Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Danderyds Ungdomsspel
Antal starter / Total entries: 921 Printed: 2018-07-20 18:12
Antal individer / Total persons: 363
 
M 100m 7
Edel Rogelio Amores 98 Danderyds SK
Fredrik Sandell 97 Danderyds SK
KidusYohannes Getahun 98 Hammarby IF
Malcolm Odero 98 Hammarby IF
Mikael Lundkvist 00 Huddinge AIS
Vidar Stenqvist 00 Täby IS
Johan Laszlo 96 AIK Friidrott
 
M 200m 7
Edel Rogelio Amores 98 Danderyds SK
Fredrik Sandell 97 Danderyds SK
David Adrian 98 Huddinge AIS
Dennis Elms Jansson 95 Huddinge AIS
Vidar Stenqvist 00 Täby IS
Jonas Tollefors 90 Vallentuna FK 23,90
Johan Laszlo 96 AIK Friidrott
 
M 800m 7
Björn Ternström 99 Gottsunda IF
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Hammarby IF 2.07
Max Bechtel 01 Hässelby SK 2:02:63
Johan Vanerell 00 Täby IS 02:06
Gustav Harning 02 Ununge IF 2:01.38
Albert Nygren 01 Upsala IF 1:55.44
Daniel Eklund 84 Stockholm Snipers IF 2.19
 
M Höjd 1
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping
 
M Längd 1
Carl Einar Eskonniemi Söderström 99 Hellas FK
 
M Kula 0
 
M22 Hinder 2000m 3
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö
Oliver Lindstrand 02 Turebergs FK
 
P17 100m 16
Adam Haron 01 Danderyds SK
André Barroso Johansson 02 Hammarby IF
Jonatan Håkansson 01 Hammarby IF
Leon Johansson 01 Hammarby IF
Maximiliano Díaz Araya 01 Hammarby IF
Mikael Agge 02 Hammarby IF
Paul Förnestig 01 Hammarby IF 11,25
Elias Sahlin 01 Hellas FK
Marcus Adrian 02 Huddinge AIS
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK
Emil Johansson 02 Turebergs FK
Hugo Olsson 02 Turebergs FK
Anton Runemar 02 Täby IS
Sebastian Isakson 02 Täby IS
 
P17 200m 11
Oscar Winrot 01 Danderyds SK
Kiran Karlström 01 Hellas FK
Linus Simmerlein 02 Huddinge AIS 23,69
Marcus Adrian 02 Huddinge AIS 26,18
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK
Anton Runemar 02 Täby IS
Axel Wålinder 02 Täby IS
Sebastian Isakson 02 Täby IS
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF
 
P17 800m 14
Erik Bungerfeldt 01 Hässelby SK
Karl Källman 02 Hässelby SK
Samuel Bergman 02 Hässelby SK
Samuel Olsson 02 Hässelby SK
Viktor Möller 02 Hässelby SK
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö
Anton Sjölund 01 Spårvägens FK
Arvid Brikell 01 Spårvägens FK
Tor Ekström 02 Spårvägens FK
Jesper Qvick 02 IF Triangeln
Alexander Andersson 02 Turebergs FK
Sebastian Christenson 02 Turebergs FK
Axel Wålinder 02 Täby IS
Anton Olofsson 02 Upsala IF
 
P17 Hinder 2000m 1
David Canmo 01 Trollhättan FIK
 
P17 Höjd 4
Elias Sahlin 01 Hellas FK
Emil Petersson 02 Turebergs FK
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK
Gabriel Axelsson 02 Upsala IF
 
P17 Längd 6
Maximiliano Díaz Araya 01 Hammarby IF
Kiran Karlström 01 Hellas FK
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Hugo Olsson 02 Turebergs FK
Sebastian Isakson 02 Täby IS
 
P17 Kula 0
 
P15 80m 26
Erik Skoglund 04 Danderyds SK
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK
Jonatan Borg 03 Hammarby IF
Markus Moberg 03 Hammarby IF
Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby IF 10,23
Dante Egnér 03 Hässelby SK
Eli Dahl Oud 04 Hässelby SK
Elias Boman 04 Hässelby SK
Elias Lind 03 Hässelby SK
Elvis Olsén 04 Hässelby SK
Lucas Lindberg 04 Hässelby SK
Mårten Nystrand 03 Hässelby SK
Vincent Arousell 03 Hässelby SK
Maximus Jansson 03 IFK Lidingö
Edvin Olsson 03 Turebergs FK
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK
Teo Paganus 03 Turebergs FK
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 11.01
Niklas Wall 03 Tyresö FK 9.94
Viktor Wall 03 Tyresö FK 9.21
Pontus Lindell 03 Upsala IF
Simon Öberg 03 Västerås FK
William Peiro 03 Åkersberga SK
Oliver Näckros 03 AIK Friidrott
 
P15 200m 24
Erik Skoglund 04 Danderyds SK
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK
Jonatan Borg 03 Hammarby IF
Markus Moberg 03 Hammarby IF
Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby IF 25,18
Olle Billgren 04 Hellas FK
Dante Egnér 03 Hässelby SK
Eli Dahl Oud 04 Hässelby SK
Elias Boman 04 Hässelby SK 27,76
Elias Lind 03 Hässelby SK
Elvis Olsén 04 Hässelby SK
Lucas Lindberg 04 Hässelby SK 25,54
Mårten Nystrand 03 Hässelby SK
Vincent Arousell 03 Hässelby SK
Edvin Olsson 03 Turebergs FK
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 24.49
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK
Niklas Wall 03 Tyresö FK 23.84
Viktor Wall 03 Tyresö FK 22.66
Simon Öberg 03 Västerås FK
Oliver Näckros 03 AIK Friidrott
Tadesse Johansson 03 AIK Friidrott
 
P15 800m 13
Erik Skoglund 04 Danderyds SK
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK
Emil Tärnvik 03 Hammarby IF 2.17
Albert Henriksson 03 Hässelby SK
Elvis Olsén 04 Hässelby SK
Fabian Olin 04 Hässelby SK
Lucas Lindberg 04 Hässelby SK
Alexander Ebbestad 03 Upsala IF
Nils Ekroth 03 Upsala IF 2.15
Pontus Lindell 03 Upsala IF
Simon Öberg 03 Västerås FK
Linus Jansson 04 SLK Oxelösund 2,16.77
Tadesse Johansson 03 AIK Friidrott
 
P15 Hinder 1500m 5
Adrian Jergmar 03 Boo IF
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK
Markus Pihl 03 Täby IS
Alexander Ebbestad 03 Upsala IF
Nils Ekroth 03 Upsala IF 5:07
 
P15 Höjd 12
Erik Skoglund 04 Danderyds SK
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK
Teodor Borgius 03 Hammarby IF
Eli Dahl Oud 04 Hässelby SK
Elias Boman 04 Hässelby SK 1,55
Elias Lind 03 Hässelby SK
Vincent Arousell 03 Hässelby SK
Sebastian Ljungberg 03 IFK Lidingö
Niklas Wall 03 Tyresö FK 1.79
Markus Pihl 03 Täby IS
Alexander Ebbestad 03 Upsala IF
William Peiro 03 Åkersberga SK
 
P15 Längd 13
Olle Billgren 04 Hellas FK
Eli Dahl Oud 04 Hässelby SK
Elias Boman 04 Hässelby SK 4,82
Elias Lind 03 Hässelby SK
Mårten Nystrand 03 Hässelby SK
Vincent Arousell 03 Hässelby SK
Maximus Jansson 03 IFK Lidingö
Sebastian Ljungberg 03 IFK Lidingö
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 6.39
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 4.06
Niklas Wall 03 Tyresö FK 6.37
Pontus Lindell 03 Upsala IF 5,41
William Peiro 03 Åkersberga SK
 
P15 Kula 8
Teodor Borgius 03 Hammarby IF
Eli Dahl Oud 04 Hässelby SK
Elias Boman 04 Hässelby SK 10,24
Elias Lind 03 Hässelby SK
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK
Teo Paganus 03 Turebergs FK
Viktor Wall 03 Tyresö FK 14.09
Markus Pihl 03 Täby IS
 
P13 60m 12
Olle Skymne 05 Hässelby SK
Elias Bouloussaa 05 IF Linnéa
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 8.52
Simon Bratt 05 IF Triangeln
Adrian Holma 05 Täby IS
Albin Edgert 05 Täby IS 8,74
Fabian Mix 05 Täby IS 8.29
Joel Enander 05 Täby IS
Sune Aronsson 05 Täby IS 8,57
Viggo Stridh 05 Täby IS 8.93
William Lindberg 05 Täby IS
Yannick Buchli 05 Täby IS
 
P13 600m 5
Erik Larripa Taxell 05 Hässelby SK
Olle Skymne 05 Hässelby SK
Simon Bratt 05 IF Triangeln
Fabian Mix 05 Täby IS
Sune Aronsson 05 Täby IS 1,50
 
P13 Häck 60m 9
Erik Larripa Taxell 05 Hässelby SK
Elias Bouloussaa 05 IF Linnéa
Adrian Holma 05 Täby IS
Albin Edgert 05 Täby IS 10,03
Fabian Mix 05 Täby IS 10.88
Joel Enander 05 Täby IS
Viggo Stridh 05 Täby IS 10.38
William Lindberg 05 Täby IS
Yannick Buchli 05 Täby IS
 
P13 Höjd 9
Erik Larripa Taxell 05 Hässelby SK
Olle Skymne 05 Hässelby SK
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 140
Adrian Holma 05 Täby IS
Albin Edgert 05 Täby IS 1,40
Joel Enander 05 Täby IS
Sune Aronsson 05 Täby IS 1,40
Viggo Stridh 05 Täby IS 1.49
William Lindberg 05 Täby IS
 
P13 Längd 10
Olle Skymne 05 Hässelby SK
Elias Bouloussaa 05 IF Linnéa
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 5.06
Simon Bratt 05 IF Triangeln
Adrian Holma 05 Täby IS
Joel Enander 05 Täby IS
Sune Aronsson 05 Täby IS 4,60
Viggo Stridh 05 Täby IS 4.73
William Lindberg 05 Täby IS
Yannick Buchli 05 Täby IS
 
P13 Kula 10
Erik Larripa Taxell 05 Hässelby SK
Olle Skymne 05 Hässelby SK
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 10.92
Adrian Holma 05 Täby IS
Albin Edgert 05 Täby IS
Fabian Mix 05 Täby IS 12.59
Joel Enander 05 Täby IS
Viggo Stridh 05 Täby IS 9.75
William Lindberg 05 Täby IS
Fabian Lidbaum 05 Vallentuna FK
 
P12 60m 20
Filip Olsson 06 Bromma IF 8,54
Love Wadström 06 Danderyds SK 9.80
Oskar Lidberg 06 Danderyds SK
Elias Kapell 06 Hammarby IF 8,26
Filip Herre 06 Hammarby IF 8,80
William Loqvist 06 Hammarby IF 8,50
Olle Hart 06 IFK Lidingö 8.92
Jakob Olson 06 Spårvägens FK
Bruno Sastre Kjörling 06 IF Triangeln
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 10,13
John Bäck 06 Turebergs FK
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK
Lucas Källman 06 Turebergs FK
Arvid Aronsson 06 Täby IS
Benjamin Gummérus 06 Täby IS 9,10
Edvin Sidwall 06 Täby IS
Elias Dahlström 06 Täby IS 8.89
Leon Borgedahl 06 Täby IS 9,19
Samuel Hillerström Stefansson 06 Täby IS
Filip Seltén 06 Österhaninge IF 9.04
 
P12 600m 8
Alexander Hägg 06 Hässelby SK 1.51,16
Jakob Olson 06 Spårvägens FK
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 2,03,84
John Bäck 06 Turebergs FK 1,47,51
Lucas Källman 06 Turebergs FK
Arvid Aronsson 06 Täby IS
Benjamin Gummérus 06 Täby IS 2,17
Leon Borgedahl 06 Täby IS 1.49,33
 
P12 Häck 60m 13
Filip Olsson 06 Bromma IF 10,19
Love Wadström 06 Danderyds SK
Filip Herre 06 Hammarby IF 10,40
William Loqvist 06 Hammarby IF 10,05
Olle Hart 06 IFK Lidingö 11,49
Bruno Sastre Kjörling 06 IF Triangeln
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 14,11
John Bäck 06 Turebergs FK
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK
Lucas Källman 06 Turebergs FK
Benjamin Gummérus 06 Täby IS 12,66
Edvin Sidwall 06 Täby IS
Elias Dahlström 06 Täby IS 11.40
 
P12 Höjd 13
Filip Olsson 06 Bromma IF 1,36
Oskar Lidberg 06 Danderyds SK
Elias Kapell 06 Hammarby IF 1,49
Filip Herre 06 Hammarby IF 1,34
William Loqvist 06 Hammarby IF 1,28
Alexander Hägg 06 Hässelby SK 1,28
Olle Hart 06 IFK Lidingö
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK
Lucas Källman 06 Turebergs FK
Arvid Aronsson 06 Täby IS
Benjamin Gummérus 06 Täby IS 124
Edvin Sidwall 06 Täby IS
Filip Seltén 06 Österhaninge IF 1,26
 
P12 Längd 16
Filip Olsson 06 Bromma IF 4,68
Oskar Lidberg 06 Danderyds SK
Elias Kapell 06 Hammarby IF 5,21
Filip Herre 06 Hammarby IF 4,57
William Loqvist 06 Hammarby IF 4,40
Jakob Olson 06 Spårvägens FK
Bruno Sastre Kjörling 06 IF Triangeln
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 3,60
John Bäck 06 Turebergs FK
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK
Lucas Källman 06 Turebergs FK
Arvid Aronsson 06 Täby IS
Benjamin Gummérus 06 Täby IS 410
Edvin Sidwall 06 Täby IS
Elias Dahlström 06 Täby IS 4.1
Leon Borgedahl 06 Täby IS 4,49
 
P12 Kula 12
Oskar Lidberg 06 Danderyds SK
Elias Kapell 06 Hammarby IF 9,09
Filip Herre 06 Hammarby IF 6,88
William Loqvist 06 Hammarby IF 5,50
Olle Hart 06 IFK Lidingö
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 6,57
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK
Benjamin Gummérus 06 Täby IS 6,69
Edvin Sidwall 06 Täby IS
Elias Dahlström 06 Täby IS 9.22
Leon Borgedahl 06 Täby IS 7,26
Filip Seltén 06 Österhaninge IF 7,69
 
P11 60m 15
Filip Wessel 07 Danderyds SK
Quincey Hackett 07 Hammarby IF
Olle Willner 07 Mälarhöjdens IK 8.85
Kevin Sjöström 07 IFK Märsta
Jakob Lennermark 07 Turebergs FK 9.36
Liam Dovander 07 Turebergs FK 9,17
Melvin Nilsson 07 Turebergs FK
Simon Lindström 07 Turebergs FK 9,07
Noah Holmlund 07 Tyresö FK
Elliot Borgedahl 07 Täby IS 9,06
Jacob Rune 07 Täby IS 8,82
Leo Papinski 07 Täby IS 9,41
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Olle Liljegren 07 Mälarö SOK 9,25
Theodor Yngström 07 Mälarö SOK 8,63
 
P11 600m 8
Quincey Hackett 07 Hammarby IF
Jakob Lennermark 07 Turebergs FK 1,56.26
Liam Dovander 07 Turebergs FK 2,01
Elliot Borgedahl 07 Täby IS 1.51,06
Hugo Rietz 07 Täby IS
Jacob Rune 07 Täby IS 2:00,91
Leo Papinski 07 Täby IS 1.55,94
Theodor Yngström 07 Mälarö SOK 1,58
 
P11 Höjd 4
Kevin Sjöström 07 IFK Märsta
Liam Dovander 07 Turebergs FK 1,32
Simon Lindström 07 Turebergs FK 1,45
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
 
P11 Längd 16
Filip Wessel 07 Danderyds SK
Quincey Hackett 07 Hammarby IF
Olle Willner 07 Mälarhöjdens IK 4.08
Kevin Sjöström 07 IFK Märsta
Jakob Lennermark 07 Turebergs FK 3.88
Liam Dovander 07 Turebergs FK 4,11
Melvin Nilsson 07 Turebergs FK
Simon Lindström 07 Turebergs FK 4,39
Noah Holmlund 07 Tyresö FK
Elliot Borgedahl 07 Täby IS 3,99
Hugo Rietz 07 Täby IS
Jacob Rune 07 Täby IS 4,38
Leo Papinski 07 Täby IS 4.06
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Olle Liljegren 07 Mälarö SOK
Theodor Yngström 07 Mälarö SOK 4,33
 
P11 Kula 9
Quincey Hackett 07 Hammarby IF
Olle Willner 07 Mälarhöjdens IK 8.00
Kevin Sjöström 07 IFK Märsta
Liam Dovander 07 Turebergs FK 9,08
Simon Lindström 07 Turebergs FK 7,73
Jacob Rune 07 Täby IS 7,73
Leo Papinski 07 Täby IS 8.10
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Theodor Yngström 07 Mälarö SOK 7,74
 
P10 60m 10
Harry Martinsson 08 Danderyds SK
Noah Bocander 08 Danderyds SK
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK
Ruben Hart 08 IFK Lidingö 9.81
Melker Nyström 08 IF Triangeln
Levi Back 08 Turebergs FK 10,06
Oliver Carlsson 08 Turebergs FK
Axel Arenander 08 Täby IS
Allan Schager 08 Åkersberga SK 9.77
Simon Yang 08 Kina
 
P10 600m 10
Harry Martinsson 08 Danderyds SK
Noah Bocander 08 Danderyds SK
Oliver Taha 10 IFK Lidingö 2,11.06
Ruben Hart 08 IFK Lidingö
Melker Nyström 08 IF Triangeln
Arvid Karlsson 08 Turebergs FK
Levi Back 08 Turebergs FK 2,18.74
Axel Arenander 08 Täby IS
Robin Borgedahl 09 Täby IS 2.13,43
Allan Schager 08 Åkersberga SK 2:13
 
P10 Höjd 10
Albert Sylvén 08 Danderyds SK
Harry Martinsson 08 Danderyds SK
Noah Bocander 08 Danderyds SK
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK
Melker Nyström 08 IF Triangeln
Carl Grindange 09 Turebergs FK 1,04
Levi Back 08 Turebergs FK 1,07
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 1,17
Sigge Hedblad 09 Turebergs FK
Vincent Lundin 09 Turebergs FK 1,02
 
P10 Längd 10
Albert Sylvén 08 Danderyds SK
Harry Martinsson 08 Danderyds SK
Noah Bocander 08 Danderyds SK
Ruben Hart 08 IFK Lidingö
Oliver Persson 08 Nyköpings BIS
Melker Nyström 08 IF Triangeln
Levi Back 08 Turebergs FK 3,67
Axel Arenander 08 Täby IS
Allan Schager 08 Åkersberga SK 3.35
Simon Yang 08 Kina
 
P10 Kula 8
Harry Martinsson 08 Danderyds SK
Noah Bocander 08 Danderyds SK
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK
Ruben Hart 08 IFK Lidingö
Oliver Persson 08 Nyköpings BIS
Levi Back 08 Turebergs FK 6,59
Axel Arenander 08 Täby IS
Simon Yang 08 Kina
 
P9 60m 19
Ivar Olsson 09 Bromma IF 9,49
Edvin Lundberg 09 Danderyds SK
Ian Altenor 09 Danderyds SK
Johan Calander 09 Danderyds SK
Julius Karsberg 09 Danderyds SK
Carl Grindange 09 Turebergs FK 9,72
Isak Englund 09 Turebergs FK 9,54
Noel Nilsson 09 Turebergs FK
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 9,84
Sean Dovander 09 Turebergs FK 10,82
Sigge Hedblad 09 Turebergs FK
Vincent Lundin 09 Turebergs FK 10,55
William Gråman 09 Tyresö FK 9.42
Nils Grufman 09 Täby IS 10,42
Robin Borgedahl 09 Täby IS 10,05
Alexander Brunnberg 09 Vallentuna FK
Elis Brunnström 09 Vallentuna FK
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 9,18
Kenneth Kong 09 Kina
 
P9 Längd 19
Ivar Olsson 09 Bromma IF 3,78
Edvin Lundberg 09 Danderyds SK
Ian Altenor 09 Danderyds SK
Johan Calander 09 Danderyds SK
Julius Karsberg 09 Danderyds SK
Carl Grindange 09 Turebergs FK 3,51
Isak Englund 09 Turebergs FK 3,25
Noel Nilsson 09 Turebergs FK
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 3,87
Sean Dovander 09 Turebergs FK 3,05
Sigge Hedblad 09 Turebergs FK
Vincent Lundin 09 Turebergs FK
William Gråman 09 Tyresö FK 3.61
Nils Grufman 09 Täby IS 3,37
Robin Borgedahl 09 Täby IS 3,65
Alexander Brunnberg 09 Vallentuna FK
Elis Brunnström 09 Vallentuna FK
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 4,18
Kenneth Kong 09 Kina
 
P9 Kula 15
Ivar Olsson 09 Bromma IF 5,60
Edvin Lundberg 09 Danderyds SK
Jumanne Hackett 09 Hammarby IF
Wilmer Hägg 09 Hässelby SK 6,69
Theodor Persson 10 Nyköpings BIS
Anton Ahlstrand 10 Turebergs FK
Carl Grindange 09 Turebergs FK 5,85
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 5,62
Sean Dovander 09 Turebergs FK 4,17
William Gråman 09 Tyresö FK 5.63
Nils Grufman 09 Täby IS 6,32
Alexander Brunnberg 09 Vallentuna FK
Elis Brunnström 09 Vallentuna FK
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 6,53
Kenneth Kong 09 Kina
 
P8 60m 8
Hanwen Dong 10 Danderyds SK
Oliver Taha 10 IFK Lidingö 10.00
Anton Ahlstrand 10 Turebergs FK
Eliah Hallberg Hossain 10 Turebergs FK 9,87
Love Lindberg 10 Turebergs FK 10:74
Tristan Back 10 Turebergs FK 10,91
Benjamin Galan Björkman 09 Täby IS
Henrik Östlind 10 Åkersberga SK 10.36
 
P8 Längd 9
Hanwen Dong 10 Danderyds SK
Oliver Taha 10 IFK Lidingö 3,48
Theodor Persson 10 Nyköpings BIS
Anton Ahlstrand 10 Turebergs FK
Eliah Hallberg Hossain 10 Turebergs FK 3,68
Love Lindberg 10 Turebergs FK 2,78
Tristan Back 10 Turebergs FK 2,98
Benjamin Galan Björkman 09 Täby IS
Henrik Östlind 10 Åkersberga SK 3.08
 
K 100m 3
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS
Levina Ahlgren 98 Upsala IF
Marie Ebbestad 00 Upsala IF
 
K 200m 1
Marie Ebbestad 00 Upsala IF
 
K 800m 6
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2.20
Nora Siltberg Almlöf 99 Hammarby IF 2.30
Ofelia Belkacem 95 Hammarby IF 2.32
Filippa Hörnberg 00 Hässelby SK
Linn Alness Borg 00 IFK Lidingö
Ebba Edqvist 98 Vallentuna FK 2,28,00
 
K Höjd 1
Tora Rickelvik 00 Huddinge AIS
 
K Längd 2
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS
Mathilda Jerpdahl 99 Vallentuna FK
 
K Kula 0
 
K22 Hinder 2000m 1
Jasmina Pruginic 98 Serbien
 
F17 100m 8
Fredrika Pettersson 02 Hammarby IF
Åsa Trosell 02 Hammarby IF
Draina Kintu 02 Hellas FK
Malika Ernström 02 Hellas FK
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS
Alvah Lind 05 Tyresö FK
Norah Lind 05 Tyresö FK
Victoria Davidsson 02 Tyresö FK
 
F17 200m 4
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS
Clara Billing 02 Turebergs FK 26,84
Emilia Larson 01 Täby IS
Caroline Larsson 01 Vallentuna FK 28,02
 
F17 800m 10
Lilly Andersson 01 Danderyds SK
Malika Ernström 02 Hellas FK
Ida Blom 02 Hässelby SK
Carolina Larson 02 IFK Lidingö
Moa Sellergren 01 IFK Lidingö 2:35
Liva Gustavsson 01 Spårvägens FK
Linnéa Ericsson Bäckvall 02 Turebergs FK
Filippa Granåsen 02 Täby IS
Ebba Fock 02 Upsala IF
Tyra Morell 02 Upsala IF
 
F17 Hinder 1500m 1
Klara Ygeby 02 Upsala IF
 
F17 Höjd 2
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS
Vendela Einberg 02 Huddinge AIS
 
F17 Längd 6
Fredrika Pettersson 02 Hammarby IF
Julia Jansson 02 Hammarby IF
Tilda Krüsell Berg 02 Hammarby IF
Bilge Kaya 02 Hellas FK
Linnea Sjögren 01 IF Triangeln
Victoria Davidsson 02 Tyresö FK
 
F17 Kula 2
Julia Jansson 02 Hammarby IF
Victoria Davidsson 02 Tyresö FK
 
F15 80m 14
Edvarda Lindén 04 Boo IF
Celine de Champs 04 Danderyds SK
Alannah Hellstadius 04 Hammarby IF
Beata Edelholm 03 Hammarby IF
Elsa Eriksson 03 Hässelby SK
Linda Edberg 04 Turebergs FK
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 10.25
Kristina Dahlström 03 Täby IS
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS
Amanda Pettersson 03 Vallentuna FK
Julia Åberg 04 Vallentuna FK
Linnea Frejd 04 Vallentuna FK
Lizette Carlsson 04 Vallentuna FK
Tea Husberg 03 IFK Strängnäs
 
F15 200m 11
Filippa Aronsson 04 Boo IF
Celine de Champs 04 Danderyds SK
Alannah Hellstadius 04 Hammarby IF 28,21
Fanny Wijkström 03 IFK Lidingö
Tove Gattberg 03 IFK Lidingö
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 27.36
Kristina Dahlström 03 Täby IS 28.27
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 29,13
Elsa Jansson 03 Upsala IF
Linnea Frejd 04 Vallentuna FK
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK 27,64
 
F15 800m 18
Albertina Brandt 03 Hammarby IF 2.39
Clara Lidén 03 Hammarby IF
Frida Hafström 03 Hässelby SK
Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK
Josefina Bivstedt 04 Hässelby SK
Josefine Höjer 03 Hässelby SK
Juno Myrhede 04 Hässelby SK
Tuva Kjellström 03 Hässelby SK
Nanna Hart 03 IFK Lidingö
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 2,24,83
Elvira Bredin 03 Turebergs FK
Tove Karlsson 03 Turebergs FK
Lia Cederberg 04 Täby IS
Emmi Nyberg 04 Upsala IF
Ida Knutsson 04 Upsala IF 2:41.80
Maja Björnsson 03 Upsala IF
Sofia Amini 03 Upsala IF
Moa Granat 04 Vallentuna FK
 
F15 Hinder 1500m 5
Albertina Brandt 03 Hammarby IF
Tuva Kjellström 03 Hässelby SK 5,57,00
Elvira Bredin 03 Turebergs FK
Tove Karlsson 03 Turebergs FK
Cecilia Ankarfjord Lundin 03 IFK Strängnäs
 
F15 Höjd 8
Filippa Aronsson 04 Boo IF
Tuva Kjellström 03 Hässelby SK
Nanna Hart 03 IFK Lidingö
Linda Edberg 04 Turebergs FK
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 1,59
Elsa Eriksson 03 Upsala IF
Julia Åberg 04 Vallentuna FK
Lizette Carlsson 04 Vallentuna FK
 
F15 Längd 16
Edvarda Lindén 04 Boo IF
Filippa Aronsson 04 Boo IF
Elllen Antivilo Lindsjöö 04 Hässelby SK
Linda Edberg 04 Turebergs FK
Alvah Lind 05 Tyresö FK
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 5.48
Moa Ringqvist 04 Tyresö FK
Norah Lind 05 Tyresö FK
Kristina Dahlström 03 Täby IS
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 4,82
Elin Abrahamsson 03 Upsala IF
Elsa Eriksson 03 Upsala IF
Julia Åberg 04 Vallentuna FK
Linnea Frejd 04 Vallentuna FK
Lizette Carlsson 04 Vallentuna FK
Tea Husberg 03 IFK Strängnäs
 
F15 Kula 5
Edvarda Lindén 04 Boo IF
Alvah Lind 05 Tyresö FK
Norah Lind 05 Tyresö FK
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 8,91
Linnea Frejd 04 Vallentuna FK
 
F13 60m 20
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby IF 8,85
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK
Natalia Sahlman 05 IFK Lidingö
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa 8,47
Ebba Svensson 05 Spårvägens FK
Lea Mellin 05 Spårvägens FK
Märta Castenfors 05 Spårvägens FK
Vanessa Abraham Theodoridou 05 IF Triangeln
Anna Strunke 05 Turebergs FK 8,74
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 8.86
Meilina Lidström 05 Turebergs FK
Andrea Davidsson 05 Tyresö FK
Sofia Eskilsson 05 Tyresö FK
Ebba Sjöström 05 Täby IS 9.07
Ellen Jernhall 05 Täby IS 9.28
Philippa Kastberg 05 Täby IS
Vera Rietz 05 Täby IS
Daisy Thompson 05 Vallentuna FK
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK
Amanda Lindén 05 Kungsängens FK 8.98
 
F13 600m 12
Natalia Sahlman 05 IFK Lidingö 1.50.46
Anna Nordquist 05 Spårvägens FK
Ebba Wetterberg 05 Spårvägens FK
Märta Castenfors 05 Spårvägens FK
Agnes Olsson 05 Turebergs FK
Anna Strunke 05 Turebergs FK
Ebba Sjöström 05 Täby IS 1.55.87
Ellen Jernhall 05 Täby IS
Philippa Kastberg 05 Täby IS
Vera Rietz 05 Täby IS
Isabella Brink 05 Vallentuna FK 2,01
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK
 
F13 Häck 60m 9
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby IF 10,10
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa 10,71
Iris Kihl 05 Mälarhöjdens IK 10,49
Anna Strunke 05 Turebergs FK 10,71
Ebba Sjöström 05 Täby IS 10.77
Ellen Jernhall 05 Täby IS 11.38
Philippa Kastberg 05 Täby IS
Vera Rietz 05 Täby IS
 
F13 Höjd 12
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa 1,53
Iris Kihl 05 Mälarhöjdens IK 1,55
Lea Mellin 05 Spårvägens FK
Anna Strunke 05 Turebergs FK
Meilina Lidström 05 Turebergs FK
Alvah Lind 05 Tyresö FK
Andrea Davidsson 05 Tyresö FK
Norah Lind 05 Tyresö FK
Ebba Sjöström 05 Täby IS 1.32
Ellen Jernhall 05 Täby IS 1,34
Vera Rietz 05 Täby IS
 
F13 Längd 19
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK
Natalia Sahlman 05 IFK Lidingö
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa 4,85
Iris Kihl 05 Mälarhöjdens IK 4,69
Ebba Svensson 05 Spårvägens FK
Ebba Wetterberg 05 Spårvägens FK
Märta Castenfors 05 Spårvägens FK
Vanessa Abraham Theodoridou 05 IF Triangeln
Anna Strunke 05 Turebergs FK
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 4,54
Meilina Lidström 05 Turebergs FK
Andrea Davidsson 05 Tyresö FK
Sofia Eskilsson 05 Tyresö FK
Ebba Sjöström 05 Täby IS 4.01
Ellen Jernhall 05 Täby IS 3,94
Philippa Kastberg 05 Täby IS
Vera Rietz 05 Täby IS
Isabella Brink 05 Vallentuna FK
Amanda Lindén 05 Kungsängens FK 4.31
 
F13 Kula 14
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby IF 9,39
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa 9,28
Iris Kihl 05 Mälarhöjdens IK
Ebba Svensson 05 Spårvägens FK
Ebba Wetterberg 05 Spårvägens FK
Isabella Petäjistö 05 IF Triangeln 9,56
Anna Strunke 05 Turebergs FK
Meilina Lidström 05 Turebergs FK
Andrea Davidsson 05 Tyresö FK
Sofia Eskilsson 05 Tyresö FK
Ellen Jernhall 05 Täby IS
Philippa Kastberg 05 Täby IS
Daisy Thompson 05 Vallentuna FK
Amanda Lindén 05 Kungsängens FK
 
F12 60m 12
Tyra Hedberg 06 Hammarby IF
Vera Jansson 06 Hammarby IF
Elsa Kjellström 06 Hässelby SK 9.00
Stella Berggren 06 Spårvägens FK
Alva Back 06 Turebergs FK 9,18
Annie Grindange 06 Turebergs FK 9,41
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 8,36
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 8.67
Matilda Petersson 06 Turebergs FK
Eleonora Wahlin 06 Täby IS 9,03
Rut Grufman 06 Täby IS 9,01
Katrina Update 06 Vallentuna FK
 
F12 600m 5
Frida Skoglund 06 Danderyds SK
Tyra Hedberg 06 Hammarby IF
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 1.47.2
Alva Back 06 Turebergs FK 1,51.72
Eleonora Wahlin 06 Täby IS
 
F12 Häck 60m 10
Tyra Hedberg 06 Hammarby IF
Tove Olsson 06 Huddinge AIS
Alva Back 06 Turebergs FK 10,38
Annie Grindange 06 Turebergs FK 11,39
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 9,86
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 11.20
Rut Grufman 06 Täby IS 10,44
Tove Belmé 07 Täby IS
Katrina Update 06 Vallentuna FK
Lovisa Evertson 06 Vallentuna FK
 
F12 Höjd 13
Tyra Hedberg 06 Hammarby IF
Vera Jansson 06 Hammarby IF
Tove Olsson 06 Huddinge AIS
Elsa Kjellström 06 Hässelby SK 1.23
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Alva Back 06 Turebergs FK 1,40
Annie Grindange 06 Turebergs FK 1,45
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 1,54
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 1.29
Matilda Petersson 06 Turebergs FK
Eleonora Wahlin 06 Täby IS 1,28
Rut Grufman 06 Täby IS 1,31
Lovisa Evertson 06 Vallentuna FK
 
F12 Längd 14
Tyra Hedberg 06 Hammarby IF
Vera Jansson 06 Hammarby IF
Elsa Kjellström 06 Hässelby SK 4.18
Stella Berggren 06 Spårvägens FK
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Alva Back 06 Turebergs FK 4,52
Annie Grindange 06 Turebergs FK 4,26
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 4,89
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 4.44
Matilda Petersson 06 Turebergs FK
Eleonora Wahlin 06 Täby IS 4,43
Rut Grufman 06 Täby IS 4,44
Katrina Update 06 Vallentuna FK
Lovisa Evertson 06 Vallentuna FK
 
F12 Kula 11
Tyra Hedberg 06 Hammarby IF
Vera Jansson 06 Hammarby IF
Tove Olsson 06 Huddinge AIS
Elsa Kjellström 06 Hässelby SK 8.41
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Alva Back 06 Turebergs FK 7,90
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 7,54
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 10.73
Rut Grufman 06 Täby IS 9,79
Katrina Update 06 Vallentuna FK
Lovisa Evertson 06 Vallentuna FK
 
F11 60m 19
Amilia Jergmar 07 Boo IF 8:95
Alicia Bengtström 07 Danderyds SK
Isabelle Romson 07 Danderyds SK 9,18
Olivia Af Burén 07 Danderyds SK
Tilda Hibbs 07 Saltsjöbadens IF
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 9.24
Nova Raitis 07 Spårvägens FK 9.07
Beate Pott 07 Turebergs FK 8,93
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 8.68
Venla Engström 07 Turebergs FK 9,66
Ebba Holmgrene 07 Täby IS
Elin Runemar 07 Täby IS
Emma Olofsson 07 Täby IS
Frida Heljestrand 07 Täby IS 10,54
Tove Belmé 07 Täby IS
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF
Matilda Borg 07 Österhaninge IF
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF
Simone Moverare 07 Österhaninge IF
 
F11 600m 12
Amilia Jergmar 07 Boo IF 2:01:28
Alicia Bengtström 07 Danderyds SK
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 1.48,26
Selma Bredin 07 Turebergs FK
Venla Engström 07 Turebergs FK 2:02,53
Ebba Holmgrene 07 Täby IS
Tove Belmé 07 Täby IS
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF
Matilda Borg 07 Österhaninge IF
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF
Simone Moverare 07 Österhaninge IF
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK
 
F11 Höjd 14
Amilia Jergmar 07 Boo IF 1,34
Ebba Wennebjer 07 Hammarby IF 1,35
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 1,29
Nova Raitis 07 Spårvägens FK 1.31
Beate Pott 07 Turebergs FK 1,29
Venla Engström 07 Turebergs FK 1,05
Ebba Holmgrene 07 Täby IS 1,05
Tove Belmé 07 Täby IS
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF
Matilda Borg 07 Österhaninge IF
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF
Simone Moverare 07 Österhaninge IF
Tove Eskilsson 07 Österhaninge IF
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK
 
F11 Längd 21
Amilia Jergmar 07 Boo IF 4,4
Alicia Bengtström 07 Danderyds SK
Isabelle Romson 07 Danderyds SK 3,99
Olivia Af Burén 07 Danderyds SK
Ebba Wennebjer 07 Hammarby IF
Tilda Hibbs 07 Saltsjöbadens IF
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 4,32
Nova Raitis 07 Spårvägens FK 4.20
Beate Pott 07 Turebergs FK 4,36
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 4.43
Venla Engström 07 Turebergs FK 3,83
Ebba Holmgrene 07 Täby IS 3,5
Elin Runemar 07 Täby IS
Emma Olofsson 07 Täby IS
Frida Heljestrand 07 Täby IS 3,52
Tove Belmé 07 Täby IS
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF
Matilda Borg 07 Österhaninge IF
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF
Simone Moverare 07 Österhaninge IF
Tove Eskilsson 07 Österhaninge IF
 
F11 Kula 18
Amilia Jergmar 07 Boo IF 8,75
Alicia Bengtström 07 Danderyds SK
Ebba Wennebjer 07 Hammarby IF 8,71
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 7,26
Nova Raitis 07 Spårvägens FK 7.46
Beate Pott 07 Turebergs FK 7,68
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 6.82
Venla Engström 07 Turebergs FK 5,35
Ebba Holmgrene 07 Täby IS 5,86
Elin Runemar 07 Täby IS
Emma Olofsson 07 Täby IS
Frida Heljestrand 07 Täby IS 7,11
Tove Belmé 07 Täby IS
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF
Matilda Borg 07 Österhaninge IF
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF
Simone Moverare 07 Österhaninge IF
Tove Eskilsson 07 Österhaninge IF
 
F10 60m 8
Irma Lidberg 08 Danderyds SK
Liv Jannas 08 Danderyds SK
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK
Ebba Dahlström 08 Täby IS 9.22
Johanna Gummérus 08 Täby IS 9,95
Melina Engler 08 Täby IS 9.40
Midea Allard 08 Västerås FK 10,30
Emelie Lundqvist 08 Kungsängens FK
 
F10 600m 5
Liv Jannas 08 Danderyds SK
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK
Ebba Dahlström 08 Täby IS 2.05
Johanna Gummérus 08 Täby IS 2,14
Midea Allard 08 Västerås FK 2.03,48
 
F10 Höjd 5
Liv Jannas 08 Danderyds SK
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK
Thea Boström 09 Turebergs FK
Johanna Gummérus 08 Täby IS 124
Midea Allard 08 Västerås FK 1.27
 
F10 Längd 8
Irma Lidberg 08 Danderyds SK
Liv Jannas 08 Danderyds SK
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK
Ebba Dahlström 08 Täby IS 4.02
Johanna Gummérus 08 Täby IS 360
Melina Engler 08 Täby IS 3.64
Midea Allard 08 Västerås FK 3.68
Emelie Lundqvist 08 Kungsängens FK
 
F10 Kula 6
Irma Lidberg 08 Danderyds SK
Liv Jannas 08 Danderyds SK
Johanna Gummérus 08 Täby IS 6,19
Melina Engler 08 Täby IS
Midea Allard 08 Västerås FK 6.93
Emelie Lundqvist 08 Kungsängens FK
 
F9 60m 10
Stina Östholm 09 Eskilstuna FI 10,06
Vendela Dekreon 09 Eskilstuna FI
Tyra Sternlind 09 Hammarby IF 10,54
Elise Wiklund 09 Turebergs FK
Joline Lidström 09 Turebergs FK
Leah Ssempasa 09 Turebergs FK
Thea Boström 09 Turebergs FK
Aline Jigrud 09 Vallentuna FK
Anna-Klara Waara 09 Vallentuna FK
Lily Dymling 09 Vallentuna FK 10,52
 
F9 Längd 11
Stina Östholm 09 Eskilstuna FI 3,46
Vendela Dekreon 09 Eskilstuna FI
Tyra Sternlind 09 Hammarby IF 3,42
Elise Wiklund 09 Turebergs FK
Joline Lidström 09 Turebergs FK
Leah Ssempasa 09 Turebergs FK
Tess Liljegren 09 Turebergs FK
Thea Boström 09 Turebergs FK
Aline Jigrud 09 Vallentuna FK
Anna-Klara Waara 09 Vallentuna FK
Lily Dymling 09 Vallentuna FK 3,27
 
F9 Kula 9
Stina Östholm 09 Eskilstuna FI
Vendela Dekreon 09 Eskilstuna FI
Tyra Sternlind 09 Hammarby IF 5,88
Ella Strunke 10 Turebergs FK
Joline Lidström 09 Turebergs FK
Leah Ssempasa 09 Turebergs FK
Thea Boström 09 Turebergs FK
Aline Jigrud 09 Vallentuna FK
Lily Dymling 09 Vallentuna FK
 
F8 60m 7
Alba Jergmar 10 Boo IF 10:44
Astrid Dettel 10 IFK Lidingö
Vera Arkinger 10 IFK Lidingö
Ella Strunke 10 Turebergs FK 11,26
Lily Ssempasa 11 Turebergs FK
Lova Boström 11 Turebergs FK
Nora Blom 10 Turebergs FK 10,65
 
F8 Längd 7
Alba Jergmar 10 Boo IF 3,06
Astrid Dettel 10 IFK Lidingö
Vera Arkinger 10 IFK Lidingö
Ella Strunke 10 Turebergs FK
Lily Ssempasa 11 Turebergs FK
Lova Boström 11 Turebergs FK
Nora Blom 10 Turebergs FK 2,99
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248