Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Sky is the limit
Antal starter / Total entries: 324 Printed: 2018-12-17 17:31
Antal individer / Total persons: 261
 
M 100m 34
Tarley Allison 97 Alingsås IF 11.03
Hector Falk 93 Eskilstuna FI 11.21 11.22
Patrik Hägg 72 Hälle IF 12.50 12.50
Olle Forslin 93 Hässelby SK 11,07 10,82w
Daniel Andersson 91 Istrums SK 11.22
Emil Quick 95 Kalmar SK
Chidozie Abika 97 IF Kville
Michael Skalenius 90 IF Kville 11,28 11,70
Robin Noping 96 IF Kville
Dennis Karanda 89 Malmö AI 10.90 11.10
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Oscar Nilsson 02 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 11,56
Adam Denguir 94 Ullevi FK 10.48 10.67
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK 11.22 11.32
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.71
Isak Barrow 96 Ullevi FK 11.04 11.04
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.36 10.68
Simon Sund 98 Ullevi FK 11.85 11.85
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 10.22 10.52
Victor Fingal 96 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK 11.30 11.30
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 11,04 11,20
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 11,85
Alexander Andersson 94 Athletics 24Seven SK
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 10,94 11,22
 
M 200m 23
Tarley Allison 97 Alingsås IF 22.45
Olle Forslin 93 Hässelby SK 21,79
Daniel Andersson 91 Istrums SK 22.99
Chidozie Abika 97 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Filip Nilsson 92 IFK Lund
Dennis Karanda 89 Malmö AI 21.60 22.00
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Adam Denguir 94 Ullevi FK 21.22
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK 23.10 22.66
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Simon Sund 98 Ullevi FK 24.75
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21.07 21.54
Victor Fingal 96 Ullevi FK
Hampus Widlund 93 IFK Växjö
Andreas Carlsson 95 IK Ymer
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 21,89 21,94
 
M 800m 36
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI 1.55,41 B-final
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI 1.50.95 1.50.95 A-final
Daniel Tegbrant 00 Hammarby IF 1.57,21 1.57,93 C-final
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1.54,48 1.54,48 B-final
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.52.02 1.52.02 A-final
Merhawi Seyfu 00 Hälle IF 1.59.12 1.59.12 C-final
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 2.00 2.00 C-final
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF 2.01.50 2.01.50 C-final
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 1.49.95 1.51.02 A-final
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1.47.20 1.50.91 A-final
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK C-final
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1.55.18 1.55.18 B-final
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 1.55.87 1.56.18 B-final
Kevin Bodén 02 Motala AIF 2:03,74 2:03,74 C-final
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 1.52.94 B-final
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK 2.05.47 2.05.47 C-final
Filip Wadman 97 Mölndals AIK Pace B Pace C Pace B/C
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1.54.10 1.54.10 B-final
Josef Wallenlind 01 Mölndals AIK 1.55.22 B-final
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2.00.86 2.00.86 C-final
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1.52.43 B-final
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 2.03.46 2.03.46 C-final
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 1.59.86 1.59.86 C-final
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 1.52.31 1.54.59 B-final
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 1:52.04 1:52.04 A-final
Markus Engsner 01 Sävedalens AIK 2.02 C-final
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 1.51 1.54 A-final
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 1.54.40 1.54.40 B-final
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1.55.42 1.55.42 B-final
Eric Källman 00 IK Ymer 1.53,26 1.53,26 A-final
Gustaf Norlander 99 Ärla IF 1.58.70 1.58.70 C-final
Felix Francois 90 Örgryte IS 1.51.90 1.51.90 A-final
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS Pace A Pace A
David Cannmo 01 Trollhättan FIK 2.03,33 2.03,33 C-final
Kevin Hermansson 95 Trollhättan FIK 1.56,23 2.00,33 C-final
Tore Marius Tøfte 03 Kristiansand Löpeklubb C-final
 
M 5000m 10
Erik Karlsson 92 OK Alehof 15.32
Anders Grahl 87 Hälle IF 14.33
Patrik Brants 81 Kongahälla AIK
Jonathan Weichbrodt 94 Mölndals AIK 15.01
John Foitzik 91 Spårvägens FK
Mohammad Reza 92 Spårvägens FK
Ahmed Mohmoud 98 Strömstad LK 15.49 15.49
Geert Tuinstra 90 Sävedalens AIK
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK 15.06
Hussein Ibrahim 98 Ullevi FK Pace
 
M Häck 110m 8
Anton Levin 92 Malmö AI 13,97 14,30
James Gaudiello 98 Malmö AI 15,14 15,14
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 15,15
Filip Björklund 98 Upsala IF
Hampus Widlund 93 IFK Växjö
Alexander Andersson 94 Athletics 24Seven SK
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14,51 14,84
 
M Höjd 9
Markus Asplund 98 IF Göta Karlstad 200 200
Simon Throgen 97 IF Göta Karlstad 196 193
Elias Sahlin 01 Hellas FK 200 196
Philip Ryding 01 IF Kville 200 196
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 215
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 200 193
Herman Olvik 96 Ullevi FK 206 200
Viktor Husmark 92 Ullevi FK 201 197
Ola Carlsson 75 Örgryte IS 222 201
 
M Stav 16
Carl Sténson 93 Hellas FK 531 494
Carl Einar Eskonniemi Söderström 99 Hellas FK 446 446
Micael Fagö 94 Kalmar SK 520 520
Erik Hagström 73 IF Kville 425
Filip Gyllensten 92 IF Kville 530 530i
Björn Andersson 91 IFK Lidingö 483 472
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 531 486
Jonathan Karlsson 98 Täby IS 432 432
Oscar Janson 75 Ullevi FK 587 496
Dennis Bergetoft 92 KFUM Örebro 503 492
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro 522 510
Adam Bengtsson 99 Örgryte IS 461i 417
David Kappelin 95 Örgryte IS 522 470i
Jonathan Jansson 91 Örgryte IS
Aske Petersen 98 Sparta Atletik 4,78 4,78
Nikolaj Graves 98 Sparta Atletik 4,51 4,51
 
M Längd 13
Per Jonsson 88 Bollnäs FIK 7.15 695
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
Emil Quick 95 Kalmar SK
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 7,12 702
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 7,73 756
Albin Coster 04 Örgryte IS
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS 6.00 597
Olof Ryberg 00 Örgryte IS 5,86 578
Otto Hammarström 99 Örgryte IS 647
 
M Tresteg 11
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 16.28 15.54
Moteba Mbumba 90 Hässelby SK 15.96 14.82i
Emil Quick 95 Kalmar SK
William Asker 04 IF Kville 12.33 12.33
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK 14.15 14.15
Daniel Lennartsson 88 Örgryte IS 16.12 14.20
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS 13.50
Joel Åsenlund 02 Örgryte IS
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 12.96
Mathias Ström 87 Örgryte IS 16.27 14.92
William Frisk 02 Örgryte IS 13.14
 
P17 Häck 110m 0
 
P17 Höjd 0
 
P17 Stav 5
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg U.T. 385
Peter Svensson 02 IF Rigor 404
Jonathan Howser 02 Täby IS 373
Emil Carlsson 02 IFK Växjö 472 472
Oliver Edman 01 Örgryte IS 405 405
 
P15 80m 5
Olle Billgren 04 Hellas FK
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Martin Allansson 03 Mölndals AIK
Daniel Hultén 04 Sävedalens AIK
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS
 
P15 800m 4
Jonas Magnusson 04 Hälle IF 2.17.50 2.17.50
Martin Jarlbäck 04 Mölndals AIK 2.24.69
Gustav Thyrman 04 IF Rigor 2:16,11 2:16,11
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS
 
P15 Häck 80m 2
William Asker 04 IF Kville
Sten Hagström 03 Örgryte IS 11.65
 
P15 Höjd 2
Martin Allansson 03 Mölndals AIK 168
Philip Bayer 03 Mölndals AIK 1,63 163
 
P15 Stav 1
Sten Hagström 03 Örgryte IS 380
 
P14 Höjd 4
Olle Billgren 04 Hellas FK 161 161
Melwin Lycke-Holm 04 Kils AIK 2,00 200
Gustav Thyrman 04 IF Rigor 1,58 158
Albin Coster 04 Örgryte IS 164
 
P14 Stav 3
Felix Steene 04 IF Kville 321
William Asker 04 IF Kville 343
Gustav Thyrman 04 IF Rigor 2,67 267
 
P13 600m 3
Ailo Zackrisson Ljung 07 Hälle IF 1.45.78 1.45.78
Edvin Liske 06 Kongahälla AIK
Robert Rydell 06 Mölndals AIK
 
P13 Höjd 2
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Nils Askelund 05 Mölndals AIK
 
P13 Stav 0
 
P12 Höjd 3
Oliver Öhlander 06 Mölndals AIK
Vinton Landelius 06 Mölndals AIK
Julius Wiklund 06 IK Wilske 153 153
 
P12 Stav 0
 
P11 Höjd 2
David Blixt 07 Mölndals AIK
Malte Ovesson 07 Mölndals AIK
 
P11 Stav 1
Ove Hagström 07 Örgryte IS 2.35
 
P10 Höjd 2
Gustav Rex 08 Mölndals AIK
Fritz Theander 08 Varbergs GIF
 
P10 Stav 0
 
K 100m 13
Sissel Eliasson 04 Alingsås IF 13.07
Lisa Björklund 98 Göteborgs KIK
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 12.48 12.48
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 12,36
Weronica Hägg 74 Hälle IF 14.30 14.30
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11,90
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK
Felicia Sjöblom 99 IK Orient
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 12.40
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 12.35 12.35
 
K 200m 8
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 24:99
Elsa Stålhandske 04 Hälle IF 28.80 28.80
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 24.23 24.66
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 25,79 24,9w
 
K 800m 11
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2.17.28 2.17.28
Klara Westberg 01 Istrums SK
Linn Alness Borg 00 IFK Lidingö 2.20.54 2.20.54
Sandra Carlsson 88 IFK Lund
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI 2.14,66 2.14,66
Elin Marcusson 99 Trångsvikens IF 2.18,06 2.18,06
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 2:16,98 2:16,98
Louise Jörgensen 91 Köbenhavns IF 2.10.44 2.10.44
Elin Axelsson 94 Trollhättan FIK Pace
 
K 5000m 4
Caroline Almkvist 95 Hässelby SK
Johanna Anvell 89 Mölndals AIK
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS 16:19 16:38
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS 17.46
 
K Häck 100m 2
Astrid Lees 99 Brattås CK 15,53
Estelle Montler 91 Ullevi FK 14.35 14.57
 
K Höjd 6
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 181 181
Ellen White 01 IFK Lund 172
Sara Johansson 94 IFK Lund 165
Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK 194 180
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 173 168
Sanna Pettersson 99 Östersunds GIF 172 168
 
K Stav 8
Rebecka Krüeger 03 Malmö AI 390 385
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 425
Fanny Bergetoft 96 KFUM Örebro 334 334
Fanny Berglund 88 Örgryte IS 350
Malin Dahlström 89 Örgryte IS 415
Sara Cannmo 96 Örgryte IS 375
Caroline Ranners 95 Sparta Atletik 397 397
Line Renée Jensen 92 Sparta Atletik 410 401
 
K Längd 15
Sandra Törnros 95 Gefle IF 634 634
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad
Viktoria Karlsson 97 Göteborgs KIK 470 470
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 598
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 597
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Siobhan Cronin 03 Istrums SK
Malin Olsson 90 IFK Lidingö 627 597
Filippa Gunnarsson 99 Mölndals AIK 591 591
Siri Malcus Pellmé 04 Stenungsunds FI
Emelie Eklund 00 Täby IS 568 568
Clara Weetom 04 Örgryte IS
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 614 597
Tilly Backman 03 Örgryte IS 463
 
K Tresteg 9
Anna Constantinescu 03 Göteborgs KIK 11.33 11.33
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott 11.45
Izehi Ileso 89 Mölndals AIK 13.03
Siri Malcus Pellmé 04 Stenungsunds FI 9.84
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK 11.98 11.83
Sofie Hallman 92 Ullevi FK
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK 11.45
Alicia Jisbrant 04 Örgryte IS
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 11.58
 
F17 Häck 100m 0
 
F17 Höjd 3
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS 165
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK 165
 
F17 Stav 1
Alva Sundin 01 Täby IS 390 381
 
F15 80m 5
Ida Warfvinge 04 Alingsås IF
Sissel Eliasson 04 Alingsås IF 10.43
Liv Backman 04 Örgryte IS
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 9,99
 
F15 800m 8
Saga Provci 04 IFK Göteborg 2.23.53
Hilda Törngård 04 Hälle IF 2.33.07 2.33.07
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK 2.28.70
Sofia Johansson 04 Mölndals AIK
Ida Thunberg 04 IF Rigor 2.43
Majken Söderlund Larsson 07 Stenungsunds FI 2.29,67
Ebba Francois 04 Örgryte IS
Hanna Lagerkvist 04 Lysekil SLF 2:31:23
 
F15 Häck 80m 8
Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborgs KIK
Ella Borg 04 Mölndals AIK
Agnes Frimannsson 04 Sävedalens AIK
Sydney Karström 04 Åhus FIK
Alicia Jisbrant 04 Örgryte IS
Clara Weetom 04 Örgryte IS
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
Tilly Backman 03 Örgryte IS 13.37
 
F15 Höjd 2
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 1,58 1,58
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
 
F15 Stav 1
Weronica Hägg 74 Hälle IF U.T 2.84
 
F14 Höjd 6
Ida Warfvinge 04 Alingsås IF
Tilde Bjerager 04 Höörs IS 166 166
Alma Olsson 04 IF Rigor 141
Sofia Olsson 04 IF Rigor 147
Stina Larsson 04 IK Wilske
Sydney Karström 04 Åhus FIK 154
 
F14 Stav 2
Alma Olsson 04 IF Rigor 2,45
Sofia Olsson 04 IF Rigor 2,75
 
F13 600m 2
Nellie Skantze 05 IFK Göteborg
Sofie Bernhardsson 05 Hälle IF 1.55.56 1.55.56
 
F13 Höjd 2
Doris Erixon 05 Stenungsunds FI
Doris Theander 05 Varbergs GIF
 
F13 Stav 1
Olivia Amberntsson 05 Mölndals AIK 180
 
F12 Höjd 3
Alva Nordlinder 06 Göteborgs KIK
Moa Stagemyr 06 Mölndals AIK
Klara Ternander 06 IK Orient 150
 
F12 Stav 0
 
F11 Höjd 0
 
F11 Stav 0
 
F10 Höjd 4
My Olsson 09 IF Göta Karlstad
Nathalie Wiman Ahlstedt 08 IF Göta Karlstad
Maja Liske 08 Kongahälla AIK
Ella-Nomi Paravinja 09 Slovenien
 
F10 Stav 1
Ella-Nomi Paravinja 09 Slovenien
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248