Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Stockholms öppna terräng-DM
Antal starter / Total entries: 300 Printed: 2017-10-22 20:52
Antal individer / Total persons: 296
 
M 4km 38
Adhanom Abraham 77 Eskilstuna FI
Emil Magnell-Millan 01 Eskilstuna FI
Merih Hagos 98 Eskilstuna FI
Nassir Dawud 91 Eskilstuna FI
Fredrik Sohlberg 72 Fredrikshofs FI
Johan Svensson 80 Fredrikshofs FI
Bienvenue Musore 90 Hammarby IF
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Hammarby IF
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS 15:00
Mika Repo 78 Huddinge AIS
Sven Petersson 83 Huddinge AIS
Andreas Jansson 96 Hässelby SK
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Erik Djurberg 97 Hässelby SK
Erik Lagerlöf 97 IFK Lidingö
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK
Alexander Söderberg 88 Spårvägens FK
Anders Fox 95 Spårvägens FK
Archie Casteel 96 Spårvägens FK
Daniel Alemu 97 Spårvägens FK
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK
Wille Levay 96 Spårvägens FK
Marcus Gustafsson 88 Spårvägens FK
Mohammad Reza 92 Spårvägens FK
Nils Spetz 91 Spårvägens FK
Olof Nordling 97 Spårvägens FK
Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK
Robin Leanderson 88 Spårvägens FK
Dennis Olsson 97 Spårvägens FK
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK
Gustaf Nordling 97 Spårvägens FK
Joakim Eriksson 92 Spårvägens FK
John Foitzik 91 Spårvägens FK
Jonathan Cleghorn 90 Spårvägens FK
Simon Iaffa Nylén 92 FK Studenterna
Per Lindman 96 Finspångs SOK
 
M 12km 6
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS 52:00
Sven Petersson 83 Huddinge AIS
Adam Bills 93 Hässelby SK
Anders Hållberg 82 IFK Lidingö
Andreas Lundegård 86 FK Studenterna
Johannes Fahlström 85 FK Studenterna
 
M35 8km 0
 
M40 8km 6
Robert Berg 75 Enhörna IF
Christian Lindström 74 Hammarby IF
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF
Ulf Eriksson 74 Huddinge AIS
Torbjörn Karlsson 74 IFK Lidingö
Fredrik Gustavsson 73 FK Studenterna
 
M45 8km 10
Fredrik Sohlberg 72 Fredrikshofs FI
Magnus Burling 71 Fredrikshofs FI 1
Nicklas Malmberg 70 Hammarby IF
Christer Hansson 69 Huddinge AIS 32
Martin Larsson 71 Huddinge AIS
Peter Schmitt 71 Huddinge AIS
Mikkel Mördrup 72 IFK Lidingö
Niclas Sjögren 71 Runacademy IF
Kevin Kuru 69 Tullinge FF
Jörgen Lindh 69 LK Roslagen
 
M50 8km 3
Ulf Johansson 67 Enhörna IF 1
Lars Holmgren 65 Hammarby IF
Fredrik Arthursson 63 Hässelby SK
 
M55 8km 3
Roger Reinhold 61 Spårvägens FK
Patrik Karlsson 62 Team Skavsåret IF
Mikael Tennare 61 LK Roslagen
 
M60 4km 1
Torsten Sellergren 55 IFK Lidingö
 
M65 4km 2
Lars Söderberg 48 Vallentuna FK
Christer Schapiro 48 Team CRS
 
M70+ 4km 4
Jan Förberg 42 Hammarby IF
Lars-Eric Bränfeldt 47 Täby IS
Arne Lekström 42 Vallentuna FK
Åke Leverin 39 Väsby IK
 
P19 4km 19
Oscar Stenberg 99 Fredrikshofs FI
Henry Jacobson 99 Hammarby IF
Anton Ledell 99 Huddinge AIS
Marcus Häggh 98 Huddinge AIS
Robel Kahisay 98 Hässelby SK
Stefan Stojanovic 98 Hässelby SK
Ludvig Johansson 98 IFK Lidingö
Olof Silvander 99 IFK Lidingö
Rasmus Ahlgren 99 Spårvägens FK
Samuel Eriksson Lidbrink 99 Spårvägens FK
Yaser Amiri 99 Spårvägens FK
Edvin Hagberg 99 Turebergs FK
Jacob Åkersten 98 Täby IS
Daniel Ekström 98 Ärla IF
Petter Sandström 99 Österhaninge IF
Mohammed Ibrahim 98 Åkersberga SK
Yassin Abdi 99 Kungsängens FK
Simon Imark 98 Tullinge SK
Victor Imark 98 Tullinge SK
 
P17 4km 8
Hannes Hejdebäck 00 Gefle IF
Axel Boij Du Rietz 00 Hellas FK
Kristoffer Tengroth 00 Hässelby SK
Erik Åberg 00 Spårvägens FK
Noa Zetterman 00 Spårvägens FK
Tobias Eknor 00 Spårvägens FK
Mikael Andersson 00 Säffle FIK
Linus Näslund 00 Ärla IF
 
P16 4km 11
Samuel Nyström-Ohlin 01 Fredrikshofs FI
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Erik Bungerfeldt 01 Hässelby SK
Max Bechtel 01 Hässelby SK
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö
Tage Sköldefors 01 IFK Lidingö
Marcus Jönsson 01 Österhaninge IF
Oskar Karlberg 01 Österhaninge IF
Patrik Hellborg 01 Österhaninge IF
Melker Lundström 01 Åkersberga SK
Simon Sandkvist 01 Järfälla Friidrottsklubb
 
P15 4km 8
Oskar Arvidsson 02 Fredrikshofs FI
Erik Danielsson 02 Hammarby IF
Samuel Bergman 02 Hässelby SK
Samuel Olsson 02 Hässelby SK
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö 14,06.00
Sebastian Christenson 02 Turebergs FK
Victor Gruber 02 Turebergs FK
Jesper Qvick 02 Järfälla Friidrottsklubb
 
P14 4km 8
Emil Tärnvik 03 Hammarby IF
Albert Henriksson 03 Hässelby SK
Sebastian Ljungberg 03 IFK Lidingö
Victor Björk 03 IFK Lidingö
Mikael Alm 03 IFK Tumba
Alexander Ebbestad 03 Upsala IF
Simon Öberg 03 Västerås FK
Niklas Lönnqvist 03 Ärla IF
 
P13 2km 9
Fabian Olin 04 Hässelby SK 6.40
Tim Engqvist 04 IFK Tumba
Anton Gruber 04 Turebergs FK
Conor Hogan 04 Turebergs FK
Paul Frayon 04 Täby IS
Alexander Helmin 04 Ärla IF
Oliver Lindblom 04 Åkersberga SK
Linus Jansson 04 SLK Oxelösund
Kenan Kuru 04 Tullinge FF
 
P12 2km 5
Nicklas Östlund 05 IFK Lidingö
Albin Mattes 05 Järfälla Friidrottsklubb
Gustav Sandkvist 05 Järfälla Friidrottsklubb
Melvin Sundman 05 Tullinge FF
Milian Hentschke 05 Tullinge FF
 
P11 2km 15
Alexander Johansson 06 Huddinge AIS
Alfred Bergkvist 06 Huddinge AIS
Felix Tropan 06 Huddinge AIS
Filip Cedérus 06 Huddinge AIS
Gustav Persson 06 Huddinge AIS
Vilmer Säll 06 Huddinge AIS
Alexander Hägg 06 Hässelby SK
Axel Falk 06 IFK Lidingö
Hampus Englund 06 IFK Lidingö
Karl Ottfalk 06 IFK Lidingö 6.55,94
Vilhelm Psilander 06 IFK Lidingö
Noa Gustavsson 06 Spårvägens FK
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 7.45
Lowe Barkvall. 06 Turebergs FK
Hugo Aronsson 06 Åkersberga SK
 
P10 2km 5
Oliver Persson 07 Danderyds SK
Philip Persson 07 Danderyds SK
Joppe Odhner 07 Huddinge AIS
Vidar Hedin 07 Huddinge AIS
Erik Junefelt 07 IFK Lidingö
 
P9 2km 8
Douglas Bedarvik 08 Huddinge AIS
Noel Sandberg 08 Huddinge AIS
Zebaztian Raitis 08 Huddinge AIS
Henrik Grefberg 08 IFK Lidingö
Levi Back 08 Turebergs FK
Martin Bergström 08 Turebergs FK
Edvard Willim 08 Vallentuna FK
Emil Sundberg 08 Väsby IK
 
P8 2km 2
Olle Wärlegård 09 Huddinge AIS
Wilmer Hägg 09 Hässelby SK
 
P7 2km 1
Tristan Back 10 Turebergs FK
 
K 4km 13
Tsega Fsiha 96 Eskilstuna FI
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS
Anja Tjärdal 76 Spårvägens FK
Frida Aspnäs 87 Spårvägens FK
Jessica Österberg 81 Spårvägens FK
Linnea Smeds 85 Spårvägens FK
Lisa Öhberg 88 Spårvägens FK
Malin Liljestedt 80 Spårvägens FK
Nathalie Tolvers 90 Spårvägens FK
Karin Olsson 92 Täby IS
Dace Landström 83 Vallentuna FK
Petra Kindlund 85 Runacademy IF
 
K 8km 3
Irina Nyberg 83 Hellas FK
Malin Gibrand 81 FK Studenterna
Weronika Brzuchalska 93 FK Studenterna
 
K35 4km 1
Emma Jäger 79 FK Studenterna
 
K40 4km 3
Susanna Neill 74 Hammarby IF
Suzanne Viklund 75 Hammarby IF
Anna Lindh 74 LK Roslagen
 
K45 4km 5
Åsa Synnnerholm 68 Hammarby IF
Karin Arthursson 69 Hässelby SK
Katarina Bivstedt 70 Hässelby SK
Karina Mördrup 72 IFK Lidingö
Mia Arnhult 69 IFK Lidingö
 
K50 4km 1
Åsa Nylander 67 FK Studenterna
 
K55 4km 2
Kerstin Holmgren 59 Hammarby IF
Ammie Sellergren 59 IFK Lidingö
 
K60 4km 0
 
K65 4km 0
 
K70+ 4km 0
 
F19 4km 7
Nora Siltberg Almlöf 99 Hammarby IF
Ebba Ganslandt 99 IFK Lidingö
Mika Söderström 99 IFK Lidingö
Vilma Jonsson 99 IFK Lidingö
Ebba Edqvist 98 Vallentuna FK
Malin Dahlbäck 99 Åkersberga SK
Amanda Gottfridsson 99 Halmstad OK
 
F17 4km 6
Caroline Olsmats 00 Danderyds SK
Linnea Sennström 00 Hässelby SK
Stella Krywult 00 Hässelby SK
Klara Tvede-Jensen 00 IFK Lidingö
Linn Alness Borg 00 IFK Lidingö
Emilia Bentayeb 00 Täby IS
 
F16 4km 6
Micaela Jungelin 01 Hammarby IF
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Julia Arnhult 01 IFK Lidingö
Moa Sellergren 01 IFK Lidingö
Liva Gustavsson 01 Spårvägens FK
Linnea Josefsson 01 Österhaninge IF
 
F15 4km 9
Johanna Mickels 02 Eskilstuna FI
Annika Pälmke-Schober 02 Hammarby IF
Hoa Sjöholm 02 Hammarby IF
Alma Holmberg 02 IFK Lidingö
Carolina Larson 02 IFK Lidingö
Ebba Karlsson 02 IFK Lidingö
Alice Berg 02 Turebergs FK
Ida Blom 02 SLK Oxelösund
Astou Buren 02 Tullinge FF
 
F14 4km 14
Albertina Brandt 03 Hammarby IF
Clara Lidén 03 Hammarby IF
Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK
Josefine Höjer 03 Hässelby SK
Tuva Kjellström 03 Hässelby SK
Fanny Wijkström 03 IFK Lidingö
Melina Franzé 03 IFK Lidingö
Thyra Arnhult 03 IFK Lidingö
Elvira Bredin 03 Turebergs FK
Tove Karlsson 03 Turebergs FK
Alva Ranhagen 03 Vallentuna FK
Amanda Pettersson 03 Vallentuna FK
Wilma Nordgren 03 Österhaninge IF
Isabelle Pettersson 03 Tullinge FF
 
F13 2km 19
Andrea Mannheimer 04 Hässelby SK
Filippa Tildeblad 04 Hässelby SK
Josefina Bivstedt 04 Hässelby SK
Alicia Larsten 04 IFK Lidingö
Emelie Majby 04 IFK Lidingö
Estelle Strand 04 IFK Lidingö
Felicia Majby 04 IFK Lidingö
Tyra Cedrenius Tunander 04 IFK Lidingö
Agnes Hanell 04 IFK Tumba
Jasmine Gyllenhammar 04 Täby IS
Lia Cederberg 04 Täby IS
Elina Hellgren 04 Vallentuna FK
Johanna Nilsson 04 Vallentuna FK
Lizette Carlsson 04 Vallentuna FK
Lovisa Eklund 04 Vallentuna FK
Moa Granat 04 Vallentuna FK
Tilde Josefsson 04 Vallentuna FK
Sara Åström 04 Järfälla Friidrottsklubb
Hilma Claesson 04 Tullinge FF
 
F12 2km 15
Elsa Ahlenius 05 Hässelby SK
Tilda Bergsten 05 Hässelby SK
Cornelia Larsten 05 IFK Lidingö
Emma Grefberg 05 IFK Lidingö
Ida Egnell 05 IFK Lidingö
Ingrid Kirstein 05 IFK Lidingö
Jasmine Holmberg 05 IFK Lidingö
Tyra Hedin 05 IFK Lidingö
Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping
Agnes Olsson 05 Turebergs FK
Isabella Brink 05 Vallentuna FK
Sara Sundberg 05 Väsby IK
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK
Sara Johansson 05 Åkersberga SK
Thea Miilus-Larsen 05 Åkersberga SK
 
F11 2km 10
Irma Dahlborn 06 Huddinge AIS
Mitra Safi 06 Huddinge AIS
Stella Barriere 06 Huddinge AIS
Hannah Kinane 06 Hässelby SK
Liv Hanell 06 IFK Tumba
Alva Back 06 Turebergs FK
Agnes Josefsson 06 Vallentuna FK
Elin Eriksson Stockman 06 Åkersberga SK
Tova Erlandsson 06 Åkersberga SK 0,00
Linnea Hentschke 06 Tullinge FF
 
F10 2km 5
Felizia Raitis 07 Huddinge AIS
Nadja Travar 07 Huddinge AIS
Selma Bredin 07 Turebergs FK
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK
Alva Widegren 07 Mälarö SOK
 
F9 2km 4
Elise Törngren 08 Huddinge AIS
Greta Åberg-Liesaho 08 Huddinge AIS
Tuva-Li Pettersson 08 Huddinge AIS
Alba Magnell-Millán 08 Tjalve IF Norrköping
 
F8 2km 3
Clara Westermark 09 Huddinge AIS
Elsa Gyldén Svensson 09 IFK Lidingö
Matilda Breitung 09 IFK Lidingö
 
F7 2km 2
Melanie Raitis 10 Huddinge AIS
Wilma Wallstén 10 Huddinge AIS
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248