Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Riksmästerskapen i vinterkast
Antal starter / Total entries: 91 Printed: 2019-02-23 06:40
Antal individer / Total persons: 68
 
M Kula (ej RM) 1
Gabriel Heen 95 Hässelby SK 18.08 18.08
 
M Diskus 1
Theodor Walther 94 Ullevi FK 46.72
 
M Slägga 1
Tim Söderqvist 95 Hälle IF 66,54
 
M Spjut 2
Sebastian Thörngren 93 IFK Växjö 7208
Emil Persson 95 Örgryte IS
 
M22 Kula (ej RM) 0
 
M22 Diskus 0
 
M22 Slägga 2
August Bergstrand 99 Ullevi FK
Johannes Nilsson 98 Västerås FK
 
M22 Spjut 0
 
P19 Kula (ej RM) 5
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 14,84
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville
William Lanndalen 01 IF Kville
Simon Lanngren 00 Sävedalens AIK 15.62
Victor Wisen 01 Upsala IF
 
P19 Diskus 4
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 48,13
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville
Simon Lanngren 00 Sävedalens AIK 43.80
Victor Wisen 01 Upsala IF
 
P19 Slägga 4
Ragnar Carlsson 00 Falu IK
William Lanndalen 01 IF Kville
Ivar Moisander 00 Spårvägens FK 64,72
Hugo Sörby 01 Upsala IF
 
P19 Spjut 2
William Lanndalen 01 IF Kville
Alex Wisme 00 IFK Växjö
 
P17 Kula (ej RM) 2
Caspar Larsson 02 Huddinge AIS 13.71
Måns Roos 02 Mölndals AIK 15,90
 
P17 Diskus 4
Caspar Larsson 02 Huddinge AIS 43,57
Måns Roos 02 Mölndals AIK 46,98
Alfons Haals 02 Västerås FK 36,17
Leo Janén 02 IFK Växjö 50,74
 
P17 Slägga 2
Hampus Wallin 02 Hovslätts IK
Alfons Haals 02 Västerås FK 63,85 63,85
 
P17 Spjut 0
 
P16 Kula (ej RM) 1
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 13.42 13.42
 
P16 Diskus 3
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 36.71 36.71
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne FIF
 
P16 Slägga 4
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04
Gustav Wiberg 03 Råby-Rekarne FIF
Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne FIF
Leo Bystedt 03 Västerås FK
 
P16 Spjut 0
 
K Kula (ej RM) 1
Maria Nilsson 95 IK Orient
 
K Diskus 2
Emma Ljungberg 94 Spårvägens FK 52.28
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK
 
K Slägga 2
Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne FIF 59,48
Tracey Andersson 84 Ullevi FK 70,99
 
K Spjut 2
Mari Klaup 90 Ullevi FK
Sofie Hammar 95 IFK Växjö
 
K22 Kula (ej RM) 1
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 13.64 13.64
 
K22 Diskus 5
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 40.66
Mathilda Eriksson 98 Malmö AI 50.59
Ellen Pettersson 97 Upsala IF
Vanessa Kamga 98 Upsala IF
Jennifer Rudberg 98 Athletics 24Seven SK
 
K22 Slägga 3
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK
Jessica Preiman 98 Haparanda SKT 42.82
Cecilia Larsson 99 IFK Växjö
 
K22 Spjut 2
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK
Daniella Ekström 99 Upsala IF
 
F19 Kula (ej RM) 2
Felicia Lejros 01 Djurmo Sifferbo IF
Axelina Johansson 00 Hässelby SK 15,46 15,46
 
F19 Diskus 5
Daniella Persson 00 Hälle IF 46.97 46.97
Axelina Johansson 00 Hässelby SK 48,60 48,60
Sara Forssell 00 Motala AIF
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Corinne Wessman 01 IK Ymer
 
F19 Slägga 7
Felicia Lejros 01 Djurmo Sifferbo IF
Jennifer Quick 00 IFK Lund
Sara Forssell 00 Motala AIF
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Anna Götberg 01 Västerås FK
Jennifer Andersson 01 Västerås FK
 
F19 Spjut 2
Felicia Lejros 01 Djurmo Sifferbo IF
Stina Jacobson 00 Istrums SK
 
F17 Kula (ej RM) 2
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Sophie Reid 02 IK Ymer
 
F17 Diskus 4
Hillevi Carlsson 02 Falu IK
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Jenny Jonsson 02 Lidköpings IS
Nina Pyrell 02 IFK Växjö
 
F17 Slägga 9
Hillevi Carlsson 02 Falu IK
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Alexandra Nilsson 02 Götlunda IF
Monia Kristiansson 02 Hälle IF
Tilde Jönsson 02 Linköpings GIF 48,86
Ida Arnerdal 02 Råby-Rekarne FIF
Emma Holmgren-Löf 02 Upsala IF
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer
Alva Nilsson 02 Ängelholms IF
 
F17 Spjut 1
Sophie Reid 02 IK Ymer
 
F16 Kula (ej RM) 0
 
F16 Diskus 0
 
F16 Slägga 1
Rebecka Essman 03 Råby-Rekarne FIF 36,49
 
F16 Spjut 2
Ida Elmén 03 IF Kville 31,98
Evelina Wikell 03 Mölndals AIK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248