Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Spåret 100
Antal starter / Total entries: 159 Printed: 2019-03-23 09:23
Antal individer / Total persons: 151
 
M 60m (huvud- och förtävl.) 15
Ibrahim Abakar 99 Hammarby IF
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 6.97 6.97
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 7,06 7,06
Adam Lindhe 94 IFK Lidingö 6.99
Sebastian Landström 94 IFK Lidingö
Daniel Persson 98 Malmö AI 7,22
Jacob Ewertzh 95 Malmö AI 6,92 7,05
KidusYohannes Getahun 98 Malmö AI 07.14
Emil Johansson 02 Turebergs FK 7,04
Michael Luxemburg 94 Täby IS 7.01
Rodi Kay 98 Täby IS 7.16
Zion Eriksson 02 Täby IS 6.96
Oskar Motta 98 Upsala IF 7.05 7.13
Festus Asante 94 Sparta Atletik 6.76
Frederik Schou-Nielsen 96 Sparta Atletik 6.87
 
M 800m (huvud- och förtävl.) 15
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI 1.54,00
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1, 54,49
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 1.55
Anton Persson 96 Hässelby SK 1.51.08
Gustav Gahne 01 Hässelby SK
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1.47,20
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1.55 1.55
Bienvenue Musore 90 Spårvägens FK 1.53.56
Daniel Norberg 78 Spårvägens FK
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1.48.44
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 1.55,0
Berhe Kidane 99 Ärla IF 1,49,94
Felix Francois 90 Örgryte IS 1.51.90
Christian Clausen 96 Sparta Atletik 1.51.38 1.51.38
Rasmus Kisel 96 SK Audentes 1.49,40 1.49,91
 
M 1500m (förtävl.) 34
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI 3.59
Hannes Hejdebäck 00 Gefle IF 4.13,23
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 3:52,30
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 4.05
Axel Djurberg 99 Hässelby SK 3:57.91
Erik Djurberg 97 Hässelby SK 3:57.35
Gustav Berlin 95 Hässelby SK
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 3.46
Ludvig Johansson 98 IFK Lidingö 4.10
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 3:59.00
Olof Silvander 99 IFK Lidingö 4.00,13
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI 3.53.52 3.53.52
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3.48,96
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 3.48.12
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3.52,00
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3.52,00
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 3.53,00
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 3.41,00
Mikael Andersson 00 Säffle FIK
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 3:51.51
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:50.27
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping 4.02.50
Ludvig Danielson 95 Tjalve IF Norrköping 4,00.50
Tim Sundström 89 Turebergs FK 3.45.16
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 3.50,80
Robin Rohlén 90 IFK Umeå 3:48.12
Eric Källman 00 IK Ymer 3.56,07
Gustaf Norlander 99 Ärla IF 4.08
Linus Näslund 00 Ärla IF 4,12,0
Mikael Johnsen 92 AGF Atletik 3:44:37
Andreas Lindgren 98 Sparta Atletik 3.41.56
Nick R. Jensen 91 Sparta Atletik 3.44.80
Olavi Allase 93 Estland 3.48,64 3.48,64
Alberts Blajs 95 Lettland 3:48.64
 
M 3000m (huvudtävl.) 10
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI 8,29,47
Jonas Leandersson 90 IF Göta Karlstad 8.11,00
Elmar Engholm 92 Hässelby SK 8:04,44 8:04,44
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 8:09,61
Staffan Ek 91 Malmö AI 7,58
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 8:21.48
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:06.73
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 8.04
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 8.16,30
Nikolaos Sakis 99 Grekland 8:33:86
 
M Häck 60m (förtävl.) 6
Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna 8.02 8.02
Fredrick Ekholm 94 IFK Lidingö 7,88 7,92
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 7,90
Ludwig Sjödin 95 IFK Umeå 8,37 8,60
Filip Björklund 98 Upsala IF 8.09
Linus Otto Boyer 95 Upsala IF 8,27 8,27
 
M Höjd (huvudtävl.) 1
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö 2,04
 
M Stav (förtävl.) 3
Carl Sténson 93 Hellas FK 531 520
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 5.21 4.70
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 5,31
 
M Längd (huvudtävl.) 8
Jesper Hellström 95 Hässelby SK 7.52
Andreas Otterling 86 IFK Lidingö 8.12
Max Andersson 95 Upsala IF 7.39 7.38
Rickard Willman 94 Västerås FK 7.32 7.20
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 7,73
Angelos Roussos 92 Örgryte IS 7.65m
Artur Engström 96 Örgryte IS 7.47m
Sebastian Pedersen 97 Sparta Atletik 7.74
 
M Kula (huvudtävl.) 0
 
K 60m (förtävl.) 10
Charlotte Andersson 00 Hässelby SK 7,74 7,85
Greta Deltin 00 Hässelby SK 7,61 7,82
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö 7,60
Fatou Sowe 93 Malmö AI 7.41
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 7,42
Irene Ekelund 97 Spårvägens FK 7,44
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 7,44
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 7,68 7,78
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 7.78
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 7.58 7.58
 
K 400m (huvud- och förtävl.) 5
Caroline Kihlblom 94 Täby IS 55.69
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.58
Sofia Hultgren 97 Täby IS 56,78
Klara Helander 95 Upsala IF 56,69
Elli Euthycia Deligianni 02 Grekland 56:27
 
K 800m (huvud- och förtävl.) 21
Malin Dahlbäck 99 Eskilstuna FI 2.18,21
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 2:15.53
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2.06,88
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2.20,43
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 2.08,52
Emelie Svensson 95 IFK Mora Friidrott 2.21.53
Alva Malmsten Nilsson 03 IF Skade 2:24
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 2:05.43
Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping 2.18,38
Wilma Marcusson 99 Trångsvikens IF 2:13.78
Greta Graziani 94 Täby IS 2.10.52
Ida Holm 93 Täby IS 2,11
Ida Ekroth 96 Upsala IF 2,14,60
Klara Ygeby 02 Upsala IF 2.18,00 2.18,00
Maja Björnsson 03 Upsala IF 2.22,30 2,22,30
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.13,66 2.22,00
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 2.14,14
Dagmar Fæster Olsen 94 Sparta Atletik 2.07.01
Maria Freij 98 Öresund FK 2:11.70
Ioanna Panopoulou 01 Grekland 2:09:95 2:09:95
Vera Sjöberg 01 AIK Friidrott 2:14.84
 
K 1500m (huvudtävl.) 6
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4.33
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4.28,99
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 4.15.33
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 4.34,28
Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC 4.32.34
 
K Häck 60m (huvud- & förtävl.) 10
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 8,51
Johanna Kunath 97 Hammarby IF 9,24
Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 8.93
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 8,34
Malin Skogström 95 Hässelby SK 8.39
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 8,52
Malin Eriksson 91 IFK Lidingö 8.54
Emma Tuvesson 91 Spårvägens FK 8,29
Daniela Karlsson 96 Täby IS 9.11
Alva Wolwan 01 Upsala IF 9,10
 
K Höjd (förtävl.) 3
Louise Ekman 97 Gefle IF 1.86
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 169
Linda Skantze 95 IFK Lidingö
 
K Stav (huvudtävl.) 0
 
K Längd (huvud- och förtävl.) 9
Sandra Törnros 95 Gefle IF 6,34
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad 6.37
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS 5.74 5.62
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6,24 5,93
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 5,71 5,71
Emelie Eklund 00 Täby IS 5,86 5,86
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 652
Thilda Särnevång 96 IFK Växjö 6.10
 
K Kula (förtävl.) 3
Felicia Lindberg 97 Hammarby IF 12.29 12.29
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 13.33
Frida Åkerström 90 Hässelby SK 16,61 16,61
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248