Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

*Invitational, intresseanmälan till johan.engberg@ifgota.se
Anmälda Karlstad Grand Prix
Antal starter / Total entries: 225 Printed: 2019-06-20 15:03
Antal individer / Total persons: 217
 
Men 100m 9
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad 10.20 10.20
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 10,91
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 11.22 11.22
Sebastian Landström 94 IFK Lidingö 11.17
Austin Hamilton 97 Malmö AI 10.34 10.39
Erik Hagberg 95 Upsala IF 10.36 10.63
Kyle De Escofet 96 Storbritannien 10.21 10.30
Tomasz Siemieniuch 00 Sandnes IL 10.89
Karabo Mothibi 96 Botswana 10.29 10.36
 
Men 200m 9
Liban Mohamed 98 Falu IK 24,80
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 21.07
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 22.26 22.52
Markus Ögren 98 Malmö AI 22.39 22.46
Julian Gabert 86 Upsala IF 22,81 23,40
Eric Larsson 93 KFUM Örebro 21,89
Kyle De Escofet 96 Storbritannien 21.10 21.13
Tomasz Siemieniuch 00 Sandnes IL 21.88
Karabo Mothibi 96 Botswana 20.66 20.89
 
Men 800m 49
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI 1.54,31 1.54.31
David Steen 03 Flens FS 2,07079 2,07,79
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Hammarby IF 2.07,85 2.10,55
Fredrik Govenius 99 Hammarby IF
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1:54.49 1:56.24
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1:51.22 1:52.93
Anton Axelsson 01 Hässelby SK 1.51,54 1.51,54
Anton Persson 96 Hässelby SK
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 1.49.95
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 1.51,51
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1:55.18 1:55.58
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI 1:51.2m 1:51.2m
Daniel Lundborg 97 Malmö AI
Hassan Jirrabey 93 Malmö AI
Warsame Doley 98 Malmö AI 1:50.79
Kevin Bodén 02 Motala AIF 1:59,05 1:59,05
Carl Erixon 03 Mölndals AIK
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:54.68
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2:00.86 2:01.98
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1:52.43 1:54.50
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 2:01.19 2:03.44
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 1:59.81 2:05.44
Tobias Eknor 00 Spårvägens FK 1.56.01 1.56.01
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:48.44 1:49.87
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 1:51.11 1:51.11
Alexander Waerme 97 Ullevi FK
Mathias Söder 99 Ullevi FK
Robin Rohlén 90 IFK Umeå 1:47.94 1:49.02
Björn Seifert 96 Upsala IF 1:50.95 1:50.95
Berhe Kidane 99 Ärla IF 1:49.94 1:50.91
Felix Francois 90 Örgryte IS 1:51.90 1:53.40
Kristian Uldbjerg Hansen 96 Aalborg Atletik 1:48.45 1:48.45
Andreas Bube 87 Bagsvaerd AC 1:44.89 1:47.53
Christian Clausen 96 Sparta Atletik 1.49.76 1.50.58
William Devantier 00 Sparta Atletik 1.49.72 1.52.83
Tobias Grønstad 02 BUL 1.52.01 1.52.01
Anders Bjørndal 95 IL Gneist 1:52.06 1:55.74
Thomas Blücher 00 IL Gneist 1,55,78 1,55,78
Sondre Dingsør 96 IL Gular 1.49.58 1.52.8
Sondre Hoff 93 IL Gular 1:57.24 1:57.24
Ådne Svahn Dæhlin 82 IL Gular 1.46,05 1.50,37
Johannes Alne 75 Haugesund IL 2.02,82
Didrik Warlo 99 Tyrving IL 1:49.56 1:49.56
Trygve Fedje Mjelde 94 Österöy IL 1,53.01 1,55.32
Duran Faro 94 Sydafrika 1:46.67 1:46.67
David Cannmo 01 Trollhättan FIK 1.59,27 1.59,27
Bendik Schartum Thorbjørnsen 98 Nesodden IF 1.57.17
Leon Douglas 00 Nesodden IF 1.53,96 1.53,96
Gaute Nørve 00 Mandal o Halse IL 1:58,53 1:58,53
 
Men 1500m 42
Yakub Kerar 00 Bollnäs FIK
David Kjellén 95 IF Göta Karlstad
Anders Grahl 87 Hälle IF
Arvid Öhrn 94 Hälle IF
Merhawi Seifu 00 Hälle IF
Oscar Carlsson 91 Hälle IF
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Axel Djurberg 99 Hässelby SK
Emil Blomberg 92 Hässelby SK
Erik Djurberg 97 Hässelby SK
Olof Silvander 99 IFK Lidingö 3.58,37 3.58,37
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI 3:48.92 3:48.92
Warsame Doley 98 Malmö AI 3:53.66i
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3:48.96 3:52.04
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 3.53,77 3.58,46
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3.49.81 3.49.81
Anders Fox 95 Spårvägens FK 4.01.19
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3:59.96
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 3.53.64
Gustaf Nordling 97 Spårvägens FK 3.57.60 3.57.60
John Foitzik 91 Spårvägens FK 3:46.67 3:52.69
Samuel Eriksson Lidbrink 99 Spårvägens FK 4.07.00
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 3:57.99 3:57.99
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 3:51.26
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:50.27 3:50.56
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 3:51.00 3:54.99
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 3:50.80
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK
Jens Petrusson 94 Ullevi FK
Eric Källman 00 IK Ymer 3.56.07
Alexander Larsson 00 KFUM Örebro 4.14
Melker Forsberg 01 KFUM Örebro 4.13
Wilhelm Bergentz 02 KFUM Örebro 4:04.00 4:04.00
William Wickholm 98 KFUM Örebro 3:58
Mikael Johnsen 92 AGF Atletik 3.43.48 3.43.48
Tobias Grønstad 02 BUL 4.07 4.07
Andreas Iden 95 IL Gneist 4.00.37 8.24.21*
Mats Hauge 97 Haugesund IL 3,47,29 3,47,29
Lars Agnar Hjelmeset 01 Nittedal IL 3.57
Mathias Flak 99 Steinkjer FIK 3.56,14 3.56,14
Marko Bucarizza 88 Sydafrika 3:45 3:53
 
Men 110m Hurdles 7
Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna 14.03 14.36
Amir Shaker 89 Hammarby IF 13.80
Max Hrelja 98 Malmö AI 13.81 13.81
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 14,00
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 14.16 14.16
Alexander Brorsson 90 Athletics 24Seven SK 13,83
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14,51
 
Men High Jump 5
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2.14 2.03
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 2.14 2.09
Keitaro Fujita 97 Japan 2.25 2.25
Naoto Hasegawa 96 Japan 2.25 2.25
Hsiang Chun-Hsien 93 Chinese Taipei 2.29 2.23
 
Men Long Jump 6
Per Jonsson 88 Bollnäs FIK 7.04
Oskar Erixon 99 IF Göta Karlstad 6.99 6.99
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad 7.27 7.27
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 6.78 6.78
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 773
Amund Höle Sjursen 96 IL Gneist 7,64 7,57
 
Men Shot Put (* inv.) 4
Jeffrey Ige 83 Spårvägens FK 15.59
Scott Lincoln 93 Storbritannien 19.77 19.77
John Kelly 96 Irland 17.62 17.62
Viktor Gardenkrans 95 Athletics 24Seven SK 18.35 17.82
 
Men Discus Throw (* inv.) 7
Simon Pettersson 94 Hässelby SK 65.84 61.50
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 71.29 70.56
Martin Kupper 89 Estland 66.67 65.30
David Wrobel 91 Tyskland 65.98 65.86
Martin Wierig 87 Tyskland 68.33 66.04
Fedrick Dacres 94 Jamaica 69.67 68.96
Jakob Gardenkrans 97 Athletics 24Seven SK 63.63 57.32
 
Men Javelin Throw (* inv.) 4
Kim Amb 90 Bålsta IK 84.61 81.69
Thomas Röhler 91 Tyskland 93.90 86.39
Cheng Chao-Tsun 93 Chinese Taipei 91.36 87.12
Huang Shih-Feng 92 Chinese Taipei 86.64 81.46
 
Women 100m 12
Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden
Caroline Larsson 93 Hässelby SK
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11,67 11,77
Fatou Sowe 93 Malmö AI 11.64 11.64
Irene Ekelund 97 Spårvägens FK 11.35 11.65
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 11,65 11,92
Claudia Payton 98 Ullevi FK 11.50 11.50
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 11.89
Pernille Sina Lund 93 Bækkelaget SK 12.26
Loungo Matlhaku 95 Botswana 11.55 11.59
Jessica Bompas 01 Sydafrika 11.8
Fanny Runheim 99 Thorengruppen TFC 11.66
 
Women 800m 36
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad 2:20,24
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 2.20,99
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 2:13.53
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:06.88 2:09.61
Saga Provci 04 IFK Göteborg 2:19.76 2:19.76
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 2:17.34i
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 2:15.10
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2.20,10 2.20,53
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 2.13 2.13
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2:17.28
Astrid Rosvall 97 Hässelby SK 2:07.47 2:07.89
Elin Brink 97 Mölndals AIK 2.11,37 2.11,0
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI 2:14.66
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 2:05.82 2:10.61
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 2.05.75
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK 2:22.63i
Stina Pettersson 02 Sävedalens AIK 2:19.93
Maja Sund 01 Turebergs FK 2.12.17 2.12.17
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 1:57.77 2:02.95
Jessica Edlund 95 Umedalens IF 2:11.23 2:15.69
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.13,66 2.14,82
Sigrid Jervell Våg 92 BUL 2.07.90
Kristine Alne 02 Haugesund IL 2.21.14
Kristine Lande Dommersnes 99 Haugesund IL 2:11.67
Margrete Jørgensen Baustad 00 Haugesund IL 2:12.30 2:12.30
Vilde Våge Henriksen 00 Haugesund IL 2:09.47 2:11.55
Kristin Svendby Otervik 01 Lörenskog FIL 2:10
Marthe Johanne Hjelmeset 04 Nittedal IL 2.17
Christina Toogood 89 Sandnes IL 2.10,64 2.13,36
Malin Edland 99 IK Tjalve 2:03.44
Sanne Njaastad 00 IK Tjalve 2:07.32
Mina Anglero 97 Tyrving IL 2.07.11 2.07.67
Pernille Karlsen Antonsen 02 SK Vidar 2.09.48 2.09.97
Anne Hjort Arntsen 01 Kristiansand Löpeklubb 2.10.28 2.10.28
Mathilde Ruud 00 Mandal o Halse IL 2,16,33 2,16,33
 
Women 5000m 4
Samrawit Mengsteab 90 Hälle IF 16:21.58 16:21.58
Anastasia Denisova 93 Sävedalens AIK 16:34.92
Emilie Mo 01 SK Vidar 17:05
Cian Old-Know 96 Sydafrika 18:10 18:10
 
Women 100m Hurdles 4
Maja Rogemyr 91 IF Göta Karlstad 13.50 13.50
Malin Skogström 95 Hässelby SK 13.57
Elise Malmberg 95 IFK Växjö 13.79
Thea Haahr 91 Sparta Atletik 13.62 13.62
 
Women 400m Hurdles 3
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad 58.13 59.21
Kirsten McAslan 93 Storbritannien 56.48
Kirsten Ahrens 00 Sydafrika 59.2
 
Women High Jump (* inv.) 10
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 1.85 1.85
Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad 1.94 1.88
Bianca Salming 98 Turebergs FK 1.92 1.87
Maja Nilsson 99 Örgryte IS 1.90
Nikki Manson 94 Storbritannien 1.87
Manon Schoop 99 Holland 1.78 1.75
Marlies Van Haaren 90 Holland 1.85 1.80
Jossie Graumann 94 Tyskland 1.92 1.88
Oksana Okuneva 90 Ukraina 1.98 1.91
Marija Vukovic 92 Montenegro 1.95 1.86
 
Women Pole Vault (* inv.) 2
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 4.25 4.12
Malin Dahlström 89 Örgryte IS 4.55
 
Women Long Jump (* inv.) 5
Erica Jarder 86 IF Göta Karlstad 6.70 6.45
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad 6.38 6.38
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6.24 5.82
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 6.52 6.27
Divya Biswal 93 Kanada 6.30 6.30
 
Women Shot Put (* inv.) 7
Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 15.65 13.95
Frida Åkerström 90 Hässelby SK 17.11 17.00
Sara Lennman 96 Spårvägens FK 16.42 16.42
Brittany Crew 94 Kanada 18.69 18.69
Sarah Mitton 96 Kanada 17.79 17.69
Alina Kenzel 97 Tyskland 18.21 18.03
Lin Chia-Ying 82 Chinese Taipei 17.48 15.93
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248