteborg7,32   
 Axel Lundquist06SWEMölndals AIK7,17   
 Vincent Asker06SWEIF Kville7,07   
 James Ekström06SWESävedalens AIK6,56   
 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK5,99   
 Ludvig Lundmark06SWELerum Friidrott5,97   
 Christopher Hermansson06SWEMölndals AIK5,76   
 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott5,67   
 Erik Hellsén Levan06SWESävedalens AIK5,49   
 Milton Enstedt06SWEMölndals AIK4,82   
 Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK4,45   


P10 600m
Finalheat 110 jun 
 Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 1:51.34    Rek.
 Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK 1:53.86   
 Edvin Sonedahl07SWEMölndals AIK 1:54.82   
 Jack Krantz07SWESävedalens AIK 1:57.74   
 Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF 2:03.49   
 Dennis Halalkic07SWEIF Kville 2:06.22   
 Jonathan Manceau07SWEMölndals AIK 2:11.80   
 Albin Theander07SWEIF Kville 2:14.19   
 Mellvin Lessner Sveen07SWEMajornas IK 2:18.45   

Finalheat 210 jun 
 Hamza Nuray07SWEUllevi FK 2:06.66   
 Vincent Engqvist07SWEKongahälla AIK 2:07.32   
 Elias Borup Olsen07DENSIK80 2:08.40   
 Karl-Emil Söe Andersen07DENSIK80 2:13.18   
 Elmer Klockars07SWEMajornas IK 2:15.17   
 Sebastian Guttormsen07NORSki IL 2:15.99   
 Isak Thörn07SWESävedalens AIK 2:17.57   
 Axel Rask07SWESävedalens AIK 2:17.94   
 Olof Henriksson07SWEIF Kville 2:18.50   
 Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg 2:22.78   
 Julius Dahlqvist07SWEIF Kville 2:25.73   


P10 Höjd
10 jun 
 Axel Rogö07SWEIFK Göteborg137   
 Karl-Emil Söe Andersen07DENSIK80128   
 Olof Henriksson07SWEIF Kville120   
 Svante Svensson07SWESävedalens AIK120   
 Charlie Falkenström07SWEIF Kville120   
 Albin Theander07SWEIF Kville115   
 Noah Tholson07SWEIFK Göteborg115   
 Elmer Klockars07SWEMajornas IK115   
 Leon Östling07SWEIF Kville110   
 David Blixt07SWEMölndals AIK110   
 Jack Krantz07SWESävedalens AIK110   
 Lukas Lotzner07SWEIFK Göteborg110   
 Malte Svensson07SWESävedalens AIK105   
 Vincent Klinghoffer07SWESävedalens AIK105   
 Dennis Halalkic07SWEIF Kville105   
 Vincent Engqvist07SWEKongahälla AIK105   
 Julius Dahlqvist07SWEIF Kville105   
 Mellvin Lessner Sveen07SWEMajornas IK105   
 Edvin Sonedahl07SWEMölndals AIK100   
 Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK100   
 Alfred Danerud07SWESävedalens AIK100   
 Sebastian Guttormsen07NORSki IL100   
 Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg100   
 Mads V. Jensen07DENDybvad IK95   
 Axel Rask07SWESävedalens AIK95   
 Isak Thörn07SWESävedalens AIK95   


P9 60m
Finalheat 1-1,310 jun 
 Nils Amundin08SWESävedalens AIK10.18   
 Arvid Sebestyen08SWEIF Kville10.43   
 Elliot Flach08SWEIFK Göteborg10.64   
 Vincent Folkseger Dreikant08SWEIF Rigor11.31   
 Andor Zackrisson Ljung09SWEHälle IF11.46   
 Eric Morichetto08SWESävedalens AIK12.24   
 Rasmus Mattsson08SWEBohus IF13.72   

Finalheat 20,110 jun 
 Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg 9.90   
 Noel Johansson09SWEHälle IF10.11   
 Melwin Österberg08SWESävedalens AIK10.22   
 Johan Skovsgaard08DENDybvad IK11.03   
 Zacharias Torgersson08SWEIF Kville11.05   
 Viggo Sjöström08SWESävedalens AIK11.28   
 Elias Najafpour08SWEIFK Göteborg11.32   
 Hugo Sandström08SWEIFK Göteborg11.48   


P9 Längdzon
10 jun 
 Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg3,51   
 Nils Amundin08SWESävedalens AIK3,37   
 Melwin Österberg08SWESävedalens AIK3,32   
 Noel Johansson09SWEHälle IF3,22   
 Arvid Sebestyen08SWEIF Kville3,18   
 Vincent Folkseger Dreikant08SWEIF Rigor3,03   
 Elliot Flach08SWEIFK Göteborg3,02   
 Johan Skovsgaard08DENDybvad IK3,01   
 Zacharias Torgersson08SWEIF Kville2,98       2,94
 Hugo Sandström08SWEIFK Göteborg2,98       2,90
 Noah Engel08SWESävedalens AIK2,88   
 Simon Isaksson08SWESävedalens AIK2,73   
 Carl Nilsson08SWEIF Rigor2,68   
 Andor Zackrisson Ljung09SWEHälle IF2,63   
 Rasmus Mattsson08SWEBohus IF2,53   


P9 Kula2.0 kg
10 jun 
 Nils Amundin08SWESävedalens AIK5,96   
 Johan Skovsgaard08DENDybvad IK5,79   
 Carl Nilsson08SWEIF Rigor5,29   
 Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg5,03   
 Noah Engel08SWESävedalens AIK4,92   
 Elliot Flach08SWEIFK Göteborg4,61   
 Hugo Sandström08SWEIFK Göteborg4,50   
 Elias Najafpour08SWEIFK Göteborg4,39   
 Eric Morichetto08SWESävedalens AIK4,16   
 Rasmus Mattsson08SWEBohus IF2,63   


K 100m
Final-1,910 jun 
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer12.20   
Emilia Hammarström96SWEMölndals AIK12.59   
Ellen Tidfors97SWEGöteborgs KIK13.71   
Aichen Camara91SWEUllevi FK14.02   
Julia Björkeryd94SWEUllevi FK14.34   


K 800m
Final10 jun 
Sara Ericsson95SWEHeleneholms IF 2:10.73    K
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 2:15.25    K
Ebba Berglin01SWEKA 2 IF 2:18.78    F17
Julia Nielsen01SWEGöteborgs KIK 2:24.56    F17
Linnea Smalström99SWESävedalens AIK 2:33.59    K
Anna Lestander01SWEIFK Göteborg 2:38.47    F17
Alexandra Brackmann97SWEIF Rigordns    K


K Längd
10 jun 
Johanna Andersson99SWELerum Friidrott5,251,9   
Moa Karlin94SWEUllevi FK5,023,0       4,98 1,9
Della Månsson99SWEÖrgryte IS4,822,5   
Amanda Backlund99SWEIK Orient4,491,6   
Viktoria Karlsson97SWEGöteborgs KIK4,442,2       4,34 0,7


K Diskus1.0 kg
10 jun 
Elin Rubin95SWEHovslätts IK40,63   
Linn Bergstrand96SWEUllevi FK40,50   
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer32,23   


F17 100m
Försök heat 1-1,010 jun 
Mathilda Gustafsson00SWETanums IF12.90q   
Clara Augustsson00SWEIK Ymer13.03q   
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK13.06q   
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK13.28    
Moa Lindkvist01SWEMölndals AIK13.80    
Elin Eriksson00SWEIF Kville14.08    
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK15.26    

Försök heat 2-0,810 jun 
Julia Björkman00SWEIF Kville12.66q   
Ide Ileso00SWEUllevi FK12.99q   
Anja Olsson01SWEMalmö AI13.00q   
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott13.06q   
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK13.49    
Sigrid Scholten01DENDybvad IK14.55    

Försök heat 3-1,310 jun 
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK13.03q   
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS13.10    
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK13.38    
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg13.50    
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville13.70    
Julia Viiala00SWEIK Ymer13.86    

Final-0,610 jun 
Julia Björkman00SWEIF Kville12.52   
Mathilda Gustafsson00SWETanums IF12.89   
Clara Augustsson00SWEIK Ymer12.90   
Ide Ileso00SWEUllevi FK12.93   
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK12.99   
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott13.04   
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK13.06   
Anja Olsson01SWEMalmö AI13.12   


F17 Häck 100m76 cm
Försök heat 1-0,610 jun 
Ella Darrell01SWELerum Friidrott15.35q   
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville16.82q   
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK17.39q   
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK20.32q   
Anja Olsson01SWEMalmö AIdnf    

Försök heat 2-1,910 jun 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer15.55q   
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg16.18q   
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott17.66q   
Moa Kilén01SWEGöteborgs KIK17.92q   
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIKdnf    

Final-1,510 jun 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer14.98   
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville16.21   
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK17.16   
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK17.39   
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott17.76   
Moa Kilén01SWEGöteborgs KIK18.10   
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg18.11   
Ella Darrell01SWELerum Friidrottdnf   


F17 Diskus1.0 kg
10 jun 
Daniella Persson00SWEHälle IF35,35   
Molly Broback01SWESävedalens AIK28,29   
Signe Lisborg01DENDybvad IK27,34   
Isabella Willén01SWEMölndals AIK26,76   
Corinne Wessman01SWEIK Ymer25,16   
Sigrid Scholten01DENDybvad IK24,33   
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville22,03   


F15 80m
Försök heat 1-1,810 jun 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer10.42q   
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS10.74q   
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK10.93q   
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK11.26    
Ebba Sköld02SWEIF Kville11.63    

Försök heat 2-0,810 jun 
Ida Persson02SWEIK Ymer10.56q   
Ebba Åhman02SWEIK Ymer10.84q   
Cornelia Flisberg02SWEAle FK10.92q   
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg11.07    
Alva Larsson02SWEMölndals AIK11.10    
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott11.49    

Försök heat 3-2,010 jun 
Alma Svanberg02SWEIF Kville10.79q   
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK10.87q   
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK11.20    
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF11.26    
Astrid Berg02SWEUllevi FK11.53    
Lina Berg02SWEIK Ymer11.71    

Final-0,810 jun 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer10.34   
Ida Persson02SWEIK Ymer10.57   
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS10.61   
Alma Svanberg02SWEIF Kville10.70   
Cornelia Flisberg02SWEAle FK10.73   
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK10.79   
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK10.81   
Ebba Åhman02SWEIK Ymer10.88   


F15 800m
Final10 jun 
Elsa Björk02SWESävedalens AIK 2:30.63   
Paulina Wikemar02SWEMölndals AIK 2:31.38   
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK 2:32.73   
Julia Lindblad02SWESävedalens AIK 2:38.78   
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK 2:42.71   
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK 2:43.13   
Elin Dejke02SWEUllevi FK 2:46.05   
Rebecca Runfors Carlzzon02SWELerum Friidrott 2:46.89   


F15 Häck 80m76 cm
Försök heat 1-1,410 jun 
Cindy Darrell02SWEUllevi FK12.24q   
Sophie Reid02SWEIK Ymer12.83q   
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg12.90q   
Ebba Follin02SWEMölndals AIK13.40q   
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville13.97    
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF14.54    
Alma Helander02SWESävedalens AIK20.72    

Försök heat 2-1,410 jun 
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK12.95q   
Towa Korsell02SWEEksjö Södra IK13.35q   
Sonia Fors02SWESävedalens AIK13.58q   
Hanna Hedin02SWEIK Orient13.76q   
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS13.89    
Hilda Johnsson02SWEIF Kville15.11    
Rebecca Runfors Carlzzon02SWELerum Friidrottdns    

Final-0,510 jun 
Cindy Darrell02SWEUllevi FK12.09   
Sophie Reid02SWEIK Ymer12.61   
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK12.65   
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg12.67   
Towa Korsell02SWEEksjö Södra IK13.20   
Ebba Follin02SWEMölndals AIK13.23   
Hanna Hedin02SWEIK Orient13.25   
Sonia Fors02SWESävedalens AIK13.33   


F15 Höjd
10 jun 
Sophie Reid02SWEIK Ymer150   
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott145   
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville140   
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF140   
Ebba Follin02SWEMölndals AIK140   
Hanna Hedin02SWEIK Orient135   
Sophie Ingenuus02DENDybvad IK135   


F15 Längd
10 jun 
Ida Persson02SWEIK Ymer5,572,5       5,30 1,9
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK5,180,2       5,17
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer5,182,9       5,11 1,9
Cindy Darrell02SWEUllevi FK5,171,8   
Alva Larsson02SWEMölndals AIK5,011,4   
Cornelia Flisberg02SWEAle FK4,821,7   
Ebba Åhman02SWEIK Ymer4,772,2       4,67 0,0
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS4,641,6   
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK4,611,2   
10 Ebba Follin02SWEMölndals AIK4,592,0   
11 Rebecca Runfors Carlzzon02SWELerum Friidrott4,521,8   
12 Astrid Berg02SWEUllevi FK4,300,1   
13 Benjelina Lundqvist02SWEÖrgryte IS4,260,7   
Hedda Tellow02SWEÖrgryte ISX   
Hanna Hedin02SWEIK OrientX   


F15 Diskus0.75 kg
10 jun 
Helena Sund02SWEMölndals AIK35,03   
Sophie Reid02SWEIK Ymer31,80   
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS29,23   
Sophie Ingenuus02DENDybvad IK21,72   
Towa Korsell02SWEEksjö Södra IK21,34   
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott19,21   


F14 80m
Försök heat 1-4,110 jun 
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK11.11q   
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK11.41q   
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS11.50q   
Lillan Kilvik03SWEIF Kville11.67    
Anna Olsson03SWEVarbergs GIF11.77    
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott11.80    
Elena Mack03SWEUllevi FK12.60    
Jomanah Kurdali03SWEMölndals AIK12.80    

Försök heat 2-0,910 jun 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK10.96q   
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott11.21q   
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK11.23q   
Calista Ezeh03SWEIF Kville11.57q   
Sofia Weiner03SWEUllevi FK11.58q   
Nicole Dinu03SWEIF Kville11.94    
Matilda Thorsson03SWEIF Kville12.14    
Ida Nilsson03SWEVarbergs GIF12.23    

Final-1,710 jun 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK10.89   
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK11.00   
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK11.28   
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS11.40   
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK11.45   
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott11.51   
Calista Ezeh03SWEIF Kville11.65   
Sofia Weiner03SWEUllevi FK11.67   


F14 800m
Final10 jun 
Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF 2:21.27   
Olivia Brunbäck03SWESävedalens AIK 2:21.33   
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 2:22.03   
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 2:27.06   
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 2:28.53   
Amanda Olsson03SWESäffle FIK 2:28.77   
Tilda Knauer03SWEHälle IF 2:29.42   
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg 2:31.72   
Elina Witrén03SWEMölndals AIK 2:33.89   
10 Klara Larsson03SWEÖrgryte IS 2:35.84   
11 Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 2:42.77   


F14 Häck 80m76 cm
Försök heat 1-1,510 jun 
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott13.96q   
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS14.18q   
Ida Nilsson03SWEVarbergs GIF14.80q   
Emma Sjöqvist03SWEIF Kville15.55    
Jonna Kronander03SWEIK Ymer17.46    
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIFdns    

Försök heat 2-1,610 jun 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK13.30q   
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott13.81q   
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF14.01q   
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK14.76q   
Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF15.17q   

Final-0,210 jun 
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF13.03   
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK13.05   
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott13.26   
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott13.81   
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS14.28   
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK14.39   
Ida Nilsson03SWEVarbergs GIF14.88   
Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF15.10   


F14 Höjd
10 jun 
Matilda Bergand03SWEBohus IF153   
Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor142   
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF142   
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott142   
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK142   
Irma Törngård03SWEHälle IF142   
Isabel Sjöberg03SWELerum Friidrott132   
Elin Åberg03SWEBohus IF132   
Ebba Toorell03SWELerum FriidrottX   


F14 Längd
10 jun 
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS4,912,1       4,71 0,9
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK4,773,5       4,40 1,5
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS4,582,4       4,36 1,3
Julia Svennblad03SWEAle FK4,552,1       4,42 1,5
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF4,443,0       2,36 1,9
Sofia Weiner03SWEUllevi FK4,412,8       4,36 1,2
Elin Åberg03SWEBohus IF4,351,8   
Anna Olsson03SWEVarbergs GIF4,221,3   
Matilda Bergand03SWEBohus IF4,123,1       3,99 1,6
10 Emma Sjöqvist03SWEIF Kville4,052,9       3,95 1,6
11 Nicole Dinu03SWEIF Kville4,002,6       3,81 1,8
12 Isabel Sjöberg03SWELerum Friidrott3,95-0,3   
13 Matilda Thorsson03SWEIF Kville3,861,1   
14 Lillan Kilvik03SWEIF Kville3,780,0   
15 Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS2,892,5   
Alicia Eliasson03SWESävedalens AIKX   
Elin Tegnér03SWELerum FriidrottX   


F14 Diskus0.75 kg
10 jun 
Amanda Olsson03SWESäffle FIK27,77   
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott26,28   
Linnea Persson03SWEIFK Göteborg24,05   
Jonna Kronander03SWEIK Ymer23,59   
Evelina Wikell03SWEMölndals AIK23,05   
Alexandra Torgersson03SWEIF Kville22,77   
Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF22,60   
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF22,05   
Nicole Dinu03SWEIF Kville20,17   
10 Lillan Kilvik03SWEIF Kville19,22   


F13 600m
Final10 jun 
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 1:45.58   
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 1:46.57   
Alicia Jisbrant04SWEÖrgryte IS 1:47.39   
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS 1:47.58   
Madison Lind04SWEIF Kville 1:49.06   
Alma Svantesson04SWEMölndals AIK 1:49.18   
Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK 1:51.44   
Felicia Brink04SWEIF Kville 1:53.04   
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 1:53.07   
10 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK 1:53.86   
11 Indra Johansson04SWETrollhättan FIK 1:54.08   
12 Liv Backman04SWEÖrgryte IS 1:55.18   
13 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK 1:56.93   


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 1-0,310 jun 
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF 9.85q   
Emilia Åström04SWEMölndals AIK10.21q   
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS10.35q   
Alma Olsson04SWEIF Rigor10.79q   
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott10.79    
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS11.16    
Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK11.71    
Michelle Pernervik04SWELerum Friidrott13.10    

Försök heat 20,110 jun 
Ella Borg04SWEMölndals AIK10.00q   
Elin Molinder04SWEMölndals AIK10.08q   
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK10.44q   
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF10.50q   
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK10.79    
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK10.88    
Sofia Olsson04SWEIF Rigor11.39    
Sofia Heuman04SWEIF Rigor12.31    

Final-1,310 jun 
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF 9.68   
Ella Borg04SWEMölndals AIK 9.94   
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK10.18   
Emilia Åström04SWEMölndals AIK10.18   
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS10.27   
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF10.52   
Elin Molinder04SWEMölndals AIK10.53   
Alma Olsson04SWEIF Rigor10.94   


F13 Längdzon
10 jun 
Aicha Koné04SWEUllevi FK5,171,1   
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK5,041,6   
Elvira Tanderud04SWETrollhättan FIK4,982,8       4,83 2,0
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF4,830,6   
Emelie Falk04SWEAlingsås IF4,790,9   
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott4,742,3       4,71 2,0
Elin Molinder04SWEMölndals AIK4,730,6   
Alicia Jisbrant04SWEÖrgryte IS4,680,9   
Emilia Åström04SWEMölndals AIK4,600,9   
10 Tilde Ovesson04SWEIF Rigor4,591,4   
11 Klara Söderström04SWESävedalens AIK4,432,2       4,36 1,5
12 Amanda Magnusson04SWEGöteborgs KIK4,432,1   
13 Nora Jolbäck04SWELidköpings IS4,360,7       4,33 2,5
14 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK4,360,6       4,21 2,7
15 Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott4,340,8   
16 Sofia Olsson04SWEIF Rigor4,210,0   
17 Saga Provci04SWEIFK Göteborg4,200,0       4,17 0,0
18 Ebba Andersson04SWEMölndals AIK4,200,6       4,16 1,2
19 Ida Pappila04SWEIF Kville4,160,1   
20 Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS4,100,1   
21 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK4,081,8       3,99 1,5
22 Ida Thörsman04SWEIF Kville4,080,4       3,96 1,4
23 Jennifer Willén04SWEMölndals AIK4,072,7       3,87 1,5
24 Ebba Francois04SWEÖrgryte IS4,040,6   
25 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK4,020,0   
26 Hanna Lundberg04SWEIF Rigor4,011,2   
27 Fanny Nordberg04SWEMölndals AIK3,930,0   
28 Linn Magnusson04SWEIF Kville3,922,0   
29 Alma Olsson04SWEIF Rigor3,910,2   
30 Madison Lind04SWEIF Kville3,892,7       3,84 0,8
31 Elin Helamb04SWEUllevi FK3,841,7   
32 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg3,800,0   
33 Sofia Heuman04SWEIF Rigor3,433,4       3,39 0,7
34 Hilda Glembring04SWEIF Kville3,141,6   


F13 Diskus0.6 kg
10 jun 
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS23,92   
Alma Olsson04SWEIF Rigor23,15   
Saga Frozkhan04SWEIFK Halmstad22,15   
Sofia Olsson04SWEIF Rigor18,56   
Michelle Pernervik04SWELerum Friidrott18,04   
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott17,97   


F12 600m
Finalheat 110 jun 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 1:46.05    1
Elna Wester05SWEÖrgryte IS 1:47.60    2
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 1:48.20    4
Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF 1:49.48    6
Emelie Olsson05SWESäffle FIK 1:50.45    7
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK 1:56.47    8
Elsa Friberg05SWEÖrgryte IS 2:06.43    12
Emma Norrman05SWEBohus IF 2:25.53    14

Finalheat 210 jun 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 1:48.06    3
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 1:48.57    5
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK 2:00.04    9
Tindra Ladestam05SWEIFK Göteborg 2:00.16    10
Meja Gullberg05SWESävedalens AIK 2:00.53    11
Ella Ohlson05SWEKongahälla AIK 2:10.13    13
Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott 2:44.48    15


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 1-1,110 jun 
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg10.33q   
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg10.92q   
Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg12.54    
Stina Littorin05SWEIF Kville12.61    
Moa Erixon05SWEIF Kville13.43    
Emma Sköldborg05SWEIF Kville14.34    

Försök heat 2-0,410 jun 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK10.31q   
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg10.53q   
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott11.35q   
Ellen Stenqvist05SWEIFK Göteborg11.76q   
Doris Erixon05SWEStenungsunds FI11.77    
Märta Nordell05SWEIF Kville11.93    
Felicia Asmar05SWEÖrgryte IS12.61    

Försök heat 3-1,010 jun 
Sara Guttormsen05NORSki IL11.04q   
Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK11.77q   
Josefine Luther05SWEMölndals AIK12.47    
Juliette Östling05SWEIF Kville12.56    
Doris Theander05SWEVarbergs GIF12.69    
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK12.88    
Ebba Halling05SWEÖrgryte IS14.59    

Final-1,010 jun 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK10.13   
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg10.33   
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg10.80   
Sara Guttormsen05NORSki IL11.06   
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott11.09   
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg11.19   
Ellen Stenqvist05SWEIFK Göteborg11.64   
Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK11.68   


F12 Längdzon
10 jun 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK4,75-0,7   
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK4,71-0,2   
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott4,61-0,8   
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg4,52-1,1   
Inez Yngve05SWEÖrgryte IS4,33-0,9   
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg4,28-2,5   
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg4,27-1,2   
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK4,06-1,4   
Felicia Asmar05SWEÖrgryte IS4,010,0   
10 Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK4,000,0   
11 Moa Cornéer05SWEIFK Göteborg3,93-0,3   
12 Elna Wester05SWEÖrgryte IS3,87-0,3   
13 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK3,84-1,6   
14 Astrid Baunge05SWEMölndals AIK3,80-2,5   
15 Doris Erixon05SWEStenungsunds FI3,79-0,6   
16 Ellen Stenqvist05SWEIFK Göteborg3,75-1,8   
17 Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad3,720,0   
18 Jenny Olsson05SWEVarbergs GIF3,70-1,2   
19 Sara Guttormsen05NORSki IL3,68-0,2   
20 Juliette Östling05SWEIF Kville3,67-0,1   
21 Josefine Luther05SWEMölndals AIK3,59-0,6   
22 Stina Littorin05SWEIF Kville3,56-0,9   
23 Moa Erixon05SWEIF Kville3,55-0,9   
24 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK3,53-0,1   
24 Doris Theander05SWEVarbergs GIF3,53-0,5   
26 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK3,520,0   
27 Ella Papoz Wåhlin05SWEÖrgryte IS3,50-3,1   
28 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg3,49-1,0   
29 Emma Sköldborg05SWEIF Kville3,48-0,1   
30 Meja Gullberg05SWESävedalens AIK3,47-1,7   
31 Frederikke Stellan Jensen05DENSIK803,38-1,3   
32 Emelie Brinck05SWEMölndals AIK3,22-0,6   
33 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK3,19-2,1   
33 Elsa Friberg05SWEÖrgryte IS3,19-0,3   
35 Annie Ahlgren05SWEMölndals AIK3,18-1,0   
35 Johanna Eklöf05SWEKongahälla AIK3,18-1,0   
37 Alicia Lind05SWEMölndals AIK3,160,0   
38 Tindra Ladestam05SWEIFK Göteborg3,13-2,1   
39 Emma Norrman05SWEBohus IF3,08-1,2   
40 Tove Kajsjö05SWELerum Friidrott2,92-0,4   
41 Amanda Wallin05SWELerum Friidrott2,86-0,5   
42 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott1,91-1,1   


F12 Kula2.0 kg
10 jun 
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg9,31   
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott9,25   
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK8,77   
Josefine Jonason05SWEKongahälla AIK8,56   
Inez Yngve05SWEÖrgryte IS8,33   
Johanna Eklöf05SWEKongahälla AIK8,11   
Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS8,04   
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott7,59   
Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad7,31   
10 Anne V. Jensen05DENDybvad IK7,27   
11 Jenny Olsson05SWEVarbergs GIF7,20   
12 Ebba Halling05SWEÖrgryte IS6,95   
13 Frederikke Stellan Jensen05DENSIK806,91   
14 Sara Guttormsen05NORSki IL6,89   
15 Juliette Östling05SWEIF Kville6,83   
16 Amanda Wallin05SWELerum Friidrott6,68   
17 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK6,54   
18 Clara Gillberg05SWETrollhättan FIK5,99   
19 Doris Theander05SWEVarbergs GIF5,90   
20 Emma Sköldborg05SWEIF Kville5,81   
21 Emma Norrman05SWEBohus IF5,58   
22 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK5,54   
23 Tove Kajsjö05SWELerum Friidrott4,32   


F12 Diskus0.6 kg
10 jun 
Emelie Olsson05SWESäffle FIK26,61   
Linnéa Fohlén Gladh06SWETrollhättan FIK21,53   
Johanna Eklöf05SWEKongahälla AIK19,86   
Frederikke Stellan Jensen05DENSIK8019,39   
Stina Littorin05SWEIF Kville16,57   
Klara Berntsson06SWEBrattås CK15,73   
Clara Gillberg05SWETrollhättan FIK15,41   
Anne V. Jensen05DENDybvad IK15,11   
Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS14,66   
10 Doris Theander05SWEVarbergs GIF12,77   
11 Astrid Baunge05SWEMölndals AIK12,09   
12 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott11,56   


F11 600m
Finalheat 110 jun 
 Alva Thunberg06SWEUllevi FK 1:54.79   
 Thea Berlin06SWESävedalens AIK 2:03.23   
 Elsa Tagesson06SWEIK Ymer 2:03.45   
 Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK 2:07.26   
 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK 2:08.18   
 Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK 2:19.47   
 Julia Svarfvar06SWEMölndals AIK 2:22.16   
 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK 2:29.10   
 Ebba Pauli06SWEUllevi FKdns   

Finalheat 210 jun 
 Stina Tagesson06SWEIK Ymer 1:56.38   
 Willow Lind06SWEIF Kville 1:58.43   
 Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK 2:10.85   
 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK 2:13.69   
 Signe Kullander06SWESävedalens AIK 2:17.67   
 Lisa Händel06SWESävedalens AIK 2:17.98   
 Selma Oldenby06SWESävedalens AIK 2:18.21   
 Hanna Witrén06SWEMölndals AIK 2:20.77   
 Signe Marie Drastrup06DENSIK80dns   


F11 Höjd
10 jun 
 Julia Pappila06SWEIF Kville125   
 Linnéa Fohlén Gladh06SWETrollhättan FIK125   
 Ebba Pauli06SWEUllevi FK125   
 Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK125   
 Klara Berntsson06SWEBrattås CK125   
 Annie Sjösten06SWESävedalens AIK125   
 Frida Steene06SWEIF Kville120   
 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF120   
 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK115   
 Lisa Händel06SWESävedalens AIK115   
 Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK115   
 Sanna Magnusson06SWEIF Kville115   
 Selma Oldenby06SWESävedalens AIK110   
 Ida Hult06SWEIF Rigor110   
 Ester Mägi Theorin06SWEIF Kville110   
 Linn Alm06SWEBokenäs IF110   
 Thea Berlin06SWESävedalens AIK110   
 Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK105   
 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK105   
 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK100   


F11 Längdzon
10 jun 
 Alva Thunberg06SWEUllevi FK4,270,0   
 Ida Hult06SWEIF Rigor3,92-2,6   
 Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK3,880,0   
 Julia Pappila06SWEIF Kville3,88-0,1   
 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF3,75-0,4   
 Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK3,74-0,1   
 Frida Steene06SWEIF Kville3,67-1,6   
 Klara Berntsson06SWEBrattås CK3,62-0,7   
 Willow Lind06SWEIF Kville3,57-2,1   
 Emma Terfors06SWESävedalens AIK3,54-1,2   
 Ester Mägi Theorin06SWEIF Kville3,50-1,1   
 Ellen Piros06SWEÖrgryte IS3,460,0   
 Nova Bissette06SWEMölndals AIK3,46-2,2   
 Elsa Rehnström06SWEIFK Göteborg3,46-1,3   
 Ebba Pauli06SWEUllevi FK3,42-1,3   
 Alice Tartu06SWEIF Kville3,40-1,9   
 Julia Asker06SWEIF Kville3,360,0   
 Vanessa Eriksson06SWEÖrgryte IS3,34-0,3   
 Hanna Witrén06SWEMölndals AIK3,33-0,1   
 Thea Berlin06SWESävedalens AIK3,310,0   
 Rebecca Blume06SWEMölndals AIK3,30-0,3   
 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK3,28-2,8   
 Stella Hagstedt06SWEÖrgryte IS3,28-0,6   
 Selma Oldenby06SWESävedalens AIK3,26-1,2   
 Ester Nyström06SWESävedalens AIK3,24-1,8   
 Sanna Magnusson06SWEIF Kville3,20-1,0   
 Signe Kullander06SWESävedalens AIK3,18-1,1   
 Linn Alm06SWEBokenäs IF3,09-0,6   
 Lisa Händel06SWESävedalens AIK3,08-0,2   
 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK3,050,0   
 Mira Landström06SWEÖrgryte IS3,00-1,6   
 Lisa Lökkeberg06SWEÖrgryte IS2,99-1,3   
 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF2,94-0,3   
 Annlouise Madsen06DENDybvad IK2,89-0,6   
 Signe Marie Drastrup06DENSIK802,87-0,3   
 Molly Klingener06SWELerum Friidrott2,78-0,1   
 Flisa Ruda06SWELerum Friidrott2,63-1,8   


F11 Kula2.0 kg
10 jun 
 Linnéa Fohlén Gladh06SWETrollhättan FIK9,75   
 Klara Berntsson06SWEBrattås CK9,01   
 Alice Tartu06SWEIF Kville8,46   
 Ester Nyström06SWESävedalens AIK7,28   
 Alberte Rasmussen07DENDybvad IK7,15   
 Ida Hult06SWEIF Rigor6,81   
 Frida Steene06SWEIF Kville6,71   
 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF6,65   
 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK6,34   
 Molly Klingener06SWELerum Friidrott6,28   
 Selma Oldenby06SWESävedalens AIK6,06   
 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF5,97   
 Rebecca Blume06SWEMölndals AIK5,96   
 Julia Asker06SWEIF Kville5,86   
 Sanna Magnusson06SWEIF Kville5,83   
 Signe Kullander06SWESävedalens AIK5,81   
 Nova Bissette06SWEMölndals AIK5,74   
 Ester Mägi Theorin06SWEIF Kville5,65   
 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK5,62   
 Freja Nielsen07DENDybvad IK5,32   
 Julia Svarfvar06SWEMölndals AIK4,90   
 Linn Alm06SWEBokenäs IF4,88   
 Lisa Händel06SWESävedalens AIK4,69   
 Annlouise Madsen06DENDybvad IK4,64   
 Signe Marie Drastrup06DENSIK804,45   
 Flisa Ruda06SWELerum Friidrott3,93   


F10 600m
Finalheat 110 jun 
 Majken Söderlund Larsson07SWEStenungsunds FI 1:50.57   
 Elsa Claesson07SWEMölndals AIK 2:04.76   
 Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI 2:04.87   
 Amanda Ryding08SWEIF Kville 2:12.70   
 Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg 2:13.20   
 Molly Portillo07SWEKongahälla AIK 2:13.36   
 Agnes Knauer07SWEHälle IF 2:13.56   
 Anna Glinvad Krogh07DENSIK80 2:13.87   
 Siri Provci07SWEIFK Göteborg 2:16.08   
 Freja Nielsen07DENDybvad IK 2:28.45   
 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK 2:43.51   
 Bella Wennbom07SWEUllevi FKdns   

Finalheat 210 jun 
 Ella Pettersson07SWESävedalens AIK 2:13.82   
 Elsa Svantesson07SWEMölndals AIK 2:17.35   
 Ella Magnusson Röjfors07SWEMajornas IK 2:17.51   
 Nellie Pettersson07SWEMölndals AIK 2:18.34   
 Elsa Dehre07SWESävedalens AIK 2:20.60   
 Linnéa Freed07SWEIF Kville 2:20.71   
 Klara Stubner09SWEGöteborgs KIK 2:25.78   
 Laerke Höjgaard Andersen07DENSIK80 2:28.30   
 Tyra Yutong Gustafsson07SWEMölndals AIK 2:29.79   
 Elin Wrange Linder07SWESävedalens AIK 2:30.01   
 Mathilde Olesen07DENSIK80 2:31.19   
 Emilia Jönsson07SWEMajornas IK 2:31.47   


F10 Höjd
10 jun 
 Emma Nordahl Vieira07SWEKongahälla AIK125   
 Majken Söderlund Larsson07SWEStenungsunds FI125   
 Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg120   
 Lina Sandström07SWEIFK Göteborg120   
 Anna Glinvad Krogh07DENSIK80115   
 Stella Johansson07SWEIFK Göteborg110   
 Jill Klint07SWEKongahälla AIK110   
 Emilia Jönsson07SWEMajornas IK110   
 Linnéa Freed07SWEIF Kville105   
 Liv Wahlgren07SWEIFK Göteborg105   
 Laerke Höjgaard Andersen07DENSIK80105   
 Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK105   
 Tyra Yutong Gustafsson07SWEMölndals AIK100   
 Mathilde Olesen07DENSIK80100   
 Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg100   
 Najaaraq Pedersen07DENDybvad IK100   
 Ella Magnusson Röjfors07SWEMajornas IK95   
 Nellie Pettersson07SWEMölndals AIK90   
 Molly Pettersson07SWEMölndals AIK77   
 Alma Olsson07SWEMölndals AIK77   
 Mathilde Christiansen07DENSIK8069   


F9 60m
Finalheat 10,310 jun 
 Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI10.28   
 Thelma Håkansson08SWEIF Rigor10.34   
 Eva Lindbom08SWESävedalens AIK10.72   
 Noomi Emanuelsson08SWEIFK Göteborg11.27   
 Alva Wennbom08SWEUllevi FK11.56   
 Hannah Forsberg08SWEIF Rigor11.64   
 Louise Wallander08SWESävedalens AIK12.13   

Finalheat 2-1,810 jun 
 Astrid Fakelius08SWEBokenäs IF 9.76   
 Lova Jonsson08SWESävedalens AIK10.77   
 Isabella Siering09SWEIFK Göteborg10.91   
 Felicia Andersson08SWEBokenäs IF10.93   
 Wilma Asker08SWEIF Kville11.33   
 Meja Berglund08SWESävedalens AIK11.85   
 Lova Åkerberg08SWEUllevi FK12.28   
 Linnéa Holmén09SWEIFK Göteborg12.48   

Finalheat 3-0,210 jun 
 Leah Palmestål08SWESävedalens AIK10.11   
 Ella Alvelin08SWEMölndals AIK10.45   
 Elin Larsson08SWEIF Rigor11.04   
 Alma Olsson08SWEBokenäs IF11.08   
 Doris Roos08SWESävedalens AIK11.28   
 Tuva Isaksson08SWEIF Kville11.30   
 Annie Säwström08SWEIFK Göteborg11.71   

Finalheat 4-0,910 jun 
 Saga Andersson08SWEIK Ymer 9.61   
 Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg10.69   
 Wilda Lamprecht08SWEMölndals AIK10.70   
 Ellen Hultquist08SWESävedalens AIK11.36   
 Vilma Löfvendahl09SWEIFK Göteborg11.77   
 Ebba Saul08SWESävedalens AIK11.90   
 Natalie Fallgren08SWESävedalens AIK11.94   

Finalheat 50,210 jun 
 Amanda Ryding08SWEIF Kville 9.82   
 Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF10.20   
 Klara Stubner09SWEGöteborgs KIK10.52   
 Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg10.70   
 Klara Petersson08SWESävedalens AIK10.96   
 Stella Gustafsson08SWEIF Rigor11.54   
 Vilma Pålsson08SWEIF Rigor11.81   
 Frida Fischer08DENSIK8011.91   


F9 Längdzon
10 jun 
 Astrid Fakelius08SWEBokenäs IF3,74   
 Saga Andersson08SWEIK Ymer3,61   
 Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF3,56   
 Ella Alvelin08SWEMölndals AIK3,52   
 Thelma Håkansson08SWEIF Rigor3,47   
 Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI3,38   
 Wilda Lamprecht08SWEMölndals AIK3,31   
 Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg3,20   
 Annie Säwström08SWEIFK Göteborg3,16   
 Leah Palmestål08SWESävedalens AIK3,14   
 Felicia Andersson08SWEBokenäs IF3,08   
 Nellie Tomé08SWESävedalens AIK3,07   
 Klara Petersson08SWESävedalens AIK3,03   
 Lova Jonsson08SWESävedalens AIK3,03   
 Alma Olsson08SWEBokenäs IF2,95   
 Elin Larsson08SWEIF Rigor2,92   
 Ellen Hultquist08SWESävedalens AIK2,92   
 Doris Roos08SWESävedalens AIK2,86   
 Hannah Forsberg08SWEIF Rigor2,85   
 Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg2,81   
 Meja Berglund08SWESävedalens AIK2,80   
 Klara Stubner09SWEGöteborgs KIK2,80   
 Noomi Emanuelsson08SWEIFK Göteborg2,79   
 Wilma Asker08SWEIF Kville2,78   
 Stella Gustafsson08SWEIF Rigor2,76   
 Eva Lindbom08SWESävedalens AIK2,71   
 Isabella Siering09SWEIFK Göteborg2,69   
 Alva Wennbom08SWEUllevi FK2,64   
 Astrid Wallsreöm08SWEIF Rigor2,58   
 Lova Åkerberg08SWEUllevi FK2,53   
 Ebba Saul08SWESävedalens AIK2,50   
 Vilma Pålsson08SWEIF Rigor2,49   
 Vilma Löfvendahl09SWEIFK Göteborg2,40   
 Frida Fischer08DENSIK802,39   
 Linnéa Holmén09SWEIFK Göteborg2,29   
 Louise Wallander08SWESävedalens AIK2,22   
 Willma Hallmén09SWESävedalens AIK2,21   
 Thea Nielsen11DENDybvad IK1,62   


F9 Kula2.0 kg
10 jun 
 Saga Andersson08SWEIK Ymer5,85   
 Alma Olsson08SWEBokenäs IF5,70   
 Noomi Emanuelsson08SWEIFK Göteborg5,65   
 Nellie Tomé08SWESävedalens AIK5,64   
 Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg5,56   
 Klara Petersson08SWESävedalens AIK5,03   
 Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF4,98   
 Tuva Isaksson08SWEIF Kville4,78   
 Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg4,60   
 Louise Wallander08SWESävedalens AIK4,01   
 Frida Fischer08DENSIK803,84   
 Annie Säwström08SWEIFK Göteborg3,62   
 Hannah Forsberg08SWEIF Rigor3,56   
 Klara Stubner09SWEGöteborgs KIK3,32   
 Linnéa Holmén09SWEIFK Göteborg3,31   
 Vilma Löfvendahl09SWEIFK Göteborg3,26   
 Willma Hallmén09SWESävedalens AIK3,13   
 Isabella Siering09SWEIFK Göteborg2,55   



© Track & Field, Christer Falk