RESULTAT
Göteborgs Inomhus 17-02-04/05
Göteborg, Friidrottens Hus
IK Vikingen
Uppdaterad: 2017-02-05 12:20
Resultatlänk lördag  söndag     


 
M 60m
Försök heat 14 feb 
Odain Rose92SWEThoren Track and Field 6.74q   
Frederik Schou-Nielsen96DENSparta Atletik 6.90q   
Adam Denguir94SWEUllevi FK 6.93q   
Samuel Andreasson99SWEIFK Göteborg 7.47    
Michael Skalenius90SWEIF Kville 7.49    
Markus Henriksen99NORLarvik Turn &IF 7.97    

Försök heat 24 feb 
Sulayman Bah86SWEUllevi FK 6.74q   
David Sennung91SWEUllevi FK 6.86q   
Sebastian Kadestål96SWEMalmö AI 7.16    
Patrik Björk83SWESävedalens AIK 7.16    
Andreas Norström92SWEUllevi FK 7.39    
Mattias Håkansson94SWEHälle IF 7.64    
Marcus Magnusson98SWEIK OrientDQ     §F4.3.11.2

Försök heat 34 feb 
Stefan Tärnhuvud85SWESundsvalls FI 6.90q   
Douglas Hellbratt95SWEHammarby IF 7.03q   
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK 7.20    
Linus Andersson98SWEAlingsås IF 7.22    
Chidozie Abika97SWEIF Kville 7.29    
Joakim Bäckman96SWEVarbergs GIF 7.81    
Robin Noping96SWEIF Kville 7.86    

Försök heat 44 feb 
Patrik Andersson91SWEUllevi FK 6.91q   
Emil Kaare Strøm93DENSparta Atletik 7.13q   
Jonathan Aquino99DENSparta Atletik 7.14    
Gabriel Tiveskog95SWEMölndals AIK 7.46    
Linus Ahnbo93SWEMölndals AIK 7.48    
Gustav Magnusson95SWEIK Orient 7.60    
Henrik Semb96NORLarvik Turn &IF 7.67    

Försök heat 54 feb 
Austin Hamilton97SWEMalmö AI 6.98qA-fin efter godk.protest
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK 7.06q   
Victor Jansson93SWEIF Kville 7.09q   
Jonatan Hirsh98SWEHabo Friidrott 04 7.12q   
Alexander Lesser93SWEUllevi FK 7.18    
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS 7.43    
Bendik Bull-Hansen99NORLarvik Turn &IF 7.65    

Försök heat 64 feb 
Kasper Kadestål99SWEMalmö AI 6.84q   
Gustav Kjell96SWETurebergs FK 6.91q   
Omar J Kerr92DENSparta Atletik 7.03q   
Benjamin Olsson91SWEIFK Helsingborg 7.15    
Isac Andersson99SWEÖrgryte IS 7.59    
Mohammad Ghobeishi97SWEIFK Göteborgej start    

Finalheat 14 feb 
Austin Hamilton97SWEMalmö AI 6.69   
Sulayman Bah86SWEUllevi FK 6.70   
Odain Rose92SWEThoren Track and Field 6.71   
Kasper Kadestål99SWEMalmö AI 6.82   
Stefan Tärnhuvud85SWESundsvalls FI 6.83   
David Sennung91SWEUllevi FK 6.85   
Gustav Kjell96SWETurebergs FK 6.85   
Frederik Schou-Nielsen96DENSparta Atletik 6.91   

Finalheat 24 feb 
Patrik Andersson91SWEUllevi FK 6.84   
Omar J Kerr92DENSparta Atletik 7.00   
Douglas Hellbratt95SWEHammarby IF 7.01   
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK 7.06   
Jonatan Hirsh98SWEHabo Friidrott 04 7.09   
Victor Jansson93SWEIF Kville 7.12   
Adam Denguir94SWEUllevi FKej start   
Emil Kaare Strøm93DENSparta Atletikej start   


M 200m
Final4 feb 
Johan Wissman82SWEHässelby SK21.52    1
Erik Annerfalk94SWEUllevi FK21.70    2
Nicklas Hyde86DENSparta Atletik22.28    3

Final4 feb 
Alexander Lesser93SWEUllevi FK22.34    4
Emil Kaare Strøm93DENSparta Atletik22.43    7
Adam Denguir94SWEUllevi FKej start    -

Final4 feb 
Frederik Schou-Nielsen96DENSparta Atletik22.38    6
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK22.55    8
Sebastian Kadestål96SWEMalmö AI22.74    9

Final4 feb 
Tobias Gorgone Larsen00DENSparta Atletik22.36    5
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS22.86    10
Omar J Kerr92DENSparta Atletikej start    -

Final4 feb 
Chidozie Abika97SWEIF Kville22.99    11
Mikkel Ramlow00DENSparta Atletik23.09    12
Jonathan Aquino99DENSparta Atletik23.10    13

Final4 feb 
Henrik Semb96NORLarvik Turn &IF23.89    15
Gustav Magnusson95SWEIK Orient23.99    18
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS24.14    19

Final4 feb 
Michael Skalenius90SWEIF Kville23.74    14
Samuel Andreasson99SWEIFK Göteborg23.92    16
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIKbröt    -

Final4 feb 
Felix Mattsson98SWEMölndals AIK24.26    20
Joakim Bäckman96SWEVarbergs GIF24.55    21
Mohammad Ghobeishi97SWEIFK Göteborg25.09    22

Final4 feb 
Andreas Norström92SWEUllevi FK23.94    17
Robin Noping96SWEIF Kville26.16    23
Jonatan Hirsh98SWEHabo Friidrott 04ej start    -


M 400m
Finalheat 14 feb 
Felix Francois90SWEÖrgryte IS48.19    1
Dennis Forsman95SWEUllevi FK48.50    2
Nicolai Hartling94DENSparta Atletik48.95    3

Finalheat 24 feb 
Martin Astner93SWEUllevi FK49.64    5
Martin Selin95SWEUllevi FK49.80    6
Anton Sigurdsson96SWEMalmö AI49.94    7

Finalheat 34 feb 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS48.99    4
Andreas Movin96SWEIFK Lidingö50.40    8
Benjamin Åberg95SWEHälle IFej start    -

Finalheat 44 feb 
Oskar Greilert95SWEUllevi FK50.49    9
Filip Nilsson92SWEIFK Lund50.65    10
Isac Larsson97SWESävedalens AIK53.80    15
Erik Lindahl90SWEUllevi FKbröt    -

Finalheat 54 feb 
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS50.83    11
Jacob Hvorup99DENSparta Atletik51.16    12
Svante Wester99SWEÖrgryte IS52.62    14
Marc Valero93ESPSpanienDQ    -§F4.2.9

Finalheat 64 feb 
Felix Mattsson98SWEMölndals AIK54.83    16
Bendik Bull-Hansen99NORLarvik Turn &IF55.20    17
Samuel Marcus99DENSparta Atletik55.73    18
Markus Henriksen99NORLarvik Turn &IF56.43    19

Finalheat 74 feb 
Felix Ericsson95SWEIFK Helsingborg51.91    13
Alfred Sandell93SWEThoren Track and Field56.99    20
Jonathan Borg99SWETrollhättan FIK57.07    21

Finalheat 84 feb 


M 800m
Final4 feb 
Terje Snarby89NORUll/Kisa IL 1:54.89    1
Filip Wadman97SWEMölndals AIK 1:59.38    2
Kriger Ahmed98SWEÖrgryte IS 2:00.04    3
Chris Gray92SWEÖrgryte IS 2:00.46    4
Daniel Skatt91SWEÖrgryte IS 2:03.07    6

4 feb 
Pontus Aldenstam96SWEVäsby IK 2:02.91    5
Mowlid Dahir Nur98SWEUllevi FK 2:03.82    7
Mengs Kesete98NORLarvik Turn &IF 2:12.37    8
Joar Edlund96SWEVäsby IK 2:31.31    9


M 3000m
Final4 feb 
Jonathan Weichbrodt94SWEMölndals AIK 8:44.33   
Patrik Andersson86SWEHälle IF 8:59.04   
Samuel Fitsubrhan99SWEHälle IF 9:08.90   
Joar Edlund96SWEVäsby IK 9:11.67   
Karar Kamil95SWEUllevi FK 9:14.78   
Mikkel Knif82SWELulekamraternas MLK 9:16.48   
Amuru Wijman99NORHalden IL 9:16.64   
Victor Carlsson90SWELK Spring Åmål 9:22.96   
Eric Källman00SWEIK Ymer 9:28.84   
10 Christopher Tingö88SWEMajornas IK 9:49.56   
11 Yassin Nuray81SWEUllevi FK 9:49.67   
12 Adam Broberg98SWEIF Rigor 9:59.55   
Pontus Aldenstam96SWEVäsby IKbröt   
Andreas Åkesson90SWEÖrgryte ISej start   


M Höjd
4 feb 
Fabian Delryd96SWETäby IS221   
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer217   
Simon Wiklund99SWEIK Wilske207   
Filip Björklund98SWEUpsala IF199   
Simon Larsson98SWEIK Ymer190   
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK190   
Teodor Söderberg95SWEUllevi FK190   


M Stav
4 feb 
Oliver Durafour97DENBallerup AK451   
Filip Anell99SWEIK Ymer451   
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK431   
Adam Bengtsson99SWEUllevi FK431   
David Kappelin95SWEÖrgryte ISX   


M Längd
4 feb 
Morten Jensen82DENSparta Atletik7,18   
Elias Martinsson97SWEMölndals AIK6,99   
Simon Larsson98SWEIK Ymer6,44   
Pontus Quick97SWEIFK Lund6,35   
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS6,32   
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg5,77   
Viktor Johansson97SWEUllevi FK5,66   


M Tresteg
4 feb 
Erik Ehrlin90SWEHammarby IF15,73   
Mathias Ström87SWEÖrgryte IS15,68   
Artur Engström96SWEÖrgryte IS15,10   
Moteba Mohamed90SWEHässelby SK15,08   
Marcus Nyberg97SWEMalmö AI14,72   
Antonis Dinopoulos95SWEUpsala IF14,37   
Victor Koch 98SWEÖrgryte IS14,15   
Jonathan Persgården96SWEUllevi FK13,75   
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS13,58   
10 Karl Teiffel94SWEMölndals AIK13,27   
11 Simon Wiklund99SWEIK Wilske13,00   
12 Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS12,90   
13 Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg12,87   
14 Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS12,78       12,75
15 Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS12,78       12,73
16 Christian Pool Wiklund01SWEFalköpings FIK12,46   
17 Viktor Johansson97SWEUllevi FK12,25   
18 Erik Andersson99SWESävedalens AIK11,25   
Mohammad Ghobeishi97SWEIFK GöteborgX   
Max Hejdenberg98SWEÖrgryte ISX   


M Kula7.26 kg
4 feb 
Arwid Koskinen92SWEHuddinge AIS16,78   
Marcus Mattisson88SWEUllevi FK16,67   
Per Kåberg84SWEIK Orient11,77   


M Vikt15.88 kg
4 feb 
Tim Söderqvist95SWEHälle IF19,04   
Johan Björnstad90SWEUllevi FK16,68   
August Bergstrand99SWEUllevi FK16,07   
Patrik Lindstedt99SWEHässelby SK14,94   
Teo Walther94SWEUllevi FK14,78   
Per Kåberg84SWEIK Orient13,49   


P19 Kula6.0 kg
4 feb 
Patrik Lindstedt99SWEHässelby SK16,67   
August Bergstrand99SWEUllevi FK13,74   


P17 60m
Försök heat 14 feb 
Tobias Gorgone Larsen00DENSparta Atletik 7.15q   
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 7.46q   
Philip Ryding01SWEIF Kville 7.79    
Henrik Palmblad01SWEIFK Lund 7.93    
Edgaras Cerniauskas01SWEBrattås CK 7.94    
Alfred Hauane01NORLarvik Turn &IF 7.96    
Mohammad Al Masri01SWEIF Kvilleej start    

Försök heat 24 feb 
Mikkel Ramlow00DENSparta Atletik 7.33q   
Erik Johansson01SWEUllevi FK 7.34q   
Jesper Simonsson00SWEIK Orient 7.49q   
Kristian T Steen01NORLarvik Turn &IF 7.79    
Håkon Sand01NORLarvik Turn &IF 8.05    
Malte Berggren00SWEIF Kville 8.19    
Erik Buiten01SWEIF Kvilleej start    

Försök heat 34 feb 
Oliwer Danielsson01SWEUllevi FK 7.21q   
Emil Frænde00DENSparta Atletik 7.38q   
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 7.39q   
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg 7.55    
Lucas Bolin01SWEUllevi FK 7.56    
Isak Hejdenberg01SWEÖrgryte IS 8.05    

Final4 feb 
Tobias Gorgone Larsen00DENSparta Atletik 7.05   
Oliwer Danielsson01SWEUllevi FK 7.09   
Erik Johansson01SWEUllevi FK 7.28   
Mikkel Ramlow00DENSparta Atletik 7.31   
Emil Frænde00DENSparta Atletik 7.32   
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 7.36   
Jesper Simonsson00SWEIK Orient 7.54   
Andreas Ehn01SWEIK Ymerej start   


P17 400m
Final4 feb 
Jacob Helsing00SWEIK Orient57.27   
Abdirahman Ali00SWEUllevi FK57.54   
Abdirahman Ali00SWEUllevi FKej start   


P17 Höjd
4 feb 
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS167   


P17 Tresteg
4 feb 
Jesper Simonsson00SWEIK Orient12,90   
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS12,74   
Kristian T Steen01NORLarvik Turn &IF11,83   
Melker Manne01SWEUllevi FK11,73   


P16 400m
Finalheat 14 feb 
Melvin Johansson01SWEIF Kville56.78    5
Samuel Narrowe01SWESpårvägens FK58.99    7
Arvid Brikell01SWESpårvägens FK59.46    9
Johan Sjöström01SWEVarbergs GIF59.99    11

Finalheat 24 feb 
Vincent Plas01DENSparta Atletik52.62    1
Tom Berensson01SWEIF Kville55.74    2
Jesper Larsson01SWEUllevi FK55.85    3
Gustaf Otterhed01SWEThoren Track and Field55.94    4

Finalheat 34 feb 
Erik Buiten01SWEIF Kville58.24    6
Håkon Sand01NORLarvik Turn &IF59.25    8
Tobias Ryden01SWEIF Kville59.66    10
Kristian T Steen01NORLarvik Turn &IFej start    -


P16 Höjd
4 feb 
Philip Ryding01SWEIF Kville184   
Oliver Edman01SWEÖrgryte IS181   
Marcus Führ01SWEKFUM Örebro167   
Edgaras Cerniauskas01SWEBrattås CK167   
Melker Manne01SWEUllevi FK162   
Zackarias Denguir01SWEIFK Lund162   


P15 200m
Finalheat 14 feb 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK23.94    1
Oscar Nilsson02SWEMölndals AIK25.34    2
Emil Bengtsson02SWEIF Kville25.48    4
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK27.84    9

Finalheat 24 feb 
Jesper Nordström02SWEIF Kville25.49    5
Felix Ljung02SWEMölndals AIK25.66    6
Otto Lundin02SWEHammarby IF29.74    12
Fredrik Grund02SWEIF KvilleDQ    -F4.2.9

Finalheat 34 feb 
Mikael Agge02SWEHammarby IF25.94    7
Erik Friberg02SWEHammarby IF27.73    8
Lukas Hanzon Lukin02SWEHammarby IF28.16    11
Felix Kennmar02SWEHammarby IFDQ    13F4.2.9

Finalheat 44 feb 
Richie Leong02SWEUllevi FK25.36    3
Herman Forsberg02SWEUllevi FK27.86    10
Victor Lindgren02SWELerum Friidrott30.31    14
Michael Johansson02SWEIK Ymerej start    -


P15 Höjd
4 feb 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK184   
Lukas Edqvist02SWEÖrgryte IS169   
Anton Börås02SWEMölndals AIK166   
Fredrik Grund02SWEIF Kville163   
Anton Laanep02SWESävedalens AIK163   
Victor Kruse02SWEIFK Göteborg156   
Gustav Tartu02SWEIF Kville148   
Otto Lundin02SWEHammarby IF132   


P15 Tresteg
4 feb 
Lukas Edqvist02SWEÖrgryte IS11,65   
Gustav Tartu02SWEIF Kville11,20   
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK10,59   
Martin Sundberg03SWEHammarby IF10,43   
Lukas Bertilsson02SWEÖrgryte IS10,09   
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK10,03   
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS9,61   
Victor Lindgren02SWELerum Friidrott8,12   


P14 200m
Finalheat 14 feb 
Elias Wennolf03SWEIFK Lund25.60    1
Simon Wikell03SWEMölndals AIK26.56    2
Carl Erixon03SWEMölndals AIK26.79    4
Teodor Borgius03SWEHammarby IF27.13    5

Finalheat 24 feb 
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK27.44    6
Oliver Glans03SWEUllevi FK28.25    10
Emil Tärnvik03SWEHammarby IF28.51    11
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg28.62    12

Finalheat 34 feb 
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK28.04    9
Joakim Hellbratt03SWEHuddinge AIS28.73    14
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS29.82    16

Finalheat 44 feb 
Arvid Thor03SWEMölndals AIK28.68    13
Linus Wåtz03SWEHammarby IF28.74    15
Alexander Lindefalk03SWEHammarby IF31.55    17

Finalheat 54 feb 
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK26.78    3
Jonatan Borg03SWEHammarby IF27.58    7
Marcus Aronsson03SWEKongahälla AIK27.63    8


P14 Höjd
4 feb 
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient163   
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK156   
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS152   
Oliver Glans03SWEUllevi FK143   
Oskar Törnvall03SWEHammarby IF138   
Teodor Borgius03SWEHammarby IF138   
Emil Tärnvik03SWEHammarby IF132   


P14 Kula4.0 kg
4 feb 
Fabian Steene03SWEIF Kville11,37   
Martin Sundberg03SWEHammarby IF9,80   
André Bergenhem03SWEIFK Halmstad9,44   
Alexander Lindefalk03SWEHammarby IF9,33   
Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK9,13   
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient8,76   
Oskar Törnvall03SWEHammarby IF8,23   
Philip Bayer03SWEMölndals AIK8,06   
Patrik Björnsson03SWELerum Friidrott7,62   
10 Arvid Thor03SWEMölndals AIK7,42   
11 Hugo Kajsjö03SWELerum Friidrott6,73   


P13 200m
Finalheat 14 feb 
Isac Svensson04SWEIFK Halmstad27.02    1
William Asker04SWEIF Kville27.07    3
Filip Engström04SWEHammarby IF27.31    4
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI27.56    5

Finalheat 24 feb 
Philip Frick04SWEAle FK28.21    9
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK28.47    10
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF29.84    11
Elliot Karlsson06SWEBohus IFej start    -

Finalheat 34 feb 
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK28.08    7
Noah Stahl04SWEKongahälla AIK31.00    15
Winston Marklund04SWEHammarby IF31.67    16
Gustaf Oom04SWEIF Rigor32.28    18

Finalheat 44 feb 
Calle Frank04SWEIF Kville27.03    2
Jonas Gustén05SWEUllevi FK28.12    8
Rickard Beltran04SWEUllevi FK30.30    13
Hjalmar Liljenberg04SWEMölndals AIK30.84    14

Finalheat 54 feb 
Kalle Aldskogius04SWEHammarby IF27.94    6
Jacob Asker04SWEIF Kville29.84    12
Felix Farnebo04SWEMölndals AIK31.69    17


P13 Höjd
4 feb 
William Asker04SWEIF Kville154   
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK151   
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF147   
Jacob Asker04SWEIF Kville139   
Adrihan Alsér Pryce04SWEMölndals AIK139   
Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg139   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg139   
Leo Carlsson04SWEAle FK134   
David Adolfsson04SWETingbergs AIS134   
Philip Frick04SWEAle FK134   
11 Felix Farnebo04SWEMölndals AIK134   
12 Philip Karlsson04SWEUllevi FK129   
12 Kelvin Bjore04SWEHammarby IF129   
14 Noah Stahl04SWEKongahälla AIK123   
15 Winston Marklund04SWEHammarby IF117   
15 Fabian Linderoth04SWEHammarby IF117   
15 Gustaf Oom04SWEIF Rigor117   


P13 Trestegzon
4 feb 
William Asker04SWEIF Kville11,04   
Isac Svensson04SWEIFK Halmstad10,23   
Philip Karlsson04SWEUllevi FK9,73   
David Adolfsson04SWETingbergs AIS9,55   
Elliot Karlsson06SWEBohus IF9,39   
Filip Engström04SWEHammarby IF9,32   
Kalle Aldskogius04SWEHammarby IF9,14   
Cesar Lindén04SWEIF Kville8,72   
Noah Stahl04SWEKongahälla AIK8,65   
10 Winston Marklund04SWEHammarby IF8,26   
11 Gustaf Oom04SWEIF Rigor8,20   
12 Fabian Linderoth04SWEHammarby IF8,06   
13 Jakob Åbjörn04SWEIF Kville7,96   
14 Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS7,72   


P13 Kula3.0 kg
4 feb 
Leo Carlsson04SWEAle FK10,76   
Jacob Asker04SWEIF Kville10,63   
William Asker04SWEIF Kville10,12   
Felix Steene04SWEIF Kville10,11   
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK8,84   
William Kindbom04SWEÖrgryte IS8,09   
Kalle Aldskogius04SWEHammarby IF7,86       7,73
Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS7,86       7,72
Filip Engström04SWEHammarby IF7,43   
10 Kelvin Bjore04SWEHammarby IF6,92   
11 Philip Karlsson04SWEUllevi FK6,61       6,45
12 Fabian Linderoth04SWEHammarby IF6,61       6,44
13 Jakob Åbjörn04SWEIF Kville6,34   
14 Winston Marklund04SWEHammarby IF5,97   
15 Noah Stahl04SWEKongahälla AIK5,60   


P12 60m
Försök heat 14 feb 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 8.49    1
Melker Svanberg05SWEIF Kville 8.83    4
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK 9.95    12
Simon Asplund05SWEHammarby IF 9.95    13
Ben Kamijo05SWEMölndals AIK10.18    14
Linus Alinder05SWEMölndals AIK10.56    16

Försök heat 24 feb 
Joel Gustafsson Miller05SWEUllevi FK 8.56    2
Jonas Gustén05SWEUllevi FK 8.64    3
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.26    6
Hampus Forster05SWEHammarby IF 9.40    8
Filip Nesser05SWEMölndals AIK 9.43    9

Försök heat 34 feb 
André Samrin Ribeiro05SWEÖrgryte IS 9.26    5
Marcus Johansson05SWEUllevi FK 9.32    7
Felix Sjögren05SWEMölndals AIK 9.47    10
Emil Csikasz05SWEMölndals AIK 9.59    11
Noah Staaf05SWEMölndals AIK10.41    15


P11 60m
Finalheat 14 feb 
Elliot Karlsson06SWEBohus IF 8.85    1
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 8.88    2
Edvin Liske06SWEKongahälla AIK 9.27    4
Vincent Asker06SWEIF Kville 9.57    5
Erik Ekström Schubach06SWEBohus IF10.30    7

Finalheat 24 feb 
Vieux Enberg Kone06SWEUllevi FK 9.20    3
Harris Susko06SWEIF Kville 9.65    6
Alexander Baumann06SWESävedalens AIK10.51    8
William Malmström06SWEÖrgryte IS10.75    9
Richard Frisk06SWEIFK Göteborg11.04    10


K 60m
Försök heat 14 feb 
Jessica Östlund93SWEHässelby SK 7.53q   
Emilia Kjellberg96SWEIFK Sunne FK 7.66q   
Johanna Holmén Svensson95SWEUllevi FK 7.84q   
Malin Roth95SWEUllevi FK 7.96q   
Emma Ulberstad99SWEIF Hagen FIK 8.71    
Ellen Tidfors97SWEGöteborgs KIK 8.81    

Försök heat 24 feb 
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF 7.84q   
Ida Karstoft95DENSparta Atletik 7.88q   
Caroline Larsson93SWEHässelby SK 7.89q   
Michelle De Silva99SWEUllevi FK 8.14    
Jennika Larsson91SWEIFK Lund 8.30    
Della Månsson99SWEÖrgryte IS 8.34    
Lina Toremark99SWEÖrgryte IS 9.66    

Försök heat 34 feb 
Mathilde Kramer93DENFrederiksbergs IF 7.59q   
Felicia Ascard96SWEIFK Lund 8.03    
Lisa Dahlström99SWEHälle IF 8.04    
Thea Haahr91DENSparta Atletik 8.37    
Aichen Camara91SWEUllevi FK 8.66    
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FKej start    

Final4 feb 
Mathilde Kramer93DENFrederiksbergs IF 7.52   
Jessica Östlund93SWEHässelby SK 7.56   
Emilia Kjellberg96SWEIFK Sunne FK 7.64   
Johanna Holmén Svensson95SWEUllevi FK 7.82   
Caroline Larsson93SWEHässelby SK 7.90   
Malin Roth95SWEUllevi FK 7.98   
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIFej start   
Ida Karstoft95DENSparta Atletikej start   


K 200m
Final4 feb 
Denise Eriksson98SWEUllevi FK24.37    1
Malin Ström86SWEBollnäs FIK24.75    3
Linnea Killander93SWEMalmö AI24.77    4

Final4 feb 
Mathilde Kramer93DENFrederiksbergs IF24.71    2
Johanna Holmén Svensson95SWEUllevi FK25.09    5
Ida Karstoft95DENSparta Atletik25.26    6

Final4 feb 
Stephanie Saavedra89DENSparta Atletik26.13    7
Frida Grindheim96SWEMalmö AI26.32    8
Emelie Öberg97SWEUllevi FK26.84    10

Final4 feb 
Elvira Erixon96SWEMölndals AIK26.72    9
Hanna Holmberg99SWEIK Orient27.18    11
Thea Haahr91DENSparta Atletik27.84    13

Final4 feb 
Mia Stenvall90SWEUllevi FK27.64    12
Emma Ulberstad99SWEIF Hagen FIK30.16    14


K 400m
Finalheat 14 feb 
Matilda Hellqvist93SWEUllevi FK55.61    1
Anne Sofie Kirkegaard98DENSparta Atletik55.69    2
Yngvild Elvemo92NORBUL55.92    3

Finalheat 24 feb 
Vendela Rydbäck97SWEGöteborgs KIK56.74    4
Hanna Bergqvist91SWEÖrgryte IS58.50    6
Marlen Aakre93NORFredrikstad IF58.57    8

Finalheat 34 feb 
Stephanie Saavedra89DENSparta Atletik58.68    9
Åsa Söderlund93SWEUllevi FK59.20    10
Elin Axelsson94SWETrollhättan FIK59.43    11

Finalheat 44 feb 
Josephine Risberg Thoor95SWEIFK Helsingborg57.67    5
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg58.51    7
Felicia Ascard96SWEIFK Lund59.80    12
Patricia Striner97SWEMalmö AI60.49    13

Finalheat 54 feb 
Ellen Tidfors97SWEGöteborgs KIK63.27    14
Ester Björck99SWEMotala AIF63.66    15
Linnea Åberg99SWELerum Friidrott65.02    -
99 Ebba Svantesson97SWEUllevi FKej start    -
99 Emelie Öberg97SWEUllevi FKej start    -

Finalheat 64 feb 


K 800m
Final4 feb 
Malin Edland99NORLarvik Turn &IF 2:08.35    1
Beatrice Brink99SWEIF Kville 2:14.92    2
Alwia Maki92SWEMotala AIF 2:20.50    3
Emily Fielder00SWEMotala AIF 2:27.82    4

4 feb 
Alexandra Brackmann97SWEIF Rigor 2:28.77    5
Tine Østergaard00DENBagsvaerd AC 2:29.18    6
klara Leijon00SWEIK Ymer 2:44.95    7
Sofie Spiegelhauer02DENSparta Atletik 2:45.13    8


K 3000m
Final4 feb 
Frida Kristiansson92SWEÖrgryte IS 9:51.33   
Malin Strand93SWESävedalens AIK 9:57.08   
Sara Holmgren90SWESävedalens AIK10:03.82   
Tessa Frenay96NORHalden IL10:32.58   
Johanna Larsson93SWEÖrgryte IS10:43.25   
Alexandra Brackmann97SWEIF Rigor11:02.27   


K Höjd
4 feb 
Maja Nilsson99SWEMotala AIF185   
Vendela von Corswant93SWEÖrgryte IS180   
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK180   
Louise Ekman97SWEGefle IF168   
Lina Löfqvist93SWEUllevi FK164   
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK164   
Filippa Backman00SWEGefle IF159   
Louise Estberg98SWEMölndals AIK159   
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK154   
10 Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS154   
11 Wilma Eriksson99SWEIK Ymer149   
11 Maria Runneberger99SWESävedalens AIK149   


K Stav
4 feb 
Caroline Bonde Holm90DENSparta Atletik405   
Lene Renée Jensen92DENSparta Atletik395   
Hanna Jansson95SWEUllevi FK385   
Sara Cannmo96SWEÖrgryte IS365   
Karin Fisher88DENAarhus 1900 A/M365   
Caroline Ranners95DENBallerup AK355   
Sara Eriksson91SWEUllevi FK355   
Erica Edström97SWEIFK Kristinehamn325   
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK285   
10 Ellen Sjöstrand96SWELerum Friidrott285   


K Längd
4 feb 
Kaiza Karlén98SWEKFUM Arvika6,16   
Emilia Kjellberg96SWEIFK Sunne FK5,94   
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK5,70   
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF5,67   
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI5,63       5,62
Fatima Koné99SWEUllevi FK5,63       5,43
Frida Mccabe92SWEIFK Lund5,48   
Linn Egerfält00SWEGefle IF5,29   
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS5,28   
10 Johanna Andersson99SWELerum Friidrott5,22   
11 Jennika Larsson91SWEIFK Lund5,21   
12 Filippa Gunnarsson99SWELaholms IF5,19   
13 Ebba Hager01SWEUllevi FK5,12   
14 Judith Wagersten98SWEÖrgryte IS5,03   
15 Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS5,02   
16 Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg4,99   
17 Vilma Snygg99SWEIK Ymer4,92   
18 Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad4,74   
19 Hanna Gille96SWESävedalens AIK4,68   
20 Nora Hedin99SWEIFK Halmstad4,64   


K Tresteg
4 feb 
Fatima Koné99SWEUllevi FK12,35       12,32
Nellie Mårtensson95SWEMalmö AI12,35       12,20
Hanna Gille96SWESävedalens AIK11,81   
Sara Skogman95SWEÖrgryte IS11,79   
Johanna Konseleus95SWEUllevi FK11,68   
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,50   
Judith Wagersten98SWEÖrgryte IS11,11   
Emelina Wirebro99SWEMotala AIF11,05   
Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad10,81   
10 Della Månsson99SWEÖrgryte IS10,66   
11 Sofie Hallman92SWEUllevi FK10,48   
12 Nosimo Sjögren97SWEUllevi FK10,44   
13 Nora Hedin99SWEIFK Halmstad10,24   
14 Moa Karlin94SWEUllevi FK10,20   


K Kula4.0 kg
4 feb 
Maria Sløk Hansen83DENHvidovre Atletik14,12   
Emma Harrysson97SWEHälle IF14,09   
Linn Bergstrand96SWEUllevi FK12,38   
Anette Sollien Nicolaisen97NORHorten Friidrett9,90   
Linnea Åberg99SWELerum Friidrott7,15   


K Vikt9.08 kg
4 feb 
Ida Olsson99SWEIF Hagen FIK15,45   
Josefin Nordgren95SWEHälle IF14,33   
Luana Klaric Lundh99SWEGöteborgs KIK13,00   
Anette Sollien Nicolaisen97NORHorten Friidrett10,82   
Erica Wik99SWEUllevi FK9,97   
Johanna Bergman93SWEIFK Lund8,71   


F17 60m
Försök heat 14 feb 
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 7.85q   
Julia Wennersten01SWEIK Ymer 7.90q   
Ide Ileso00SWEUllevi FK 8.17q   
Karoline Jaeger01NORAremark IF 8.47    
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK 8.72    
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer 8.89    
Wilma Nielsen01SWEGöteborgs KIK 8.95    

Försök heat 24 feb 
Charlotte Andersson00SWEHuddinge AIS 7.90q   
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg 8.44q   
Maria Kinn Olsen00NORLarvik Turn &IF 8.45q   
Ina Vidovic03SWEFalköpings FIK 8.51    
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 8.53    
Emma Hiljemark00SWEMölndals AIK 8.97    
Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK 9.20    

Försök heat 34 feb 
Mathilda Gustafsson00SWETanums IF 7.86q   
Maja Maunsbach01SWEIFK Lund 8.01q   
Clara Augustsson00SWEIK Ymer 8.07q   
Emelina Cindric01SWEGefle IF 8.46    
Hilda Ahlström01SWEIFK Göteborg 8.96    
Moa Kilén01SWEGöteborgs KIK 9.16    
Alice Henriksson00SWEIK Ymerej start    

Försök heat 44 feb 
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK 8.12q   
Alexandra Schill00SWEÖrgryte IS 8.35q   
Ebba Gustavsson00SWEIF Göta Karlstad 8.38q   
Sirre Neyassi00SWEIK Ymer 8.86    
Julia Farnham01SWEHälle IF 9.13    
Sandra Sasaroga01SWEIFK Göteborg 9.53    

Försök heat 54 feb 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 7.92q   
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK 8.11q   
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 8.33q   
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK 8.35q   
Siri Hahn00SWEIFK Göteborg 8.54    
Matilda Wohlin00SWEIK Ymer 8.67    
Julia Nielsen01SWEGöteborgs KIK 8.84    

Finalheat 14 feb 
Mathilda Gustafsson00SWETanums IF 7.80   
Julia Wennersten01SWEIK Ymer 7.84   
Charlotte Andersson00SWEHuddinge AIS 7.89   
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 7.89   
Maja Maunsbach01SWEIFK Lund 7.95   
Clara Augustsson00SWEIK Ymer 8.06   
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 8.09   
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK 8.14   

Finalheat 24 feb 
Ide Ileso00SWEUllevi FK 8.10   
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK 8.12   
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 8.32   
Maria Kinn Olsen00NORLarvik Turn &IF 8.44   
Ebba Gustavsson00SWEIF Göta Karlstad 8.44   
Alexandra Schill00SWEÖrgryte ISej start   
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborgej start   
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIKej start   


F17 400m
Finalheat 14 feb 
Klara Magnusson00SWEIF Hagen FIK58.93    1
Olivia Thorsgaard00DENSparta Atletik59.03    2
Ide Ileso00SWEUllevi FK59.88    3
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK60.24    4

Finalheat 24 feb 
Olivia Tuokila00DENSparta Atletik62.20    6
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott63.10    7
Mathilde Jensen00NORLarvik Turn &IF66.31    9

Finalheat 34 feb 
Signe Hedin00SWEIK Ymer61.25    5
Margrethe Lauritzen00NORLarvik Turn &IF64.20    8
Maria Kinn Olsen00NORLarvik Turn &IF69.41    10


F17 Höjd
4 feb 
Tilda Ånborg00SWEMotala AIF167   
Alexandra Schill00SWEÖrgryte IS156   
Isabella Obradovic00SWEIFK Lund137   


F17 Tresteg
4 feb 
Signe Hedin00SWEIK Ymer11,44   
Karoline Jaeger01NORAremark IF11,41   
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott10,61   
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS10,15   
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK9,68   


F16 400m
Finalheat 14 feb 
Felicia Boqvist01SWERydö ASK58.43    1
Wilma Rosenquist01SWEMalmö AI58.48    2
Ebba Berglin01SWEKA 2 IF60.18    3

Finalheat 24 feb 
Julia Nielsen01SWEGöteborgs KIK61.54    4
Wilma Nielsen01SWEGöteborgs KIK63.63    6
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK63.85    7

Finalheat 34 feb 
Ella Darrell01SWELerum Friidrott62.13    5
Liva Gustavsson01SWESpårvägens FK64.72    8


F16 Höjd
4 feb 
Sandra Jonsson01SWEÖrgryte IS156   
Ellen White01SWEIFK Lund156   
Hilda Gyldén01SWEIF Kville152   
Mea Gedin01SWEMalmö AI152   
Ida Björndal01SWEIF Kville152   
Annie Lundin01SWEÖrgryte IS142   
Elise Aske01NORLarvik Turn &IF142   


F15 200m
Finalheat 14 feb 
Ella Sjöblom02SWEAIK Friidrott25.49    1
Cindy Darrell02SWEUllevi FK26.33    2
Alma Svanberg02SWEIF Kville26.62    3
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS27.09    4

Finalheat 24 feb 
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK27.41    5
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK27.79    7
Julia Berns02SWEIFK Lund28.09    10
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg28.14    11

Finalheat 34 feb 
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK28.09    9
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK28.85    16
Siri Jönsson02SWEIFK Göteborg29.12    21
Lina Berg02SWEIK Ymer30.08    26

Finalheat 44 feb 
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK28.80    14
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK28.80    15
Ebba Sköld02SWEIF Kville28.96    19
Astrid Berg02SWEUllevi FK29.18    22

Finalheat 54 feb 
Jennie Marie Hegelstad02NORLarvik Turn &IF29.26    23
Ellen Blackenfelt02SWEKongahälla AIK29.65    24
Hilda Johnsson02SWEIF Kville30.04    25
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF30.53    27

Finalheat 64 feb 
Ebba Åhman02SWEIK Ymer27.50    6
Alva Larsson02SWEMölndals AIK27.88    8
Åsa Trosell02SWEHammarby IF28.34    12
Eline Johannessen02NORLarvik Turn &IF28.87    17

Finalheat 74 feb 
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF28.49    13
Embla Wihk02SWEHammarby IF28.95    18
Lisa Brundin02SWEHammarby IF29.10    20


F15 Höjd
4 feb 
Sofia Wingård02SWEIK Orient164   
Ebba Åhman02SWEIK Ymer161   
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF155   
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS155   
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS155   
Ebba Follin02SWEMölndals AIK155   
Melanie Simon02SWEIK Ymer151   
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott151   
Nike Wäljegård02SWEMölndals AIK147   
10 Cindy Darrell02SWEUllevi FK138   
10 Saranda Kryeziu02NORLarvik Turn &IF138   
12 Rebecca Runfors Carlzzon02SWELerum Friidrott133   
13 Elin Dejke02SWEUllevi FK133   


F15 Tresteg
4 feb 
Henriette Jaeger03NORAremark IF10,52   
Johanna Wirebro02SWEMotala AIF10,10   
Julia Svennblad03SWEAle FK10,09   
Klara Avebäck03SWEHammarby IF10,05   
Astrid Berg02SWEUllevi FK9,69   
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK9,65   
Molly Barkensjö02SWEHammarby IF9,55   
Amanda Eliesersson02SWEUllevi FK9,37   
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK9,20   
10 Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK8,97   
11 Lisa Brundin02SWEHammarby IF8,96   
12 Elin Tegnér03SWELerum Friidrott8,91   
13 Antonia Bozic03SWEGöteborgs KIK8,88   
14 Fanny Bergman02SWEHammarby IF8,66   
15 Linnea Dehnberg03SWESävedalens AIK8,60   
16 Elin Dejke02SWEUllevi FK8,57   
17 Ida Nielsen02SWEHammarby IF8,30   


F15 Kula3.0 kg
4 feb 
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS10,98   
Helena Sund02SWEMölndals AIK10,60   
Lina Berg02SWEIK Ymer10,07   
Embla Wihk02SWEHammarby IF9,91   
Selma Löfman02SWEIFK Lund9,84   
Ebba Åhman02SWEIK Ymer9,55   
Cindy Darrell02SWEUllevi FK9,40   
Molly Barkensjö02SWEHammarby IF9,19   
Julia Jansson02SWEHammarby IF8,85   
10 Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott8,66   
11 Lisa Holmberg02SWELidköpings IS8,31   
12 Linnea Bjore02SWEHammarby IF7,67   
13 Isabel Persson02SWEAngereds IS7,41   
14 Rebecca Runfors Carlzzon02SWELerum Friidrott7,36   
15 Fanny Bergman02SWEHammarby IF7,22   
16 Ida Nielsen02SWEHammarby IF6,63   
17 Liv Oscarsson02SWEHammarby IF6,44   
18 Tilda Krüsell Berg02SWEHammarby IF6,29   


F14 200m
Finalheat 14 feb 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK26.99    1
Annie Berntsson03SWEBrattås CK27.44    3
Beata Edelholm03SWEHammarby IF27.59    5
Kathleen Larsson03SWEHammarby IF28.16    10

Finalheat 24 feb 
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF27.33    2
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg27.45    4
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK27.80    6
Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS28.03    9

Finalheat 34 feb 
Julia Svennblad03SWEAle FK27.98    7
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK28.92    12
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott30.78    22
Alicia Löwhagen03SWEHammarby IFej start    -

Finalheat 44 feb 
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF28.62    11
Emma Borovac03SWEIK Ymer29.36    14
Klara Larsson03SWEÖrgryte IS29.78    17
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK30.01    18
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIFej start    -

Finalheat 54 feb 
Lillan Kilvik03SWEIF Kville30.10    19
Antonia Bozic03SWEGöteborgs KIK30.22    20
Victoria Dalum03SWEIFK Göteborg30.47    21
Vilde Gulvik03NORLarvik Turn &IF31.05    24

Finalheat 64 feb 
Emma Jelic03SWEIK Ymer29.21    13
Albertina Brandt03SWEHammarby IF32.72    26
Tindra Redenfors03SWEIFK HalmstadDQ    -§ F4.2.9

Finalheat 74 feb 
Ina Vidovic03SWEFalköpings FIK28.00    8
Linn Harryson03SWEHammarby IF29.49    16
Elina Becker03SWEStenungsunds FI30.93    23

Finalheat 84 feb 
Anna-Lisa Deltin03SWEHammarby IF29.46    15
Stina Ryding03SWEStenungsunds FI32.47    25
Alma Karlsson Cedervall03SWEGöteborgs KIKej start    -


F14 Kula3.0 kg
4 feb 
Thea Löfman03SWEIFK Lund10,97   
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott10,07   
Linnea Persson03SWEAle FK9,74   
Emilia Wamsler03SWEIFK Lund9,05   
Frøydis Hvaara03NORLarvik Turn &IF8,97   
Nicole Dinu03SWEIF Kville8,83   
Emma Jelic03SWEIK Ymer8,69   
Linn Harryson03SWEHammarby IF8,44   
Klara Larsson03SWEÖrgryte IS7,92   
10 Beata Edelholm03SWEHammarby IF7,90   
11 Emilia Hejde03SWELerum Friidrott7,78   
12 Lovisa Agfors03SWEAle FK7,75   
13 Olivia Riddle03SWEHammarby IF7,69   
14 Sofie Oskarsson03SWEVarbergs GIF7,66   
15 Elin Tegnér03SWELerum Friidrott7,05   
16 Hilda Larheden Utvik03SWEHammarby IF5,73   
17 Albertina Brandt03SWEHammarby IF5,35   
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIFX   


F13 200m
Finalheat 14 feb 
Elvira Tanderud04SWETrollhättan FIK27.33    1
Aicha Koné04SWEUllevi FK27.96    2
Elin Molinder04SWEMölndals AIK28.28    3
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF28.40    4

Finalheat 24 feb 
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF28.91    6
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott29.12    8
Filippa Palmås04SWEIFK Göteborg29.65    11
Kajsa Åsberg04SWEHammarby IF29.85    12

Finalheat 34 feb 
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK29.94    13
Saga Provci04SWEIFK Göteborg30.42    17
Frida Berglin05SWEKA 2 IF30.62    19
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK30.71    22

Finalheat 44 feb 
Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF28.78    5
Frida Krantz04SWEHammarby IF29.15    9
Elna Wester05SWEÖrgryte IS30.18    15
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott30.67    21

Finalheat 54 feb 
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS31.07    24
Emma Lundqvist04SWEHammarby IF31.14    26
Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS32.44    32
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg33.09    35

Finalheat 64 feb 
Mira Elgeryd04SWEHammarby IF30.96    23
Ida Magnusson04SWEIFK Göteborg32.16    30
Mellisa Åberg04SWEAle FK33.89    37
Alice Vidas04SWEHammarby IF34.21    38

Finalheat 74 feb 
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK30.53    18
Ida Pappila04SWEIF Kville31.41    27
Hanna Lundberg04SWEIF Rigor32.79    34
Elin Rydqvist04SWEIFK Halmstad33.16    36

Finalheat 84 feb 
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK29.51    10
Felicia Fredriksson04SWEMajornas IK32.32    31
Amanda Ehn04SWEIK Ymer36.28    39
Bianca Kaldeby04SWEAngereds ISej start    -

Finalheat 94 feb 
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK30.65    20
Tua Brann-Widén04SWEUllevi FK31.94    28
Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK31.94    29

Finalheat 104 feb 
Sofia Reading Zachrisson04SWEGöteborgs KIK30.19    16
Tyra Wikestam04SWEÖrgryte IS31.12    25
Jennifer Asknäs04SWEStenungsunds FIej start    -

Finalheat 114 feb 
Nova Barrett04SWEIFK Halmstad29.04    7
Amanda Magnusson04SWEMajornas IK30.04    14
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS32.72    33


F13 Trestegzon
4 feb 
Aicha Koné04SWEUllevi FK10,42   
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg9,88   
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF9,86   
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK9,48   
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK9,46   
Lana Lackanovic04SWEHammarby IF9,38   
Sofia Olsson04SWEIF Rigor9,31   
Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF9,28   
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott9,05   
10 Frida Krantz04SWEHammarby IF9,00   
11 Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK8,92   
12 Kajsa Åsberg04SWEHammarby IF8,77   
13 Mira Elgeryd04SWEHammarby IF8,70   
14 Alma Olsson04SWEIF Rigor8,62   
15 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK8,45   
16 Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS8,31   
17 Hanna Lundberg04SWEIF Rigor8,13   
18 Ellen Fröberg04SWEGöteborgs KIK8,11   
19 Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS7,55   
20 Hanna Kruse06SWEIFK Göteborg7,12   


F13 Kula2.0 kg
4 feb 
Emilia Wernerliv04SWETingbergs AIS13,29   
Emilia Åström04SWEMölndals AIK11,02   
Jennifer Willén04SWEMölndals AIK10,51   
Frida Krantz04SWEHammarby IF10,34   
Alma Olsson04SWEIF Rigor10,21   
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott10,10   
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott9,46   
Sofia Olsson04SWEIF Rigor9,15   
Frida Pettersson04SWEMölndals AIK8,78   
10 Lana Lackanovic04SWEHammarby IF8,65   
11 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK8,64   
12 Lovis Abrahamsson04SWEStrömstads IF8,48   
13 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK8,44   
14 Amanda Ehn04SWEIK Ymer8,38   
15 Emma Lundqvist04SWEHammarby IF8,18   
16 Nina Gustafsson04SWEBrattås CK8,01   
17 Alannah Hellstadius04SWEHammarby IF7,74   
18 Elin Rydqvist04SWEIFK Halmstad7,67   
19 Elin Helamb04SWEUllevi FK7,29   
20 Tuva Börås04SWEMölndals AIK6,85   
21 Mira Elgeryd04SWEHammarby IF6,60   
22 Kajsa Åsberg04SWEHammarby IF6,44   


F12 60m
Finalheat 14 feb 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 8.84    2
Inez Yngve05SWEÖrgryte IS 9.26    5
Frida Berglin05SWEKA 2 IF 9.32    7
Linnéa Lindefalk05SWEHammarby IF 9.33    8
Astrid Cyrus05SWEHammarby IF 9.65    12
Tilda Johannesson05SWEMajornas IK 9.87    17
Meja Gullberg05SWESävedalens AIK 9.91    18
99 Odain Rose92SWEThoren Track and Fieldej start    -

Finalheat 24 feb 
Cornelia Andersson05SWEMölndals AIK 9.25    4
Ella Gustafsson05SWEHammarby IF 9.52    10
Frida Nyström05SWEHammarby IF 9.82    15
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK 9.83    16
Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg10.02    22
Ebba Halling05SWEÖrgryte IS10.62    27
Emma Norrman05SWEBohus IF11.52    28

Finalheat 34 feb 
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 9.04    3
Agnes Jansson05SWEHammarby IF 9.49    9
Tove Carlsson05SWEGöteborgs KIK10.00    20
Felicia Asmar05SWEÖrgryte IS10.12    24
Matilda Simán05SWEMölndals AIK10.58    25
Elsa Friberg05SWEÖrgryte IS10.60    26
Thilda Kalliomäki05SWETingbergs AISej start    -
Emma Björnberg05SWEUllevi FKej start    -

Finalheat 44 feb 
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK 8.62    1
Elna Wester05SWEÖrgryte IS 9.31    6
Jeriel Kabongo Tshiabu05SWEUllevi FK 9.64    11
Elsa Öhman05SWEHammarby IF 9.72    13
Majken Sommar05SWEMölndals AIK 9.80    14
Lovisa Hagman05SWESävedalens AIK 9.96    19
Ella Papoz Wåhlin05SWEÖrgryte IS10.01    21
Vega Larberg Eriksson05SWEGöteborgs KIK10.11    23


F11 60m
Finalheat 14 feb 
Alva Thunberg06SWEUllevi FK 9.19    1
Julia Annebjörk06SWEIF Kville10.22    7
Vanessa Eriksson06SWEÖrgryte IS10.54    11
Mira Landström06SWEÖrgryte IS10.78    14
Amelia Lindén06SWESävedalens AIK10.92    15
Tove Carlsson05SWEGöteborgs KIKej start    -

Finalheat 24 feb 
Ida Ciric06SWEIFK Göteborg 9.35    2
Mimmi Hellberg06SWESävedalens AIK 9.85    5
Alva Sjöström06SWESävedalens AIK10.17    6
Lisa Lökkeberg06SWEÖrgryte IS10.64    12
Hanna Kruse06SWEIFK Göteborg10.69    13
Felicia Asmar05SWEÖrgryte ISej start    -

Finalheat 34 feb 
Frida Steene06SWEIF Kville 9.52    3
Victory Ezennaya06SWEUllevi FK 9.55    4
Stella Hagstedt06SWEÖrgryte IS10.25    8
Klara Berntsson06SWEBrattås CK10.28    9
Ellin Piros06SWEÖrgryte IS10.54    10



© Track & Field, Christer Falk