Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Ungdoms-SM 15-16 år
Antal starter / Total entries: 1185 Printed: 2018-08-21 10:15
Antal individer / Total persons: 578
 
P16 100m 31
Daniel Kleist 02 Eksjö Södra IK 11,67 11,67
Malte Wilhelmsson 02 Falu IK 12,01
William Larsson 02 Gefle IF 12,00 12,00
André Barroso Johansson 02 Hammarby IF 11.78
Mikael Agge 02 Hammarby IF 11,74
Sidney Léger 02 Hammarby IF 11,11
Adam Landen 02 IFK Helsingborg 11.33
Josh Routh 02 Huddinge AIS 12,06
Marcus Adrian 02 Huddinge AIS 12,82
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF 11,75 11,75
Emil Bengtsson 02 IF Kville 12,10
Erik Isaksson 02 IF Kville 11,70
Elias Hedner 02 Malmö AI
Felix Olofsson 02 Mälarhöjdens IK 12,53
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK 11.86
Anton Runemar 02 Turebergs FK
Emil Johansson 02 Turebergs FK
Oliver Papinski 02 Täby IS
Sebastian Isakson 02 Täby IS
Zion Eriksson 02 Täby IS
Oskar Bengtsson 02 IF Udd
Richie Leong 02 Ullevi FK 11,62
Rasmus Skoglund 02 Upsala IF
Simon Plesse 02 Upsala IF 11,36
Mattias Waernulf 02 Västerås FK
Oliver Smidskog 02 Västerås FK
Tim Singmandeevised 02 Västerås FK 11,50 11,50
Michael Johansson 02 IK Ymer 11,92
Simon Avramsson 02 IK Ymer 11,79
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 11,11 11,11
Lukas Sällström 02 Umeå TFC 11.55 11.55
 
P16 200m 27
Daniel Kleist 02 Eksjö Södra IK 24,13 24,13
William Larsson 02 Gefle IF 26,03 26,03
André Barroso Johansson 02 Hammarby IF 24,34
Mikael Agge 02 Hammarby IF 24,49
Sidney Léger 02 Hammarby IF 21,95
Adam Landen 02 IFK Helsingborg 22.93
Melker Tingberg 02 Hässelby SK
Emil Bengtsson 02 IF Kville 24,30
Erik Isaksson 02 IF Kville
Andreas Jönsson 02 Malmö AI 24,07
Elias Hedner 02 Malmö AI
Anton Runemar 02 Turebergs FK
Emil Johansson 02 Turebergs FK
Sebastian Isakson 02 Täby IS
Zion Eriksson 02 Täby IS
Oskar Bengtsson 02 IF Udd
Richie Leong 02 Ullevi FK
Rasmus Skoglund 02 Upsala IF 23,83
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 25.78
Gabriel Vikic 02 Visby IF Gute FIK
David Mörck 02 Västerås FK 24,85 24,85
Mattias Waernulf 02 Västerås FK 24,04 24,04
Oliver Smidskog 02 Västerås FK 24,05 24,05
Tim Singmandeevised 02 Västerås FK 24,72 24,72
Michael Johansson 02 IK Ymer 23,91
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 22,75 22,75
Lukas Sällström 02 Umeå TFC 23.35 23.35
 
P16 400m 13
Abbe Ali 02 Bollnäs FIK 55,49
Linus Simmerlein 02 Huddinge AIS 50,42 50,42
Karl Källman 02 Hässelby SK
Viktor Möller 02 Hässelby SK
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 50,31 50,31
Andreas Jönsson 02 Malmö AI 52,75
Anton Larsson 02 Malmö AI 55,39
Eric Björfors 02 Rånäs 4H 55,31
Tor Ekström 02 Spårvägens FK
Emil Johansson 02 Turebergs FK
Dennis Holmstedt 02 IK Westmannia FI
Gabriel Vikic 02 Visby IF Gute FIK
David Mörck 02 Västerås FK 55,81 55,81
 
P16 800m 17
Abbe Ali 02 Bollnäs FIK 2.03,37
Gustav Lundqvist 02 Hovslätts IK 2.06.70 2.06.70
Viktor Möller 02 Hässelby SK
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville 2.05,09
Anton Larsson 02 Malmö AI 2.07,80
Kevin Bodén 02 Motala AIF
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2:00.86
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 1:59.86
Eric Björfors 02 Rånäs 4H 2.06,97 2.07,96
John Strandberg 02 Spårvägens FK 2.03,09 2.03,09
Tor Ekström 02 Spårvägens FK 2.03,54 2.03,54
Erik Guander 02 Sävedalens AIK
Alexander Andersson 02 Turebergs FK
Sebastian Christenson 02 Turebergs FK
Gustav Harning 02 Upsala IF 2.02,12
Morgan Åkerblom 02 Ystads IF 2:04,68
Truls Månsson 02 Åhus FIK 2.04,61 2.04,61
 
P16 1500m 18
Abdale Omar 02 Haparanda SKT
Gustav Lundqvist 02 Hovslätts IK
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Samuel Bergman 02 Hässelby SK
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville 4.26,42
Kevin Bodén 02 Motala AIF
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 4:18.43
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 4:20.25
Oskar Karlsson 02 SK Graal 4,28,39 4,28,39
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK
Erik Guander 02 Sävedalens AIK
Alexander Andersson 02 Turebergs FK
Sebastian Christenson 02 Turebergs FK
Morgan Åkerblom 02 Ystads IF 4:24,11
Truls Månsson 02 Åhus FIK 4.26,41 4.26,41
Noha Olsson 02 Thorengruppen TFC 4.19,96 4.19,96
Wilhelm Bergentz 02 Thorengruppen TFC 4.10,19 4.10,19
Jacob Esak 02 Umeå TFC 4.26.47 4.26.47
 
P16 3000m 7
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö 9.21,54 9.21,54
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 9:29.68
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK
Victor Gruber 02 Turebergs FK
Wilhelm Bergentz 02 Thorengruppen TFC 9.28,80
Jacob Esak 02 Umeå TFC 9.27.48 9.27.48
 
P16 Hinder 2000m 10
Abdale Omar 02 Haparanda SKT
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Samuel Bergman 02 Hässelby SK
Anton Hermansson 02 Högby IF 6:39.60 6:39.60
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville 6.56,58
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö 6.36,20 6.36,20
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 6:51.38
Oliver Lindstrand 02 Turebergs FK
Gustav Harning 02 Upsala IF
Noha Olsson 02 Thorengruppen TFC 6.39,86 6,39,86
 
P16 Häck 110m 13
Daniel Kleist 02 Eksjö Södra IK 16,49 16,49
Olof Hedin 02 Eksjö Södra IK 16,73 16,73
Viktor Hedlund 02 Falu IK 15,81
Fredrik Grund 02 IF Kville 15,76
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö 16,26 16,26
Felix Ljung 02 Mölndals AIK 15.98
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK 14.90
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK
Fred Österblom 02 Täby IS
Ludvig All 02 Täby IS
Simon Plesse 02 Upsala IF 15,86
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF 15.85
Edvin Månsson 02 IFK Växjö 14.93
 
P16 Häck 300m 11
Olof Hedin 02 Eksjö Södra IK 43,56 43,56
Viktor Hedlund 02 Falu IK
Melker Tingberg 02 Hässelby SK
Anton Hermansson 02 Högby IF 41.10 41.10
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville 42,71
Emil Bengtsson 02 IF Kville 44,77
Felix Ljung 02 Mölndals AIK
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK 42.26
Fred Österblom 02 Täby IS
Ludvig All 02 Täby IS
Simon Avramsson 02 IK Ymer
 
P16 Höjd 12
Natthaphon Muanngoen 02 Gefle IF 1,80 1,80
William Larsson 02 Gefle IF 1,64 1,64
Erik Bohman 02 Lerum Friidrott 1,74 1,74
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK
Peter Svensson 02 IF Rigor 172 172
Erik Sandström 02 Söderhamns IF 1.68 1.68
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 175 175
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK
Gabriel Axelsson 02 Upsala IF 1,72
Johan Burvall 02 Visby IF Gute FIK 183 180
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK 1,66 1,66
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 192 189
 
P16 Stav 6
Joel Andersson 02 Kvarnsvedens GoIF 3.65 3.65
Peter Svensson 02 IF Rigor 371 362
Samuel Eriksson 02 Rånäs 4H 4.20
Malte Rosvall 02 Sävedalens AIK
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK 3,54m 3,45
Emil Carlsson 02 IFK Växjö 4.76
 
P16 Längd 29
Natthaphon Muanngoen 02 Gefle IF 6,15 6,15
Jakob Seitl 02 Habo Friidrott 04 6.13 6.13
André Barroso Johansson 02 Hammarby IF 6,51
Josh Routh 02 Huddinge AIS 6,06
Oliver Gao 02 Hässelby SK
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF 6,09 6,09
Fredrik Grund 02 IF Kville 6.12
Gustav Tartu 02 IF Kville 5.97
David Århammar 02 IFK Lidingö 6,24 6,24
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö 6,02 6,02
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 6,45 6,45
Felix Olofsson 02 Mälarhöjdens IK 5,57 5,57
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK
Marcel Schweikart 02 Mölndals AIK
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 5,93
Hugo Olsson 02 Turebergs FK
Ludvig All 02 Täby IS
Oliver Papinski 02 Täby IS
Sebastian Isakson 02 Täby IS
Simon Plesse 02 Upsala IF 6,68
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 6,06
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK 5,17 5,17
Edvin Månsson 02 IFK Växjö 6.13
Michael Johansson 02 IK Ymer 5,82
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 6,78 6,78
Joel Åsenlund 02 Örgryte IS
William Frisk 02 Örgryte IS
Anton Perez 02 Umeå TFC 5.98 5.98
 
P16 Tresteg 13
Ansgar Stephan 02 Habo Friidrott 04 11.67 11.67
Gustav Tartu 02 IF Kville 13.21
David Århammar 02 IFK Lidingö 12,85 12,75
Måns Boshuis 02 IFK Lidingö
Arman Zehtab Fard 02 IFK Märsta
Karl-William Einarson 02 Wedevågs IF 12,02
Johan Burvall 02 Visby IF Gute FIK 12.20
Emil Carlsson 02 IFK Växjö
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 14,26 14,26
Joel Åsenlund 02 Örgryte IS
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 12.96 12.96
William Frisk 02 Örgryte IS
Anton Perez 02 Umeå TFC 11.58 11.58
 
P16 Kula 11
Caspar Larsson 02 Huddinge AIS 11,94
Fredrik Grund 02 IF Kville 12.91
Andreas Henriksson 02 Malmö AI 15.00
Måns Roos 02 Mölndals AIK
Niklas Sjöblom 02 Rånäs 4H
Samuel Eriksson 02 Rånäs 4H 12.50
Leo Frid Göransson 02 Sävedalens AIK
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 13,72 13,72
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 14,45 13,99
Gabriel Axelsson 02 Upsala IF 11,58
Leo Janén 02 IFK Växjö 15.50
 
P16 Diskus 11
Daniel Andersson 02 Brännans FF
Hampus Wallin 02 Hovslätts IK 44.45 44.45
Caspar Larsson 02 Huddinge AIS 38,67
Andreas Henriksson 02 Malmö AI 46.89
Måns Roos 02 Mölndals AIK
Erik Nordin 02 Timrå AIF
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 35,82 35,82
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 42,89 42,89
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF 30,36 30,36
Leo Janén 02 IFK Växjö 51.74
Erik Lindberg 02 Åhus FIK 32,10 32,10
 
P16 Slägga 9
Hampus Wallin 02 Hovslätts IK 61.00 61.00
Gustav Andersson 02 IFK Lidingö 47,14 47,14
Andreas Henriksson 02 Malmö AI 66.76
Anton Harrysson 02 Mälarhöjdens IK 36,37 36,37
Victor Sahlin 02 Råby-Rekarne FIF 50,95 50,95
Erik Nordin 02 Timrå AIF
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 60,90 60,90
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF 40,49 40,49
Alfons Haals 02 Västerås FK 54,53 54,53
 
P16 Spjut 9
Fredrik Grund 02 IF Kville 43.93
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 56,85 56,85
Peter Svensson 02 IF Rigor 37,52 37,52
Jakob Rahm 02 Sävedalens AIK 46,30
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 58,63 58,63
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK 42,35
Gabriel Axelsson 02 Upsala IF 40,16
Pontus Gustavsson 02 Västerås FK 48,96 48,96
 
P15 80m 30
Edvin Livak 03 Bromma IF 9,78 9,78
Lukas Ellström 03 IF Göta Karlstad
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 9,51
Petter Bjerke 03 IF Göta Karlstad 10.90 10.90
Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby IF 9,92
Anton Säll 03 Huddinge AIS 10,02
Dante Egnér 03 Hässelby SK
Melvin Mathisson 03 KA 2 IF 9,85
Maximus Jansson 03 IFK Lidingö 9,72 9,72
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 9,76 9,76
Elias Wennolf 03 IFK Lund 9.45
Oskar Dahlberg 03 Mariestads AIF
David Ulstein 03 Mölndals AIK 9.67
Martin Allansson 03 Mölndals AIK 9.77
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK
Teo Paganus 03 Turebergs FK 9,52 9,52
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 9.19
David Thid 03 Tyresö FK
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 10,01
Viktor Wall 03 Tyresö FK 9,28
Andreas Nilsson 03 Täby IS
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK 9,71
Victor Hering 03 Ullevi FK 9,51
Vilmer Vännman 03 IFK Umeå 9.69 9.69
Ludvig Reinsson 03 Ununge IF 10,03
Pontus Lindell 03 Upsala IF 9:54 9:54
Sture Källström 03 Upsala IF 9,47
Hannes Egonsson 03 IFK Växjö
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
Mattias Andersson 03 Öresund FK 9,48
 
P15 300m 29
Sebastian Eriksson 03 Alunda SK 38.11
Alexander Nyström 03 Bollnäs FIK 36,32
Lukas Holm 03 Gefle IF
Lukas Ellström 03 IF Göta Karlstad
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 37,46
Petter Bjerke 03 IF Göta Karlstad 47.06 47.06
Alexander Hedar 03 IFK Göteborg 41.34 41.34
Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby IF 37,81
Anton Säll 03 Huddinge AIS 40,02
Emil Sörqvist 03 Huddinge AIS 39,84 39,84
Dante Egnér 03 Hässelby SK
Mårten Nystrand 03 Hässelby SK
Vincent Arousell 03 Hässelby SK
Melvin Mathisson 03 KA 2 IF 40,29
Victor Björk 03 IFK Lidingö
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 39,91 39,91
Elias Wennolf 03 IFK Lund 38.27
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK
Isak Franzén 03 Turebergs FK
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 40,29
Niklas Wall 03 Tyresö FK 36,60
Viktor Wall 03 Tyresö FK 35,89
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK 39,38
Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalens IF 39.17 39.17
Ludvig Reinsson 03 Ununge IF 41,36
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
Mattias Andersson 03 Öresund FK 37,70
Tadesse Johansson 03 AIK Friidrott 38.82 38.82
 
P15 800m 20
Alexander Nyström 03 Bollnäs FIK 1.55,29
Lukas Holm 03 Gefle IF 2.19,76 2.19,76
Alexander Hedar 03 IFK Göteborg 2:12.04 2:12.04
Emil Tärnvik 03 Hammarby IF 2.15,10
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 1,59,41
Alexander Carlsson 03 Hälle IF 2.07.00 2.07.00
Mårten Nystrand 03 Hässelby SK
Victor Björk 03 IFK Lidingö 2.08,65 2.08,65
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 2:11.17
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK 2:05.47
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 2:03.53
Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalens IF 2.09,06 2.09,06
Eemeli Peura 03 Upsala IF 2.12,50
Vidar Arvidsson 03 Upsala IF 2.09,00
Simon Öberg 03 Västerås FK 2,10.01 2,10.01
Jacob Helgesson 03 Örgryte IS 2,14,87
Love Söderpalm 03 Örgryte IS 2,17,59
Tadesse Johansson 03 AIK Friidrott 2:05.39 2:05.39
Henrik Franzén 03 Thorengruppen TFC
Jakob Rasmuson 03 LK Roslagen 0.00,0
 
P15 2000m 13
Evert Jonsson 03 Eskilstuna FI 6.11,95 6.11,95
Emil Tärnvik 03 Hammarby IF 6.46,34
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 5,54,78
Alexander Carlsson 03 Hälle IF 6.39 6.39
Arvid Landström 03 Kvarnsvedens GoIF 8.20,88
Emil Sirsjö 03 Kvarnsvedens GoIF
Albin Gezelius 03 IFK Mora Friidrott
Filip Björkman 03 IFK Mora Friidrott
Rasmus Haak 03 Stenungsunds FI 6:29.62 6:30.95
Nils Ekroth 03 Upsala IF 6.35,96
Vidar Arvidsson 03 Upsala IF 6.22,59
Albin Wallenius 03 Västerås FK 6,26.18 6,26.18
Albin Lago 03 Genarps IF
 
P15 Hinder 1500m 15
Evert Jonsson 03 Eskilstuna FI 4.51,85 4.51,85
Lukas Holm 03 Gefle IF
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 4,38,32
Arvid Klingberg 03 Kvarnsvedens GoIF 5,13 5,17
Emil Sirsjö 03 Kvarnsvedens GoIF
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 4:56.63
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK 4:42.53
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 4:48.11
Rasmus Haak 03 Stenungsunds FI 5:03.83 5:03.83
Mikael Alm 03 IFK Tumba 5.15,06 5.15,06
Markus Pihl 03 Täby IS
Nils Ekroth 03 Upsala IF 5.18,33
Vidar Arvidsson 03 Upsala IF 4.57,33
Albin Wallenius 03 Västerås FK 5,08.49 5,08.49
Henrik Franzén 03 Thorengruppen TFC
 
P15 Häck 80m 19
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 12.33
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 13,06
Edvin Livak 03 Bromma IF 12,25 12,25
Lukas Holm 03 Gefle IF 12,85 12,85
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 12,21
Elias Lind 03 Hässelby SK
Karl Östholm 03 Linköpings GIF 11,66
Agustin Hillmersson 03 IK Orient
Elliot Duvert 03 Turebergs FK
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 10,50
Oskari Peura 03 Upsala IF 11,33
Samuel Vinberg 03 Upsala IF 11,82
Hannes Egonsson 03 IFK Växjö 11.80
Svante Leijon 03 IFK Växjö 11.83
Mattias Carman 03 Örgryte IS 12,39
Nils Thorin 03 Örgryte IS 11,83
Sten Hagström 03 Örgryte IS 11.65
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK 11.30 11,30
 
P15 Häck 300m 12
Sebastian Eriksson 03 Alunda SK 42.91
Lukas Holm 03 Gefle IF
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 41,84
Emil Sörqvist 03 Huddinge AIS 44,00 44,00
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK
David Thid 03 Tyresö FK
Niklas Wall 03 Tyresö FK 41,41
Oliver Glans 03 Ullevi FK 45,09
Oskari Peura 03 Upsala IF 43,77
Isak Helgesson 03 Örgryte IS 42,00
Jacob Helgesson 03 Örgryte IS
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK 40,62 40,62
 
P15 Höjd 15
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 1,75 1,68
Edvin Livak 03 Bromma IF 1,80 1,80
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 1,85 1,85
Vincent Arousell 03 Hässelby SK
Emil Hörnfeldt Svavarsson 03 Kvarnsvedens GoIF 163 163
Fabian Steene 03 IF Kville 1.96
Oliver Nilsson 03 Linköpings GIF 1.74 1.74
William Nestor 03 Linköpings GIF 174 174
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK 1,71
Sigge Lindell 03 Mariestads AIF 1,58
David Ulstein 03 Mölndals AIK
Martin Allansson 03 Mölndals AIK
Agustin Hillmersson 03 IK Orient
Elliot Duvert 03 Turebergs FK
Vilmer Vännman 03 IFK Umeå 1.76
 
P15 Stav 17
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 3.38
Felix Nyberg 03 Bromma IF 3,74 3,74
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 3,66 3,66
Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan
Johan Sundgren 03 Huddinge AIS 3,14
Arvid Landström 03 Kvarnsvedens GoIF 2,43 2,43
Emil Hörnfeldt Svavarsson 03 Kvarnsvedens GoIF 321 321
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 3.51 3.51
Karl Östholm 03 Linköpings GIF 3,80
Oliver Nilsson 03 Linköpings GIF 3.10 3.10
William Nestor 03 Linköpings GIF 390 390
Johan Jurander 03 Motala AIF
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 4,03m
David Thid 03 Tyresö FK
Svante Leijon 03 IFK Växjö 3.30
Oliver Lundström 03 KFUM Örebro
Sten Hagström 03 Örgryte IS 3.80
 
P15 Längd 28
Sebastian Eriksson 03 Alunda SK 5,77
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 5.88
Malte Edwardsson 03 Bollnäs FIK 6,05
Edvin Livak 03 Bromma IF 5,94 5,88
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 6,20
Teodor Borgius 03 Hammarby IF 5,56
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 5,20
Dante Egnér 03 Hässelby SK
Elias Lind 03 Hässelby SK
Mårten Nystrand 03 Hässelby SK
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 5.82 5.67
Fabian Steene 03 IF Kville 6.11
Maximus Jansson 03 IFK Lidingö 5,98 5,98
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 5,82 5,82
Sigge Lindell 03 Mariestads AIF 5,32
David Ulstein 03 Mölndals AIK
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 6,68
David Thid 03 Tyresö FK
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 5,68
Niklas Wall 03 Tyresö FK 6,31
Viktor Wall 03 Tyresö FK 6,46
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK 5,97
Oliver Glans 03 Ullevi FK 5,15
Victor Hering 03 Ullevi FK 6,04
Samuel Vinberg 03 Upsala IF 6,07
Hannes Egonsson 03 IFK Växjö
Ludvig Molinder 03 KFUM Örebro
Isak Helgesson 03 Örgryte IS 5,59
 
P15 Tresteg 18
Malte Edwardsson 03 Bollnäs FIK 12,37
Hugo Åkers 03 Falu IK 10,73
Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 11,13
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 12,62
Emil Sörqvist 03 Huddinge AIS 11,05 11,05
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 10.92
Elias Lind 03 Hässelby SK
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 12.36 12.36
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 11,65 11,65
Agustin Hillmersson 03 IK Orient
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 13,34
David Thid 03 Tyresö FK
Niklas Wall 03 Tyresö FK 12,37
Oliver Glans 03 Ullevi FK 11,52
Victor Hering 03 Ullevi FK 12,65
Ludvig Molinder 03 KFUM Örebro
Mattias Carman 03 Örgryte IS 11,67
Nils Thorin 03 Örgryte IS 11,38
 
P15 Kula 16
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 12.95
Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 12,50 12,50
Lukas Ellström 03 IF Göta Karlstad
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 12.19 11.73
André Bergenhem 03 IFK Halmstad 12.72 12.72
Martin Sundberg 03 Hammarby IF 13.40
Elias Lind 03 Hässelby SK
Felix Jordebrandt 03 Kongahälla AIK 13.36 13.36
Fabian Steene 03 IF Kville 13.53
Victor Rothausen 03 IF Rigor 12,99 12,99
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 18,70 18,70
Teo Paganus 03 Turebergs FK 13,60 13,60
Viktor Wall 03 Tyresö FK 13,67
Leo Bystedt 03 Västerås FK 13,13 13,13
Adam Kraft 03 Östersunds GIF Friidrott 13,53 13,50
Olle Hübert 03 IK Heros 13,61 13,61
 
P15 Diskus 19
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 45.23
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 39,96 38,64
Melker Albertsson 03 Brännans FF 46,32 46,32
Max Andersson 03 Eslövs AI 49.10
Hugo Åkers 03 Falu IK 39,17
Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 40,53
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 39.81 39.81
André Bergenhem 03 IFK Halmstad 38.46 38.46
Patrik Bergstrand 03 IFK Halmstad 39.62 39.62
Martin Sundberg 03 Hammarby IF 48.14
Elias Lind 03 Hässelby SK
Arvid Klingberg 03 Kvarnsvedens GoIF 33,00 0
Axel Olausson 03 IF Kville 31.12
Hugo Kajsjö 03 Lerum Friidrott 38,60 38,60
August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK 41,21 41,21
Albin Silen 03 Strands IF 45,02
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 49,15 49,14
Teo Paganus 03 Turebergs FK 47,30 47,30
Pontus Lindell 03 Upsala IF 43:16 43:16
 
P15 Slägga 14
Viktor Rydåker 03 Alunda SK 47.82
Teodor Lundvall 03 Bollnäs FIK 39.35 39.35
Maximilian Lennartsson 03 FIF Gnistan 45,82
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 43.40 43.40
Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 47,11 47,11
Martin Sundberg 03 Hammarby IF 39.70
Hugo Kajsjö 03 Lerum Friidrott 40,03 40,03
Gustav Wiberg 03 Råby-Rekarne FIF 40,72 40,72
Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne FIF 37,27 37,27
Albin Silen 03 Strands IF 49,07
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 59,48 59,48
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 51,96 51,96
Pontus Lindell 03 Upsala IF 45:23 45:23
Leo Bystedt 03 Västerås FK 63,02 63,02
 
P15 Spjut 16
Teodor Lundvall 03 Bollnäs FIK 44.52 44.52
Max Andersson 03 Eslövs AI 59.46
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad 44,05
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 40.64 40.64
Patrik Bergstrand 03 IFK Halmstad 45.89 45.89
Martin Sundberg 03 Hammarby IF 42.58
Arvid Klingberg 03 Kvarnsvedens GoIF 43,58 43,58
Fabian Steene 03 IF Kville 47.66
Karl Östholm 03 Linköpings GIF 47,55
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK 40,45
Agustin Hillmersson 03 IK Orient
Albin Silen 03 Strands IF 42,32
Elliot Duvert 03 Turebergs FK
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 48,29 48,29
Pontus Lindell 03 Upsala IF 46:16 46:16
Olle Hübert 03 IK Heros 49,98 49,98
 
F16 100m 27
Ebba Lindblom 02 Alunda SK 13,13 13,13
Tyra Johansson 02 Bålsta IK
Elin Ekelund 02 Eslövs AI 13.00 13.00
Maja Pettersson 02 FIF Gnistan 12,72
Emmy Nyström-Jansson 02 IF Göta Karlstad 13,78
Draina Kintu 02 Hellas FK 12,86
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 12,45
Clara Johansson 02 KA 2 IF 13.24 13.24
Frida Essborg 02 Kvarnsvedens GoIF 14.19 14.19
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 13,24
Nikki Anderberg 02 Malmö AI 11,92
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 12,66 12,66
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 12.77
Nike Wäljegård 02 Mölndals AIK 12.89
Hanna Hedin 02 IK Orient 13.26 13.26
Liv Andersson 02 Rånäs 4H
Maja Persson 02 Stocksäters IF
Cecilia Eriksson 02 Säffle FIK 13,29
Victoria Davidsson 02 Tyresö FK 13,24
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS
Leticia Buchli 02 Täby IS
Ida Bäckman 02 Varbergs GIF
Tyra Landin 02 Västerås FK 13,15 13,15
Laura Iversen 02 IFK Växjö 12.94
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 12,54
Ida Persson 02 IK Ymer 12,87
Selma Jönsson 02 Åhus FIK 12,41 12,41
 
F16 200m 20
Ebba Lindblom 02 Alunda SK 27,20 27,20
Maja Pettersson 02 FIF Gnistan
Bilge Kaya 02 Hellas FK 25,87
Draina Kintu 02 Hellas FK
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 25,97
Maja Kronkvist 02 Klippans FK 25,75 25,75
Elisabeth Hvalgren 02 IFK Lidingö 27,06 27,06
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 27,72
Nikki Anderberg 02 Malmö AI 24,73
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 26,24 26,24
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 25.98
Vilma Delden 02 Spårvägens FK
Cecilia Eriksson 02 Säffle FIK 28,77
Sonia Fors 02 Sävedalens AIK
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS
Leticia Buchli 02 Täby IS
Tilde Bengtsson 02 IFK Växjö
Cornelia Helgesson 02 Åhus FIK 28,65
Cornelia Fernsten 02 KFUM Örebro 26,72
Hedda Tellow 02 Örgryte IS 26.02 26.02
 
F16 400m 16
Johanna Bülow 02 Hovslätts IK 59.89 59.89
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS 60,99
Maja Jönsson 02 Höörs IS 59,50
Elisabeth Hvalgren 02 IFK Lidingö 59,86 59,86
Emelie From Hoppeler 02 Mälarhöjdens IK
Vilma Delden 02 Spårvägens FK
Sonia Fors 02 Sävedalens AIK
Clara Billing 02 Turebergs FK
Pernilla Norgren 02 Umedalens IF
Tyra Morell 02 Upsala IF 63,24
Tilde Bengtsson 02 IFK Växjö
Linn Skoog 02 IK Ymer 61,36
Melanie Simon 02 IK Ymer 62,80
Cornelia Helgesson 02 Åhus FIK 63,92 63,92
Selma Jönsson 02 Åhus FIK 58,59 58,59
Cornelia Fernsten 02 KFUM Örebro 61,38
 
F16 800m 18
Elin Ekengren 02 Eskilstuna FI 2.23,52 2.23,56
Emilia Rydensjö 02 Eskilstuna FI 2.20,68 2.20,68
Molly Freeman 02 Hammarby IF 2.20
Johanna Bülow 02 Hovslätts IK 2.19.56 2.19.56
Emelie Forsberg 02 Huddinge AIS 2,42,38
Saga Fältenhag 02 Högbo GIF 2,18,02 2,19,44
Maja Jönsson 02 Höörs IS 2.22,02
Stina Pettersson 02 Lerum Friidrott 2:19,93 2:19,93
Alma Holmberg 02 IFK Lidingö
Carolina Larson 02 IFK Lidingö 2.26,83
Maja Ottosson 02 Mölndals AIK 2:24.89
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK
Linnéa Ericsson Bäckvall 02 Turebergs FK
Emilia Kjellgren 02 IFK Umeå
Tyra Morell 02 Upsala IF 2.27,04
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 2.16,98
Linn Skoog 02 IK Ymer 2,32
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.13,66 2.20
 
F16 1500m 14
Emilia Rydensjö 02 Eskilstuna FI
Johanna Mickels 02 Eskilstuna FI
Ida Blom 02 Hässelby SK
Saga Fältenhag 02 Högbo GIF
Alma Holmberg 02 IFK Lidingö 5.18,15 5.18,15
Carolina Larson 02 IFK Lidingö 5.06,01
Lina Karlsson 02 Lidköpings IS
Alma Freij 02 IK Sisu 4,55.20
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK
Klara Ygeby 02 Upsala IF 4.49,35
Tyra Morell 02 Upsala IF 5.31,16
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 4.51,47
Astou Sene 02 Tullinge FF 5.05
Alina Vuokila 02 Haparanda Tornio FC 5.15 5.15
 
F16 3000m 12
Johanna Mickels 02 Eskilstuna FI
Josefin Jonsson 02 Eskilstuna FI
Ida Blom 02 Hässelby SK
Saga Fältenhag 02 Högbo GIF
Stina Pettersson 02 Lerum Friidrott
Alma Holmberg 02 IFK Lidingö
Lina Karlsson 02 Lidköpings IS 11.17,65
Malin Jonson 02 Mölndals AIK 10:08.81
Ulrika Bredin 02 Sävedalens AIK
Klara Ygeby 02 Upsala IF
Astou Sene 02 Tullinge FF 11.19
Alina Vuokila 02 Haparanda Tornio FC 11.57.51 11.57.51
 
F16 Hinder 1500m 7
Ida Blom 02 Hässelby SK
Saga Fältenhag 02 Högbo GIF
Maja Ottosson 02 Mölndals AIK
Malin Jonson 02 Mölndals AIK 6:55.81
Ulrika Bredin 02 Sävedalens AIK
Klara Ygeby 02 Upsala IF 5.12,75
Alina Vuokila 02 Haparanda Tornio FC 5.47
 
F16 Häck 100m 16
Gabriella Lindström 02 Falu IK 15,21
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg 15.88 15.88
Ella Hagman 02 Huddinge AIS 15,39
Olivia Stridh 02 Malmö AI 14,37
Sonia Fors 02 Sävedalens AIK
Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve IF Norrköping
Junianna Larsen Brolin 02 Täby IS
Leticia Buchli 02 Täby IS
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 15,45
Ida Bäckman 02 Varbergs GIF
Tilde Gudmundsson 02 IFK Växjö 14.85
Tove Larsson 02 IFK Växjö 15.01
Ebba Åhman 02 IK Ymer 14,48
Sophie Reid 02 IK Ymer 15,33
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Örgryte IS 16.40 16.40
Clara Bernhult 02 Thorengruppen TFC 15,60 15,60
 
F16 Häck 300m 13
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg 50.25 50.25
Chloé De Mendonca 02 Hammarby IF 45,00
Elwira Ripsweden 02 Huddinge AIS
Kristina Hvalgren 02 IFK Lidingö 51,30 51,30
Olivia Stridh 02 Malmö AI 43,98
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK 46.11
Leticia Buchli 02 Täby IS
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 46,79
Tyra Landin 02 Västerås FK 46,29 46,29
Tove Larsson 02 IFK Växjö 47.52
Ebba Åhman 02 IK Ymer 44,60
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Örgryte IS 50.23 50.23
Clara Bernhult 02 Thorengruppen TFC 45,36 48,00
 
F16 Höjd 19
Vendela Öst 02 Bollnäs FIK 1.60 1.56
Emma Bodin 02 Gefle IF 1,49 1,49
Vendela Einberg 02 Huddinge AIS 1,57
Clara Johansson 02 KA 2 IF 1.60 1.60
Tova Wickell 02 KA 2 IF 1,54
Anna Klingberg 02 Kvarnsvedens GoIF 1,57 1,54
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 1.56
Agnes Dahlberg 02 Lerum Friidrott 1,58
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS 1,65 1,65
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK
Hanna Hedin 02 IK Orient 159 159
Pernilla Norgren 02 Umedalens IF
Emilia Kjellgren 02 IFK Umeå 150 150
Tiffanie Magnusson 02 Upsala IF 1,62
Tilde Gudmundsson 02 IFK Växjö 1.72
Melanie Simon 02 IK Ymer 1,54
Sophie Reid 02 IK Ymer 1,63
Kajsa Andersson 02 Åhus FIK 1,53 1,53
Emma Stenman 02 Thorengruppen TFC 1,58 1,58
 
F16 Stav 11
Kristin Kalleberg 02 Djurmo Sifferbo IF 2,61
Linn Jansson 02 Falu IK 2,70
Tilda Fischer 02 Habo Friidrott 04 3.35 3.23
Ylva Björnsjö 02 Huddinge AIS 2,43
Hilma Hindsberg 02 Kvarnsvedens GoIF 3,42
Kristina Hvalgren 02 IFK Lidingö 2,50 2,50
Celina Johannsen 02 Malmö AI
Clara Billing 02 Turebergs FK 3,10m
Frida Thornander 02 Upsala IF 3,25
Johanna Duplantis 02 Upsala IF 3,58
Matilda Honeth 02 IFK Växjö 3.43
 
F16 Längd 33
Ebba Lindblom 02 Alunda SK
Tyra Johansson 02 Bålsta IK
Sofia Bertilsson 02 Eskilstuna FI
Emilia Merkell 02 Gefle IF 4,42 4,42
Maja Pettersson 02 FIF Gnistan 5,32
Emmy Nyström-Jansson 02 IF Göta Karlstad 4.81
Felicia Norell 02 Habo Friidrott 04 5.19 5.19
Molly Freeman 02 Hammarby IF 5,12
Bilge Kaya 02 Hellas FK 5,49 5,49
Ella Hagman 02 Huddinge AIS
Vendela Einberg 02 Huddinge AIS
Julia Strömberg 02 Istrums SK 4.76 4.76
Tova Wickell 02 KA 2 IF
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 4.78
Nikki Anderberg 02 Malmö AI 5,93
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 5,39 5,30
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK
Nike Wäljegård 02 Mölndals AIK
Hanna Hedin 02 IK Orient 5.12 5.12
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 5,62 5,49
Liv Andersson 02 Rånäs 4H
Moa Sandstedt 02 IK Sisu 4,82 4,82
Matilda Härström 02 Stenungsunds FI
Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve IF Norrköping
Victoria Davidsson 02 Tyresö FK 5,10
Tiffanie Magnusson 02 Upsala IF 5,10
Laura Iversen 02 IFK Växjö
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 5,36
Ida Persson 02 IK Ymer 5,58
Ida Pettersson 02 KFUM Örebro 5,05
Hedda Tellow 02 Örgryte IS 5.58 5.49
Emilia Sjöstrand 02 AIK Friidrott
Clara Bernhult 02 Thorengruppen TFC 5,31 5,31
 
F16 Tresteg 18
Sofia Bertilsson 02 Eskilstuna FI
Maja Pettersson 02 FIF Gnistan 11,10
Felicia Norell 02 Habo Friidrott 04 11.07 10.43
Bilge Kaya 02 Hellas FK 11,25
Clara Johansson 02 KA 2 IF 11.59 11.59
Anna Klingberg 02 Kvarnsvedens GoIF 10,32 10,32
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 10.90
Nike Wäljegård 02 Mölndals AIK
Alice Gunnarsson 02 IK Orient
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 12,73 12,73
Liv Andersson 02 Rånäs 4H
Matilda Härström 02 Stenungsunds FI
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 10,78
Tiffanie Magnusson 02 Upsala IF 10,79
Tilde Gudmundsson 02 IFK Växjö 11.63
Ida Pettersson 02 KFUM Örebro 10,59
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Örgryte IS 10.53 10.53
Emilia Sjöstrand 02 AIK Friidrott
 
F16 Kula 15
Elin Ekelund 02 Eslövs AI 11,03 11,03
Hillevi Carlsson 02 Falu IK 13,45
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 12.30
Embla Wihk 02 Hammarby IF 11,43
Nova Brideau 02 Kalmar SK 12,18 12,18
Anna Klingberg 02 Kvarnsvedens GoIF 10,56 10,56
Jenny Jonsson 02 Lidköpings IS 12,46 12,46
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 12,67
Jennifer Nilsson 02 Luleå Friidrott 11,29m 10,66m
Vilma Makslahti 02 Luleå Friidrott 10,07 10,07
Victoria Quainoo 02 Malmö AI
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 13.45
Sophie Reid 02 IK Ymer 13,60
Kajsa Andersson 02 Åhus FIK 10,68 10,68
Lina Arousell 02 Iggesunds SK 11,82
 
F16 Diskus 15
Freja Olofsson 02 UF Contact 31.50 31.50
Hillevi Carlsson 02 Falu IK 42,27
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 42.14
Embla Wihk 02 Hammarby IF 30,18
Emilia Münchmeyer 02 IFK Helsingborg 33.50
Wilja Wickert 02 Hässelby SK
Nova Brideau 02 Kalmar SK 32,61 32,61
Jenny Jonsson 02 Lidköpings IS 32,71
Jennifer Nilsson 02 Luleå Friidrott 27,68m 27,68m
Felicia Wiberg Eriksson 02 IFK Strömsund
Elin Granlöf 02 Timrå AIF
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 35.98
Emma Holmgren-Löf 02 Upsala IF 34,34
Nina Pyrell 02 IFK Växjö 33.67
Lina Arousell 02 Iggesunds SK 31,51
 
F16 Slägga 24
Hillevi Carlsson 02 Falu IK 64,34
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 58.74
Alexandra Nilsson 02 Götlunda IF
Embla Wihk 02 Hammarby IF 42,91
Monia Kristiansson 02 Hälle IF 46.00
Sofia Boman 02 Hässelby SK
Anna Klingberg 02 Kvarnsvedens GoIF 38,90 38,90
Tilde Jönsson 02 Linköpings GIF 47,56
Jennifer Nilsson 02 Luleå Friidrott 36,42m 36,42m
Vilma Makslahti 02 Luleå Friidrott 39,85 39,85
Selma Löfman 02 IFK Lund
Victoria Quainoo 02 Malmö AI
Leah Wahlström 02 Motala AIF
Petra Bäckström 02 Säffle FIK 46,62
Elin Granlöf 02 Timrå AIF
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 48.56
Hannah Luxemburg 02 Täby IS
Emma Holmgren-Löf 02 Upsala IF 51,93
Elin Jansson 02 Västerås FK 40,22 40,22
Maj Yngveson 02 Västerås FK 48,87 48,87
Maja Åkerblom 02 Västerås FK 45,44 45,44
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 48,21
Alva Nilsson 02 Ängelholms IF
Lina Arousell 02 Iggesunds SK 48,72
 
F16 Spjut 14
Towa Korsell 02 Eksjö Södra IK 36,10 36,10
Embla Wihk 02 Hammarby IF 27,90
Sofia Boman 02 Hässelby SK
Frida Essborg 02 Kvarnsvedens GoIF 26.78 26.78
Selma Löfman 02 IFK Lund
Johanna Wirebro 02 Motala AIF
Tilda Bergström 02 IFK Sunne FK 41.80 41.47
Tuvalisa Rosenquist 02 Tjalve IF Norrköping
Sarah Olsson 02 Turebergs FK 36,42 36,42
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 39.17
Amanda Rask 02 IF Vingarna 44,75 44,75
Tilde Gudmundsson 02 IFK Växjö 41.79
Sophie Reid 02 IK Ymer 41,98
Kajsa Andersson 02 Åhus FIK 37,59 37,59
 
F15 80m 36
Elin Stenhammar 03 Alingsås IF 10,42 10,42
Annie Norström 03 Alunda SK 10,55
Lisen Rignell 03 Bromma IF 10,62 10,62
Anna Fagerström 03 Finspångs AIK 11,37 11,37
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 10,65
Titti Ewertzh 03 IFK Helsingborg 10.76
Alexandra Rosengren 03 Huddinge AIS 10,48
Elsa Eriksson 03 Hässelby SK
Marika Åstrand 03 Hässelby SK
Justina Esangbedo 03 Kvarnsvedens GoIF
Sofia Björkman 03 IF Kville 10.69
Anna Krysén 03 Ludvika FFI 11.84
Daga Indebetou 03 IFK Lund 10.40
Famke Persson 03 IFK Lund 10.19
Thea Löfman 03 IFK Lund
Joy Thulin 03 Malmö AI
Thea Ädling Ring 03 IFK Mora Friidrott 10.81 10.81
Wilma Svensson 03 Oskarshamns SK 10.11 10.11
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 10,62
Engla Grafström Andersson 03 Sundsvalls FI 10.85
Vendela Wermelin 03 Sundsvalls FI 11,23
Alicia Eliasson 03 Sävedalens AIK
Hedda Folkhage 03 Turebergs FK
Jennifer Ravelius 03 Turebergs FK
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 10,19
Kristina Dahlström 03 Täby IS
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF 10,76 10,76
Felicia Åberg 03 Villstads GIF 10,47 10,47
Thea Holmèn 03 Villstads GIF 8,40 8,50
Emma Gerdes 03 Åhus FIK 10,40 10,40
Meja Lindberg 03 Östersunds GIF Friidrott 10,23 10,23
Minna Geerts 03 Håfreströms IF 10,59
Shirin Husseini 03 Håfreströms IF 11,39
Tea Husberg 03 IFK Strängnäs 11.61
Alva Königsson 03 Tullinge FF
Isabelle Pettersson 03 Tullinge FF
 
F15 300m 20
Annie Norström 03 Alunda SK 42,62
Lisen Rignell 03 Bromma IF
Tova Möllerström 03 Eslövs AI 44.63 44.63
Tindra Frykholm 03 Glanshammars IF 42.38
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg 40.99 40.99
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 41.62 41.62
Laura Fodor 03 Hässelby SK 42.62
Thea Nilsson 03 Höörs IS 43,14 43,14
Tova Olausson 03 Ludvika FFI 44.24
Daga Indebetou 03 IFK Lund 42.53
Joy Thulin 03 Malmö AI
Thea Ädling Ring 03 IFK Mora Friidrott 43.93 44.14
Wilma Svensson 03 Oskarshamns SK nm nm
Vanna Ullén 03 Turebergs FK
Elsa Kaspersson 03 Varbergs GIF 45,52 45,52
Bella Lindgren de Flon 03 Visby IF Gute FIK 41,05 41,05
Emma Gerdes 03 Åhus FIK 43,79
Alva Bengtström 03 Örgryte IS 43.77 43.77
Alva Königsson 03 Tullinge FF
Isabelle Pettersson 03 Tullinge FF
 
F15 800m 24
Ellinore Dahlberg 03 Bromma IF 2.21,98 2.24,85
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 2.20,99 2.20,99
Klara Kindblom 03 IFK Göteborg 2:26.58 2:26.58
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 2:16.54 2:16.54
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2.17.20 2.17.20
Frida Hafström 03 Hässelby SK
Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK
Juni Rugland 03 Höörs IS 2,20,91 2,20,91
Thea Nilsson 03 Höörs IS 2.19,07 2.25,91
Ida Genitz 03 Istrums SK 2.32.60 2.32.60
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 2.23,42 2.23,42
Alice Abrahamsson 03 Ludvika FFI 2.34.37
My Rundgren 03 Luleå Friidrott 2:23:71 2:23:71
Elsa Palmgren 03 Sundsvalls FI 2.23.42 2.23.42
Wilma Karlsson 03 Säffle FIK 2,29
Olivia Brunbäck 03 Sävedalens AIK
Lina Hennings 03 Trångsvikens IF 2.23,56 2.29,89
Tove Karlsson 03 Turebergs FK
Gabriella Smedberg 03 IFK Växjö
Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 IFK Växjö 2.26.75
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 2.21,27 2.21,80
Julia Svennblad 03 Bohus IF 2:14.28 2:14.28
Cecilia Ankarfjord Lundin 03 IFK Strängnäs 2.36
Linnea Kroon 03 LK Roslagen 0.00,0
 
F15 2000m 23
Ellinore Dahlberg 03 Bromma IF
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 6:41.78 6:41.78
Albertina Brandt 03 Hammarby IF 7.38,43
Clara Lidén 03 Hammarby IF 7.16.59
Sabina Aumo 03 Hälle IF 7.07.50 7.12.00
Tilda Knauer 03 Hälle IF 6.44.50 6.44.50
Frida Hafström 03 Hässelby SK
Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK
Josefine Höjer 03 Hässelby SK
Nelly Össmar 03 Högby IF 6:53.76 7:26.00
Alice Abrahamsson 03 Ludvika FFI
My Rundgren 03 Luleå Friidrott 6:48:49 6:48:49
Johanna Svensson 03 IF Rigor 7:23.21 7:23.21
Alva Malmsten Nilsson 03 IF Skade 6.47,29 6.47,29
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
Wilma Karlsson 03 Säffle FIK
Olivia Brunbäck 03 Sävedalens AIK
Elvira Bredin 03 Turebergs FK 7min,18 s
Tove Karlsson 03 Turebergs FK 6min,59s
Ebba Johansson 03 Upsala IF 7.22,58
Maja Björnsson 03 Upsala IF 6.47,55
Sofia Amini 03 Upsala IF 7.22,58
Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 IFK Växjö
 
F15 Hinder 1500m 26
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 5.42,76
Klara Kindblom 03 IFK Göteborg - -
Albertina Brandt 03 Hammarby IF 5.57,67
Clara Lidén 03 Hammarby IF 5.44.33
Sabina Aumo 03 Hälle IF 5.54.00 5.54.00
Josefine Höjer 03 Hässelby SK
Tuva Kjellström 03 Hässelby SK
Nelly Össmar 03 Högby IF 5:38.34
Juni Rugland 03 Höörs IS 5,37,1 5,37,1
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö
Frida Palmqvist 03 Mölndals AIK 5:46.12
Saga Hagelin 03 Mölndals AIK 5:34.91
Alva Malmsten Nilsson 03 IF Skade 5.26,45 5.27,17
Elsa Palmgren 03 Sundsvalls FI
Amanda Olsson 03 Säffle FIK 5.42,90
Wilma Karlsson 03 Säffle FIK
Linnea Svensson 03 Tjalve IF Norrköping
Lina Hennings 03 Trångsvikens IF 5.28,4 6.01,5
Elvira Bredin 03 Turebergs FK
Ebba Johansson 03 Upsala IF 5.49,91
Maja Björnsson 03 Upsala IF
Sofia Amini 03 Upsala IF 5.42,48
Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 IFK Växjö
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 5.35,11
Julia Svennblad 03 Bohus IF 5:26.08
Cecilia Ankarfjord Lundin 03 IFK Strängnäs 5.56
 
F15 Häck 80m 22
Elin Stenhammar 03 Alingsås IF 12,30 12,30
Annie Norström 03 Alunda SK 12,79
Tindra Kjettselberg 03 Alunda SK 12,68 12,76
Lisen Rignell 03 Bromma IF 13,48 13,48
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 11,84
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 12,12
Chanelle Lindvall 03 Malmö AI 12,46
Hanna Löfgren 03 Nyköpings BIS 13,44 13,44
Julia Håkansson 03 Spårvägens FK 12,86
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 13,51
Moa Erenbrand 03 Strands IF 12,65 12,65
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 12,59 12,59
Vendela Wermelin 03 Sundsvalls FI 12,83
Linn Andersson 03 Tjalve IF Norrköping
Hedda Folkhage 03 Turebergs FK
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 11,64
Tilda Kihlström 03 Varbergs GIF 12,39 12,39
Kerstin Siwertsson 03 IFK Växjö
Siri Elofsson 03 IFK Växjö
Filippa Svensson 03 Åhus FIK 12,51 12,51
Sofie Hammarström 03 Örgryte IS 12.73 12.73
Meja Lindberg 03 Östersunds GIF Friidrott 12,57 12,57
 
F15 Häck 300m 18
Annie Norström 03 Alunda SK
Lisen Rignell 03 Bromma IF 50,69 50,69
Linnéa Haara 03 Eslövs AI 49.85 49.85
Tindra Frykholm 03 Glanshammars IF 48.58
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 45,63
Klara Kindblom 03 IFK Göteborg 49.64 49.64
Madeleine Söderqvist 03 Huddinge AIS 49,32 49,32
Laura Fodor 03 Hässelby SK 47.40
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 48,19 48,19
Tova Olausson 03 Ludvika FFI 48.71
Amanda Sörensson 03 Malmö AI 46,71
Milla Svanberg 03 Malmö AI 45,78 45,78
Julia Håkansson 03 Spårvägens FK 49,45
Linn Andersson 03 Tjalve IF Norrköping
Vanna Ullén 03 Turebergs FK
Elsa Jansson 03 Upsala IF
Siri Elofsson 03 IFK Växjö 50.79
Filippa Svensson 03 Åhus FIK 47,61 47,61
 
F15 Höjd 27
Lisen Rignell 03 Bromma IF 1,54 1,54
Alma Uhlin 03 Falu IK 1,68
Anna Fagerström 03 Finspångs AIK 1,52 1,48
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF 1.73
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 1.58 1.58
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 1,66
Jessica Holmberg 03 Hässelby SK
Marika Åstrand 03 Hässelby SK
Agnes Norman 03 Hässleholms AIS 1,59
Lisa Bäckström 03 Istrums SK 1.47 1.47
Frida Andersson 03 KA 2 IF 1.51
Milla Ekstrand 03 KA 2 IF 1,51
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 1,64 1,64
Moa Skagerlund 03 Mälarhöjdens IK 1.54 1.54
Olivia Bissette 03 Mölndals AIK
Hanna Löfgren 03 Nyköpings BIS 1,58 1,56
Amina Fältmars 03 IK Sisu 159 159
Moa Erenbrand 03 Strands IF 1,67 1,60
Linn Andersson 03 Tjalve IF Norrköping
Elvira Magnusson 03 IFK Tumba 165 163
Edda Flink 03 Upsala IF 1,68
Maja Nilsson 03 Varbergs GIF 1,61 1,61
Elvira Jonsson 03 Västerås FK 1,65 1,65
Ellen Pettersson 03 IFK Växjö
Gabriella Smedberg 03 IFK Växjö
Kerstin Siwertsson 03 IFK Växjö
Kim Rodén 03 Håfreströms IF 1,56
 
F15 Stav 17
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad 3.14
Ellinor Hannerfors 03 Haparanda SKT 2,88 2,88
Ebba Kristiansson 03 Huddinge AIS 2.14
Ida Absér 03 Huddinge AIS 2,20
Moa Ivarsson 03 Huddinge AIS 2,64
Elsa Eriksson 03 Hässelby SK
Emilie Beckman 03 Hässelby SK
Frida Andersson 03 KA 2 IF 2.78
Milla Ekstrand 03 KA 2 IF 3,02
Ellen Persson 03 Malmö AI
Rebecka Krüeger 03 Malmö AI
Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 2.84
Moa Skagerlund 03 Mälarhöjdens IK 2.74 2.64
Amina Fältmars 03 IK Sisu 280 280
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 2,78
Elsa Kaspersson 03 Varbergs GIF 2,75 2,75
Lova Nilsson 03 IFK Växjö 2.90
 
F15 Längd 36
Tindra Kjettselberg 03 Alunda SK 5,20 5,20
Lisen Rignell 03 Bromma IF 5,04 5,04
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF 5.54
Tindra Frykholm 03 Glanshammars IF 5.25
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg 5.51 5.51
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 5.14 5.14
Alicia Löwhagen 03 Hammarby IF 5,21 5,21
Ellinor Hannerfors 03 Haparanda SKT 4,63 4,50
Klara Avebäck 03 Hellas FK 5,21 5,09
Caroline Graveley 03 Hässelby SK 5,11
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 5,45
Jessica Holmberg 03 Hässelby SK
Marika Åstrand 03 Hässelby SK
Siobhan Cronin 03 Istrums SK 4.84 4.84
Frida Andersson 03 KA 2 IF 4.80
Tilda Steen Svensson 03 IF Kville 4.51
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS 4,93
Thea Ädling Ring 03 IFK Mora Friidrott 4.95 4.95
Moa Erenbrand 03 Strands IF 5,25 5,25
Engla Grafström Andersson 03 Sundsvalls FI 5.30
Alicia Eliasson 03 Sävedalens AIK
Ebba Niklasson 03 Sävedalens AIK
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 5,66
Anna Olsson 03 Varbergs GIF 4,67
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF 4,96 4,96
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF 5,15 5,15
Felicia Åberg 03 Villstads GIF 5,08 4,80
Thea Holmèn 03 Villstads GIF 5,29 4,80
Moa Örevik 03 Visby IF Gute FIK
Ellen Pettersson 03 IFK Växjö
Lova Nilsson 03 IFK Växjö
Alva Bengtström 03 Örgryte IS 4.78 4.78
Sofie Hammarström 03 Örgryte IS 5.12 5.12
Minna Geerts 03 Håfreströms IF 4,87
Shirin Husseini 03 Håfreströms IF 4,06
Tea Husberg 03 IFK Strängnäs
 
F15 Tresteg 23
Tindra Kjettselberg 03 Alunda SK 10,86 10.40
Victoria Wickman 03 Alunda SK
Alma Uhlin 03 Falu IK
Klara Frykholm 03 Glanshammars IF
Tindra Frykholm 03 Glanshammars IF
Anna Constantinescu 03 Göteborgs KIK 11.11 11.11
Klara Avebäck 03 Hellas FK 11,02 11,02
Caroline Graveley 03 Hässelby SK 10,51
Agnes Norman 03 Hässleholms AIS 9,98
Emma Karlsson 03 KA 2 IF 9,59 9,59
Frida Andersson 03 KA 2 IF 4.83
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 10,29
Justina Esangbedo 03 Kvarnsvedens GoIF
Amanda Sörensson 03 Malmö AI 10,75
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 10,25
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 10,38
Alicia Eliasson 03 Sävedalens AIK
Ebba Niklasson 03 Sävedalens AIK
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 11,93
Elsa Jansson 03 Upsala IF 10,57
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF 10,31 10,31
Elvira Jonsson 03 Västerås FK 10,54 10,54
Julia Svennblad 03 Bohus IF 11.32 11.32
 
F15 Kula 26
Victoria Wickman 03 Alunda SK 10.85
Zara Nore´N 03 Bollnäs FIK 11.26 11.26
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK
Julia Scharnell 03 Eslövs AI 12,93 12,93
Tova Möllerström 03 Eslövs AI 10,75 10,75
Linnea Persson 03 IFK Göteborg 10.76 10.76
Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 8.94 8.70
Agnes Claesson 03 Hovslätts IK 10.69
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 9,48
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK
Emilie Beckman 03 Hässelby SK
Ida Johansson 03 Kvarnsvedens GoIF 9.90 9.90
Justina Esangbedo 03 Kvarnsvedens GoIF
Calista Ezeh 03 IF Kville 10.88
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott 12,06
Anna Krysén 03 Ludvika FFI 8.96
Emilia Wamsler 03 IFK Lund 11,70
Thea Löfman 03 IFK Lund
Chanelle Lindvall 03 Malmö AI 11,30
Olivia Bissette 03 Mölndals AIK
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 11,82 11,82
Moa Erenbrand 03 Strands IF 10,62 10,62
Engla Grafström Andersson 03 Sundsvalls FI 10.43
Amanda Pettersson 03 IFK Växjö 12.86
Thea Björk 03 IFK Växjö
Jonna Kronander 03 IK Ymer 10,88
 
F15 Diskus 20
Victoria Wickman 03 Alunda SK 31.02
Zara Nore´N 03 Bollnäs FIK 27.04 -
Leonora Jonsson 03 Brännans FF 40,81 41,82
Stina Dahlin 03 Brännans FF 28,65 28,65
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK
Maria Grenegård 03 IF Göta Karlstad
Olivia Riddle 03 Hammarby IF 28,41
Agnes Claesson 03 Hovslätts IK 32.73 32.73
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK
Ida Johansson 03 Kvarnsvedens GoIF
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott 35,72 35,72
Emilia Wamsler 03 IFK Lund 33,47
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 34,24 34,24
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
Cassandra Annergren 03 Timrå AIF
Johanna Emanuelsson 03 Villstads GIF 41.50 41.50
Amanda Pettersson 03 IFK Växjö 31.95
Thea Björk 03 IFK Växjö 37.64
Emma Wallsten 03 Örbyhus IF 33.08
Lovisa Hörnström 03 Trollhättan FIK 32,79 32,79
 
F15 Slägga 24
Victoria Wickman 03 Alunda SK 38.11
Zara Nore´N 03 Bollnäs FIK 28.08 -
Johanna Hallsten 03 Dals Södra FFI 40,24
Ebba Hultqvist 03 Eksjö Södra IK 44,21 44,21
Linnea Persson 03 IFK Göteborg 35.13 31.32
Olivia Riddle 03 Hammarby IF 38,54
Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 27.54 27.54
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 42,49
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK
Ida Johansson 03 Kvarnsvedens GoIF
Thea Löfman 03 IFK Lund
Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 38,52 38,52
Ingrid Hammarberg 03 Mälarhöjdens IK 39,75 39,75
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 34,50 34,50
Rebecka Essman 03 Råby-Rekarne FIF 35,22 35,22
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK
Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 39,44 39,44
Molly Skugge 03 Turebergs FK 47,34 47,34
Vilma Damberg 03 Turebergs FK 41,63 41,63
Johanna Emanuelsson 03 Villstads GIF 41.00 41.00
Isabella Wiklund 03 Västerås FK 49,34 49,34
Jonna Kronander 03 IK Ymer 33,18
Lovisa Hörnström 03 Trollhättan FIK 39,34 39,34
Julia Runesson 03 Thorengruppen TFC 41,30 41,30
 
F15 Spjut 23
Zara Nore´N 03 Bollnäs FIK 30.53 30.53
Ingrid Lundkvist 03 Brännans FF 42,43 42,43
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK
Malin Lundgren 03 Eksjö Södra IK 35,54 35,54
Maria Grenegård 03 IF Göta Karlstad
Linnea Persson 03 IFK Göteborg 30.93 30.30
Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 20.0 20.0
Caroline Graveley 03 Hässelby SK 26,76
Emilie Beckman 03 Hässelby SK
Emma Svensson 03 KA 2 IF 33,46 33,42
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 32 32
Ida Johansson 03 Kvarnsvedens GoIF 28.75 28.75
Justina Esangbedo 03 Kvarnsvedens GoIF
Ida Elmén 03 IF Kville 28.36
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS 32,90 32,63
Emilia Wamsler 03 IFK Lund 34,61
Thea Löfman 03 IFK Lund
Chanelle Lindvall 03 Malmö AI 34,32
Evelina Wikell 03 Mölndals AIK
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 30,60 30,60
Moa Erenbrand 03 Strands IF 30,41 26,82
Vendela Wermelin 03 Sundsvalls FI 28,06
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248