Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

Se hemsida för inbetalning av startavgift före tävling!
Anmälda Sollentuna GP
Antal starter / Total entries: 290 Printed: 2019-11-21 12:53
Antal individer / Total persons: 277
 
M 100m 29
Emmanuel Dawlson 92 Hammarby IF 10,59 10,80
Edvard Hansson 02 Hässelby SK 11.53 11.53
Grigorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 10.78 11.11
Martin Hagberg 01 Hässelby SK
Albin Boestad 97 IFK Lidingö 11.31 11.31
Sebastian Landström 94 IFK Lidingö 11.17
Amadou Sussoho 95 Malmö AI 10,79 0,00
Douglas Hellbratt 95 Malmö AI 10,58 10,78
Jean-Christian Zirignon 95 Malmö AI 10,62
Odain Rose 92 Spårvägens FK 10,30
William Gardell 01 Spårvägens FK 10.95 10.95
Jonatan Holm 94 Strands IF 10.94 10.94
Anton Runemar 02 Turebergs FK 11,29
Erik Ahlfont 00 Turebergs FK 11.29
Fred Österblom 02 Täby IS
Ludvig All 02 Täby IS
Michael Luxemburg 94 Täby IS 10,60 10,60
Oliver Papinski 02 Täby IS
Oskar Edlund 02 Täby IS 11,00 11,00
Sebastian Isakson 02 Täby IS 11.62 11.62
Zion Eriksson 02 Täby IS
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Erik Hagberg 95 Upsala IF 10,36 10,63
Oskar Motta 98 Upsala IF 10.85 11.03
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 10,91 10,91
Tomasz Siemieniuch 00 Sandnes IL 10.89
Karabo Mothibi 96 Botswana 10.29 10.36
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 11.04 11.04
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 10,89 10,89
 
M 400m 12
Hector Falk 93 Eskilstuna FI 50.54 50.63
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 50.62 50.62
Andreas Movin 96 IFK Lidingö 48.86 49.38
Markus Ögren 98 Malmö AI 50.48
Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö AI 45,50
Simon Martinsson 01 Malmö AI 49,80
Jacob Helsing 00 IK Orient 50.27i
Emil Johansson 02 Turebergs FK 48,55
Kevin Duvert 98 Turebergs FK
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK 48,88 48,88
Albert Nygren 01 Upsala IF
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF
 
M 800m 40
Alexander Nyström 03 Bollnäs FIK 1,55,29
Nils Jonsson 00 Danderyds SK 1.57,02
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI 1.54.31
Hannes Hejdebäck 00 Gefle IF 2.01,45
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Hammarby IF 2,07,32
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1:54,49
Adrian Mehic 94 Heleneholms IF 1.55,99
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 1.56 1.56
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.51.22 1.51.22
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Anton Persson 96 Hässelby SK 1.51.29
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 1.49.95
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 1.51.51
Max Bechtel 01 Hässelby SK 1:58,09 1:58,09
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1.55.18
Hassan Jirrabey 93 Malmö AI 1:59,6
Warsame Doley 98 Malmö AI 1.50,79
Kevin Bodén 02 Motala AIF 1:59,05 1:59,05
Tobias Eknor 00 Spårvägens FK 1:58.69
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK
Erik Guander 02 Sävedalens AIK 1:58.76 1:58.76
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:48.44 1:49.87
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1.55,20
Robin Rohlén 90 IFK Umeå 1:47.94 1:49.02
Albert Nygren 01 Upsala IF 1.54,35
Björn Seifert 96 Upsala IF 1.50,95 1.50,95
Berhe Kidane 99 Ärla IF 1,49,94
Alexander Larsson 00 KFUM Örebro 1.58.89
Christoffer Frost-Jensen Johansen 97 Bagsvaerd AC 1.51.20 1.51.35
Christian Clausen 96 Sparta Atletik 1.49.76 1.50.58
William Devantier 00 Sparta Atletik 1.49.72 1.53.44
Deniss Salmijanov 98 Estland 1:54.81
Luca Thompson 00 BUL 1.49.99 1.49.99
Sondre Juven 99 Nesbyen 1.50.48
Didrik Warlo 99 Tyrving IL 1:49.56 1:49.56
Mindaugas Striokas 91 Litauen 1:49,45
Erik Rosqvist 98 AIK Friidrott 1.54,48
Rasmus Kisel 96 SK Audentes 1.49,40
Moa Bollerud 01 Sem IF 1,53,05
 
M 1500m 32
Hannes Hejdebäck 00 Gefle IF 4:11.08 4:11.08
Yassin Abdelfath 95 Gefle IF 3:46.22 3:49.96
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK
David Nilsson 87 Högby IF 3:53.52 3:56.00
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 3:59
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 3.46,42
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3.48,96 3.52,04
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 3.53,77 3.58,46
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 3.48,12 3.55,46
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3:51.70
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3:52.34
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 3:46.66
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 3:41.79
Samuel Eriksson Lidbrink 99 Spårvägens FK 4:07.09
Wille Levay 96 Spårvägens FK 3.41.52
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 3:57.99 3:57.99
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:50.27 3:50.56
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
Alexander Waerme 97 Ullevi FK 4.06,75
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 3.50,80
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3.50,97
Ludvig Werkmäster 92 IFK Umeå 4:09,5m 4:09,5m
William Wickholm 98 KFUM Örebro 3.58.57
Olavi Allase 93 Estland 3.47,94 3.47,94
Svein Erik Strand Tønnesen 87 BUL 4.09 4.10
Sondre Juven 99 Nesbyen 3.45.2
Marius Ingebrigtsen 02 IL Skjalg 4.06.34 4.06.34
Mathias Flak 99 Steinkjer FIK 3:56,29 3:56,29
Tom Erling Kårbø 89 Stord IL 3,44,87
Henrik Hanssen 97 Ull/Kisa IL 3:52.2 3:57.4
 
M 5000m 18
Arvid Öhrn 94 Hälle IF
Heshlu Andemariam 97 IFK Lidingö 15.34
Ludvig Johansson 98 IFK Lidingö
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 15:10.00
Gustaf Nordling 97 Spårvägens FK 15:20.84
Jonathan Cleghorn 90 Spårvägens FK 14:36.82
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK 14:36.04
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 15.28
Hassan Abdiqadir 01 Västerås FK 15.02 31.55
Omar Nuur 01 IFK Växjö 14.37.75
Gustaf Norlander 99 Ärla IF 31,17
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro 15.30.01
Markus Bohman 94 KFUM Örebro 15.13.72
Odd Sagbakken 97 FIK REN-ENG 14:44 14:44
Lars Agnar Hjelmeset 01 Nittedal IL
Narve Gilje Nordås 98 Sandnes IL 14:23,58
Lars Lunde 97 Stord IL 14,40,72
Erik Lomås 93 Salangen IF 14.25.87
 
M 3000m hinder 13
Otmane Nait Hammou 95 Hammarby IF 9.22 9.22
Axel Djurberg 99 Hässelby SK
Erik Djurberg 97 Hässelby SK
Olof Silvander 99 IFK Lidingö
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 8.42,43 8.42,43
Anders Fox 95 Spårvägens FK 9:21.29
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:43.59
Fredrik Sandvik 98 Askim IF 9.05
Jacob Boutera 96 IL Gular
Abduljaleel Hir 95 Steinkjer FIK 9:00.53 9:00.53
Theodor Berre Jacobsen 01 SK Vidar 9:20
Liam Harris 97 Irland 9:10
Ola Martin Gåsvaer 98 Ranheim IL 9.23
 
M 400m häck 13
Albin Hedén 01 IF Göta Karlstad
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 52.80 52.99
Filip Pestic 94 Hässelby SK 52,00
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 52.14 52.14
Kristian Efremov 90 Spårvägens FK 55.54
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK 59,60
Erik Lindahl 90 Ullevi FK 52.14 53.40
Isak Andersson 96 Upsala IF 50.05
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 51.04 51.04
Gustav Karlsson 00 KFUM Örebro 53.81 53.81
Joachim Sandberg 95 IK Tjalve 50.90
Jonni Blomqvist 98 Borgå Akilles 52.50 53.42
Håvard Becker 99 Sem IF 53,70
 
M Höjd 4
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad 2.08 2.08
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö 2.04
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 2.14 2.09
Fredrik Jahr 91 Tyrving IL 209
 
M Längd 8
Oskar Erixon 99 IF Göta Karlstad
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
Alexander Nyman 00 Hanvikens SK
Sebastian Isakson 02 Täby IS 6.06 6.06
Rickard Willman 94 Västerås FK 7.32
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 7,73 7,53
Amund Höle Sjursen 96 IL Gneist 7,64 7,53
Maurice Mathabela 90 Sydafrika 7.62 7.44
 
M Diskus 0
 
K 100m 20
Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 12.35
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 11.87 11.97
Charlotte Andersson 00 Hässelby SK 12,29
Greta Deltin 00 Hässelby SK 12,00
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11,67 11,70
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö 11.73
Sara Wiss 87 IFK Lidingö 12,10 12,10
Daniella Busk 93 Malmö AI 11,56
Fatou Sowe 93 Malmö AI 11,64
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS
Leticia Buchli 02 Täby IS
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 11,92
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 11,77
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 12.21
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 12,01 12,01
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 11.89
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 11.76
Loungo Matlhaku 95 Botswana 11.55 11.59
Jessica Bompas 01 Sydafrika 11.80
Milja Thureson 94 Turun Toverit 11,62
 
K 400m 12
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 57,68
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 55.43
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 55,25
Linnea Killander 93 Malmö AI 55.61 55.61
Lovisa Linde 98 Täby IS 55,59
Ebba Svantesson 97 Upsala IF 55,23 56,12
Klara Helander 95 Upsala IF 56,14 56,14
Rebecca Högberg 84 KFUM Örebro 53.01 56.00
June Sæbøe Tveit 99 Norna Salhus 56.56 56.73
Kirsten Ahrens 00 Sydafrika 54.06
Nondumiso Khoza 97 Sydafrika 55.00
Milja Thureson 94 Turun Toverit 54,21
 
K 800m 31
Malin Persson 97 Bollnäs FIK 2,15,79 2,16,92
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:06.88 2:09.61
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2.20,10 2.20,10
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 2.08
Juni Rugland 03 Höörs IS 2.17,02
Nadja Rugland 01 Höörs IS 2.13,99
Mika Söderström 99 IFK Lidingö 2:13.73
Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö 2.13,92
Sofia Johansson 98 Linköpings GIF 2:11,34
Alva Malmsten Nilsson 03 IF Skade 2.23,48
Elsa Palmgren 03 Sundsvalls FI 2,17,18 2,17,18
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 2:05.82 2:10.61
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK 2:22.63 2:22.63
Stina Pettersson 02 Sävedalens AIK 2:19.93 2:21.81
Linnéa Ericsson Bäckvall 02 Turebergs FK 2.18.29
Maja Sund 01 Turebergs FK 2.12.17
Greta Graziani 94 Täby IS 2,10.52 2,12,08
Ida Holm 93 Täby IS 2,13
Ida Ekroth 96 Upsala IF 2,14,60
Maja Björnsson 03 Upsala IF 2.21,08
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.13,66 2.17,72
Mia Helene Mörck 99 Bagsvaerd AC 2.04.77
Vilde Våge Henriksen 00 Haugesund IL 2,09,47 2,11,73
Kristin Svendby Otervik 01 Lörenskog FIL 2.10
Karen Johanne Jøsendal 94 Norna Salhus 2.13.66
Malin Edland 99 IK Tjalve
Sanne Njaastad 00 IK Tjalve 2:07,32
Amalie Sæten 97 Ull/Kisa IL
Pernille Karlsen Antonsen 02 SK Vidar 2.09 2.09
Heini Ikonen 99 Jyväskylän Kenttäurheilijat 2.13,54 2.13,72
Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC 2.10.97 2.12
 
K 1500m 10
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad
Sara Dädeby 99 Hovslätts IK 4.36,69 4.36,69
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 4.29 4.29
Mika Söderström 99 IFK Lidingö 4.35,43 4.40,21
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4.27,25 4.27,25
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 4.15.33 4.24.64
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 4:18.67 4:24.08
Isabella Andersson 97 Turebergs FK 4.12,51 4.21,62
Emilia Lillemo 00 Täby IS 4,37
Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC 4.25.0
 
K 5000m 8
Linnea Sennström 00 Hässelby SK
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK
Angelica Strandberg 96 Spårvägens FK
Cecilia Norrbom 88 Spårvägens FK 16:35.22
Elsa Wallenius 01 Västerås FK
Maja Alm 88 Danmark 15:40
Kristine Lande Dommersnes 99 Haugesund IL 9,39,06
Emma Kirkeberg Mørk 02 IF Hellas 16.39.00 16.39.00
 
K 100m häck 8
Maja Rogemyr 91 IF Göta Karlstad 13,50 13,50
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 13,81
Josefine Sandelius 94 Hammarby IF
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 13.42 13.74
Malin Skogström 95 Hässelby SK 13.57
Emma Tuvesson 91 Spårvägens FK 13.38
Maria Södergren 98 Täby IS 14,81
Elise Malmberg 95 IFK Växjö 13.79
 
K Höjd 5
Louise Ekman 97 Gefle IF 1.86 1.79
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 1.85 1.85
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 1,80
Linda Skantze 95 IFK Lidingö
Maja Nilsson 99 Örgryte IS 1.90
 
K Stav 5
Elin Olsson 93 Kvarnsvedens GoIF 4,05
Hilma Hindsberg 02 Kvarnsvedens GoIF 3,70 3,60
Alva Sundin 01 Täby IS 4.01
Saga Andersson 00 Esbo IF 4,42 4,30
Birgitte Kjuus 99 Ull/Kisa IL 4,00m
 
K Tresteg 10
Madeleine Nilsson 91 Gefle IF 13.10
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 11,90
Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 13.28 12.78
Fatima Koné 99 Mölndals AIK 12.84 12.84
Klara Pedersen 97 Upsala IF
Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala IF 12.35 11.96
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF 13.14
Emilia Sjöstrand 02 AIK Friidrott 12.01 12.01
 
K Slägga 7
Michaela Norrbelius 97 Gefle IF 57.78
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 67,17 67,17
Eleni Larsson 93 Spårvägens FK
Rebecka Hallerth 96 Spårvägens FK 58,35 56,44
Frida Bååth 97 Timrå AIF 63.46 63.11
Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 58,12 56,09
Tracey Andersson 84 Ullevi FK 70,99 67,42
 
K Spjut 5
Linn Peura 97 Södertälje IF
Malin Haglund 88 Ullevi FK
Elisabeth Lithell 90 KFUM Örebro 54,42
Kristina Kristianslund 93 Bækkelaget SK 53.81 53.48
Matilda Elfgaard 92 Athletics 24Seven SK 52.23 44.12
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248