Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

For invitational events, please contact Mario Bassani, mario@mezzomanagement.com, +13107091796 / +46704850001
Anmälda Göteborg Friidrott GP
Antal starter / Total entries: 232 Printed: 2018-12-17 17:27
Antal individer / Total persons: 228
 
Men 200m (inv.) 8
Dennis Otieno 91 SWE Hammarby IF
Churandy Martina 84 NED Holland
Solomon Bockarie 87 NED Holland
Aldrich Bailey 94 USA USA
Michael Bryan 91 GER Tyskland
Leon Reid 94 GBR Nordirland
Karol Zalewski 93 POL Polen
Kyle Greaux 88 TTO Trinidad och Tobago
 
Men 400m (inv.) 8
Erik Martinsson 96 SWE Gefle IF
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK
Carl Bengtström 00 SWE Örgryte IS
Felix Francois 90 SWE Örgryte IS
Rabah Yousif 86 GBR Storbritannien
Tobias Lange 93 GER Tyskland
Patryk Dobek 94 POL Polen
Rafal Omelko 89 POL Polen
 
Men 800m (inv.) 10
Andreas Kramer 97 SWE Sävedalens AIK
Andreas Almgren 95 SWE Turebergs FK
Alex Botterill 00 GBR Storbritannien
Harun Abda 90 USA USA
Joshua Ralph 91 AUS Australien
Cornelius Tuwei 93 KEN Kenya (pace)
Solomon Lekuta 99 KEN Kenya
Mateusz Borkowski 97 POL Polen
Brad Mathas 93 NZE Nya Zeeland
Mohammed Aman 94 ETH Etiopien
 
Men 800m (nat.) 37
Aleksej Pirgholizadeh 94 SWE Eskilstuna FI 1.55,60
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 1.50,95 1.50,95
Erik Martinsson 96 SWE Gefle IF (pace D)
Iyuel Ayele 99 SWE Hammarby IF 1.53,52 1.53,52
Adrian Mehic 94 SWE Heleneholms IF 1.55,99 1.56,52
Mattias Ohlsson 94 SWE Heleneholms IF 1.49,83 1.51,42
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 1.52.02 1.52.02
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 1.51.48 1.51.48
Gustav Berlin 95 SWE Hässelby SK
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK
Ali Laaroubi 94 SWE Malmö AI 1.51,17
Roble Abdullahi 01 SWE Malmö AI 2.02
Filip Wadman 97 SWE Mölndals AIK (pace C)
Johan Lamm 98 SWE Mölndals AIK 1.54.10 1.54.10
Bienvenue Musore 90 SWE Spårvägens FK 1.54.29
Daniel Norberg 78 SWE Spårvägens FK 1:50.48 2:02.00
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 1.53.42 1.54
Erik Guander 02 SWE Sävedalens AIK 2:01.17 2:05.07
Niklas Johansson 99 SWE Sävedalens AIK 2.00
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 1:48,44 1:48,73
Joel Norling 98 SWE Turebergs FK 1.53.77 1.56.00
Johan Eriksson 88 SWE Turebergs FK 1:49.38
Robin Johansson 94 SWE Turebergs FK 1.55.00
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 1.55,20
Chris Gray 92 SWE Örgryte IS 1:57.53 1:57.53
Jonathan Carbe 90 SWE Örgryte IS (pace B)
Andreas Rebstrup 00 DEN Aalborg Atletik 1.59,24 1.59,24
Thor Skifte 97 DEN Frederiksbergs IF 1.55.58 1.55.58
Jonathan M Adamsen 95 DEN Köbenhavns IF 1:55,66 1:56,45
Frederik Fürstenberg 93 DEN Sparta Atletik 1.53.50 -
Nils Christensen 02 NOR Fredrikstad IF 1:59.12 1:59.12
Kevin Hermansson 95 SWE Trollhättan FIK 1:56.33 1:59.53
Stephen Knuckey 94 AUS Australien 1:47.23 1:47.23
Stephen Mackay 92 GBR Inverness 1.50.39 1.50.39
Zan Rudolf 93 SLO Slovenien 1.46.00 1.47.77
Rasmus Kisel 96 EST SK Audentes 1.49,40 1.49,91
 
Men 1500m (nat.) 19
Merhawi Seyfu 00 SWE Hälle IF 4.03 4.03
Sharmarke Ahmed 02 SWE Hälle IF 4.07 4.07
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 4.00,17 4.00,17
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 4:00.73 4:00.73
Henrik Petersson 93 SWE Malmö AI 3.56,13
Jesper Bokefors 94 SWE Malmö AI 4,04
Miguel Palm 98 SWE Mölndals AIK 3.55 3.55
Sebastian Nilsson 98 SWE Mölndals AIK 3.53,77 3.53,77
Alexander Holmblad 94 SWE Spårvägens FK 3.52.77 3.52.77
Johan Walldén 87 SWE Spårvägens FK 3.41 3.48.43
Erik Jälknäs 00 SWE Sävedalens AIK 3:58.51 3:58.51
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK 3:50.27 3:50.27
Vidar Johansson 96 SWE Sävedalens AIK (pace A)
Joel Norling 98 SWE Turebergs FK
Ali Al-Janabi 94 SWE Ullevi FK 3.53,16
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 3.50,97 3.51.62
Jens Petrusson 94 SWE Ullevi FK 4.01
Oliver Bjørslev 00 DEN Aalborg Atletik 3.55,80 3.55,80
Mads Jørgensen 88 DEN Frederiksbergs IF 4.02.00 4.03.64
 
Men 3000m (inv.) 15
Elmar Engholm 92 SWE Hässelby SK
Emil Blomberg 92 SWE Hässelby SK
Emil Danielsson 97 SWE Spårvägens FK
Daniel Lundgren 85 SWE Turebergs FK
Chris Parr 84 GBR Storbritannien (pace)
Robbie Fitzgibbon 96 GBR Storbritannien
Tom Lancashire 85 GBR Storbritannien
Mike Foppen 96 NED Holland
Richard Douma 93 NED Holland
Brett Robinson 91 AUS Australien
Vincent Letting 93 KEN Kenya (pace)
Krystian Zalewski 89 POL Polen
Hamish Carson 88 NZE Nya Zeeland
Berihu Aregawi 01 ETH Etiopien
Yomif Kejelcha 97 ETH Etiopien
 
Men 3000m (nat.) 34
Nassir Dawud 91 SWE Eskilstuna FI 7.53,06
Samuel Fitsumbrhan 99 SWE Hälle IF 8:35,92
Andreas Åhwall 89 SWE Hässelby SK 8.16,97
Oscar Carlsson 91 SWE Hässelby SK
Erik Karlsson 98 SWE Högby IF 9.02,82 9.02,82
Elliot Anderstedt 01 SWE Höörs IS
Ludvig Johansson 98 SWE IFK Lidingö 9.15
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö 8.55
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 8.15,11 8.15,11
Adam Månsson 89 SWE Malmö AI 9,04
Staffan Ek 91 SWE Malmö AI 8,10
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK (pace B)
Jonathan Weichbrodt 94 SWE Mölndals AIK
Sebastian Nilsson 98 SWE Mölndals AIK (pace C)
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 8.35.86
John Foitzik 91 SWE Spårvägens FK 8.09.19 8.27.66
Mohammad Reza 92 SWE Spårvägens FK 8.12.72
Alexander Bucht 01 SWE Sävedalens AIK 8.53
Hafiz Ibrahem 96 SWE Sävedalens AIK
Markus Engsner 01 SWE Sävedalens AIK
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 8:28
Jonathan Edman 01 SWE Umedalens IF 8.51,48 8.51,48
Axel Djurberg 99 SWE Upsala IF 8.41,24 8.41,24
Fredrik Johansson 86 SWE IFK Växjö 8:10,81
Esben Krogh Rasmussen 93 DEN Frederiksbergs IF 8.48.01 8.48.01
Patrick Leese 88 DEN Frederiksbergs IF 8.30.76 8.30.76
Jaakko Piesanen 93 FIN Finland 8.10,12 8.10,12
Henrik Nicolaisen 90 NOR IK Tjalve 8:57
Osama Zoglhami 94 ITA Italien
Trym Tönnesen 00 NOR Halden IL 8.36,91 8.36,91
Björn Östenson 93 SWE Ryssbergets IK 8:44,34
Martti Siikaluoma 92 FIN Lahden Ahkera 8.11,73 8.22,06
Ossi Kekki 93 FIN Lahden Ahkera 8.07,93 8.23,28
Eero Saleva 95 FIN Helsingin Kisaveikot 8:18,74 8:18,74
 
Men Long Jump (inv.) 6
Michel Tornéus 86 SWE Hammarby IF
Thobias Nilsson Montler 96 SWE Malmö AI
Sebastian Pedersen 97 DEN Danmark
Henri Väyrynen 91 FIN Finland
Feron Sayers 94 GBR Storbritannien
Ignisious Gaisah 83 NED Holland
 
Men Discus Throw (inv.) 5
Simon Pettersson 94 SWE Hässelby SK
Daniel Ståhl 92 SWE Spårvägens FK
Sam Mattis 94 USA USA
Lukas Weisshaiding 92 AUT Österrike
Bartłomiej Stój 96 POL Polen
 
Women 100m (inv.) 6
Kristal Awuah 99 GBR Storbritannien
Jamile Samuel 92 NED Holland
Naomi Sedney 94 NED Holland
Crystal Emmanuel 91 CAN Kanada
Anna Kielbasinska 90 POL Polen
Fatou Sowe 93 GAM Gambia
 
Women 400m (inv.) 8
Moa Hjelmer 90 SWE Spårvägens FK
Matilda Hellqvist 93 SWE Ullevi FK
Laviai Nielsen 96 GBR Storbritannien
Zoey Clark 94 GBR Storbritannien
Laura De Witte 95 NED Holland
Lisanne De Witte 92 NED Holland
Madiea Ghafoor 92 NED Holland
Justyna Swiety 92 POL Polen
 
Women 800m (inv.) 11
Anna Silvander 93 SWE IFK Lidingö
Gaël de Coninck 01 SWE Sävedalens AIK
Hanna Hermansson 89 SWE Turebergs FK
Lovisa Lindh 91 SWE Ullevi FK
Hannah England 87 GBR Storbritannien
Shelayna Oskan-Clarke 90 GBR Storbritannien
Anita Hinriksdottir 96 ISL Island
Angel Piccirillo 94 USA USA
Anna Palys 95 POL Polen (pace)
Anna Sabat 93 POL Polen
Claudia Bobocea 92 ROM Rumänien
 
Women 800m (nat.) 10
Nadja Rugland 01 SWE Höörs IS 2,13,99 2,13,99
Alicia Nilsson 98 SWE Stenungsunds FI 2.14,66 2.14,66
Greta Graziani 94 SWE Täby IS 2.10.52 2.12.82
Jessica Edlund 95 SWE Umedalens IF 2.11.23 2.13.59
Ida Ekroth 96 SWE Upsala IF (pace)
Freja Wærness 00 DEN Aalborg Atletik 2.06.66 2.06.66
Josefine Rytter 94 DEN Bagsvaerd AC 2.10.12
Louise Jörgensen 91 DEN Köbenhavns IF 2:10.44 2:10.86
Dagmar Fæster Olsen 94 DEN Sparta Atletik 2.07.03 2.07.03
Aino Paunonen 92 FIN Turun Urheiluliitto 2.04.26 2.04.26
 
Women 1500m (nat.) 12
Filippa Ramberg 97 SWE Hammarby IF 4,52,81 4,53,64
Sara Dädeby 99 SWE Hovslätts IK
Lisa Bergdahl 95 SWE Sävedalens AIK
Olivia Brunbäck 03 SWE Sävedalens AIK
Elin Marcusson 99 SWE Trångsvikens IF 4.44,54 4.44,54
Wilma Marcusson 99 SWE Trångsvikens IF 4.47,43 4.47,43
Emilia Lillemo 00 SWE Täby IS 4.39.01 4.39.01
Jessica Edlund 95 SWE Umedalens IF 4.35.38 4.44.13
Angelica Strandberg 96 SWE IFK Umeå 4.45.39 4.46.46
Therese Jansson 86 DEN Köbenhavns IF 4.38.57 4.44.02
Andrea Modin Engesæth 01 NOR IL Runar 4:40.24 4:40.24
Julia Svennblad 03 SWE Bohus IF
 
Women 3000m (inv.) 14
Lisa Havell 88 SWE Spårvägens FK
Anastasia Denisova 93 SWE Sävedalens AIK
Charlotta Fougberg 85 SWE Ullevi FK
Maria Larsen 96 DEN Sparta Atletik
Emelia Gorecka 94 GBR Storbritannien
Andrea Seccafien 90 CAN Kanada
Erin Teschuk 94 CAN Kanada
Viktoria Gyurkes 92 HUN Ungern
Nada Pauer 86 AUT Österrike
Loice Chemnung 97 KEN Kenya
Katarzyna Rutkowska 94 POL Polen
Matylda Kowal 89 POL Polen
Paulina Kaczynska 91 POL Polen
Aberash Minsewo 01 ETH Etiopien
 
Women 3000m (nat.) 0
 
Women High Jump (inv.) 9
Sofie Skoog 90 SWE IF Göta Karlstad
Maja Nilsson 99 SWE Motala AIF
Erika Kinsey 88 SWE Trångsvikens IF
Ella Junnila 98 FIN Finland
Morgan Lake 97 GBR Storbritannien
Oksana Okuneva 90 UKR Ukraina
Desiree Rossit 94 ITA Italien
Erika Furlani 96 ITA Italien
Mariya Lasitskene 93 ANA Authorised Neutral Athlete
 
Women Triple Jump (inv.) 8
Malin Marmbrandt 85 SWE Västerås FK
Rebecka Abrahamsson 94 SWE Örgryte IS
Laura Samuel 91 GBR Storbritannien
Kimberly Williams 88 JAM Jamaica
Hanna Krasutska 95 UKR Ukraina
Diana Zagainova 97 LTU Litauen
Dovile Dzindzaletaite 93 LTU Litauen
Iryna Vaskouskaya 91 BLR Vitryssland
 
Women Discus Throw (inv.) 5
Vanessa Kamga 98 SWE Upsala IF
Jade Lally 87 GBR Storbritannien
Shanice Craft 93 GER Tyskland
Daisy Osakue 96 ITA Italien
Lilliana Ca 86 POR Portugal
 
Women Javelin Throw (inv.) 5
Sofi Flink 95 SWE Västerås FK
Elisabeth Lithell 90 SWE KFUM Örebro
Mari Klaup 90 EST Estland
Madara Palameika 87 LAT Lettland
Tatsiana Kaladovich 91 BLR Vitryssland
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248