Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda IJSM / IUSM17
Antal starter / Total entries: 888 Printed: 2020-08-07 14:11
Antal individer / Total persons: 622
 
M22 60m 21
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 7.10 7.10
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 7.61 7.61
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg 7.07 7.18
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 6.82 6.92
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 6.82 6.95
Villiam Olsson 98 Ljungby FIK 7.20 7.20
Simon Wennolf 00 IFK Lund 7.37 7.40
James Gaudiello 98 Malmö AI 7.11 7.11
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 6.72 6.86
Max Hrelja 98 Malmö AI 6.84 6.84
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 6.84 6.84
Oliver Larsson 00 Nyköpings BIS 7.56 7.65
Viktor Thor 00 Strands IF 6.95 6.95
William Thor 00 Strands IF 6.95 6.96
Isak Kristensen 00 Ullevi FK 7.31 7.31
Oskar Motta 98 Upsala IF 7.01 7.01
Lukas Nordén 98 Västerås FK 7.00 7.00
Patrick Alain 00 IK Ymer 7.37 7.37
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 7.09 7.09
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 6.95 7.02
Jonatan Hirsh 98 Örgryte IS 6.94 6.99
 
M22 400m 16
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI 48.50 ute
Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg 52.81 52.81
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 51.28 51.48
Daniel Sjölin 00 Höörs IS 54.11
Christoffer Wockats 00 IF Kville 53.31 53.31
Villiam Olsson 98 Ljungby FIK 50.99 50.99
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 48.27
Jacob Helsing 00 IK Orient 50.27 52.19
Adam Westermark 98 Turebergs FK 53.52 53.52
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 51.68 51.68
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK 50.42 50.42
Anton Bertilsson 99 IFK Växjö 49.83 49.83
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 47.17 47.31
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 51.91 53.56
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 49.28 50.15
Jonathan Borg 99 Trollhättan FIK 53.56 53.73
 
M22 1500m 16
Axel Djurberg 99 Hässelby SK 3.57.25 3.57.25
Medhane Tumzghi 99 Lerum Friidrott 4.17.79 4.20.37
Warsame Doley 98 Malmö AI 3.50.56 3.50.56
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 4.01.61 4.01.61
Michael Welday 99 Stocksäters IF 4.07.20 4.07.20
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 3.59.39
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3.49.45 3.49.45
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping 3.59.50 4.00.86
Faustin Mugabo 00 Väsby IK 4.10.06 4.10.06
Abdinor Aden 00 IFK Växjö 4.22.38 4.27.10
Alexander Larsson 00 KFUM Örebro 4.08.25 4.18.50
Axel Sandberg 00 KFUM Örebro 4.19.00 4.19.00
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro 4.08.39
Jonathan Gustafsson 99 KFUM Örebro 3.58.05
William Wickholm 98 KFUM Örebro 3.58 ute
Abdul Majiid Musse 00 Linköpings LK 4.15 ute
 
M22 Häck 60m 7
David Adrian 98 Huddinge AIS 8.64 8.64
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 8.52 8.52
Max Hrelja 98 Malmö AI 7.75 7.75
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK 8.32 8.37
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 9.20 9.20
Staffan Risberg 99 Turebergs FK 8.32 8.32
Filip Björklund 98 Örgryte IS 7.94 7.94
 
M22 Höjd 7
Emil Uhlin 00 Falu IK 2.12 2.12
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad 2.08 2.07
Markus Asplund 98 IF Göta Karlstad 2.02 1.99
Samuel Fransson 00 Malmö AI 1.98 1.97
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 2.05 2.05
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 2.06 1.97
Simon Larsson 98 IK Ymer 2.05 2.01
 
M22 Stav 8
Emil Uhlin 00 Falu IK 4.58 4.53
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas FK 4.51 4.51
Simon Thor 00 Hässelby SK 5.13 5.13
Magnus Herstedt 98 Malmö AI 4.77 4.77
Tim Svantesson 00 Nyköpings BIS 4.63 4.55
Jonathan Karlsson 98 Täby IS 4.50 4.34
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 5.10 5.10
Emil Östergren 98 IFK Växjö 4.40 4.20
 
M22 Längd 13
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 7.10 6.96
Oskar Erixon 99 IF Göta Karlstad 7.28 7.10
Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK 6.09 5.88
Wilhelm Eidenstedt 98 Hässelby SK 6.49 6.49
Tim Svantesson 00 Nyköpings BIS 6.70 6.70
Jesper Simonsson 00 IK Orient 6.24 6.22
Thomas Ryd Sternbeck 99 Spårvägens FK 6.45 6.45
Gustaf Bålström 98 Ullevi FK 6.63
Ludvig Jönsson 00 IFK Växjö 6.60 6.55
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 7.00 6.72
Filip Björklund 98 Örgryte IS 7.03
Jonatan Hirsh 98 Örgryte IS 7.27 7.18
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 6.94 6.76
 
M22 Tresteg 7
Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK 13.23 13.04
Wilhelm Eidenstedt 98 Hässelby SK
Tim Svantesson 00 Nyköpings BIS 14.31 14.29
Gustaf Bålström 98 Ullevi FK 15.53 15.53
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14.96 14.96
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 15.10
Victor Koch 98 Örgryte IS 14.51
 
M22 Kula 7
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 16.51 16.51
Ragnar Carlsson 00 Hässelby SK
Simon Thor 00 Hässelby SK 13.05 13.05
Wictor Petersson 98 Malmö AI 20.89 20.89
Sebastian Löschner 00 Spårvägens FK 15.82 15.82
Simon Lanngren 00 Sävedalens AIK 13.66 13.66
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 14.69 14.69
 
M22 Vikt 5
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 16.60 16.60
Ragnar Carlsson 00 Hässelby SK 22.29 22.29
Simon Thor 00 Hässelby SK
Ivar Moisander 00 Spårvägens FK 19.01 19.01
Johannes Nilsson 98 Västerås FK 16.03 16.03
 
P19 60m 48
Carl Hedin 01 Eksjö Södra IK 7.18
Viktor Hedlund 02 Falu IK 7.40
William Larsson 02 Gefle IF 7.42 7.42
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 7.68 7.68
Fredrik Nilsson 01 IF Göta Karlstad 7.63 7.63
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad 6.99 7.11
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg 7.37 7.37
Paul Förnestig 01 Hammarby IF 7.05 7.05
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 7.41 7.41
Victor Akande 02 Hovslätts IK 7.20 7.20
Linus Simmerlein 02 Huddinge AIS 7.21 7.28
Jonatan Håkansson 01 Hässelby SK 7.27 7.27
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 7.03 7.07
Petter Roos 01 KA 2 IF 7.34 7.34
Viktor Palmén 02 Karlskoga FI 7.29 7.29
Leo Johansson 01 IFK Kristinehamn 7.38 7.38
Erik Isaksson 02 IF Kville 7.22 7.22
Yosef Al Masri 02 IF Kville 7.81 7.81
Thomas Jones 01 Kyrkhults SK 6.75 6.75
Caleb Conable 01 Malmö AI 7.12 7.21
Elias Hedner 02 Malmö AI 7.23 7.23
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI 7.16 7.21
Felix Ekman 01 Sundbybergs IK 7.31 7.31
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping 7.26 7.26
Julian Swanberg Roscher 02 Tjalve IF Norrköping 7.32 7.32
Anton Runemar 02 Turebergs FK 7.22 7.22
Emil Johansson 02 Turebergs FK 6.89 6.99
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 7.47 7.47
Imran Lernebo 01 Turebergs FK 7.20 7.20
Ludvig All 02 Täby IS 7.20 7.20
Zion Eriksson 02 Täby IS 6.88 6.89
Erik Johansson 01 Ullevi FK 7.06 7.06
Herman Forsberg 02 Ullevi FK 7.34 7.34
Lucas Bolin 01 Ullevi FK 7.04 7.04
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK 7.17 7.17
Richie Leong 02 Ullevi FK 7.22 7.22
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF 7,30 7,30
Tim Singmandeewised 02 Västerås FK 7.20 7.27
Edvin Månsson 02 IFK Växjö 7.31 7.31
Ludvig Ramhult 01 IK Ymer 7.33 7.33
Michael Johansson 02 IK Ymer 7.46 7.46
Benjamin Tinglöf 01 Ärla IF 7.23 7.23
Lukas Bertilsson 02 Örgryte IS 7.62
Raphael Akendo 02 Örgryte IS 7.35 7.35
Stefan Savic 02 Örgryte IS 7.24 7.24
Joel Färjhage 02 Trollhättan FIK 7.77 7.77
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 7.20 7.20
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 6.86 6.88
 
P19 400m 22
Olof Hedin 02 Eksjö Södra IK 52.52 52.52
William Larsson 02 Gefle IF 55,42 55.42
Linus Simmerlein 02 Huddinge AIS 53.23
Gustav Gahne 01 Hässelby SK 49.22 49.22
Emil Bengtsson 02 IF Kville 54.25 54.25
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott 50.22 50.36
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 48.39 48.39
Albert Nurmi 01 Malmö AI 52.48 53.86
Andreas Jönsson 02 Malmö AI 52.39 52.39
Kevin Bodén 02 Motala AIF 53,31 53,56
Anton Sjölund 01 Spårvägens FK 51.44 51.44
Tor Ekström 02 Spårvägens FK 51.85 51.85
Emil Johansson 02 Turebergs FK 47.76 47.76
Fred Österblom 02 Täby IS 50.89 50.89
Lukas Sällström 02 IFK Umeå 51.59 52.32
Albert Nygren 01 Upsala IF 49.88 50.56
Frans Ingelstam 02 Upsala IF 52.57 52.57
Jakob Zäll 01 Ängelholms IF 51.24 51.24
Linus Strand 01 KFUM Örebro 52.95 52.95
Raphael Akendo 02 Örgryte IS 52.62 52.62
Stefan Savic 02 Örgryte IS 51.48 51.48
Vincent Johnson 01 Matfors SK 53.38 53.38
 
P19 1500m 26
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI 3.58.33
Jimmy Öhman 01 Gefle IF 4.10.19 4.10.19
Abdale Omar 02 Haparanda SKT 4.24.96 4.24.96
Nils Bredin 02 Hälle IF 4.18.14
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF 4.00.04 4.00.04
Anton Axelsson 01 Hässelby SK 4.04.96
Max Bechtel 01 Hässelby SK 4.04.48 4.04.48
Elliot Anderstedt 01 Höörs IS 4.14.23
Elias Brink 01 IF Kville 4.09 ute
Samuel Pihlström 01 OK Landehof
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö 4.13.71 4.13.71
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö 4.09.96 4.09.96
Kevin Bodén 02 Motala AIF 4.22.46 4.24.47
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 4.16.11 4.16.11
Oskar Karlsson 02 SK Graal 4.13.05 4.21.67
Andreas Carlsson 02 Stenungsunds FI 4.23.63 4.23.63
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK 4.16.47 4.17.97
Ivan Magnusson 02 Sävedalens AIK 4.32.41 4.32.41
Simon Sandkvist 01 IF Triangeln 4.24.79 4.34.30
Gustav Harning 02 Upsala IF 4.13.11 4.13.11
Hassan Abdiqadir 01 Västerås FK 4.05.31 4.05.31
Omar Nuur 01 IFK Växjö 3.54.87 3.54.87
Truls Månsson 02 Åhus FIK 4.21.02 4.21.02
Noha Olsson 02 KFUM Örebro 4.08.96 4.08.96
Wilhelm Bergentz 02 KFUM Örebro 4.03 ute
David Cannmo 01 Trollhättan FIK 4.08.27 4.08.27
 
P19 Häck 60m 20
Viktor Hedlund 02 Falu IK 8.84 8.84
Gustaf Vennerholm 01 Gefle IF 8.79 8.79
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 8.65 8.65
Carl af Forselles 01 Hässelby SK 8.16 8.16
Jonatan Håkansson 01 Hässelby SK 8.01 8.01
Fredrik Grund 02 IF Kville
Jesper Nordström 02 IF Kville 8.91
Mohammad Al Masri 01 IF Kville
Thomas Jones 01 Kyrkhults SK 7.89 7.89
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö 8.63 8.63
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI 8.20 8.20
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK 8.46 8.46
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK 8.38 8.38
Emil Johansson 02 Turebergs FK
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 8.80 8.80
Fred Österblom 02 Täby IS 8.67 8.67
Ludvig All 02 Täby IS 8.27 8.27
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF 8.83 8.83
Edvin Månsson 02 IFK Växjö 8.43 8.43
Benjamin Tinglöf 01 Ärla IF 7.89 7.89
 
P19 Höjd 16
Victor Kruse 02 IFK Göteborg 1.75 1.70
Elias Sahlin 01 Hellas FK 1.89 1.85
Olle Hammarberg 01 Huddinge AIS 1.80 1.80
Johan Lennvik 02 Kongahälla AIK 1.80 1.80
Erik Olzon 01 IF Kville 1.85 1.85
Per Liljegren 01 Spårvägens FK 1.91 1.91
Emil De Maria Petersson 02 Turebergs FK 1.85 1.85
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK 1.95 1.95
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 1.95 1.95
Melker Manne 01 Ullevi FK 1.88 1.80
Sören Pauli 01 Ullevi FK 1.86 1.86
Olle Bång 02 Umedalens IF 2.01 2.01
Oliver Ericsson 01 Upsala IF 2.05 2.05
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK 1.74 1.68
Gustav Wisniewski 02 KFUM Örebro 1.79 1.79
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 1.94 1.94
 
P19 Stav 14
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 4.18 4.18
Carl af Forselles 01 Hässelby SK 4.92 4.65
Jonatan Håkansson 01 Hässelby SK 4.33 4.33
Tobias Solberg 01 Hässelby SK 4.55 4.55
Joel Andersson 02 Kvarnsvedens GoIF 4.25 4.25
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 4.24 4.24
Peter Svensson 02 IF Rigor 4.10 4.10
Samuel Eriksson 02 Rånäs 4H 4.50 4.35
Leo Thillou Thomasson 02 Spårvägens FK 3.64 3.64
Karl Johansson 01 Stocksäters IF 4.15 4.15
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK 3.82 3.82
Jonathan Howser 02 Täby IS 4.20 4.13
Emil Carlsson 02 IFK Växjö 4.98 4.98
Oliver Edman 01 Örgryte IS 4.09
 
P19 Längd 25
Gustaf Vennerholm 01 Gefle IF 6.28 6.28
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 5.43
Elias Sahlin 01 Hellas FK 6.66 6.66
Otto Nilsson 01 Hovslätts IK 6.67
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 6.82 6.82
Victor Akande 02 Hovslätts IK 5.85 5.85
Josh Routh 02 Huddinge AIS 6.40 6.40
Viktor Palmén 02 Karlskoga FI 6.28 6.28
Gustav Tartu 02 IF Kville 6.70 6.70
Jesper Nordström 02 IF Kville 6.29 6.29
Mohammad Al Masri 01 IF Kville 6.30 6.30
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 6,78 6.78
Julian Swanberg Roscher 02 Tjalve IF Norrköping 6.46 6.46
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 6.53 6.53
Erik Johansson 01 Ullevi FK 7.23 7.23
Herman Forsberg 02 Ullevi FK 6.04 6.04
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK 5.80 5.80
Olle Bång 02 Umedalens IF 6.32
Gabriel Axelsson 02 Upsala IF 6.05 6.05
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 6.37 6.37
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK 5.85 5.85
Filip Lindh 01 IFK Växjö 6.32 6.32
Michael Johansson 02 IK Ymer 5.79 5.61
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 6.93 6.72
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 6.90
 
P19 Tresteg 14
Josh Routh 02 Huddinge AIS 13.32 13.32
Olle Hammarberg 01 Huddinge AIS 12.92 12.92
Gustav Tartu 02 IF Kville 13.55
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK 14.43 14.43
Favour Chidison 01 Ullevi FK 13.59 12.95
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK 13.19 13.19
Melker Manne 01 Ullevi FK 14.32 14.32
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 12.80 12.80
Pontus Gustavsson 02 Västerås FK 12.76 12.76
Filip Lindh 01 IFK Växjö 13.33 13.33
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro 12.37 11.95
Elmer Evanson 02 Örgryte IS 11.87 11.87
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 14.91 14.91
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 14.27 14.27
 
P19 Kula 14
Gustaf Vennerholm 01 Gefle IF 12.76 12.76
Hampus Wallin 02 Hovslätts IK 14.06 14.06
Caspar Larsson 02 Huddinge AIS 15.73 15.73
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville 18.34 18.34
Fredrik Grund 02 IF Kville 12.88 12.88
Måns Roos 02 Mölndals AIK 15.49 15.49
Samuel Eriksson 02 Rånäs 4H 12.60 12.60
Leo Frid Göransson 02 Sävedalens AIK 15.76 15.76
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 13.54 13.54
Emil Holm 01 Turebergs FK 13.52 13.52
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 15.03 15.03
Gabriel Axelsson 02 Upsala IF 12.40 12.40
Victor Wisén 01 Upsala IF 15.69 15.52
Leo Janén 02 IFK Växjö
 
P19 Vikt 6
Hampus Wallin 02 Hovslätts IK 14.06 14.06
Emil Holm 01 Turebergs FK 11.85 11.32
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 17.24 17.24
William Lanndalen 01 Ullevi FK 15.37 15.37
Victor Wisén 01 Upsala IF 15.15 15.15
Alfons Haals 02 Västerås FK 13.88 13.88
 
P17 60m 39
Felix Nyberg 03 Bromma IF 7.67 7.67
Petter Lundberg 03 Bromma IF 7.25 7.25
Samuel Ekelund 03 Eslövs AI 7.27 7.27
Birck Wärnström 03 Falu IK 7.37 7.37
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 7.18 7.18
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 7.24 7.24
Nicholas Thoong 03 IFK Göteborg 7.49 7.49
Jonatan Borg 03 Hammarby IF 7.18 7.18
Niklas Wall 03 Hammarby IF 7.12 7.12
Anton Säll 03 Huddinge AIS 7.32 7.32
Casper Elliot 03 Huddinge AIS 7.82 7.82
Emil Sörqvist 03 Huddinge AIS 7.45 7.45
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 7.87 7.87
Johan Sundgren 03 Huddinge AIS 7.46 7.46
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 7.45 7.45
Anton Rönnkvist 03 Linköpings GIF 7.80 7.80
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 7.41 7.41
Elias Wennolf 03 IFK Lund 7.18 7.18
Adam Svensson 03 Malmö AI 7.41 7.41
Alex Pilgrim 03 Mölndals AIK 7.23 7.23
David Ulstein 03 Mölndals AIK 7.39 7.45
Anton Essén 03 IK Orient 7.29 7.29
Gabriel Ant Styffe 03 IFK Sunne FK 7.54 7.54
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 7.47 7.47
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK 7.62 7.62
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK 7.32 7.32
Victor Hering 03 Ullevi FK 7.20 7.20
Josef Berggren 03 Umedalens IF 7.42 7.42
Vilmer Vännman 03 IFK Umeå 7.19 7.19
Oskari Peura 03 Upsala IF 7.32 7.32
Samuel Vinberg 03 Upsala IF 7.22 7.22
Kalle Nilsson 03 Varbergs GIF 7.50 7.50
Linus Johansson 03 IK Wilske 7.15 7.15
Lucas Ulegård 03 Västerås FK 7.53 7.53
Hannes Egonsson 03 IFK Växjö 7.31 7.31
Jimmy Moreno 03 IFK Växjö 7.87 7.87
Moltas Strömberg 03 IFK Växjö 7.36 7.36
Hugo Wallberg 03 Östersunds GIF 7.27 7.27
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK 7.45 7.45
 
P17 400m 16
Lukas Holm 03 Gefle IF 54.72 54.72
Markus Moberg 03 Hammarby IF 49.89 49.89
Casper Elliot 03 Huddinge AIS 53.12 53.12
Emil Sörqvist 03 Huddinge AIS 52.87 52.87
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS
Alex Pilgrim 03 Mölndals AIK 52.45 52.45
Tadesse Johansson 03 Spårvägens FK 52.89 52.89
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 53.61 53.61
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK 54.15 54.15
Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalens IF 52.44 52.44
Eemeli Peura 03 Upsala IF 52.93 52.93
David Rindetoft 03 Västerås FK 54.06 54.06
Love Ramhult 03 IK Ymer 55.24 55.24
Henrik Franzen 03 KFUM Örebro 51.21 51.21
Isak Helgesson 03 Örgryte IS 51.28 51.28
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK 53.47 53.47
 
P17 1500m 12
David Steen 03 Flens FS 4.27.75
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 4.01.76 4.01.76
Simon Rosenqvist 03 KA 2 IF 4.27.47 4.27.47
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 4.19.73 4.19.73
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK 4.15.20 4.15.20
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 4.17.81 4.17.81
Rasmus Haak 03 Stenungsunds FI 4.31.75 4.31.75
Filip Svahn 03 Sundsvalls FI 4.22.01 4.22.01
Lukas Jakobsson 03 Sävedalens AIK 4.47.09 4.47.09
Nils Ekroth 03 Upsala IF 4.15.10 4.15.10
Vidar Arvidsson 03 Upsala IF 4.14.03 4.14.03
Albin Wallenius 03 Västerås FK 4.12.48 4.12.48
 
P17 Häck 60m 19
Kasper Hammarlund 03 Alunda SK 8.84 8.84
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 9.25 9.25
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 8.33 8.33
Lukas Holm 03 Gefle IF 8.86 8.86
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 8.68 8.68
Markus Moberg 03 Hammarby IF 7.94 7.94
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 8.77 8.77
Oliver Nilsson 03 Linköpings GIF 8.39 8.39
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 8.54 8.54
Oskari Peura 03 Upsala IF 8.31 8.31
Pontus Lindell 03 Upsala IF 8.71 8.71
Samuel Vinberg 03 Upsala IF 8.64 8.64
Hannes Egonsson 03 IFK Växjö 8.04 8.04
Moltas Strömberg 03 IFK Växjö 8.44 8.44
Mattias Carman 03 Örgryte IS 8.79 8.79
Nils Thorin 03 Örgryte IS 8.26 8.26
Sten Hagström 03 Örgryte IS 8.91 9.09
Hugo Wallberg 03 Östersunds GIF 8.70 8.70
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK 8.31 8.31
 
P17 Höjd 16
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 1.80 1.72
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 1.92 1.92
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 1.73 1.73
Jonatan Borg 03 Hammarby IF 1.96 1.96
Vincent Arousell 03 Hässelby SK 1.96 1.96
Fabian Steene 03 IF Kville 1.97 1.97
Linus Pihl 03 Lerum Friidrott 1.71 1.71
Oliver Nilsson 03 Linköpings GIF 1.83 1.83
William Nestor 03 Linköpings GIF 1.82
Adam Svensson 03 Malmö AI 1.97 1.97
Zacharias Parmatow 03 Malmö AI 1.86 1.86
Sigge Lindell 03 Mariestads AIF 1.65 1.65
Philip Bayer 03 Mölndals AIK 1.91 1.91
Eric Forsberg 03 Skellefteå AIK 1.87 1.87
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 2.06 2.06
William Peiro 03 Turebergs FK 1.83 1.83
 
P17 Stav 14
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 4.25 4.25
Felix Nyberg 03 Bromma IF 4.43 4.43
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 4.50 4.50
Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 3.78 3.78
Teodor Borgius 03 Hammarby IF 4.53 4.53
Johan Sundgren 03 Huddinge AIS 4.03 4.03
Elias Lind 03 Hässelby SK 3.85 3.85
Oliver Nilsson 03 Linköpings GIF 3.85 3.85
William Nestor 03 Linköpings GIF 4.25
Johan Jurander 03 Motala AIF 3.60 3.60
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 4.53 4.53
Pontus Lindell 03 Upsala IF 3.65 3.65
Oliver Lundström 03 KFUM Örebro 4.53 4.53
Sten Hagström 03 Örgryte IS 4.30 4.30
 
P17 Längd 18
Kasper Hammarlund 03 Alunda SK 6.02 5.80
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 6.21 6.21
Samuel Ekelund 03 Eslövs AI 6.58 6.58
Birck Wärnström 03 Falu IK 6.58 6.58
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 7.03 7.03
Nicholas Thoong 03 IFK Göteborg 5.71 5.71
Niklas Wall 03 Hammarby IF 6.80 6.80
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 6.56 6.56
Vincent Arousell 03 Hässelby SK 6.28 6.28
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 6.47 6.47
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 6.11 6.11
Zacharias Parmatow 03 Malmö AI 6.11 6.11
Sigge Lindell 03 Mariestads AIF 5.66 5.66
David Ulstein 03 Mölndals AIK 6.43 6.43
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 6.66 6.66
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK 6.76 6.76
Victor Hering 03 Ullevi FK 6.79 6.79
Olle Hübert 03 IK Heros 6.59 6.59
 
P17 Tresteg 7
Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 12.11 11.95
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 12.86
Niklas Wall 03 Hammarby IF 13.30 13.30
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 12.18
Agustin Hilmersson 03 IK Orient 13.14
Victor Hering 03 Ullevi FK 13.70 13.70
Nils Thorin 03 Örgryte IS 13.21 13.21
 
P17 Kula 15
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 14.28 14.28
André Bergenhem 03 IFK Halmstad 13.35 13.35
Patrik Bergstrand 03 IFK Halmstad 12.36 12.36
Martin Sundberg 03 Hammarby IF 16.14 16.14
Viktor Wall 03 Hammarby IF 13.90 13.90
Elias Lind 03 Hässelby SK 15.65 15.65
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 13.73
Felix Jordebrandt 03 IF Kville 13.45 13.45
Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne FIF 15.07 15.07
Albin Silen 03 Strands IF 13.54 13.54
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 12.99 12.99
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 19.76 19.76
Teo Paganus 03 Turebergs FK 14.79 14.79
Pontus Lindell 03 Upsala IF 13.58 13.58
Olle Hübert 03 IK Heros 16.54 16.54
 
P17 Vikt 8
André Bergenhem 03 IFK Halmstad 13.75 13.75
Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 15.76 15.76
Hugo Kajsjö 03 Lerum Friidrott 14.13 14.13
Wille Öhman 03 IF Rigor 13.90 13.90
Albin Silen 03 Strands IF 17.45 17.45
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 20.47 20.47
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 17.47 17.47
Leo Bystedt 03 Västerås FK 20.10 20.10
 
K22 60m 18
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 7.63 7.67
Julia Henriksson 00 IFK Helsingborg 7.58 7.58
Vanja Blomberg 98 Klippans FK 7.92 8.01
Julia Björkman 00 IF Kville 7.74 7.74
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS 7.70 7.70
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK 7.80 7.80
Michelle De Silva 99 Mölndals AIK 7.86 7.86
Felicia Sjöblom 99 IK Orient 7.75 7.75
Mathilda Gustafsson 00 Tanums IF 7.79 7.92
Maja Almgren 98 Täby IS 7.45 7.45
Maria Södergren 98 Täby IS
Claudia Payton 98 Ullevi FK 7.48
Ide Ileso 00 Ullevi FK 8.24 8.24
Rebecca Strand 99 Ullevi FK 7.85 8.09
Clara Augustsson 00 IK Ymer 7.86 7.86
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 7.53 7.53
Hannah Hansson 00 Åhus FIK 8.00 8.00
Carolina Söderbom 99 Ärla IF 7.83 7.96
 
K22 400m 8
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 57.70 59.28
Maria Freij 98 Malmö AI 58.51
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK 59.73 59.73
Jonna Claesson 00 Stora Skedvi IK 58.59 58.59
Bianca Salming 98 Turebergs FK 57.46 58.29
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.31 55.31
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 58.48
Carolina Söderbom 99 Ärla IF 56.97 57.62
 
K22 1500m 4
Ida Esperi 00 Haparanda SKT 4.50.40 4.50.40
Sofia Johansson 98 Linköpings GIF 4.31.74 4.38.95
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK 4.49.47 4.49.47
Elin Marcusson 99 Trångsvikens IF 4.36.91 4.36.91
 
K22 Häck 60m 12
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 8.50 8.75
Alva von Gerber 00 Huddinge AIS 8.92 9.22
Lovisa Karlsson 00 Högby IF 8.35 8.35
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS 8.45 8.45
Filippa Rodrigues 99 Mölndals AIK 8.88 8.88
Bianca Salming 98 Turebergs FK 8.86 8.93
Helena Kolte 98 Täby IS 9.18 9.18
Maria Södergren 98 Täby IS 8.80 8.80
Moa Kjellander 99 Ullevi FK 8.95 9.17
Sofia Lindh 98 Upsala IF 8.73 8.73
Emelie Rantzow 98 IK Ymer
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF 8.83
 
K22 Höjd 6
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 1.80 1.74
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 1.70 1.63
Moa Sjödell 99 IK Hakarpspojkarna 1.70 1.63
Lovisa Karlsson 00 Högby IF 1.80 1.71
Bianca Salming 98 Turebergs FK 1.90 1.87
Maja Nilsson 99 Örgryte IS 1.90 1.82
 
K22 Stav 3
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 4.20 4.20
Johanna Hellman 99 IFK Lidingö 3.13 3.13
Ebba Blomstrand 00 KFUM Örebro 3.65 3.52
 
K22 Längd 17
Anna Lennman 98 Falu IK 5.67 5.67
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad 6.29 6.27
Emma Andreasson 00 Göteborgs KIK 5.39 5.39
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 6.07 5.82
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS 5.74 5.46
Lovisa Karlsson 00 Högby IF 6.22 6.04
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS 5.51 5.51
Filippa Rodrigues 99 Mölndals AIK 5.79 5.42
Ida Nilsson 98 Mölndals AIK 5.97 5.84
Sara Sjögren 98 Mölndals AIK 5.70 5.36
Annina Stens 99 Spårvägens FK 5.41 5.41
Bianca Salming 98 Turebergs FK 5.81 5.75
Helena Kolte 98 Täby IS 5.43
Clara Augustsson 00 IK Ymer 5.48
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 5.74 5.65
Jenny Lestander 98 Örgryte IS 6.17 6.17
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 5.80 5.40
 
K22 Tresteg 11
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 12.25 11.85
Sara Grahn 00 Linköpings GIF 11.22
Emelina Wirebro 99 Motala AIF 11.40 11.03
Sara Sjögren 98 Mölndals AIK 11.99 11.55
Annina Stens 99 Spårvägens FK 11.43 11.24
Bianca Salming 98 Turebergs FK
Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala IF 11.97 11.47
Hilma Hofström 00 Örgryte IS 11.47 11.20
Jenny Lestander 98 Örgryte IS 12.72 12.45
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 12.00 11.75
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF 13.16 12.51
 
K22 Kula 10
Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 15.03 14.53
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 14.07 14.07
Axelina Johansson 00 Hässelby SK 15.67 15.67
Mathilda Eriksson 98 Malmö AI 13.05 13.03
Bianca Salming 98 Turebergs FK 14.10 13.97
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 15.73 15.73
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 14.90 14.25
Frida Bergvall 99 IFK Växjö 12.62 12.62
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 12.38 12.38
Jennifer Rudberg 98 Athletics 24Seven SK 12.43 12.43
 
K22 Vikt 8
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK 15.17 15.17
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 19.82 19.82
Jessica Preiman 98 Haparanda SKT 13.99 12.87
Axelina Johansson 00 Hässelby SK 16.21
Sara Forssell 00 Motala AIF 18.32 18.32
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 13.57 13.57
Matilda Ekenberg 00 Sävedalens AIK 14.67 14.61
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 20.42 18.67
 
F19 60m 30
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 7.58 7.61
Tuva Lindqvist 02 Finspångs AIK 7.99 8.11
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad 7.61 7.79
Stina Östklint 01 Hovslätts IK 8.19 8.19
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 7.80 7.92
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS 8.04 8.13
Anna Back Nilsson 02 Leksands FIK 8.29 8.29
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott 8.01 8.07
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 8.29 8.48
Maja Maunsbach 01 IFK Lund 7.74 7.77
Fillippa Sivnert 01 Malmö AI 7.38 7.38
Freja Andersdotter 01 Malmö AI 7.74 7.85
Olivia Stridh 02 Malmö AI 7.77 7.88
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI 7.64 7.73
Elise Legzdins 02 Mälarhöjdens IK 7.83 7.83
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 7.71 7.95
Alva Larsson 02 Mölndals AIK 8.06 8.06
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 7.92 7.97
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 7.77 7.77
Sofia Carlberg 01 Stocksäters IF 8.15 8.15
Leticia Buchli 02 Täby IS 7.95 8.08
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK 7.96 7.96
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 8.49 8.49
Tiffanie Magnusson 02 Upsala IF 8.07 8.07
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 7.83 7.83
Ida Persson 02 IK Ymer 8.01 8.12
Julia Wennersten 01 IK Ymer 7.51 7.66
Melanie Simon 02 IK Ymer 8.65 8.65
Caroline Cedergren 02 AIK Friidrott 8.44 8.66
Ella Sjöblom 02 AIK Friidrott 7.73 7.79
 
F19 400m 17
Cecilia Nybleus 02 Bromma IF 58.98 58.98
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 59.54
Johanna Bülow 02 Hovslätts IK 59.49 60.31
Ella Hagman 02 Huddinge AIS
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS 60.58
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 56.23
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 58.39
Maja Jönsson 02 Höörs IS 59.82 59.82
Alfrida Kilvik 01 IF Kville 63.88 63.88
Linnea Borrman 01 Strömstads IF 59.50 59.50
Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve IF Norrköping 57.60
Pernilla Norgren 02 Umedalens IF 60.53 60.53
Melina Mancuso 01 Västerås FK 61.02 61.02
Ebba Åhman 02 IK Ymer 57.64 58.17
Cornelia Helgesson 02 Åhus FIK 62.42 62.42
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 57.82 58.61
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS 58.87 59.43
 
F19 1500m 14
Elin Ekengren 02 Eskilstuna FI 4.52.23 4.55.92
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 4.47.09 4.47.09
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 4.42.92 4.42.92
Nadja Rugland 01 Höörs IS 4.41.89 4.41.89
Ebba Berglin 01 KA 2 IF 4.37.95 4.56.85
Alina Vuokila 02 IFK Lidingö 5.19.82 5.19.82
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK 4.56.53 4.56.53
Stina Pettersson 02 Sävedalens AIK 4.54.18 4.55.65
Linnéa Ericsson Bäckvall 02 Turebergs FK 4.50.76 5.07.51
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 4.35.92 4.36.70
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 4.54.44 4.54.44
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 4.50.55 4.50.55
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 4.33.23 4.34.28
Astou Sene 02 Tullinge FF 5.05.33 5.06.65
 
F19 Häck 60m 19
Cecilia Nybleus 02 Bromma IF 9.19 9.19
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 8.14 8.37
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad 9.37 9.37
Stina Östklint 01 Hovslätts IK 9.36 9.36
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS 9.04 9.04
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 9.11 9.11
Alfrida Kilvik 01 IF Kville 9.75 9.75
Anna Back Nilsson 02 Leksands FIK 9.55 9.55
Maja Maunsbach 01 IFK Lund 8.53 8.53
Freja Andersdotter 01 Malmö AI 8.58 8.58
Leticia Buchli 02 Täby IS 9.13 9.13
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 9.49 9.49
Alva Wolwan 01 Upsala IF 8.98 9.04
Tiffanie Magnusson 02 Upsala IF 9.18 9.18
Tove Larsson 02 IFK Växjö 9.69 9.69
Ebba Åhman 02 IK Ymer 8.72 8.72
Julia Wennersten 01 IK Ymer 8.45 8.45
Sophie Reid 02 IK Ymer 9.00 9.00
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS 9.09 9.09
 
F19 Höjd 15
Vendela Öst 02 Bollnäs FIK 1.61 1.61
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 1.65 1.57
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 1.72 1.72
Ebba Melin 02 Katrineholms SK 1.58 1.58
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 1.61 1.61
Hilda Gyldén 01 IF Kville 1.65 1.51
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS 1.68 1.68
Ellen White 01 IFK Lund 1.72 1.67
Mea Gedin 01 Malmö AI 1.59 1.59
Pernilla Norgren 02 Umedalens IF 1.68 1.68
Melanie Simon 02 IK Ymer 1.56 1.55
Sophie Reid 02 IK Ymer 1.71 1.71
Helena Kuksa 02 Åsbro GoIF 1.57 1.57
Emma Stenman 02 KFUM Örebro 1.59 1.59
Tilde Gudmundsson 02 Athletics 24Seven SK 1.67 1.67
 
F19 Stav 12
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 4.10 4.10
Emelie Forsberg 02 Huddinge AIS 3.22 3.22
Ylva Björnsjö 02 Huddinge AIS 2.80 2.80
Hilma Hindsberg 02 Kvarnsvedens GoIF 3.70 3.62
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott 3.59 3.55
Freja Andersdotter 01 Malmö AI 4.00 4.00
Sanna Häggström 01 Skellefteå AIK 3.53 3.53
Emma Johansson 02 Stocksäters IF 3.35 3.35
Alva Sundin 01 Täby IS 4.01 3.90
Frida Thornander 02 Upsala IF 3.30 3.30
Matilda Honeth 02 IFK Växjö 3.50 3.50
Alma Eriksson 01 IK Ymer 3.26 2.70
 
F19 Längd 24
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 6.43 6.35
Tuva Lindqvist 02 Finspångs AIK 5.38 5.38
Emmy Nyström-Jansson 02 IF Göta Karlstad 5.17 5.02
Maja Karlsson 01 IF Göta Karlstad 5.09 5.09
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 5.90 5.51
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad 5.40 5.40
Agnes Ekman 01 Hammarby IF 5.39 5.39
Hanna Persson 02 IFK Helsingborg 5.48 5.48
Ebba Melin 02 Katrineholms SK 5.13 5.13
Angel Richmore 01 Malmö AI 5.77 5.77
Anja Olsson 01 Malmö AI 5.74 5.74
Freja Andersdotter 01 Malmö AI 5.78 5.78
Samantha Oware 01 Malmö AI 5.74 5.33
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 6.02 6.02
Sofia Carlberg 01 Stocksäters IF 5.21 5.14
Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve IF Norrköping 5.80 5.80
Tiffanie Magnusson 02 Upsala IF 5.50 5.50
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 5.53 5.53
Ida Persson 02 IK Ymer 5.60 5.45
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro 5.59 5.26
Olivia Bojang 02 Örgryte IS 5.89 5.65
Nora Swartz 01 Östersunds GIF 5.17 5.17
Emilia Sjöstrand 02 AIK Friidrott 5.54 5.54
Tilde Gudmundsson 02 Athletics 24Seven SK 5.39 5.39
 
F19 Tresteg 11
Clara Johansson 02 KA 2 IF 11.52 10.96
Hanna Falck 01 KA 2 IF 10.83 10.22
Hanna Johansson 01 KA 2 IF 11.48 11.45
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 11.25 11.25
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 13.29 13.29
Cornelia Nilsson 01 Skellefteå AIK 11.93 11.93
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 10.41 10.41
Nike Thanner 01 Örgryte IS 11.48
Olivia Bojang 02 Örgryte IS 12.45 12.17
Nora Swartz 01 Östersunds GIF 11.09 11.09
Emilia Sjöstrand 02 AIK Friidrott 12.23 11.62
 
F19 Kula 12
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 11.10 11.10
Hillevi Carlsson 02 Hässelby SK
Stina Gustafsson 01 Hässelby SK 12.53 12.53
Emilia Malmehed 01 Linköpings GIF 13.81 13.81
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 11.65 11.65
Angel Richmore 01 Malmö AI 13.13 13.13
Hanna Didricksson 02 Malmö AI 12.71 12.71
Maja Fernström 02 Malmö AI 11.03 11.03
Victoria Quainoo 02 Malmö AI 13.45 13.45
Hannah Hilding 02 Spårvägens FK 12.59 12.59
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 10.76 10.76
Sophie Reid 02 IK Ymer 12.86 12.86
 
F19 Vikt 17
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 14.56 14.56
Alexandra Nilsson 02 Götlunda IF 13.81 13.81
Hillevi Carlsson 02 Hässelby SK 16.70 16.70
Sofia Boman 02 Hässelby SK 13.86 13.86
Alicia Byström 01 Hässleholms AIS 12.22 12.21
Vilma Makslahti 02 Luleå Friidrott 13.17 13.17
Victoria Quainoo 02 Malmö AI 14.55 14.55
Emma Palmgren 01 Nyköpings BIS 16.28 16.28
Hannah Hilding 02 Spårvägens FK 15.44 15.44
Harriet Hjern 02 Strands IF 13.39 13.39
Molly Broback 01 Sävedalens AIK 16.73 16.73
Hannah Luxemburg 02 Turebergs FK 13.95 13.95
Emma Holmgren-Löf 02 Upsala IF 14.61 14.61
Anna Götberg 01 Västerås FK 17.75 16.88
Jennifer Andersson 01 Västerås FK 15.88 15.88
Maj Yngveson 02 Västerås FK 13.73 13.73
Maja Åkerblom 02 Västerås FK 13.56 13.56
 
F17 60m 20
Elin Stenhammar 03 Alingsås IF 8.03
Annie Norström 03 Alunda SK 8.03 8.03
Lisen Rignell 03 Bromma IF 7.86 7.86
Felicia Eriksson 03 IF Göta Karlstad 8.77 8.77
Tilda Lilja 03 IFK Helsingborg 8.10 8.10
Ella Axen 03 Hovslätts IK 7.90 7.96
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 7.97 7.97
Justina Esangbedo 03 Kvarnsvedens GoIF 7.76 7.76
Sofia Björkman 03 IF Kville 7.96 7.96
Daga Indebetou 03 IFK Lund 8.05 8.05
Ida Staafgård 03 Malmö AI 7.73 7.73
Joy Thulin 03 Malmö AI 8.08 8.10
Silvia Popa 03 Mariestads AIF 8.34 8.34
Wilma Svensson 03 Oskarshamns SK 7.71 7.71
Engla Grafström Andersson 03 Sundsvalls FI 8.17 8.17
Moa Nyström 03 Turebergs FK 8.28 8.28
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 7.58 7.58
Nicole Dinu 03 Ullevi FK 8.27 8.38
Emma Borovac 03 IK Ymer 8.72 8.72
Ella Fedthusen 03 Trollhättan FIK 8.25 8.25
 
F17 400m 8
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 58.16 58.28
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 57.27 57.27
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 58.68 60.31
Laura Fodor 03 Hässelby SK 59.74
Vanna Ullén 03 Turebergs FK 60.60 60.60
Filippa Hägglund 03 Upsala IF 60.73 60.73
Bella Lindgren de Flon 03 Visby IF Gute FIK 60.14
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 60.14 60.14
 
F17 1500m 14
Nora Lundin 03 Hammarby IF 4.31.97 4.31.97
Tilda Knauer 03 Hälle IF 4.45.98 4.46.43
Frida Hafström 03 Hässelby SK 4.52.61 4.52.61
Juni Rugland 03 Höörs IS 4.50.37 5.02.10
Livia Faraasen 03 KA 2 IF 5.28.77 5.28.77
My Rundgren 03 Luleå Friidrott 4.48.31 4.48.31
Saga Hagelin 03 Mölndals AIK 4.50.90 4.50.90
Alva Malmsten Nilsson 03 IF Skade 4.49.97 4.49.97
Elsa Palmgren 03 Sundsvalls FI 4.48.31 5.01.59
Elvira Bredin 03 Turebergs FK 4.50.55 4.50.55
Maja Björnsson 03 Upsala IF 4.57.04 4.57.04
Sofia Amini 03 Upsala IF 4.57.14 5.00.68
Nicole Ljungström 03 Ängelholms IF 5.11.39
Julia Svennblad 03 Bohus IF 4.34.82 4.39.54
 
F17 Häck 60m 16
Annie Berntsson 03 Brattås CK 9.20 9.20
Lisen Rignell 03 Bromma IF 9.53 9.56
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF 8.85 9.13
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 8.96 8.96
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 8.89 8.89
Laura Fodor 03 Hässelby SK 9.11 9.11
Frida Andersson 03 Malmö AI 9.43 9.54
Silvia Popa 03 Mariestads AIF 9.21 9.21
Fia Viklund 03 Skellefteå AIK 9.15 9.15
Julia Håkansson 03 Spårvägens FK 9.03 9.03
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 9.37 9.52
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 8.41 8.41
Edda Flink 03 Upsala IF 9.75 9.75
Kerstin Siwertsson 03 IFK Växjö
Siri Elofsson 03 IFK Växjö 9.25 9.25
Filippa Svensson 03 Åhus FIK 9.65 9.65
 
F17 Höjd 11
Alma Uhlin 03 Falu IK 1.67 1.67
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF 1.79 1.73
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 1.60 1.60
Cornelia Kennerstad 03 Kils AIK 1.50 1.50
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 1.64 1.64
Frida Andersson 03 Malmö AI 1.59 1.59
Kim Rodén 03 IK Orient 1.54 1.50
Ally Robertsson Holmberg 03 Skellefteå AIK 1.61 1.61
Edda Flink 03 Upsala IF 1.65 1.65
Elvira Jonsson 03 Västerås FK 1.74 1.68
Kerstin Siwertsson 03 IFK Växjö 1.53 1.53
 
F17 Stav 13
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 3.18 3.18
Ellinor Hannerfors 03 Haparanda SKT 3.13 3.13
Ebba Kristiansson 03 Huddinge AIS 3.20 3.20
Ida Absér 03 Huddinge AIS 2.93 2.93
Moa Ivarsson 03 Huddinge AIS 3.13 3.13
Elsa Eriksson 03 Hässelby SK 2.93 2.93
Milla Ekstrand 03 KA 2 IF 3.20 3.20
Ellen Persson 03 Malmö AI 2.82 2.82
Frida Andersson 03 Malmö AI 3.30 3.30
Rebecka Krüeger 03 Malmö AI 4.02 4.02
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 3.65 3.65
Elsa Kaspersson 03 Varbergs GIF 3.05 3.01
Lova Nilsson 03 IFK Växjö 3.15 3.02
 
F17 Längd 23
Annie Norström 03 Alunda SK 5.17 5.17
Lisen Rignell 03 Bromma IF 5.25 5.25
Alma Uhlin 03 Falu IK 5.37 5.37
Tindra Frykholm 03 Glanshammars IF 5.36 5.36
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 5.33 5.33
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg 5.54 5.41
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 5.33 5.33
Ellinor Hannerfors 03 Haparanda SKT 4.80 4.80
Klara Avebäck 03 Hellas FK
Tilda Lilja 03 IFK Helsingborg 5.20 5.20
Ella Axen 03 Hovslätts IK 5.06 4.88
Caroline Graveley 03 Hässelby SK 5.08 5.08
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 5.76 5.76
Jessica Holmberg 03 Hässelby SK
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 5.43 5.43
Justina Esangbedo 03 Kvarnsvedens GoIF 5.26 5.14
Moa Erenbrand 03 Strands IF 5.18 4.62
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 4.80 4.80
Engla Grafström Andersson 03 Sundsvalls FI 5.20 5.20
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 5.94 5.94
Jennifer Axelsson 03 Wedevågs IF 4.89
Moa Örevik 03 Visby IF Gute FIK 5.59
Kerstin Siwertsson 03 IFK Växjö
 
F17 Tresteg 12
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF 11.22 11.22
Tindra Frykholm 03 Glanshammars IF 11.78 11.78
Anna Constantinescu 03 Göteborgs KIK 11.33 10.73
Klara Avebäck 03 Hellas FK 11.17 11.17
Caroline Graveley 03 Hässelby SK 10.51 10.51
Jessica Holmberg 03 Hässelby SK 10.86 10.86
Frida Andersson 03 Malmö AI 11.45 11.25
Fia Viklund 03 Skellefteå AIK 11.05 11.05
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 10.71 10.71
Ebba Niklasson 03 Sävedalens AIK 10.81 10.81
Moa Nyström 03 Turebergs FK 10.49 10.47
Jennifer Axelsson 03 Wedevågs IF 10.86 10.86
 
F17 Kula 14
Victoria Wickman 03 Alunda SK 12.14 12.14
Julia Scharnell 03 Eslövs AI 14.22 14.22
Felicia Eriksson 03 IF Göta Karlstad 10.58 10.58
Linnea Persson 03 IFK Göteborg 11.46 11.46
Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 10.28 10.28
Agnes Claesson 03 Hovslätts IK 11.54 11.40
Justina Esangbedo 03 Kvarnsvedens GoIF 14.43 14.43
Tea Löfman 03 Malmö AI 13.57 13.57
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 14.21 14.21
Ally Robertsson Holmberg 03 Skellefteå AIK 11.35 11.35
Moa Erenbrand 03 Strands IF 10.73 10.73
Nicole Dinu 03 Ullevi FK 11.56 11.56
Ninni Lundberg 03 IFK Växjö 12.99 12.99
Emma Jelic 03 IK Ymer 10.58 10.58
 
F17 Vikt 13
Victoria Wickman 03 Alunda SK 13.38 13.38
Linnea Persson 03 IFK Göteborg 13.87 13.87
Linn Harryson 03 Hammarby IF 15.67 15.67
Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 12.86 12.86
Johanna Hallsten 03 Hälle IF 16.02 16.02
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 13.10 13.10
Tea Löfman 03 Malmö AI 16.61 16.61
Linnéa Claesson Fransson 03 Mölndals AIK 15.11 15.11
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 14.03 14.03
Rebecka Essman 03 Råby-Rekarne FIF 13.08 13.08
Molly Skugge 03 Turebergs FK 16.84 16.84
Vilma Damberg 03 Turebergs FK 15.85 15.85
Isabella Wiklund 03 Västerås FK 18.04 18.04
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248