Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

f=Förtävling kl 16-18, h=Huvudtävling kl 19-21, Kula kl 18-19
Anmälda Spåret GP
Antal starter / Total entries: 134 Printed: 2020-08-07 14:41
Antal individer / Total persons: 126
 
M 60m (f/h) 18
Alexander Hult 96 IF Göta Karlstad 6.95 6.95
Emmanuel Dawlson 92 Hammarby IF 6,75
Paul Förnestig 01 Hammarby IF 7,09
Edvard Hansson 02 Hässelby SK 7.25
Jesper Hellström 95 Hässelby SK 6.99
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 7.03
Jean-Christian Zirignon 95 Malmö AI 6,86 6,90
KidusYohannes Getahun 98 Malmö AI
Viktor Thor 00 Strands IF 6,98
William Thor 00 Strands IF 6,95
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 6,67 6,91
Anton Runemar 02 Turebergs FK
Imran Lernebo 01 Turebergs FK 7.18 7.24
Rodi Kay 98 Täby IS
Filip Böe 00 Fana IL
Lion Martinez 78 AIK Friidrott 6.92 6.99
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 7.17 7.20
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 6,86
 
M 400m (h) 10
Hector Falk 93 Eskilstuna FI 52
Gustav Gahne 01 Hässelby SK 49.69
Kristian Efremov 90 Spårvägens FK 49.49
Adam Westermark 98 Turebergs FK 51,87 54,25
Emil Johansson 02 Turebergs FK 47,69
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 50.75 51.70
Oskar Edlund 02 Täby IS 48,00 48,00
Vidar Stenqvist 00 Täby IS 49.15
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 48,55 48,55
Felix Francois 90 Örgryte IS 47,41
 
M 800m (f/h) 20
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI 1.53,37
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1.54.49
Anton Axelsson 01 Hässelby SK 1.51.54
Anton Persson 96 Hässelby SK 1.50.34
Erik Djurberg 97 Hässelby SK 1.56,78
Max Bechtel 01 Hässelby SK 1.54,60
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1.55.18
Daniel Norberg 78 Spårvägens FK 2.00,00
Joakim Andersson 92 Spårvägens FK 1.48.44
Rasmus Ahlgren 99 Spårvägens FK 1:59.78 1:59.78
Sebastian Svedhammer 88 Spårvägens FK 2.14,20
Guus Winkelmolen 98 Tjalve IF Norrköping 1.55,79 1.56,60
Johan Eriksson 88 Turebergs FK 1:50.78 1:55.89
Björn Seifert 96 Upsala IF 1.50,95
Faustin Mugabo 00 Väsby IK 1.59
Efrem Brhane 94 Västerås FK 1.52.20
Felix Francois 90 Örgryte IS 1.49,89
Christoffer Frost-Jensen Johansen 97 Bagsvaerd AC 1.49.44
Rasmus Kisel 96 Estland 1.49,40
Maucourant Christopher 91 Frankrike 1.58,65 1.59,60
 
M 1500m (h) 4
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 3.58
Elmar Engholm 92 Hässelby SK 3:39,75
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 3:49,84 3:49,84
Olof Silvander 99 IFK Lidingö 3.54,60
 
M 3000m (f) 25
Axel Djurberg 99 Hässelby SK 8.27,85 8.27,85
Andreas Davidsson 95 Högby IF 8.33.43
David Nilsson 87 Högby IF 8:08.33
Erik Karlsson 98 Högby IF 8.45,00
Heshlu Andemariam 97 IFK Lidingö 8.36.96 8.36.98
Olof Silvander 99 IFK Lidingö
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 8.11,16
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 8.16.54
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 8.34.26
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 8.38.54 8.38.54
John Foitzik 91 Spårvägens FK 8.09.19
Mohammad Reza 92 Spårvägens FK 8.04.09
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK 8.27.84
Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK 8.33.30
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping 08.34.00
Hassan Abdiqadir 01 Västerås FK 8.35
Fredrik Johansson 86 IFK Växjö 8:23.95
Omar Nuur 01 IFK Växjö 8.26.12
Tim Sundström 89 KFUM Örebro
Esben Hornum 89 AGF Atletik 8.23.18
Alexis Lemaire 97 Frankrike 08:10
Fouad Idbafdil 88 Frankrike 8.10
Hugo Arlabosse 99 Frankrike 08:05
Otmane Nait Hammou 95 Frankrike 8.09
Magnus Dewett 95 Herning Atletik 8.24.94
 
M Häck 60m (f) 2
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 8,00
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 8,03 8,03
 
M Höjd (f) 2
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad 2,11
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 2,11
 
M Längd (f) 6
Oskar Erixon 99 IF Göta Karlstad 7.28
Oliver Gao 02 Hässelby SK 6,36
Wilhelm Eidenstedt 98 Hässelby SK
Rickard Willman 94 Västerås FK 7.32
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 791
Samuel Khogali 97 Storbritannien 7.75 n/a
 
K 60m (f) 7
Greta Deltin 00 Hässelby SK 7,61
Elin Lindeblad 95 Kalmar SK 7.96 7.96
Fatou Sowe 93 Malmö AI 7.36
Marina Janhunen 98 Malmö AI
Elise Legzdins 02 Mälarhöjdens IK 7,95 7,95
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 7,71
Maja Almgren 98 Täby IS 7.49 7.49
 
K 200m (h) 3
Elise Malmberg 95 IFK Växjö 24,64
Vendela Rydbäck 97 IFK Växjö 25,17
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 24.68 24.68
 
K 400m (f/h) 5
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 56,86
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS 60,58
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.80
Klara Helander 95 Upsala IF 56,69 56,69
Vendela Rydbäck 97 IFK Växjö 56,64
 
K 800m (h) 3
Fanny Dusabimana Dusabimana 93 Eskilstuna FI 2.12
Greta Graziani 94 Täby IS 2.10.52
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 2:10.09 2:12.09
 
K 1500m (f) 13
Alice Magnell-Millán 05 Eskilstuna FI 4:40.04
Fanny Dusabimana Dusabimana 93 Eskilstuna FI 4.27
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 4.46.50
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 4:32.93
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 4.49,36 4.52,52
Nora Lundin 03 Hammarby IF 4.31.97
Lisa Havell 88 Spårvägens FK 4.15.69
Elin Marcusson 99 Trångsvikens IF 4.41,16
Ida Tryggveson 97 Upsala IF 4:50:00
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 4.32,67
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 4:33.23
Josefine Rytter 94 Bagsvaerd AC 4.28.81
Line K Schulz 96 Aarhus 1900 A/M 4.17,84 4.29,75
 
K Häck 60m (h) 8
Malin Skogström 95 Hässelby SK 8.38
Elin Lindeblad 95 Kalmar SK 8.82
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS 8.45 8.45
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 8,20
Emma Tuvesson 91 Spårvägens FK 8.29
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 8,54 8,54
Maria Södergren 98 Täby IS 8,90 8,90
Elise Malmberg 95 IFK Växjö 8,65
 
K Stav (h) 1
Saga Andersson 00 Esbo IF 4.42
 
K Längd (h) 3
Emilia Kjellberg 96 IF Göta Karlstad
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS 5,74
Malin Otterling Marmbrandt 85 Västerås FK
 
K Tresteg (f) 4
Madeleine Nilsson 91 Gefle IF
Emma Ehrlin 93 Hammarby IF
Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 13.11
Aina Griksaite 94 Spårvägens FK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248