Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda SM
Antal starter / Total entries: 649 Printed: 2019-09-18 04:50
Antal individer / Total persons: 500
 
M 100m 18
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 10,65 10,73
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Desmond Rogo 96 Hammarby IF 10.67
Emmanuel Dawlson 92 Hammarby IF 10.49
Tony Darkwah 86 Hammarby IF 10.54
Elijah Mensah 90 Hässelby SK
Emil Thölix 95 Linköpings GIF 10.95
Philip Nilsson 95 IFK Lund 10.78 10.84
Douglas Hellbratt 95 Malmö AI 10,78
Jean-Christian Zirignon 95 Malmö AI 10,65
Tarley Allison 97 Mölndals AIK 10.79 10.79
Odain Rose 92 Spårvägens FK 10,30 10,56
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 10,35 10,62
David Sennung 91 Ullevi FK 10,80
Erik Hagberg 95 Upsala IF 10,36
Alexander Hult 96 KFUM Örebro 11,06 11,06
Braulio Ribeiro 92 KFUM Örebro 11,11 11,20
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro 10,92 10,92
 
M 200m 24
Joel Groth 91 Bollnäs FIK 20,96 21,55
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 21,58 21,82
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Dennis Otieno 91 Hammarby IF 21.08
Desmond Rogo 96 Hammarby IF 21.73
Emmanuel Dawlson 92 Hammarby IF 21.74
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 20,81
Dennis Forsman 95 Hässelby SK 21,25
Elijah Mensah 90 Hässelby SK
Olle Forslin 93 Hässelby SK 21,79
Emil Thölix 95 Linköpings GIF 22.13
Filip Nilsson 92 IFK Lund 22,06 22,17
Douglas Hellbratt 95 Malmö AI 21,30
Jacob Ewertzh 95 Malmö AI 21,60
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 21,07
Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö AI
Felix Svensson 97 Mölndals AIK 20.73 21.21
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 21.50 21.50
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 21,30
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21,25
Martin Selin 95 Ullevi FK 21,90
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 21,35 21,35
Eric Larsson 93 KFUM Örebro 21,89
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 22.00 22.00
 
M 400m 16
Alexander Nyström 03 Bollnäs FIK 48,48 48,48
Erik Martinsson 96 Gefle IF 46.73 47.87
Anders Logg 76 Hälle IF 50.23 50.23
Dennis Forsman 95 Hässelby SK 47,15
Gustav Gahne 01 Hässelby SK 49,69
Andreas Movin 96 IFK Lidingö
Filip Nilsson 92 IFK Lund 48,51 49,48
Anton Sigurdsson 96 Malmö AI
Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö AI
Jacob Helsing 00 IK Orient 49.85
Ívar Kristinn Jasonarson 92 Spårvägens FK 48,60
Trausti Stefánsson 85 Spårvägens FK 47,98 49,39
Emil Johansson 02 Turebergs FK 47.69 47.69
Martin Selin 95 Ullevi FK 49,36
Albert Nygren 01 Upsala IF 49,76
Eric Larsson 93 KFUM Örebro 50,08
 
M 800m 30
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI
Erik Martinsson 96 Gefle IF 1:47.34 1:47.34
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1:54.78
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.51.08 1.51.08
Anton Axelsson 01 Hässelby SK 1,51,54 1,51,54
Anton Persson 96 Hässelby SK 1,51,07 1,51,50
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 1,49,95 1,51,7
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 1,51,51 1,54,06
Max Bechtel 01 Hässelby SK 1,55,90
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1,49,54
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI
Ali Laaroubi 94 Malmö AI
Warsame Doley 98 Malmö AI
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:53.16 1:53.16
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1:51.56 1:51.56
Bienvenue Musore 90 Spårvägens FK 1.53,56 1.54,09
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK 1:45.03 1:45.10
Erik Guander 02 Sävedalens AIK 1:55.85 1:55.85
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 1:55.45 1:59.92
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 1:51.76 1:51.76
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:48:44 1:49:81
Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1:45.59 1:48.55
Robin Rohlén 90 IFK Umeå 1:47.94 1:48.06
Albert Nygren 01 Upsala IF 1.53,61
Björn Seifert 96 Upsala IF 1.50,95
Tomas Skjæråsen 95 Villstads GIF 1:56.50
Faustin Mugabo 00 Väsby IK 1.59,97 1.59,97
Berhe Kidane 99 Ärla IF
Felix Francois 90 Örgryte IS 1:49.89 1:49.89
Abdul Majiid Musse 00 Linköpings LK 1,57 1,57
 
M 1500m 30
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF 3:46.22 3:48.10
Anders Grahl 87 Hälle IF
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 3,51,87
Andreas Davidsson 95 Högby IF 3.59,48 3.59,48
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI
Ali Laaroubi 94 Malmö AI
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3:48.35 3:48.35
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 3:50.91 3:50.91
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 3:48.12 3:49.64
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3.52,34 3.57,17
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 3.43,19 3.43,19
Gustaf Nordling 97 Spårvägens FK 3.55,63 3.55,63
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 3.41,79 3.50,92
John Foitzik 91 Spårvägens FK 3.46,67 3.52,50
Jonathan Cleghorn 90 Spårvägens FK 3.52,18
Kalle Berglund 96 Spårvägens FK 3.34,89 3.34,89
Michael Welday 99 Stocksäters IF 4.02,53 4.02,53
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 3:56.80 3:56.80
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:46.96 3:46.96
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 3:49.89 3:49.89
Andreas Almgren 95 Turebergs FK 3:38,99 3:38,99
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3.50,94 3.53,63
Suldan Hassan 98 Ullevi FK 3.41
Jonathan Edman 01 Umedalens IF
Tomas Skjæråsen 95 Villstads GIF 4:01.50
Faustin Mugabo 00 Väsby IK 4.07,44 4.07,44
Jonatan Gustafsson 99 KFUM Örebro 3.53.91 3.53.91
Markus Bohman 94 KFUM Örebro 3.56.63 3.56.63
William Wickholm 98 KFUM Örebro 3.58.57 4.02.58
 
M 5000m 46
David Sjögren 92 KFUM Arvika 16:03.08
Adhanom Abraham 77 Eskilstuna FI
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI
Johan Fagerberg 92 Finspångs AIK 14.48
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF 14:28.91
David Kjellén 95 IF Göta Karlstad
Niklas Wassberg 91 IF Göta Karlstad
Johan Gustafsson 87 IS Göta 15:31 15:42
Anders Grahl 87 Hälle IF
Merhawi Seifu 00 Hälle IF 15:14.23 15:14.23
Olle Ahlberg 97 Hälle IF
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK 14,17
Axel Djurberg 99 Hässelby SK
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 14,02
Andreas Davidsson 95 Högby IF 15.20,90
Fredrik Casserstål 90 Högby IF 15:16
Simon Sundström 98 IFK Lidingö
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 14:26.89 14:26.89
Gabriel Steffensen 96 Mölndals AIK 14:05.48 14:05.48
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 14:40.76 14:42.22
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 15.09,70
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 15.03.65 15.03.65
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 14.11,16 14.11,16
Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK 14.01,45
John Foitzik 91 Spårvägens FK 14.14,57 14.19,48
Jonathan Cleghorn 90 Spårvägens FK 15.06,89
Kalle Berglund 96 Spårvägens FK 14.46,03
Nils Spetz 91 Spårvägens FK 14.57,72 14.57,72
Robel Fsiha 96 Spårvägens FK 13.49,97 13.49,97
Mohamed Hassan 99 IF Start 16:45
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 14:25.92 14:25.92
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 14:30.78
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping 14,52.41
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 13:51.68 14:19.63
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 13:52.45
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 14.25,69
Nuray Yassin Ahmed 81 Ullevi FK
Suldan Hassan 98 Ullevi FK 13,31
Jonathan Edman 01 Umedalens IF
Efrem Brhane 94 Västerås FK
Gustaf Norlander 99 Ärla IF
Alexander Larsson 00 KFUM Örebro 15.59.65
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro 15.36.83 15.36.83
Markus Bohman 94 KFUM Örebro 14.34.39 14.34.39
Tim Sundström 89 KFUM Örebro 14.43,62 14.43,62
 
M 10000m 33
Adhanom Abraham 77 Eskilstuna FI
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI
Johan Fagerberg 92 Finspångs AIK 30.34 31.12
Kristofer Låås 92 Fredrikshofs FI 30:32 30:32
David Kjellén 95 IF Göta Karlstad
Jonas Leandersson 90 IF Göta Karlstad
Niklas Wassberg 91 IF Göta Karlstad
Ebba Tulu Chala 96 Huddinge AIS
John Kingstedt 92 Huddinge AIS 30,21
Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 29,38 30,41
Anders Bergman 88 Hälle IF
Anders Grahl 87 Hälle IF
Oscar Carlsson 91 Hälle IF
Andreas Jansson 96 Hässelby SK 30,05
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK 29,41 30,38
Axel Djurberg 99 Hässelby SK
Marcus Åberg 88 Hässelby SK 30,24 30,56
Erik Karlsson 98 Högby IF 30:57 30:57
Fredrik Casserstål 90 Högby IF 31:12
Heshlu Andemariam 97 IFK Lidingö
Björn Östenson 93 Malmö AI
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 30.21,91
Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK 29.30,28
Maximillian Ueda 93 Spårvägens FK 30.33,76 30.33,76
Nils Spetz 91 Spårvägens FK 30.39,01 30.39,01
Robel Fsiha 96 Spårvägens FK 28.59,62 28.59,62
Mikael Ekvall 89 Strömstad LK
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK
Olle Kalered 90 Tjalve IF Norrköping
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 29:52.01
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 28:33.33
Nuray Yassin Ahmed 81 Ullevi FK
Omar Nuur 01 IFK Växjö 30.16.89
 
M 3000m hinder 11
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 9:38.36
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 8,32 8,35
Olof Silvander 99 IFK Lidingö
Simon Sundström 98 IFK Lidingö
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 9.04 9.14
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 8:50.55 8:50.55
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:43.59 8:48.81
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 8:23.54 8:32.26
Efrem Brhane 94 Västerås FK
Fredrik Johansson 86 IFK Växjö 8:50.30 -
Omar Nuur 01 IFK Växjö 8.58.79 8.58.79
 
M 110m häck 14
Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna 14.03 14.26
Amir Shaker 89 Hammarby IF 14.39
Fredrick Ekholm 94 IFK Lidingö
Anton Levin 92 Malmö AI
Max Hrelja 98 Malmö AI
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 13,90 14,56
Viktor Wahlén Diederichsen 98 Spårvägens FK 14,91 14,91
Jonatan Holm 94 Strands IF
Ludwig Sjödin 95 IFK Umeå 15.29 15.36
Linus Otto Boyer 95 Upsala IF 14,67
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 13,81 13,81
Filip Björklund 98 Örgryte IS 14.17 14.17
Alexander Andersson 94 Athletics 24Seven SK 14,77 14,77
Alexander Brorsson 90 Athletics 24Seven SK 13,83 14,30
 
M 400m häck 15
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 54,40 54,45
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 52,62 52,64
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott 53.80 53.80
Jesper Rilegård 98 IFK Lidingö 56.30 56.60
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 51,89 51,89
Viktor Bondesson 98 Malmö AI
Ívar Kristinn Jasonarson 92 Spårvägens FK 52,43
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 57.10 57.10
Erik Lindahl 90 Ullevi FK 52,97
Isak Andersson 96 Upsala IF 50,05
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 50,44 50,44
Gustav Karlsson 00 KFUM Örebro 52.59 52.59
Linus Strand 01 KFUM Örebro 57,80 57,80
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 50.20 50.32
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 53.05 54.24
 
M Höjd 19
Emil Uhlin 00 Falu IK 2.10 2.10
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad 2.10 2.10
Markus Asplund 98 IF Göta Karlstad
Simon Throgen 97 IF Göta Karlstad 1,96 1,90
Elias Sahlin 01 Hellas FK 201 201
Melwin Lycke-Holm 04 Kils AIK
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö
Samuel Fransson 00 Malmö AI
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2,14 2,08
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 2,09 1,97
Mattias Green 98 Säffle FIK
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 2.00 2.00
Fabian Delryd 96 Täby IS 2.16
Herman Olvik 96 Ullevi FK 2,04
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 2,01
Oliver Ericsson 01 Upsala IF 2,10
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 2,14
Simon Wiklund 99 IK Wilske
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 220 200
 
M Stav 20
Carl Sténson 93 Hellas FK 531 526
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 5,00 4,94
Filip Gyllensten 92 IF Kville
Björn Andersson 91 IFK Lidingö
Magnus Herstedt 98 Malmö AI 4,90
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 5.21 4.86
Simon Thor 00 IFK Märsta 5,05 4,93
Gustav Magnusson 00 Nyköpings BIS 4.83 4.83
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 5,31 4,76
Oscar Janson 75 Ullevi FK 5,87 5,15
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 4,86
Emil Carlsson 02 IFK Växjö 4,90 4,90
Micael Fagö 94 IFK Växjö 5,20 4,50
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 500
Dennis Bergetoft 92 KFUM Örebro 5,03 4,86
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro 5,22 4,90
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 5,00 4,80
Jonathan Ruffieux 91 Örgryte IS 4.50
Melker Svärd-Jakobsson 94 Örgryte IS 5.71 5.71
Rasmus Elfgaard 94 Athletics 24Seven SK 4,71 4,71
 
M Längd 21
Per Jonsson 88 Bollnäs FIK 7.15 6.79
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Oskar Erixon 99 IF Göta Karlstad
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad 7.40 7.40
David Svensson 98 Hammarby IF 7.21
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 7.03
Michel Tornéus 86 Hammarby IF 7.64
Carl af Forselles 01 Hässelby SK
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK
Jesper Hellström 95 Hässelby SK 7,52
Andreas Otterling 86 IFK Lidingö
Thobias Nilsson Montler 96 Malmö AI
Henning André 97 Nyköpings BIS 7.14 6.94
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 7,78 7,29
Erik Johansson 01 Ullevi FK 7,38
Simon Björnstedt 99 Upsala IF 7,36
Patric Hjort 93 Västerås FK
Rickard Willman 94 Västerås FK 7,33 7,33
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 791 791
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 7.00 7.00
Artur Engström 96 Örgryte IS 6.61 7.47
 
M Tresteg 12
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 15.49
Timothy Olsson 98 Huddinge AIS 14,62 14,62
Jesper Hellström 95 Hässelby SK 16,53
Albin Boestad 97 IFK Lidingö
Marcus Nyberg 97 Malmö AI
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK 14,91 14,91
Gustaf Bålström 98 Ullevi FK 15,80
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14,89
Antonis Dinopoulos 95 Upsala IF 15,37
Artur Engström 96 Örgryte IS 15.28 15.28
Isak Persson 95 Örgryte IS 15.44
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF 14,62 14,62
 
M Kula 11
Ali Al-Saadi 95 Eskilstuna FI 14:88 14:88
Gabriel Heen 95 Hässelby SK
Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 17,58 16,17
Simon Pettersson 94 Hässelby SK
Wictor Petersson 98 Malmö AI
Jesper Arbinge 97 Spårvägens FK 18,40 18,40
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 19,79 18,50
Arwid Koskinen 92 Ullevi FK 18,31
William Ullberg 96 IFK Umeå 15.80 15.42
Andreas Eriksson 94 IK Heros 15,92 15,92
Viktor Gardenkrans 95 Athletics 24Seven SK 18,50 18,50
 
M Diskus 12
Ulf Ankarling 88 IF Göta Karlstad
Matthew Brown 80 Hammarby IF 48.74
Simon Pettersson 94 Hässelby SK 65,84 65,03
Axel Härstedt 87 Malmö AI 62,01
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 71,86 71,86
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 66,22 62,02
Jussi Kiviniemi 93 Södertälje IF 54,66 54,41
Lukas Hamrin 99 Timrå AIF 50.51 50.51
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 58,30
Theodor Walther 94 Ullevi FK
Victor Wisén 01 Upsala IF 45,52
Jakob Gardenkrans 97 Athletics 24Seven SK 63,63 59,50
 
M Slägga 11
Stefan Kvist 87 Alvesta FI 66,59 65,09
Ragnar Carlsson 00 Falu IK 68.81 67.98
Oscar Vestlund 93 IF Göta Karlstad
Tim Söderqvist 95 Hälle IF
Ryan Mccullough 89 Malmö AI
Mattias Lindberg 90 Skellefteå AIK 70,50 70,50
Elias Håkansson 92 Spårvägens FK 71,38 62,65
Ivar Moisander 00 Spårvägens FK
Anton Andersson 96 Turebergs FK 61.14 55.20
Hugo Sörby 01 Upsala IF 56,16
Johannes Nilsson 98 Västerås FK 54,75
 
M Spjut 19
Kim Amb 90 Bålsta IK 84,61 82,16
Jiannis Smalios 87 Eskilstuna FI 81,89 70,16
Theodor Thor 93 Eskilstuna FI 72,46 62,58
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad
Johannes Henriksson 93 IF Göta Karlstad
Carl Widenholm 00 Hellas FK 65.92 65.92
Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 74,03 74,03
Kamil Kaminski 96 Hässelby SK 67,01 60,80
Olof Hansson 86 Hässelby SK
Rasmus Eriksson 98 Kils AIK 68,67
Jonathan Amneskog 98 Klippans FK 66.83
Jacob Larsson 95 IFK Lund
Otto Sundell 00 Söderhamns IF 63.24
Fredrik Andersson 93 Södertälje IF
Esa Hiltunen 96 Ullevi FK 63.01 63.01
Jonathan Harley 93 Ullevi FK 68,22
Tim Holmberg 91 Upsala IF 64,80
Isak Oskarsson 96 IFK Växjö 75,72 67,14
Sebastian Thörngren 93 IFK Växjö 73,42 73,42
 
K 100m 20
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 11,86 11,86
Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 12.35 12.43
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK 12,46
Greta Deltin 00 Hässelby SK 12,00 12,02
Jessica Östlund 93 Hässelby SK
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö
Daniella Busk 93 Malmö AI 11,67
Fillippa Sivnert 01 Malmö AI
Nikki Anderberg 02 Malmö AI
Stephanie Ydström 95 Malmö AI
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 11,65 12,20
Irene Ekelund 97 Spårvägens FK 11,35 11,65
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 11,64 11,91
Claudia Payton 98 Ullevi FK 11,50
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 11,95
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 11,76 11,76
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 11.87 11.95
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 11,61
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 11.76 12.05
 
K 200m 25
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 24,15 24,64
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 24.83
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 25,32
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK
Jessica Östlund 93 Hässelby SK
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Felicia Ascard 96 IFK Lund
Daniella Busk 93 Malmö AI 23,92
Pernilla Nilsson 92 Malmö AI 24,18
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 24,10
Irene Ekelund 97 Spårvägens FK 22,92 23,77
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 23,89 24,78
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 23,19 23,68
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 23,58
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 24,25
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 24,66
Klara Helander 95 Upsala IF 24,99 24,99
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 24,44 24,44
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 24.07 24.15
Carolina Söderbom 99 Ärla IF
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 23,63
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 24.06 24.39
Rebecca Högberg 84 KFUM Örebro 24,53 25,24
 
K 400m 15
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 57,48
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 54.86
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 56,28
Ebba Berglin 01 KA 2 IF 59.64 61.30
Linnea Killander 93 Malmö AI
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 51,13 53,10
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI 59.60 59.60
Linnea Gateman 01 Strömstads IF 58,02 58,02
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.99
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 55,30
Ebba Svantesson 97 Upsala IF 56,12
Klara Helander 95 Upsala IF 55,66
Carolina Söderbom 99 Ärla IF
Rebecca Högberg 84 KFUM Örebro 53,01 56,29
 
K 800m 23
Annika Faager 76 Björnstorps IF 2:15.11 2:18.06
Malin Persson 97 Bollnäs FIK 2.13,86 2.13,86
Lovisa Ellström 00 IF Göta Karlstad 2.18,92 2.18,92
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:06.88 2:09.61
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 2.14.50 2.14.50
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 2:15.85 2:15.85
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 2,13,37 2,13,37
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 2,07,61
Ebba Berglin 01 KA 2 IF 2.14.66 2.18.14
Rebecka Öberg 92 IFK Lidingö
Aleksandra Gustavsson 97 Lidköpings IS 2:31.09 2:39.84
Emelie Svensson 95 IFK Mora Friidrott 2.16.86 2.20.64
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI 2:11.46 2:11.46
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 2.05.75 2.09.84
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK 2:00.43 2:02.66
Maja Sund 01 Turebergs FK 2.11 2.11
Yolanda Ngarambe 91 Turebergs FK 2:02,18 2:02,18
Greta Graziani 94 Täby IS 2.10,71
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 1.58 2.00,69
Jessica Edlund 95 Umedalens IF 2.11 2.12.20
Ida Ekroth 96 Upsala IF 2.14,60
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.13,66 2.13,66
 
K 1500m 16
Annika Faager 76 Björnstorps IF 4:34-50 4:39.17
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4:30.76
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 4.46.64 4.46.64
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 4,21,07 4,21,07
Mika Söderström 99 IFK Lidingö
Angelica Strandberg 96 Spårvägens FK 4.41,21 4.41,21
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 4.15.33 4.16.72
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK 4:33.45 4:33.45
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 4:15.25 4:15.25
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK 4:07.16 4:10.40
Yolanda Ngarambe 91 Turebergs FK 4:05,18 4:05,18
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 4.09
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 4.32,67
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 4.50,37 4.50,37
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 4.34,24 4.34,74
Vera Sjöberg 01 AIK Friidrott 4:29.19 4:29.19
 
K 5000m 16
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 17:33.03
Tova Eurén 94 Göteborgs KIK 16:54.28
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 17,06,35 17,06,35
Samrawit Mengsteab 90 Hälle IF
Louise Wiker 79 Hässelby SK
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK 16,28
Yoie Bohlin 90 Hässelby SK
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK
Anastasia Denisova 93 Sävedalens AIK 16.01.37 16.01.37
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK 17:05.18 17:25.41
Malin Strand 93 Sävedalens AIK 16:58.25 17:38.63
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 15:43.63 15:45.38
Elisabet Clausén 90 Tväråselets AIF 16:41
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS 17.16 17.16
Johanna Larsson 93 Örgryte IS 17.14
Sofia Hjert 97 Torsby LK 18,16,79 18,16,79
 
K 10000m 16
Sofia Ewnert 89 IF Göta Karlstad
Samrawit Mengsteab 90 Hälle IF
Jenny Nilsson 87 Hässelby SK
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK 34,18
Yoie Bohlin 90 Hässelby SK
Johanna Eriksson 81 Motala AIF 34,57
Cecilia Norrbom 88 Spårvägens FK 34.16,21 34.36,24
Johanna Salminen 78 FK Studenterna 35:49 35:49
Anastasia Denisova 93 Sävedalens AIK 34.03.73 34.03.73
Malin Strand 93 Sävedalens AIK 35:11.92
Elisabet Clausén 90 Tväråselets AIF 36:09
Charlotte Andersson 85 IFK Umeå 36:11
Hanna Kumlin 92 Örgryte IS 36:43 36:43
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS 36.28
Johanna Larsson 93 Örgryte IS 35.54
Jennifer Andersson 00 Dalaportens OL
 
K 3000m hinder 7
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad
Tova Eurén 94 Göteborgs KIK
Emma Jansson 91 Hässelby SK 11,23,05
Julia Samuelsson 99 Högby IF 10.28
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK 10:14.59 10:14.59
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 10.17.92 10.22.58
Jill Höstman 96 Ullevi FK
 
K 100m häck 12
Maja Rogemyr 91 IF Göta Karlstad 13.50 13.50
Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 14.10
Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 14,37
Malin Skogström 95 Hässelby SK 13,57
Lovisa Karlsson 00 Högby IF 13.79 13.79
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Maja Maunsbach 01 IFK Lund 14.34 14.34
Emma Tuvesson 91 Spårvägens FK 13,31 13,67
Estelle Montler 91 Ullevi FK 14,47
Sofia Lindh 98 Upsala IF 14,46
Moa Kjellander 99 Åhus FIK
 
K 400m häck 14
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 59:96 59:96
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Felicia Ascard 96 IFK Lund 63.95
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 57.31 57.31
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI 65,85
Caroline Larsson 01 Täby IS 61.79
Lovisa Linde 98 Täby IS 59.83
Emelie Öberg 97 Ullevi FK 64,76
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 59,19
Ebba Svantesson 97 Upsala IF 60,99
Moa Granat 04 Vallentuna FK 60,21 60,21
Tyra Landin 02 Västerås FK 63,33
 
K Höjd 12
Alma Uhlin 03 Falu IK 1.73 1.73
Louise Ekman 97 Gefle IF 1.86 1.84
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad
Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad
Linda Skantze 95 IFK Lidingö
Ellen Huldén 90 IFK Lund
My Nordström 90 Tjalve IF Norrköping 1,87 1,72
Erika Kinsey 88 Trångsvikens IF 1.97 1.96
Bianca Salming 98 Turebergs FK 1.92 1.88
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 1,70
Maja Nilsson 99 Örgryte IS 1.90 1.85
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS 1.83 1.74
 
K Stav 12
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg 4,20 3,75
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 4,07 4,07
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 4,15 4,07
Angelica Bengtsson 93 Hässelby SK 4,76 4,76
Elin Olsson 93 Kvarnsvedens GoIF 4,05 3,90
Hilma Hindsberg 02 Kvarnsvedens GoIF 3,63 3,63
Klara Mattsson 97 IK Orient
Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägens FK 4,01 4,00
Alva Sundin 01 Täby IS 3.92
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 4,13
Malin Dahlström 89 Örgryte IS 4.55 3.95
Michaela Meijer 93 Örgryte IS 4.71 4.70
 
K Längd 21
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 6,73 6,73
Linn Egerfält 00 Gefle IF 5.87 5.64
Erica Jarder 86 IF Göta Karlstad
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 5.90 5.90
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 6.18 6.18
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS 582 582
Farydah Inoussa 94 Hässelby SK 5,95
Lovisa Karlsson 00 Högby IF
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK
Malin Olsson 90 IFK Lidingö
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF 6.00
Stephanie Ydström 95 Malmö AI
Filippa Gunnarsson 99 Mölndals AIK 5,91 5,85
Aina Griksaite 94 Spårvägens FK 6,10 6,10
Emelie Nilsson 88 Spårvägens FK 6,12
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6,27 6,16
Erika Kinsey 88 Trångsvikens IF 6.51 6.51
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 6,45
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 5.83 5.83
Moa Ullgren 96 Athletics 24Seven SK 6,07 5,87
 
K Tresteg 17
Linn Egerfält 00 Gefle IF 12.10 12.10
Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 12.58
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF 12.48
Fatima Koné 99 Mölndals AIK 12,97 12,97
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 13,26 13,26
Cornelia Nilsson 01 Skellefteå AIK 12.09 12.09
Aina Griksaite 94 Spårvägens FK 13,82
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK
Frida Johansson 95 Tjalve IF Norrköping
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK 12,12
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK 11,90
Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala IF 12,35
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 13,19
Emma Ehrlin 93 Ärla IF
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 12.00 12.00
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 12.98 13.21
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF 13.49 13.49
 
K Kula 12
Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 15.65
Emma Harrysson 97 Hälle IF 13.39 12.40
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 13.50 13.50
Axelina Johansson 00 Hässelby SK 15,18 15,18
Frida Åkerström 90 Hässelby SK 17,00 16,94
Emilia Malmehed 01 Linköpings GIF 13.00
Mathilda Eriksson 98 Malmö AI 13,48
Maria Nilsson 95 IK Orient 14,86 14,86
Ásdís Hjálmsdóttir 85 Spårvägens FK 16,08 15,78
Sara Lennman 96 Spårvägens FK 16,42 16,42
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 14,20
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK 18,88 18,88
 
K Diskus 19
Ida Stenbäck 99 SK Bore
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Erica Larsson 90 IF Göta Karlstad 50.07
Elin Rubin 95 Hovslätts IK 42,28 42,28
Daniella Persson 00 Hälle IF 49.58 49.58
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 46.15 46.15
Axelina Johansson 00 Hässelby SK 48,60 48,60
Lydia Sundin 94 Hässelby SK
Mathilda Eriksson 98 Malmö AI 50,88
Amanda Nordin 97 Skellefteå AIK 47,92 47,92
Emma Ljungberg 94 Spårvägens FK 55,15 55,15
Heidi Schmidt 93 Spårvägens FK 55,31 46,02
Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK 44,74 44,33
Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 58,12 56,08
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 55,46
Ellen Pettersson 97 Upsala IF 51,29
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 59,06
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK 55,79 55,67
Jennifer Rudberg 98 Athletics 24Seven SK 45,78 45,78
 
K Slägga 19
Michaela Norrbelius 97 Gefle IF 57.78 56.30
Josefine Larsson 98 Glanshammars IF 50,37 50,37
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Josefin Berg 85 IF Göta Karlstad 67.18 60.12
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 66.87
Ida Storm 91 Malmö AI 70,01
Sara Forssell 00 Motala AIF
Emma Palmgren 01 Nyköpings BIS 53.18 53.18
Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne FIF 59,48 55,43
Eleni Larsson 93 Spårvägens FK 68,76 60,13
Rebecka Hallerth 96 Spårvägens FK 58,35 57,55
Frida Bååth 97 Timrå AIF 63.46 63.11
Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 58.12 56.08
Tracey Andersson 84 Ullevi FK 67,42
Kajsa Wennberg 96 Upsala IF 62,79
Anna Götberg 01 Västerås FK 55,64
Jennifer Andersson 01 Västerås FK 56,52
Cecilia Larsson 99 IFK Växjö 59,58 59,58
 
K Spjut 11
Maria Olsson 96 Gefle IF 43.92 43.92
Carolin Näslund 98 IF Göta Karlstad 54:97 54:97
Ásdís Hjálmsdóttir 85 Spårvägens FK 63,43 58,53
Bianca Salming 98 Turebergs FK 50.26 50.26
Emelie Larsson 91 Ullevi FK 52.79 45.81
Malin Haglund 88 Ullevi FK 56.06 44.88
Mari Klaup 90 Ullevi FK 53,79
Maja Gustavsson 98 Västerås FK 46,47
Anna Wessman 89 IFK Växjö 61,42 52,41
Elisabeth Lithell 90 KFUM Örebro
Matilda Elfgaard 92 Athletics 24Seven SK 52,60 48,81
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248