Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda En Midsommarnattsdröm
Antal starter / Total entries: 286 Printed: 2019-06-20 15:21
Antal individer / Total persons: 230
 
M 100m 24
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 10,73
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg
Daniel Andersson 91 Istrums SK
Chidozie Abika 97 IF Kville
Emil Bengtsson 02 IF Kville
Felix Ljung 02 Mölndals AIK
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Tarley Allison 97 Mölndals AIK 10.81
Oskar Bengtsson 02 IF Udd
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Emanuel Lindberg 94 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK
Peter Andréas 81 Ullevi FK 11.50
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 10,80
Lukas Bertilsson 02 Örgryte IS 12,25
 
M 200m 32
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 21,80
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg
Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg
Daniel Andersson 91 Istrums SK
Chidozie Abika 97 IF Kville
Emil Bengtsson 02 IF Kville
Fredrik Grund 02 IF Kville
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott
Linus Pihl 03 Lerum Friidrott 25
Felix Ljung 02 Mölndals AIK
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Marcel Schweikart 02 Mölndals AIK
Tarley Allison 97 Mölndals AIK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Emanuel Lindberg 94 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Peter Andréas 81 Ullevi FK 23.50
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Olof Ryberg 00 Örgryte IS 25.49
Raphael Akendo 02 Örgryte IS 24,50
Stefan Savic 02 Örgryte IS 23,13
 
M 400m 3
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott
Adam Danielsson 93 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
 
M 800m 13
Emanuele Piga 71 IFK Göteborg
Magnus Magnusson 68 Lerum Friidrott
Mika Granroth 76 Lerum Friidrott
Erik Roos 77 Mölndals AIK 2.09.11
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK 2.05.47
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:54
Jonathan Grahn 04 Mölndals AIK 2,03,98
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2,00
Simon Wikell 03 Mölndals AIK
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 1.59.82
Rasmus Haak 03 Stenungsunds FI 2:05.77
Eric Källman 00 IK Ymer 1.53.26
Mohamed Nuur 99 Örgryte IS 2.00
 
M 5000m 56
Magnus Haggren 72 Alingsås IF 18:22 Heat B
Stefan Engelbrektsson 72 Alingsås IF 17:40 Heat B
Stefan Gustafsson 76 Alingsås IF 18.54 Heat B
Anders Magnusson 71 IF Hagen FIK Heat C
Lars Olsson 60 IF Hagen FIK 21.16 Heat C
Tobias Kjellström 87 IF Hagen FIK 17:59 Heat B
Erik Framme 73 Hälle IF 16.09,99 Heat A
Patrik Brants 81 Kongahälla AIK 16:01.34 Heat A
Anders Pihl 70 Lerum Friidrott 19.30 Heat C
Erik Eklund 99 Lerum Friidrott 17:06.99 Heat A
Filip Helmroth 97 Lerum Friidrott 16:15.77 Heat A
Johan Pihl 75 Lerum Friidrott 17:40.48 Heat B
Magnus Magnusson 68 Lerum Friidrott 16:55.77 Heat A
Medhane Tumzghi 99 Lerum Friidrott 15:58.78 Heat A
Nils Olsson 04 Lerum Friidrott 16:00 Heat A
Patrik Bråvi 74 Lerum Friidrott 19:00 Heat C
Peter Corell 68 Lerum Friidrott 19:01 Heat C
Peter Helmroth 66 Lerum Friidrott 17:12.53 Heat B
Tomas Strömvall 60 Lerum Friidrott 22:00 Heat C
Tony Elias 54 Lerum Friidrott 22:56.28 Heat C
Patrik Castillo 77 Mölndals AIK 18:40 Heat B
Stefan Johansson 80 IK Sisu 18,00 Heat B
Adam Brandt 92 Solvikingarna 18:30 Heat B
Anders Kadmark 67 Solvikingarna 18:07 Heat B
Andre Holdfeldt 80 Solvikingarna 20.50 Heat C
Bengt Dahlberg 49 Solvikingarna 25:00 Heat C
Bengt-Åke Andersson 63 Solvikingarna 22:08 Heat C
Carl Toller 93 Solvikingarna 17:52.00 Heat B
Rickard Larsson 79 Solvikingarna 18:20 Heat B
Sava Iancovici 74 Solvikingarna 17:15 Heat B
Torgny Karlsson 49 Solvikingarna 24:00 Heat C
Torsten Olsson 51 Solvikingarna 26:33 Heat C
Joachim Persson 64 Solvikingarna 19.20 Heat C
Johannes Öhlin 73 Solvikingarna 17:44 Heat B
Jonas Boman 79 Solvikingarna 19:20 Heat C
Mattias Andersson 72 Solvikingarna 19:30 Heat C
Peter Velin 89 Solvikingarna 19:10 Heat C
Pontus Albertsson 90 Solvikingarna 16.30 Heat A
Emanuel Mattsson 90 Solvikingarna 18:30 Heat B
Gunnar Olsson 46 Solvikingarna 25.55 Heat C
Göran Sander 67 Solvikingarna 16.30 Heat A
Ingemar Svensson 65 Solvikingarna 18:35:00 Heat B
Isak Eriksson 94 Solvikingarna 16:45 Heat A
Jan Wikström 78 Solvikingarna 21:00 Heat C
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK 16:30 Heat A
Ivan Magnusson 02 Sävedalens AIK 17 ca Heat A
Melker Tillenius 01 Sävedalens AIK 17 ca Heat A
Jesper Evervall 94 Örgryte IS 16:30 Heat A
Niclas Sjöman 71 Örgryte IS 19.30 Heat C
Viktor Lundmark 95 Örgryte IS 16:30 Heat A
Daniel Oltegen 77 Lidköpings VSK 17:55 Heat B
Karl Wilenius 85 Lidköpings VSK 16,08 Heat A
Markus Sundberg 84 Lidköpings VSK 17:00 Heat A
Marcus Jansson 77 Runacademy IF 19:00 Heat C
Magnus Carlsson 87 Göteborg-Majorna OK 17:30:00 Heat B
Andreas Schöndell 84 Hestra IF 18:14 Heat B
 
M Höjd 5
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg
Erik Olzon 01 IF Kville 1.80
Melker Manne 01 Ullevi FK
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
 
M Stav 2
Peter Svensson 02 IF Rigor
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
 
M Längd 9
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg
Samuel Lestander 00 IFK Göteborg
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 6,58
Erik Olsson 89 Örgryte IS 6,81
Olof Ryberg 00 Örgryte IS 5.61
 
M Tresteg 10
Gustav Tartu 02 IF Kville
Marcus Nyberg 97 Malmö AI 14.77
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK
Gustav Bålström 98 Ullevi FK
Melker Manne 01 Ullevi FK
Artur Engström 96 Örgryte IS
Erik Olsson 89 Örgryte IS
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 13,33
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 15,10
William Frisk 02 Örgryte IS
 
M Diskus 4
Lars Diechle 69 Ullevi FK
Elliot Gustavsson 04 Örgryte IS P15 1kg
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS
Mats Laamanen 72 Örgryte IS
 
M Spjut 3
Fredrik Grund 02 IF Kville
Linus Pihl 03 Lerum Friidrott P17 700g
Rizvan Ektymaev 03 Lerum Friidrott P17 700g
 
K 100m 22
Anna Lestander 01 IFK Göteborg
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Sofia Björk 97 IFK Göteborg
Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborgs KIK
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 12,48
Hilda Johnsson 02 IF Kville
Julia Björkman 00 IF Kville
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott
Alva Larsson 02 Mölndals AIK
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK
Michelle De Silva 99 Mölndals AIK
Linnéa Mossberg 99 IK Orient
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Mia Stenvall 90 Ullevi FK
Rebecca Strand 99 Ullevi FK
Sara Skogman 95 Örgryte IS
 
K 200m 18
Anna Lestander 01 IFK Göteborg
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Sofia Björk 97 IFK Göteborg
Hilda Johnsson 02 IF Kville
Lisa Björklund 98 Malmö AI
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK 26,00
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Mia Stenvall 90 Ullevi FK
Rebecca Strand 99 Ullevi FK
Emelie Rantzow 98 IK Ymer
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Örgryte IS 29,00
 
K 400m 4
Elina Bergman 01 Brattås CK
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg 57.40
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
 
K 800m 10
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK 2.21.39
Paulina Wikemar 02 Mölndals AIK 2:23.08
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 2.14.68
 
K 5000m 19
Karin Magnusson 73 IF Hagen FIK
Klara Magnusson 00 IF Hagen FIK
Sandra Andersson 86 IF Hagen FIK 21;13
Eleonor Öström 59 IF Kville 23.00
Julia Johansson 99 Lerum Friidrott
Julia Kanerva 98 Lerum Friidrott
Anna Licht 77 Solvikingarna 19:59
Emy Thorén 95 Solvikingarna 18:10
Hanna Nilsson 88 Solvikingarna 20 minuter
Katja Leibe Bergstedt 60 Solvikingarna 22:53
Sonja Roxner 62 Solvikingarna 22.00
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK
Malin Strand 93 Sävedalens AIK
Jill Höstman 96 Ullevi FK
Desiree Lilliehöök 86 Örgryte IS 18:56
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS
Jennifer Acklund 95 Örgryte IS
Johanna Larsson 93 Örgryte IS
Nina Persson 91 Örgryte IS
 
K 400m häck 9
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS 58,85
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 59.16
Ebba Åhman 02 IK Ymer 61,66
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 63:89
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS 64,40
 
K Höjd 7
Hilda Gyldén 01 IF Kville 1.59
Ida Björndal 01 IF Kville 1.55
Agnes Dahlberg 02 Lerum Friidrott
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS
Tilde Johansson 02 Bokenäs IF
 
K Stav 6
Elsa Dåverhög 04 Lerum Friidrott 2.30
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott
Alma Olsson 04 IF Rigor 2,70
Klara Hillman 04 IF Rigor 2,55
Sofia Olsson 04 IF Rigor 2,75
Alma Eriksson 01 IK Ymer
 
K Längd 11
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Viktoria Karlsson 97 Göteborgs KIK zon
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 6.18
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Alexandra Schill 00 Örgryte IS 5,40
Hedda Tellow 02 Örgryte IS 5,40
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 5,26
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 5,65
Tilly Backman 03 Örgryte IS 4,79
 
K Tresteg 12
Moa Gustafsson 04 Göteborgs KIK
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI
Siri Malcus Pellmé 04 Stenungsunds FI
Alma Helander 02 Sävedalens AIK
Ebba Niklasson 03 Sävedalens AIK
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK
Moa Karlin Josefsson 94 Ullevi FK
Sofie Hallman 92 Ullevi FK
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK
Hilma Hofström 00 Örgryte IS
Tilde Johansson 02 Bokenäs IF
 
K Diskus 5
Erica Larsson 90 IF Göta Karlstad
Daniella Persson 00 Hälle IF 49.58
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK
 
K Spjut 2
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott F17 500g
Isabel Sjöberg 03 Lerum Friidrott F17 500g
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248