Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Bannister Running Invitational #5
Antal starter / Total entries: 349 Printed: 2020-08-07 14:53
Antal individer / Total persons: 298
 
M 100m 43
Anthon Bokelund Singh 04 IFK Göteborg 11.43 11.43
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 11.58 11.58
Tristan Heno 04 IFK Göteborg
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 10.70
Olle Forslin 93 Hässelby SK 10.91
Elias Wennolf 03 IFK Lund 11.15 11.15
Simon Wennolf 00 IFK Lund 11.31 11.38
Elias Hedner 02 Malmö AI 11.22 11.22
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 10.70
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI 11.08
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 10.92 11.27
Thobias Montler 96 Malmö AI 10.49 10.55
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 10.66 10.66
Tarley Allison 97 Mölndals AIK 10.79 10.85
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK 11.65 11.65
Casper Bergstrand 04 Stenungsunds FI 12.02 12.02
Vincent Lundstedt 04 Stenungsunds FI 12.13 12.13
Jonathan Johansson 00 Sävedalens AIK 11.54 11.54
Adam Denguir 94 Ullevi FK 10.48
Andreas Norström 92 Ullevi FK 11.15 11.42
Emmanuel Ogwo 02 Ullevi FK 11.20 11.20
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.59
Erik Johansson 01 Ullevi FK 11.19 11.29
Felix Steene 04 Ullevi FK
Peter Andreas 81 Ullevi FK 11.15 11.37
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK 11.06 11.06
Shakeem Reid 05 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK 10.98 11.27
Isak Kristensen 00 Ullevi FK 11.17 11.21
Joel Gustafsson Miller 05 Ullevi FK
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK 11.23 11.28
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.36 10.78
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF 11.48 11.6m
Thomas Jones 02 IFK Växjö 10.73 10.73
Amir Musa 01 KFUM Örebro 10.98 10.98
Bimo Soenarso 01 KFUM Örebro 10.90
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro 10.84 10.84
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro 11.51 11.52
Wissam Al Mahmoud 89 KFUM Örebro
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS
Otto Hammarström 99 Örgryte IS 11.56 11.56
Benjamin Kadestål 03 Öresund FK
 
M 200m 33
Anthon Bokelund Singh 04 IFK Göteborg 23.86 23.86
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 21.95
Elias Wennolf 03 IFK Lund 22.53 22.53
Elias Hedner 02 Malmö AI 23.02 23.05
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 21.07 21.56
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 22.25 23.05
Viktor Bondesson 98 Malmö AI 22.60
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 21.50 21.68
Tarley Allison 97 Mölndals AIK 22.44 22.44
Jacob Helsing 00 IK Orient 22.68 23.05
Vincent Lundstedt 04 Stenungsunds FI 25.48 25.48
Jonathan Johansson 00 Sävedalens AIK 23.96 23.96
Alexander Lesser 93 Ullevi FK 21.48 21.84
Andreas Norström 92 Ullevi FK 22.64 23.17
Emmanuel Ogwo 02 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21.25
Erik Johansson 01 Ullevi FK 22.66
Herman Forsberg 02 Ullevi FK 24.79
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK 22.82 23.10
Lucas Bolin 01 Ullevi FK 22.84 22.84
Peter Andreas 81 Ullevi FK 23.18
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK 23.26
Richie Leong 02 Ullevi FK 24.13
Shakeem Reid 05 Ullevi FK
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 21.17 21.41
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 21.99 22.02
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro 22.03 22.03
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro 23.25 23.25
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS
Fredrik Sangberg 90 Örgryte IS
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 24.31 24.38
Benjamin Kadestål 03 Öresund FK 23.94 23.94
 
M 400m 13
Jakob Hallgren 04 IF Göta Karlstad
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg 49.73 51.07
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 55.37
Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg 50.57 50.57
Gustav Gahne 01 Hässelby SK 49.69
Filip Nilsson 92 IFK Lund 48.51 48.84
Noah Lacayo 99 IFK Lund 52.15 52.15
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 48.33
Alex Pilgrim 03 Mölndals AIK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK 50.16 50.44
Martin Selin 95 Ullevi FK 48.95
Alvin Reinebo 04 KFUM Örebro 51.06 51.06
David Sämfors 04 Örgryte IS
 
M 800m 36
Jonatan Brown 85 Alingsås IF 2:06.87 2:06.87
Yared Kidane 99 Eskilstuna FI 1:48.80 1:50.08
Erik Martinsson 96 Gefle IF 1:47.34 1:50.06
Noel Edvinsson 04 IF Göta Karlstad 2:08.36 2:08.41
Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg 2:07.47
Olle Ackebjer 05 IFK Göteborg 2:04.13 2:04.13
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1:51.08 1:52.41
Anton Persson 96 Hässelby SK 1:50.11 1:50.11
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 1:51.51 1:52.32
Max Bechtel 01 Hässelby SK 1:54.60 1:55.67
Elias Brink 01 IF Kville 1:55.75 1:55.75
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott
David Arnesson 91 IFK Lund 2:02.59 2:04.91
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI 1:51.21
Daniel Lundborg 97 Malmö AI 2:00.38
Robin Sterner 91 Malmö AI 1:58.62 1:58.62
Kevin Bodén 02 Motala AIF 1:55.52 1:55.52
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 1:56.75 1:56.75
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 1:56.01 1:56.01
Joakim Andersson 92 Spårvägens FK 1:47.55 1:47.55
Tadesse Johansson 03 Spårvägens FK 1:59.5m
Andreas Carlsson 02 Stenungsunds FI 2:02:93 2:02:93
Johan Rogestedt 93 Stenungsunds FI 1:45.89 1:50.56
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 1:51.76
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1:55.20
Simon Öberg 03 Västerås FK 2:07.10 2:07.80
Alfred Ramhult 03 IK Ymer 2:06.16 2:08.90
Elias Ramhult 05 IK Ymer 2:10.20 2:10.20
Love Ramhult 03 IK Ymer 2:05.59
Jakob Zäll 01 Ängelholms IF 1:56.43 1:56.43
Henrik Franzen 03 KFUM Örebro 1:55.31 1:55.31
Carl Bengtström 00 Örgryte IS
Felix Francois 90 Örgryte IS 1:48.37 1:48.37
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 1:59.51 2:00.67
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 1:56.04
 
M 1500m 26
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 3:51.22
Gustav Lundqvist 02 Hovslätts IK 4:10.58
Alexander Carlsson 03 Hälle IF 4:24.30 4:24.30
Jonas Magnusson 04 Hälle IF 4:23.00 4:23.00
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF 3:52.65 3:52.65
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 3:50.98 3:50.98
Andreas Davidsson 95 Högby IF 3:59.48 4:01.17
Nils Olsson 04 Lerum Friidrott 4:29.93 4:29:93
Anders Rydell 78 Malmö AI 4:47.85 4:47.85
Warsame Doley 98 Malmö AI 4:10.67
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3:48.32 3:48.60
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 4:24.02 4:24.02
Jonathan Grahn 04 Mölndals AIK 3:59.13 3:59.13
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 3:53.21 3:53.21
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 3:56.80
Ivan Magnusson 02 Sävedalens AIK 4:36.72
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:46.96
Andreas Almgren 95 Turebergs FK 3:38.99 3:40.58
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3:49.74 3:51.45
Omar Nuur 01 IFK Växjö 3:55.39 3:55.39
Agust Kronkvist 03 Ängelholms IF
Oskar Karlsson 02 Ängelholms IF 4:12.62
Noha Olsson 02 KFUM Örebro 4:07.45 4:07.45
Alexander Sörensen 02 Örgryte IS
Chris Gray 92 Örgryte IS
Philip Frick 04 Örgryte IS 4:38.90
 
M 5000m 40
Mikael Nordmark 92 IK Akele
Victor Dahlgren 90 Brattås CK
Erik Widing 87 Eskilstuna FI 14:11.20
Martin Stjernlöf 87 Eskilstuna FI 14:56.11
Mathias Stjernlöf 86 Eskilstuna FI
Christoffer Hiding 85 Fredrikshofs FI
Fredrik Sohlberg 72 Fredrikshofs FI
Hjalmar Selskog 00 IK Hakarpspojkarna 15.52
Arvid Öhrn 94 Hälle IF 14:12.42 14:12.42
Daniel Cullin 97 Hälle IF 15:09.29 15:09.29
Erik Framme 73 Hälle IF 14:36.64 16:11.63
Nils Bredin 02 Hälle IF 15:03.89 15:03.89
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 14:30.56 14:30.56
Samuel Pihlström 01 Hälle IF
Axel Djurberg 99 Hässelby SK 14:40.41 14:40.41
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 14:02.78
David Nilsson 87 Högby IF 13:49.47 13:57.77
Oliver Wykman 94 Högby IF 15:56.39
Anders Soovik 76 Kongahälla AIK 15:03.73
Johannes Bogren 79 Majornas IK 16:31.2m
Gabriel Steffensen 96 Mölndals AIK 14:05.48
Jonathan Weichbrodt 94 Mölndals AIK 15:01.41 15:05.11
Filip Karlsson 97 IFK Skövde FIK
Christofer Salmén 81 Spårvägens FK 15:32.86 15:57.65
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 14:11.16
Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK 14:01.45
Johan Fagerberg 92 Spårvägens FK 14:47.97 15:06.44
Mohammad Reza 92 Spårvägens FK 13:59.01 14:07.65
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK 14:24.37 14:24.37
Björn Martinsson 88 Strömstad LK 15:23.42
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK 15:13.74 15:13.74
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 14:03.08 14:03.08
Marcus Olofsson 89 Sävedalens AIK
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK PACE A
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 13:51.68
Alexander Waerme 97 Ullevi FK
Mattias Östberg 03 Borlänge LK 14:58.80 14:58.80
Erik Widmark 96 IF Mantra Sport 15:36.4m 15:36.4m
Hugo Setthagen 01 Umara Sports Club 15:59.12 15:59.12
Oskar Bäckström 97 Umeå TFC 17:27.39
 
M 400m häck 6
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 51.89 52.71
Viktor Bondesson 98 Malmö AI 52.70 53.64
Erik Lindahl 90 Ullevi FK 52.14
Isak Andersson 96 Upsala IF 50.05 51.42
Anton Bertilsson 99 IFK Växjö 52.50 52.66
Gustav Karlsson 00 KFUM Örebro 52.59
 
P15 2000m 4
Henok Ande 05 Mölndals AIK 6:42.76 6:42.76
Marcus Lamm 06 Mölndals AIK 6:42.93 6:42.93
Adam Sörqvist 05 Sävedalens AIK 6:08.14 6:08.14
Julius Wiklund 06 IK Wilske
 
P13 1500m 4
Wilmer Grahn 07 Mölndals AIK 4:46.27 4:46.27
Jack Krantz 07 Sävedalens AIK 4:54.10 4:54.10
Mikel Månsson 07 Åhus FIK
Axel Olsson 07 Göteborgs SK
 
K 100m 27
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg 13.33 13.33
Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg 12.83
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK 12.12 12.27
Caroline Larsson 93 Hässelby SK 11.88 12.41
Paulina Orell Sahlberg 81 Lerum Friidrott 12.82 13.17
Daniella Busk 93 Malmö AI 11.58
Fatou Sowe 93 Malmö AI 11.64
Fillippa Sivnert 01 Malmö AI 11.95 11.97
Ida Staafgård 03 Malmö AI 12.38
Joy Thulin 03 Malmö AI 12.53 12.53
Nikki Anderberg 02 Malmö AI 11.74 11.74
Olivia Stridh 02 Malmö AI 12.29 12.61
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI 11.87
Elin Molinder 04 Mölndals AIK 12.80 12.80
Felicia Sjöblom 99 IK Orient 12.44 12.44
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 13.24 13.57
Aicha Camara 91 Ullevi FK 13.34
Claudia Payton 98 Ullevi FK 11.48 11.48
Ebba Magnusson 01 Ullevi FK 12.75
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK 12.38 12.38
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 11.61 11.94
Nicole Dinu 03 Ullevi FK 13.64
Rebecca Starnd 99 Ullevi FK
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 11.61 12.02
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 11.76
Ellen Hansson 04 Örgryte IS
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 11.52 11.52
 
K 200m 19
Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg 26.56 27.16
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK 24.61 25.13
Daniella Busk 93 Malmö AI 23.61 24.18
Ida Staafgård 03 Malmö AI 25.40
Joy Thulin 03 Malmö AI 26.73 26.73
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI 24.23
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 25.97 26.48
Felicia Sjöblom 99 IK Orient 26.22 26.22
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 26.75 27.24
Pernilla Nilsson 92 IFK Trelleborg 23.50 26.73
Aicha Camara 91 Ullevi FK 28.67 28.67
Ebba Magnusson 01 Ullevi FK 26.12
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Estelle Montler 91 Ullevi FK 24.66
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 23.58 23.64
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 23.63 23.90
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 24.06 24.18
Ellen Hansson 04 Örgryte IS 27.47
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 23.62 23.62
 
K 400m 19
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 62.21
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg 57.40
Johanna Bülow 02 Hovslätts IK 59.00
Maja Jönsson 02 Höörs IS 58.90 60.42
Jonna Tilgner 84 Linköpings GIF 51.90 58.25
Sandra Carlsson 88 IFK Lund 60.96
Emilia Mandl 04 Malmö AI 59.75 59.75
Emma Hedlund 00 Malmö AI
Linnea Killander 93 Malmö AI 54.05
Linnéa Odéhn 06 Malmö AI
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 58.05 58.05
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 60.79 62.19
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.59 56.82
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 52.68
Tilda Mjörnell 04 Ullevi FK 61.81 61.81
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 60.61
Alicia Jisbrant 04 Örgryte IS
Ebba Francois 04 Örgryte IS
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 58.56
 
K 800m 34
Wilma Karlsson 03 IF Göta Karlstad 2:27.41
Alva Thunberg 06 IFK Göteborg 2:27.36 2:27.36
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:06.88 2:10.50
Saga Provci 04 IFK Göteborg 2:13.61 2:13.61
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 2:15.85 2:16.97
Nelly Elned 06 Hälle IF 2:19.12 2:19.12
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2:15.84 2:19.49
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 2:16.40 2:16.40
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 2:07.61 2:09.20
Juni Rugland 03 Höörs IS 2:17.47 2:17.47
Nadja Rugland 01 Höörs IS 2:13.99 2:16.57
Agnes Andersen 04 Istrums SK 2:28.06
Frida Berglin 05 KA 2 IF 2.20.82 2.20.82
Felicia Brink 04 IF Kville 2:21.24 2:21.24
Sandra Carlsson 88 IFK Lund
Sofia Hegardt 72 IFK Lund 2:48.55 2:48.55
Maria Freij 98 Malmö AI 2:10.09 2:10.09
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK 2:14.95 2:14.95
Saga Hagelin 03 Mölndals AIK 2:20.71 2:25.96
Wilma Holmén 03 Mölndals AIK 2:24.53 2:24.53
Senna Ohlsson 00 Sävedalens AIK 2:08.57
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK 2:00.43 2:05.92
Emilia Lillemo 00 Täby IS
Greta Graziani 94 Täby IS 2:10.61 2:14.03
Lovisa Linde 98 Täby IS PACE A
Alicia Nilsson 98 Ullevi FK 2:11.46 2:13.52
Emelie Öberg 97 Ullevi FK 2:22.29 2:22.97
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 1:58.77 2:07.14
Jessica Edlund 95 Umedalens IF 2:10.76 2:10.76
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 2:12.40 2:15.28
Nicole Ljungström 03 Ängelholms IF 2:25.99
Rebecca Högberg 84 KFUM Örebro 2:06.81 2:06.81
Elna Wester 05 Örgryte IS 2:22.64 2:22.64
Indra Johansson 04 Trollhättan FIK 2:21.68 2.21.40
 
K 1609m 5
Alice Magnell-Millán 05 Eskilstuna FI
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK PACE A
Julia Svennblad 03 Bohus IF
 
K 5000m 4
Linn Nilsson 90 Hälle IF 15:18.14 15:40.69
Johanna Anvell 89 Mölndals AIK 18:01.64
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 15:43.63
 
K 3000m hinder 9
Tova Eurén 94 Göteborgs KIK 10:07.98
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS
Emma Jansson 91 Hässelby SK 10:53.67
Julia Samuelsson 99 Högby IF 10:28.33
Elin Brink 97 Mölndals AIK 10:34.31
Angelica Strandberg 96 Spårvägens FK 11:56.29
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 10:03.09
Emilia Lillemo 00 Täby IS PACE A
Emma Dahl 91 Örgryte IS 10:11.16
 
K 400m häck 10
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS 58.85 59.16
Jonna Tilgner 84 Linköpings GIF 55.71 61.41
Felicia Ascard 96 IFK Lund 63.94 64.63
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 57.31 57.70
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI 65.85 66.35
Emelie Öberg 97 Ullevi FK 63.75 63.75
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 57.55 60.81
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 67.58 67.58
Ebba Svantesson 97 Upsala IF 60.99
Vendela Rydbäck 97 IFK Växjö 59.96 66.02
 
F15 2000m 12
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF 6:36.12 6:36.12
Lovisa Emanuelsson 06 IFK Göteborg 7:33.81 7:33.81
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK 6:34.28
Tilde Adolfsson 05 Motala AIF 7:03.57
Elin Hagelin 05 Mölndals AIK
Wilma Ehrnborg 06 Mölndals AIK 6:43.87 6:43.87
Majken Söderlund Larsson 07 Stenungsunds FI 6:42.96
Lowa Branth 05 Upsala IF 6:56.89
Elsa Tagesson 06 IK Ymer 7:14.36 7:14.36
Stina Tagesson 06 IK Ymer 6:38.11 6:38.11
Ida Kraft 05 Trollhättan FIK 6:53.73 6:53.73
Lovisa Nilsson 06 Trollhättan FIK
 
F13 1500m 5
Siri Provci 07 IFK Göteborg 5:52.63 5:52.63
Agnes Knauer 07 Hälle IF 5:48.50 5:48.50
Ester Strand 07 Hälle IF 4:57.76 4:57.76
Hanna Strand 09 Hälle IF 5:26.12
Elsa Svantesson 07 Mölndals AIK 5:32.63 5:32.63
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248