Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda B-Tex Cup
Antal starter / Total entries: 409 Printed: 2018-09-22 01:08
Antal individer / Total persons: 165
 
M 100m 4
Christer Nilsson 73 IK Sisu
Erik Johansson 99 Varbergs GIF
Jean Yvan Ntrandekura 97 Villstads GIF
Johan Brasch 98 Wärnamo SK
 
M 200m 4
Erik Johansson 99 Varbergs GIF
Jan Erlandsson 72 Villstads GIF
Jean Yvan Ntrandekura 97 Villstads GIF
Johan Brasch 98 Wärnamo SK
 
M 400m 0
 
M 800m 1
Jean Yvan Ntrandekura 97 Villstads GIF
 
M Längd 1
Jörgen Wallstenius 79 Wärnamo SK
 
M Kula 1
Jörgen Wallstenius 79 Wärnamo SK
 
M Diskus 0
 
P19 Kula 0
 
P19 Diskus 1
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra IK
 
P17 100m 2
Otto Nilsson 01 IK Sisu
Max Bruel 01 Villstads GIF
 
P17 200m 1
Max Bruel 01 Villstads GIF
 
P17 800m 1
Oskar Karlsson 02 SK Graal
 
P17 Höjd 2
Otto Nilsson 01 IK Sisu
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK
 
P17 Kula 1
Filip Sörmander 01 IK Sisu
 
P17 Diskus 2
Filip Sörmander 01 IK Sisu
Otto Nilsson 01 IK Sisu
 
P15 80m 1
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK
 
P15 300m 0
 
P15 800m 0
 
P15 Längd 1
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK
 
P15 Kula 2
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK
 
P15 Diskus 2
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
 
P15 Slägga 1
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04
 
P15 Spjut 3
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK
 
P14 80m 1
John Störby 04 Falkenbergs IK
 
P14 300m 1
Gustav Brasch 04 Wärnamo SK
 
P14 800m 0
 
P14 Längd 1
Johan Kenneryd 04 Ljungby FIK
 
P14 Kula 2
Johan Kenneryd 04 Ljungby FIK
Jonathan Bruksås 04 IK Sisu
 
P14 Diskus 2
Johan Kenneryd 04 Ljungby FIK
Jonathan Bruksås 04 IK Sisu
 
P14 Slägga 0
 
P14 Spjut 2
Johan Kenneryd 04 Ljungby FIK
Jonathan Bruksås 04 IK Sisu
 
P13 60m 4
Vinston Holm 05 Falkenbergs IK
Max Dohrmann 05 Varbergs GIF
Max Boast 05 Villstads GIF
Oscar Emanuelsson 05 Villstads GIF
 
P13 200m 1
Oscar Emanuelsson 05 Villstads GIF
 
P13 600m 0
 
P13 Höjd 5
Vinston Holm 05 Falkenbergs IK
Leo Göransson 05 Klippans FK
Max Dohrmann 05 Varbergs GIF
Simon Siirtola 05 Wärnamo SK
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Längd 3
Vinston Holm 05 Falkenbergs IK
Leo Göransson 05 Klippans FK
Oscar Emanuelsson 05 Villstads GIF
 
P13 Kula 2
Leo Göransson 05 Klippans FK
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Diskus 2
Leo Göransson 05 Klippans FK
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Slägga 1
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Spjut 2
Leo Göransson 05 Klippans FK
Max Boast 05 Villstads GIF
 
P12 60m 3
Gabriel Hanfler 06 Wärnamo SK
Rasmus Johansson 06 Wärnamo SK
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P12 200m 0
 
P12 600m 1
Gabriel Hanfler 06 Wärnamo SK
 
P12 Höjd 1
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P12 Längd 3
Gabriel Hanfler 06 Wärnamo SK
Rasmus Johansson 06 Wärnamo SK
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P12 Kula 0
 
P12 Diskus 1
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
 
P12 Slägga 1
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
 
P12 Spjut 2
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
Rasmus Johansson 06 Wärnamo SK
 
P11 60m 4
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Arwin Alvehed 07 IFK Sävsjö
Eddie Ramirez Eriksson 07 Wärnamo SK
Edvin Svensson 07 Wärnamo SK
 
P11 200m 2
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Arwin Alvehed 07 IFK Sävsjö
 
P11 600m 2
Arwin Alvehed 07 IFK Sävsjö
Eddie Ramirez Eriksson 07 Wärnamo SK
 
P11 Höjd 2
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Eddie Ramirez Eriksson 07 Wärnamo SK
 
P11 Längd 3
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Hugo Sandstedt 07 IK Sisu
Edvin Svensson 07 Wärnamo SK
 
P11 Kula 2
Hugo Sandstedt 07 IK Sisu
Edvin Svensson 07 Wärnamo SK
 
P11 Spjut 1
Hugo Sandstedt 07 IK Sisu
 
P10 60m 3
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Fritz Theander 08 Varbergs GIF
Laurentin Hanfler 08 Wärnamo SK
 
P10 200m 2
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Ludwig Carlsson 08 IFK Växjö
 
P10 600m 3
Enzo Johansson 08 Wärnamo SK
Laurentin Hanfler 08 Wärnamo SK
Ludwig Carlsson 08 IFK Växjö
 
P10 Höjd 1
Fritz Theander 08 Varbergs GIF
 
P10 Längd 4
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Fritz Theander 08 Varbergs GIF
Enzo Johansson 08 Wärnamo SK
Laurentin Hanfler 08 Wärnamo SK
 
P10 Kula 4
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Fritz Theander 08 Varbergs GIF
Jakob Emanuelsson 08 Villstads GIF
Enzo Johansson 08 Wärnamo SK
 
P10 Spjut 0
 
P9 4-kamp 12
Arvid Holmgren 09 Falkenbergs IK
Emrik Hansson 09 Falkenbergs IK
Ivar Gardestrand 09 Falkenbergs IK
Caspian Alvehed 09 IFK Sävsjö
Carl Hartvigsson 09 Villstads GIF
Edvin Thorsson 09 Villstads GIF
Emil Holm 10 Villstads GIF
Florian Nkuru 09 Villstads GIF
Isac Erlandsson 09 Villstads GIF
Isak Olsson 09 Villstads GIF
Leon Johansson 10 Wärnamo SK
Vidar Gof 09 Wärnamo SK
 
P7 4-kamp 3
Lucas Eriksson 12 IK Sisu
Olle Hernberg 11 IK Sisu
Ebbot Svenningsson 12 Villstads GIF
 
K 100m 1
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF
 
K 200m 3
Alma Kilpeläinen 99 Ljungby FIK
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF
Orsolya Gaal 82 Varbergs GIF
 
K 400m 1
Orsolya Gaal 82 Varbergs GIF
 
K 800m 0
 
K Längd 1
Alma Kilpeläinen 99 Ljungby FIK
 
K Kula 4
Alma Kilpeläinen 99 Ljungby FIK
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
Maria Jonasson 68 Wärnamo SK
Satu Nyberg Schoug 68 Wärnamo SK
 
K Diskus 4
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
Moa Eskilsson 93 Villstads GIF
Maria Jonasson 68 Wärnamo SK
Satu Nyberg Schoug 68 Wärnamo SK
 
F17 100m 1
Aléa Gunnarsson 01 Ljungby FIK
 
F17 200m 2
Aléa Gunnarsson 01 Ljungby FIK
Alva Sundström 02 Ljungby FIK
 
F17 800m 0
 
F17 Höjd 1
Nellie Malmros 01 Båstads GIF
 
F17 Kula 2
Alva Sundström 02 Ljungby FIK
Julia Almén 01 Ljungby FIK
 
F17 Diskus 1
Julia Almén 01 Ljungby FIK
 
F15 80m 5
Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra IK
Natalie Ekelund 03 IK Hakarpspojkarna
Celie Hellsaeus 03 IFK Sävsjö
Felicia Åberg 03 Villstads GIF
Thea Hammarström 03 Villstads GIF
 
F15 300m 2
Elsa Kaspersson 03 Varbergs GIF
Felicia Åberg 03 Villstads GIF
 
F15 800m 1
Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra IK
 
F15 Höjd 2
Celie Hellsaeus 03 IFK Sävsjö
Alice Vallesjö 03 Villstads GIF
 
F15 Längd 6
Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra IK
Natalie Ekelund 03 IK Hakarpspojkarna
Celie Hellsaeus 03 IFK Sävsjö
Alice Vallesjö 03 Villstads GIF
Felicia Åberg 03 Villstads GIF
Thea Hammarström 03 Villstads GIF
 
F15 Kula 1
Jonna Kronander 03 IK Ymer
 
F15 Diskus 1
Lisa Nilsson 03 IK Sisu
 
F15 Slägga 1
Jonna Kronander 03 IK Ymer
 
F15 Spjut 3
Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra IK
Natalie Ekelund 03 IK Hakarpspojkarna
Celie Hellsaeus 03 IFK Sävsjö
 
F14 80m 5
Emilia Wenåker 04 Falkenbergs IK
Agnes Aldeborg 04 Habo Friidrott 04
Julia Blom 04 IK Hakarpspojkarna
Moa Lundström 04 IK Hakarpspojkarna
Molly Liabäck 04 IK Hakarpspojkarna
 
F14 300m 4
Thelma Holgersson 04 Falkenbergs IK
Agnes Aldeborg 04 Habo Friidrott 04
Julia Blom 04 IK Hakarpspojkarna
Moa Lundström 04 IK Hakarpspojkarna
 
F14 800m 3
Filippa Ståhl 04 Habo Friidrott 04
Ida Rosjö 04 IK Hakarpspojkarna
Moa Lundström 04 IK Hakarpspojkarna
 
F14 Höjd 1
Moa Lundström 04 IK Hakarpspojkarna
 
F14 Längd 5
Emilia Wenåker 04 Falkenbergs IK
Thelma Holgersson 04 Falkenbergs IK
Moa Lundström 04 IK Hakarpspojkarna
Molly Liabäck 04 IK Hakarpspojkarna
Siri Forsström 04 IK Hakarpspojkarna
 
F14 Kula 2
Ammi Ericsson 04 IK Hakarpspojkarna
Elin Rydqvist 04 IFK Halmstad
 
F14 Diskus 2
Ammi Ericsson 04 IK Hakarpspojkarna
Elin Rydqvist 04 IFK Halmstad
 
F14 Slägga 3
Ammi Ericsson 04 IK Hakarpspojkarna
Elin Rydqvist 04 IFK Halmstad
Ebba Wallstenius 04 Wärnamo SK
 
F14 Spjut 2
Filippa Ståhl 04 Habo Friidrott 04
Ammi Ericsson 04 IK Hakarpspojkarna
 
F13 60m 11
Annie Sturesson 05 Falkenbergs IK
Wilma Segermalm 05 Falkenbergs IK
Alice Karlsson 05 IK Hakarpspojkarna
Alma Mennborg 05 IK Hakarpspojkarna
Emma Sandin 05 IK Hakarpspojkarna
Tilda Erikson 05 IK Sisu
Linnea Lind 05 Södra Vi IF
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Hilma Gof 05 Wärnamo SK
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Elenie Carlsson 05 IFK Växjö
 
F13 200m 10
Annie Sturesson 05 Falkenbergs IK
Wilma Segermalm 05 Falkenbergs IK
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Emma Sandin 05 IK Hakarpspojkarna
Tilda Erikson 05 IK Sisu
Zelda Alvehed 05 IFK Sävsjö
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Elenie Carlsson 05 IFK Växjö
 
F13 600m 5
Alice Karlsson 05 IK Hakarpspojkarna
Alma Mennborg 05 IK Hakarpspojkarna
Emma Sandin 05 IK Hakarpspojkarna
Zelda Alvehed 05 IFK Sävsjö
Linnea Lind 05 Södra Vi IF
 
F13 Höjd 11
Annie Sturesson 05 Falkenbergs IK
Linn Jarlhage 05 Falkenbergs IK
Wilma Folkeson 05 Falkenbergs IK
Wilma Segermalm 05 Falkenbergs IK
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Alma Mennborg 05 IK Hakarpspojkarna
Emma Sandin 05 IK Hakarpspojkarna
Linnea Lind 05 Södra Vi IF
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
Olivia Bernstig 05 Wärnamo SK
Tova Nihl 05 Wärnamo SK
 
F13 Längd 16
Annie Sturesson 05 Falkenbergs IK
Linn Jarlhage 05 Falkenbergs IK
Wilma Folkeson 05 Falkenbergs IK
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Alice Karlsson 05 IK Hakarpspojkarna
Emma Sandin 05 IK Hakarpspojkarna
Tilda Erikson 05 IK Sisu
Linnea Lind 05 Södra Vi IF
Ena Memic 05 Varbergs GIF
Jenny Olsson 05 Varbergs GIF
Lo Rosengren 05 Varbergs GIF
Alva Bernstig 05 Wärnamo SK
Hilma Gof 05 Wärnamo SK
Tova Nihl 05 Wärnamo SK
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Elenie Carlsson 05 IFK Växjö
 
F13 Kula 8
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Alma Mennborg 05 IK Hakarpspojkarna
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Ena Memic 05 Varbergs GIF
Jenny Olsson 05 Varbergs GIF
Lo Rosengren 05 Varbergs GIF
Hilma Gof 05 Wärnamo SK
 
F13 Diskus 2
Alma Mennborg 05 IK Hakarpspojkarna
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
 
F13 Slägga 4
Alma Mennborg 05 IK Hakarpspojkarna
Alva Bernstig 05 Wärnamo SK
Olivia Bernstig 05 Wärnamo SK
Tova Nihl 05 Wärnamo SK
 
F13 Spjut 9
Linn Jarlhage 05 Falkenbergs IK
Zelda Alvehed 05 IFK Sävsjö
Linnea Lind 05 Södra Vi IF
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Jenny Olsson 05 Varbergs GIF
Lo Rosengren 05 Varbergs GIF
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
Alva Bernstig 05 Wärnamo SK
Olivia Bernstig 05 Wärnamo SK
 
F12 60m 7
Rebecca Carlsson 06 Falkenbergs IK
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Sigrid Sundström 06 Ljungby FIK
Matilda Martini 06 Motala AIF
Julia Karlsson 06 Södra Vi IF
Filippa Hartvigsson 06 Villstads GIF
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
 
F12 200m 9
Rebecca Carlsson 06 Falkenbergs IK
Sigrid Sundström 06 Ljungby FIK
Matilda Martini 06 Motala AIF
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Celine Aagaard 06 SK Graal
Julia Karlsson 06 Södra Vi IF
Filippa Hartvigsson 06 Villstads GIF
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
Nellie Lindblad 06 IFK Växjö
 
F12 600m 4
Rebecca Carlsson 06 Falkenbergs IK
Matilda Martini 06 Motala AIF
Celine Aagaard 06 SK Graal
Julia Karlsson 06 Södra Vi IF
 
F12 Höjd 7
Elin Dahlén 06 Eksjö Södra IK
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Matilda Martini 06 Motala AIF
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Celine Aagaard 06 SK Graal
Julia Karlsson 06 Södra Vi IF
Nellie Lindblad 06 IFK Växjö
 
F12 Längd 11
Elin Dahlén 06 Eksjö Södra IK
Rebecca Carlsson 06 Falkenbergs IK
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Sigrid Sundström 06 Ljungby FIK
Matilda Martini 06 Motala AIF
Celine Aagaard 06 SK Graal
Julia Karlsson 06 Södra Vi IF
Filippa Hartvigsson 06 Villstads GIF
Andrea Wallstenius 06 Wärnamo SK
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
Nellie Lindblad 06 IFK Växjö
 
F12 Kula 3
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Matilda Martini 06 Motala AIF
Nellie Lindblad 06 IFK Växjö
 
F12 Diskus 3
Elin Dahlén 06 Eksjö Södra IK
Tilda Carlsson 06 Falkenbergs IK
Julia Karlsson 06 Södra Vi IF
 
F12 Slägga 3
Elin Dahlén 06 Eksjö Södra IK
Tilda Carlsson 06 Falkenbergs IK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
 
F12 Spjut 4
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Tilda Carlsson 06 Falkenbergs IK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Julia Karlsson 06 Södra Vi IF
 
F11 60m 6
Lovisa Hansson 07 Falkenbergs IK
Novah Laurén 07 Falkenbergs IK
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Emma Sjödal 07 Ljungby FIK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Engla Zobal Medin 07 Skruvs IF
 
F11 200m 4
Bianca Holgersson 07 Falkenbergs IK
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Engla Zobal Medin 07 Skruvs IF
 
F11 600m 1
Bianca Holgersson 07 Falkenbergs IK
 
F11 Höjd 6
Lovisa Hansson 07 Falkenbergs IK
Novah Laurén 07 Falkenbergs IK
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Emma Sjödal 07 Ljungby FIK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Engla Zobal Medin 07 Skruvs IF
 
F11 Längd 6
Lovisa Hansson 07 Falkenbergs IK
Novah Laurén 07 Falkenbergs IK
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Emma Sjödal 07 Ljungby FIK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Engla Zobal Medin 07 Skruvs IF
 
F11 Kula 4
Lovisa Hansson 07 Falkenbergs IK
Novah Laurén 07 Falkenbergs IK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Engla Zobal Medin 07 Skruvs IF
 
F11 Spjut 3
Novah Laurén 07 Falkenbergs IK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Engla Zobal Medin 07 Skruvs IF
 
F10 60m 7
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Amanda Lind 08 Södra Vi IF
Maja Liljander 08 Villstads GIF
Tindra Spaldin 08 Villstads GIF
 
F10 200m 6
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Amanda Lind 08 Södra Vi IF
Maja Liljander 08 Villstads GIF
Tindra Spaldin 08 Villstads GIF
 
F10 600m 2
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
 
F10 Höjd 6
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Clara Gudmundsson 08 Hovslätts IK
Amanda Lind 08 Södra Vi IF
 
F10 Längd 8
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Clara Gudmundsson 08 Hovslätts IK
Amanda Lind 08 Södra Vi IF
Maja Liljander 08 Villstads GIF
Tindra Spaldin 08 Villstads GIF
 
F10 Kula 5
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK 5,12
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Amanda Lind 08 Södra Vi IF
 
F10 Spjut 4
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
 
F9 4-kamp 15
Tove Börjesson 09 Eksjö Södra IK
Meja Grangéus 09 Falkenbergs IK
Sonja Molin 09 Falkenbergs IK
Julia Walltin 09 IK Hakarpspojkarna
Ida Hernberg 09 IK Sisu
Maja Martini 10 Skeninge IK
Alice Abrahamssom 09 IFK Sävsjö
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
Elin Bäckman 09 Wärnamo SK
Felicia Wahlfridsson 10 Wärnamo SK
Meja Askestam 09 Wärnamo SK
Meja Franzen 09 Wärnamo SK
Miranda Bernstig 09 Wärnamo SK
Moa Lindahl 09 Wärnamo SK
Moa Sacer 09 Wärnamo SK
 
F7 4-kamp 5
Ester Gardestrand Bengtsson 11 Falkenbergs IK
Felicia Walltin 11 IK Hakarpspojkarna
Freja Gustafsson 11 IK Hakarpspojkarna
Tilde Adolfsson 11 IK Sisu
Saga Zobal-Medin 11 Skruvs IF
 
P17 4 x 100m 0
 
P15 4 x 80m 0
 
F17 4 x 100m 0
 
F15 4 x 80m 4
Falkenbergs IK 1 Falkenbergs IK
IK Hakarpspojkarna 1 IK Hakarpspojkarna
IK Hakarpspojkarna 2 IK Hakarpspojkarna
Villstads GIF 1 Villstads GIF
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248