Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda SM
Antal starter / Total entries: 684 Printed: 2018-11-19 08:42
Antal individer / Total persons: 501
 
M 100m 27
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 10,71 10,71
Hector Falk 93 Eskilstuna FI
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF 10,65 10,73
Tony Darkwah 86 Hammarby IF 10,38 10,44
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 10,62
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 10,96
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 10,27 10,48
Olle Forslin 93 Hässelby SK 10,82w
Philip Nilsson 95 IFK Lund 10.78 10.89
Amadou Sussoho 95 Malmö AI
Douglas Hellbratt 95 Malmö AI
Jacob Ewertzh 95 Malmö AI
Jean-Christian Zirignon 95 Malmö AI
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 10.87 10.87
Dennis Leal 94 Spårvägens FK 10,27
Lion Martinez 78 Spårvägens FK 10.45 10.80
Johan Lilja 95 Sundsvalls FI 10,65 10,71
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 10,35 10,54
Michael Luxemburg 94 Täby IS 10.71
Vidar Stenqvist 00 Täby IS 10.59
Adam Denguir 94 Ullevi FK 10,76
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 10,52
Erik Hagberg 95 Upsala IF 10,36 10,36
Oskar Motta 98 Upsala IF 10,85 10,94
Alexander Andersson 94 Athletics 24Seven SK
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 10,94
 
M 200m 34
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 21,79 21,79
Hector Falk 93 Eskilstuna FI
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF 21,43 21,43
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 21,45
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 22,07
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 20,81 21,03
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 22,05
Olle Forslin 93 Hässelby SK 21,79
Filip Nilsson 92 IFK Lund 22,06 22,10
Amadou Sussoho 95 Malmö AI
Douglas Hellbratt 95 Malmö AI
Jacob Ewertzh 95 Malmö AI
Kasper Kadestål 99 Malmö AI
Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö AI 21,46
Felix Svensson 97 Mölndals AIK 20.87 20.91
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 21.83 21.83
Braulio Ribero 92 IFK Nora 22,66 23,29
Dennis Leal 94 Spårvägens FK 21,27
Lion Martinez 78 Spårvägens FK 21.32 21.95
Johan Lilja 95 Sundsvalls FI 21.20 21.71
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 21,30 21,53
Michael Luxemburg 94 Täby IS 22.01
Vidar Stenqvist 00 Täby IS 21.35
Zion Eriksson 02 Täby IS 22.01
Alexander Lesser 93 Ullevi FK 21,82
Dennis Forsman 95 Ullevi FK 21,48
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21,31
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21,65
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 22,10 22,10
Oskar Motta 98 Upsala IF 22,30 22,49
Benjamin Tinglöf 01 Ärla IF
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 21,95 21,95
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 21,89
 
M 400m 25
Joel Groth 91 Bollnäs FIK 46,57 47,13
Erik Martinsson 96 Gefle IF
Edom Abreham 95 Hässelby SK 48,68
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 50,50
Gustav Gahne 01 Hässelby SK 50,15
Filip Nilsson 92 IFK Lund 48,51
Anton Sigurdsson 96 Malmö AI 48,02 48,36
Kasper Kadestål 99 Malmö AI
Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö AI 46,88
Kristian Efremov 90 Spårvägens FK 49,48
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK 49.27
Hamza Volumé Kamara 90 Tjalve IF Norrköping 49,50
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK 48,29
Edvin Hagberg 99 Turebergs FK 48,04 48,04
Emil Johansson 02 Turebergs FK 48,84 48,84
Joel Norling 98 Turebergs FK 52.00 52.00
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 48,06
Dennis Forsman 95 Ullevi FK 47,88
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK 49,52
Martin Astner 93 Ullevi FK 48,33
Martin Selin 95 Ullevi FK 49,68
Oskar Greilert 95 Ullevi FK 48,98
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 49,47 49,47
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 47.42
Felix Francois 90 Örgryte IS 48,12
 
M 800m 35
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI
Erik Martinsson 96 Gefle IF
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1.54,49 1.54,49
Iyuel Ayele 99 Hammarby IF 1.53,52
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 1.49,83 1.51,42
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.52.02 1.52.02
Anton Axelsson 01 Hässelby SK 1.52,38
Anton Persson 96 Hässelby SK 1.51,00
Edom Abreham 95 Hässelby SK 1.51,00
Elmar Engholm 92 Hässelby SK
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 1.51,00
Gustav Berlin 95 Hässelby SK
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK
Gustav Gahne 01 Hässelby SK 1.56,93
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1.50,9
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:54.10 1:54.10
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 1.54,40
Bienvenue Musore 90 Spårvägens FK 1.54,26
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 1.53,50
Johan Rogestedt 93 Stenungsunds FI 1:45.89 1:46.88
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK 1:45.03 1:45.03
Desmond Amakye 92 Sävedalens AIK 1:52.99 1:55.75
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 1:55.45 1:55.45
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 1:52.04 1:52.04
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:48.44 1:48.73
Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1,49.05
Edvin Hagberg 99 Turebergs FK 1,51.18 1,51.18
Joel Norling 98 Turebergs FK 1.53.77 1.56.00
Johan Eriksson 88 Turebergs FK 1,51.22
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 1.53,16
Björn Seifert 96 Upsala IF 1.51,45 1.52,49
Eric Källman 00 IK Ymer 1.53,26
Gustaf Norlander 99 Ärla IF 1,59,06
Felix Francois 90 Örgryte IS 1.51,90
 
M 1500m 26
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 3.52,30 3.52,30
Anton Axelsson 01 Hässelby SK 3.55,91
Elmar Engholm 92 Hässelby SK
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 3.45,00
Omar Ismail 00 Högby IF 3:52.60
Ali Laaroubi 94 Malmö AI
Henrik Petersson 93 Malmö AI
Jesper Bokefors 94 Malmö AI
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3:48.96 3:51.45
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 3:53.77 3:53.77
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3.52,51
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3.55,19
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 3.46,66
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 3.48,43
John Foitzik 91 Spårvägens FK 3.51,13
Kalle Berglund 96 Spårvägens FK 3.36,60 3.36,60
Johan Rogestedt 93 Stenungsunds FI 3:36.58 3:38.44
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK 3:46.0m
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK 3:58.51 3:58.51
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:50.27 3:50.27
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 3.53,54
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3.51,62
Suldan Hassan 98 Ullevi FK 3.46
Eric Källman 00 IK Ymer 3.56,07
 
M 5000m 35
David Sjögren 92 KFUM Arvika 15:57 15:57
Adhanom Abraham 77 Eskilstuna FI
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI
Nassir Dawud 91 Eskilstuna FI
David Kjellén 95 IF Göta Karlstad 15.59,01
Otmane Nait Hammou 95 Hammarby IF 14.58,51
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 14.56.00 14.56.00
Adil Bouafif 78 Hässelby SK
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK 14.17,00
Elmar Engholm 92 Hässelby SK
David Nilsson 87 Högby IF 13:57 -
Erik Karlsson 98 Högby IF 15.39,02 15.39,02
Daniel Antonsson 93 IFK Lidingö
Staffan Ek 91 Malmö AI
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 14:40.76 14:40.76
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 14,55,00
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 14.16,79
Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK 14,18,84
John Foitzik 91 Spårvägens FK 14.14,51
Kalle Berglund 96 Spårvägens FK
Nils Spetz 91 Spårvägens FK 15.15,00
Olle Walleräng 85 Spårvägens FK 13.34,74
Robel Fsiha 96 Spårvägens FK 14.30,40
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK 14:36.04 14:36.04
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 14:30.78
Amanuel Gergis 96 Turebergs FK 14,00.42
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 13,57.36
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 14,05
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 14.57,45
Hussein Ibrahim 98 Ullevi FK 14.38,50
Suldan Hassan 98 Ullevi FK 13.59
Axel Djurberg 99 Upsala IF 15.17,20 15.17,20
Efrem Brahne 94 Västerås FK
Markus Bohman 94 KFUM Örebro 15.14 15.14
 
M 10000m 27
Jonas Leandersson 90 Enhörna IF
Adhanom Abraham 77 Eskilstuna FI
Otmane Nait Hammou 95 Hammarby IF 30.51
Ebba Tulu Chala 96 Huddinge AIS
Andreas Jansson 96 Hässelby SK
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK 29.41,00
Oscar Carlsson 91 Hässelby SK 31.30,00
Daniel Antonsson 93 IFK Lidingö
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 30.20,91
Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK 30.56,47
Jonatan Claesson 91 Spårvägens FK 32.03,86
Nils Spetz 91 Spårvägens FK 30.56,75
Olle Walleräng 85 Spårvägens FK 29.30,00
Robel Fsiha 96 Spårvägens FK 29.22,41
Daniel Berggren 87 Strömstad LK 31,20
Isak Hellström 91 FK Studenterna 32:11:20 32:11:20
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK
Emil Svensk 93 Tjalve IF Norrköping 30.27,00
Johan Fagerberg 92 Tjalve IF Norrköping 30.34,44
Amanuel Gergis 96 Turebergs FK
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 28,33.33
Markus Bohman 94 KFUM Örebro 31.38 31.38
Martin Regborn 92 KFUM Örebro 30.29
Björn Östenson 93 Ryssbergets IK 32.02 32.02
Fredrik Swahn 77 IF Mantra Sport 31:26.50 32:01.06
 
M 3000m hinder 11
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 8.32,27
Erik Djurberg 97 Hässelby SK
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 8.50,95 8.50,95
Miguel Madureira Palm 98 Mölndals AIK 9:04.95 9:04.95
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:43.59 8:43.59
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 8,50.50
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 8,23.54
Jens Petrusson 94 Ullevi FK 9.34,70
Axel Djurberg 99 Upsala IF 9.33,85 9.33,85
Efrem Brahne 94 Västerås FK
Omar Nuur 01 IFK Växjö 9.19:44 9.19:44
 
M 110m häck 14
Amir Shaker 89 Hammarby IF 13,80 14,34
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg 14,17
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 14,10
Oscar Hjerm 97 KA 2 IF 14.31 14.31
Fredrick Ekholm 94 IFK Lidingö 13,92 13,92
Anton Levin 92 Malmö AI 13,97 14,30
Max Hrelja 98 Malmö AI 13,98 14,14
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.41 14.54
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 14,04
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 15.19
Filip Björklund 98 Upsala IF 14,57 14,57
Rickard Willman 94 Västerås FK 14,91 14,91
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 14.30 14.30
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14,51 14,84
 
M 400m häck 17
Dennis Elms Jansson 95 Huddinge AIS 58,35 58,35
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 52,62 52,95
Fredrik Lorentzon 97 IFK Lidingö 56.32 56.32
Jesper Rilegård 98 IFK Lidingö 56.30 56.30
Johan Claeson 01 Linköpings GIF
Viktor Bondesson 98 Malmö AI 53,27 53,27
Arvid Berglund 91 Tranås AIF 54,45 56,10
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK 53,71
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 52,42
Erik Lindahl 90 Ullevi FK 53,44
Oskar Greilert 95 Ullevi FK 53,28
Isak Andersson 96 Upsala IF 50,05 50,58
Johan Brasch 98 Wärnamo SK
Anton Bertilsson 99 IFK Växjö 52.50 52.50
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 51.75 51.99
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 52,72
Gustav Karlsson 00 Thorengruppen TFC 53.85 53.85
 
M Höjd 20
Emil Uhlin 00 Falu IK 2.01 2.01
Anton Olsson 99 FIK Färjestaden 2,00 2,00
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad 2.08 2.07
Elias Sahlin 01 Hellas FK 2,00
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK
Philip Ryding 01 IF Kville
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö 2,03 1,94
Jakob Thorvaldsson 88 IFK Lidingö 2,20 2,10
Linus Thörnblad 85 Malmö AI
Samuel Fransson 00 Malmö AI
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2,15 2,06
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 2.00
Herman Olvik 96 Ullevi FK 2,00
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 2,01
Viktor Husmark 92 Ullevi FK 1,97
Filip Björklund 98 Upsala IF 2,10 2,03
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 2,14 2,14
Simon Wiklund 99 IK Wilske 211 205
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 2,20
Ola Carlsson 75 Örgryte IS 2.01
 
M Stav 13
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 4.75 4.59
Carl Sténson 93 Hellas FK 531
Micael Fagö 94 Kalmar SK 5.16 5.16
Filip Gyllensten 92 IF Kville
Björn Andersson 91 IFK Lidingö 4,83 4,72
Simon Thor 00 IFK Märsta 485 470
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 4,86
Oscar Janson 75 Ullevi FK 5.87 4.96
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 4,78
Dennis Fransson-Bergetoft 92 KFUM Örebro 5,03 4,62
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro 5,22 5,10
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 5,00 5,00
Melker Svärd-Jakobsson 94 Örgryte IS 5.70
 
M Längd 29
Per Jonsson 88 Bollnäs FIK 7.15 6.95
Johan Taléus 94 Eskilstuna FI
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 7.19 7.19
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 6.86 6.86
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
David Svensson 98 Hammarby IF 7,11
Michel Tornéus 86 Hammarby IF 8,44 7,91
Ritchie Moba 90 Hammarby IF 6,86
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg 6,14
Anton Nilsson 92 Huddinge AIS
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK
Jesper Hellström 95 Hässelby SK
Andreas Otterling 86 IFK Lidingö 8,12 7,80
Caleb Conable 01 Malmö AI
Thobias Nilsson Montler 96 Malmö AI 8,10 8,10
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 7.39 7.19
Henning André 97 Nyköpings BIS 7,14 7,14
Gustav Bålström 98 Ullevi FK 6,91
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 7.02
Matthias Johansson 90 IFK Umeå 7,54 7,32
Max Andersson 95 Upsala IF 7,49 7,39
Jens Mattisson 85 Vittsjö GIK 6.82
Rickard Willman 94 Västerås FK 7,32 7,17
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 7,73 7,56
Jonatan Hirsh 98 KFUM Örebro 7,25 7,25
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 6.95
Artur Engström 96 Örgryte IS 7.18
Erik Olsson 89 Örgryte IS 7.00
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 6.86
 
M Tresteg 20
David Svensson 98 Hammarby IF 14,05
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 16,28 15,54
Ritchie Moba 90 Hammarby IF 13,81
Carl af Forselles 01 Hellas FK 15,36 15,36
Jesper Hellström 95 Hässelby SK
Moteba Mbumba 90 Hässelby SK
Albin Boestad 97 IFK Lidingö 14,30 14,00
Caleb Conable 01 Malmö AI
Marcus Nyberg 97 Malmö AI 15,22 15,15
Henning André 97 Nyköpings BIS 14,67 14,67
Gustav Bålström 98 Ullevi FK 15,15
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14,39
Matthias Johansson 90 IFK Umeå 14,94 14,94
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 14,68
Artur Engström 96 Örgryte IS
Daniel Lennartsson 88 Örgryte IS 14.34
Erik Olsson 89 Örgryte IS 14.48
Mathias Ström 87 Örgryte IS 14.92
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 14.16
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF 14,42 14,42
 
M Kula 11
Ali Al-Saadi 95 Eskilstuna FI
Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 16,75 16,46
Gabriel Heen 95 Hässelby SK
Simon Pettersson 94 Hässelby SK
Wictor Petersson 98 Malmö AI
Viktor Gardenkrans 95 Malmö AI
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 18,26
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 19,91
Arwid Koskinen 92 Ullevi FK 17,81
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 17,09
Andreas Eriksson 94 IK Heros 15.42 15.42
 
M Diskus 9
Matthew Brown 80 Hammarby IF 49,56
Simon Pettersson 94 Hässelby SK
Axel Härstedt 87 Malmö AI
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 69,11
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 61,72
Jussi Kiviniemi 93 Södertälje IF 54,66 53,57
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 57,39
Tor Lindberg 95 IFK Umeå 48.64 48.64
Jakob Gardenkrans 97 Athletics 24Seven SK 63,63 63,63
 
M Slägga 8
Stefan Kvist 87 Alvesta FI 66,59 64,00
Ragnar Carlsson 00 Falu IK 63.97
Oscar Vestlund 93 IF Göta Karlstad
Tim Söderqvist 95 Hälle IF 66.54 66.10
Ryan Mccullough 89 Malmö AI 68,04
Mattias Lindberg 90 Skellefteå AIK 69,92 69,39
Elias Håkansson 92 Spårvägens FK 66,52
Anton Andersson 96 Turebergs FK 61,14 60,56
 
M Spjut 18
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad
Carl Widenholm 00 Hellas FK 62,08 62,08
Joel Thorén 87 Hässelby SK
Kamil Kaminski 96 Hässelby SK
Olof Hansson 86 Hässelby SK
Simon Litzell 97 Hässelby SK
Rasmus Eriksson 98 Kils AIK 68.67
Tomas Lundberg 95 IFK Lidingö
Fredrik Andersson 93 Södertälje IF
Jonathan Harley 93 Ullevi FK 73,44 67,12
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 63.25
Tim Holmberg 91 Upsala IF 62,56 62,56
Isak Oskarsson 96 IFK Växjö 75.72 75.72
Sebastian Thörngren 93 IFK Växjö 72.08 71.32
Theodor Ahlström 98 IFK Växjö 66.26 66.26
Lukas Kvist 94 Örgryte IS 61,98
Jiannis Smalios 87 Thorengruppen TFC 81.89 79.89
Theodor Thor 93 Thorengruppen TFC 72,46 70,84
 
K 100m 25
Malin Ström 86 Bollnäs FIK 11,62 11,89
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 11,89 11,90
Josefin Palm 94 Falu IK 12.07
Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 12,17 12,17
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad
Greta Deltin 00 Hammarby IF 12,11
Stina Gustavsson 01 Hammarby IF
Linnea Tillman 98 IFK Helsingborg 12,10
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 12,36
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 11,87
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11,67
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö 11,73 11,82
Linnea Agefjäll 97 Linköpings GIF 12.50 12.50
Daniella Busk 93 Malmö AI
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 11,85
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 12,07
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 12,10
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 11,81
Claudia Payton 98 Ullevi FK 11,67
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 11,92
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 12,24 12,24
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 11,89 11,89
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 11,61 11,70
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 11.76 11.89
Fanny Runheim 99 Thorengruppen TFC
 
K 200m 29
Malin Ström 86 Bollnäs FIK 24,16 24,69
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 24,15 24,32
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 24,99
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad 24,13 24,13
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 24,97
Linnea Tillman 98 IFK Helsingborg 25,33
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 24,11
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö 24,36 24,20
Daniella Busk 93 Malmö AI
Linnea Killander 93 Malmö AI 23,81
Pernilla Nilsson 92 Malmö AI
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI 24,29 24,29
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 24,69
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 24,72
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 23,61
Caroline Kihlblom 94 Täby IS 24.80
Linnea Frobe 98 Täby IS 24.59
Claudia Payton 98 Ullevi FK 24,65
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 24,64
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 24,61w
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 23,90
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 24,15
Klara Helander 95 Upsala IF 25,10 25,28
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 25,02 25,02
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 24,07 24,45
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 23,63 23,75
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 24.06 24.28
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 25,25
 
K 400m 19
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 56,52
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 55.25
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 56,16
Lisa Duffy 93 Hässelby SK 53,44
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 56,21 57,04
Linda Frödin Glad 93 IFK Lidingö 55,69 56,90
Josefin Magnusson 89 Malmö AI 53,69 54,51
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 53,45
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 55.81 55.81
Caroline Kihlblom 94 Täby IS 55.65
Linnea Frobe 98 Täby IS 54.66
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.59
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 57,17
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 55,43
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 52,68
Klara Helander 95 Upsala IF 56,32 56,84
Carolina Söderbom 99 Ärla IF
Sandra Wagner 92 KFUM Örebro
 
K 800m 17
Annika Faager 76 Björnstorps IF 2:16,63
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2.06,88 2.06,88
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Sara Dädeby 99 Hovslätts IK 2,14,38 2,15,38
Caroline Högardh 92 Hässelby SK 2.09,00
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Nadja Rugland 01 Höörs IS 2,13,99 2,13,99
Anna Silvander 93 IFK Lidingö 2.02,53 2.05,23
Therese Jansson 86 Ludvika FFI 2.13.61 2.19.38
Elin Brink 97 Mölndals AIK 2:11.37 2:11.65
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI 2.14,66 2.14,66
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 2:05.82 2:05.82
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK 2,00.52
Yolanda Ngarambe 91 Turebergs FK 2,09.70
Greta Graziani 94 Täby IS 2.12.82
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 2,15:25
Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC 2.13.70 2.13.70
 
K 1500m 18
Annika Faager 76 Björnstorps IF 4:41,29
Linda Take 73 IF Göta Karlstad
Caroline Högardh 92 Hässelby SK 4.12,00
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK 4.49,00
Sarah Van Der Wielen 95 Hässelby SK
Anna Silvander 93 IFK Lidingö 4.13,55 4.13,55
Therese Jansson 86 Ludvika FFI 4.38.57 4.44.02
Lisa Havell 88 Spårvägens FK 4.16,11
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 4:28.26
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK 4:38.51 4:40.69
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 4:18.67 4:18.67
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK 4,12.01
Yolanda Ngarambe 91 Turebergs FK 4,12.72
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 4.09 4.21
Angelica Strandberg 96 IFK Umeå 4.45.39 4.46.46
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 4.38,99 4.43,70
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 4,36:75
Fanny Dusabimana 93 Umeå TFC 4.32.34 4.32.34
 
K 5000m 19
Tova Eurén 94 Göteborgs KIK
Linn Nilsson 90 Hälle IF 15.18,14 15.18,14
Charlotte Karlsson 84 Hässelby SK
Louise Wiker 79 Hässelby SK
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK 16.28,00
Sarah Van Der Wielen 95 Hässelby SK
Lisa Havell 88 Spårvägens FK 16.11,76
Louise Ringström 89 Spårvägens FK 17,39,40
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK 17:58.93
Anastasia Denisova 93 Sävedalens AIK
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK 17:05.18 17:22.68
Malin Strand 93 Sävedalens AIK 16:58.25 17:09.67
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 15:52.86 15:52.86
Yolanda Ngarambe 91 Turebergs FK 16,45.81
Charlotta Fougberg 85 Ullevi FK 15.23
Moa Rothman 96 Västerås FK 17.33,78 17.33,78
Emma Dahl 91 Örgryte IS 16.43,16 16.43,16
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS 16.19,00 16.33,04
Nina Persson 91 Örgryte IS 17.43,33
 
K 10000m 22
Hanna Lindholm 79 Huddinge AIS 33:29,67 33:29,67
Charlotte Karlsson 84 Hässelby SK
Louise Wiker 79 Hässelby SK
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK
Sarah Van Der Wielen 95 Hässelby SK
Helena Wallin 81 IF Linnéa 37:38
Johanna Eriksson 81 Motala AIF
Johanna Anvell 89 Mölndals AIK 36:27.06 36:27.06
Jessica Österberg 81 Spårvägens FK 36.04,82
Louise Ringström 89 Spårvägens FK 35.46,78
Anastasia Denisova 93 Sävedalens AIK
Malin Strand 93 Sävedalens AIK 35:11.92
Charlotta Fougberg 85 Ullevi FK 32.43
Hanna Dickér 92 Örgryte IS 39.29.27
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS 37.16,06
Louise Wanemark 88 Apladalens LK 39:50.21
Karolin Ohlsson 91 Järla IF
Veronika Nordal 80 Uppsala LK 37.47,9
Johanna Bäcklund 85 Runacademy IF 36:04
Malin Starfelt 86 Runacademy IF
Carolina Wikström 93 LK Roslagen
Anna Ställberg 82 Tullinge SK 35.15
 
K 3000m hinder 8
Caroline Högardh 92 Hässelby SK 9.45,00
Elin Brink 97 Mölndals AIK 10:34.31 10:34.31
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK 10:21.61 10:29.96
Emilia Lillemo 00 Täby IS 10.26.51
Charlotta Fougberg 85 Ullevi FK 9.23
Moa Rothman 96 Västerås FK 10.30,93 10.44,70
Emma Dahl 91 Örgryte IS 10.14
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS 10.13,76 10.13,76
 
K 100m häck 12
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 13,84 13,84
Emma Tuvesson 91 Hammarby IF 13.38 13.71
Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 14,64 14,64
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg 14,37
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 15:00 15:00
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 13,42
Malin Skogström 95 Hässelby SK 13,57
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK
Malin Eriksson 91 IFK Lidingö 13,86 14,16
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 13,16
Lovisa Östervall 97 Upsala IF 13.95 13.95
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 13,58 13,58
 
K 400m häck 12
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF 65,92
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 58,50
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS 59,66
Felicia Ascard 96 IFK Lund 63,98
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 57.92 57.92
Frida Johansson 95 Tjalve IF Norrköping 62,30
Lovisa Linde 98 Täby IS 60.05
Emelie Öberg 97 Ullevi FK 65,54
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 57,55
Ida Ekroth 96 Upsala IF 63,80 64,24
 
K Höjd 10
Louise Ekman 97 Gefle IF 1.86 1.86
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad
Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 1,80 1,78
Linda Skantze 95 IFK Lidingö 1,76 1,73
Maja Nilsson 99 Motala AIF
Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK 1,94 1,80
Bianca Salming 98 Turebergs FK 1,92
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 1,67
Lovisa Östervall 97 Upsala IF 1.86 1.86
 
K Stav 15
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg 3,91
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 3,85
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 4,05
Filippa Miller 99 Hovslätts IK 3,90
Angelica Bengtsson 93 Hässelby SK
Lisa Gunnarsson 99 Hässelby SK
Rebecka Krüeger 03 Malmö AI 3,85
Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägens FK 4,01
Alva Sundin 01 Täby IS 3.87
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 4,25
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK 4,25 4,25
Fanny Berglund 88 Örgryte IS 3.50
Malin Dahlström 89 Örgryte IS 4.15
Michaela Meijer 93 Örgryte IS
Sara Cannmo 96 Örgryte IS 3.75
 
K Längd 28
Sandra Törnros 95 Gefle IF 6,34 6,34
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 5,98 5,98
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 5,93
Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby IF 5,94 5,94
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg 5,42
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 5,95
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS 5,57 5,39
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Sara Kviberg 93 Hässelby SK
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK
Malin Olsson 90 IFK Lidingö 6,29 5,86
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF 5.95 5.95
Filippa Gunnarsson 99 Mölndals AIK 5.91 5.91
Erica Jarder 86 Spårvägens FK 6,43
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6,24 6,09
Khaddi Sagnia 94 Ullevi FK 6.92 6.69
Emma Stenlöf 96 Västerås FK 6,04 5,83
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 6,52 6,46
Thilda Särnevång 96 IFK Växjö 6.10 6.07
Carolina Söderbom 99 Ärla IF
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 6,01 6,01
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 5.93
Moa Ullgren 96 Athletics 24Seven SK 6,07 5,85
Nadja Casadei 83 Athletics 24Seven SK
Fanny Runheim 99 Thorengruppen TFC 6.07
 
K Tresteg 18
Madeleine Nilsson 91 Gefle IF
Sabina Hedhag 92 IF Göta Karlstad
Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 13,28 12,81
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF 12.48 12.37
Fatima Koné 99 Mölndals AIK 12.64 12.64
Izehi Ileso 89 Mölndals AIK 13,04 12,11
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 12,95 12,95
Aina Griksaite 94 Spårvägens FK 13,20
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK 12,18
Frida Johansson 95 Tjalve IF Norrköping 12,21
Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala IF 12,35 12,35
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 13,34
Amanda Hjalmarsson 97 IFK Växjö 12.24 11.63
Emma Ehrlin 93 Ärla IF
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 11.98
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 13.14
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF 13.08
 
K Kula 9
Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 15.24
Axelina Johansson 00 Hovslätts IK 14,55
Amanda Lejros 99 Hässelby SK
Frida Åkerström 90 Hässelby SK
Sara Lennman 96 Katrineholms SK 15.93 15.93
Maria Nilsson 95 IK Orient 14,71
Bianca Salming 98 Turebergs FK 13,53
Victoria Engström Kindmark 97 Upsala IF 13,45 13,37
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK 18,68 18,68
 
K Diskus 16
Ida Stenbäck 99 SK Bore 42,71
Erica Larsson 90 IF Göta Karlstad 50.07 50.07
Axelina Johansson 00 Hovslätts IK 46,78
Elin Rubin 95 Hovslätts IK 41,59
Mathilda Eriksson 98 Huddinge AIS 50,59 49,75
Daniella Persson 00 Hälle IF 45.18 45.18
Lydia Sundin 94 Hässelby SK
Emma Ljungberg 94 Spårvägens FK 49,26
Heidi Schmidt 93 Spårvägens FK 50,34
Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK 44,74 43,22
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK 42,64
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 51,26 51,26
Ellen Pettersson 97 Upsala IF 48,33 48,33
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 57,04 57,04
Jennifer Rudberg 98 IK Ymer 43,52 43,52
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK 53,71 53,52
 
K Slägga 16
Ida Stenbäck 99 SK Bore 50,66
Michaela Norrbelius 97 Gefle IF 57.78 57.78
Josefine Larsson 98 Glanshammars IF 49,27
Josefin Berg 85 IF Göta Karlstad
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 65,55 65,55
Rebecka Hallerth 96 Hellas FK 58,06 58,06
Jennifer Quick 00 IFK Lund
Ida Storm 91 Malmö AI
Marinda Petersson 95 Malmö AI
Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne FIF 58,15 58,15
Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 57,72 57,72
Tracey Andersson 84 Ullevi FK 67,06
Kajsa Wennberg 96 Upsala IF 60,23 60,23
Anna Götberg 01 Västerås FK
Cecilia Larsson 99 IFK Växjö 57.58 57.58
Sabine Steen 97 KFUM Örebro 54,79 54,79
 
K Spjut 12
Carolin Näslund 98 IF Göta Karlstad
Martina Borgler 94 IF Göta Karlstad 47.76 47.76
Matilda Elfgaard 92 Habo Friidrott 04 52,60 46,08
Malin Andersson 93 Heleneholms IF
Linn Peura 97 Södertälje IF 47,98 46,07
Emelie Larsson 91 Ullevi FK 52.00 45.02
Mari Klaup 90 Ullevi FK 50.81
Anna Nogolova 99 Umedalens IF
Maja Gustavsson 98 Västerås FK 43,31 42,73
Sofi Flink 95 Västerås FK 61,96 60,59
Elisabeth Lithell 90 KFUM Örebro 54,42
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 49,09 49,09
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248