Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda JSM - USM17
Antal starter / Total entries: 291 Printed: 2018-07-20 18:24
Antal individer / Total persons: 167
 
M22 100m 3
Tarley Allison 97 Alingsås IF 10.89 11.03
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF Friidrott 11,64 11,64
 
M22 200m 1
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 22,29
 
M22 400m 3
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 50,01
Erik Rosqvist 98 AIK Friidrott
 
M22 800m 5
Abdullahi Adan 98 Hässelby SK
Anton Persson 96 Hässelby SK
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK
Warsame Doley 98 Malmö AI
William Wickholm 98 KFUM Örebro 1.57.43
 
M22 1500m 7
Abdullahi Adan 98 Hässelby SK
Anton Persson 96 Hässelby SK
Erik Karlsson 98 Högby IF 4.09,13
Warsame Doley 98 Malmö AI
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 3.56 3.56
Oskar Hansson 97 KFUM Örebro
William Wickholm 98 KFUM Örebro 3.58.45
 
M22 5000m 6
Filmon Fshatsion 98 Hälle IF 15.14 15.14
Andreas Jansson 96 Hässelby SK
Erik Karlsson 98 Högby IF 15.42,49 15.42,49
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 15.22
Heshlu Andemariam 97 IF Start 15.40
Oskar Hansson 97 KFUM Örebro 16.37
 
M22 Hinder 2000m 1
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 6.04
 
M22 Häck 110m 0
 
M22 Häck 400m 0
 
M22 Höjd 1
Simon Throgen 97 IF Göta Karlstad 1.96
 
M22 Stav 0
 
M22 Längd 1
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
 
M22 Tresteg 1
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF Friidrott 14,11 14,11
 
M22 Kula 3
Wictor Petersson 98 Malmö AI
William Ullberg 96 IFK Umeå
Albin Lager 96 KFUM Örebro
 
M22 Diskus 2
William Ullberg 96 IFK Umeå
Albin Lager 96 KFUM Örebro
 
M22 Slägga 1
Tobias Hagström 96 Hälle IF 60.95 60.95
 
M22 Spjut 2
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad
Simon Litzell 97 Hässelby SK 78.73 74.46
 
P19 100m 6
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 11.22
Viktor Thor 00 Strands IF 11,13
William Thor 00 Strands IF 11,09
Emil Sandström 00 Söderhamns IF 11,10 11,31
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 10.90 10.90
Marcus Andersson 00 Öresund FK 11,41
 
P19 200m 4
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 22.26
Viktor Thor 00 Strands IF 23,03
William Thor 00 Strands IF 23,25
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 21.91 21.91
 
P19 400m 4
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 50.16
Ludvig Brorsson 00 IK Wilske 50,70
Axel Sandberg 00 KFUM Örebro
Olle Tyrsmo 00 KFUM Örebro
 
P19 800m 9
Nils Jonsson 00 Danderyds SK 1.57,02 1.57,02
Simon Carrington 00 Högby IF 1:59:79 1:59:79
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK 2.04 2.06
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI
Michael Welday 99 Stocksäters IF 1.59,56
Eric Källman 00 IK Ymer 1.53,26
Axel Sandberg 00 KFUM Örebro
Jonatan Gustafsson 99 KFUM Örebro 1.56.77
Olle Tyrsmo 00 KFUM Örebro
 
P19 1500m 10
Merhawi Seyfu 00 Hälle IF 4.03.55 4.03.55
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 4.12 4.12
Kristoffer Tengroth 00 Hässelby SK
Yassin Abdi 99 Hässelby SK
Simon Carrington 00 Högby IF 4:18:40 4:18:40
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI
Michael Welday 99 Stocksäters IF 4.07,82
Eric Källman 00 IK Ymer 3.58,33
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro 4.06.51
Jonatan Gustafsson 99 KFUM Örebro 4.02.69
 
P19 5000m 6
Lukas Segersten 00 Eskilstuna FI
Merhawi Seyfu 00 Hälle IF
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 14.56 14.56
Kristoffer Tengroth 00 Hässelby SK
Yassin Abdi 99 Hässelby SK
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro
 
P19 Hinder 2000m 0
 
P19 Häck 110m 1
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad
 
P19 Häck 400m 1
Ludvig Brorsson 00 IK Wilske 58,98 58,98
 
P19 Höjd 2
Simon Thor 00 IFK Märsta
Simon Wiklund 99 IK Wilske 2.11 2.02
 
P19 Stav 4
Carl Einar Eskonniemi Söderström 99 Hellas FK 4,30
Simon Thor 00 IFK Märsta
Gustav Magnusson 00 Nyköpings BIS 4,41 4,33
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 4,90
 
P19 Längd 9
Carl Einar Eskonniemi Söderström 99 Hellas FK 6,94 6,57
Marcus Lidman 99 Hälle IF 6.74 6.48
Robin Gustafsson 99 Hälle IF 6.92 6.64
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 6.88
Gustav Magnusson 00 Nyköpings BIS 6,86 6,75
Viktor Thor 00 Strands IF 6,73
William Thor 00 Strands IF 6,54
Kristoffer Kold Erlandsen 99 KFUM Örebro 6,66
Thomas Rydh-Sternbeck 99 Österhaninge IF 7.16 7.16
 
P19 Tresteg 3
Edwin Pakiam 00 Hälle IF 12.41 12.41
Oskar Palmén 00 Karlskoga FIF 12,35 12,35
Linus Tegenborg Sjöström 00 Umedalens IF 12,94
 
P19 Kula 1
Simon Thor 00 IFK Märsta
 
P19 Diskus 3
Alexander Sjögren 99 Kalmar SK 55.57 55.57
Markus Menander 99 Kongahälla AIK 44.66 44.66
Simon Thor 00 IFK Märsta
 
P19 Slägga 2
David Sahi 00 Enköpings AI 52,83 52,83
Alexander Sjögren 99 Kalmar SK 55.44 55.44
 
P19 Spjut 3
Carl Widenholm 00 Hellas FK 62,08 62,08
Simon Thor 00 IFK Märsta
Otto Sundell 00 Söderhamns IF 59.09 59.09
 
P17 100m 8
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 12,29
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 11.78 11.78
Noel Montelin 01 Visby IF Gute FIK 11.63
Amir Musa 01 KFUM Örebro 11,68
Bimo Soenarso 01 KFUM Örebro 10,90
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 11,07
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 11.39
 
P17 200m 6
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 24,82
Noel Montelin 01 Visby IF Gute FIK 24.13
Bimo Soenarso 01 KFUM Örebro 22,84
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 21,99
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro 22,91
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 23.00
 
P17 400m 5
Gustav Gahne 01 Hässelby SK
Roble Abdullahi 01 Malmö AI
Ludvig Ramhult 01 IK Ymer 52,05
Linus Strand 01 KFUM Örebro 54,55
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 51.08 51.08
 
P17 800m 6
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Gustav Gahne 01 Hässelby SK
Roble Abdullahi 01 Malmö AI
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 2.04,46
Melker Forsberg 01 KFUM Örebro 2.01.98
 
P17 1500m 5
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 4.09,13
Michael Nordahl 01 Ystads IF 4:24,40
Melker Forsberg 01 KFUM Örebro 4.13.33
 
P17 3000m 4
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI 8.29,47
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Erik Bungerfeldt 01 Hässelby SK
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 8.54,44
 
P17 Hinder 2000m 2
Erik Bungerfeldt 01 Hässelby SK
Melker Forsberg 01 KFUM Örebro
 
P17 Häck 110m 2
Carl af Forselles 01 Hellas FK 14,21 14,21
Alfred Berglöf 01 Strands IF 15.57 15.57
 
P17 Häck 300m 1
Linus Strand 01 KFUM Örebro 42,47
 
P17 Höjd 2
Carl af Forselles 01 Hellas FK 2,07 2,00
Elias Sahlin 01 Hellas FK 2,00 1,90
 
P17 Stav 4
Carl af Forselles 01 Hellas FK 4,71 4,50
Tobias Solberg 01 Hässelby SK 4.23 4.20
Melvin Wahlström 01 Motala AIF
Karl Johansson 01 Stocksäters IF 4,11 m 4,11 m
 
P17 Längd 8
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 5.43
Carl af Forselles 01 Hellas FK 7,13 7,13
Elias Sahlin 01 Hellas FK 6,50
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 6.18 6.18
Milton Danielsson 01 Kalmar SK 5.81 5.81
Andreas Ehn 01 IK Ymer 6,47
Amir Musa 01 KFUM Örebro 6,19
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro
 
P17 Tresteg 2
Carl af Forselles 01 Hellas FK 15,17 15,17
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro 12,20
 
P17 Kula 2
Johannes Olsson 01 Hälle IF
Milton Danielsson 01 Kalmar SK 12.46 12.46
 
P17 Diskus 2
Johannes Olsson 01 Hälle IF
Milton Danielsson 01 Kalmar SK 36.24 36.24
 
P17 Slägga 2
Rasmus Hellberg 01 Piteå IF 54,41 54,41
James Eriksson Nicholls 01 KFUM Örebro 59.28 59.28
 
P17 Spjut 0
 
K22 100m 2
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 12,27 12,27
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 11,98
 
K22 200m 2
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 25,77 25,77
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 24,45
 
K22 400m 2
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Alexandra Everett 96 Malmö AI
 
K22 800m 2
Aleksandra Gustavsson 97 Lidköpings IS 2.35,75
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
 
K22 1500m 0
 
K22 5000m 0
 
K22 Hinder 2000m 0
 
K22 Häck 100m 3
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 13,95 13,95
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 14.49 14.49
Amanda Öberg 96 IK Ymer
 
K22 Häck 400m 3
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 62,00
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 62.97
 
K22 Höjd 0
 
K22 Stav 3
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Vilma Styrman 98 Haparanda SKT 3,15 -
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK 4,25 4,25
 
K22 Längd 5
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 6,09 6,01
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 6.01 6.01
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 5,93
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF
 
K22 Tresteg 1
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 12,12
 
K22 Kula 1
Jennifer Rudberg 98 IK Ymer 12,30
 
K22 Diskus 1
Jennifer Rudberg 98 IK Ymer 43,14
 
K22 Slägga 3
Michaela Norrbelius 97 Gefle IF 57.78 57.78
Josefine Larsson 98 Glanshammars IF 48,50
Rebecka Hallerth 96 Hellas FK 58,06 58,06
 
K22 Spjut 0
 
F19 100m 5
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 12.21 12.24
Clara Augustsson 00 IK Ymer 10,57
Moa Kjellander 99 Åhus FIK 12,41 12,65
Olivia Köhler 00 Gällivare SK 13,03
 
F19 200m 4
Hanna Dahlberg 00 Eslövs AI 26.51
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 25.11 25.27
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK 26,10 26,10
Clara Augustsson 00 IK Ymer 25,92
 
F19 400m 2
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK 58,15 58,80
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF 60.35 60.35
 
F19 800m 1
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK 2.16,10 2.20,38
 
F19 1500m 2
Linnea Sennström 00 Hässelby SK
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK 3.39,81 4.45,20
 
F19 3000m 1
Linnea Sennström 00 Hässelby SK
 
F19 Hinder 2000m 1
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK
 
F19 Häck 100m 3
Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad
Moa Kjellander 99 Åhus FIK 14,83 15,17
Olivia Köhler 00 Gällivare SK
 
F19 Häck 400m 3
Frida Wistfors 99 IF Göta Karlstad
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK 65,60 65,60
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF
 
F19 Höjd 2
Anna Påsse 99 Göteborgs KIK 1,70 1,70
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 1,67
 
F19 Stav 1
Hanna Viklund 99 Umedalens IF 3,75 3,65
 
F19 Längd 5
Hanna Dahlberg 00 Eslövs AI 5,29 5,23
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK 5,38 5,38
Julia Olander 99 KA 2 IF 5.38 5.14w
Clara Augustsson 00 IK Ymer 5,27
 
F19 Tresteg 4
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 11,48 11,18
Hilma Hofström 00 KA 2 IF 11,47 11,41
Julia Olander 99 KA 2 IF 12.16 11.77
Sara Grahn 00 KA 2 IF 11,09 11,08
 
F19 Kula 2
Ella Andersson 00 Eslövs AI 11,71
Amanda Lejros 99 Hässelby SK
 
F19 Diskus 6
Ida Stenbäck 99 SK Bore 42,71
Ella Andersson 00 Eslövs AI 45,51
Daniella Persson 00 Hälle IF 45.00 45-00
Amanda Lejros 99 Hässelby SK
Hanna Grönwall 99 Öresund FK 36,84
Vilma Engbe 00 Öresund FK 39,38
 
F19 Slägga 7
Ida Stenbäck 99 SK Bore 49,25
Ellen Mårtensson 99 IF Göta Karlstad 43.96 43.96
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK 51,97 51,97
Elin Jonasson 00 Wärnamo SK 45,95
Hanna Grönwall 99 Öresund FK 43,95
Vilma Engbe 00 Öresund FK 44,20
Ida Forss 99 Marieby GoIF 43,63 43,63
 
F19 Spjut 2
Anna Nogolova 99 Umedalens IF 43,38
Madelaine Ahlström 00 Umedalens IF 38,65
 
F17 100m 4
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 12,93
Julia Wennersten 01 IK Ymer 12,23
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro 12,52
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro
 
F17 200m 6
Amanda Isaksson 01 Boden FI 27,09 27,09
Jeanne Lindestam 01 Danderyds SK
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 26,54
Alva Kojic 01 KFUM Örebro 27,13
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro
Hanna Enlund 01 AIK Friidrott 25.67
 
F17 400m 4
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 56,21 57,04
Alva Kojic 01 KFUM Örebro
Hanna Enlund 01 AIK Friidrott 58.50
 
F17 800m 4
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 2,12,01 2,12,01
Nadja Rugland 01 Höörs IS 2,13,99 2,13,99
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
 
F17 1500m 2
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
 
F17 3000m 1
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
 
F17 Hinder 1500m 2
Nadja Rugland 01 Höörs IS 5,26,91 5,26,91
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
 
F17 Häck 100m 1
Julia Wennersten 01 IK Ymer 14,25
 
F17 Häck 300m 2
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 44,86 44,86
Julia Wennersten 01 IK Ymer
 
F17 Höjd 0
 
F17 Stav 2
Sandra Alvero 01 Habo Friidrott 04 4.06 4.06
Alma Eriksson 01 IK Ymer 3,18
 
F17 Längd 4
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 5.62
Hanna Johansson 01 KA 2 IF 5.28 5,28
Corinne Wessman 01 IK Ymer 5,05
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro 5,71
 
F17 Tresteg 2
Hanna Johansson 01 KA 2 IF 11,71 11,71
Nike Thanner 01 Örgryte IS
 
F17 Kula 1
Corinne Wessman 01 IK Ymer 12,22
 
F17 Diskus 4
Maja Persson 01 SK Bore 35.73 35.73
Nadja Lennartsson 01 Kalmar SK 31.21 31.21
Josefine Andersson 01 IFK Kristinehamn 23,12
Corinne Wessman 01 IK Ymer 33,98
 
F17 Slägga 3
Maja Persson 01 SK Bore 49.37 49.37
Josefine Andersson 01 IFK Kristinehamn 41,98
Isabelle Wiberg Eriksson 01 IFK Strömsund
 
F17 Spjut 4
Amanda Isaksson 01 Boden FI 34,28 33,27
Felicia Lejros 01 Djurmo Sifferbo IF 38,91
Nadja Lennartsson 01 Kalmar SK 35.18 35.18
Emelie Eklund 01 Nyköpings BIS 39,15 39,15
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248