Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

Huvudtävling 18-20, Förtävling från 15, Eftertävling till 21:30
Anmälda Sollentuna GP
Antal starter / Total entries: 205 Printed: 2020-09-25 01:53
Antal individer / Total persons: 187
 
M 200m 14
Dennis Otieno 91 SWE Hammarby IF 20,64 21,68
Grigorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK 21.99 22.53
Austin Hamilton 97 SWE Malmö AI 21,30
Kasper Kadestål 99 SWE Malmö AI 21,07
KidusYohannes Getahun 98 SWE Malmö AI
Odain Rose 92 SWE Spårvägens FK
Emil Johansson 02 SWE Turebergs FK 21.49 21.88
Zion Eriksson 02 SWE Täby IS
Anders Pihlblad 98 SWE KFUM Örebro 21.17 21.55
Stefan Franzén 03 SWE KFUM Örebro 22.85 22.85
Wissam Al Mahmoud 89 SWE KFUM Örebro
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik 21.83 21,93
Tazana Kamanga-Dyrbak 02 DEN Sparta Atletik 20.99
Milo Wahlgren 02 SWE AIK Friidrott
 
M 400m 10
Emmanuel Dawlson 92 SWE Hammarby IF 49.23
Gustav Gahne 01 SWE Hässelby SK
Andreas Movin 96 SWE IFK Lidingö 48,86
Nick Ekelund-Arenander 89 SWE Malmö AI 45,50
Ivar Jasonarson 92 SWE Spårvägens FK 47.76 48.98
Kristian Efremov 90 SWE Spårvägens FK 47.92 50.55
Kevin Duvert 98 SWE Turebergs FK 50,71
Stefan Franzén 03 SWE KFUM Örebro 52.89 53.37
Gustav Lundholm Nielsen 98 DEN Sparta Atletik 47.81 48.57
Roy Doss 81 SWE Umeå TFC 51.49 53.01
 
M 800m 26
Aleksej Pirgholizadeh 94 SWE Eskilstuna FI 1:53:43 1:53:43
Yared Kidane 99 SWE Eskilstuna FI
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 1.51,08
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK 1:51,54
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 1:50,11
Gustav Berlin 95 SWE Hässelby SK 1.49.95
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 1:51,51
Max Bechtel 01 SWE Hässelby SK 1:55. 67
Abubakar Abdullahi 99 SWE Malmö AI 1.50.76 1.50.76
Warsame Doley 98 SWE Malmö AI 1.50.79
Kevin Bodén 02 SWE Motala AIF 1.56.22 1.56.22
Bienvenue Musore 90 SWE Spårvägens FK 1.53.56
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 1.53.42
Henry Jacobson 99 SWE Spårvägens FK 1.54,49 1.55.39
Joakim Andersson 92 SWE Spårvägens FK 1.47.55 1.47.55
Erik Jälknäs 00 SWE Sävedalens AIK
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK 1.51,18
Johan Eriksson 88 SWE Turebergs FK 1:49.38 1:51.75
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 1:51.11
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 1.55.20 1.57.58
Albert Nygren 01 SWE Upsala IF 1.53,61
Björn Seifert 96 SWE Upsala IF 1.50,95 1.52,82
Jakob Zäll 01 SWE Ängelholms IF 1.56,43 1.56,43
Henrik Franzen 03 SWE KFUM Örebro 1.55.31 1.55.31
Erik Rosqvist 98 SWE AIK Friidrott 1.53,77
Abdul Majiid Musse 00 SWE Linköpings LK 1,57,7 1,57,7
 
M 1500m 18
Yassin Abdelfath 95 SWE Gefle IF 3:44.96 4:10
Abdullahi Adan 98 SWE Hässelby SK
Axel Djurberg 99 SWE Hässelby SK 3.54,40 3.54,40
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK 3.56,58 3.59,01
Omar Ismail 00 SWE Högby IF
Abubakar Abdullahi 99 SWE Malmö AI 3.43.63
Warsame Doley 98 SWE Malmö AI 3.50 3.50
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 3.52.34
John Foitzik 91 SWE Spårvägens FK 3.46.67
Oliver Löfqvist 98 SWE Spårvägens FK 3.50.42
Rasmus Bengtsson 95 SWE Spårvägens FK 3.50.49
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK 3:46.96
Faustin Mugabo 00 SWE Väsby IK 4.06,02
Albin Wallenius 03 SWE Västerås FK 4.03,42
Mark Booth 91 GBR Storbritannien 3.57.48 4.02.00
Peter Hodkinson 91 GBR Storbritannien 4:03.80 4:03.80
Tim Robertson 95 NZE Nya Zeeland 4.02.80 4.02.80
Abdul Majiid Musse 00 SWE Linköpings LK 4,08 4,08
 
M 2000m 8
Emil Blomberg 92 SWE Hässelby SK 3.42 3.42
David Nilsson 87 SWE Högby IF 5:23
Omar Ismail 00 SWE Högby IF
Abubakar Abdullahi 99 SWE Malmö AI
Emil Danielsson 97 SWE Spårvägens FK
John Foitzik 91 SWE Spårvägens FK 8.07.50
Mohammad Reza 92 SWE Spårvägens FK 8.01.01
Efrem Brahne 94 SWE Västerås FK
 
M 5000m 14
Adbudamed Kader 00 SWE Hässelby SK
Andreas Jansson 96 SWE Hässelby SK
Filip Karlsson 97 SWE IFK Skövde FIK 15:54:40 15:54:40
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 14.56.22
Dennis Olsson 97 SWE Spårvägens FK 15.17 15.40
Nils Spetz 91 SWE Spårvägens FK 14:57.72 15:10
Arvid Backteman 02 SWE Sävedalens AIK 15:13.74
Efrem Brahne 94 SWE Västerås FK 14.22
Hassan Abdiqadir 01 SWE Västerås FK 14.44,95
Merih Hagos 98 SWE Västerås FK 14.32 14.32
Wilhelm Bergentz 02 SWE KFUM Örebro 15.10,21 15.10,21
Anders Danielson Frost 02 SWE Dala-Järna IK
Erik Widmark 96 SWE IF Mantra Sport 15:34 15:34
Esben Hornum 89 DEN Aarhus Fremad Atletik 14.38.94 14.45.3
 
M 400m häck 11
Fredrik Kihlblom 98 SWE Huddinge AIS 53.95 53.95
Ludvig Hillenfjärd 97 SWE Huddinge AIS 52.40
Johan Claeson 01 SWE Linköpings GIF 51.89 52.24
Mats Holmberg 73 SWE Spårvägens FK 58,33
Mattias Sunneborn 70 SWE Spårvägens FK 59.07
Jesper Rilegård 98 SWE Täby IS 56,55
Isak Andersson 96 SWE Upsala IF 50.05
Gustav Karlsson 00 SWE KFUM Örebro 52.59
Johan Nicolai Trock Hartling 94 DEN Sparta Atletik 50.01 51.44
Mats Holmberg 73 ÅLA IF Åland 58,33
Aleix Porras Cantons 99 ESP Spanien 50,35
 
M Höjd 3
Arvid Ryberg 98 SWE IF Göta Karlstad 211
Fabian Delryd 96 SWE Täby IS
Oskar Lundqvist 97 SWE Upsala IF 2,15
 
M Längd 5
Andreas Otterling 86 SWE IFK Lidingö
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK 7.40 7.24
Rickard Willman 94 SWE Västerås FK
Andreas Carlsson 95 SWE IK Ymer 791 762
Marko Pestic 94 CRO Kroatien 7.77 7.28
 
M Kula 6
Niklas Lindstedt 93 SWE Hässelby SK 1758 1632
Jesper Arbinge 97 SWE Spårvägens FK 18,75 18,75
Jesper Ahlin 03 SWE Turebergs FK 15,83 15,83
Lukas Björninger 00 SWE Turebergs FK 16,13 16,13
Viktor Gardenkrans 95 SWE Upsala IF 19,18 19,18
John Kelly 96 IRL Irland
 
M Diskus 0
 
K 100m 14
Nikki Berglund 94 SWE FIK Färjestaden 12.05 12.05
Ella Hagman 02 SWE Huddinge AIS 12,2
Sarah Karlsson 01 SWE Huddinge AIS 12.26
Daniella Busk 93 SWE Malmö AI 11,64
Fatou Sowe 93 SWE Malmö AI
Freja Avebäck 95 SWE Malmö AI
Marina Janhunen 98 SWE Malmö AI
Elise Legzdins 02 SWE Mälarhöjdens IK 12,41 12,41
Josefin Wikfeldt 02 SWE Mälarhöjdens IK 12,32 12,49
Klara Helander 95 SWE Upsala IF 12,23 12,23
Elin Östlund 91 SWE KFUM Örebro 11,61
Mathilde U Kramer 93 DEN Frederiksbergs IF 11.59 11.61
Emma Beiter Bomme 98 DEN Sparta Atletik 11.98 11.98
Helene Rønningen 98 NOR Tyrving IL 11.46 11.52
 
K 400m 8
Lisen Rignell 03 SWE Bromma IF 59.56 59.56
Sandra Knezevic 92 SWE Hammarby IF 54.6 54.8
Johanna Bülow 02 SWE Hovslätts IK 59,00 59,78
Hilda Lindell 04 SWE KA 2 IF 59.31 59.52
Vanna Ullén 03 SWE Turebergs FK
Elin Östlund 91 SWE KFUM Örebro
Emma Jansson 97 SWE KFUM Örebro 55.64 55.64
Rebecca Högberg 84 SWE KFUM Örebro 53.01 54.76
 
K 800m 11
Alice Magnell-Millán 05 SWE Eskilstuna FI 2.09,50 2.09,50
Sandra Åberg 03 SWE Göteborgs KIK 2:15.39 2:15.39
Lovisa Bivstedt 01 SWE Hässelby SK
Frida Berglin 05 SWE KA 2 IF 2.20.82 2.20.82
Rebecka Öberg 92 SWE IFK Lidingö 2,12,83
Maria Freij 98 SWE Malmö AI
Senna Ohlsson 00 SWE Sävedalens AIK 2:07.45 2:07.45
Stina Pettersson 02 SWE Sävedalens AIK 2:17.02 2:17.02
Jessica Edlund 95 SWE Umedalens IF 2.10.11 2.10.11
Rebecca Högberg 84 SWE KFUM Örebro 2.07.39 2.07.39
Viola Westling 99 FIN Turun Urheiluliitto 2.09,87 2.09,87
 
K 1500m 22
Paulina Hultberg 05 SWE Alingsås IF 4:39.85 4:39.85
Alice Magnell-Millán 05 SWE Eskilstuna FI 4.24, 41 4.24,41
Malin Dahlbäck 99 SWE Eskilstuna FI 4.44.18 4.44.18
Olivia Weslien 97 SWE IF Göta Karlstad 4.30.76
Filippa Ramberg 97 SWE Hammarby IF 4.43,99 4.43,99
Jessica Borg 98 SWE Huddinge AIS
Tilda Knauer 03 SWE Hälle IF 4,46 4,46
Linnea Sennström 00 SWE Hässelby SK
Emma Bjessmo 95 SWE IFK Lidingö
Linn Söderholm 96 SWE Sävedalens AIK 4.15.33 4.22.95
Lisa Wreeby 02 SWE Sävedalens AIK 4:56.53i
Sara Christiansson 97 SWE Sävedalens AIK 4:15.25
Stina Pettersson 02 SWE Sävedalens AIK 4:46.48 4:46.48
Elin Marcusson 99 SWE Trångsvikens IF 4:34,43 4:34,43
Jessica Edlund 95 SWE Umedalens IF 4.31.76 4.31.76
Ida Tryggveson 97 SWE Upsala IF
Lowa Branth 05 SWE Upsala IF 4.49,39
Elsa Wallenius 01 SWE Västerås FK 4.32,67
Emma Howsham 95 GBR Storbritannien 04:43.49
Laurie Marlow 94 GBR Storbritannien 4.44.18 4.49.31
Sophie Crumly 90 GBR Storbritannien 4.23.43 4.28.04
Line K Schulz 96 DEN Aarhus 1900 A/M 4.14.66 4.29.75
 
K 5000m 3
Louise Wiker 79 SWE Hässelby SK
Madeleine Larsson 81 SWE Hässelby SK
Alva Malmsten Nilsson 03 SWE IF Skade 17:43.28 17:43.28
 
K 100m häck 11
Alva von Gerber 00 SWE Huddinge AIS 14,58 14,8
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 13.42
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 13:57
Lovisa Karlsson 00 SWE Högby IF 13,72 1372
Elin Lindeblad 95 SWE Kalmar SK 14.60
Malin Eriksson 91 SWE IFK Lidingö 13.86
Amanda Holmberg 98 SWE Lidköpings IS 14,06 14,08
Elin Westerlund 90 SWE Spårvägens FK 13.11
Bianca Salming 98 SWE Turebergs FK 14.62
Katharina Gråman 03 SWE Tyresö FK 14,29 14,29
Maria Södergren 98 SWE Täby IS 14,51
 
K 400m häck 3
Cecilia Nybleus 02 SWE Bromma IF 62.2m 62.2m
Amanda Holmberg 98 SWE Lidköpings IS 58,85 58,96
Annemarie Nissen 94 DEN Sparta Atletik 60.79
 
K Höjd 5
Louise Ekman 97 SWE Gefle IF 1.86 1.80
Evelina Erlandsson 94 SWE IF Göta Karlstad
Kajsa Engblom 01 SWE Huddinge AIS 172 168
Linda Skantze 95 SWE IFK Lidingö
Bianca Salming 98 SWE Turebergs FK 192
 
K Stav 2
Lisa Gunnarsson 99 SWE Hässelby SK
Ellen Olsson 97 SWE Wärnamo SK 4.25 3.96
 
K Längd 4
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 6.34
Lovisa Karlsson 00 SWE Högby IF 613 619
Malin Otterling Marmbrandt 85 SWE Västerås FK 6,58 6,31
Moa Ullgren 96 SWE Athletics 24Seven SK 608 573
 
K Kula 1
Axelina Johansson 00 SWE Hässelby SK 17,49 17,49
 
K Diskus 6
Daniella Persson 00 SWE Spårvägens FK 50.97 50.97
Emma Ljungberg 94 SWE Spårvägens FK 56,40 56,40
Caisa-Marie Lindfors 00 SWE Upsala IF 55,98 51,92
Ellen Pettersson 97 SWE Upsala IF 51,55 50,61
Vanessa Kamga 98 SWE Upsala IF 60,01 60,01
Jennifer Rudberg 98 SWE Athletics 24Seven SK 48.10 48.10
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248