Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Skånska Mästerskapen & Engelholmsspelen
Antal starter / Total entries: 119 Printed: 2017-07-21 16:29
Antal individer / Total persons: 52
 
M 100m 1
Emil Persson 95 KA 2 IF 12,15
 
M 200m 2
Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg
 
M 400m 1
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 49;08
 
M 800m 0
 
M 1500m 1
Omar Mohammed Ismael 00 Högby IF 4.03.01
 
M 3000m 0
 
M 3000m hinder 0
 
M Häck 110m 1
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg
 
M Häck 400m 0
 
M Höjd 0
 
M Stav 1
Magnus Herstedt 98 Malmö AI
 
M Längd 1
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg
 
M Tresteg 0
 
M Kula 0
 
M Diskus 0
 
M Slägga 0
 
M Spjut 1
Emil Persson 95 KA 2 IF 59,32
 
P19 Kula 0
 
P19 Diskus 0
 
P19 Slägga 0
 
P19 Spjut 0
 
P17 100m 1
Gijs Van Beilen 00 Zwolle 1910 11.50
 
P17 200m 1
Gijs Van Beilen 00 Zwolle 1910 23.00
 
P17 800m 0
 
P17 Hinder 2000m 1
Ludvig Bjurelid 00 Högby IF
 
P17 Häck 110m 0
 
P17 Häck 300m 0
 
P17 Höjd 0
 
P17 Stav 0
 
P17 Längd 0
 
P17 Tresteg 0
 
P17 Kula 0
 
P17 Diskus 0
 
P17 Slägga 0
 
P17 Spjut 0
 
P15 80m 5
Bromma IF 2 0 Bromma IF
Tor Ekström 02 Bromma IF
Samuel Ekelund 03 Eslövs AI 10.36
Elias Hedner 02 Malmö AI
Mattias Andersson 03 Öresund FK 9,67
 
P15 300m 0
 
P15 800m 3
Bromma IF 2 0 Bromma IF
Tor Ekström 02 Bromma IF
Anton Larsson 02 Malmö AI
 
P15 2000m 0
 
P15 Hinder 1500m 0
 
P15 Häck 80m 1
Mattias Andersson 03 Öresund FK 11,87
 
P15 Häck 300m 0
 
P15 Höjd 0
 
P15 Stav 0
 
P15 Längd 2
Samuel Ekelund 03 Eslövs AI 4,93
Mattias Andersson 03 Öresund FK 5,86
 
P15 Tresteg 0
 
P15 Kula 2
Max Andersson 03 Eslövs AI
Andreas Henriksson 02 IFK Lund 14.64
 
P15 Diskus 2
Max Andersson 03 Eslövs AI
Andreas Henriksson 02 IFK Lund 55
 
P15 Slägga 2
Andreas Henriksson 02 IFK Lund 66.14
Mattias Andersson 03 Öresund FK
 
P15 Spjut 1
Max Andersson 03 Eslövs AI
 
P13 60m 3
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Viktor Hedner 05 Malmö AI
Lukas Forss 04 Upsala IF 8:46
 
P13 200m 2
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Lukas Forss 04 Upsala IF 27:99
 
P13 600m 0
 
P13 1500m 0
 
P13 Häck 60m 1
Lukas Forss 04 Upsala IF 9:97
 
P13 Häck 200m 1
Lukas Forss 04 Upsala IF
 
P13 Höjd 1
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
 
P13 Stav 0
 
P13 Längd 2
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Lukas Forss 04 Upsala IF 4:81
 
P13 Tresteg 1
Lukas Forss 04 Upsala IF 9:76
 
P13 Kula 0
 
P13 Diskus 1
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
 
P13 Slägga 0
 
P13 Spjut 0
 
P11 60m 1
Filip Seltén 06 Österhaninge IF 9.04
 
P11 600m 1
Filip Seltén 06 Österhaninge IF 2.11.69
 
P11 Längd 1
Filip Seltén 06 Österhaninge IF 4,32
 
P11 Boll 1
Filip Seltén 06 Österhaninge IF 20,20
 
P10 60m 0
 
P10 Längd 0
 
P9 60m 0
 
P9 Längd 0
 
P9 Boll 0
 
P8 60m 0
 
P8 Längd 0
 
P8 Boll 0
 
K 100m 0
 
K 200m 2
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg
 
K 400m 0
 
K 800m 1
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
 
K 1500m 0
 
K 3000m 0
 
K 3000m hinder 0
 
K Häck 100m 1
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
 
K Häck 400m 0
 
K Höjd 0
 
K Stav 2
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg
 
K Längd 1
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
 
K Tresteg 3
Hilma Hofström 00 KA 2 IF
Klara Ekelund 99 KA 2 IF
Saga Sjöberg 99 Öresund FK 11,06
 
K Kula 0
 
K Diskus 3
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg
Lina Sjölin 88 IFK Trelleborg
Sara Lundkvist 95 IFK Växjö
 
K Slägga 1
Sara Lundkvist 95 IFK Växjö
 
K Spjut 0
 
F17 100m 1
Hilma Hofström 00 KA 2 IF
 
F17 200m 0
 
F17 800m 1
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
 
F17 Hinder 2000m 0
 
F17 Häck 100m 0
 
F17 Häck 300m 1
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
 
F17 Höjd 0
 
F17 Stav 1
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg
 
F17 Längd 0
 
F17 Tresteg 0
 
F17 Kula 0
 
F17 Diskus 2
Enny Björk 01 IFK Växjö
Ida Wåhlstrand 00 IFK Växjö
 
F17 Slägga 1
Ida Wåhlstrand 00 IFK Växjö
 
F17 Spjut 1
Enny Björk 01 IFK Växjö
 
F15 80m 2
Elin Ekelund 02 Eslövs AI 10.59
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
 
F15 300m 2
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
Malmö AI 1 0 Malmö AI
 
F15 800m 0
 
F15 2000m 0
 
F15 Hinder 1500m 0
 
F15 Häck 80m 2
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
Sarah Van Beilen 02 Zwolle 1910 12,35
 
F15 Häck 300m 2
Malmö AI 1 0 Malmö AI 47.74
Sarah Van Beilen 02 Zwolle 1910 47.23
 
F15 Höjd 3
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
Malmö AI 1 0 Malmö AI 1.52
Sarah Van Beilen 02 Zwolle 1910 1.63
 
F15 Stav 0
 
F15 Längd 1
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
 
F15 Tresteg 1
Malmö AI 1 0 Malmö AI 10.50
 
F15 Kula 3
Elin Ekelund 02 Eslövs AI 10,84
Julia Scharnell 03 Eslövs AI
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
 
F15 Diskus 1
Julia Scharnell 03 Eslövs AI
 
F15 Slägga 2
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
Maja Åkerblom 02 Västerås FK 40,41
 
F15 Spjut 0
 
F13 60m 3
Emma Borglund 04 Eslövs AI 8.99
Jenjira Phayakhruea Hagman 04 Malmö AI
Mollie Jönsson 04 Malmö AI
 
F13 200m 2
Jenjira Phayakhruea Hagman 04 Malmö AI
Mollie Jönsson 04 Malmö AI
 
F13 600m 0
 
F13 1500m 1
Una Ademovic 04 Malmö AI 5.40.15
 
F13 Häck 60m 1
Una Ademovic 04 Malmö AI 10.55
 
F13 Häck 200m 1
Una Ademovic 04 Malmö AI
 
F13 Höjd 2
Ella Jovanovic 04 Malmö AI 1.57
Malmö AI 1 0 Malmö AI 1.57
 
F13 Stav 0
 
F13 Längd 2
Ella Jovanovic 04 Malmö AI 5.05
Malmö AI 1 0 Malmö AI 5.05
 
F13 Tresteg 4
Emma Borglund 04 Eslövs AI 9,25
Ella Jovanovic 04 Malmö AI 10.40
Malmö AI 1 0 Malmö AI 10.40
Mollie Jönsson 04 Malmö AI
 
F13 Kula 0
 
F13 Diskus 0
 
F13 Slägga 0
 
F13 Spjut 1
Emma Borglund 04 Eslövs AI 27,64
 
F11 60m 0
 
F11 600m 0
 
F11 Längd 0
 
F11 Boll 0
 
F10 60m 0
 
F10 Längd 0
 
F9 60m 1
Ellen Andersson 08 Laholms IF
 
F9 Längd 1
Ellen Andersson 08 Laholms IF
 
F9 Boll 1
Ellen Andersson 08 Laholms IF
 
F8 60m 4
Savannah Karström 09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström 09 KFUM Kristianstad .
Wilmer Andersson 06 KFUM Kristianstad
Maja Andersson 11 Laholms IF
 
F8 Längd 4
Savannah Karström 09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström 09 KFUM Kristianstad
Wilmer Andersson 06 KFUM Kristianstad
Maja Andersson 11 Laholms IF
 
F8 Boll 4
Savannah Karström 09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström 09 KFUM Kristianstad
Wilmer Andersson 06 KFUM Kristianstad
Maja Andersson 11 Laholms IF
 
M 4 x 100m 0
 
P17 4 x 100m 0
 
P15 4 x 80m 0
 
P13 5 x 60m 0
 
K 4 x 100m 0
 
F17 4 x 100m 0
 
F15 4 x 80m 0
 
F13 5 x 60m 0
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248