Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Sollentuna GP
Antal starter / Total entries: 255 Printed: 2018-10-23 15:33
Antal individer / Total persons: 246
 
M 100m 31
Nils Thornberg 94 SWE Bollnäs FIK 10,78 11,11
Edel Rogelio Amores 98 SWE Danderyds SK 10.37 10.52
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 10,31 10,47
Amadou Sussoho 95 SWE Hammarby IF 10,79
Desmond Rogo 96 SWE Hammarby IF 10,90
Douglas Hellbratt 95 SWE Hammarby IF 10,58 10,77
Ibrahim Abakar 99 SWE Hammarby IF
Jacob Ewertzh 95 SWE Hammarby IF 10,60
Jean-Christian Zirignon 95 SWE Hammarby IF 10,69 10,81
KidusYohannes Getahun 98 SWE Hammarby IF
Leon Johansson 01 SWE Hammarby IF 11,68 11,79
Markus Ögren 98 SWE Hammarby IF 11,11
Paul Förnestig 01 SWE Hammarby IF 11,06 11,06
Sebastian Landström 94 SWE Hammarby IF
Elijah Mensah 90 SWE Hässelby SK 10,61
Gregorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK 10.78 11.21
Philip Nilsson 95 SWE IFK Lund 10.78 11.12
Felix Svensson 97 SWE Mölndals AIK 10.54
Fritz Ekane 90 SWE Spårvägens FK 11,10
Lion Martinez 78 SWE Spårvägens FK 10.45 10.90
Stefan Tärnhuvud 85 SWE Sundsvalls FI 10,35 10,54
Vidar Stenqvist 00 SWE Täby IS 10,59 10,59
Oskar Motta 98 SWE Upsala IF 10.85 10.94
Jonathan Quarcoo 96 NOR FIK Orion 10,26 10,43
Jonas Halonen 95 NOR Tyrving IL 10,57 10,69
Eric Sjölund 00 ÅLA IF Åland 11,30 11,36
Jermaine Gayle 91 JAM Jamaica 10.30 10.30
Mario Forsythe 87 JAM Jamaica 9.95 10.21
Khalil Ahmed 00 SWE Akalla Run
Mohammad Reza Abootorabi 89 IRN Iran 10:69 10:60
Mohsen Zarinafzal 88 IRN Iran 10.69 10.69
 
M 800m 56
Nils Jonsson 00 SWE Danderyds SK 1.57,02 1.57,02
Aleksej Pirgholizadeh 94 SWE Eskilstuna FI 1.55,60
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 1:50.95
Erik Martinsson 96 SWE Gefle IF
Akile Mehari 91 SWE Hammarby IF 1,53,16
Daniel Tegbrant 00 SWE Hammarby IF 1.57,23 1.57,93
Henry Jacobson 99 SWE Hammarby IF 1.59,69 1.59,69
Iyuel Ayele 99 SWE Hammarby IF 1.53,70 1.53,70
Samiel Berhe 98 SWE Hammarby IF 1.59,40
Anton Ledell 99 SWE Huddinge AIS 1.59.10 1.59.10
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 1.54.65 1.54.65
Abdullahi Adan 98 SWE Hässelby SK 1.58,40
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 1.51,09 1.51,09
Edom Abreham 95 SWE Hässelby SK 1.51,61
Gustav Berlin 95 SWE Hässelby SK 1.49.95 1.51.02
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 1.51,51
Gustav Gahne 01 SWE Hässelby SK
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK 1.47
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 1.56.02
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö 1.55,87 1.56,17
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 1.59,05
Abubakar Abdullahi 99 SWE Malmö AI 1.55.09 1.55.09
Warsame Doley 98 SWE Malmö AI 1.50.79
Josef Wallenlind 01 SWE Mölndals AIK 1.55.22 1.55.22
Bienvenue Musore 90 SWE Spårvägens FK 1,53,56
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 1.53.42 1.54
Tobias Eknor 00 SWE Spårvägens FK 1.57,00
Desmond Amakye 92 SWE Sävedalens AIK 1:52.99
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 1:48.44 1:48.73
Dennis Wikström-Roos 93 SWE Turebergs FK 1.52.45
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK 1.53,54
Johan Eriksson 88 SWE Turebergs FK 1:49.38
Robin Johansson 94 SWE Turebergs FK 1.55,00
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 1.55,42
Björn Seifert 96 SWE Upsala IF 1.51,45 1.53,07
Faustin Mugabo 00 SWE Väsby IK 2.03,11
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 1.54,85
Gustaf Norlander 99 SWE Ärla IF 1.59,70
Melker Forsberg 01 SWE KFUM Örebro 2.01.98
Olle Tyrsmo 00 SWE KFUM Örebro 2.07.65
William Wickholm 98 SWE KFUM Örebro 1.58.19
Svein Erik Tönnesen 87 NOR BUL 1,59,4
Anders Bjørndal 95 NOR IL Gneist 1.53.73 1.53.73
Kristian Skage Nordlund 99 NOR Steinkjer FIK 1.54.10 1.54.10
Didrik Warlo 99 NOR Tyrving IL 1:50,88 1:50,88
Trygve Fedje Mjelde 94 NOR Österöy IL 1,53,01
Hugo Arlabosse 99 FRA Frankrike 1:50.00 1:50.00
Zak Curran 93 IRL Irland 1:46 1:47
Duran Faro 94 RSA Sydafrika 1:46.91 1:46.91
Mindaugas Striokas 91 LTU Litauen 1:49.45 1:49.95
Daniel Andújar 94 ESP Spanien
Dage Minors 95 BER Bermuda 1:47.98 1:47.98
Stephen Mackay 92 GBR Inverness 1.50.39 1.51.83
IHAB JAMMAR HASMIN 93 IRQ Irak 1.46.84
André Mohalland 82 SWE LK Roslagen 2.01.99 2.01.99
Axel Sveed 97 SWE LK Roslagen 2.09.47 2.09.47
 
M 1500m 35
Yassin Abdelfath 95 SWE Gefle IF 3.46,88 3.46,88
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Elmar Engholm 92 SWE Hässelby SK
Emil Blomberg 92 SWE Hässelby SK
Abdisamed Khader Ahmed 00 SWE KA 2 IF 4:16
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 3.51.20
Abubakar Abdullahi 99 SWE Malmö AI 4.03 4.03
Sebastian Nilsson 98 SWE Mölndals AIK 3:55
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 3.52.41 3.56.18
Emil Danielsson 97 SWE Spårvägens FK 3.45.42 3.46.66
Johan Walldén 87 SWE Spårvägens FK 3.41.79 3.59.91
Erik Jälknäs 00 SWE Sävedalens AIK 3:58.64i
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK 3:52.16
Amanuel Gergis 96 SWE Turebergs FK 3.45.54
Dennis Wikström-Roos 93 SWE Turebergs FK 3.56.28
Ali Al-Janabi 94 SWE Ullevi FK 3:48 3:53
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 3.50,97 3.51,99
Peter Glans 93 DEN Odense Atletik 3:42,73 3:44,84
Andreas Lindgren 98 DEN Sparta Atletik 3.43.52
Mihn Cho Kyun 94 DEN Sparta Atletik 3.52.64 3.49.38
Jacob Boutera 96 NOR IL Gular 3:49,43 3:49,43
Marius Vedvik 92 NOR IL Gular 3.45.83 3.46.89
Sondre Juven 99 NOR Nesbyen 3.45.26 3.45.29
Mathias Flak 99 NOR Steinkjer FIK 3:56,29 3:56,29
Tom Erling Kårbø 89 NOR Stord IL 3,45,49 3,48,98
Abdullahi Hassan Ali 94 NOR IK Tjalve 3,57,14 3,57,14
Henrik Hanssen 97 NOR Ull/Kisa IL 3:55.74
Pascal Furtwaengler 93 SUI Schweiz 3:46,72
Ådne Andersen 94 NOR Dimna IL 3.49,16 3.49.16
Simas Bertašius 93 LTU Litauen 3:40,41 3:40,41
Andreas Vangsnes 00 NOR Ålesund FIK 3:55,44 3:55,44
Nick Carleo 97 SWE Tolered-Utby OL 3:45.18 3:45.18
Martin Sperlich 91 GER VfB LC Friedrichshafen 3:37,18
Ulrik Grevle Lolland 92 NOR Rygge IL 3:51.64
Tim Hoenig 95 GER Hamburg Running 3:42,16 3:44,71
 
M 5000m 21
Simon Gudmundsson 92 SWE Falu IK 15.31 15.31
Andreas Jansson 96 SWE Hässelby SK
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK
Yassin Abdi 99 SWE Hässelby SK
Abdisamed Khader Ahmed 00 SWE KA 2 IF
Erik Lagerlöf 97 SWE IFK Lidingö 14.46,88 14.46,88
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 14.46
Archie Casteel 96 SWE Spårvägens FK 14.58.69
Emil Danielsson 97 SWE Spårvägens FK 14.16.79
Joakim Eriksson 92 SWE Spårvägens FK
John Foitzik 91 SWE Spårvägens FK 14.14.57
Nils Spetz 91 SWE Spårvägens FK 15.15.00
Olle Walleräng 85 SWE Spårvägens FK 13.34.74
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping 15.03,30
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 14,53
Axel Djurberg 99 SWE Upsala IF
Fredrik Johansson 86 SWE IFK Växjö 14:35.11
Abdul Majiid Musse 00 SWE Linköpings LK
Håkon Stavik 00 NOR Ålesund FIK 15:06.62
Emil Ohlsson 95 SWE LK Roslagen
Simon Steinshamn 99 NOR Tingvoll FIK 15.20
 
M 3000m hinder 10
Otmane Nait Hammou 95 SWE Hammarby IF
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 8.50.95 8.50.95
Anders Fox 95 SWE Spårvägens FK 9.21.29
Vidar Johansson 96 SWE Sävedalens AIK 8:43.59
Daniel Lundgren 85 SWE Turebergs FK 8.33
Fredrik Johansson 86 SWE IFK Växjö 8:50.30
Fredrik Sandvik 98 NOR Askim IF 9.14.95
Christoph Sander 88 AUT Österrike 8:47,94min -
Alberts Blajs 95 LAT Lettland 8:43.97
Liam Harris 97 SWE Tolered-Utby OL 9:00.17 9:00.17
 
M 400m häck 9
Ludvig Hillenfjärd 97 SWE Huddinge AIS 52,82
Benjamin Mullen 87 SWE Turebergs FK 51,88
William Frobe 98 SWE Täby IS 52,05
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 51.25
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 53.33
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF
Isak Andersson 96 SWE Upsala IF 50,05
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 51,75 52,33
Joachim Sandberg 95 NOR Sandnes IL 50.96
 
M Höjd 1
Thobias Thorwid 91 SWE Stockholm Snipers IF
 
M Längd 5
Johan Taléus 94 SWE Eskilstuna FI 7,65 7.25
Jesper Hellström 95 SWE Hässelby SK
Adam Chiguer 91 SWE Spårvägens FK 7,80 7,00
Rickard Willman 94 SWE Västerås FK 7.32
Maurice Mathabela 90 RSA Sydafrika 7.62 7.62
 
M Diskus 4
Sven Martin Skagestad 95 NOR Norna Salhus 65.20 61.27
Ola Stunes Isene 95 NOR Sturla 63.30 63.30
Chad Wright 91 JAM Jamaica 65.09 62.30
Thobias Thorwid 91 SWE Stockholm Snipers IF
 
K 200m 17
Malin Ström 86 SWE Bollnäs FIK 24,16
Nikki Sjöberg 98 SWE Bollnäs FIK 24,15
Sandra Knezevic 92 SWE Hammarby IF 24.70
Linnea Killander 93 SWE Malmö AI 23.81
Pernilla Nilsson 92 SWE Malmö AI 23.50 24.09
Gladys Bamane 89 SWE Spårvägens FK 23,80 24,69
Irene Ekelund 97 SWE Spårvägens FK 22,92 24,02
Marie Sönnerfors 93 SWE Spårvägens FK 24,80 26,00
Ebba Svantesson 97 SWE Ullevi FK 24.78
Lisa Lilja 96 SWE Ullevi FK 23.90 23.90
Matilda Hellqvist 93 SWE Ullevi FK 23.80
Gabriella Holmström 00 SWE Upsala IF 24.97
Emelie Rantzow 98 SWE IK Ymer 24.07 24.63
Elin Östlund 91 SWE KFUM Örebro 23,63
Emma Jansson 97 SWE KFUM Örebro 24.06 24.28
Anne Skudal Dolvik 88 NOR IL Gneist 23.63
Tamara Salaski 88 SRB Serbien 23.80
 
K 800m 22
Madeleine Björlin-Delmar 96 SWE IFK Göteborg 2:06.88 2:06.88
Filippa Ramberg 97 SWE Hammarby IF 2.20,70 2.20,70
Vilma Hultström 00 SWE Hammarby IF 2.21,13 2.21,13
Astrid Rosvall 97 SWE Hässelby SK 2.07.72
Lovisa Bivstedt 01 SWE Hässelby SK 2.08,52 2.08,52
Sofia Johansson 98 SWE Linköpings GIF 2:13.90 2:14.90
Elina Johansson 89 SWE Spårvägens FK 2.09,00
Gaël de Coninck 01 SWE Sävedalens AIK 2:05.43i 2:05.82
Elin Marcusson 99 SWE Trångsvikens IF 2.18.06 2.18.06
Wilma Marcusson 99 SWE Trångsvikens IF 2.17.63 2.17.63
Linda Nyblom 00 SWE Turebergs FK 2.21,30 2.21,30
Ellinor Aurell 01 SWE Ängelholms IF 2.15:25
Dagmar Fæster Olsen 94 DEN Sparta Atletik 2.07.65 2.08.25
Kristine Lande Dommersnes 99 NOR Haugesund IL 2,11,67
Vilde Våge Henriksen 00 NOR Haugesund IL 2,09,47
Christina Toogood 89 NOR Sandnes IL 2.10,24 2.11,70
Sara Busic 02 NOR IL Skjalg 2.11.22 2.11.22
Mina Anglero 97 NOR Tyrving IL 2.07.11 2.08.00
Sanne Njaastad 00 NOR SK Vidar 2:07:32 2:07:32
Aino Paunonen 92 FIN Turun Urheiluliitto 2.04,75 2.05,13
Tamara Salaski 88 SRB Serbien 2.08
Fredrika Karlsson 86 SWE LK Roslagen 2.20.47 2.20.47
 
K 3000m 14
Jessica Borg 98 SWE Huddinge AIS 10:30:00 10:30:00
Lisa Havell 88 SWE Spårvägens FK 9.32.51
Lisa Bergdahl 95 SWE Sävedalens AIK 9:48.97i
Sara Christiansson 97 SWE Sävedalens AIK 9:24.44i
Christine Næss 00 NOR Asker SK 9.45
Emma Kirkeberg Mørk 02 NOR IF Hellas 9.39.46 9.39.46
Vienna Dahle 92 NOR IL Skjalg 09:25.76
Pernilla Eugenie Epland 90 NOR Stord IL 9:29.24i 9:30.89
Tara Palm 85 AUS Australien 09.18.00 09.26.00
Claudia García 92 ESP Spanien
Maria Sagnes Wågan 92 NOR Namdal LK 9.19.76 9.19.76
Mariann Roe 97 NOR Skarphedin IL 9.36,30 9.42,59
Jasmina Pruginic 98 SRB Serbien 10:07
Sigrun Gjølberg 91 NOR Rygge IL 9:54.60
 
K 100m häck 8
Emma Tuvesson 91 SWE Hammarby IF 13.38 13.80
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 13,42 13,72
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 13.64 13.64
Elin Westerlund 90 SWE Spårvägens FK 13,11 13,29
Maria Södergren 98 SWE Täby IS 14,91 14,91
Sofia Mossberg 95 SWE Upsala IF 13.73 14.29
Annemarie Nissen 94 DEN Sparta Atletik 14.02 14.04
Nickiesha Wilson 87 JAM Jamaica 12.74 13.07
 
K Höjd 3
Louise Ekman 97 SWE Gefle IF 185
Evelina Erlandsson 94 SWE IF Göta Karlstad
Linda Skantze 95 SWE IFK Lidingö
 
K Stav 1
Emma Kiviniemi Andersson 91 SWE Spårvägens FK 4,05
 
K Längd 8
Linn Egerfält 00 SWE Gefle IF 542
Sandra Törnros 95 SWE Gefle IF 6,34 6,34
Victoria Almerén Hansson 99 SWE Hammarby IF
Marion Sackey Mensah 98 SWE Huddinge AIS
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 5.95
Sara Kviberg 93 SWE Hässelby SK 6.14
Amanda Eriksson 00 SWE Spårvägens FK 5,74
Ellinor Persson 96 SWE Täby IS 6.00
 
K Slägga 6
Michaela Norrbelius 97 SWE Gefle IF 55.42 55.28
Rebecka Hallerth 96 SWE Hellas FK 57,25 57,25
Hanna Mårtensson 96 SWE Turebergs FK 57,72 57,72
Kajsa Wennberg 96 SWE Upsala IF 60,14 58,73
Linnea Jönsson 95 SWE Upsala IF 63,17
Beatrice Llano 97 NOR Laksevåg TI 67.86 66.80
 
K Spjut 4
Ásdís Hjálmsdóttir 85 SWE Spårvägens FK 63,43
Linn Peura 97 SWE Södertälje IF 47.98 45.12
Sofi Flink 95 SWE Västerås FK 61.96 55.69
Elisabeth Lithell 90 SWE KFUM Örebro 54,42
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248