RESULTAT
Halmstad Indoor 2017-03-04
Halmstad - Kombihallen
IFK Halmstad


 
M 60m
Försök heat 14 mar 
Jesper Ullbing97Ljungby FIK 7.46q
Niklas Eriksson73Hanvikens SK 8.18q
Vilgot Engberg Pramling95IFK Halmstad 8.70
Nellie Malmros01Båstads GIFej start

Försök heat 24 mar 
Jean Yvan Ntrandekura97Villstads GIF 7.68q
Marius Savin95IFK Halmstad 7.85q
Qirong Huang99IFK Halmstad 8.05q
Andreas Carlsson78IFK Halmstad 8.24q
Svante Edvardsson64Villstads GIF 8.61

Final4 mar 
Jesper Ullbing97Ljungby FIK 7.29
Jean Yvan Ntrandekura97Villstads GIF 7.64
Marius Savin95IFK Halmstad 7.68
Qirong Huang99IFK Halmstad 7.92
Andreas Carlsson78IFK Halmstad 8.22
Niklas Eriksson73Hanvikens SK 8.24


P17 60m
Final4 mar 
Anton Andersson00Varbergs GIF 7.72
Daniel Vencel01IFK Halmstad 7.85
Johan Sjöström01Varbergs GIF 8.17
Albin Rådahl01Laholms IF 8.27
Nils Bjerger01Laholms IF 8.41


P17 Höjd
4 mar 
Anton Andersson00Varbergs GIF153


P17 Längd
4 mar 
Anton Andersson00Varbergs GIF5,32
Nils Bjerger01Laholms IF5,13
Albin Rådahl01Laholms IF4,89
Daniel Vencel01IFK HalmstadX


P17 Kula5.0 kg
4 mar 
Hampus Borgemyr00Trollhättan FIK11,54


P15 60m
Försök heat 14 mar 
Edvin Andersson02Varbergs GIF 8.10q
Melker Sjöberg03IFK Halmstad 8.39q
Adam Andersson03IFK Halmstad 8.49q8.481
Gabriel Nkuru03Villstads GIF 8.55

Försök heat 24 mar 
Elliot Hamrå03IF Rigor 8.30q
Victor Rothausen03IF Rigor 8.32q
Emil Engdahl02IFK Helsingborg 8.46q
Patrik Bergstrand03IFK Halmstad 8.49 8.483

Final4 mar 
Edvin Andersson02Varbergs GIF 8.13
Victor Rothausen03IF Rigor 8.31
Elliot Hamrå03IF Rigor 8.33
Melker Sjöberg03IFK Halmstad 8.40
Emil Engdahl02IFK Helsingborg 8.54
Adam Andersson03IFK Halmstad 8.57


P15 Höjd
4 mar 
Elliot Hamrå03IF Rigor153
Victor Rothausen03IF Rigor140


P15 Längd
4 mar 
Elliot Hamrå03IF Rigor4,81   4,75
Patrik Bergstrand03IFK Halmstad4,81   4,72
Gabriel Nkuru03Villstads GIF4,50
Victor Rothausen03IF Rigor4,41
Adam Andersson03IFK Halmstad4,29
André Bergenhem03IFK Halmstad3,95
Oliwer Wennerström Skoog03IFK HelsingborgX


P15 Kula4.0 kg
4 mar 
Victor Rothausen03IF Rigor10,74
Elliot Hamrå03IF Rigor10,18
Oliwer Wennerström Skoog03IFK Helsingborg9,40
André Bergenhem03IFK Halmstad9,22
Edvin Andersson02Varbergs GIF9,19


P13 60m
Försök heat 14 mar 
Melvin Bottomley05IFK Halmstad 8.89q
William Christiansson05IFK Halmstad 9.33q
Gunnar Enev05Klippans FK 9.45
Eric Blixt04IFK Helsingborg 9.61
Max Wegebrand Fenton05IFK Halmstad10.57

Försök heat 24 mar 
Anton Svensson05Laholms IF 8.77q
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg 9.11q
William Duong05IFK Helsingborg 9.57
Adam Eriksson04Hanvikens SK 9.67
Lukas Lindbladh04Åhus FIK 9.77
Jakob Kogler05Varbergs GIFej start

Försök heat 34 mar 
Alexander Eklund05Klippans FK 9.13q
Milton Östman05Falkenbergs IK 9.51
Edvin Håkansson05IFK Halmstad 9.58
Ludvig Palmkvist05IFK Halmstad 9.79
Filip Lindstrup05IFK Helsingborg 9.92
André Hagenfeldt05IFK Halmstad10.53

Försök heat 44 mar 
Emil Sjödal04Ljungby FIK 9.04q
Kai Neff04IFK Halmstad 9.09q
Oskar Davidsson04Varbergs GIF 9.31q
Sixten Hjalmarsson04IFK Helsingborg 9.33q
Vinston Holm05Falkenbergs IK 9.48
Elias Gardelin05Falkenbergs IK10.65

Försök heat 54 mar 
Isac Svensson04IFK Halmstad 8.40q
Gustav Thörnqvist05Klippans FK 9.00q
Elias Lindberg04Klippans FK 9.34q
David Lövdahl05IFK Halmstad 9.82
Alexander Carlsson05IFK Halmstad 9.88

Finalheat 14 mar 
Isac Svensson04IFK Halmstad 8.29
Anton Svensson05Laholms IF 8.78
Gustav Thörnqvist05Klippans FK 8.86
Melvin Bottomley05IFK Halmstad 8.93
Emil Sjödal04Ljungby FIK 9.08
Kai Neff04IFK Halmstad 9.12

Finalheat 24 mar 
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg 9.06
Alexander Eklund05Klippans FK 9.14
Elias Lindberg04Klippans FK 9.28
William Christiansson05IFK Halmstad 9.42
Sixten Hjalmarsson04IFK Helsingborg 9.49
Oskar Davidsson04Varbergs GIFej start


P13 Höjd
4 mar 
Johan Kenneryd04Ljungby FIK148
Isac Svensson04IFK Halmstad145
Oskar Davidsson04Varbergs GIF140
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg140
Melvin Bottomley05IFK Halmstad135
William Christiansson05IFK Halmstad135
Lukas Lindbladh04Åhus FIK130
Vinston Holm05Falkenbergs IK125
Kai Neff04IFK Halmstad125
10 Edvin Håkansson05IFK Halmstad115
11 Ludvig Palmkvist05IFK Halmstad115
12 Alexander Eklund05Klippans FK105


P13 Längdzon
4 mar 
Isac Svensson04IFK Halmstad5,10
Gustav Thörnqvist05Klippans FK4,30
Melvin Bottomley05IFK Halmstad4,17
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg4,13
Sixten Hjalmarsson04IFK Helsingborg4,08
Alexander Eklund05Klippans FK4,02
Linus Zederin04Varbergs GIF4,00
William Christiansson05IFK Halmstad3,97
Gunnar Enev05Klippans FK3,96
10 Emil Sjödal04Ljungby FIK3,78
11 Edvin Håkansson05IFK Halmstad3,60
12 Eric Blixt04IFK Helsingborg3,57
13 Vinston Holm05Falkenbergs IK3,54
14 David Lövdahl05IFK Halmstad3,51
15 Elias Lindberg04Klippans FK3,50
16 Milton Östman05Falkenbergs IK3,42
17 Alexander Carlsson05IFK Halmstad3,35
18 Kai Neff04IFK Halmstad3,31
19 Elias Gardelin05Falkenbergs IK3,01
20 Max Wegebrand Fenton05IFK Halmstad3,00
21 André Hagenfeldt05IFK Halmstad2,30
Lukas Lindbladh04Åhus FIKX
William Duong05IFK HelsingborgX
Jakob Kogler05Varbergs GIFX


P13 Kula3.0 kg
4 mar 
Lukas Lindbladh04Åhus FIK10,21
Anton Svensson05Laholms IF7,63
Sixten Hjalmarsson04IFK Helsingborg7,41
Ludvig Palmér05IFK Helsingborg7,30
Melvin Bottomley05IFK Halmstad7,20
Alexander Eklund05Klippans FK7,15
Gunnar Enev05Klippans FK7,00
Edvin Håkansson05IFK Halmstad6,21
William Christiansson05IFK Halmstad5,53
10 Vinston Holm05Falkenbergs IK5,39
11 Alexander Carlsson05IFK Halmstad5,01
12 Ludvig Palmkvist05IFK Halmstad4,60
13 Elias Gardelin05Falkenbergs IK4,54
14 David Lövdahl05IFK Halmstad4,44
15 Milton Östman05Falkenbergs IK3,91
16 Max Wegebrand Fenton05IFK Halmstad3,53


P11 60m
Försök heat 14 mar 
Filip Lindbladh07Åhus FIK 9.62q
Erik Ekström Schubach06Bohus IF10.19q
Elliott Westman07Falkenbergs IK10.31q
Emil Frozkhan06IFK Halmstad10.70q
Oliver Haugness06Varbergs GIFej start
Axel Persson07IFK Halmstadej start

Försök heat 24 mar 
Ivano Bevanda07Eslövs AI 8.84q
Albin Örnborg06IF Rigor 8.94q
Filip Wattman06Klippans FK 9.46q
Edvin Svensson07Wärnamo SK10.30q
Oliver Ryd06Klippans FK11.70q

Försök heat 34 mar 
Lukas Tallefors06Wärnamo SK 9.39q
Anton Larzenius07IFK Halmstad10.32q
Alfred Eriksson07Hanvikens SK10.86q
Aron Bertilsson06Hässleholms AIS10.88q
Arvid Schrewelius06Klippans FK11.56q

Försök heat 44 mar 
Philip Lööw06Ljungby FIK 9.68q
Valter Pernu Andersson07Ljungby FIK 9.89q
Hindric Edvardsson06Villstads GIF10.40q
Ludvig Landberg06Wärnamo SK10.49q
Hannes Ruben07IF Rigor10.81q
Rasmus Johansson06Wärnamo SK10.83q

Försök heat 54 mar 
Isak Andersson06Bohus IF 9.00q
Hector Gustafsson06IF Rigor 9.84q
Samuel Andersson06Rydö ASK10.04q
Bastian Carlsson07IFK Halmstad10.68q
Elmer Ljungberg07Bohus IF11.31q
Zackarias Larsson07IFK Halmstad13.46q

Försök heat 64 mar 
Oliver Kapsimalis07IFK Halmstad 9.82q
Anton Andersson06Bokenäs IF10.20q
Eddie Ramirez Eriksson07Wärnamo SK10.50q
Teodor Magnusson06Varbergs GIF10.64q
Tim Persson07IFK Halmstad11.01q
Linus Jarl Ågren06Wärnamo SK11.74q

Finalheat 14 mar 
Ivano Bevanda07Eslövs AI 8.84
Albin Örnborg06IF Rigor 8.93
Isak Andersson06Bohus IF 9.01
Lukas Tallefors06Wärnamo SK 9.21
Filip Wattman06Klippans FK 9.40
Filip Lindbladh07Åhus FIK 9.59

Finalheat 24 mar 
Oliver Kapsimalis07IFK Halmstad 9.70
Philip Lööw06Ljungby FIK 9.80
Valter Pernu Andersson07Ljungby FIK 9.82
Hector Gustafsson06IF Rigor 9.90
Samuel Andersson06Rydö ASK10.17
Erik Ekström Schubach06Bohus IF10.42

Finalheat 34 mar 
Anton Andersson06Bokenäs IF10.17
Edvin Svensson07Wärnamo SK10.26
Hindric Edvardsson06Villstads GIF10.29
Elliott Westman07Falkenbergs IK10.37
Anton Larzenius07IFK Halmstadej start

Finalheat 44 mar 
Ludvig Landberg06Wärnamo SK10.35
Eddie Ramirez Eriksson07Wärnamo SK10.53
Bastian Carlsson07IFK Halmstad10.54
Teodor Magnusson06Varbergs GIF10.64
Emil Frozkhan06IFK Halmstadej start

Finalheat 54 mar 
Rasmus Johansson06Wärnamo SK10.61
Alfred Eriksson07Hanvikens SK10.79
Hannes Ruben07IF Rigor10.92
Aron Bertilsson06Hässleholms AIS10.92
Tim Persson07IFK Halmstad11.19

Finalheat 64 mar 
Elmer Ljungberg07Bohus IF10.95
Arvid Schrewelius06Klippans FK11.37
Oliver Ryd06Klippans FK11.43
Linus Jarl Ågren06Wärnamo SK11.51
Zackarias Larsson07IFK Halmstad13.28


P11 Höjd
4 mar 
Albin Örnborg06IF Rigor134
Philip Lööw06Ljungby FIK131
Isak Andersson06Bohus IF131
Filip Lindbladh07Åhus FIK120
Anton Andersson06Bokenäs IF115
Hector Gustafsson06IF Rigor110
Valter Pernu Andersson07Ljungby FIK110
Anton Larzenius07IFK Halmstad110
Aron Bertilsson06Hässleholms AIS110
10 Samuel Andersson06Rydö ASK105
10 Alexander Pitula06Klippans FK105
12 Teodor Magnusson06Varbergs GIF105
13 Lukas Tallefors06Wärnamo SK100
13 Elliott Westman07Falkenbergs IK100
15 Erik Ekström Schubach06Bohus IF100


P11 Längdzon
4 mar 
Isak Andersson06Bohus IF4,26
Albin Örnborg06IF Rigor4,22
Ivano Bevanda07Eslövs AI4,13
Philip Lööw06Ljungby FIK3,95
Lukas Tallefors06Wärnamo SK3,83
Hector Gustafsson06IF Rigor3,78
Filip Wattman06Klippans FK3,75
Filip Lindbladh07Åhus FIK3,67
Anton Andersson06Bokenäs IF3,56
10 Oliver Kapsimalis07IFK Halmstad3,52
11 Samuel Andersson06Rydö ASK3,47
12 Valter Pernu Andersson07Ljungby FIK3,37
13 Edvin Svensson07Wärnamo SK3,33
14 Elliott Westman07Falkenbergs IK3,32   3,27
15 Erik Ekström Schubach06Bohus IF3,32   3,15
16 Aron Bertilsson06Hässleholms AIS3,31
17 Ludvig Landberg06Wärnamo SK3,29
18 Hindric Edvardsson06Villstads GIF3,26
19 Emil Frozkhan06IFK Halmstad3,22   3,08
20 Anton Larzenius07IFK Halmstad3,22   3,06
21 Rasmus Johansson06Wärnamo SK3,15
22 Oliver Haugness06Varbergs GIF3,11
23 Alexander Pitula06Klippans FK3,06
24 Tim Persson07IFK Halmstad2,92
25 Bastian Carlsson07IFK Halmstad2,85
26 Arvid Schrewelius06Klippans FK2,83
27 Rasmus Nilsson06Varbergs GIF2,80
28 Teodor Magnusson06Varbergs GIF2,77
29 Eddie Ramirez Eriksson07Wärnamo SK2,72
30 Hannes Ruben07IF Rigor2,64
31 Gustav Bengtsson06Varbergs GIF2,62
32 Elmer Ljungberg07Bohus IF2,57
33 Oliver Ryd06Klippans FK2,41
34 Linus Jarl Ågren06Wärnamo SK2,32
35 Zackarias Larsson07IFK Halmstad1,84
Axel Persson07IFK HalmstadX
Max Dahlberg07Båstads GIFX
Kristoffer Svensson06Ljungby FIKX


P11 Kula2.0 kg
4 mar 
Isak Andersson06Bohus IF9,38
Filip Lindbladh07Åhus FIK8,14
Emil Frozkhan06IFK Halmstad7,70
Ivano Bevanda07Eslövs AI7,68
Philip Lööw06Ljungby FIK6,55
Filip Wattman06Klippans FK6,25
Alexander Pitula06Klippans FK6,20
Linus Jarl Ågren06Wärnamo SK6,18
Teodor Magnusson06Varbergs GIF6,12
10 Gustav Bengtsson06Varbergs GIF5,84
11 Ludvig Landberg06Wärnamo SK5,79
12 Oliver Haugness06Varbergs GIF5,47
13 Hindric Edvardsson06Villstads GIF5,46
14 Erik Ekström Schubach06Bohus IF5,24
15 Eddie Ramirez Eriksson07Wärnamo SK5,23
16 Edvin Svensson07Wärnamo SK5,11
17 Bastian Carlsson07IFK Halmstad4,76
18 Zackarias Larsson07IFK Halmstad4,50
19 Rasmus Nilsson06Varbergs GIF4,44
20 Elmer Ljungberg07Bohus IF4,37
21 Rasmus Johansson06Wärnamo SK4,24


P9 60m
Försök heat 14 mar 
Sammie Willix08IFK Halmstad10.46q
Enzo Johansson08Wärnamo SK11.06q
Emrik Hansson09Falkenbergs IK11.24q
Lucas Pontén Forss08IFK Halmstad11.40q
Alwin Laaksonen08IFK Halmstad12.20q
Dennis Kjellby08Bohus IF12.22q

Försök heat 24 mar 
Tage Erlandsson08IFK Halmstad10.61q
Wilhelm Mörstam09IFK Växjö10.78q
Ivar Gardestrand09Falkenbergs IK11.32q
Melwin Börjesson08Klippans FK11.79q
Axel Lökholm08Bohus IF12.31q
Elias Andersson08Klippans FK12.39q

Försök heat 34 mar 
Edvin Örnborg08IF Rigor 9.90q
Sulayman Sagnia09Laholms IF10.01q
Noel Sjunnesson08IFK Halmstad10.81q
Theo Hedberg08IFK Halmstad10.83q
August Andersson08Rydö ASK10.85q

Finalheat 14 mar 
Edvin Örnborg08IF Rigor 9.75
Sulayman Sagnia09Laholms IF 9.81
Sammie Willix08IFK Halmstad10.30
Tage Erlandsson08IFK Halmstad10.49
Noel Sjunnesson08IFK Halmstad10.77
Wilhelm Mörstam09IFK Växjö10.81

Finalheat 24 mar 
August Andersson08Rydö ASK10.50
Theo Hedberg08IFK Halmstad10.76
Enzo Johansson08Wärnamo SK10.89
Lucas Pontén Forss08IFK Halmstad11.03
Emrik Hansson09Falkenbergs IK11.31
Ivar Gardestrand09Falkenbergs IK11.32

Finalheat 34 mar 
Melwin Börjesson08Klippans FK11.75
Alwin Laaksonen08IFK Halmstad11.98
Axel Lökholm08Bohus IF12.06
Elias Andersson08Klippans FK12.35
Dennis Kjellby08Bohus IF12.43


P9 Längdzon
4 mar 
Edvin Örnborg08IF Rigor3,57
Tage Erlandsson08IFK Halmstad3,20
Noel Sjunnesson08IFK Halmstad3,15
August Andersson08Rydö ASK3,05
Sammie Willix08IFK Halmstad3,05
Enzo Johansson08Wärnamo SK3,04
Sulayman Sagnia09Laholms IF3,02
Wilhelm Mörstam09IFK Växjö2,92
Theo Hedberg08IFK Halmstad2,92
10 Emrik Hansson09Falkenbergs IK2,88
11 Alwin Laaksonen08IFK Halmstad2,71
12 Melwin Börjesson08Klippans FK2,67
13 Ivar Gardestrand09Falkenbergs IK2,58
14 Lucas Pontén Forss08IFK Halmstad2,48
15 Axel Lökholm08Bohus IF2,41
16 Elias Andersson08Klippans FK2,40
17 Dennis Kjellby08Bohus IF1,81


P9 Kula2.0 kg
4 mar 
Sammie Willix08IFK Halmstad5,55
Theo Hedberg08IFK Halmstad5,37
August Andersson08Rydö ASK5,29
Sulayman Sagnia09Laholms IF4,84
Wilhelm Mörstam09IFK Växjö4,80
Tage Erlandsson08IFK Halmstad4,48
Ivar Gardestrand09Falkenbergs IK4,31
Melwin Börjesson08Klippans FK4,27
Axel Lökholm08Bohus IF4,26
10 Enzo Johansson08Wärnamo SK4,20
11 Elias Andersson08Klippans FK3,87
12 Noel Sjunnesson08IFK Halmstad3,84
13 Lucas Pontén Forss08IFK Halmstad3,68
14 Emrik Hansson09Falkenbergs IK3,61
15 Dennis Kjellby08Bohus IF2,74
16 Alwin Laaksonen08IFK Halmstad2,43


K 60m
Final4 mar 
Alma Kilpeläinen99Ljungby FIK 8.02
Linda Åkerman71IFK Halmstad 8.57


F17 60m
Final4 mar 
Linnea Andersson01Båstads GIF 8.29
Selena Becanovic00IFK Halmstad 8.46
Filippa Bergström01IFK Halmstad 8.49
Alicia Byström01Hässleholms AIS 8.99
Ardiana Makiqi01IFK Halmstad10.73


F17 Längd
4 mar 
Linnea Andersson01Båstads GIF5,18
Selena Becanovic00IFK Halmstad4,90
Nellie Malmros01Båstads GIF4,86
Filippa Bergström01IFK Halmstad4,75
Ella Baltzarsson00Båstads GIF3,75
Ardiana Makiqi01IFK Halmstad3,22


F17 Kula3.0 kg
4 mar 
Alicia Byström01Hässleholms AIS8,08
Ardiana Makiqi01IFK Halmstad5,66


F15 60m
Försök heat 14 mar 
Ida Bäckman02Varbergs GIF 8.53q
Liv Nilsander03Varbergs GIF 8.85 8.850
Claudia Efemini02IFK Halmstad 9.21
Ida Nilsson03Varbergs GIF 9.25
Moa Hagström03IFK Halmstad10.29
Ellen Pettersson03IFK Växjöej start

Försök heat 24 mar 
Emilia Wamsler03IFK Lund 8.76q
Tilda Kihlström03Varbergs GIF 8.77q
Emma Borovac03IK Ymer 8.85q8.847
Moa Karlsson02Laholms IF 8.86
Jehona Makiqi03IFK Halmstad10.58

Försök heat 34 mar 
Thea Holmèn03Villstads GIF 8.16q
Alice Lindh03Hässleholms AIS 8.84q
Alice Vallesjö03Villstads GIF 8.90
Tindra Redenfors03IFK Halmstad 8.98
Tess Ekstrand03Hässleholms AIS 9.36

Final4 mar 
Thea Holmèn03Villstads GIF 8.16
Tilda Kihlström03Varbergs GIF 8.67
Emilia Wamsler03IFK Lund 8.72
Alice Lindh03Hässleholms AIS 8.80
Emma Borovac03IK Ymer 8.97
Ida Bäckman02Varbergs GIFej start


F15 Höjd
4 mar 
Alice Lindh03Hässleholms AIS150
Alice Vallesjö03Villstads GIF145
Frida Eriksson Jerkhag03IF Rigor145
Tindra Redenfors03IFK Halmstad145
Maja Nilsson03Varbergs GIF140
Ida Bäckman02Varbergs GIF140
Emma Smogorzewski02IFK Halmstad140
Ida Nilsson03Varbergs GIF140
Tilda Kihlström03Varbergs GIF135


F15 Längd
4 mar 
Thea Holmèn03Villstads GIF4,93
Alice Lindh03Hässleholms AIS4,52
Moa Karlsson02Laholms IF4,50
Vilma Dahlberg03Malmö AI4,49
Tilda Kihlström03Varbergs GIF4,42
Liv Nilsander03Varbergs GIF4,35
Maja Nilsson03Varbergs GIF4,32
Alice Vallesjö03Villstads GIF4,12
Sofie Oskarsson03Varbergs GIF4,12
10 Emma Borovac03IK Ymer3,90
11 Emma Smogorzewski02IFK Halmstad3,83
12 Tess Ekstrand03Hässleholms AIS3,49


F15 Kula3.0 kg
4 mar 
Julia Scharnell03Eslövs AI11,44
Emilia Wamsler03IFK Lund10,48
Jonna Kronander03IK Ymer9,17
Sofie Oskarsson03Varbergs GIF7,29
Tess Ekstrand03Hässleholms AIS6,46
Jehona Makiqi03IFK Halmstad6,36


F13 60m
Försök heat 14 mar 
Una Ademovic04Malmö AI 9.08 9.072
Ida Jexe Ek04IFK Halmstad 9.27
Elin Rydqvist04IFK Halmstad 9.74
Linn Ejnarsson04Laholms IF 9.75
Elin Ståhl05Wärnamo SK10.09

Försök heat 24 mar 
Emma Larsson04Falkenbergs IK 9.03q
Emma Kovacevic04Klippans FK 9.47
Elin Kristén05IFK Halmstad 9.62
Erica Larsson05Laholms IF10.07
Olivia Bernstig05Wärnamo SK10.29
Elin Nilsson05Båstads GIF10.74

Försök heat 34 mar 
Emilia Franzén04Klippans FK 8.79q
Tilde Duphorn04Falkenbergs IK 8.94q
Vendela Mörstam04IFK Växjö 9.34
Sofie Bertilsson04Hässleholms AIS 9.60
Linnéa Wass05Ljungby FIK 9.78
Ines Kahrimanovic04Öresund FK 9.95

Försök heat 44 mar 
Emilia Mandl04Malmö AI 8.90q
Ida Larsson04Laholms IF 9.46
Joanna Ek05IFK Helsingborg 9.48
Wilma Linden05IFK Halmstad 9.99
Linnea Colliander05IFK Halmstad10.38

Försök heat 54 mar 
Wilma Nilsson05Klippans FK 9.07q
Amelie Götesson04Hässleholms AIS 9.41
Tova Nihl05Wärnamo SK 9.81
Ebba Bengtsson05Laholms IF 9.87
Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad 9.98

Försök heat 64 mar 
Emilia Wenåker04Falkenbergs IK 8.94q
Tova Feuk05IFK Halmstad 9.05q
Ebba Tornerhjelm04Klippans FK 9.07q9.070
Frida Jonasson04IFK Halmstad 9.24
Siri Ingvarsson05IFK Helsingborg 9.47
Alva Bernstig05Wärnamo SK10.98

Försök heat 74 mar 
Nova Barrett04IFK Halmstad 8.60q
Sofia Wallin04Varbergs GIF 8.70q
Annie Sturesson05Falkenbergs IK 9.19
Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS10.06
Nellie Sjögren Eliasson05IFK Halmstadej start

Försök heat 84 mar 
Filippa Palmås04IFK Göteborg 8.67q
Amanda Lennartsson05IFK Växjö 8.92q
Elvira Hörberg04Hässleholms AIS 9.11
Kellie Tran05IK Ymer 9.37
Wilma Folkeson05Falkenbergs IK 9.40
Tilde Grönwall04Öresund FK 9.48

Finalheat 14 mar 
Nova Barrett04IFK Halmstad 8.54
Filippa Palmås04IFK Göteborg 8.60
Sofia Wallin04Varbergs GIF 8.68
Emilia Franzén04Klippans FK 8.79
Amanda Lennartsson05IFK Växjö 8.93
Emilia Mandl04Malmö AI 9.06

Finalheat 24 mar 
Emilia Wenåker04Falkenbergs IK 8.89
Emma Larsson04Falkenbergs IK 8.89
Tilde Duphorn04Falkenbergs IK 8.94
Ebba Tornerhjelm04Klippans FK 8.99
Tova Feuk05IFK Halmstad 9.00
Wilma Nilsson05Klippans FK 9.06


F13 Höjd
4 mar 
Tova Feuk05IFK Halmstad140
Ida Jexe Ek04IFK Halmstad140
Emilia Mandl04Malmö AI140
Wilma Nilsson05Klippans FK135
Nova Barrett04IFK Halmstad135
Linn Ejnarsson04Laholms IF135
Tilde Grönwall04Öresund FK135
Wilma Folkeson05Falkenbergs IK130
Ebba Tornerhjelm04Klippans FK130
10 Hanna Dahlin04IFK Halmstad130
10 Nellie Sjögren Eliasson05IFK Halmstad130
12 Annie Sturesson05Falkenbergs IK130
13 Joanna Ek05IFK Helsingborg130
14 Linnea Kelepouris05IFK Helsingborg125
14 Elin Andersson04IFK Halmstad125
14 Frida Jonasson04IFK Halmstad125
17 Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS115
17 Sofie Bertilsson04Hässleholms AIS115
17 Emma Larsson04Falkenbergs IK115
17 Ebba Bengtsson05Laholms IF115
21 Elvira Hörberg04Hässleholms AIS115
Linnea Colliander05IFK HalmstadX


F13 Längdzon
4 mar 
Sofia Wallin04Varbergs GIF4,80
Wilma Nilsson05Klippans FK4,73
Emilia Mandl04Malmö AI4,63
Ida Jexe Ek04IFK Halmstad4,57
Emilia Franzén04Klippans FK4,50
Ebba Tornerhjelm04Klippans FK4,48
Vendela Mörstam04IFK Växjö4,37
Nova Barrett04IFK Halmstad4,34
Wilma Folkeson05Falkenbergs IK4,31
10 Una Ademovic04Malmö AI4,28
11 Amanda Lennartsson05IFK Växjö4,17
12 Wilma Friberg04IFK Halmstad4,16   4,07
13 Tova Feuk05IFK Halmstad4,16   3,97
14 Tilde Grönwall04Öresund FK4,16   3,89
15 Emilia Wenåker04Falkenbergs IK4,12
16 Elvira Hörberg04Hässleholms AIS4,10
17 Emma Kovacevic04Klippans FK4,07
18 Annie Sturesson05Falkenbergs IK4,05   3,87
19 Kellie Tran05IK Ymer4,05   3,77
20 Hanna Dahlin04IFK Halmstad3,93
21 Elin Rydqvist04IFK Halmstad3,92
22 Torun Hedin04Klippans FK3,90
23 Nellie Sjögren Eliasson05IFK Halmstad3,83
24 Wilde Hedin04Klippans FK3,81
25 Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS3,78
26 Linnea Kelepouris05IFK Helsingborg3,69
27 Linn Ejnarsson04Laholms IF3,68
28 Vera Pernu Andersson05Ljungby FIK3,64
29 Ida Larsson04Laholms IF3,63
30 Ines Kahrimanovic04Öresund FK3,61
31 Linnea Frylestam 05IFK Halmstad3,52
32 Elin Andersson04IFK Halmstad3,50
33 Siri Ingvarsson05IFK Helsingborg3,46
34 Tova Nihl05Wärnamo SK3,45
35 Wilma Linden05IFK Halmstad3,44
36 Elin Ståhl05Wärnamo SK3,36   3,34
37 Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad3,36   3,31
38 Erica Larsson05Laholms IF3,25
39 Olivia Bernstig05Wärnamo SK3,19
40 Elin Kristén05IFK Halmstad3,14
41 Elin Nilsson05Båstads GIF3,12
42 Linnea Colliander05IFK Halmstad3,09
43 Alma Hultin05Laholms IF3,02
44 Alva Bernstig05Wärnamo SK2,92


F13 Kula2.0 kg
4 mar 
Vendela Mörstam04IFK Växjö11,40
Tilde Grönwall04Öresund FK10,96
Saga Frozkhan04IFK Halmstad10,50
Emma Kovacevic04Klippans FK9,93
Tova Feuk05IFK Halmstad8,97
Elin Rydqvist04IFK Halmstad8,92
Ida Jexe Ek04IFK Halmstad8,89
Ebba Bengtsson05Laholms IF8,39
Nova Barrett04IFK Halmstad8,20
10 Wilma Nilsson05Klippans FK8,18
11 Nellie Sjögren Eliasson05IFK Halmstad7,58
12 Amelie Götesson04Hässleholms AIS7,39
13 Ines Kahrimanovic04Öresund FK7,11
14 Elin Kristén05IFK Halmstad7,09
15 Ann-Kathrine Bergenhem05IFK Halmstad6,96
16 Linnea Frylestam 05IFK Halmstad6,85
17 Wilma Linden05IFK Halmstad6,78   6,72
17 Ronja Sjöstrand04Hässleholms AIS6,78   6,62
19 Wilde Hedin04Klippans FK6,67
20 Tova Nihl05Wärnamo SK6,49   6,41
20 Joanna Ek05IFK Helsingborg6,49   6,23
22 Vera Pernu Andersson05Ljungby FIK6,28
23 Linnéa Wass05Ljungby FIK5,99
24 Elin Ståhl05Wärnamo SK5,37
25 Kellie Tran05IK Ymer5,35
26 Olivia Bernstig05Wärnamo SK5,32
27 Linnea Colliander05IFK Halmstad5,08   5,01
27 Alma Hultin05Laholms IF5,08   4,99
29 Alva Bernstig05Wärnamo SK4,78


F11 60m
Försök heat 14 mar 
Sara Lövdahl07IFK Halmstad 9.56q
Clara Nilsson06Laholms IF 9.85q
Saga Johansson06Wärnamo SK 9.86q
Linnea Johansson07Bohus IF10.20q
Lovisa Ringström06Ljungby FIK10.58q
Tilda Carlsson06Falkenbergs IK10.65q

Försök heat 24 mar 
Amelia Röstlund06IF Rigor 9.36q
Emma Sjödal07Ljungby FIK 9.73q
Moa Johannesson07Ljungby FIK10.09q
Olivia Lökholm06Bohus IF10.63q
Filippa Lindén07Falkenbergs IK11.59q

Försök heat 34 mar 
Ronja Berg06Laholms IF 9.81q
Moa Birgersson06IFK Halmstad 9.97q
Ida Henricsson07Ljungby FIK10.77q
Moa Larsson07Bohus IF11.41q
Stina Orsander07Falkenbergs IK11.45q
Alicia Persson06Varbergs GIF11.70q

Försök heat 44 mar 
Annie Thorkéll06IFK Helsingborg 9.61q
Ella Andersson06Rydö ASK10.01q
Bella Nordqvist06Klippans FK10.03q
Emelie Falk06IFK Halmstad10.33q
Tilde Linden07IFK Halmstad10.69q

Försök heat 54 mar 
Celine Aagaard06SK Graal 9.44q
Elin Björn06Bohus IF 9.69q
Elsa Bendrik06IF Rigor 9.89q
Felicia Björk06Varbergs GIF10.30q
Ellen Göranson07IFK Halmstad10.75q
Chelsy Efemini06IFK Halmstad11.30q

Försök heat 64 mar 
Ebba Bryngelsson06IFK Halmstad 9.37q
Smilla Willix06IFK Halmstad10.02q
Alma Falck06IFK Halmstad10.12q
Micaela Andersson06Bohus IF10.55q
Sanna Rådahl07Laholms IF10.83q
Vera Jarl07Wärnamo SK12.37q

Försök heat 74 mar 
Ella Roman06IFK Lund 9.52q
Ida Holming06IF Rigor 9.66q
Wilma Hultberg07IS Göta 9.77q
Lova Elwing06Ljungby FIK 9.81q
Amelie Maynard07Laholms IF11.03q

Försök heat 84 mar 
Emma Wendel06Bohus IF10.00q
Moa Knutsson06IFK Halmstad10.20q
Thea Grangéus06Falkenbergs IK10.32q
Moa Kogler07Varbergs GIF10.34q
Maja Ryden07Wärnamo SK10.35q
Katja Hedin06Klippans FK10.48q

Försök heat 94 mar 
Elsa Svensson06Falkenbergs IK 9.40q
Alva Delin06IFK Halmstad10.42q
Nora Finckh07Wärnamo SK10.97q
Elli Eriksson07IFK Halmstad11.02q
Esther Uppenberg07Ljungby FIK11.29q

Försök heat 104 mar 
Ida Hult06IF Rigor 9.38q
Ellie Dahlin07IFK Halmstad 9.48q
Hanna Andreasson06Bohus IF 9.98q
Lucia Holguera07Bohus IF10.54q
Vilma Jexe Ek07IFK Halmstad10.68q
Nora Bergström07Falkenbergs IK10.82q

Försök heat 114 mar 
Amanda Tran07IK Ymer 9.00q
Sara Andersson06IFK Helsingborg10.06q
Lisa Andersson07Rydö ASK10.49q
Nilla Rosén06Rydö ASK10.80q
Maya Färe Lindbom07Laholms IF11.14q
Emelina Berisha07IFK Halmstadej start

Försök heat 124 mar 
Tuva Persson06Ljungby FIK 9.56q
Julia Hamrå06IF Rigor10.68q
Lovisa Påhlsson06Klippans FK10.74q

Finalheat 14 mar 
Amanda Tran07IK Ymer 9.11
Ebba Bryngelsson06IFK Halmstad 9.20
Elsa Svensson06Falkenbergs IK 9.35
Amelia Röstlund06IF Rigor 9.36
Ida Hult06IF Rigor 9.46
Celine Aagaard06SK Graal 9.56

Finalheat 24 mar 
Annie Thorkéll06IFK Helsingborg 9.55
Ellie Dahlin07IFK Halmstad 9.61
Ella Roman06IFK Lund 9.65
Tuva Persson06Ljungby FIK 9.67
Sara Lövdahl07IFK Halmstad 9.80
Ida Holming06IF Rigor 9.92

Finalheat 34 mar 
Elin Björn06Bohus IF 9.65
Emma Sjödal07Ljungby FIK 9.82
Wilma Hultberg07IS Göta 9.84
Clara Nilsson06Laholms IF 9.97
Lova Elwing06Ljungby FIK10.04
Ronja Berg06Laholms IF10.08

Finalheat 44 mar 
Hanna Andreasson06Bohus IF 9.75
Saga Johansson06Wärnamo SK 9.91
Emma Wendel06Bohus IF 9.99
Elsa Bendrik06IF Rigor10.00
Ella Andersson06Rydö ASK10.06
Moa Birgersson06IFK Halmstad10.09

Finalheat 54 mar 
Moa Johannesson07Ljungby FIK 9.99
Sara Andersson06IFK Helsingborg10.07
Bella Nordqvist06Klippans FK10.24
Smilla Willix06IFK Halmstad10.33
Alma Falck06IFK Halmstad10.34
Moa Knutsson06IFK Halmstad10.36

Finalheat 64 mar 
Felicia Björk06Varbergs GIF10.27
Maja Ryden07Wärnamo SK10.28
Linnea Johansson07Bohus IF10.32
Thea Grangéus06Falkenbergs IK10.41
Emelie Falk06IFK Halmstad10.72
Moa Kogler07Varbergs GIFej start

Finalheat 74 mar 
Alva Delin06IFK Halmstad10.38
Lisa Andersson07Rydö ASK10.41
Micaela Andersson06Bohus IF10.56
Lucia Holguera07Bohus IF10.61
Katja Hedin06Klippans FK10.79
Lovisa Ringström06Ljungby FIK10.93

Finalheat 84 mar 
Olivia Lökholm06Bohus IF10.66
Tilde Linden07IFK Halmstad10.78
Vilma Jexe Ek07IFK Halmstad10.82
Lovisa Påhlsson06Klippans FK10.99
Julia Hamrå06IF Rigor11.00
Tilda Carlsson06Falkenbergs IKej start

Finalheat 94 mar 
Ida Henricsson07Ljungby FIK10.55
Nora Bergström07Falkenbergs IK10.83
Ellen Göranson07IFK Halmstad10.85
Nilla Rosén06Rydö ASK10.96
Nora Finckh07Wärnamo SK11.00
Sanna Rådahl07Laholms IF11.10

Finalheat 104 mar 
Chelsy Efemini06IFK Halmstad11.00
Amelie Maynard07Laholms IF11.31
Elli Eriksson07IFK Halmstad11.39
Esther Uppenberg07Ljungby FIK11.43
Maya Färe Lindbom07Laholms IF11.87

Finalheat 114 mar 
Moa Larsson07Bohus IF11.45
Filippa Lindén07Falkenbergs IK11.56
Alicia Persson06Varbergs GIF11.78
Vera Jarl07Wärnamo SK12.68
Stina Orsander07Falkenbergs IKej start


F11 Höjd
4 mar 
Elin Björn06Bohus IF132
Lovisa Ringström06Ljungby FIK120
Moa Birgersson06IFK Halmstad120
Ella Andersson06Rydö ASK120
Emma Wendel06Bohus IF120
Ida Holming06IF Rigor120
Alma Falck06IFK Halmstad120
Ida Hult06IF Rigor120
Amelia Röstlund06IF Rigor120
10 Leonie Mörstam06IFK Växjö120
11 Tuva Persson06Ljungby FIK115
12 Celine Aagaard06SK Graal115
13 Sara Lövdahl07IFK Halmstad115
14 Sara Andersson06IFK Helsingborg115
15 Emma Sjödal07Ljungby FIK110
15 Hanna Andreasson06Bohus IF110
17 Moa Knutsson06IFK Halmstad110
17 Annie Thorkéll06IFK Helsingborg110
19 Felicia Björk06Varbergs GIF110
20 Smilla Willix06IFK Halmstad105
20 Ellen Göranson07IFK Halmstad105
20 Linnea Johansson07Bohus IF105
23 Tilda Carlsson06Falkenbergs IK105
24 Elli Eriksson07IFK Halmstad105
24 Ronja Berg06Laholms IF105
26 Micaela Andersson06Bohus IF105
27 Wilma Sjöö06Båstads GIF100
27 Thea Grangéus06Falkenbergs IK100
27 Nilla Rosén06Rydö ASK100
30 Alicia Persson06Varbergs GIF100
31 Lisa Andersson07Rydö ASK90
31 Amanda Tran07IK Ymer90
31 Clara Nilsson06Laholms IF90
31 Lucia Holguera07Bohus IF90
31 Nora Bergström07Falkenbergs IK90
36 Lovisa Hansson07Falkenbergs IK90


F11 Längdzon
4 mar 
Annie Thorkéll06IFK Helsingborg4,02
Amelia Röstlund06IF Rigor3,85   3,82
Celine Aagaard06SK Graal3,85
Amanda Tran07IK Ymer3,79
Ida Hult06IF Rigor3,77   3,65
Wilma Sjöö06Båstads GIF3,77   3,63
Alma Falck06IFK Halmstad3,77   3,47
Ellie Dahlin07IFK Halmstad3,76
Elin Björn06Bohus IF3,74
10 Sara Lövdahl07IFK Halmstad3,69   3,64
11 Sara Andersson06IFK Helsingborg3,69   3,62
12 Ebba Bryngelsson06IFK Halmstad3,68
13 Leonie Mörstam06IFK Växjö3,63
14 Elsa Svensson06Falkenbergs IK3,58
15 Clara Nilsson06Laholms IF3,56
16 Lovisa Påhlsson06Klippans FK3,55
17 Emma Wendel06Bohus IF3,52
18 Ella Andersson06Rydö ASK3,49
19 Ida Holming06IF Rigor3,44
20 Linnea Johansson07Bohus IF3,41
21 Emma Sjödal07Ljungby FIK3,37
22 Moa Birgersson06IFK Halmstad3,36
23 Wilma Hultberg07IS Göta3,34
24 Ronja Berg06Laholms IF3,28
25 Lova Elwing06Ljungby FIK3,26
26 Smilla Willix06IFK Halmstad3,25
27 Saga Johansson06Wärnamo SK3,24
28 Ella Roman06IFK Lund3,22
29 Moa Knutsson06IFK Halmstad3,20
30 Katja Hedin06Klippans FK3,19
31 Alva Delin06IFK Halmstad3,18   3,13
32 Elsa Bendrik06IF Rigor3,18   2,91
33 Moa Johannesson07Ljungby FIK3,13   3,05
34 Lovisa Ringström06Ljungby FIK3,13   2,91
35 Felicia Björk06Varbergs GIF3,08   3,07
36 Maja Ryden07Wärnamo SK3,08
37 Moa Kogler07Varbergs GIF3,07
38 Emelie Falk06IFK Halmstad3,06
39 Micaela Andersson06Bohus IF3,05
40 Ida Henricsson07Ljungby FIK3,04   3,03
41 Tilda Carlsson06Falkenbergs IK3,04   3,02
42 Elli Eriksson07IFK Halmstad3,03
43 Lisa Andersson07Rydö ASK3,01
44 Olivia Lökholm06Bohus IF3,00
44 Thea Grangéus06Falkenbergs IK3,00
46 Sanna Rådahl07Laholms IF2,96   2,95
47 Filippa Lindén07Falkenbergs IK2,96   2,83
48 Lucia Holguera07Bohus IF2,96   2,78
49 Alicia Persson06Varbergs GIF2,93
50 Ellen Göranson07IFK Halmstad2,88
51 Nilla Rosén06Rydö ASK2,86
52 Nora Finckh07Wärnamo SK2,78
53 Lovisa Hansson07Falkenbergs IK2,77
54 Moa Larsson07Bohus IF2,76
55 Esther Uppenberg07Ljungby FIK2,71
56 Stina Orsander07Falkenbergs IK2,67
57 Maya Färe Lindbom07Laholms IF2,61   2,56
58 Vilma Jexe Ek07IFK Halmstad2,61   0,00
59 Nora Bergström07Falkenbergs IK2,56
60 Tilde Linden07IFK Halmstad2,55   2,55
61 Chelsy Efemini06IFK Halmstad2,55   2,42
62 Vera Jarl07Wärnamo SK2,42
63 Julia Hamrå06IF Rigor2,31
64 Emelina Berisha07IFK Halmstad2,27
65 Amelie Maynard07Laholms IF2,03


F11 Kula2.0 kg
4 mar 
Annie Thorkéll06IFK Helsingborg8,43
Elin Björn06Bohus IF8,26
Sara Andersson06IFK Helsingborg7,75
Ella Andersson06Rydö ASK7,58
Emma Wendel06Bohus IF7,57
Linnéa Westlin06Valbo AIF7,49
Moa Larsson07Bohus IF7,41
Amelia Röstlund06IF Rigor7,28
Tuva Persson06Ljungby FIK6,97
10 Hanna Andreasson06Bohus IF6,65
11 Bella Nordqvist06Klippans FK6,52
12 Alma Falck06IFK Halmstad6,31
13 Ida Holming06IF Rigor6,21
14 Chelsy Efemini06IFK Halmstad6,12
15 Ella Roman06IFK Lund6,11
15 Leonie Mörstam06IFK Växjö6,11
17 Ronja Berg06Laholms IF5,94
18 Moa Birgersson06IFK Halmstad5,87
19 Nilla Rosén06Rydö ASK5,84
20 Elsa Bendrik06IF Rigor5,75
21 Katja Hedin06Klippans FK5,73
22 Smilla Willix06IFK Halmstad5,56
23 Wilma Sjöö06Båstads GIF5,51
24 Thea Grangéus06Falkenbergs IK5,48
25 Elli Eriksson07IFK Halmstad5,26
26 Olivia Lökholm06Bohus IF5,20
27 Moa Johannesson07Ljungby FIK5,17
28 Maja Ryden07Wärnamo SK5,08
29 Tilda Carlsson06Falkenbergs IK5,04
30 Ellie Dahlin07IFK Halmstad5,03
31 Lova Elwing06Ljungby FIK4,99
32 Alva Delin06IFK Halmstad4,94
33 Linnea Johansson07Bohus IF4,93
34 Lovisa Påhlsson06Klippans FK4,92
35 Lisa Andersson07Rydö ASK4,84
36 Wilma Hultberg07IS Göta4,73
37 Tilde Linden07IFK Halmstad4,62
38 Alicia Persson06Varbergs GIF4,60
39 Lucia Holguera07Bohus IF4,55
40 Julia Hamrå06IF Rigor4,50
41 Nora Finckh07Wärnamo SK4,49
42 Moa Kogler07Varbergs GIF4,47
43 Vilma Jexe Ek07IFK Halmstad4,43
44 Saga Johansson06Wärnamo SK4,39
45 Sanna Rådahl07Laholms IF4,25
46 Esther Uppenberg07Ljungby FIK4,20
47 Nora Bergström07Falkenbergs IK4,14
48 Felicia Björk06Varbergs GIF4,10
49 Ida Henricsson07Ljungby FIK4,07
50 Filippa Lindén07Falkenbergs IK3,99
51 Amelie Maynard07Laholms IF3,68
51 Stina Orsander07Falkenbergs IK3,68
53 Vera Jarl07Wärnamo SK3,53
54 Lovisa Hansson07Falkenbergs IK3,52


F9 60m
Försök heat 14 mar 
Nellie Sturesson08Falkenbergs IK10.02q
Filippa Sjöö08Båstads GIF10.88q
Mira Mårtensson08IFK Halmstad11.67q
Majken Bergström09Falkenbergs IK12.03q
Alice Bengtsson09Laholms IF12.20q

Försök heat 24 mar 
Daniela Zinnerström08Bokenäs IF 9.95q
Annie Krikström08Båstads GIF10.46q
Mila Slijepcevic08IFK Halmstad10.71q
Emmy Larsson08Båstads GIF10.98q
Lovisa Svahn08IFK Halmstad11.48q
Maja Andersson11Laholms IF12.54q

Försök heat 34 mar 
Izabella Movinger08IFK Halmstad10.55q
Ella Von Haartman08IFK Halmstad11.53q
Meja Grangéus09Falkenbergs IK11.77q
Elin Orsander09Falkenbergs IK11.93q
Ellen Andersson08Laholms IF11.93q
Maja Jönsson08Båstads GIF12.22q

Försök heat 44 mar 
Lily Svanström08Bohus IF10.72q
Agnes Sjöstrand08Båstads GIF11.45q
Evelina Nilsson10Falkenbergs IK11.59q
Edit Brandt08Wärnamo SK12.00q
Mira Beckman08Båstads GIF12.67q
Miranda Bernstig09Wärnamo SK13.23q

Försök heat 54 mar 
Saga Andersson08IK Ymer 9.48q
Elin Berggren08Falkenbergs IK11.24q
Amanda Svensson08Laholms IF11.28q
Isabel Carlsson08Falkenbergs IK11.29q
Moa Nordqvist08Klippans FK11.88q

Finalheat 14 mar 
Saga Andersson08IK Ymer 9.54
Daniela Zinnerström08Bokenäs IF 9.83
Nellie Sturesson08Falkenbergs IK 9.95
Annie Krikström08Båstads GIF10.43
Izabella Movinger08IFK Halmstad10.68
Mila Slijepcevic08IFK Halmstad10.89

Finalheat 24 mar 
Lily Svanström08Bohus IF10.80
Emmy Larsson08Båstads GIF11.14
Elin Berggren08Falkenbergs IK11.16
Isabel Carlsson08Falkenbergs IK11.23
Filippa Sjöö08Båstads GIF11.29
Amanda Svensson08Laholms IF11.42

Finalheat 34 mar 
Agnes Sjöstrand08Båstads GIF11.09
Ella Von Haartman08IFK Halmstad11.69
Lovisa Svahn08IFK Halmstad11.79
Evelina Nilsson10Falkenbergs IK11.90
Meja Grangéus09Falkenbergs IK11.95
Mira Mårtensson08IFK Halmstad12.07

Finalheat 44 mar 
Ellen Andersson08Laholms IF11.48
Moa Nordqvist08Klippans FK11.91
Edit Brandt08Wärnamo SK11.99
Elin Orsander09Falkenbergs IK12.06
Majken Bergström09Falkenbergs IK12.38

Finalheat 54 mar 
Mira Beckman08Båstads GIF12.16
Maja Jönsson08Båstads GIF12.26
Alice Bengtsson09Laholms IF12.42
Maja Andersson11Laholms IF12.83
Miranda Bernstig09Wärnamo SK13.95


F9 Längdzon
4 mar 
Daniela Zinnerström08Bokenäs IF3,46
Saga Andersson08IK Ymer3,44
Annie Krikström08Båstads GIF3,15
Nellie Sturesson08Falkenbergs IK3,09
Agnes Sjöstrand08Båstads GIF3,03
Izabella Movinger08IFK Halmstad2,94
Amanda Svensson08Laholms IF2,93
Isabel Carlsson08Falkenbergs IK2,90
Filippa Sjöö08Båstads GIF2,79
10 Mila Slijepcevic08IFK Halmstad2,72
11 Lily Svanström08Bohus IF2,68
12 Ella Von Haartman08IFK Halmstad2,62
13 Elin Berggren08Falkenbergs IK2,60
14 Elin Orsander09Falkenbergs IK2,57
15 Lovisa Svahn08IFK Halmstad2,49
16 Meja Grangéus09Falkenbergs IK2,47
17 Majken Bergström09Falkenbergs IK2,40
18 Evelina Nilsson10Falkenbergs IK2,37
18 Emmy Larsson08Båstads GIF2,37
20 Maja Jönsson08Båstads GIF2,19
21 Mira Mårtensson08IFK Halmstad2,15
22 Edit Brandt08Wärnamo SK2,10
23 Mira Beckman08Båstads GIF2,07
24 Miranda Bernstig09Wärnamo SK2,01
25 Ellen Andersson08Laholms IF2,00
26 Alice Bengtsson09Laholms IF1,99
27 Maja Andersson11Laholms IF1,95


F9 Kula2.0 kg
4 mar 
Saga Andersson08IK Ymer6,02
Daniela Zinnerström08Bokenäs IF4,53
Emmy Larsson08Båstads GIF4,44
Ella Von Haartman08IFK Halmstad4,41
Amanda Svensson08Laholms IF4,35
Elin Berggren08Falkenbergs IK4,18
Annie Krikström08Båstads GIF4,05
Isabel Carlsson08Falkenbergs IK3,99
Agnes Sjöstrand08Båstads GIF3,88
Izabella Movinger08IFK Halmstad3,88
11 Nellie Sturesson08Falkenbergs IK3,68
12 Filippa Sjöö08Båstads GIF3,48
12 Meja Grangéus09Falkenbergs IK3,48
14 Maja Jönsson08Båstads GIF3,24
15 Lovisa Svahn08IFK Halmstad3,20
16 Majken Bergström09Falkenbergs IK3,00
17 Mira Beckman08Båstads GIF2,90
18 Moa Nordqvist08Klippans FK2,82
19 Elin Orsander09Falkenbergs IK2,73
20 Mira Mårtensson08IFK Halmstad2,68
21 Ellen Andersson08Laholms IF2,55
22 Alice Bengtsson09Laholms IF2,54
23 Miranda Bernstig09Wärnamo SK2,49
23 Edit Brandt08Wärnamo SK2,49
25 Evelina Nilsson10Falkenbergs IK1,97
26 Maja Andersson11Laholms IF1,73



© Track & Field, Christer Falk