Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Svenska sprintutmaningen III
Antal starter / Total entries: 126 Printed: 2020-08-07 15:20
Antal individer / Total persons: 95
 
M 100m 22
Anthon Bokelund Singh 04 IFK Göteborg 11.44
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 11.62
Robin Turan 04 IFK Göteborg 11.45
Jonatan Borg 03 Hammarby IF
Niklas Wall 03 Hammarby IF 11.31
Viktor Wall 03 Hammarby IF 11.05
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FI 11.22
Erik Isaksson 02 IF Kville 11.24
Mohammad Al Masri 01 IF Kville 11.60
Yosef Al Masri 02 IF Kville 11.90
Tarley Allison 97 Mölndals AIK
Jonathan Johansson 00 Sävedalens AIK
Emmanuel Ogwo 02 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK
Amir Musa 01 KFUM Örebro
Wissam Mahmoud 89 KFUM Örebro
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 10.70
Alexander Sörensen 02 Örgryte IS
Gustav Ölund 94 Örgryte IS
Otto Hammarström 99 Örgryte IS
Desmond Rogo 96 AIK Friidrott
 
M 200m 33
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 21,68
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg
Anthon Bokelund Singh 04 IFK Göteborg 24
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 23.83
Robin Turan 04 IFK Göteborg 24.01
Jonatan Borg 03 Hammarby IF
Niklas Wall 03 Hammarby IF 22,83
Viktor Wall 03 Hammarby IF 22,00
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 21.31
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 21.95
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FI 22,26
Christoffer Wockats 00 IF Kville 24.05
Emil Bengtsson 02 IF Kville 24.05
Fredrik Grund 02 IF Kville 24.00
Linus Pihl 03 Lerum Friidrott 23.4
Kevin Bodén 02 Motala AIF 25.46
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
David Levegård 05 IF Rigor 26,62
Jonathan Johansson 00 Sävedalens AIK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Alvin Reinebo 04 KFUM Örebro 23.10
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 21.50
Gustav Karlsson 00 KFUM Örebro
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 22.00
Alexander Sörensen 02 Örgryte IS
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 24,38
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK 23.35
Desmond Rogo 96 AIK Friidrott 21,88
 
M 110m häck 2
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK 15.49
Isak Barrow 96 Ullevi FK
 
M 400m häck 7
Markus Moberg 03 Hammarby IF 54,42
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott 53.88
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 52.71
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 51.10
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 57.12
Fredrik Sangberg 90 Örgryte IS
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 54.94
 
K 100m 18
Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg 12.83
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK 12,44
Therese Bjureby 97 Hovslätts IK 12,66
Emilia Franzén 04 Klippans FK 12.15
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott 12:69
Nova Fogelkvist 04 Motala AIF 13.24
Alva Larsson 02 Mölndals AIK 12.94
Amanda Ehrnborg 04 Mölndals AIK
Elin Molinder 04 Mölndals AIK
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK 12.3
Michelle De Silva 99 Mölndals AIK 12.5
Tilda Wahlén 04 Mölndals AIK
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 13.58
Aicha Camara 91 Ullevi FK
Claudia Payton 98 Ullevi FK
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 11,57
 
K 200m 27
Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg 26.56
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg
Caroline Nilsson 99 Göteborgs KIK
Johanna Sjögren 02 Göteborgs KIK
Johanna Stübner 02 Göteborgs KIK
Moa Gustafsson 04 Göteborgs KIK
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 26.89
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 24,80
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK 25,16
Therese Bjureby 97 Hovslätts IK 25,94
Emilia Franzén 04 Klippans FK 25.37
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott 27:00
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott 27.50
Regina Carlén 96 Lerum Friidrott
Nova Fogelkvist 04 Motala AIF 27.27
Amanda Ehrnborg 04 Mölndals AIK
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 26,10
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK 25.7
Michelle De Silva 99 Mölndals AIK 26.0
Tilda Wahlén 04 Mölndals AIK
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 27.24
Aicha Camara 91 Ullevi FK
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Amanda Tran 07 IK Ymer 26,80
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 24,85
 
K 400m 8
Johanna Sjögren 02 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 56.16
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 56,92
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 56.75
Tilda Mjörnell 04 Ullevi FK
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 59.73
Rebecca Högberg 84 KFUM Örebro 56.0
 
K 100m häck 3
Ebba Åhman 02 IK Ymer
Julia Wennersten 01 IK Ymer
Sophie Reid 02 IK Ymer
 
K 400m häck 6
Hilda Johnsson 02 IF Kville 66.00
Felicia Ascard 96 IFK Lund 63.95
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 67,7
Ebba Åhman 02 IK Ymer 62,90
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248