Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda BAUHAUS-galan National
Antal starter / Total entries: 152 Printed: 2019-06-20 15:04
Antal individer / Total persons: 147
 
M 100m 12
Emmanuel Dawlson 92 SWE Hammarby IF 10,59
Leon Johansson 01 SWE Hammarby IF 11,68
Marcus Tornée 98 SWE IFK Helsingborg 10,44
Elijah Mensah 90 SWE Hässelby SK 11,02
Gregorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK 11,05
Jean-Christian Zirignon 95 SWE Malmö AI 10.62
Lion Martinez 78 SWE Spårvägens FK 10,90
Michael Luxemburg 94 SWE Täby IS 10.71
Oskar Motta 98 SWE Upsala IF 10.85
Edel Rogelio Amores 98 CUB Kuba 10.38
Pedro Nolet Canto 70 ESP Spanien 11.20
Milo Wahlgren 02 SWE AIK Friidrott 11,11 11,11
 
M 400m 6
Gustav Gahne 01 SWE Hässelby SK
Emil Johansson 02 SWE Turebergs FK 48,55
Kevin Duvert 98 SWE Turebergs FK 51,00
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 49,47
Fredrik Øvereng 99 NOR Overhalla IL 47,53 48,51
Imran Lernebo 01 SWE AIK Friidrott
 
M 800m 21
Mattias Ohlsson 94 SWE Heleneholms IF 1.49,83
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 1.51.22 1.51.22
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 1.51,29
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 1.51,51
Max Bechtel 01 SWE Hässelby SK 1:58,09 1:59,22
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK 1,47
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö
Abubakar Abdullahi 99 SWE Malmö AI 1.52
Johan Lamm 98 SWE Mölndals AIK 1.54.10 1.54.68
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 1:48.44
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 1.51,42
Robin Rohlén 90 SWE IFK Umeå 1:47.94
Björn Seifert 96 SWE Upsala IF 1:51:45
Faustin Mugabo 00 SWE Väsby IK 2,00,95
Berhe Kidane 99 SWE Ärla IF 1,49,94
Joonas Rinne 95 FIN Finland 1.48,97
Niklas Heikkilä 00 FIN Finland 1.52
Mats Hauge 97 NOR IL Gular 1,52,46
Thomas M Heggøy 94 NOR IL Gular 1.49.46 1.52.80
Erik Rosqvist 98 SWE AIK Friidrott 1.54,48 1.55,50
 
M 1500m 29
Yassin Abdelfath 95 SWE Gefle IF 3.46,22
Axel Djurberg 99 SWE Hässelby SK 3:57.91
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK 3:57.35
Gustav Berlin 95 SWE Hässelby SK 3.53,25
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK 3, 46
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 4:00.17
Heshlu Andemariam 97 SWE IFK Lidingö 4.06i
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 4.00,13
Abubakar Abdullahi 99 SWE Malmö AI 3.52 ind 3.52 ind
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 3.48.96
Simon Wallenlind 97 SWE Mölndals AIK 3.48.12
Alexander Holmblad 94 SWE Spårvägens FK 3.52.51
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 3.52.34
Emil Danielsson 97 SWE Spårvägens FK 3:45.42
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 3.53.64
Johan Walldén 87 SWE Spårvägens FK 3:41.79
John Foitzik 91 SWE Spårvägens FK 3.46.67
Erik Jälknäs 00 SWE Sävedalens AIK 3:58.51
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK 3:50.27
Vidar Johansson 96 SWE Sävedalens AIK 3:51.00
Amanuel Gergis 96 SWE Turebergs FK 3.45
Ali Al-Janabi 94 SWE Ullevi FK 3:50.80
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 3.50,97
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 3.56,07
Gustaf Norlander 99 SWE Ärla IF 4,08,11
Wilhelm Bergentz 02 SWE KFUM Örebro 4.08,60
William Wickholm 98 SWE KFUM Örebro 3:58.55
Niklas Heikkilä 00 FIN Finland 3.56
Moa Bollerud 01 NOR Sem IF 3,51,17
 
M 400m häck 7
Albin Hedén 01 SWE IF Göta Karlstad 54,00
Anton Bertilsson 99 SWE IFK Växjö 52.50
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 51.07
Gustav Karlsson 00 SWE KFUM Örebro 53.85
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 53,05
Jacob Aagaard Jensen 97 DEN Aalborg Atletik 54,21 55,27
Joachim Sandberg 95 NOR IK Tjalve 50.90
 
M Höjd (inv.) 6
Arvid Ryberg 98 SWE IF Göta Karlstad
Hampus Carlens 99 SWE IFK Lidingö
Oliver Ericsson 01 SWE Upsala IF
Oskar Lundqvist 97 SWE Upsala IF
Simon Wiklund 99 SWE IK Wilske
Filip Björklund 98 SWE Örgryte IS
 
K 100m 12
Charlotte Andersson 00 SWE Hässelby SK 12,29
Greta Deltin 00 SWE Hässelby SK 12,00
Sara Wiss 87 SWE IFK Lidingö 12.1 12.1
Marina Janhunen 98 SWE Malmö AI
Gladys Bamane 89 SWE Spårvägens FK 11.65
Isabelle Eurenius 89 SWE Spårvägens FK 11,64
Gabriella Holmström 00 SWE Upsala IF 12.21
Maja Almgren 98 SWE Visby IF Gute FIK 12,16 12,16
Emelie Rantzow 98 SWE IK Ymer 11.89
Elin Östlund 91 SWE KFUM Örebro 11,63
Anna Julin 94 FIN IF Nykarlebynejden 12.04
Fanny Runheim 99 SWE Thorengruppen TFC 11.66
 
K 400m 5
Sandra Knezevic 92 SWE Hammarby IF 55,23
Lovisa Bivstedt 01 SWE Hässelby SK
Ebba Svantesson 97 SWE Upsala IF 55,23
Rebecca Högberg 84 SWE KFUM Örebro 53,01 56,00
Anne Skudal Dolvik 88 NOR IL Gneist 54.72
 
K 800m 16
Madeleine Björlin-Delmar 96 SWE IFK Göteborg 2:06.88
Frida Hafström 03 SWE Hässelby SK
Lovisa Bivstedt 01 SWE Hässelby SK
Juni Rugland 03 SWE Höörs IS 2.17,02
Nadja Rugland 01 SWE Höörs IS 2.13,99
Ebba Berglin 01 SWE KA 2 IF 2.14.66
Rebecka Öberg 92 SWE IFK Lidingö 2.13,90 -
Sofia Öberg 90 SWE IFK Lidingö 2.03,79 -
Alicia Nilsson 98 SWE Stenungsunds FI 2:14.66 2:14.66
Greta Graziani 94 SWE Täby IS 2,10.52
Jessica Edlund 95 SWE Umedalens IF 2.11.23
Mille B. Olesen 02 DEN Aalborg Atletik 2.13.68
Margrete Jørgensen Baustad 00 NOR Haugesund IL 2,12,98 2,13,52i
Vilde Våge Henriksen 00 NOR Haugesund IL 2,09,47 2,11,73
Maria Freij 98 SWE Öresund FK 2.11,70
Fanny Dusabimana 93 SWE Umeå TFC 2.10.97
 
K 1500m 15
Olivia Weslien 97 SWE IF Göta Karlstad 4:31.70
Sara Dädeby 99 SWE Hovslätts IK 4.36.75
Hanna Bergström 97 SWE Huddinge AIS 4.39,76
Sofia Johansson 98 SWE Linköpings GIF 4:31.74
Elin Brink 97 SWE Mölndals AIK 4.28,99
Linn Söderholm 96 SWE Sävedalens AIK 4.15.33
Lisa Bergdahl 95 SWE Sävedalens AIK 4:33.05
Sara Christiansson 97 SWE Sävedalens AIK 4:18.67
Isabella Andersson 97 SWE Turebergs FK 4.12,51
Emilia Lillemo 00 SWE Täby IS 4.37,41
Elsa Wallenius 01 SWE Västerås FK 4.35,92
Kristine Lande Dommersnes 99 NOR Haugesund IL 4,28,31i 4,28,31i
Christina Toogood 89 NOR Sandnes IL 4.24,63
Pernilla Eugenie Epland 90 NOR Stord IL 4,24,20
Julia Svennblad 03 SWE Bohus IF 4:34.82 4:34.82
 
K 100m häck 6
Johanna Carlsson 94 SWE IFK Helsingborg 14,37
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 13,42
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 13.57
Maria Södergren 98 SWE Täby IS 14,91
Sara Skogman 95 SWE Örgryte IS 14,51
Emelie Nyman Wänseth 98 SWE Östersunds GIF 14,38
 
K 400m häck (inv.) 11
Vendela Rydbäck 97 SWE Göteborgs KIK 61,00
Sofia Johnsson 94 SWE Hässelby SK 58,50
Amanda Holmberg 98 SWE Lidköpings IS 58,85
Hanna Palmqvist 96 SWE Mölndals AIK
Johanna Holmén Svensson 95 SWE Ullevi FK 57,55
Ebba Åhman 02 SWE IK Ymer
Marlen Aakre 93 NOR Fredrikstad IF 59.16
Nora Wold 97 NOR Fredrikstad IF 58,58
Elisabeth Slettum 86 NOR IL Skjalg 57,51
Solveig Hernandez Vråle 99 NOR IK Tjalve 58,11
Amalie Hammild Iuel 94 NOR Tyrving IL 55,26
 
K Längd (inv.) 6
Elin Larsson 94 SWE IFK Halmstad
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK
Lovisa Karlsson 00 SWE Högby IF
Malin Marmbrandt 85 SWE Västerås FK
Maja Nilsson 99 SWE Örgryte IS
Moa Ullgren 96 SWE Athletics 24Seven SK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248