Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

Anmälan stängd, kontakta Anders Palmqvist för deltagande, coachpalmas@icloud.com
Anmälda Svenska sprintutmaningen
Antal starter / Total entries: 108 Printed: 2020-11-26 16:20
Antal individer / Total persons: 69
 
M 100m 31
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK
Erik Isaksson 02 IF Kville
Gustav Tartu 02 IF Kville
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott
Elias Wennolf 03 IFK Lund 11.21
Philip Nilsson 95 IFK Lund
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Tarley Allison 97 Mölndals AIK
Jonathan Johansson 00 Sävedalens AIK
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK 11,37
Adam Denguir 94 Ullevi FK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
David Sennung 91 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.59
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.68
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 10.70
Artur Engström 96 Örgryte IS 11.26
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 10,84
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 12.17
Fredrik Sangberg 90 Örgryte IS 11.80
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 11.12
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 11.79
Jonatan Hirsh 98 Örgryte IS 10.71
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 11.16
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 11.20
Lion Martinez 78 AIK Friidrott 10.76
 
M 200m 28
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 21.13
Jesper Nordström 02 IF Kville
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott 23,2
Elias Wennolf 03 IFK Lund 22.81
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 20.96
Thobias Montler 96 Malmö AI
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Tarley Allison 97 Mölndals AIK
Jonathan Johansson 00 Sävedalens AIK
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK 23,45
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK 22.48
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21.25
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 21.54
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 22.00
Artur Engström 96 Örgryte IS 22.64
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 21,20
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 23.99
Fredrik Sangberg 90 Örgryte IS 23.99
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 24.07
Jonatan Hirsh 98 Örgryte IS 22.50
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 22.50
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 22.90
Lion Martinez 78 AIK Friidrott 22.03
 
M 110m häck 3
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK P19, 100cm
Isak Barrow 96 Ullevi FK
 
K 100m 22
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott
Maja Maunsbach 01 IFK Lund
Alva Larsson 02 Mölndals AIK 12.94
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 12.45
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 12,90
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 11,88
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK 12.12w
Michelle De Silva 99 Mölndals AIK 12.50
Tilda Wahlén 04 Mölndals AIK
Aicha Camara 91 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Khaddi Sagnia 94 Ullevi FK
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Mari Klaup 90 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Rebecca Starnd 99 Ullevi FK
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Jenny Lestander 98 Örgryte IS 12.12
Judith Sjöman 99 Örgryte IS
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 12.70
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 12.38
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK
 
K 200m 19
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott 27.00
Daniella Busk 93 Malmö AI 23.61
Linnea Killander 93 Malmö AI 23.81
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 25.24
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 26,48
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 24,59
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK 25.51w
Tilda Wahlén 04 Mölndals AIK
Helmi Hjortbäck 05 Sävedalens AIK
Aicha Camara 91 Ullevi FK
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 24.33
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Jenny Lestander 98 Örgryte IS 25.70
Judith Sjöman 99 Örgryte IS
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 26.30
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 25.67
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK
 
K 100m häck 5
Maja Maunsbach 01 IFK Lund
Ebba Magnusson 01 Ullevi FK
Estelle Montler 91 Ullevi FK
Ebba Åhman 02 IK Ymer
Julia Wennersten 01 IK Ymer
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248